WILHELMINA TEN KOSTE VAN EDO IN EERSTE DIVISIE Vreemde speelwijze wordt Haarlemmers noodlottig Kaagweek blijft Nederlands zeilfestijn nummer één Cadanstwee maal eerste De AJAX TELT NOG MEE NA ZEGE OP MALMÖ1-0 PLASTICPIJPLEIDING VOOR PETTEN Stunt van een Amerikaan Sé1» i Xerxes kampioen in het amateur voetbal BERGHOLTZ wil weg bij MVV I nter tot a-competitie Feijenoord treedt 6 september aan tegen Göteborg Ajax koopt Henk Tijm van Alkmaar Kunstsubsidie na opening expositie al opgesoupeerd Zippora snelste in Derby-proef yis ym O, Ccie »s. I Zal WEBER zijn naam bij DOS eer aandoen? Corric Schimmel op 400 meter vrije slag voor Ineke Tiggelaar Japanners bouwen groots stadion GVAV iveer op goede voet met spelers Schreuder triomfeert in Ronde der Kempen Opmerkelijke zege van Blommestein Gebr. Kraan gaan schoot met de Europese titel Courses Duindigt Spu <iV N V B Feest in Den Bosch MAANDAG 17 JULI 1961 7eze op Sc. Emma B x 's X T Per vliegtuig Zonder internationals Snelle voorsprong Sparta's eerste Motorraces in Zandvoort Verdiende zege Flying Dutchman Mevrouw Heemskerk toont zich haar titel waardig Gerard de Wit 's lands beste golfspeler In Bergen Courses Alkmaar (K •*«lerd )UPpOr <J ^0( OF9""' J Xe,- de Ns. k^an VdJC ÜS spiratie ten onder. Het was dol gewor den van de Wilhelmina-speler Borsten, die inderdaad voortdurend als een mee dogenloze schim voor de Haarlemse ves te opdook. Ha, dachten de rood-zwarten, we gaan die snelle jongens van Wilhel mina eens lekker buitenspel zetten. En we gaan nog verder. We moeten met z'n allen verdedigen als Wilhelmina aan valt en dan gaan we er snel tussenuit. Dit is fataal geworden voor EDO. Na 21 minuten kwam een gevaarlijke ont snapping van Wilhelmina en Van der Hurk schoot in de richting van het doel, dat niet ver af was. Door een wonderlij ke carambole via back Petterson en keeper Punt werd het 2-1. Nog harder sloeg het noodlot toe, Na 32 minuten was het Borsten zelf die met een bewonderenswaardige trefzekerheid uit een pass van de ont vluchte Kasteleiins de roos trof (3-1). Eigenlijk zat Wilhelmina dus op flu weel. Maar beslissingswedstrijden zijn vreemde verschijnselen. In de laatste minuut namelijk, toen ieder reeds dacht dat EDÖ, murw was, stond het doel van Wap bloot aan een massale belegering. Plotseling dook het hoofd an Koek op en EDÖ had de achter stand verkleind tot 3-2. Er was dus nog alles mogelijk in die laatste seconden. Heel EDÖ trok naar voren. Een hoekschop bracht de groot ste sensatie. Maar doelman Wap. die onzeker begonnen was en heroïsch de strijd beëindigde, bleef ranselen en plukken. Wilhelmina bleef meester van net terrein en promoveerde. Wilhelmina is gisteravond om half elf door een grote menigte Bosschenaren op de markt ontvangen. De bussen, waar in de succesvolle spelers gezeten wa ren. reden een paar ererondjes rond de Markt en daarna maakte het winnende elftal tc voet nog een ererondje. Het clubhuis Hotel Centraal aan de Markt stroomde vol en het werd daar een grootscheepse receptie, waar honderden Bosschenaren hun gelukwensen kwa men aanbieden. Onder hen bevond zich burgemeester mr. R. Lambooy, die de wens uitsprak, dat Wilhelmina in de toe komst tot steeds betere prestaties in staat zal mogen blijken. (Van onze sportcorrespondent) TREEBEEK, 17 juli Xerxes it kampioen t an Nederland bij de ama teurs geworden. De zesduizend toeschou wers hadden overigens na 16 minuter al alle reden om Sportclub Emma al' de toekomstige kampioen te beschmi wen. Want terwijl P. Disco na negen ml nuten foutief terugspelen van linksbac! Spinhoven had afgestraft met een kei harde voltreffer 1-0, veroorzaakte de uit stekende stopper van Xerxes Johnssoi na 16 minuten een strafschop. Keren' zou er voor moeten zorgen, dat Xerxet zo gauw ai met 2-0 achter zou komen te staan. Maar de kersverse prof (het was zjjn laatste, wedstrijd als amateur, aangezien hij is gecontracteerd door