CONTACT 1 Eerste T.V.-zondag met langere zendtijd NCRV-programma in meeste onderdelen weinig geslaagd DAGPUZZLE Examens DE RODE CIRKEL m 7 X DE LAATSTE SLAG u Alfredo SCHROOT DRAADLOOS DAMESBEURS ■JAGO SHAWLS Vanavond Klokkenspelvereniging krijgt subsidie Paus terug in Rome Wij kijken naar: MAANDAG 2 OKTOBER 1961 PAGINA 2 Zaken doen op de 79 sta WOLKENKRABBER NOVITEITSNCENTRUM Uniek in Europa ■Hl t Rech tens V ERIC DE NOORMAN 30. In hevige onrust kijken Eric en Axe elkaar aan. „Als het is zoals ge zegt," mompelt Eric geschrokken, „dandan heeft het geen zin meer, de tocht voort te zetten. Wij waren op weg naar Gon- dalf's burcht, om hem te waarschuwen voor de Hunnen." „Och, Heer Gondalf zal het nu wel weten," knikt de oude boer grimmig, „maar het zal hem weinig kunnen schelen, want die steppenduivels vallen niet gauw burchten aan. Ze stropen wat rond en verdwijnen weer." „Deze keer niet, vriend," antwoordt Eric. „Dit is iets anders dan een strooptocht en ze zijn nu gekomen om te blijven." De oude boer haalt de schouders op. „Ik weet niet wat ge bedoelt," zegt hij. „Wij blijven hier in ieder geval in het woud, tot de bui over is. En dan beginnen we weer opnieuw. Geloof me, je bent hier net zo veilig als in een burcht, want die steppenruiters hebben een hekel aan bossen. Maar als jij met alle geweld je leven wil wagen, tja, dan moet je het maar zelf weten." „Er zijn toch bossen rond Gondalf's burcht," merkt Axe op „O, jawel," knikt de boer schouderophalend. „Als je eenmaal over de heide bent, kan je niets meer gebeuren. Maar je komt de heide niet over, dat zeg ik je." Zwijgend wisselt Eric een blik met Svein en Axe; het heeft geen enkele zin, de boer uit te leggen, wat er op het spel staat. „Bedankt voor de inlichtingen", zegt hij, „we zullen het er maar op wagen." „Ik heb jullie gewaarschuwd, dwazen," roept de boer hun na, als ze na een korte groet hun weg voortzetten. „Loopt dan je verderf maar tegemoet." llllllllllllilllllllllllllilllR P. H. DE WIT BUSSUM, 2 okt. De uitbreiding van de zendtijd met drie uur per week, die gisteren is ingegaan, opende voor de NTS de mogelijkheid de zondagavond reeds om half acht te beginnen met ELLEN VOGEL HILVERSUM, 2 okt. Vijf jonge Ne derlandse acteurs en actrices, die een reis door Griekenland hebben gemaakt, zullen daarvan vanavond vertellen in het televisieprogramma van de V.P.R.O. Onder het motto „Wat bied je voor een liedje?" begint daarna een chanson-com petitie in vier afleveringen, die wordt uitgezonden uit de Kleine Zaal van het Amsterdamse Concertgebouw. Aan dit programma, waarbij Karin Kraaykamp optreedt als gastvrouw, werken mee Jetty Paerl, Sonja Oosterman, Ellen Craamer, Rijk de Gooyer, Henk Jan maat en Louis Dusée. In zijn medische rubriek „Ziek zijn.beter worden" spreekt dokter A. C. van Swol ditmaal over de tandverzorging bij kinderen. Het kunstprogramma, waarmee de uit zending bessluit, is gewijd aan de Naar- dense beeldhouwer Ek van Zanten, die door Simon Vinkenoog wordt geïnter viewd. De L.C.R.V. zendt vanavond om tien vóór half negen in haar radioprogramma het derde deel uit van „Pionier van het leven", een hoorspel over het leven van dr. Semmelweis,. geschreven door Jan de Vries naar de gelijknamige roman van Morton Thompson, waarna om half tien de mezzo-sopraan Irma Kolassi, aan de piano begeleid door Felix de Nobel, lie deren zingt van Moullé, Ravel, Rivier, Honegger en Wissmer. In het radioprogramma van de V.A.R.A. kan men vanavond om vijf over half negen