Alconbury Spartans triomfeert in Haarlemse honkbaiweek VESTING VAN NAUWELIJKS CHUCK COSTELLO IS ERNSTIG BEDREIGD Ineke Tiggelaar onttroont Corrie Schimmel op 1500 ni. ■pp* X Gedupeerde protest de zeilers uit lucht in FLAMINGO'S wordt door Oxford van de mat geveegd Zege van ACC op VOC strandt op de laatste bal KIEVITEN op de vierde plaats Frasers triomf Homerunkoning Engelse spinbowlers nemen met gemak Oranje's battingside Johan Bontekoe houdt titel Wereldrecords op 200 m rugslag Sü Amerikaanse ploeg ook voor Polen te sterk „HOOGTEPUNT" HOLLANDWEEK Honkbaluitslagen Stock en Satoko Tamaka op dreef in Tokio Australiërs grijpen hun laatste kans URUGUAY plaatst zich voor „Chili" Draw in enige competitiewedstrijd (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM, 31 juli Naar geestig zoals het weer waren de laatste wedstrijden in de Haar lemse honkbaiweek, die men zo graag als climax had gezien. De twee ontmoetingen van zaterdag bleken allesbehalve- voltreffers. De Kieviten verpletterden de London All Stars, de Engelse ge- legenheidsploeg met opmerkelijk weinig kwaliteit; de Alconbu ry Spartans versloegen daarna Mannheim Knights en ook hier was het een spelletje van kat en muis, aan het eind waarvan de in Engeland gestationeerde Ame rikanen zich toernooi-winnaar mochten noemen: ongeslagen en nauwelijks bedreigd. Slechts de Chateauroux Sabres hadden vrij dag de vesting van Chuck Cos- tello even aan het wankelen ge bracht. 29e Homerun I ft hh mAmmm Demonstratie mmmm. Testmatch in Manchester Eerste klasse B Een sluitstuk zonder sensatie dus on danks een enerverende homerun-wed- stri.id als toegift. Het slagfestijn dat een middelmatige vertegenwoordiging van de Kieviten in de ochtenduren kon op voeren door het ontbreken van enige verdedigingskracht bij de London All Stars had geen verdiensten. Waar de Nederlanders zich bovendien bezondig den aan een irritante nonchalance en gemakzucht, ontstond een honkbalver toning, die het aanzien niet waard was. De Britten staken in hun slechtste vorm, de werpers Tinton, Campbell en Hubbard hadden de grootste moeite met hun controle en presenteerden tussen de wijd-ballen worpen, die gemakkelijk te pareren vielen. Geen wonder dan ook dat vaardige „hitters" als Houtkamp en Kersout het hout er op legden en de ene honkslag na de andere het kwets bare Engelse veld ontredderde. Al in de eerste innings legde Nederland de basis voor zijn overwinning met een viertal runs en in de vierde innings het hek van de dam. De arme Campbell werd volkomen weggeslagen en pas bij de stand 13-1 konden hij en zijn man nen in de dug-out vluchten. De verdediging van de Kieviten, in handen van de jonge Bouwen, verricht te vrij goed werk, met uitzondering van de zesde inning toen de Nederlandse ploeg een serie honkslagen liet passe ren, hetgeen kennelijk bij de taktiek be hoorde. Een flauwe grap, die niemand kon waarderen en dit duel slechts be lachelijk maakte. De overwinning (met 15-2) bracht het puntentotaal van de Kieviten op vier. Van het onder de naam Mannheim Knights opererende Duitse team had men verwacht dat het de sterke Alcon bury Spartans althans lastig zou maken in zijn jacht op puntenwinst. Maar ook ditmaal ontbrak het element van span ning, dooraat de werper van de Duit sers. Jürgens Heimig, geen enkel ver weer bood. In de eerste twee innings hield hij het hoofd nog boven water gesteund door een attent binnenveld. In de derde en vierde innings echter sloegen de Amerikanen