CONTACT Schooltelevisie in V.S. Integrerend deel van het onderricht Pret m DE RODE CIRKEL DE RING VAN HONORIA Alfredo TE— J 3 fijnproefsters vinden Rama veruit het lekkerst! SCHROOT m m m m m I m ■r dU Met kunt u alle kanten uit Succes Wijd vertakt Alle scholen Per vliegtuig van de naar GEEN PROEE MEER 9 B m 88 8 V B DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1961 PAGINA Snelcopie? f Bel gerust 02955-3894 wij komen gaarne vrijblijvend demonstreren Vanavond 7i Scenario: Guy Hempay TekeningenPierre BrocharJ IMipart rust met OntusSEN J Zeg 'fc- maa r~ f ERIC DE NOORMAN 47. Wanhopig worstelt Eric om zijn voet uit de stijgbeugel te be vrijden, terwijl hij intussen zijn handen vol heeft aan de als een beze tene vechtende Aëtius. Het paard schiet vooruit. Met een ki'iet van angst merkt Aëtius, wat ei aan de hand is. „Laat me los, ik geef me over. Los, idioot, voor we allebei onze nek breken. Genadeschreeuwt hij. Erics spieren dreigen te scheuren en opeens ontglipt hem de Romein. Het paard, dat een last lichter ge worden is, krijgt meer vaart, en Eric meent dat zijn laatste uur ge slagen is, wanneer hij als een meelzak echter het angstige paard voort gesleept wordt over het smalle kronkelende bospad. Hij voelt een slag van een paardenhoef tegen zijn schouder en even later bonst hij met geweld tegen een boomstronk aan. Hij blijft haken en de riem van de stijgbeugel knapt af. Meer dood dan levend blijft de Noorman liggen. Even later poogt hij zich langzaam op te richten, iedere spier doet hem pijn; het is, of hij uiteengescheurd is. En dan hoort hij vaag een snelle voetstap. Met van haat fonkelende ogen stort Aëtius zich op zijn weerloze prooi. Lxamens SMA AKPR0EVEN IN ALLE DELEN VAN HET LAND BEWIJZEN: 4 WAT IS UW KEUS ALS FIJNPROEFSTER? RAMA MAAKT DATAUESFUNER SMAAKT door P. H. DE WIT Mythologisch beeld gevonden 'n BOLS op z'n tijd is goed voor meneer. ,dm maargeen alcohol bij snelverkeer! lö- Wij kijken naar NEW YORK, 1 aug. Het Ameri kaanse onderwijs heeft de mogelijkhe den, die de televisie bood, heel spoedig onderkend. Van het begin af werden er tal van proeven genomen, maar de eerste aanpak op grote schaal dateert uit 1950, toen het College van de staat Iowa een zendvergunning'' kreeg en via één van de gewone commerciële zen ders onderwijsprogramma's de ether in zond, die niei alleen door onderwijsin stellingen, maar door iedere kijker konden worden opgevangen. De weg voor het televisie-onderwjjs in de Verenigde Staten werd eerst goed gebaand, toen in 1952 door de federale commissie voor communicatie 242 tv- kanalen of frequenties werden gereser veerd voor exclusief gebruik ten be hoeve van niet-commerciële educatieve uitzendingen. Dit maakte het mogelijk aan elke grote stad en elk college of universiteit in het land een televisieka naal toe te wijzen, waarop geen beslag kon worden gelegd door de commer ciële zendmaatsehappijen. In mei 1953 werd ten behoeve van de universiteit van Houston en de open bare scholen in deze stad de eerste educatieve zender in gebruik genomen. (Advertentie) Ned. Fotografische Industrie N V. Soesiduinen iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! De N.C.R.V. slaagde er gisteravond in een t.v.