luisteren naar de eerste uitzending in het nieuwe seizoen van de quiz „Je neemt er wat Van mee" van Theo Eerd- mans. Om tien over half elf speelt het Omroeporkest onder leiding van Fran cesco Mander in een gezamenlijk pro gramma Gigo, Notturno e Novelletta van Martucci en de Serenade no. 1 in D opus 11 van Brahms. Advertentie van de Dameskroniek Houtrust Den Haag t/m 10 oktober VERKOOP TOEGESTAAN Geopend 13-17 en 19-23 uur (zondags gesl.) Entree f 1.50 a.i: van glas, staal en plastic. Interessant voor de man, gezellig voor de vrouw. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 tamme huisdieren - 4 al - 6 wandelgang in een tuin (Ital.) - 8 boom - 9 verlaagde noot 10 kunst voorzetsel - 15 vis (mv.) - 18 streek in voorwerp 11 strik - 12 Zonnegod - 14 Oostenrijk - 19 mannelijk zoogdier. Vertikaal: 1 verwijderd - 2 weder' helft - 3 jongensnaam - 4 overschot 5 muziekteken - 6 lid van het Engelse Hogerhuis (mv.) - 7 plaats in Drente - 13 meisjesnaam - 16 nakomeling - 17 drinkgerei. OPLOSSING 29 SEPT. 1 getns - 2 elan - 3 mare 4 snee - 5 stro - 6 trio - 7 rins - 8 oost - 9 vork - 10 open 11 reno - 12 knol - 13 bios 14 list - 15 oslo - 16 stop. het weekoverzicht van het journaal, dat tot nog toe voor de vrijdagavond was gereserveerd, waarna Jan Cottaar om 8 uur op het scherm verscheen om, in een gezamenlijk programma van AVRO, KRO, VARA en VPRO de eerste, ver vroegde rubriek „Sport in beeld" bU de kijkers in te leiden. Voor veel ouders, naar de heer Cottaar opmerkte, een uitkomst omdat de jeugd nu weer zon der strijd op tijd naar bed kan en voor de samenstellers van dit programma een prijzenswaardige prestatie, om alle filmmateriaal tijdig in de projector te hebben. Wat deze eerste avond wonder wel lukte, hoewel de Nederlandse voet balsport, die zover wij weten, de meeste belangstelling heeft, er met filmrepor tages van alleen de wedstrijden Ajax Blauw Wit en SittardiaVeendam wel wat bekaaid afkwam. De NCRV opende haar, zoals altijd geheel op telerecording vastgelegde programma met „Lijn zonder lengte" - waarmee de tijd bleek bedoeld - een gedramatiseerde documentaire van Ma nuel van Loggem, over de „hersenspoe ling". Nog afgezien van de vraag of een dergelijk gruwelijk onderwerp wel een geschikte afsluiting van een pret tige zondag mag worden genoemd, was de uitwerking erg summier en aller minst overtuigend. Manuel van Loggem moge dan een goed psycholoog zijn, een goed scenarioschrijver toonde hij zich hier beslist niet. De personen in zijn stuk waren al te simplistisch van opzet en gespeend van elk innerlijk leven. Bovendien slaagde Max Douwes, die de regie voerde, er niet in de tijd, een der belangrijkste factoren bij deze methode om de geestelijke weerstand van een mens te breken, een rol van betekenis te laten spelen. In navolging van de KRO-TV, die met veel succes het Kunstmaandor- kest voor haar camera's laat optre den, heeft de NCRV zich voor het thans begonnen seizoen de medewer king weten te verzekeren van het Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Ma- rinus Voorberg, dat met solistische medewerking van de cellist Tibor de Machula het Derde concert in A voor cellosolo en strijkorkest van Carl Ph. E. Bach speelde. De samenstel ling van dit ensemble en de keuze van het stuk bleken zich uitstekend te lenen voor een boeiende observa tie met de camera's, hoewel vele kijkers het ontbreken van een korte inleiding en toelichting ongetwijfeld als een gemis zullen hebben gevoeld. Aan de gevoelige, sfeervolle