Bevestiging van bestaande leer Hof-artiest jubileert NA TWAALF JAAR NEDERLANDS BESTUUR Overval in Venlo ov winkelierster Henri Nolles „Mater et MagistraJ' Benoeming MAANDAG 17 JULI 1961 De grote rekening H.ENGLEBERT N.V. (Advertentie) Rijdt veel. Eist snelheid, karakter, represen tatief uiterlijk. Vindt in SKODA: top op 125 bij 100 km. kruissnelheid; sportieve lijn, degelijke afwerking. Betrouwbare wagen met prettig comfort. Prijst de verwarming bij kou, de koeling bij hitte. Rekent x op 13 in de praktijk zuinig. tingen: door de Rijkswaterstaat, die o.a. een nieuwe noord-zuid-verkeersverbin ding (Schinveld-Koningsbosch) tot stand bracht van ruim 3 miljoen; door Ne derlandse waterschappen, die de sterk vervuilde Rode Beek verbeterde a rai- son van 2 miljoen; etc. Al deze kapitaalsinvesteringen komen op „de grote rekening" te staan, die Duitsland gepresenteerd krijgt. In to taal ontvangt ons land 280 miljoen gul den. Dit bedrag is bedoeld als schade vergoeding voor nazi-slachtoffers, ais compensatie voor de in de correctiege- bieden geïnvesteeerde gelden, alsmede als regeling van de zgn. „Ausland- Bonds"-kwestie. Een tweetal voorname openbare voorzieningen zijn niet uitge voerd kunnen worden t.w. de aanleg van een waterleidingnet met riolering en de verbetering van het elektriciteitsnet. Vooral het eerste project is zeer_ ur gent, omdat een onderzoek heeft uitge wezen, dat slechts 16 pet. van de aan wezige 370 waterputten bruikbaar drink water produceert. Van Duitse zijde zijn de plannen voor een waterleidingnet plus riolering ge reed. Zodra de overdracht een feit is, wordt dit project uitgevoerd. Een groot percentage van de bevol king heeft vrede met d<= huidige toe stand, die aangeduid kan worden met het gezegde: „eten'van twee walletjes". Voor Nederland heeft „de Zelf kant" bepaalde voordelen opgeleverd bij de onderhandelingen over de cor- logsschadevergoedingen en voorts is een van de voornaamste correctiemo tieven: de verbreding van de smalle nek bfl Sittard in verkeerstechnisch opzicht, veilig gesteld door de verhef fing van de nieuwe noord-zuid-verbin ding tot „ex-territoriale" verbinding. Zonder douanebelemrceringen mag het Nederlandse verkeer ook na de her correctie van deze weg gebruik blijven maken. De verwachting is voorts, dat de so ciale en economische verbondenheid van Tudderen met de dichtsbijgeleger. stad: Sittard, waar veie „Zelfkantfers" wer ken. zal blijven bestaan, temeer in het kader van de Europese eenwording. Be- paaide Sittardse industrieën hebben reeds een regeiing in voorbereiding om eventuele financiële nadelen voor ar beiders uit de Zelfkant op te vangen, Tip voor zakenman die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. Bij de proefoplating van raketten op het terrein van het voormalige vliegveld bij Venlo werden de raketten onder een hoek afgeschoten. Zij bereikten een hoogte van ongeveer anderhalve kilometer. compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5495.— uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland Theresiastraat 145, Den Haag Tel. 070-723903* DEALERS: GOOSEN, Rotterdam ijijijij; 'N. Binnenw. 311, tel. 33546 iSiJ'i '«•8 Gar. BUGRA, Rotterdam Blankenb.str. 145, tel. 74319 NIEUWENHUIJZE, Rhoon Dorpsdijk 204, tel. 2729 Jac. VOS ZN., Dordrecht ;i;|| Sfeegoversloot 32, tel. 6131 Gar. Gebr. HOEKE, Delft $t Rotterd. weg 374, tel. 24132 Gar. KUIL, Vlaardingen Soendalaan 30, tel. 4279 LIMBORGH, Krimpen a/d L. Ooster Lekdijk 24, tel. 2933 DEN HAAG, 17 juli Gisteren heeft de „Deutsche Raketen Gesellschaft e.v." in samenwerking met de „Neder landse vereniging voor ruimtevaart", van het terrein van het voormalige vliegveld bjj Venlo twaalf transportra ketten gelanceerd. De lancering is, zo vernemen wjj, met succes verlopen. De bedoeling van deze proefoplating was technisch-wetenschappelyke ervaringen uit te wisselen. Als nuttige last vervoerden de ra ketten zgn. „raketkaarten", welke met behulp van valschermen op de in