For. tuna '54) faalde op het critieke moment door de bal tc hoog te richten, zodat doelman Vermeer zelfs geen hand hoef de uit te steken. Nu brak de tijd aan van de Rotter damse linksbinnen Kriesch, die met. een schrikbarende snelheid na 28 minuten doorsprintte op een tbroughpass uit de verdediging. Via de keeper en de paai kreeg lip opnieuw de bal en schoot toen raak 1-1. Vier minuten voor de rust pas seerde Kriesch naar linksbuiten Snoek, n» Botterdammen ai noen op' de schouders na hun overwin- die de bal echter van de onderkant Xerxes is kampioen van Nederland m het ^curvoethalD^^ op (toe- .sj- ÈÊOM' van de lat weer in het veld zag sprin gen. Eén minuut voor de rust bezorgde Kriesch zjjn linksbuiten echter een nieu we kans en Snoek joeg de bal onhoud baar langs doelman Van der Kuit 1-2. Tevergeefs trachtte Sportclub Emma na de rust nog de kansen re doen keren. Xerxes bleek technisch en tactisch het meest aanspraak te kunnen maken op de zege. nirtg in de beslissingswedstrijd tegen Sp. Emma. Er was Xerxes nog al wat aan gele gen om de finale voor het landskam pioenschap amateurs tot een goed einde te brengen. Teneinde de spelers een vermoeiende trein- of busreis te bespa ren, zag de Rotterdamse club er zelfs niet tegenop om een tweemotorige KLM- vogel te charteren, teneinde de spelers van Waalhaven naar het vliegveld Zuid- Limburg te vliegen. Het bleek geen weg gegooid geld. zeilmedewerker) Een aanval van Wilhelmina op het doel van EDO, de Haarlemse club, die door een nederlaag met 3-2 uit de eerste divisie degradeerde. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 17 juli EDO degradeert naar de tweede divisie. Zoals in alle beslissingswedstrijden speelden de ze nuwen in het duel tussen de Haarlem mers en Wilhelmina de grootste rol. In Den Bosch was er alle reden om feest te vieren en de jeugd rondom het DOS- stadion gaf het triomfantelijke voorbeeld. De paraplu's werden ontplooid, de ke len geschraapt, trompetten en bellen kwamen te voorschijn en zo ontstond het vertrouwde beeld dat bij een promotie behoort. EDO was na een dramatisch duel met 3-2 verslagen. Met gebogen hoofden zochten de Haarlemse dappe ren een moeilijke weg tussen de hos sende tegenstanders. Zelden is een ploeg zo duidelijk het slachtoffer gewordeD van een vreemde speelwijze. MAASTRICHT, 17 juli In Limburg spelen op het ogenblik twez „kwesties" op de voetbalmarkt: de kwestie-Berg- holtz en de kwestie-Teeuwen. Zoals bekend wil Bergholtz naar PSV. MVV heeft gtcen bezwaar, mitsPSV voor de Maastrichtse linksbuiten een be hoorlijk bedrag op tafel wil leggen. Uit de contacten die er tot nu toe waren, leidt men bij MVV af, dat PSV daartoe niet bereid is, althans men beschikt over twee aanbiedingen, die beduidend hoger liggen. Bij MVV heeft men dus reden om te concluderen: Bergholtz niet naar PSV. Bergholtz zegt echter alléén naar PSV te willen Zoals eveneens bekend kregen alle spelers van WV een nieuw contract aangeboden, met uitzondering van Her man Teeuwen, die als de „zondebok1' wordt beschouwd voor de recente strub- lingen. Teeuwen moest maar braaf zijn en wachten tot 15 juli, eer het bestuur van VVV een beslissing nam over het al of niet aanbieden van een nieuw contract. Dat nieuwe contract is inmid dels inderdaad aangeboden, maar door Teeuwen (nog) niet getekend. Teeuwen is inmiddels in onderhandeling getreden met een Brabantse club. De spelersruil tussen MVV en Rapid JC (Brull, Haenen en _,oo naar MVV. Rutten naar Rapid JC) heeft intussen zijn beslag gekregen. Bovendien „op teert" Rapid JC voor.Bergholtz! Bisschops gaat naar Limburgia en Muy- ris van Limburgia gaqt naar Rapid JC. De Kerkraadse club is bovendien nog in onderhandeling met Ewe en Lücker Limburgia) en Körver, doelman van Sittardia. UTRECHT, 17 juli DOS heeft een opvolger voor good old linksbuiten Luiten. Tijdens het weekeinde werd een contract afgesloten met de B.V.V.