Laatste Volgend hoopt dag van vakantiefeest kermis jaar grotere organisator Janvier «4 m Putman ^ANO'S °ver Volgend jaar begint bouw van nieuwe kerk in Mieuwland Jeugdig tennis-elan sportieve wedstrijden overpeinzingen Geheugen-htilp Bioscoopprogramma's JONGVEE-DAG TE KETHEL sm B. van SETERS DE DAM 111 Huisvrouweli jke „Met/i Kampf'' toont nazi- wreedheclen lit lig mm Route bloemen corso 19 augustus ^itavond demonstratie van Scliaper's acteer- hianier in Korenbeurs De Graafscliap-HDVS OBK concerteert in de Plantage Veel belangstelling voor tafelvoetbal Bureau St. Elov gesloten Ruilbeurs in Liberty Nabarro expliceerde bij stomme films Er broeit iets Damwachter Snelle groei van Havenparochie Architect Lelieveld ontwerpt plan voor kerkgebouw en pastorie V akantie-klaver j as- concoursen ges laagd De krant kunt U niet missen, geen dag ALLE WINKEL BETIMMERINGEN Schoolkinderen dron ken 1,3 miljoen flesjes melk R.-k. Instuif Agenda Rotterdam Films in Vlaardiiigen is PAGINA 3 «^edam, 12, aug. Vandaag is het V^ste dag van de Vakantiefeesten Met Van de Schiedamse Gemeenschap. V), ^et vuurwerk vanavond aan de eiee.r^ingerdtjk wordt de feestweek offi- $Vv besloten. Vanmiddag waren op het dae] lerrein de Trommelaere uit Roesen- lwe bi actie als sluitstuk van de eve- enten, die de SG voor de Schiedam- kejJ! heeft georganiseerd. Vanzelfspre- *v'ont) pen de 36 kermisexploitanten van- Korenbeurs singel (Advertentie) LAAT U ZICH ROYAAL „BEPLEISTEREN Advertentie) alsmede ontwerpen maakt TIMMERINDUSTRIE Oude Sluis 3 - Tel. 67528 - 67849 Schiedam NIEUWE DAGBLAD kampioenen Cater in a Freddy iïJl l) een topavond te behalen, h'see er Janvier, die de kermis orga- "'is j- was van meninS' dat de ker- Ê(j °it jaar behoorlijk heeft gedraaid, lir.g goktenten was de belangstel- bij *'at minder dan verwacht evenals De laatste hap aan de suikerspin voor dit meisje in kermisstcmming met feestmutsje op en prijsspeelgoedje in de hand; vandaag sluit de kermis weer voor een jaar kormis een te besloten en benauwd ka rakter kreeg. De heer Janvier hoopte dan ook, dat volgend jaar de Schiedam se kermis weer groter van opzet zal kun nen zijn. Hij vroeg daartoe de medewer king van de plaatselijke overheid. De heer Janvier merkte dit alles op, toen hij gisteravond in de Musis-taveerne In de Mandefles door SG-voorzitter de Wolff gehuldigd werd, vanwege zijn twee de lustrum als kermisorganisator in Schiedam. Voorzitter de Wolff dankte voorts de overheid in de persoon van commissaris K. Rijpma voord e plezieri ge medewerking, die weer ondervonden is hij het organiseren van het vakantie- feest. Wie ook zeer tevreden is. is Jan Scha per, over wat hij bereikt heeft met het optreden van zijn acteurs en actrices in de Korenbeurs. De meningen over de op voering blijken zeer uiteen te lopen en hebben al aanleiding gegeven tot hefti ge discussies. In ieder geval is Schaper blij, dat er mensen zijn geweest, die meer keren naar de Korenbeurs terug zi.in gekomen om méér opvoeringen van ..Alles voor ikke" te zien. „Een eigen pu bliek kweken", dat is wat Schaper voor ogen staat. De laatste twee avonden heeft hij grote wijzigingen aangebracht in het stuk, zoals dat vorige week don derdag in première ging. Hij heeft bij voorbeeld een heel bedrijf latn vaellen. Bovendien gaf hij de laatste avonden na afloop een korte demonstratie van het improvisatie-acteren op de door hem ge doceerde manier. Hij verwisselde van enkele van zijn spelers de rollen. Het pu bliek kon dan het verschil in sfeer con stateren. Vanavond geeft Schaper een volledi ge demonstratie van deze manier van acteren voor geïnteresseerden. Het pu bliek mag zelf meedoen, als het daartoe de behoefte voelt. Het