Spurs zijn niet tevreden over strijd tegen „het gespuis'' niet versla maar WAT EEN PECH! Hoge bazenuit Spanje kwamen spionneren NEVILLE GEEFT TOTTENHAM LES Tragische score (1-3in Europese bekerwedstrijd Kreijermaat en Bouwmeester zetten Feijenoord aan tot schitterende tegenstand m pipo ??High Society" van het Engelse voetbal zingt „Toreador" tijdens het touwklimmen Britse pers over Feijenoord Feijenoord na de rust knap Scheidsrechter in ae trui van doelman Brown DECEPTIE voor Jacques Anquetil rfr KUBALA: gHË KMI onder pijpen Italiaanse zege in trofee Baracchi DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, 2 nov. Feijenoord zal of er moet over veertien dagen in de return wedstrijd te Londen het wonder gebeuren dat in voetbal altijd mogelijk is, maar waarop nie mand rekent - de achtste finales van het toernooi om de Euro pese Voetbalbeker niet overle ven. Geschraagd door een or kaan van aanmoedigingen uit vierenzestigduizend kelen heeft het de euvele moed gehad om Tottenham Hotspur naar de kroon te steken. Het speelde de schitterendste wedstrijd, ooit door een Nederlands clubteam vertoond. Het heeft echter het hoofd moeten buigen voor het koele, zuiver berekende en op een surplus aan voetbaltalent steunende spel van Tottenham Hotspur, de Londense „wonder- ploeg", die sinds het veroveren van zowel landskampioenschap als Cup in mei van dit jaar in de Engelse voetbalwereld bekend staat als de „Golden Spurs", het team van de eeuw. Tottenham zegevierde met 13; weliswaar verdiend omdat het de beste ploeg was, maar desondanks fortuinlijk. A\ Vonnis geveld Kreijermaat: groots (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 2 nov. De toch al beperkte Nederlandse woordenschat van Franz Fuchs schoot totaal te kort, toen hij gewoontegetrouw zijn jongens wilde vertellen hoe hij de wed strijd had gevonden. Bleek van emotie stamelde Feijenoords Oostenrijkse trainer, dat er on verdiend was verloren. „Als wij bij de return in Londen evenveel geluk hebben als vanavond pech moeten we winnen." In trance staarde Fuchs voor zich uit. FEIJENOORD IS DE HELD; Tottenham echter de winnaar KREIJERMAAT .Feijenoords beste.... Arm, moedig Feijenoord. Dat het op deze toch wel tragische manier zijn illusies in het toernooi om de Europese Voetbalbeker goeddeels zag vervliegen. Als ooit de cijfers pijn lijk onnauwkeurig hebben weergege ven, welke doelman de hachelijkste momenten heeft beleefd en het vaakst in een volkomen verslagen positie verkeerde dan was dat gisteravond in een van de sfeervolste wedstrij den, welke binnen de poorten van het Feijenoord-stadion is gespeeld. Als bovendien ooit een ploeg heeft getoond, dat het de morele moed heeft om te genslagen te overwinnen, dan is dat het Feijenoord, dat tot de laatste mi- i BLANCHFLOWER ...dè dirigent. nuut bereid bleek om tegen het be faamde Tottenham Hospur een pres- tige-gevecht aan te gaan. Ij.e nuchtere feiten vertellen, dat zich n cie Rotterdamse voetbalkuip een klein t jama voor Feijenoord heeft afgespeeld. Me« zie maar: A is 32 minuten gespeeld. De i,,, ls n°g steeds 0-0, omdat een ver ben aanvallend Tottenham te- piiEm FeÜenoords verdediging nog geen .iseie scoringskans heeft gekregen en an volgt een werkelijk sublieme aan schik811 -feijenoord. Bennaars krijgt een R,"1Uerende kans. Tottenhams doelman sohT" is kansloos bij het hoge, harde ma?L T°ttenhams rechtsachter Baker krnnï .alsnog een vertwijfelde sprong, hai een meter voor de doellijn de redt ge" de zijkant van zijn hoofd en y" °P die manier de situatie. Nauwe- Sist a!6 n minuten later, vlak voor de Sn, Jr °P een psychologisch belang- Stua?i2ment' levert oen wat rommelige aar, TnfV°ur het doel van feijenoord op.' CwW"iam een voorsprong van 0-1 de 1* Swtussen (drie minuten na dow een kopbal van midden voor Saul, precies langs de binnenkant van de paal) 0-2 geworden, als het on danks deze tegenslag moedig doorstrij dende Feijenoord na een fraaie manoeu vre van Van der C-ijp. die heel de ver dediging van Tottenham uit positie brengt, weer een fraaie scoringskans krijgt. Schouten schiet zonder dralen hard en zuiver in de benedenhoek. Op- ni.uw is doelman Brown verslagen. Tot tenhams linkshalf Marchi ziet dan ech ter kans om de bal precies bij de paal weg te koppen. 