-er Gerard Weber, die in het Nederlands jeugdelftal zijn klasse reeds heeft bewe zen De naam Weber heeft DOS altijd ge luk gebracht. Enkele tientallen jaren geleden hebben andere Webers in DOS een grote rol gespeeld. HARDERWIJK, 17 juli Zaterdag zijn in het 50 meterbad alhier, onder grote publieke belangstelling, de zwem- kampioenschappen san de kring Mid den-Nederland van de KNZB gehouden. Op de 400 meter vrije slag voor dames ging de titel naar Corrie Schimmel die won in 5.07.6 voor Ineke Tiggelaar. De 200 meter schoolslag leverde een zege op voor de Robben-zwemster Rita Kroon. Op de 100 meter vrije slag toonde Ineke Tiggelaar zich de sterkste al was zjj met 1.07.2 slechts een tiende seconde sneller dan Astrid Ording. Tineke Lagerberg was ongenaakbaar op de 100 meter vlinderslag, Atie Voor bij werd tweede. Het nummer 4 x 100 meter wisselslag estafette werd ge wonnen door de zwemclub Naarden. BI) de heren veroverde Van der Linden de titel op de 400 meter vrije slag. HU won in 4.59.5. De 200 meter schoolslag tenslotte bracht een titel voor Van Altena van De Robben. TOKIO, 17 juli - Een van de grootste sportcomplexen ter wereld zal worden gebouwd op de Washington Heights, een kamp voor de Amerikaanse troepen in Tokio, voor de Olympische Spelen van 1964. Dit werd zaterdag ln de Japanse hoofdstad medegedeeld door een woord voerder van het organisatiecomité voor de spelen. Het hoofdstadion zal worden ingericht voor zwem- en judowedstrijden, de rest van het complex o.a. voor volleybal en basketbal. Het hoofdstadion dat drie zwembassins zal omvatten, zal plaats bie den aan 13.000 toeschouwers Voorts zijn er noodtribunes voor oOOO kijkers. Op de tribunes op de rest van het com plex zullen: 5000 personen een plaats kunnen vinden. Bij de rust immers was de stand nog 1-1. Beide ploegen hadden alle kans op een zege. EDO ging aan een trieste in- ROTTERDAM, 17 juli - Feijenoord heeft de data vastgesteld voor de wedstrijden, die de Rotterdamse club in de eerste ronde van de strijd om de Europese vnetbalbeker zal spelen tegen Ifk Göte borg (Zweden). De eerste ontmoeting wordt woens dag 6 september te Göteborg gehouden. Een week later 13 september ont vangt Feijenoord de Zweden in Rotter dam. ALKMAAR, 17 juli De beroepsvoet- Dalclub „Alkmaar" heeft een van haar beste spelers, de rechtsback Henk Tjjm overgedaan aan Ajax, vermoedelijk" in ruil voor de reserve-doelverdediger van Ajax Van Drecht Reeds eerder had Alkmaar een contract gesloten met de 29-jarige nidvoor Gerd Soedl van de Zwitserse club FC Basel, die ook heeft gespeeld ln FC Saarbrücken en FC Karlsruhe. Van HSV (Heiloo) heeft Alkmaar de spil J. Spaans overgeno men, terwijl nog onderhandelingen ge voerd worden met OVVO over de over name van doelman Ahrends. De Ajax- speler Sjaak Swart, die zich evenals Henk Groot op de transferlljst liet plaatsen, schijnt ook interesse te heb ben voor Alkmaar. GRONINGEN, 17 juli De moeilijk heden, die bij de Groningse eredivisieclub GVAV waren gerezen tussen de bestuurs leden enerzijds en alle betaalde spelers anderzijds over de contract-voorwaarden, sUp opgelost. Beide partijen zijn tot volledige overeenstemming gekomen waardoor tevens alle namen van de spelers van GVAV op de transferlijst, komen te vervallen. VELDHOVEN, 17 juli J. Schreuder uit Koningsbosch is winnaar geworden van de 197.5 km lange ronde van De Kempen, waarvan de start en finish te Veldhoven lagen. HU versloeg ln de eindsprint Henk Nijdatn en Ab Bie mans. s an wie N!)dam degene was, ge weest, die 20 km voor het einde de ein- fase Inluidde, toen deze uit het peleton wegsprong. Nijdam slaagde erin een voorsprong te nemen, welke echter teniet ging, toen Schreuder, Biemans en Steenvoorden, van wie laatstgenoemde door een lekke band later afviel, de achtervolging in zetten. De vluchtelingen namen een voorsprong van ruim een minuut op het peleton, waarvan Cees Lute de eind sprint