-programma op de kijkers los te laten, waarin Nikita Khroesjtsjev voor de enige reële ontspanning moest zor gen. De journalist Brugsma schotelde ons in de rubriek „Attentie" op een iet wat zelfverzekerde maar kundige ma nier een portret van de Rus voor, waar in men hem lachend, tierend en zelfs huilend kon waarnemen. Maar met de ze tien minuten televisie moest men het dan de hele avond doen. Voor de rest zat men dan ietwat we zenloos te staren naar een nauwelijks zichtbare telerecording van een „Ibe risch zangpvogramma" en naar opna men van de veelvuldige types, die En- ny Mols-de Leevwe in de loop der jaren op het scherm heeft gebracht. Ach heden, daar was ook nog een vro lijk avondje in een conferentie-oord van christelijke jongeren. En dat was dus fluks de zangbundel getrokken en ver der pret trappen met potverkoffie de kiezen op elkaar. H. Hz. In de daarop volgende acht jaar zijn er nog 45 van deze zenders bijgekomen en nog eens vier via de commerciële ka nalen, in totaal dus vijftig, waarvan er zich 46 specialiseren in uitzendingen ten behoeve van de lagere en middelbare school. Bovendien wordt in verscheide ne steden, zoals in Washington en New York, overdag zendtijd gehuurd van commerciële zenders, om over een uit gestrekt gebied allerhande cursussen uit te zenden. Gesloten circuits, waarbij het beeld signaal van de tv-camera via een co axiale kabel rechtstreeks naar de ont vanger in het leslokaal gaat, treft men op de lagere en middelbare scholen slechts weinig aan. Dit is op de eerste plaats een kwestie van kosten. Aanleg en exploitatie van een gesloten circuit zijn namelijk zeer kostbaar. Op colleges en universiteiten wordt dit systeem echter vrjj algemeen toegepast. Volgens de laatst beschikbare cijfers zijn er ruim 200 van dergelijke systemen in gebruik ten behoeve van het onderwijs in wetenschap en techniek, talen en mu ziek, economie en kunst, waarvan 120 aan instellingen voor hoger onderwijs. Het tv-onderwijs in Amerika is een succes gebleken. Men mag gerust zeggen, dat er geen sprake meer is van een proefneming en dat de televisie een integrerend onderdeel van het moderne onderricht is gewor den. Dit wil intussen lang niet zeggen, dat de televisie een middel tegen alle kwalen op onderwijsgebied zou zijn. Nie mand denkt er aan, de onderwijzer voor de klas door een tv-toestel te vervangen en zo het tekort aan leerkrachten te bestrijden. Evenmin ligt het in de be doeling de school zodanig te „automa tiseren", dat de jongelui vijf uur per dag voor de televisietoestellen zitten en als het ware hun opleiding van de beeld buis krijgen. De televisie wordt een voudig beschouwd als een belangrijk hulpmiddel bij het onderwijs, dat overi gens slechts een klein deel van de schooltijd in beslag mag nemen. De on derwijzer of leraar blijft de centrale fi guur op school. Voor de kinderen is het echter van groot nut, dat ze kennis ma ken met ideeën en gebeurtenissen, die ze slechts in het volle leven kunnen leren kennen. Door middel van de tele visie brengen ze bezoeken aan een fa briek, een kolenmijn of een zeeschip. Wat de natuurwetenschappen betreft, kunnen ze getuige zijn van proeven, die te gevaarlijk zijn om in het klaslokaal uit te voeren. Bij de normale, onge vaarlijke proeven is het meestal zo, dat alleen de leerlingen, die vooraan zitten de proef goed kunnen volgen. Bij de rest van de leerlingen daalt de belang stelling al spoedig, omdat ze er toch maar weinig van kunnen zien. Door middel van in de klas opgestelde beeld schermen kunnen echter alle leerlingen het verloop tot in alle bijzonderheden volgen. Een wijd vertakt gesloten televisienet op de universiteit van Califomië in Los Angeles maakt het mogelijk, een cursus voor 1800 studenten tegelijk op de beeld buis te brengen. De studenten zitten in tien speciaal daarvoor ingerichte loka len, waarvan