hard toe. Een homerun van Don Gilmore, de man die zich kwalificeerde als de toernooi- specialist op dit gebied, zorgde voor een regen van punten en toen even latei- Bobby Hunt de bal eveneens over het hek knalde was een stand bereikt van 8-1. Ron Ellison, een der beste werpers in de honkbaiweek, stond de Duitsers inmiddels geen uitschieters toe. Hij behoefde niet eens alle registers uit te trekken om het terrein te blijven beheersen en belandde er een bal in het veld, dan waren zijn collega's paraat. In de zesde innings behaalden de Alconbury Spartans juist niet vol doende winst om de strijd naar een reglementair einde te voeren. Maar in iiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiii Het vijfde punt voor de „AU Stars" van Amerika in de wedstrijd tegen het sterk ste Europese team. Het was het sluit stuk van de honkbaiweek in Haarlem, dat niet minder dan 7.000 toeschouwers trok. .V Si: V,:. HAARLEM, 31 juli. Ron Fraser, de coach van het Nederlandse team De Kieviten, dat in de Haarlemse honkbaiweek als vierde is geëindigd, heeft op de valreep nog een triomf geboekt. Onder de geestdriftige toe juichingen van de meer clan 7.000 toeschouwers zegevierde hij in een wedstrijd van homeruns, waarvoor de managers van de vijf overige ploegen zijn tegenstanders waren. Een gevecht waarin voor Abbott en Costello geen succes bleek wegge legd. De managers met deze namen, respectievelijk van het Britse team en van de Alconbury Spartans, sloegen geen enkele van cle tien geworpen ballen voor homerun. Jack Cullatan en Claus Heimig kwamen evenmin zo ver, terwijl Ivo Mini van Chateau roux één homerun produceerde. Ron Fraser lachte om dit vertoon van onmacht en joeg niet minder dan vier ballen over het hek. „Als het er min der waren geweest was ik in de Delft gesprongen," zei hij. WARSCHAU De Amerikaanse he ren aUctiekploeg heeft de tweedaagse wedstrijd tegen Polen, die dit week einde in Warschau is gehouden, met 121-9' punten gewonnen. Bij de dames zegevierde Polen met 57-49 punten. a de voorlaatste innings daverde er op nieuw een bal over de hekken, de 29e en laatste homerun van het toernooi. Chuck Costello, de gebrilde coach der Amerikanen, wreef zich vergenoegd in zijn handen. Zijn jongens waren superieur, vandaag, zoals de dagen daarvoor, in de verdediging, maar zeer nadrukkelijk ook in de aanval. De laatste slagbeurt benutten de kam pioenen om via drie straffe honkslagen, vergezeld van twee maal vier wijd, om dezelfde uitslag te forceren, die de Kieviten een paar uur tevoren op de lijst hadden gebracht: 15-2. Het applaus voor de Alconbury Spartans hield ge ruime tijd aan. Het was de verdiende hulde voor een honkbalnegental, dat klasse paarde aan geestdrift en in het bijzonder indruk had gemaakt door zijn formidabele slagprestaties en o.a. door een dubbelspel in de wedstrijd tegen de ChateaUroux Sabres, een staal tje veldwerk van unieke kwaliteit. Voor de coach van de ploeg, Chuck Costello, betekende de toernooizege een speciale belening bij zijn afscheid van Europa, dat over een maand een feit zal zijn. De einduitslag is: 1. Alconbury Spar tans 5-10; 2. Wiesbaden Flyers 5-8: 3. Chateauroux Sabres 5-4; 4. Kieviten 5-4; 5. Mannheim Knights 5-4; 6. London AU Stars 5-0. Er restte zondagmiddag nog een sma kelijk honkbalmenu, een ontmoeting DEN HAAG, 31 juli De uitslagen van de dit weekeinde voor de competitie van de K.N.H.B. gespeelde honkbal wedstrijden luiden: Hoofdklasse: WGAOVVO 0-9. Eerste