won. De uitslag luidt: 1. J. Schreuder (Ko ningsbosch), 197.5 km in 4 uur 41 mm. 55 sec. 2. Henk Nijdam (Eelderwolde), z.t. 3. Ab Biemans (Ulvenhout), z.t. Op 1 min. 10 sec.: 4. C. Lute (Castn- cum); 5. A. van Aert (Achtmaal); 6. K. de Jongh (West-Graftdijk); 7. C. Snep vangers (Zundert); 8. B. Solaro (Den Bosch): 9. B. Boom (Enter); 10. L. Hnops (Bocliolt). AMSTERDAM, 17 juli In de inler- toto-eompetitie heelt het Rotterdamse Sparta zijn eerste nederlaag geleden. In Berlijn ging het met 1-4 ten onder legen Tasmania. Ondanks die neder laag zit Sparta in zjjn groep neg op fluweel. Ook Feijenoord handhaafde zich aan het hoofd van zijn groep door korte metten te maken met zijn tegen stander voor de eerste ronde om de Europese beker, de Zweedse kampioen Göteborg. Met nog een wedstrijd voor de boeg staat Ajax. dat Malmö FF met 1-0 klopte, nog gelijk met Pirma ens. VW tenslotte verloor de laatste kans om de volgende ronde te bereiken door de nederlaag van de Venlose club tegen Orgryte Göteborg: 1-2. Ajax, zonder zijn* internationals Henk Groot en Swart, heeft vooral in de eerste 35 minuten tegen Malmö FF de gasten tot een defensieve taak gedwon gen. Het spel van de Amsterdammers was fraai, maar wegens het ontbreken van een schutter, bleef het zonder der succes. In de tweede helft liet Ajax het hoge tempo van de eerste helft even varen, waardoor de Zweden iets meer in de aanval kwamen. In de 27e minuut viel het enige doelpunt van de wedstrijd. De linksbuiten van Ajax Feldmann werd door Lundqvist en de rechts back Ohlin te hard van de bal gezet en de Zwitserse scheidsrechter Keiler gaf in plaats van een strafschop een indirekte vrije trap. Muller plaatste zich achter de bal, wachtte even en zag toen plotseling zijn linksachter Ouderland naar voren stormen. Op het juiste moment plaatste hij de bal op de voet van zijn clubgenoot en onhoud baar voor Svensson vloog de bal in de touwen: 1-0. Cees Groot miste nog een maal voor open doel terwijl Keizer een bal tegen het hoofd van Ohlin schoot. De stand: 1 Ajax 7 pnt.; 2. Pirmasens 7 pnt.; 3. Malmö FF 6 pnt.; 4. FC Zürich 0 pnt. Ondanks de snelle voorsprong reeds na twee minuten opende Hans Sleven de score: 0-1 is het de Venlose ere divisieclub VW niet elukt om Orgryte Göteborg de eerste nederlaag toe te brengen. De Zweden wonnen tenslotte met 2-1. De ruim 6400 toeschouwers waren getuigen van een matige wed strijd, waarin de Zweden reeds in de eerste helft sterker waren. Zij konden er echter niet in slagen de Venlose defensie te passeren en zo kende WV met de rust nog steeds de weelde van een voorsprong. Niet in de laatste plaats dankten de Limburgers dit aan doelman Swinkels, die in een grote vorm stak. Vijf minuten na de rust echter kwam de ommekeer toen de linksbuiten Lesson de gelijkmaker op het scorebord bracht: 1-1. Wel wist WV nog enige tijd stand te houden, maar toen links binnen Burjesson, de beste man in de Zweedse ploeg, vier minuten voor het einde het winnende doelpunt scoorde, kwam dit geenszins bij verrassing. De stand: 1. Orgryte Göteborg 8 pnt.; 2. VW 5 pnt.; 3. Borussia Neunkirchen 4 pnt.; 4. FC Grenchen 3 pnt. Schalke 6 pnt.: 3. IFK Göteborg 3 pnt.; 4. La Chaux-de-Fonds 3 pnt. In het Post-Stadion te Berlijn heeft Tasmania het Rotterdamse Sparta, tot nu toe ongeslagen in de inter-totocom- petitie, een flinke nederlaag toege bracht. Met 4-1, een stand die reeds voor de rust. werd bereikt, is Sparta door de knieën gegaan. Door twee doel punten van midvoor Schlichting en door treffers van linksbinnen Rosenfeld en (Van onze WARMOND, 17 juli. De Kaag- week zal voorlopig nog wel Nederlands 7.eilfeest nummer één blijven. Groeit het aantal deelnemers aan de overige regatta's gestaag, met zijn nu al ver boven de vijfhonderd inschrijvingen voor de open wedstrijden torent het Kaagcljfer ver boven alle andere uit. Traditiegetrouw werd ook deze 41ste Kaagweek zaterdag met