staat vrij opmer kingen te plaatsen. Daar zal zeker ge bruik van worden gemaakt, gezien de ervaringen van de laatste avonden, toen uit het publiek op- en aanmerkingen kwamen. Voor de veie amateurtonelisten, die on ze stad telt, is het een bijzondere erva ring - leerzaam of niet - om deze demon stratie bij te wonen. SCHIEDAM, 12 aug. Hermes DVS speelt zondagmiddag een oefenwed strijd tegen de Ie divisieclub Graaf schap. Het elftal van de Schiedammers, dat naar Twente trekt, ziet er als volgt uit: doel, Van Diest, Monster, Rijke, De Zwart, Kemper, De Boer, Kuipers, Van der Poel, Zuiderwij k, Geel en De Kor- ver SCHIEDAM, 12 augustus Heden zal het harmonie-orkest OBK op het Plantagepodium een zomeravondconcert geven, dat om acht uur begint. Het pro- van mening, dat de kermis in Schiedamgramma omvat o.m. Ballet Faust van dit jaar wel wat aan de magere kant was. i Gounod, Slavische Rhapsodie van Friede- Dat had zijn oorzaak in het feit, dat hetmann, een wals van Strauss en Begin terrein te klein bleek te zijn, waardoor de I the beguine van Cole Porter. SCHIEDAM, 12 aug. De Schiedamse afdeling van de Ned. Tafelvoetbalbond kreeg van de Schiedamse Gemeen schap gisteravond gelegenheid in de foyer van Arcade iets van de nieuwe sport tafelvoetbal te demonstreren. De belangstelling voor dit evenement was onverwacht groot. Men kon zich op de hoogte stellen van de mogelijkheden van dit nieuwe spel, dat veel nut heeft voor voetballers, die meer willen weten van het positie kiezen en het dekken van de tegenstander in het echte voetbal. In Schiedam bestaat de tafelvoetbal bond twee jaar en heeft al enkele pro minente bekerhouders als lid. In Arcade werden op vier tafels demonstratiewed strijden gespeeld. J O SCHIEDAM, 12 augustus In verband met de zondagviering op 15 augustus a.s. houdt de afd. Schiedam van de Kath. Me- taalbewerkersbond St. Eloy dinsdag geen adviesavond en evenmin vergadering op het kantoor Swammerdamsingel 49 te Schiedam. SCHIEDAM, 12 augustus De Ned. Ver. De Verzamelaar houdt maandaga vond vanaf half acht weer een ruilbeurs in zaal Liberty, ingang Grofbaan. 's' spookhuis, maar de meeste andé- v- y» Hwuiviiuiö) iiiuai tot "rn"iakelijkheden hebben „behoorlijk soed" gedraaid. Overigens was hij (Adv lCi Lil 14f ie - SCHIEDAM TELEFOON 68871 iw en bespeeld Gerenommeerde merken open OPVOERINGEN van Schapers Ook Studio Groep, hoe verschillend er be\v °Ver geoordeeld wordt, hebben wel der dat de Korenbeurs een bijzon- vchsn m en gezellig theatertje kan zijn. .y kan de gemeente en de SG dank- E'eg- dat zij hem de kans hebben fep. An hier iets van zich te laten ho llen*,; vinden we hetgeen hij met zijn ■s n doet meer middel dan doel, het Gr0 ard de groei van de Open Studio aarp p na de afgelopen 2V2 jaar in Schie- '1 p- voort te zetten. Het brengt leven 'ev6ri örouwerij, en wie weet vruchtbaar voor kunstminnenden en cultuur- C^®-Uitan' om deze twee vervelende cli- drukkingen eens te gebruiken. *kpe r niet alleen Schaper wil met dit eMe unt doorgaai1, er zijn ook beel- ?dl Kunstnaars, die zich voorstellen 16iitra yan de Korenbeurs of Zak- yUp, fgershuisje een ontmoetingscen- maken voor schilders, schrijvers, °ï>Qt>abibrSEn' Er staan zelfs al Plannen- rfCc°orrt"aiag 's' of de gemeente hiermede ?eze *an gaan. Het is indien al ijken fën v'erkelijk levensvatbaarheid wpr Spk- hebben een mooie kans Uerati dam om in de Rijnmond-agglo- i atlEe,-e een cultuurcentrum, als tegen- i'Vp„ van het Amsterdamse cultuur- jr eniö w"iaen. rensiotte is Schiedam d'ttp lpe stad, die het dichtst bij Rotter- en de rijke traditie van een lp jb?ud stadscentrum bezit. eder geval: er broeit iets SCHIEDAM, 12 augustus Het kerk bestuur van de parochie