3. De climax nadert. Dank zij een schitterend doelpunt van Kreijermaat is Feijenoord toch teruggekomen. Een uit val van Tottenham, besloten met een magnifiek schot van de middenvoor Saul lijkt echter een einde te hebben gemaakt aan Feijenoords illusies (1-3) Ander maal echter toont Feijenoord zijn veer kracht en bewonderenswaardige moed. Dan, in nog geen drie minuten wordt het vonnis geveld. Tot drie keer toe verrast Bouwmeester de verdediging van Tottenham met een „ongrijpbare" pass. Telkens daardoor komt Bennaars alleen voor doelman Brown. Eerste schot: Brown krijgt geen schijn van kans, maar de bal ketst tegen de lat. Tweede schot: Brown is weer versla gen. Nu stuit de bal tegen de paal. Derde schot: Andermaal een kansloze Brown, maar de spil Norman werpt zich in de baan van het schot; corner. Goed, Tottenham mag dus van ge luk spreken dat het geen 3-3 is ge worden. Daar staat echter tegenover dat de Engelse kampioensploeg toch wel de beste formatie was. Totten- ham speelde niet spectaculair. Het spel was zelfs bepaald simpel en bo vendien bijzonder gelijkmatig van op zet. Maar dat koele, nuchtere, volko men berekende voetbal, dat voortdu ren geleid werd door de aanvoerder Danny Blanchflower werd met een aan arrogantie grenzende zekerheid, in zo'n hoog tempo en bij vlagen zelfs zo mathematisch zuiver uitgevoerd dat men het soms perfect wilde noe men. Het was Feijenoords grootste verdien ste, dat het zich aan het spel van deze tegenstander heeft opgetrokken zonder zijn eigen stijl geweld aan te doen. In Feijenoords formatie groeiden enkele spelers uit naar een niveau, dat zij nog nooit hadden bereikt. Met name Kreijer maat, de rechtshalf, excelleerde. Bij Kreijermaat strandde menige aanval van Tottenham en begon op hetzelfde moment een tegenactie van Feijenoord. Kreijermaat wedijverde met Blanchflo wer in autoriteit, inspireerde als geen ander zijn ploeg en leverde met het doelpunt, dat hij op zijn naam bracht een van de fraaiste staaltjes van klasse en koelbloedigheid. Er waren er echter meer, die ex celleerden. Bouwmeester bijvoorbeeld als de grote animator van de aanval. Klaassens als een boven verwachting zeer sterke medestrijder op het mid denveld, zowel aanvallend als verdedi gend. Moulijn, als een man die getoond heeft ook te durven optornen tegen tegenstanders van naam. Kraay, als een toch wel zeer betrouwbare centrale ver dediger en zeker ook Pieters Graafland als .een doelman van klasse. Des te jammer was het daarom, dat Schou ten als rechtsbuiten geprefereerd bo ven Berghotz duidelijk beneden de maat bleef. Als Feijenoord met een goed bezette rechtervleugel had ge speeld, wie weet had Tottenham de re- tumwedstrijd in Londen met heel wat zorgen tegemoet gezien. Kf4 Bennaars stuit bij deze poging om Feijenoord naar een prettiger score te spelen op doelman Brown, die zich onversaagd voor ae voeten van Feijenoords rechtsbinnen heeft geworpen. FRANK SAUL .gemakkelijk. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 2 nov. Wij zijn de Spurs en eigenlijk hoeven wij niemand uit te leggen wat dat betekent. Ieder een wordt geacht het te weten. Maar goed als u er op staat kunt u gerust itiiiiiiiiiiiMiHiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMimiiiMMiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiunim,,,,,,!,, GEKLOPT, Daar in de kleedkamer beleefde hij op nieuw het verbitterde gevecht dat zijn ploeg tot aan de laatste minuut had kunnen volhouden. Trots straalde uit zijn ogen. Tenslotte had hij er voor ge zorgd, dat de conditie alle verwaehtin- en overtrof. Wat gaf het dat Henk Ichouten uitgeput als na een verschrik kelijke marathon op de massagetafel lag uitgestrekt., dat Kraay van de gele verde inspanningen de vlammen uitsloe gen en Veldhoen nog net genoeg ener gie had om zijn hoofd in de handen te laten steunen? Zij hadden een overgave getoond, waarom hij hen de dagen vóór de wedstrijd en tijdens de rust nog na drukkelijker had gesmeekt. ,,Als we hiervoor de beloning hadden gekregen, zou mijn hele seizoen ioed zijn geweest. Maar ik voel me niet ongelukkig. Er is bewezen dat Feijenoord dit Tottenham volwaardig party kan geven." De voldoening van Fuohs paste in de kraam van Kieboom, Feijenoords voorzitter, die alle spelers de hand drukte en bij elk persoonlijk bedank je dezelfde drie woorden gebruikte: wat een pech. „En Tottenham, ik ben er niet kapot van. Zullen ze nu nog zeggen, dat we voetbal van de vierde league spelen? Ach, wat kan het me ook schelen. Het enige, waarin we voor de Engelsen onderdeden, was de bezetting van het middenveld. Dat was de nekslag voor ons." Met de handen in de winterjas deed de „eerste reserve" Bergholtz met zui delijk enthousiasme mee aan de opge wonden commentaren. „Oei, als die kan sen toch eens doelpunten waren gewor den. Maar Schouten heeft het best ge daan, vind ik. Ik zou het misschien niet hebben verbeterd. Verschrikkelijk om op dat bankje te zitten en geen hand te kunnen uitsteken. Ik geloof nog nooit zo zenuwachtig te zijn geweest. Wat dat betreft had Kreijermaat een beste avond achter de rug. „Heerlijk dit voetbal, echt iets voor mij. Ik hoor de die Engelsen zeggen: wacht maar totdat die dikke aan de overkant komt. Ik weet niet wat ze bedoelden, maar ze vonden het zeker ongepast dat ik af en toe mjjn voet er tussen stak." Zin gend speelde Kreijermaat de vermoeid heid weg onder de douche. „Ik zou mor gen wel weer in de ring willen", ver kondigde hij een kwartiertje later'. Neen, men kon niet zeggen dat de spelers van Feijenoord neerslachtig na kaartten over dit verloren duel. Bouw meester zeker niet. Wat achteraf zat hii te bekomen van zijn briljante optreden totdat een bezorgde Fuchs hem wat drop te slikken gaf. Dat was om de nog maar pas in de kiem gedrukte an gina van Bouwmeester geen kans te ge ven opnieuw op te komen. „Hij heeft zich met ten volle kunnen geven" zei Fuchs met klem, „ik sta er versteld'van zoals hij toch gezwoegd heeft en dan die passes... schitterend." Eddie Pieters Graafland leek als eni ge in Feijenoords kleedkamer gedepri meerd. „Tenslotte heb ik die drie doel punten laten gaan en vooral die laatste zit me een beetje dwars. Ik leunde op rr'n linkervoet en het schot kwam rechts Het was zo ontzettend nard, anders had ik het met mijn been kunnen stoppen Jammer". Jammer, maar gefeliciteerd. Deze woorden klonken in verschillende varia ties, waarmee Tottenham het zij het ietwat ironisch eens kon zijn. van ons vernemen, dat wij de mees- tervoetballers zijn, de „golden-boys" van het Engelse voetbal. Onze benen zijn afschuwelijk duur. Ze staan te boek voor, schrik niet,, meer dan drie- enhalfmiljoen güldën. Goed, we heb ben dan van Feijenoord gewonnen, met 3-1 om precies te zijn, maar u moet toch vooral niet denken dat wij daar zelf erg enthousiast over zijn. Wij speelden niet erg best ziet u, we waren geen schim van de ploeg die de afgelopen zaterdag de koplo per Burnley over de knie legde. En fin, we zijn weer een stap dichter bij ons doel: de Europa Cup. Want denk niet dat wij het thuis zo matig doen als nu vanavond. Herinnert u zich de les van Gornik, dat Poolse