wijze, waarop Ellen Vogel vervolgens Tsje- chows verhaal „Thuis" voordroeg, had de cameravoering van Henk Rigters maar weinig toe te voegen. Er waren naar onze smaak zelfs momenten, dat een plotselinge beeldverandering de meesterlijk gewekte stemming dreigde te verstoren. Tot slot- wenden onder het motto „Wat zegt"de jeugd ervan?een reeks op film vastgelegde interviewtjes uitgezon den, waarin enige jongelui werd ge vraagd wat ze van „de Kerk" dachten. Het verliep allemaal precies even vaag en onsamenhangend als men van een slecht voorbereid en helemaal niet uit gewerkt programma mag verwachten. Ftn. NAALDWIJK. 1 okt. In het cen trum van het Westland zijn zaterdag alhier de leden van de Nederlandse dat hier binnen een half jaar na de beslissing, op 2 september 1961 door de burgerij aan het gemeentebestuur het zg. koningin Juliana-earillon werd overgedragen. Tijdens de jaarvergadering deelde mr. R. de Waard mee, dat de vereni ging nog nimmer zo'n ontwikkeling heeft meegemaakt als in het afgelopen jaar. Het rijk heeft als waardering voor het historische werk, dat door de N.C.V. in ons land wordt verricht besloten een jaarlijkse subsiedie toe te kennen. Met voldoening stelde de heer De Waard vast, dat er een behoorlijke sa menwerking met Monumentenzorg is ge. weest. De vergadering nam een resolu tie aan, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen het aanbrengen van elektro-mag- netische pianoklavieren op beiaarden, zoals in enkele gevallen de laatste tijd is voorgekomen. De vergadering bleek van mening, dat in gevallen, waar geen stokken-klavier kan worden aangebracht een automatisch bespeelbaar apparatuur moet worden aangebracht. Voorts is een commissie ingesteld tot behartiging van de buitenlandse betrekkingen. Tenslotte werd meegedeeld, dat met de vereni ging van Nederlandse gemeenten con tact is opgenomen over een landelijke instructie en arbeidsvoorwaarden voor beiaardiers. UTRECHT, 30 sept. Kerkelijk examens: H. Gort, Utrecht; F. G. M Broeyer, Nijverdal; A. de Leeuw, Bos koop; J. Vroegindewey, Bleiswijk; mej, A. Lekkerkerker, Utrecht; F. J. Th. van Boven, Rotterdam.' Propaedeutisch examen theologie:- L. J. Hogebrink, Amersfoort: H. J. Achterhuis, Drieber gen; K. A. Rehorst, Utrecht; K. H. Wei land, Utrecht; L. Kisjes, Wehl-Gld; R. de Haan, Den Dolder; C. Bos, Zwolle; M. van der Linden, Utrecht. Kand. examen theologie: G. F. Smaling, Utrecht; J. W. T. Cohen Stuart, Den Haag; A. Sturm, Middelburg: D. P. Rijpma, Sneek; C. M. Bakker, Hardinx- veld. Kand. examen sociale geografie: W. Siderius, Baarn; W. D. M. van Dongen, Voorschoten. Doet. examen sociale geo grafie: J. Tennekes (cum laude), Den Haag; P. A. Schat, Utrecht; A. J. Post, Utrecht. Doet. examen klassieke let teren: G. ven Geyn, Utrecht. Kand. examen Nederlandse letteren. L. A. M. van Emmerik, R'dam. Kand. examen rechtsgeleerdheid: R. Ruijs, Woerden; N. Ch. M. Wilke, Utrecht; W. L. Nolke, Arnhem C. W. Mouton, (cum laude) Utrecht. Aanvullend art. 135 H.O.: P. D. van der Ploeg, Rotterdam; P. A. Lucassen, Zeist. Doet. examen dierge neeskunde: M. P. Smit, Groningen; H, P. Hoebe, Opmeer; J. C. M. Huyg, Oudekerk a/d Amstel; J. Abma Utrecht, E. .T. J. C. van Oostveen, Den Bosch; H. C. J. Schoenmaker, Herveld gem. Valburg; mej. T. Pauw, Haarlem; J. van Til, Alkmaar; mej. L. Fast, Eind hoven; S. Westra, Wymbritseradeel; A. L. van Zuylen, Breukelen; G. Mool- huizen, Weesp. Dieren-arts-examen: H. de Vries, Stadskanaal, P. J. Veen, Zeist. Doet. examen