elk is voorzien van een aantal ontvangers met een beeld van 53 centimeter. Bij elke groep zijn een paar assistenten ingedeeld voor het be antwoorden van vragen. Ook op enkele middelbare scholen kan op deze wijze één leraar les geven aan enkele honder den leerlingen tegelijk. Intussen wil dit geenszins zeggen, dat de onderwijsinstellingen minder leer krachten nodig zouden hebben. Het nieuwe hulpmiddel dient op de aller eerste plaats de mogelijkheid te schep pen met eenzelfde aantal docenten een grotere variatie in de leerstof te bren gen en ze in staat te stellen hun leer lingen een wijdere blik op de samenle ving te geven dan nog slechts tien jaar geleden mogelijk was. Bovendien kan er nu meer tijd overblijven om aandacht te besteden aan leerlingen, die moeilijk heden hebben met de verwerking van de leerstof. In het schooldistrict Hagerstown in de staat Maryland is in 1956 een gesloten televisienet in gebruik genomen, waar op alle 48 scholen zijn aarfgesloten en door middel waarvan les wordt gegeven aan 18.000 leerlingen. Docenten, leerlin gen en ouders blijken zeer tevreden te zijn over de bereikte resultaten. Vooral op het gebied van de natuurwetenschap pen is de verbetering in het lesgeven zeer groot. Ook elders in het land zijn op dit gebied aanzienlijke vorderingen ge maakt. In San Francisco en Pittsburgh maakt men gebruik van zenders. In laatstgenoemde stad is in 1959 zelfs een tweede onderwjjszender in gebruik ge nomen. Medische faculteiten en tandheelkun dige hogescholen hebben de ervaring opgedaan, dat de uitzending van chirur gische en tandheelkundige operaties via een gesloten tv-net veel doeltreffender is dan de oude methode van opereren onder het oog van studenten, die in am- fitheatersgewjjs opgestelde banken zit ten. Op de universiteit van Pennsylva- nië kunnen de studenten zelfs vragen stellen aan hun televisiedocent, waar door het gemis aan direct contact gro tendeels is opgeheven. Bjj de Amerikaanse strijdkrachten is de educatieve televisie eveneens op gro te schaal ingevoerd. Op 21 opleidingsba sissen zijn gesloten circuits in gebruik en onlangs is een bijna 2000 kilometer lang systeem aangelegd tussen de Mi litaire Academie in West Point en de zusterinstelling in Canada en de Red stone lanceerbasis in Alabama. Een nieuwe ontwikkeling betekent wellicht de proef, die in september in de staat Indiana zal worden genomen. Dan zal een vliegtuig met een zend- installatie de educatieve programma's van de Purdue Universiteit gaan uitzen den. Met zijn dagelijkse uitzendingen zal dit vliegtuig de leslokalen van 13.000 scholen en hogescholen bereiken in een gebied van zes staten en daarmee on geveer vijf miljoen kijkers. KRUISWOORDRAADSEL 23'456789 10 IJK HILVERSUM, 3 aug. Onder de titel „Van boven bekeken" zendt de VARA-televisie vanavond een program ma uit, waarin de verschillende facet ten van de fotografie uit de lucht wor den behandeld. De kijker wordt onder meer geconfronteerd met de vervan ging van de U-2 door verkenningssatel lieten en met de luchtfotografie als mo gelijke welvaartsbasis voor achtergeble ven gebieden, zoals bijvoorbeeld in Tan ganyika, waar deze fotografie heeft ge leid tot een verantwoorde samenstel ling van de veestapel. De regie van dit programma wordt gevoerd door Peter van Halm, die daarmee zijn debuut maakt als VARA-regisseur. De pianist Paul Niessing speelt vervolgens varia ties op het thema „Aan den oever van een snellen vliet" van Peter van An- rooy. Peter Vos verzorgt de illustra ties bij dit op telerecording opgenomen programma. De avond wordt besloten met „Het Wilde westen zoals het wer kelijk was" uit een documentaire uit de NBC-serie „Project 20", die wil af rekenen met de valse romantiek rond het wilde westen. In haar radioprogramma zendt de NCRV vanavond het slot uit van de EN GAAT ONMIDDELIJK EEN NIEUWE RAKET ONTWERPEN. 