van St. Jan de Doper heeft van liet bisdom officieel be richt ontvangen, dat in '62 mte de bouw begonnen mag worden van de nieuwe kerk in Nicuwiand Oost. Dan zullen de 3500 parochianen van de Havenkerk, die in Nieuwland wonen en welk aantal steeds aangroeit, na l'A jaar bouwtijd be schikken over een echt kerkgebouw. Bin nen afzienbare tijd zal Schiedam dus drie katholieke kerkgebouwen rijker zijn: de kerk van bouwpastoor Oudshoorn, de bij kerk St. Jan de Doper en de St. Marti- nuskerk van pastoor Wuyster. Drie jaar bestaat de bijkerk van de Havenparochie in Nieuwland Oost. Op 17 september 1958 is men begonnen aan het optrekken van de noodkerk, die op 22 nov. 1958 werd ingezegend. In de loop van deze jaren is het aantal parochia nen sterk gegroeid. De Havenkerk heeft nu 5500 parochianen, v. wie er „slechts 2000 nog bij de kerk aan de Lange Haven horen. Het is duidelijk, dat bij deze groei 'n ruimer kerkgebouw noodzakelijk wordt. Pastoor v.d. Brekel O.P. is van plan vanaf de volgende maand op zon dag in plaats v. 5, 6 h. h. missen te la ten lezen. Zo kan worden voorkomen, dat de noodkerk overvol wordt tijdens de H. Dienst. Architect Lelieveld uit Rotterdam zal het nieuwe kerkgebouw ontwerpen. Hij heeft pastoor v. d. Brekel verzekerd, dat spoedig bestek en tekeningen gereed zul len zijn. Er bestaat een kleine schets, die nog uitgewerkt moet worden tot een „definitief" schetsplan. Men is hierbij uitgegaan van een kerkgebouw met 750 zitplaatsen. De tekeningen moeten nog allerlei in stanties passeren, eer de eerste paal ge slagen kan worden. Voor pastoor en ar chitect breekt nu de tijd van talloze be sprekingen aan. Het is niet te berekenen hoelang deze zullen duren. In ieder geval heeft het bisdom bouwvolume voor deze kerk in 1962 beschikbaar gesteld. Eind 1963 of begin 1964 kan de kerk gereed komen. Bij de nieuwe Kerk zal ook een pasto rie worden gebouwd. Demogelijkheid zou bestaan, dat de paters van de Haven kerk zullen verhuizen naar deze pastorie, waardoor die aan de Hoogstraat opgehe ven wordt. Maar dat is op het moment alleen nog een mogelijkheid. Max Nabarro hield voor de vertoning van de voorfilm „De kruideniersoorlog" een „korte" inleiding van drie kwartier, waarin hij de geschiedenis vertelde van het explicateursvak en hoe hij daarin verzeild is geraakt. Nabarro was zoon van een diamantslijper en voorbestemd om hetzelfde te worden. „Gelukkig" was er werkloosheid in de diamantindustrie, zo vertelde Nabarro, waaitioor hij eerst filmreiziger en daarna filmexplicateur in een Amstei-damse bioscoop kon wor den. Daarmee zag hij een jeugdideaal vervuld: mensen bezighouden, hen la ten lachen en huilen. Vele anecdotes uit het leven van explicateur vertelde Na barro, die het zo fijn vond, dat er vele jongeren nog de films uit de goeie oude tijd waarderen sinds hij in 1947 weer op toernee ging met films. Met allerlei geluidproducerende voor werpen, als een bus erwten en een claxon, gaf Nabarro vervolgens uitleg bij het tweetal films. Kostelijke films, waarvan de eerste uit louter gooi- en smijtwerk bestond zoals men tegen woordig in geen enkele film meer aan treft en de tweede het ontroerende, tra gikomische verhaal gaf van Charlie Chaplin en 't Jochie, Jacky Coogan. Het publiek heeft genoten, vooral de bejaar den, die ontroerd waren bij dit weerzien. SCHIEDAM, 12 aug. Wegblijvers hebben gisteravond ongelijk gehad, dat zij niet de twee stomme films zijn gaan zien en explicateur Max Nabarro gaan horen in Musis Sacrum. De CJ\' had Nabarro met zijn medewerkers en de oude films naar Schiedam gehaald om luister bij te zetten aan de viering van haar 75-jarig jubileum en het vakantie- feest 1961. De grote zaal van Musis