GeneeskundeR. Goet- makers, Rotterdam; A. Gijsberts, Den Haag; J. A. H. van Hoof, Vianen; A. F. Moojj, Utrecht; B. P. van der Sluijs, Apeldoorn. AMSTERDAM, 30 sept. Vrije Uni versiteit kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde: A. N. P. Dekker, Rotterdam. Doet. examen scheikunde: D. W. Traas, Kapelle-Biezelinge, P. A. Verbrugge, Kruiningen; G. J. Willemsen, Amster dam, voor het doet. examen economie: L. Prins, Amsterdam; W. de Waard, Driehuis. Kandidaatsexamen economie; B. J. de Jong, Almelo; A. J. ten Hoopen, Zwolle; A. P. Bos, Bussum, E. Horstra, Amsterdam en H. van der Toorn, Am sterdam. NIJMEGEN, 29 september Kand. geneeskunde deel I; de dames M. A. Cljjsen, Tilburg; M. J. Th. Cup, Gennep; G. J. M. Eijkenboom, Rotterdam; W. H. M. Eijkenboom, Rotterdam; M. J. G. Horsten, Amsterdam; G. H. A. Sporken, Kerkrade; I. Vajda, Nijme gen; M. R. E. Willems, Geleen en de weleerwaarde zusters G. J. Chalissery, Nijmegen; D. J. Minattur, Nijmegen en de heren C. J. J. Avezaat, Breda; H. J. van de Brand, Veghel; J. K. Cher- panath, Nijmegen; W. W. J. Claris, Bergen op Zoom; H. E. Deenik, Nijme gen; H. L. M. Dingens, Maastricht; C. J. van Duin, Heiloo; J. H. H. Etjs- houts. Someren; A. J. M. van Gaal, Schaijk; L. van Haaster, Ulft; J. W. M. Henquet, Maastricht: G. H. J. Hermans, iEspel; M. W. J. M. Horstink, Nijme gen; J. Jansen, Made; A. J. M. H. La- gro, Geleen; P. R. M. van Mierlo, Bre da; A. J. J. Pijnenburg, Vught; A. F. M. H. Reveveur, Venray; J. J. M. Sam- permans, Heerlen; J. P. Schiffer, Kerk rade; J. Sekhuis, Den Bosch; J. B. M. Stolte, Tilburg; P. B. Th. Tushuizen, Heerlen; A. J. H. M. Vermeer, Tilburg; H. J. M. Volman, Terborg en A. M. Vos- mer, Hengelo; kand. Ie ged. geneeskun de: de dames I. B. M. van Beckum, Zwolle; M. M. Brenninkmeyer, Hilver sum: H. R. J. M. Jansen, 3reda; A. K. W. Kok, Terschuur; M. J. M. Ooster hout, Tilburg; M. H. C. L. Smeets, Heer len; C. M. R. Weemaes, Helmond en de heren C. P. M. Arts, Boven Leeuwen; A. H. A. Bertens, Tilburg; W. M. V. Dol mans, Hulsberg; P. A. W. Dormans, Weert; J. Geurts, Nijmegen; J. P. W. M. van Gorp, Alphen NB: A. Th. J. de Groen, Zevenaar; J. H. C. van Hoof, Breda; J. G. M. Horbach, Boxmeer; H. A. van den Hout, Hilvarenbeek; F. M. Kleynen, Roosendaal; P. G. M. Knook, Roermond; G. V. F. König, Maastricht; P. de Laat, Rotterdam, H. J. M. van der Loo, Asten: J. J. Mi- chieis, Wanroy; J. F. M. M. Miseré Heerlen: W. J. L. M. Pleters, Oss; J. W. M. Pluymakers, Meerssen; Th. H. J. M. van der Putten, Berghem; A. G. M. Pijpers, Mill; H. H. M. Rei nserts, Heerlen; L. B. J. A. Schatten berg, Geleen; F. J. M. Schoe, Hilver sum; J. J. P. A. Smijers, Gendt; W.G. M. Teunissen, Nijmegen; J. M. A. Von- cken, Beek; J. M. Vorstenbosch- Schtjndel; P. A. M. van der Werf, Bre da; O. R. Wever, Nijmegen; J. C. M. Wouters, Nistelrode en P. H. M. Wou ters, Maastricht. (Advertentie) NIEUW ADRES: TELEFOON: 010-135910, 01896-3344 TIEL, 2 okt. Zaterdagmorgen is de 23-jarige Belg V. A. J. Matheve, die als matroos meevoer op het schip „Rijnschelde 17", overboord geslagen en verdronken. Het ongeluk gebeurde op de Waal ter hoogte van Leeuwen. 12* Scenario: Guy Hempay Tekeningen: Dierre Brochard Mi/ne Heten r->r<?