mijnwer- kersploegje? Het werd 8-1 in White Hart Lane. We kunnen als het moet erg wreed zijn hoor en onder ons gezegd: Gornik en Feijenoord kan men gerust op één lqn stellen. Die ontlo pen elkaar niet veel... Toen wij de reacties die we direct na afloop in de kleedkamer van Totten- ham Hotspur optekenden bij elkaar voegden, Kon er een verhaal in deze trant uit de bus komen. Dat leek mis schien wel wat overdreven, maar in werkelijkheid kwam het toch hierop neer. De heren van de Bpurs voelden zich«enorm en konden dat natuurlijk ook wel doen. Per slot van rekening waren hun tegenstanders door de grote Engelse voetbaikenner van de „Daily Mail" Ian Wooldridge in het maandagochtendblad omschreven als „This rabble", hetgeen in goed Nederlands zoveel wil zeggen als „dit gespuis" of zo u wilt „dit ge peupel". vanuit die hoek bezien kun je je dus als een „bpurscrack" wel het oen en ander veroorloven. Neem bijvoor- beeld de roodharige Frank Saul, met zijn achttien jaren ue nieuwe vondst van Billy Nicholson, de manager, ais de spus van Tottenham's aanval. Hij wéét zijn plaats in „The high society" van liet Britse voetbal. Saul was twee jaar lerug niet meer dan een over het paard getilde balienjongen van het veld in White Hart Lane. Hij mocht er de schoe nen van de spelers dichtbinden, de vet te Engelse klei tussen de nopjes weg krabben en deed allerlei boouscnappen voor hen. Nu is Saul een van deze spe lers. Hij vertelde ons doodnucmer, nat de strijd hem erg was meegevallen, dat hij het geen ogenblik moeilijk had gehad, terwijl toch ook hij, Saul, van mening was dat de hele ploeg geen schaduw was van de strijd tegen Burn- Ly. „We kunnen absoluut veel meer", zei hij koel. Billy Nicholson zelf was ook niet erg te spreken. I.y wilde wel toegeven dat Kreijermaat een bijzonder sterke half- speler was en dat Feijenoord met name na de rust nu niet bepaald veel geluk had toen het fel ten aanval trok, maar ook dat kwam allemaal omdat de Spurs er toen .veinig ol niets van te recht brachten. Wij hebben slecht ge speeld. Stelt u zien eens voor dat wij altijd zo spelen", fluisterde Bill ons somber in de oren en in zijn nauw sa mengeknepen oogjes lag een trieste uit drukking. „Nee, het was niet veel bij zonders. We zullen ons trainingsprogram ma straf en scherp voortzetten," voeg de hij er aan toe. Wat dat betekent willen wij u niet onthouden. Voor de trainingen komen de Spurs in de speciaal voor hen uit gezochte rustige omgeving van Ches- hunt bijeen en daar aoen zij van alles: bokspringen, rondjes lopen, gewicht heffen, „ymnastlekoefemngen, hard legen elnaar opbotsen, koprollen voor- en achterwaarts en als bijzondere at tractie touwklimmen. Tot het touw klimmen alleen beperken zij zich overigens niet. Als de heren zich moei zaam optrekken, moet zij uit volle borst ook nog het lied „Toreador" zingen, want dat in zo goed voor de ademhaling, vindt Billy Nicholson. Te gen roken is de leiding niet. („Je moet sterren niet te kort houden"). Ook kan er zo nu en dan wel een slokje af. Dicht bij Cheshunt is een gezellige pub, die de Spurs frequenteren. Hier glijden de potten vol pale ale over de morsige toog en werpen „de sterren" naar goed Engels gebruik braaf de Pijltjes in hun eigen Dartsleague. Ni cholson zorgt er persoonlijk voor dat zij regelmatig een tabletje vitamine C naar binnen slikken, want, zo zegt hij, aan zieke cracks heb ik niets. Voor de wedstrijd'ziet hij er'ook scherp op toe dat niemand van zijn coryfeeën eok maar enigszins afwijkt van de door hem samengestelde Spurs-lunch; t.w. dunne plakjes vlees met wat appelmoes, maar onder geen beding aardappelen en bladgroente. Dat is allemaal heel slecht voor de spijsver tering beweert Billy Nicholson, en als hij zoiets zegt, is dat ook zo Billy Nicholson heeft namelijk altijd gelijk. Zijn