was slechts voor de helft gevuld. Helaas, want behalve dat de films een weerzien betekende voor dc oudere kijkers, ze werden met enthousiasme bekeken door de jongeren. SCHIEDAM 12 aug. Voor de lief hebbers van het kaartje-leggen, is het vakantie-klaverjasconcours, georgani seerd door de Schiedamse Gemeen schap in samenwerking met de Schiedam se Bedrijfs-Klaverjascompetitie, een niet te verwaarlozen evenement geworden. Ook dit jaar waren er twee avonden no dig om het aantal deelnemers in de kanti ne van de N.V. Excelsior onder te bren gen. Dinsdagavond waren dan ook alle tafels bezet en donderdagavond moest zelfs een aantal koppels ervaren, dat er voor hen geen plaats meer was. Beide avonden is er fel gestreden om de beschikbaar gestelde prijzen, waaron der textiel en het bekende rokertje. Dinsdagavond was de voorzitter van het vakantie-comité. M. M. A. de Jonge, aan wezig om de deelnemende koppels wel kom te heten. De Jonge had alleen maar lof voor de wijze waarop het bestuur van de SBKC dergelijke avonden wist te ver zorgen. Het deed hem tevens een genoe gen, dat de animo dit jaar zo bijzonder groot was. Dinsdagavond werd als eerste troef kaart een „harten" gedraaid. Donderdag werd gestart met „klaveren" als troef- Na een spannend, maar tevens sportief duel werd dinsdagavond het koppel v. d. Moer-Sprong met 4424 punten winnaar. Het koppel Oosterveer-Elbers werd twee de met 4352 punten met als derde 't kop pel Schellerman-Wagenaar, dat 4230 pun ten wist te vergaren. Donderdagavond eindigde het koppel v. Gerven-Chzabonia met 4336 punten als eerste Nu moest het koppel v. d. Moer-Sprong met de tweede plaats genoe gen nemen, doordat het nu 4330 punten bijeen wist te kaarten. Als nummer drie eindigde het koppel Zwarts-Heetkamp met 4290 punten. SCHIEDAM, 12 aug. Als er iets 's, waarmede de S.G. dit jaar eer ingelegd heeft, dan zijn het toch zeker wel de ten niswedstrijden voor de jeugd kringkanv- pioenschappen in Schiedam. Er werd met geestdrift gespeeld en met plezier sloegen wij gistermddag in het zon overgoten tennispark van Vliet aan de Stadhouderslaan de partij in de verlie zersronde gade tussen de heren H. Teschmacher (een overbekende klank in onze stad) en K, Zoeteman. Tesch macher waagde te veel, waardoor zi.in tegenstander volop gelegenheid kreeg zijn spel te ontplooien, al gaf hij na afloop ruiterlijk toe, dat hij moe was! Uitslag: 8-6, 6-1. Jammer overigens, dat het publiek deze unieke kans niet aangegrepen heeft om de tennistoekomst van onze stad in actie te zien. Het was meer dan de moei te waard en alle wedstrijden werden in een sportieve sfeer gespeeld met een gul applaus af en toe van de deelne mers en een hartelijke handdruk, als bij de wedstrijden der cracks! Bij het heren-enkelspel plaatste de heer E. W. Goos zich in de finale door een overwinning op J. A. Martens: 61, 60 en A. P. Bot door zijn over winning op E. v. Woerkom: 6-3, 6-1. Mej. I. Mens plaatste zich in het da mesenkelspel via 'n overwinning op mej. M. Sneek: 6—2, 6—0. De heren J A. Martens en A Bot zegevierden in het herendubbel door een overwinning op de heren N Over 't Veld en J. Beijer: 6—3, 6—3. In het dames-dubbel behaalden de da mes I. Mens en B. Beijer een over winning op de dames M. Sneek en I. Poolman: 6—2, 6—1. N. de Roos en I» het gehele land weer „pleister-zondag". In onze eigen stad bieden de mensen^van „St.-Christophorus" u maar liefst lU.uuu pleisters aan, verdeeld onder alle paro chies en die de vereniging 1000- kos ten. Daar heb je er dan ook 10.000 voor, hoor ik u ai ad rem opmerken. Maar luistert u eens verder. Iedere afdeling betaalt bij de bond voor elke pleister 7 ct. Eén plcister komt dan ongeveer op 10 cent, want tenslotte moet de afdeling ook bestaan en zijn er altijd kosten. Wist u eigenlijk wel, dat de r.