klasse: VolewjjckersHCK 3-8; NeptunusSC Haarlem 0-19. Overgangsklasse A: Laakkwartier HFC Haarlem 5-6; SVV—HCK 17-0; Thor TYBB 10-13. B: StorksKennemerland 5-1; RCH—Blauw Wit 6-4; Sparta 2—Tji- kalong 10-9. Tweede klasse A: THBRivalen 17-14; Sparta 3WGA 2 9-4; Storks 2—Schoten 3 6-21. B: Spaartaan—EDO 2 19-3; Vole- wijekers 2—TIW 4-1; EHS 2—Bloemen- daal 4-0. C: Rood Wit—JOS 12-7; WVHEDW 2—Quick 3-13; Terrasvogels— HHC 2 3-7; Ajax 2—Shell 22-9. D: HCAW Blue Lions 20-2; Baseball PaisIiazen- kamp 5-19; PacificoDEC 6-5; Holland DOS 0-10. (Van onze verslaggever Don Gilmore, de kleine 27-jarige Amerikaan, die de Alconbury Spartans in de Haarlemse honkbaiweek goede diensten heeft bewezen als achtervanger, greep bovendien de titel van homerun koning. Zijn enige concurrent, Dick Lewis van de Chateauroux Sabres, versloeg hij zaterdagmiddag in een ongewoon duel. Daar beide spelers tijdens het toernooi elk drie home runs hadden geslagen, mochten zij tienmaal „vrij" slaan op een zelf uit te kiezen werper en op aangooien, die hen geschikt leken. Dick Lewis zwiepte de bal tweemaal het stadion uit, waarna de grijnzende Gilmore het duel In zijn voordeel besliste door vier homeruns te slaan. Vanzelfspre kend, konden de toeschouwers deze oplossing van een „honbalvete" uit stekend waarderen. Overigens ging Don Gilmore ook strijken met de prijs voor de beste slagman in dit toernooi. Hij deelde deze onderscheiding met de Brit Don Tinton, die eveneens een slagge middelde van 0.500 liet aantekenen. Tot de beste werper werd uitgeroe pen Tom Willwerth van de Alcon bury Spartans, terwijl de coachprijs naar Chuck Costello ging. De tro- pheeën voor de meest waardevolle spelers tenslotte belandden bij Dick Draper «Alconbury Spartans) en Don Tinton van de Europeanen. De Ne derlanders vielen dus niet in de prijzen, hoewel Houtkamp een fraai slaggemiddelde noteerde van 0.462 en Urbanus op de tweede plaats ein digde bij de uitverkiezing van de meest waardevolle Europese speler. De ploeg van de Mannheim Knights werd uitgeroepen tot de beste Euro pese ploeg. (Van onze zeilmcdewerker) OUD-LOOSDRECHT, 30 juli Na de rustige openingsdag op vrijdag is ook het weekeinde "an de Hollandwcek bij Loosdrecht zoi: r incidenten verlopen. Toch hebben dc zeilers van ccn der ge dupeerde klassen, namelijk die der 16 m'2-jachten, hun misnoegen niet onder stoeien of banken gestoken. Zij grepen daarbij zeer „hoog", hun protest toe vertrouwend aan een rcclamevlieger, die met de voor niet-ingewijden raad selachtige tekst „16 m2 groet U" zijn rondjes hoven dc Loosdrechtse Plassen maakte. Met deze manier van protes teren, waarbij tevens op hooghartige wijze voorgoed afscheid wordt genomen tussen de sterkste Europese formatie en die van de Amerikanen, een treffen tus sen dc „All Stars" van beide wereld delen. Het werd een demonstratie van snel en bekwaam honkbal waarin de Amerikanen met vol geschut begonnen, via twee homeruns aan een voorsprong van 5-1 kwamen en zich daarna be perkten tot wat lichte beschietingen, die de Europese ploeg gelegenheid gaf op adem te korfien. Zij verloren slechts met gering verschil: 6-4. De duizenden toeschouwers, die de faam van de Amerikaanse teams de af gelopen week hadden leren kennen en waarderen, kregen onmiddellijk waar voor hun geld. Dc tweede slagman, Rudy Holmes, sloeg de bal hoog het veld uit en in de volgende innings deed ce tengere neger dit opnieuw. Daar mee was het pleit feitelijk al beslecht, want van de