&icion b c -Meegas leep b Hoor hartsboc-Hb t-iaeFb h(j Zieb nuhoe he hlagens woard/'g Derhalve Veroordelen wij de verdoe.hbs totr. Wordt 's wakker) t Is af<3e t nog geldende Romeinse web gt We RUST IS WEERGE - /I KEEROHETWER.K GAAT Voort.. MAAR.... f -tf- r T7 i ...Tod-/ zib'tk nog iï te rne heen moei Hj he«H Met aruh ins pee. beur, waarom hebt U eerst Legr&b be - Sohu/Htg d en boen... Dank zij mijn pleidooi hebt u de minimam-straf gekregen f A/s ik wear vrij bon wil ik rt nieuw leven beginnen! Hij Stiapb er nog sherds niebs van Dat lukt ,r^m Hcrne!f Hicracin zv<2 ik voarlopig ooo M<xar had(rock Scagc&s ziin pleidooi Als de goede wil er triaar 'S CV LCR if ©pifc COPENHAGEN (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 2 okt. De paus keerde za terdagavond naar het Vaticaan terug na de maanden augustus en september in Castelgandolfo te hebben doorge bracht. De paus had reeds eerder zijn apartementen in het apostolisch paleis willen betrekken, maar de uitzonder lijke hoge temperaturen van de afge lopen weken deden hem, langer dan zijn opzet was, in de koelere pauselijke villa boven het Albaanse meer blijven. Langs de weg van Castelgandolfo naar Rome werd de H.Vader hartelijk be groet door telkens nieuwe groepen men sen, die zich daar hadden opgesteld. (Advertentie) door HÏilillllllillllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllÊ 64 „Is er iets met de „Veerdam"?" Frans voelt zijn gezicht verbleken. Er is iets met de „Veerdam", die kerel weet het en wil het niet zeggen. „Verdomd man, als je iets weet van de „Veerdam", waarom zeg je het dan niet? Mijn zoon zit er op, dat zei ik je toch al!" Hij ziet het gezicht van Stralenborg strak worden zjjn tong zijn lippen bevochtigen. „Ik wou, dat ik hel niet geweest was, man, nou moet ik het je we) zeggen. De „Veerdam" is op een mijn gelopen!'' „God allemachtig!" Frans schreeuwt het uit draait zich om en vliegt als een bezetene weg. Om Stralenborg schaart zich een oploopje. „Wat is ei met Verdam? Wat heeft hij ineens?" Stralenborg kan haast niet antwoorden op al die vragen. Met afgezakte stem zegt hij eindelijk: „Zijr zoon zit op de „Veerdam"." In vliegende haast is Verdam naar een telefoon cel gehold, heeft de deur opengerukt en de man, die juist de hoorn van de haak wilde nemen, naar buiter gewerkt. „Hallo, hallo met de Vulcania? Met Verdam. We ten jullie iets van de „Veerdam"?" „Een ogenblikje alstublieft" klinkt het aan de andere kant. Hij luis tert geconcentreerd, hoort zacht stemmengeruis. „...Hallo Verdam, ben jij het?"„Ja"Met Van Elzen. De „Veerdam" is op een mijn gelopen".. „En weet je verder al iets?" „Neen nog niet. Elk ogenblik verwachten w(j wat"„Ik kom naar je toe." Hij smakt de telefoon neer. Zij komt niet op de haak terecht en blijft even boven de vloer aan het snoer schommelen. Vijf minuten later stormt hij de kamer van Van Elzen binnen. ..Weet je al iets van Jan?" Van Elzen haalt diep adem. „Beste Verdam," hij slikt eens„Er zijn voor zover bekend slechts twee passagiers gered." „Twee?" Even flikkert de hoop in Frans op. Twee, daar kan Jan bij zijn. „Twee vrouwen!" Het klinkt als een dreunende slag op een koperen plaat. „Twee vrouwen? Dan leeft Jan niet meer?" Het is een vraag en een antwoord tegelijk. „Alle anderen zijn vermoedelijk omgekomen." Van Elzen grijpt de hand van Frans en drukt deze stevig. „Sterk zijn, de moed nog niet opgeven. De eerste berichten zijn vaak te alarmerend." „Twee vrouwen gered! En Rie zei, dat ze een voorgevoel had, dat er iets zou gebeuren. Ze was bang voor mijnen. Wij, Hans en ik, hebben het haar uit het hoofd gepraat. En nu is het toch zo." „Toe, drink eens wat, dat kalmeert," dringt Van Elzen aan. „Je kunt toch nooit weten." „Laten we elkaar niet op de mouw spelden, dat er nog iets van