orders worden onverbidde lijk opgevolgd. Toen hij handen vol geld uit de clubkas nam om zijn peperdure spelers te kopen, keken de heren van het bestuur hem ontstemd aan, maar zeiden niets. Toen hij woensdagmorgen na de ochtendtraining zich met de spe lers in de kleedkamer terugtrok, twin tig minuten lang hen irriteerde in de geest van „en als jullie niet dit en als jullie niet dat en denk om dit en om dat want inders...", kon hij alleen be sluiten met de order „En nu zingen". En de Super-Spurs, de meestervoetbal- lers, de „golden boys" van het Engelse voetbal hebben gezongen. „He is a jol ly good fellow" speciaal voor Billy en „Mij bonny is over the oceaan" om even de zenuwen wat af te reageren en naar alle waarschijnlijkheid ook wel weer ten behoeve van hun ademhalingstechniek. LONDEN, 2 nov. In verschillende Britse ochtendbladen wordt Feijenoord geprezen voor zijn uitstekende spel te gen Tottenham. Volgens de „Guardians Soccer Writer" was Feijenoord een waar dige tegenstander van de Engelsen en speelde het zodanig, dat wel bleek waar om het in het afgelopen seizoen kam pioen van Nederland is geworden. De „Daily Express" meldde: „De elf dappere Feijenoorders, aangemoedigd door een reusachtig koor van 65.000 fans, waren in een 30 minuten lang durend gevecht de helden van de dag. En toen scoorde Saul na rust zijn twee doel punten..." „In de beginperiode van de wedstrijd scheen Feijenoord de meest tactische, de gevaarlijkste ploeg", aldus de „Dai ly Telegraph". Opgezweept door een enorme, luidruchtige menigte kwamen de Rotterdammers keer op keer in de buurt van Tottenhams doel en stelden daarmee de Spursdefensie tot het uiter ste op de proef." I /- Van der Gijp heeft het te kwaad met Tottenhams doelman Brown en de links achter Marchi. De Engelsen vonden, dat de tackle te zwaar was geweest. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 2 nov. Heel wat be faamde buitenlandse voetbaldeskundi gen hebben gisteravond Feijenoord Tottenham Hotspur bezocht zonder over deze ontmoetingen te hebben willen pra ten. Daar waren bijvoorbeeld Emil Ostenreicher, de tot Spanjaard gena turaliseerde Hongaarse manager van Real Madrid, en Ladislao Kubala, de manager van Barcelona. De twee man nen hebben zich bepaald onopvallend ge dragen. Kubala heeft de journalisten trouwens een rad voor de ogen gedraaid. Zijn tolk vertelde ons, dat Kubala na de wedstrijd commentaar zou leveren. Nie mand heeft na de strijd Kubala meer ge. zien. Hij liet de verslaggevers voor wat zjj waren en met zijn tolk, de heer Ro- sal, vice-yoorzitter van Barcelona, snel de hij weg. In zijn hotel was hij even min. Wel de heer Rosal, die verklaarde dat Kubala zich op de hoogte had wil len stellen van de kracht van zowel Tot tenham Hotspur als Feijenoord. „Wij willen weten hoe de topploegen van Europa spelen." Daarbij streeft Kubala nog een spe ciaal doel na. Hij zoekt n.l. spelers, ster ren die ook in Barcelona kunnen schit teren. Waarom ook niet, moet Kuabala gedacht hebben. Faas Wilkes heeft in het Spaanse klimaat ook kunnen gedij en. Maar wie de speciale belangstelling genoot, wilde de heer Rosal niet ver- tellen. ,,Uver contracten praten wij trou wens nog niet want het seizoen is nog jong. Ook in Spanje. .TTniTfT TUbnla nog een onderhoud ta Neville, manager van Spar- Af Le-r Rosa! vertelde voorts dat Ku bala Feijenoords kansen hoog had aan geslagen. De eerste speelhelft was hem tegengevallen. Na de rust voetbalde I eijenoord knap. Het heeft uitsteken de kansen gehad en een gelijk spel zou de verhouding uitstekend hebben weer gegeven. Advertentie (Van een onzer speciale verslaggevers) ROTTERDAM, 2 nov. „Please mister Gulluksen". Met deze' woor den stormden woensdagavond tijdens de rust van Feijenoord-Tottenham eeli aantal Engelse officials de kleedka mer