Europese vertegenwoordi ging mocht men aanvallend niet veel verwachten. In de derde innings bracht Imbriale Don Gilmore over de thuis plaat, terwijl aan de andere kant nog steeds de nullen overheersten. Maar het was Ricky Kersout die even later een honkslag plaatste cn Nol Houtkamp tot scoren in staat stelde: 5-1. Herman Beidschat weerde zich overigens voor treffelijk. Gesteund door Keulemans, Kops en Hodebeck in het binnenveld wist hij de Amerikanen vrijwel in toom te houden, mede doordat, zij hun sterk ste troeven door reserves vervingen en het wel een beetje schenen te geloven. Toen echter de Brit Tinton in de zesde innings de achterstand kon verkleinen na een magnifieke twee-honkslag van Kersout, bleef het antwoord niet uit. De voor Jablonski ingevallen werper Willwerth sloeg een homerun, waardoor de stand op 6-2 kwam. De laatste innings verliep nog bijzon der gunstig voor de Europese „All Stars". Nadat Kersout door een fout op de honken was gekomen zwiepte pinch- hitter Han Urbanus de bal uit het sta dion, waardoor twee man binnen snel den. Beidschat wierp zes maal drie slag, vier maal vier wijd en kreeg zeven De spelers van Alconbury Spartans namen hun clubgenoot Don Gilmore op de honkslagen tegen. Hofman, één innings schouders nadat hij was uitgeroepen tot de koning der homeruns in de Haarlemse op de plaat, noteerde 1, 0, 0. honkbaiweek. (Van onze cricketmedewerker) DEN HAAG, 30 juli Het cricket team van de Oxford University heeft de Flamingo's het officieuze Nederlands elftal in de tweedaagse jubileumwed strijd op het terrein van HCC in Den Haag een zware nederlaag toegediend. Waren de Nederlanders in de eerste in nings nog goed opgewassen tegen hun tegenstanders, in de tweede beurt reken den dc Britse studenten met groot machtsvertoon af met Coltlioff en de zijnen. In deze fase van de strijd wierpen de Engielscn hun grote troeven op tafel: zij presenteerden hun spinbowlers Duff WM Flus uit de voor de Nederlanders, spelend onder de naam Flamingo's bijzonder teleurstellend, verlopen tweedaagse cricket- ae vo° wedstrijd tegen het team van de universiteit van Oxford. en Piachaud, die het Nederlandse team in anderhalf uur van de mat „vegden": all out voor 69. Met een veraehn van 147 runs bleven de Engelsen in Cc meer derheid. Een groot aantal toeschouwers heeft zaterdag en zondag in Den Haag van uitstekend cricket kunnen genieten. Het lag in de lijn der verwachtingen dat de opgave voor de Nederlanders te zwaar zou uitvallen. Het team van Oxford dat op één lijn staat met het county-cricket, zou met een sterke formatie naar Ne derland komen. Omdat bovendien de Engelsen ook enkele spinbowlers in hun gelederen telden, moest het ergste voor de batsmen van de Flamingo's worden gevreesd. In de eerste innings was even wel van een overmacht van de zijde der gasten geen sprake. Door het natte Veld kwamen alleen de fast- en slowbowlers aan bod en deze slaagden er niet in de Nederlanders te overmeesteren. Oxford werd na een verloren toss naar de wickets gezonden, hetgeen resulteer de in een score van 205 runs voor het verlies van 7 wickets, waarop de innings werd gesloten. De Engelsen lieten bij zonder degelijk batten zien. Men nam weinig risico's en vooral het openingsbat Worsley 32 demonstreerde sound cricket". In gezelschap van Duff 16 en Baig bracht hij de stand op 80 voor 3, waarna Fry 37, Drybrough 44, Waters 20 het totaal omhóog brachten. Van de Nederlandse bowlers boezemden Vriens 1-50 en