-k. E.H.B.O. noch gemeentelijke, noch rijkssubsidie ontvangt, en dat de opbrengst van deze pleisters dus de enige bron van inkom sten is? Een beetje triest, vindt u niet? Aan u dus de taak, de mensen yan >-St.- Christophcrus" zondag eens finaal uit de zorgen te helpen voorlopig. Dat kan makkelijk, als u eens diep in uw porte monnee duikt. Wij hebben onze eigen E.H.B.O. Men sen, die gerust eens in het zonnetje gezet mogen worden, want ze gaan maar stil letjes hun gang, zijn vooral onmisbaar bij het grote ziekentriduum in de Fran- kelandkerk. Vraagt u er de zieken maar eens naar. En wat te zeggen van hen, die iedere zondag met een invalidenwagen op stap gaan, om een invalide de kans te geven, de hoogmis bij te wonen? 10.000 pleisters misschien ben ik een beetje overmoedig, maar op z'n minst moeten daar toch 10.000 kwartjes van ko men, als u tenminste allemaal maar een kwartje geeft. Neemt u er gelijk 4, zo makkelijk voor die mensen, weet u want dan behoeven zij helemaal niet te wisselen en in guldens tellen, gaat nog vlugger ook Een pleister hoor je al tijd in huis te hebben, vooral met kin deren onmisbaar. Bovendien kan een van die pleisters een waardevol geheim bevatten, luistert u zondagavond maar eens naar de K.R.O. tussen kwart over 8 en half 9. De waarzegster op de kermis zei me deze week, dat er zondag een kleverig geheim in Schiedam bekend gemaakt zou worden. Ik dacht toen helemaal niet aan die 10.000 pleisters, maar nu weet ik het meteen. De prijzen vallen in ónze stad Nogal suf, dat ik daar toen niet aan gedacht heb, al heb ik me wel suf ge peinsd, wat of dat kleverige geheim toch wel zou kunnen zijn. Tenslotte zijn die opgravingen ook nog niet afgelopen MIEKE N. van Boekhoven via een overwinning op J. Baarschers en W. Heyblom: 63, In de halve finales gemengd dubbel, gespeeld in een flitsende wedstrijd door I. Mens, E. van Woerkom, N. de Roos. B. Beijer, A Bot en Ravesteijn, wonnen A. Bot en Mej. Ravesteijn van N. Hey blom en H. van Leeuwen: 75. 57, 6—1. Andere finalisten zijn mej. I. Mens E. van Woerkom. die wonnen van M. de Roos en B. Beyer: 75, 64. De jongste speler, R. van Leeuwen, is 11 jaar, de maximum leeftijd van deze 40 deelnemers bedraagt 18 jaar. De al gemeen leider van dit toernooi, de heer N. van Splithoven. volgde met kennis van zaken de verrichtingen van de jonge lui met raket en bal en was uiterst te vreden. Vanmorgen vonden de finales plaats, waarop wij maandag nader terugkomen. HEDEN: SVV-terrein Volkspark: Trommelaeren van Roesendaele, 15.30 uur. Vlaardingerdijk: Vuurwerk, 21.00 uur. Korenbeurs: demonstratie toneel, 20.00 uur. FILMS: Monopoletheater: Mein Kampf, 18 jr., 7 en 9.15 uur. Du bist wunderbar, 2 uur (zo. 2 en 4.15 uur) a.l. Passagetheater: Freddy, die Gitarre und das Meer, 2 en 8.15 (za. en zo, 2, 4.15, 7 en 9.15 uuri a.l. Kath. Leeszaal en Bibliotheek gesloten t/m 12 augustus. VOOR ONZE ABONNéS Mocht het door een of andere oor zaak eens voorkomen dat u 's avonds van uw krant verstoken blijft, bel dan even onze vertegenwoordiger de heer W. van Rutten. W. Frankelandsestraat 104b, telfoon 65775 tussen 7.00 en 8.00 uur en hij za] er voor zorgdragen, dat u als nog in het bezit ven uw krant komt MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door dokter Stevens, tel. 64268; dr. W. T. P. Nijenhuis, Burg. Knap- pertlaan 154, tel. 69880; dr. G. Pet. Tuin- laan 38, telefoon 66898. Apotheek Rembrand, Rembrandtlaan 5. De wijkverpleging van het Wit-Gele- Kruis zal worden waargenomen door zr. Winkels. Burg. van Haarenlaan 863, tele foon 65255. Het kraamcentrum is te bereiken onder nummer 