eenmans zeil wedstrijden, puzzeltochten voor tocr- jachten en motorboten en behendigheids- wedstrijden van allerlei aard geopend. Dit programma-onderdeel boette ditmaal een deel van zijn aantrekkelijkheid in, daar slechts de helft van het aantal in geschreven deelnemers (300) aan de start verscheen. De vlagcrige winden in de ochtend en de overvloedige regenval 's middags weerhielden vooral diegenen, die hun tuig in alle geval intact wilden houden voor de grote wedstrijden. Zo kon het gebeuren, dat Imboff met zijn Flying Dutchman moederziel alleen vertrok, als enige finishte en derhalve reglementair met de tweede prijs schoot ging. Van de drie gestarte Vrijheidsjach- ten toonde de winnaar J .R. de Vries zich een ware acrobaat, door, in de tra peze werkzaam zijnde, tegelijk de helm stok te hanteren. Als warming-up voor de grote strijd HollandFriesland in de Regenboogklasse, die de Hollanders de volgende dag zo met vlag en wimpel zouden winnen, voer ir. Bakker 's zater dags zijn „Cadans" in zijn eentje win nend langs het finishschip. Slechts drie llIuvSnall INtUJIla.IlII, LLI1 aaiitai waa r,n4nr. olio TCaaiy70l1 PV? Rotterdamse voorhoede er slechts een van zijn klassegenoten élle Kaagzeilcis volgden hem. De overige zes ïnscniijveis hielden hun spullen liever op het droge. Enkele uren later werd hetzelfde Re- genboogjacht, de „Cadans", opnieuw als eerste afgetoeterd. ditmaal ter aankon diging van de zege, die mevrouw Bak- ker-Bottema in de onderlinge wedstrij den had behaald in de race voor dames. Ook Zondagmorgen was de zuidelijke wind nog vlagerig van karakter. Later op de dag werd het beter, terwijl toen ook de regen gaandeweg verminderde en tenslotte geheel ophield. De strijd Hol land—Friesland werd van start af door de Kaagzeilers Bakker, Hofland, Tol, Sieverts en Gebuis bepaald. Bakker nam de kop maar liet de leiding vrij spoedig aan Hofland over. Na de eerste vier Hollanders kwam gescoord door Piet de Vries in de 28ste minuut tegenover kon zetten, werd dit treffen beslis» t De stand: 1. Sparta 8 pnt.; 2. Elfsborg Boras 6 pnt.; 3. Tasmania Berlin 3 pnt.; 4. FC Basel 3 pnt. Dc Brit Dave Bickers heelt zondag de Grote Prijs van Engeland gewonnen. Het was een motorcross-wedstrijd, die meetelt voor het Europees kampioenschap in dc 250cc-klasse. De Nederlander Schooneveldt is derde geworden in de Flying Dutchmanweek, die naast het Europees kampioenschap in deze klasse bij het eiland Bendor is gehouden. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft de Amsterdamse sabreur Boudewijn Heidenrijk de „Coupe de la ville Bruxel- les" gewonnen. aanvankelijk Alberda als eerste Fries op de vijfde plaats. De Wilde verdrong hem daarvan, maar slaagde er niet in Sieverts ook maar te verontrusten. Met de uitslag 36,1—19 in bet voordeel van de Hollanders kunnen deze de volgende dagen met vertrouwen tegemoet zien. Bouw van Wijk heeft de stevige grond slag voor de, definitieve verovering van de wisselprijs in de Vrijheidsklasse on middellijk gelegd door een onbedreigde zege voor Korswagen en J. R. de Vries. Hofkes en Bier, die hetzelfde beoogden bij de Draken, hielden elkaar zo nauw lettend in de gaten, dat Klomp als de derde hond een verrassende zege boekte. Koos de Jong zal de Zilveren Finnjol, die hij al twee jaren achtereen in zijn prijzenkast. heeft, zeer waarschijnlijk voorgoed behouden, gezien zijn overdui delijke superioriteit op de rest van de ruim twintig Finnzeilers. Na een prach tig getimede start liet hij het veld on middellijk zijn spiegel zien, waarna er voor niemand nog aan inhalen viel te denken. A. de Vries werd tweede, H. Coops derde. Het drietal Belgen, dat in de Vaurienklasse acte de présence gaf, toonde aan, dat de Nederlanders in deze categorie nog beginnelingen zijn. Zij veroverden de eerste twee plaatsen. Achter Gubel en Wittoeck bemachtigde de Zaankanter R. Swart de derde plaats, maar werd de Belg Roger vierde. De overige uitslagen luiden: Pampusklasse: 1. J. Greevelink; 2. H. Duchateau. Flying Dutchman: 1. D. de Kat; 2. F. Imhoff. VrijbuiterskJasse: 1. S. Tan; 2. Ph. v. Doorn. Valkcnklasse: I.E. Rolf v. d. Baumen; 2. E. Hoppe. Shar pies: 1. W. Guldemond; 2. Th. Goetjes. Regenbogen: 1. J. Hofland; 2. J. Alber da. Streepklasse: 1. W. Kreuknier; 2. J. Schiet. Olympiajollen: 1. N. N. Keyzer; 2. C. Visser. Flying Junior: 1, A. Dudok van Heel; 2. Ed. Swart. 