Spits 2-60 het meeste ontzag in. Maas 1-36, Van Staay 1-37 en Van den Bosch 2-16 eisten de overige wickets op. Een tweetal prachtige vangen van Vriens en Spits mogen niet onvermeld blijven. De Flamingo's verloren 2 wickets voor 12 runs, maar Van Arkel 33 riep de Oxford-bowlers een halt toe. Een aantal zeer fraaie slagen kwamen van zijn bat. Drybrough ving hem op schitterende wijze uit. Van Weelde voegde 15 runs aan de score toe, waarna Spits 22 en Colthoff 66 not out „bright cricket" ten beste gaven. Vooral Colthoff legde er danig het hout op. Zijn innings nam slechts een uur en 5 minuten in beslag. Toen de telegraaf op 173 voor 9 stond werd zondag bij de lunchpauze gesloten. Dc linkse fastbowler Thompson oqgstte met 4-40 het meeste succes. Ook Potter 2-9 kwam met goede cijfers naar vo ren. Jakobson 1-43, Drybrough 1-43. Piachaud, die slechts 3 overs losliet nam 1-13. In de tweede innings verhoogde Ox ford het tempo. Het openingspaar Wors ley 46 en Dliff 42 speelde bijzonder aan trekkelijk, waarna Waters met een harde 30, Fry met 30 not out en Dry- broug-h (26) de score opvoerden naar 183 voor 5, bij welke stand werd gesloten. De wickets gingen naar Van den Bosch 2-57, Vriens 2-46, Spits 1-37. Met een achterstand van 215 runs en nog 2 uur en 40 minuten aan speeltijd stonden de Flamingo's voor een uiterst moeilijke taak en toen na enkele overs Oxford zijn spinbowlers in de strijd wierp, ging het met de Nederlanders onmiddellijk bergafwaarts. De Ruig (16) viel ten prooi aan Duff toen deze zijn tweede hal losliet. Van Arkel (II) hield zijn wicket een half uur in tact, maar nadat een meesterlijke eenhandse vang van Potter zijn innings deed beëindigen, stortte de Nederlandse battingside vol komen ineen. Duff 5-15 en Piachoud 3-16 deden wicket na wicket tuimelen en op 69 was het einde daar. Anderson en Worsley veroverden elk een wicket ten koste van 4 runs. van de Hollandweek, zal het doel, dat de uitgesloten zeilers nastreven, onge twijfeld beter worden benaderd dan met een blokkade van startlijn en keer- boeien, waarvoor door sommigen werd gevreesd. Deze stunt vormde het hoogtepunt van de zaterdag, waarop verder niet zoveel verrassends gebeurde. Bart Kraan won opnieuw de race der Vliegende Hollanders, ditmaal het meest bedreigd door U. de Vries. Onderling strijd leve rend kwamen Imhoff en Roderbourg (Brazilië) de koplopers wel naderbij, maar Kraan liet zich niet inhalen. Op de bijna windstille zondag dreef Kraan als tweede achter Imhoff langs de eer ste boei. Terwijl Imhoff naar de acht ste plaats afzakte meldde Ed Frech zich als de nieuwe concurrent, Elk vleugje wind uitbuitend wisten de Kraans zich echter te handhaven. Met Frech als tweede werden zij opnieuw eerste, zo dat hun totaaloverwinning als vaststaat. In het kleine veld Hornets vielen zaterdag zowel als zondag diverse verschuivingen te constateren. De krachten van M. Dudok van Heel, B. Vis, Joh. Veis en B. Noordanus lopen maar weineg uiteen. Lex van Tienhoven wist zich zaterdag in het Vrijheidsveld van de elfde plaats op te werken tot de vierde. Voor hem finishten achtereenvolgens F. van Vliét, H. Schmitz jr. en J. Swart. Met een zege op zondag voerde hij zijn puntental echter dermate op, dat de hoofdprijs al voor hem klaar staat. Pampuszeiler J. Sijtema verbeterde de prestatie van Van Tienhoven nog door van de elfde plaats naar de kop op te rukken en daar bovendien te blij ven. Tijdens dezelfde race op zaterdag zag crack O. Besseling