'Mooie jongens zijn juli ie, hoor.'' Naar waarom hebben jullie het gedaan WAAROM Als ik zei zou u t niet geloven Wij zijn gewend coan de gekste verhnleit-i Uil afgunst— Ik was bijna klaar met een eigen ontwerp voor zo'n ontdekkfngS raket toen ik hoorde dat R/'part 2632 COWNHAGi» Man en paard". La- ?lt Riek Vermeu- e Nieuwe Kerk te woonwagentocht ter op de avond bespeelt Riek Vermeu len het orgel van de Dordrecht. Voor de AVRO-mïerofoon speelt van avond het Radio Filharmonisch Orkest onder leding van Jean Fournet met so listische medewerking van de pianiste Jacqueline Potier het Concerto grosso no. 5 in D gr. t. opus 6 van Handel, het Concert voor piano en orkest in G gr.t. van Ravel en de Symlonie in Bes gr. t. opus 20 van Ghausson. Tijdens de pauze in dit concert speelt Ank van der Moer een door haarzelf vertaalde en bewerkte monoloog van J. Wood Pal mer, getiteld „De Waterval". Vervol gens zendt de AVRO opnieuw de opna men uit van het nachtconcert, dat Ma- halia Jackson, begeleid door Mildred Falls, in mei heeft gegeven in het Am sterdamse Concertgebouw. AMSTERDAM, 3 aug. Handels wetenschappen M.O.: P. Tops, Oister- wijk en L. Vroon, Woerden. AMSTERDAM, 3 augustus Frans M O.B.-schoolakte, de dames: C. van de Griend, Rotterdam, E. van Maarsse- veen, Venlo, B. Rigter-van der Schvaaf, Amstelveen, M. Staal, Amersfoort, A. Waaning, Alphen aan de Rijn en de he ren: C. van den Akker, Den Haag, M. van der Kooy, Harlingen, M. Meinhardt Utrecht, W. Weeke, Den Haag. DEN HAAG, 3 aug. Tekenen M.O. akte A: M. Brusse, Amsterdam, M. de Bekker, 's-Hertogenbosch, C. Buurman, Voorburg, F. Calon, Goirle, Th. Daamen, Amsterdam, C. Dekker, Tilburg, M. van Dijk, 's-Hertogenbosch. Advertentie Overal in Nederland worden smaakproeven gehouden. Aan honderden huisvrouwen is de vraag al gesteld: „Wilt U margarine X en margarine Y eens proeven en vertellen aan welke van de twee U de voorkeur geeft?' En Rama komt tevoorschijn als de grote overwinnaar Rama! Veel lekkerder! Dat is het antwoord, dat 3 van de 4 fijnproefsters geven. Proeft U maar! Vergelijkt U maat! Rama geeft U zoveel meer voor Uw geld. lllllllllllilllllllllllllllllU: Horizontaal: 1. etenstas, uitroep; 2 volgens de regel; 31 licr.aanisdeel, reke ning; 4. met de vingers getokkeld (mu ziek i; 5. Spaanse rivier kunstermars- club; 6. bergruimte, b=drag; 7. plotse linge schrik, inhoudsmaat; 8 iemand die op de dag fantasiebeelden beeft- 9. politieke politie van Hitler-Duitsland (afk.). voorzetsel, drank (Eng.); 10. elektrisch verschijnsel aan masttoppen: 11. loofboom, zangvogel. Verticaal: 1. geleerd, zeer ruim; 2. medicijn, deel van f'ets; 3 pover, de lezer heil; 4. pro mille, stad in Noord- Holland; 5. heerlijk, gepeupel: 6. reeds, gewicht; 7 boom waarvan de bast een geneesmiddel oplevert, heen en terug; 8. Indiaans slamsymbool, zakdoosje; 9. bouwmateriaal davering; 10. vogel, dui venhok, vaartuig. OPLOSSING 2 AUG. 1 doge 2 genua - 3 aroma - 4 mara- ha« - 5 boemelen - 6 lente. illllllllll!!llllllllllllll!lllllllllllllliMM(ttll!lllllllllllllllllli 14 De volgende dag stapt Frans naar de notaris Hij vraagt hem of hij met een geschikt stuk grond te koop weet in Bejjerland. Hij wil de zaak gaan