62876, Deze diensten duren vanaf zaterdag middag 1 uur tot en met zondagavond 12 uur. Nieuwe Schied-Irmche Couront 83ste Jaargang No. 24628 DAM 18 SCHIEDAM telefoon 6«is2 POSTREKENING NR. 5 9 09 43 f ADVERTENTIES s„ '5 per mm-hoogte. Bil contract tarieven ingezonden mededelingen °-3o per mm-hoogte. Bti contract Rectale tarieven ho bg geschiedt 5 10 ct. per m.m. j °ete. Kampioenen kunnen over 01 3 kolommen gezet worden. advertentie-order» worden alge- da en uitgevoerd overeenkomstig Regelen voor het Advertentie. ABONNEMENTEN -J-40 per kwartaal: f ï.54 per maand 0.39 peT week. SCHIEDAM, 12 aug. In het afgelo pen schooljaar hebben de Schiedamse schoolkinderen 323900 liter melk gedron ken. Dat zijn bijna 1.3 miljoen flesjes. De deelneming van de kinderen is groot, zoals uit de cijfers blijkt. Ook voor het komende schooljaar hoopt het Plaatselijk Schoolmelkcomité weer op' aller mede werking. Er zal dit jaar geen andere kleur melk- kaarten verkocht worden. Melkkaarten, die nog in het bezit van ouders zijn, blijven geldig. De verkoop van kaarten begint maandag 14 augustus en kunnen dan in de week van 21 augustus t.m. 24 augustus op de gebruikelijke dagen in geleverd worden. Op maandag 28 augus tus worden de eerste flesjes op school weer uitgedeeld. SCHIEDAM, 12 aug. Zondag is er om 8 uur 's avonds in het Wijkcentrum Nieuwland een gezellige vakantie-dans avond. De muziek wordt verzorgd door A. Luniks. SCHIEDAM, 12 aug. De film „Mein Kampf", die deze week in het Monopole theater draait, is evenals indertijd „Op mars naar de galg" samengesteld uit authentiek film- en fotomateriaal, dat in de loop der jaren is verzameld door de Zweed Erwin Lciser. In deze film zijn het leven en de persoon van Adolf Hitier de aanleiding tot het tonen van de gru welijkste uitwassen van het Hittler-regi- me; de vernietiging van de gettobewo ners in Warschau en de vergassing van miljoenen Joden en andere mensen, die in de ogen van 't Duitse Herrenvolk tot j een minderwaardig ras behoorden. De i bedoeling van deze beelden is de figuur van Hitler duidelijk te maken in mense lijk, politiek en staatkundig opzicht door middel van beelden, waaronder verschil lende die nog nooit tevoren zijn vertoond. De maker van Mein Kampf, is hier en daar onder de oppervlakte van de histo rische feiten doorgedrongen. Nu en dan geeft hij zijn eigen interpretatie van de werkelijkheid met name wanneer hij de eens door Hitier en zijn trawanten ge sproken woorden opnieuw laat klinken in omstandigheden die leugen, waan en bedrog aan de kaak stellen. Maar tot. de wortel van al dit kwaad, is hij niet kun nen doordringen. Het blijft te veel 'n op somming van feiten, die alleen ant woord geven op de vraag „Hoe gebeur de het?" en niet op de vraag „Hoe is het mogelijk geweest?". Als historisch document heeft de film grote waarde, vooral voor de jongeren. Daarom is het des te meer te betreuren, dat de centrale filmkeuring deze film toelaatbaar heeft geacht voor lieden bo ven de achttien, omdat er te schokken de scènes voorkomen. Juist de jonge ren blijven daardoor verstoken van deze beelden-les in massale verdwazing en wreedheid, die hun zou kunnen leren vrede en rechtvaardigheid na te streven uit afschuw voor het geziene. KETHEL, 12 augustus De negende Jongveedag, gisteren in Kethel gehouden op het terrein van veehouder J. de Jong is de best geslaagde van alle vorige. Niet alleen omdat het aantal ingezonden stuks vee boven de 100 is komen te lig gen, maar ook door het hoge peil van de fokresultaten en door de beste verzor ging van de voorgeleide dieren. Het suc ces van deze jongveedag is ronduit ver klaard door ir. P. Verhoeven, Rijksvee- tecltconsulent voor Z.Holland, tevens