zich genood zaakt op tc geven. Des te nauwkeuriger trachtte hij tijdens de drijfpartij een dag later uit elke kleine uitschieter van Aeolus het volle profijt te trekken; Het lukte hem gedeeltelijk. Hij werd tweede na Heineke, die als eersie werd afge- toeterd, en voor Labouchere die derde werd. Nog spannender was de finish der Valken op zondag. Kirkcnier, de win naar van zaterdag, had het kort voor het einde van de race op te nemen met Rolf von den Baumen, met wie hij een loef partij aanging. Bakker en De Wilde trachtten echter gezamenlijk van de strijd der prominenten te profiteren. Kirkcnier zag de bedreiging en wist, terwijl Von den Baumen het genoemde tweetal voorbij moest laten gaan, nog juist als eerste over de streep te gaan. De verschillen waren niet groter c'.an enkele decimeters. De resultaten in de overige klassen waren: Zaterdag: Valken: 1. Kirkcnier. Stern klasse: 1. F. Loozer, 2. J. Visser, 3. S. v. d. Pijl. Jeugdklasse: 1. W. Klomp, 2. J H. Oerlemans jr., 3. T. Poorter. 12- Voetsjollen: 1. mevr. Plantenga-Tims, 2. J. Speekman, 3. P. Bulters. Finn- klasse: 1. D. Wayboer, 2. A. de Vries, 3. G. Lachapelle. Flying Junior: 1. C. Gülcher, 2. A. Dudok van Heel, 3. mej. A. Vunderink. Zondag: Sternklasse: 1. F, Loozer, 2 J. Visser, 3. S. v. d. Pijl. Jeugdklasse: 1. P. Bon, 2. Fr. Nefkcns, 3. J. Oerle mans. 12-Voetsjollen: 1. J. J. van 't Hoogerhuys, 2. L. Hommels, 3. J. van Weel. Finnjollen: 1. H. Willems, 2. H. van Berkel, 3. A. de Vries. Flying Junior; 1. A. Dudok van Heel, 2. H. Heineke, 3 W. Hoveling. Valken: 1. Kirkenier, 2. Bakker, 3. De Walde. BREDA, 31 juli - Ineke Tiggelaar beeft bij dc in „Het Ei" gehouden wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op de 150 meter vrije slag voor een grote ver rassing gezorgd. Zij verwees dc \an>- pioene 1960, Corrie Schimmel, met duide lijk verschil naar dc tweede plaats. Pe zwemster van "c Robben" tikte 20.02.9 aan, terwijl Corrie Schimin®1 20.19.6 voor zich liet afdrukken. Ineke Tiggelaar's clubgenote Judith de Niis veroverde de derde plaats In de tijd van 20.32.2. Op bovenstaande foto ziet men Inch® Tiggelaar de gelukwensen in ontvangst nemen van de Heemstedenaar Johan Bontekoe, die er voor zorgde, dat bij de heren de verrassing bij dit kampioen schap uitbleef. Bontekoe, die ook in 196" kampioen op de 1500 m vrije slag werd. slaagde er in de aanvallen op zijn tit<» af te slaan en onbedreigd als eerste te- finishen in 19.13.5. De Witte van AZC, die als tweede aankwam, had, getuige zijn tijd van 19.53.4, een ruime achter stand op de kampioen. Hermsen van „De Robben" finishte als derde in 19.54.2. TOKIO, 31 juli Op de tiveede dag van de internationale zwemkampioen- schappeu van Japan heeft de Ameri kaan Tom Stock het wereldrecord op de 200 meter rugslag gebracht op 2 min. 14.0 seconden. Sinds 24 juli van het vorig jaar is Stock wereldrecord houder op deze nieuwe Olympische af" stand. Hij zwom toen 2 min. 16.0 se conden, een tijd die hij op 17 juli van dit jaar in Evansvilie (VS) verbeterde tot 2.15.1. Ook bjj ae dames werd het wereld- record op de 200 meter rugslag ver- beterd. Dat deed de Japanse zwemster - Satoko Tamaka die, eveneens in Tokio. een tijd liet noteren van 2 min. 33.2 sec. Het record stond reeds op haar naam met 2.33.3. MANCHESTER, 31 juli Australië- dat in de eerste innings van de vierde testmatch 'ogen de de Engelse cricket- ploeg een achterstand van 177 runs op liep, sloeg zaterdag hard terug. Nadat Engeland