terecht komt, Van Elzen. Ik ben mijn jongen kwijt! En jij hebt de jouwe nog! Mijn jongen moest in de zaak komen en die van jou -noest dokter worden. Hoe zal ik dat aan Rie kunnen :eggen!" Een uur lang zwerft Frans langs de havenkant. Vlak langs het water loop hij. Eerst de Leuvehaven, lan de Scheepmakershaven en weer terug langs de Wijnhaven. Hoe zal hij het aan Rie kunnen zeggen, dat Jan is omgekomen. Hij gaat weer terug naar het kantoor van de „Vulcania". Eerst moet hij vol- tomen zekerheid hebben. „Nog iets gehoord?" vraagi rij kalm en rustig aan Van Elzen. ,,'t Is zoals ik heb gezegd, Verdam, wel gecondo- eerd. Ga maar gauw naar huis, je vrouw zal je rodig hebben!" Een taxi brengt hem naar Spuidam. Voor zijn huis ziet hij de wagen van Hans. In de gang ligt de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Hij raapt haar op. De „Veerdam"leest hij. Hij steekt de krant in zfln zak. „Bent u daar?" hoort hij de stem van Hans. ,,Ja, ben jij het Hans?" ,,Ik heb het mama al gezegd. 2e ligt in bed. Over spannen!" „Dank je Hans." Op de tenen gaat hij naar bo ven, naar de slaapkamer, waar hij Rie zachtjes hoort snikken. Onhoorbaar sluit hij de deur. Op flu welen voeten nadert hij het bed. Zijn ijskoude hand streelt haar voorhoofd. Hij hoort slechts de klagen de woorden: „Jan! Jan!" Lang heeft hij zich kunnen goedhouden. Nu worden de zenuwen ook hem de baas en snikkend zet hij zich bij het bed op een stoel neer. „Wij zien onze jongen nooit meer terug, Rie!" XXXVI Rie is in een apathische stemming vervallen. Zij kan door het huis dwalen zonder doel, door het raam naar buiten in het eindeloze staren, urenlang in een stoel zitten zonder iets te zeggen. Bezoek komt er haast niet. Het is beter, dat pijnlijke situaties van niet begrijpen worden vermeden. Ze staat op zonder groet en begeeft zich ter ruste zonder groet. De huishouding drijft geheel op het meisje en op Rietje, wier handen verkeerd staan voor zulke bezigheden. Op de sloperij gaat het gedreun en gehamer op de schepen zijn dagelijkse gang. Zware brokken gietijzer worden met bonkende slagen tot gruis ge rammeid, platen vallen met doffe smakken neer, za gen snerpen met gierend geluid door dikke balken. Geluiden, welke door de openstaande ramen ook het huis van Verdam met onrust vervullen. „Ga eens vragen of dat gedreun niet kan ophou den." Rie heeft het meisje gebeld en verlangt van haar, dat zij naar het kantoor gaat, om deze bood schap over te brengen. Het arme kind weet niet, wat zij moet doen. Ze begrijpt, dat in deze vraag een wens wordt gekoesterd, die niet in vervulling kan gaan. Ze trekt zich terug in de keuken en vraagt zich af of ze al dan niet het verzoek zal overbrengen. Als Frans thuiskomt, klaagt Rie, dat ze die herrie niet meer verdragen kan. Ze wil weg uit Spuidam, weg van de sloperij. „Elke dag zie ik weer die schepen; ik zie ze afbrokkelen, kleiner worden, dan zie ik de mensen aan boord lopen. Het is net alsof ze zinken. Ik kan het niet meer verdragen." (Wordt vervolgd) BINSDAG HILVERSUM 1, 402 m. AVRO: 7.(JU NWS. 7.10 Gym 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 De groente man, 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters, ll.üo V. d. zieken. 12.00 Lichte ,nuz. 12.20 Regeringsuitz.Uitz, v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Blokfluit en cla- vccimbel. 16.00 Documentair progr. (Her haling v. 1-10-61). 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd 17.30 Lichte muz. 17.55 New Vork caliing. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.v.u.Latijns Amerika. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.55 Kamermuz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Kamermuz. 23.35. Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m. KRO: 7.0o Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Gram. 11.00 V. d. huisvr. 11.30 Gram 11.50 Praatje. 12.00 Middagklok. 12.04' Kron. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Metropole ork. 15.15 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.Q0 V. d. jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 egerlngsuitz.Het '-ouwen in Nieuw-Guinea. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Gram .18.30 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.15 Muziekcursus 0.45 Radiophilharm. ork. en soliste. 21.45 Gram. 21.55 Cabaret. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws 22 40 Gram. 22.55 Cabaretpro gramma. 23.26 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Ork. conc. 18.10 Discussie 35 30 Gram. 19.00 Zangrecital. 20.30 Ork conc. 23.06-23.36 Kamermuz. ENGELAND, 3BC Light Progr.. 1500 en 247 m.12.00 Gram. 13.00 Gevar. pro gramma. 15.00 Amus. muz. 15.31 Muz. b. h. werk. 16.32 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.00 Gram. 17.31 Dansmuz. 18.00 Gevar. nuz. 19.31 Gevar. progr. 20.31 Gevar. muz. 31.31 Gram. 22.40 Dansmuz. NDR-WDR, 309 m.12.00 Muz. v. blaas- nstrum. 13.15 Ork. conc. 14.00 Amus. nuz. 14.45 Gram. 16.00 Kamermuz. 17.20 Pianorecital. 17.45 Gram. 19.45 Gevar. muz. 23.35 Ork. conc. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 14.45 Plano recital. 18.30 Gram. 20.00 Kamermuziek. 23.13 Gram. BRUSSEL, 324 m.12.02 Gram. 12.35 Tuinb. kron. 12.40 Gram. 13.15 Kamer- Golflengten: 25,55 m; 31,10 m; 196 m. Uur van uitzending: 22.15 uur. Maandag 2 oktober: Pauselijke missie-intentie van het Gebeds- apostolaat: „Heer, moge het apostolaat onder de bestudeer den, die het geloofslicht nog niet bezitten, met meer kracht worden bevorderd". Woensdag 4 oktober: Heiligen en Heilige Schrift voor het forum. Vrijdag 6 oktober: Nederlanders houden ideologische tentoonstel ling in Rome. DageRjks 21.00 uur: Gezinsrozen kransgebed in het Latijn 0.3. op de 196 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege aktualitei- ten). muziek. 15.45 Gram. 16.21 Vlaamse muz. 17.15 Zangrecital. 17.40 Literair progr. 18.20 V d sold. 19.40 Gram. 21.25 Or*, conc. 21.55 Lichte muz. 22.15 Liederen. ,484 m.: 12.28 Gevar. muz. 19J& Gram. 14.45 Gram. 15.03 Gram. 17.15 Kamerork. 18.30 Discographie. 20.00 Ork. conc. 21.45 Uitz. v, d. Franstalige radiostations. NTS: 19.30 Intern, Agrarisch Nws. 20.00 Journ. 20.20 Officiële manifestaties t.g.v. het 10-jarig bestaan v. d. NTS. 30.30 Ophl- geneia ln Aulis. opera. DUITSE TELEVISIEPROGK. 17.00-18.00 V. d. jeugd. (Regionaal pro gramma, NDR: 18,20 Progr. overz. 18.25 Ei£„Nor„dschau- 1925 Zünftig gesehen. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Muz. amus.). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Rep. 20.50 Spel. 22.30 Laatste nws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Gastprogr. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. en weeroverz. 20.25 Het manneke. 20.30 Herdenklngsprogr. 21.00 Blijspel. 22.20 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Kamermuziek. 19.30 La pensée ét les hommes. 20.00 Journ. 20.30 La camera explore le temps. 22.00 Lectuur voor allen. 22.45 Journaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2