12-Voetsjollen: 1. L. ommels; 2.H J. van 't Hogerhuys. Curagao—de Kaag in de Pampusklas se: 11,1—10. Een pijpleiding van 207 meter is in drie stukken van resp. 42, 77 en 88 meter lana van de fabriek in Gorinchem naar het reactor centrum NcdeYland m Petten vervoerd. De leiding, gemaakt van buigzaam plastic is bestemd voor periodiek verversen van het ba'ssinwater in de hogefluxreactor Van Gorinchem tot Alkmaar oil jo hel transport per spoor, van Alkmaar naar Petten werden de lange buizen zaterdag op enige achterelkaar rijdende vrachtwagens vervoerd. Feijenoord heeft na een aantrekke lijke wedstrijd, waarvoor 17.000 bezoe kers naar het natte stadion waren ge komen, verdiend gewonnen van een technisch goed spelend maar traag opererend IFK Göteborg. De snelle acties sorteerden voor rust weinig ef fect, maar toen Feijenoord na de her vatting op een hogere versnelling over schakelde, greep de Zweedse verdedi ging herhaaldelijk mis op gladde com binaties van Schouten, Moulijn, Ben- naers en Bouwmeester. De score werd gpopend door de gevaarlijke en snelle Zweed Eklöf, die kort hierna een doel punt zag geannuleerd wegens buiten spel. Voor rust bracht Bouwmeester de partijen op gelijke voet, waarna toen de spelers voor de tweede helft waren aangetreden Bennaers, Van der 1 t.JP en Schouten de stand opvoerden tot 4-1. De Zweden waren kennelijk gehan dicapt door het gladde veld. Terwijl de goed leidende scheidsrechter Dusch voor het einde floot, verdween een vrije trap van Bouwmeester in het doel. Voor de einduitslag telde dit doelpunt echter niet mee. De stand: 1. Feijenoord 8 pnt.; 2. NIAGARA FALLS (Onta- io), 17 juli (UPIt Een Amerikaanse neger, Na than Boy a, is er zaterdag in geslaagd, opgesloten in een met rubber beklede stalen kogel, over de Nia- gara-waterval naar bene den te plonzen, een val van ruim 56 meter. De 30- iarige Boya is daarme de vijfde persoon in de ge schiedenis geworden, die ;en val over de Niamra- waterval beeft overleefd. Boya vertelde, dat een Frans meisje hem had uit gedaagd het uit liefde voor aaar te doen, toen hij in het Amerikaanse leger in Frankrijk diende. De ver loving met dit meisje is allang verbroken, maar haar uitdaging was hem al ie jaren bijgebleven. Boya werd naar het zie kenhuis van Niagara Falls gebracht voor een medisch onderzoek. Hij bleek in goede conditie te zijn, hoe wel hij klaagde over pijn in de borst. De Canadese liet hem echter gel onder de waterval zou arresteren voor blijven steken. Boya was zitplaats in de iustitie prompt .demonstraties in Niagara Park", een overtreding waarop een boete van 100 dollar staat. Boya was bij het organi seren van zijn stunt niet over éen nacht ijs gegaan, ln september 1960 ging hij In jtalsn kogel ovet Niagara-water va II en naar Niagara Falls om overleg te plegen over het ontwerp van de kogel met Tean Lussier, thans een man van 70 jaar, die met een gelijksoortig apparaat in 1928 ook over de be roemde waterval gleed. Het omhulsel van de kogel werd gemaakt van staal, bekleed met lagen rubber en voorzien van zuurstof, voldoende voor 38 uur voor het geval dat de ko- aan een zitplaats in kogel vastgebonden. Bo. vendien droeg hij een val helm. Hij liep alleen een kleine schram a- zijn schouders op, maar scheen verder ongedeerd De eerste persoon, die zonder enige bescherming een tocht over de Niagara- watervaj overleefde, is een thans 8-jarige jongen, Ho. ger Woodward. Deze knaap viel op 8 juli ver