all out was gegaan voor 36" als antwoord op de 190 van Australië, zorgden Bill Lawry en nobby Simpson er met een succesvolle eerste wicket stand voor, dat Australië bij het trekken van de stumps 63 runs tan de achter stand had ingelopen, zonder een wicket te verliezen. De gasten behielden daardoor 6e kans op een draw in deze vierde test match, die door de grillige weersom standigheden en open strijd blijft. MONTEVIDEO, 31 juli Uruguay heeft zich zondag geplaatst voor het eindtoernooi om het wereldkampioen schap voetbal, in 1962 te houden in Chili- Uruguay won de voor groep 2 van de Amerikaanse zone gespeelde tweede wedstrijd tegen Bolivia met 21 (rust stand 20). De eerste wedstrijd tussen de beide ploegen, op 15 juli gespeeld te La Paz, eindigde in een gelijkspel 1-~1- I-Iet Amerikaanse team is als eerste ge ëindigd in het toernooi om het inter nationale militaire schietkampioenschap, dat in Rio de Janeiro is gehouden. De Nederlandse ploeg behaalde met 311,9 pnt de vierde plaats. AMSTERDAM, 30 juli In verbami met dc wedstrijd Flamingo's tegeu Ox- lord was in de eerste klasse A van de ericketcompetitie alleen de ontmoeting ACCVOC vastgesteld. Na veel span ning eindigde de match in een draw. VOC trad in het veld met invallers voor Wally van Weelde, de wicketkeeper Grijseels, Bakker en Lindeboom, maar ondanks deze handicap wisten de Rotter dammers het tot een score te brengen van 174 runs. Nadat 3 wickets down wa ren gegaan voor 27 runs, ging de score omhoog. B. Trjjzelaars 26, J. W. Mad- sen 42, Dobbinga 11, alsmede de staart- wickets Groen 34, Visser 22 en J. Trjjze- laar 16 not out sloegen de nodige pun ten bij elkaar. Van der Hurk en Ohm na men beide vier wickets, respectievelijk ten koste van 45 en 43 runs. Rikse 1-46, Van Weelde 1-34. ACC had nog 3 uur en 11 minuten aan speeltijd, zodat de Amsterdammers niet voor een onmogelijke opgave stonden Het openingspaar De Baare 24 cn Rikse 16 speeldeechter in een te langzaam tempo, waardoor de gastheren achter kwamen op de klok. De komst van Bosch bracht echter een verandering teweeg. Hij viel de bpwlerjj met grote kracht aan e:i sloeg een knalharde 85 bij elkaar, waarvan 4 zessen en 8 vieren. Het was de hoogste score van Bosch in eerste klas cricket. Onder geweldige spanning brachten Bregman 21 not out en II. Dukker ACC in het zicht van tic overwinning- de laatste overs was het tempo echter iets gezakt, waardoor in de slotovcr beslissing moest komen. Toen de laats'0 bal van de wedstrijd werd losgelate'1 stond Dukker voor de opgave om een zes te maken voor de winning-hit. Deze P°~ ging mislukte evenwel: hij werd doof wicketkeeper Visser gestumpt. A<-C strandde op 169 voor 6. De bowlingou!01-* waren: B. Trijzeiaar 1-38, Loehr. urn va" Bennekom 2-29, Terwiel 3-57. Rood en Wit IIExcelsior, gewonnen door Rood cn Wit II met negen ruós. Rood cn Wit II scoorde 115 runs, Excel sior 106 runs. HaarlemQuick (N.), gewonnen doof Haarlem met vijf wickets. Quick scoor de 52 runs all out, Haarlem 100 voor he' verlies van vijf wickets. De Italiaan Graziano Mancinelli heef' zaterdag met Rockette de Daily Mail Cup. het laatste onderdeel van hel internatio* nale concours-hippique te Londen, gewo»* nen. De Nederlandse amatcurkampioen wiejl rennen Ad de Graaf is in Berlijn in nationale sprintwedstrijden tweede «("J, den achter de Belg Frennet, die met D- sec. over de laatste 200 nieter het baan record verbeterde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6