een der juryleden. De heer Verhoeven, voor het eerst in de jury te Kethel, zei, dat het fokpeil hoger stond dan f»p menig andere plaats in deze provincie en dat hij verheugd was over de uiterlijke ver zorging ('t toilet) van de voorgeleide die ren. De andere leden van de jury waren de heren S. de Jong Szn. en Th. Spruit Een mooi succes voor de kath. Land en Tuinbouwjongeren te Kethel. Negen jaar geleden nam deze vereniging het initiatief tot deze jaarlijkse manifestatie. Ondanks soms zeer teleurstellende jaren, wat betreft het peil en het aantal in zendingen, hebben zij taai volgehouden. Door het openstellen van deze keuringen voor de andere organisaties, zoals de Christelijke en de Hollandse Mij, door uitbreiding van de organiserende com missie met leden van de laatst bijge komen groepen, door de hele jongvee dag een topdag geworden. Vanzelfsprekend zijn de meeste en hoogste prijzen gevallen bij de L.T.B.-ers Niet omdat zij de beste stallen hebben, maar omdat de jongeren onder hen het langste met voeding en opfok aan het experimenteren zijn. We hopen echt, dat de inlooptijd voor de anderen maar kort zal zijn en dat in een vriendschappelijke wedstrijd van al le jonge boeren te Kethel en omgeving het vakmanschap van onze jongens en het vee in wijder kring bekendheid zal krijgen. De stal van A. G. v. Vliet stond ook dit jaar weer bovenaan. Maar nog maar net, want de stal van L. J. Heijdra is, na een paar teleurstellende jaren, gelijk gekomen of zoals de term wel luidt, nog maar een banddikte achter. Van de uitslagen geven, we alleen de Het voorgeleiden van het jongvee op de fokdag in Kethel, welke georgani seerd werd door de gezamenlijke land- bouw jongerenverenigingen kampioens- en de la prijzen. Door een klein verschil kon een dier ook lb of lc krijgen. „Ingrid 12 'n pink uit de stal 'van A. G. v. Vliet kreeg la plus de kampioens- prijs. „Regma 5" 'n kalf uit de stal van L. J. Heijdra, opgefokt door de zoon A. Heijdra, verwierf ook een la en de kampioensprijs. Als leuke bijzonderheid. Vanavond al hangt de foto van dit beest boven Adri's bed. i.p.v. de filmster. Nu nog alleen de la prijzen: „Irene 7" (kalf) van A. v. d. Berg; „Mina 61" (pink) van L. J. Heijdra; „Blesje 13" (pink) van A. G. v. Vliet; „Carla" (pink) van L. C. Lansbergen; „Aafje 14" (kalf- vaars) van J. L. A. v. Mil; „Tine 2" (melkvaars) van wed. A. P. Lubrechts; „Lieza 3" (melkvaars) van L. J. Heijdra; De beide eerste prijzen voor de bedrijfs groepen pinken en melkvaarzen waren beide voor de stal van L. J. Heijdra. ROTTERDAM, 12 augustus. Vijftien muziekkorpsen verlenen hun medewer king aan het bloemencorso, dat op zater dag 19 augustus a.s. wordt gehouden. De stoet vertrekt om twee uur vanaf de Boezembocht, begeleid door de korpsen Jubal (Zwolle), Harmonie Wilton Fijen- oord. Excelsior (Boskoop) de Douane en de Shell-Harmonie. Via de Boezemlaan, Nieuwe Boezemstraat, Nieuwe Crooswijk- seweg, Crooswijkseweg, Crooswijksesin- gel, Jonker Fransstraat (2.22 uur), Meent, Coolsingel, Hofplein, Schiekade en Schie- weg bereikt de optocht om tien over drie de Schepenstraat, waar de eerste vijf korpsen uittreden en vijf andere muziek verenigingen zich bij de stoet aansluiten: Concordia (Haastrecht), Tomboers de Jonge Garde, D.W.S, (Rijnsburg), Harmo nie N.A.S.M., Harmonie Dockyard. Vanaf de Benincklaan volgt men de Diergaardetunnel (3.50 uur), Beukelsdijk, Burg. Meineszplein, Burg. Meineszlaan, „e Middellandstraat (4.05 uur), GJaes de Vrieselaan, G. J. de Jonghweg Westzee dijk, Drooglever Fortuynplein afrit Maas tunnel (4.30 uur), Maastunnel, Maastun nelplein. Bij de Maastunnel verlaten bo vengenoemde muziekkorpsen de stoet om te. worden vervangen door De Pionier (Gouda). N.K.F. (Delft), S.H.V., S.V.D.B. en Industrie. Om tien minuten voor drie vertrekt men vanaf de Bas Jungerius- straat over Mijnsherenlaan, Mijnsheren- plein Heinenoordstraat, Putsebocht Vio lierstraat, Lange Hilleweg, Sandelinge- straat (5.30 uur), Sandelingeplein, Groene Hilledijk, Beijerlandselaan (5.57 uur), Varkenoórdsebocht, Varkenoordsebrug, Stadionweg en Olympiaweg om tenslotte (6.20 uur) Stadion Feijenoord te bereiken. 