leden jaar uit een boot. werd door de stroom mee gesleurd en maakte de ïFal van 56 meter. Hij liep slechts enkele schrammen op Behalve de hierboven genoemde Lussier over leefden een dergelijke val tvnnie Taylor, een vrouw die in een houten vat in 1901 naar beneden plonste en Billy Leech, een En gelsman, die het tien jaar later in een stalen vat deed. ZANDVOORT, 17 juli De vierds wedstrijd voor standaardmotoren, die zondag op het circuit van Zandvoort onder auspiciën van de K.N.M.V. werd gehouden, trok veel deelnemers, die in vijf klassen fel gestreden hebben. Aan vankelijk vormde de gestaag neervallen de regen een belemmering voor snelle tijden, maar toen het weer later op knapte, werden goede resultaten ge boekt- De twee renners, Brecdt uit Zaandam en Kleisterlee uit Nijmegen, waren on der aan de Hunzerug bij enkele val partijen betrokken, die gelukkig zonder ernstige gevolgen bleven. Opmerkelijk was de overwinning in de B-klasse van de A'dammer Blommenstein. Met zijn kwartliter-Honda was hij in zijn serie als derde geëindigd en in de finale zag het er lange tijd naar uit dat de Am sterdammer op een der laatste plaatsen zou eindigen. Zeven ronden lang lag hij op de derde plaats. In de laatste bocht van de laatste ronde sloeg hij zijn slag. Hij glipte langs de 650-cc Nor ton van Havelaar en de 500-cc Nor. ton van Breedt en won overtuigend. BANDOL, 17 juli - Dc Nederlanders Bart en Henk Kraan zijn winnaar ge- worden van de strijd om liet Europees kampioenschap in de Flying Dutchma - klasse, die de afgelopen week bij het eiland Bendor (Frankrijk) is gehoude- Het eindklassement luidt als volgt: 1. Nederland, 4152 punten; 2. Duitsland. 4094 punten; 3. Denemarken, 3909 pum ten; 4. Rusland. 3566 punten; 5. België. 3499 punten. ROTTERDAM. 17 juli Zaterdag is te Rotterdam de tiende en laatste partij gespeeld van de tweekamp tussen me vrouw Heemskerk en mevrouw Vreeken om het Nederlandse dame-kampioen schap schaken. De rartij eindigde na 14 zetten in remise. Mevr. Heemskerk was al zeker van de titel. De eindstand1 is 6Va3L in haar voordeel. ZANDVOORT, 17 juli De Hilver- sumse professional-golfspeler Gerard de Wit is zondag pp de golflinks van de Kc-nnemer golf en country club te Zand voort als eerste geëindigd in het toer nooi om het open kampioenschap van Nederland voor heren. Hij had het minste aantal slagen nodig, namelijk 140. Tweede werd amateur mr. J. Dudok i Heel (Hilversum) met 144 slagen. BERGEN, 17 juli Van de 65.000 door het Rijk dit jaar beschikbaar ge steld als subsidie bij aankoop van kunst werken door particulieren, werd 1000 gereserveerd voor de tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, aquarellen en beeldhouwwerken van werkende leden van het Kunstenaars Centrum Bergen, welke zaterdagmiddag werd geopend en tot 3 september duurt. Het was de eer ste maal, dat in Bergen onder deze om standigheden op een tentoonstellingwcrk gekocht kon worden en de tentoonstel lingbezoekers maakten er zo'n gretig gebruik van, dat, direct al na de ope ning het beschikbare subsidiebedrag niet alleen opgesoupeerd was, doch zelfs met 143 was overschreden. Er werden ze ven werken van vier exposanten ver kocht voor totaal 2.500; het subsidie varieerde van dertig tot vjjtig procent- Gezien dc animo van de tentoonstelling bezoekers zal het bestuur van het K.C.B. in Den Haag trachten het subsidiebe drag verhoogd te krijgen. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 16 juli. Van het goede te veel. Zo zou men het kunnen noemen, dat zowel op Duindigt als tegelijkertijd ook in de Kaasstad courses worden ge houden. Dat men elkaar dan flink becon curreert, schijnt van geen betekenis te zijn. In ieder geval was het aan het be zoek, mede door het slechte weer, op de Wasscnaarse baan wei te merken. Van de negen koersen was ongetwijfeld de Derby-proef, zij het slechts over 2100 m, het meest interessant. Een mooi, doch open nummer met 2000 gedoteerd als eerste prijs. Het is een felle eindstrijd ge worden tussen Zippora en Zee, waarbij dc foto uitwees, dat Zippora met weinig verschil voor lag. Niet ver achter waren Zane Grey en Zus van Spencer Gay. De uitslagen: Ingenieur Scottprijs 2040 m, 8 dceln.r t. Zusanna van Gonny (Ten Hagen) 1.31,9, 2.