de naaste omgeving van het punt van lan cering liggende plaats van bestemming neerkwamen. Met het oog op de veilig heid was de reikwijdte van de raketten zoveel mogelijk beperkt. Dezë eerste gemeenschappelijke proefneming van beide verenigingen was een poging tot een daadwerkelijke ruimere samenwerking te komen van astronautische verenigingen die ver enigd zijn in de „International Astro- nautical federation". De federatie houdt in oktober haar jaarlijkse con gres in Washington. Bij de lancering van de twaalf raket ten waren o.m. aanwezig de voorzitter (Van onze correspondent) VENLO, 17 juli Zaterdagavond te gen winkelsluiting is de bejaarde win kelierster A. Handels in haar winkel aan de Parade door een tot nog toe on bekende overvallen en van haar geld beroofd. De vrouw werd gewond en is in het Tt. Jozefziekenhuis opgenomen. De politie neemt aan, dat uit de win- kella, die in de huiskamer is gevonden, een bedrag van 250,tot 300,is meegenomen De winkelierster moet met een hard voorwerp zijn neergeslagen, gezien haar verwondingen en bloeduitstortingen bo ven een oog en de striemen en wonden aan de bals. Verder heeft de dader haar, toen ze achter de toonbank in de winkel stond, de keel dichtgeknepen waardoor ze vermoedelijk het bewustzijn heeft verloren. Toen zij werd gevonden, was ze met bloed besmeurd en geheel over stuur. In verband met de opsporing van de dader is scherp gecontroleerd aan de Venlose grensovergangen. moet op slag dood zijn geweest. Drie andere jongens liepen verwondingen op. Bij twee van hen werd een dub bele beenbreuk geconstateerd. De lei der van de vakantiegroep, de heer De Groot, werd eveneens door de auto gegrepen. Ook hij liep een dubbele beenbreuk op. De vier gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. HAAKSBERGEN, 17 juli Bij het oversteken van de Rondweg nabij het landgoed Het Scholtenhagen, is zater dagavond de 69-jarige wielrijdster C. M. ten Asbroek-Bellers door een personen auto gegrepen. De wielrijdster is naar een ziekenhuis overgebracht, alwaar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. De bestuurder van de personenauto liep enig letsel op. EMMELOORD, 17 juli De vijftien jarige landbouwerszoon A. S. van Ho#> ve van de Lindeweg in de Noordoost polder is toen hij per fiets de Linde weg overstak door een personenauto ge grepen en op slag gedood. MONSTER, 17 juli De achttien jarige hofmeester der marine H. Neer voort is zaterdag om het leven geko men bij een verkeersongeval. Hij kwam met zijn bromfiets in botsing met een personenauto. ELST, 17 juli Op de Oude Rijks weg Eist-Arnhem is zaterdagnacht de 25-jarige ongehuwde J. Spaans, uit Arnhem, bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij was duo-passa gier op een motorfiets, bestuurd dooi de heer G. Gerrits, die op zijn motor ook nog meevoerde de 20-jarige De Blacourt. De motorfiets is uit de bocht gevlogen, tegen een betonnen wegpaal gereden en daarna tegen een boom ge botst. De heer Spaans was op slag dood. De bestuurder is met een arm en beenfractuur naar een ziekenhuis in Arnhem vervoerd waarheen de derde betrokkene in bewusteloze toestand werd overgebracht. ERMELO, 17 juli De 52-jarige W. C. Bouthoorn uit Rotterdam is zaterdag avond op de Putterweg alhier met zgn bromfiets komen te vallen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en overleed korte tijd later. Het ongeval gebeurde bij een inhaal- poging van een aantal bromfietsers en wielrijders door een bromfietser. De echtgenote van de heer Bouthoorn, die op de duo van de bromfiets was ge zeten, moest in een ziekenhuis worden opgenomen. HAARLEM, 17 juli (KNP) Mgr. dr. J. A. E. vai< Dodewaard heeft benoemd tot pastoor te Spierdijk de zeereerw. heer J. B. Schotten, tot pastoor te De Lijnden (Haarlemmermeer) de zeereerw. heer J. Castricum, tot rector te Haarlem (Maria-Stichting) de zeereerw. heerP.J. A. van Velzen, die kapelaan was te Bé- verwijk.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4