verplaatsen. De notaris moet zo hier en daar maar sens polsen. Een week later heeft Frans het terrein, waar de scheepssloperij de „Noordstar" gevestigd is, ge kocht voor een prijs, welke hij niet had gedacht. Aan deze grond hebben de boeren niets en als Ver dam gaat verhuizen, dan blijft het spul liggen, zo als het is, want een bepaling, dat de grond na af loop van de huurtijd in de oorspronkelijke staat moet worden opgeleverd, is er niet. Nu kan de grote loods worden gezet. X „Wonderen gebeuren er niet meer", pleegt Frans t,e zeggen. „Die gebeurden er alleen maar toen Onze Lieve Heer op aarde wandelde; daar lees je van in de Bijbel en als er iets over wonderen in de krant staat, nou, dan steekt er over het alge meen iets anders achter. Trouwens, de dominee van de Grote Kerk denkt daar heel anders over dan de dominee van de Kleine Kerk. Waarom zou ik er dan wel aan geloven? Ik mag de dominees van Spuidam alle twee even graag. Ik kan goed met ze opschieten en ik houd ze beiden te vrind. Kom ik bij de een dan is de ander boos en kom ik bij de ander, dan is de een boos. Dat is de reden, waar om je mij niet in de kerk ziet. Maar met de kleine Jan is het wat anders, die moet naar de Zondags school. Daar kan hij zeker geen kwaad horen". Dit is zijn repliek als een van de ouderlingen met hem komt praten en vraagt, waarom hjj niet in de kerk komt en toch zijn zoontje naar de Zon dagsschool stuurt. „En je bent toch zelf ook in de kerk getrouwd meent de ouderling te moeten aandringen. „Juist, daarom stuur ik mün zoon naar de Zon dagsschool. Maar mij zie je niet. Stel je voor. vandaag in de kroeg, morgen in de kerk, dat is niets voor mij". Het is een getuigenis van zijn levensopvatting die hij niet wil veranderen en waartegen niet te praten valt, hoe groot de kracht aan woord en overtuiging ook is. Hij maakt er een grapje over en daarmee is voor hem de zaak afgedaan. De lachers krijgt hij ermee op de hand, maar - toch jaagt hjj er ook anderen mee in het harnas. Dit heeft hij tot zijn nadeel reeds ondervonden. Mei boze mensen is het moeilijk onderhandelen en de eerste tegenstand, die hij ondervond, was bij hef bouwen van de „Mol". De „Mol" is er toch geko men en het ding graaft en ploegt nog steeds in dc vaargeul van het smalle haventje. Verdam heeft nu echter andere plannen. Hij wil bij de mond van het pijpje een eigen haventje bouwen. Daar moet hij toestemming voor krijgen van de gemeenteraad en van het polderbestuur. Dat valt hem lang niet mee. Als raadslid heeft hij reeds bedankt. Zijn motief werd door het be stuur van de kiesvereniging volkomen gebillijkt. ,,Ik wil niet aan handen en voeten gebonden zijn", heeft hij gezegd. „Geen stap kan ik doen ol de een of ander komt vertellen, dat het niet gaat. Het mag niet, omdat je raadslid bent. Ikiwi! graag de gemeentebelangen dienen, maar de rAjjne moe ten ze niet in de weg staan. Wat dat betreft, ben ik dus geen" raadslid. Dan zijn er anderen, die er beter voor geschikt zijn. Bovendien heb ik veel te veel aan mijn hoofd, om alles naar beste kun nen, zoals dat verlangd wordt, waar te nemen". Een nauwgezette rentenier, die blij is wat om handen tc hebben, heeft zijrt plaats in de raad in genomen. Verdam kan zich nu vrijer bewegen. Hij heeft bij de raad een verzoek ingediend om een haventje te mogen bouwen. Prompt zijn er bezwaren gekomen. De haven wordt toch .geregeld uitgediept? Dat is toch voldoende? Spuidam gaat door de scheeps sloperij van Verdam haar karakter van landelijk plaatsje verliezen. Ms er nu weer