-, 1.20; 2. Zorro d'Aster 1.20, C 4.-. Koppel 8.10; 3. Yellowlegs 1.50. Magisterprijs ren 1100 m, 6 deeln.: 1. Quickly R. (Delbrassinnc) 55 kgr. 1.12.3, 2.40. 1.30: 2. Antonio Tatti 1.60. 57 kgr. C 5.20, koppel 8.90; 3. Storm'li 57 kgr. ida Scottprijs 2100 m, 9 deeln.: 1 IJssel (J. v. Dooyeweerd) 1.27.2. 4.10, 1.40; 2. Y Zella 1.60, C 5.50, koppel 17.50; 3. Y Saint Parisien 1.50. Dc Gouden Speld ren amatrices 1800 m, 6 deeln.: 1. Country Girl (mevr. Dekkers- Cocbergh) 2.07.-, 58 kgr. 4.30. 2.20; 2. Alof' 70 kgr. 2.90, C 5.20, koppel 15.10; 3. Petina 58 kgr. Ina Boscomprijs 2500 m, 6 deeln.' 1 Yiite Rose (Knijnenburg) 1.26 -, 2.20, 1.40; 2. Woudsnip S 3.40, C 11.70, koppel 31.-; 3. Yataghan Hanover. Baron van Tuyll van Serooskcrkcn Me moriaal ren 2400 m, 4 deeln.: 1. Le Faquin (Delbrassinne) 62',a kgr., 2.43.8, 2.40. 1.30. 2. Deer Gallows 62L kgr.. 1.30, C 2.80. kop pel 5.30; 3. Expectation 50"- kgr. Derby-proef 2100 m, 11 deeln.: 1. ZiPP°i;<! (Eerenberg) 1.26.7, 31.90. 6.30; 2. Zee 4.80 C. 14.50. koppel 30.90 3. Zane Grey 2.40, 4. Zus van Spencer Gay. Le Pacha.prljs ren 1800 m. 6 deeln.: 1' Sporting Life (Kammerzelt) 53 kgr. B.W. 2.01.2; 2. Madchem 58 kgr., 3.30, 2.80; J- Merryman 54 kgr., 3.-, C 4.30, koppel 14.70, 4. Sir Edwin William. Ironsidcsprijs 2100 m, 5 deeln.: 1. Hairos IX (Geersen1.20.60, 1.30. 1.10; 2. Umberto 1.60, C 4.50, koppel 5.20: 3. Way Jewel. Toto-omzet 74.807.50. ALKMAAR, 17 juli De uitslagen van de zondag gehouden draverijen luiden: Vakanticprijs. (2040m): 1. Yum Yut« Hanover (P. J. Verhocve) tijd 3.11.1, K"1 tijd 1.32.1: 2. Ydolius; 3. Tackie Moore. Tot- win. 7.30, 2.—. 1.40, 1.40, gek. 9,49. cov. 3.20. Bcssemprijs. (2O40m)' 1. Air.or Ju Com- merce (J. S van Leeuwen) 2.17.2 1.37.'» 2. Aphrodite. Tot. winnend I 2.60. pl .l.oi>« 3.10, gek. 11.70, cov. 8.10. Heldeprtjs (2360m): t. Zita Belwin A. Wagenaar) 3.28.7. 1.29.2. 2. Zippy Erebus! 3. Young Six. Tot. win. 4.00, pl. 2.00, 2.46, 5.50. gek. 5.20, cov. 6.70. Duinciiprljs. ,(2020m): le afdeling: 1. Zoi» W. (J. Wagenaar jr) 3.07.4, 1.32.8. 2. Zombr Hesperus 3. Zceadelaar S. Tot. win. ƒ2.4"' pl. 1.20, i.20. 1.40. gek. 4.50, cov. 3.50 Plassenprijs. (20Ö0m): 1. Vorstin KilW (J. Roodenburg) 3.04.8 1.33.3. 2. Victress 3. Winnie H. Tot. will. 16.—, pl. 2.—, 1-5"' 2.10. gek. 13.70, cov. 4.50. Strandprijs (2020m)voor amateurrijders' 1. Y.Y.V. <J. Drent I 3.00.8, 1.28.6; 2. Yshnm' 3. Kitty Erebus. Tot. win. I 6.60. pl. l-J"' 2,30. 3.50, gek. 18.10, cov. 9.70. Mcrenprijs. (2360m): 1. Xita Hanover IT J v. Leeuwen) 3.36.1, 1.31.6 2. Wanda, f' Unaniem. Tot. win. 1 8.80, pl. 3.10, 1.50, g® 12.80. cov. 4.20. Reigerbomprijs. (2000m): 1. Wamta if, Barke (C. J. Blokdijk) 2.55.1, t.27.«: Victory Queen, 3. Type Erebus. Tot. w»' 10.70 2.--. 1.50, 3.40, gek. 7.70, cov. J-»"' DuJ lien prijs. (2020m)' 2e afdeling, 1. ZIS nor van H. (E. Leeman) 3.09.2, 1.34.6; Zibello Hanover K.: 3. Zonnevogel S. Tm- win. ƒ3.10. pl. 1.70. 1.70, gek. 3.50. COV. 3.4"; Kattenbergprijs. (2760m): 1. Victor Em-, ntiel (A. R. Nottelman) 6.47.4, 1.26.0: -' Quicksilver S„ 3. Velduil S. Tot. win. 3">u' pl. 1.10. 1 30, 1.30. gek. 4.50. cov. 5.20. Totalisatoromzet 111.390.50. Voor de eerste klasse A heren van zomercompetitie van de K.N.Z.B. is L wedstrijd Rotterdam—De Meeuwen gespeel"- Rotterdam won de ontmoeting met 32. De Engelse Pat Smythe heeft te D®a£ ville een knape overwinning behaald een puissance-springconcours. Onze M' Irene Janse werd met Kau'ou hiee V «Of eÖLa «l'Gn-, Ui-- *h h °1'Cl 1*1^ «e* d er v genote ïtscle.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6