1 In de matinee's van het Monopole theater is Caterina Valente weer eens te zien en vooral te horen. In de zoveelste gladde Duitse showfilm, dia om haar heen is opgezet; „Du bist wunderbar!' Ditmaal is het decor van Catherina's op treden de Duitse Marine. Caterina is verliefd op een jonge adelborst, die ech- tei na zijn vertrek uit haar woonplaatsje niets meer van zich laat horen. Met een kapitein van de Marine gaat ze op zoek naar hem, vindt hem inderdaad, maar dan blijkt dat ze eigenlijk van de kapi tein het meeste houdt. Pittige shownum mers maken het zien van deze rolprent voor de liefhebbers enigszins waard. Al le leeftijden. Minder pittig, maar even Duits klinkt het deze week in het Passagetheater. Freddy Quinn galmt sentimentele schla- gertjes in „Freddy, die Gitarre und das Meer" en trekt daarbij n.b. als zeeman wel erg weke glimlachjes. Alle leeftijden. ZATERDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur: African Dance Company from Senegal. De Lan taren. 8.15 uur: Schermutselingen (Ca baret Rudi Carrell). Groote Schouwburg- zuid, 8 uur: Dorusshow '61. Openlucht theater Dijkzigt, 8 uur: Centro Cultural Santiago. ZONDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur: African Dance Company from Senegal. De Lan- tai-en, 8.15 uur: Schermutselingen Ca baret Rudi Carrell. Groote Schouwburg zuid, 8 uur: Dorusshow '61 (Tom Man- ders e.a.) MAANDAG Rott. Schouwburg. 8.15 uur: African Dance Company from Senegal. De Lan taren, 8.15 uur: Schermutselingen (Ca baret Rudi Carrell). Groote Schouwburg zuid, 8 uur: Dorusshow '61 (Tom Man- ders e.a.) BIOSCOPEN IN ROTTERDAM Arena: Tarzan, de geweldige, 14 jr; Capitol: Zoetwatermatrozen, a.l.; do.: Lemmy Caution incognito, 18 jr; Cen traal: Freddy unter fremden Sternen, a.l.; Cineac A.D.: Alles draait om Conny, a.l.; Orfeo Negro, 18 jr; Cinerama: Se ven wonders of the world, a.l.; Colos seum: Zorg dat je erbij komt, a.l.; do.: Doctor in the house, a.l:; Corso: Fernan- del rooit het wel, a.l.; Harmonie: De leeuw van Babylon, a.l.; d. t.m. do.: North to Alaska, 14 jr; Kriterion: Wilde aardbeien, 18 jr; Lumiere: De duivels- club, str. volw.; Luxor: Tussen hemel en moeras, a.l.; Metro: Gullivers reizen, a.l.; De trottoirs van Chicago, volw.; Prinses: De duizend ogen van dr. Mabu- se, 18 jr; Walt Disneyfestival, a.l.; za. 24: Blackboardjungle, 18 jr; Rex: Tus sen kogels en granaten, 14 jr; Thalia: Pygmalion, a.l:; 't Venster: I'm all right Jack, 18 jr; Victoria: Europa bij nacht, ontoelaatbaar; do. 2 en 8: The 39 steps, 14 jr; Matinees: Marina, a.l. STADSGEHOORZAAL: Zaterdag 12 aug.. maandag 14 aug. telkens te 8 uur; zendag 13 aug. te 4 u. 15 min.; 6 u. 45 mm en 9 uur; draait in de Stadsgehoor zaal de film: Conny en Peter maken mu ziek, a.l. Dinsdag 15 aug.; woensdag 16 en donderdag 17 aug.. telkens te 8 uur: Europa bij nacht, ontoelaatbaar. LUXOR: Het programma voor Luxor luidt als volgt: Zondag- en woensdagmid dag 2 u. 30 min. Rinty's grote dag; alle leeftijden; zaterdag 6 u. 45 min.; zon dag 5 uur; Piratenbloed, 14 jaar. Zaterdag 9 uur; zondag en maandag 8 uur: Strijders der duisternis, 14 jaar. Dinsdag, woensdag en donderdag 8 u. De Chaplin Revue. Alle leeftijden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 3