een haventje bijgebouwd wordt, komen er nog meer schepen. Waarom is dit nodig? Het is toch al moeilijk boe renarbeiders te krijgen. Zij gaan liever in Rotter dam werken op de fabrieken en in de havens en nu nog op die scheepssloperij, waar werkvolk van allerlei slag werkt. Dat kan tot niets goeds lei den. Er wordt hevig gedelibereerd in de raad en het verzoek van Frans Verdam wordt afgewe zen. Al is het slechts op het kantje af. Maar dan gebeurt het wonder. Dat wordt gebracht door de nieuwe verkiezingen. De constellatie van de raad is verschoven. Verdam weet. dat hjj één raadslid meer op zijn hand heeft en nau welijks heeft de nieuwe raad zitting ge-houden of het voorstel, om aan de scheepssloperij „Noordstar" toe stemming te verlenen aan de mond van het pijpje een vluehthaven te doen baggeren, is weer aan de orde. De plannen zijn goedgekeurd en het verzoek wordt toegestaan. Het is groot spel, dat Verdam speelt, want hij heeft ook nog twee grote werkloodsen in aan bouw. Ronduit gezegd heeft hij te veel hooi op zijn vork genomen, 's Avonds zit hij te rekenen en te reke nen. Neen, die haven, daarmede zal hij toch nog een jaartje moeten wachten. Hij is te optimistisch ge weest. 's Nachts kan hij er niet van slapen. Dan woelt hij n zijn bed, staat plotseling op, kleedt zich aan en gaat tan zijn bureau zitten. Rie kent hem niet meer. Met gefronst voorhoofd gaat hij naar de sloperij en met een even diepe rim pel komt hij terug. „Maak je toch niet zo bezorgd", geeft ze hem de raad en ze spreekt hem zelfs moed in, „Alles gaat toch niet tegelijk". „Dat hoef je mij niet te vertel len", antwoordt hij korzelig, „maar het kan toch wel vlug na elkaar. Als je het precies weten wil, mij gaat het niet vlug genoeg. „De tijd gaat snel", zo heet die klipper, die ik nog maar pas geleden heb gekocht. Zo is het, De tijd gaat snel. Heel snel! Ik heb te grote voorraden liggen, ik zal eens moeten opruimen en wat geld moeten maken". (Wordt vervolgd} CAESAREA, 3 aug. (ITIM) In de ze oude Romeinse havenstad aan de Israëlische kust is een meer dan levens groot beeld gevonden van de „Grote moeder der goden", een figuur uit de Oosters-Grieks-Romeinse mythologie. Het beeld is van rose marmer en nog in goede staat, behalve dan dat het hoofd er af is. Een Italiaanse oudheidkundige expeditie heelt het aangetroffen in een leegstaand Arabisch huis. Volgens deskundigen betreft het hier pen beeld van de Anatolische godin van de maan, dieren en bossen, die vooral werd vereerd in Ephese waar haar tem pel stond. Z\j was de Diana of Artemis in de Romeins-Griekse godenwereld. Een zeer op het thans gevondene ge lijkende beeld heeft een Oostenrijkse groep in 1956 in Griekenland opgegra ven. DEN HAAG, 3 aug. Binnenkort ts een koninklijk besluit met betrekking tot het houden van mest (kist)-kalveren ■te verwachten. Het betieft hier een be sluit ter uitvoering van de wet op de dierenbescherming. Het zal onder an dere voorschriften bevatten aangaande de ruimte en het licht dat de dieren moeten hebben. I Advertentie) VRIJDAG HILVERSUM 1 402 rn. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 10.05 Gram. 11.00 V.d. zieken 1140 Gram 11.50 Als de ziele luistert 12.00 Middagklok 12.04 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. L3.15 Zonnewijzer 13.20 Gram. 13.45 Vrou wenvraagbaak. 14.00 Gram. 14.30 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 15.30 V.d. zieken. 16.30 Gram. 17 00 Boekbespr. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.50 Regerings uitzending emigratiepraat. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Gram. 20.30 Het Brabants ork. en solist. 21.00 Gevar. muz. 21.40 Godsd. ge- dachtenwisseüng. 21.55 Kamermuz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Lezing. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. - VARA: 7.00 - Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.40 V.d.Jeugd. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Boek bespreking. VARA: 10.20 Promenade „rk 11.00 V.d kleuters. 11.11 Kamermuziek. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 V.d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram Golflengten: 25,55 m; 31,10 m, 196 m. Uur van uitzending: 22.15 uur. den een gezonde maatschappelij ke orde moge groeien" Vrijdag 4 augustus: Het gebeurde in Dachau, in de stromende re gen. Dagelijks 21.00 uur: Gezinsrozen kransgebed in het Latijn o.a. op 196 m. (N.B.; Programma-wijziging voor behouden vanwege aktualitei- ten) 19.20 Kamermuz. 20.05 Festival v. Aix- en-Provence. 22.30 Gram. BRUSSEL 324 m: 12.02 Gram. 12.35 Gram, 13 15 Gram. 14.00 Ork. conc. 15.00 Operettemuz. 15.14 Promenadecoric. 16.06 13.25 "'Beursber. 13.30 Lichte"muz. 14*00 Gram Cl. 15 Lichte muz. 17.45 Ork. conc. Kamermuz. 14.25 Voordr. 14.45 Jeugd- 18.00 Amus. muz. 18.50 Gram. 19.40 Lick; Koor 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 te muz. 20.00 Ork. conc. 21.30 Gram. 22.1a Gram. 16.30 V. cl. zieken. 17.00 Vragenbt- Gram, antw. 17.25 Orgelspel 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte _4!#4 !n- 1^-1?,GraTf- G,am. 16.0' muz. 18.50 Praatje. 19.00 V.d. kind. 19.10 Operatragm.17.10 Operalragm (verve). lazzmuz. VPRO: 19.30 Gesprek. 19.45 Jg-30 Gram- 2000 Kamermuz. 21.15 Gram Gesprek. 20.00 Nws 20.05 Boekbespreking 22-iU Grarr» i0.10 Literaire, lezing 20.20 Voordr. 20.35 uezing 20 50 Klankbeeld. VARA: 21.00 Iram. 21.55 Klankbeeld. 22.1 JBuitenl vveekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Ge sprek. VARA: 23.10 Muziek-revue 23.55- 24.00 Nieuws ENGELAND, BBC Home Service. 4.34, 130 en 276 m: 14.30 Gram. 15.00 Amus. muz. 16.00 Ork. conc. 1.9.30 Henry Wood 'Promenadeconc. 23.06-23.41 Kamermuz. ENGELAND. BBC Light Progr. 15.00 en 147 m: 12.31 Gevar. progr 14.15 Lichte muz. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij hel werk. 16.35 Lichte muz. 20.31 Gevar. pro gramma. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Lichte muz. 22.40 Dansmuz. 23 31 Orgelspel. NDR-WDR 309 m: 12.00 Gevar. muz. 13.15 Ork. conc. 14.00 Amus. muz. 16.00 Koor en instr. muz. 17.40 Gevar. muz. AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Blijspel. 21.20 Amus.' progr. 22.00 Quizprogr. 22.20 Einde. DUITSE TELEV1SIKPKOGR 17.00 V.d. jeugd. 18.20-18.25 Progr.over- zlcnt voor de komende week. (Regionaal progr.: NDR. 18.25 Progr.-overz. 18.30 DieNorschau 19.25 Die Hülfte 1st meh' als das Ganze. WL)R: 18.40 Hier und Hen te. 19.15 Intiem theater). 20.00 Journ e'1 weerover. 20.20 Documentaire. 20.40 De- teclivespel. 21.40 Documentaire. VLAAMS-BELG. TELEV1S1EPROGR- 19.30 Film. 19.45 Fllmrep. 20.00 Nw'S- 19.45 Die Gartnerin aus Liebe, komische 20.30 Gevar. progr. 21.10 Filmmvs. e" opera. 22.15 Gram. 23.15 Gevar. muz. 0.10 Film. «2.05 TV-Rail f- Gevar. muz. muziek. 1.00 Weerber. en gevar. FRANKRIJK Progr. Ill 280 en 235 m: 12.10 Gram.13.35 Gram. 18.30 Nwe gram. 22.35 Nws FRANS-BELG. TELKV1SIEPROGR- 19.30 Agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.30 rv-spel. 22.15 Nwe tilms. 32.45 journ- s'fo Of

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2