van de Noorse scheidsrechter binnen. De arbiter kreeg een opge wonden verhaal te horen over zijn don kere scheidsrechtersshirtje, dat zo be denkelijk veel leek op dat. waarin de Spurs over de groene Rotterdamse zo den draafden. „Had mister Gulluksen niet gemerkt dat tal van briljante Engelse passes voor zijn eerbiedwaar dige voeten eindigden? Had hjj niet be merkt hoe pijnlijk die „vergissingen" waren". Nee, dat was de goedmoedige Noor niet opgevallen. Maar als ze er nou op stonden wilde hij 'wel van shirtje ver wisselen, hoe ongebruikelijk dat overi gens ook was voor de eerste man van het veld. Gedienstige Engelse handen hielpen hem het bovenlijf te ontbloten waarna de Engelsen met een diepe bui ging en een tevreden thank you" haas tig vertrokken. Maar daarmee was de Noor echter niet klaar. Ze veronder stelden toch niet dat hij zó op de gras mat zou terugkeren? De heer Gulluk sen informeerde bij Feijenoord naar een ander kledingstuk, maar daar kon men hem zo gauw niet helpen. Dan maar bij de Engelsen dacht hq' en zonder blik ken of blozen „stoorde" hij Billy Ni cholson in zijn donderspeech. „Jullie hebben geklaagd. Jullie moe ten mij ook maar verder helpen. Zon der een shirt ga ik niet het veld op," sprak hij beslist. De Engelsen dach ten even diep na. Toen hadden zij de oplossing. De trui van doelman Brown die was nog lekker warm ook. De Noor vond het best, maar de voor malige keeper van Dundee voelde er niet voor. „Die trui is mijn gelukstrui. De kleur is groen, de kleur van de hoop. Ik doe het niet", sprak de Schot koppig. Brown kon echter praten wat hij wilde. De trui ging uit. Ook hem hielpen vele handen bij het uittrekken van dit kledingstuk. Er kwam een rode voor in de plaats. „Die Schotten ook met hun bijgeloof...", mompelde een van de Engelse officials. BEKROOND vanaff10- Dennis Neville, manager van Sparta, heeft een onderonsje gehad met de aanvoerder van Tottenham, Danny Blanchflower. Met een potlood en een stuk papier heeft Dennis Neville Blanchflower van advies gediend. Hij tekende lijntjes en poppetjes en hij doelde daarbij op Feijenoord. Tenslotte kan Neville weten waar de defensie van Feijenoord zwakke plekken vertoont. „Och", zo stelde Neville, „het bloed kruipt immers waar het niet gaan kan. De spelers van Tottenham zijn mijn landgenoten ik mag hun toch wel wat vertellen?" BERGAMO, 2 nov. Het Italiaans- Franse duo Ercole Baldini en Jo Velly zegevierde woensdagmiddag in de tro fee Baracchi, een wedstrijd over 115 km i tegen het uurwerk. Een overwinning die in de lijn der verwachtingen lag en die voor de zoveelste keer een nederlaag werd voor de Franse wielersterren met aan het hoofd Jacques Anquetil. Tesa- men met onze landgenoot Michel Stol- ker kwam hij niet verder dan een vijfde plaats met 5 min 48 sec achterstand op de winnaars. Hoe snel het is gegaan bewijst het ge middelde van Baldini, die voor de vier de maal deze trofee op zijn naam schreef namelqk in 1957 met Coddï in 1958 en 1959 met Moser en in 196l' te- samen met de Franse kampioen achter volging Jo Velly. De 47.498 km per uur betekende een nieuw record. Baldini en Velly hadden het voordeel als laatsten an de in totaal vijftien koppels te sta De grote strijd met Anquetil en Stt ker is uitgebleven, maar hiervoor in i plaats kwam het prachtige offensief v< de jonge Italianen Fomoni en Vanir die vooral in de slotfase van de strii een enorm tempo reden. Bijzonder goec was ook het ryden van onze landgenoot Maliepaard, die de Fransman Lebaube als ploeggenoot had en met een achter stand van 5 min 21.- sec op de derde plaats beslag legde. TapJian? cnm!mUr® -Waren de Italianen bleven mit Aldovmi ongenaakbaar. Zij bleven met hun gemiddelde van 45 216 km Per uur zelfs boven recordvande winnaars van verleden jaar bij de Mofs hun landgenoten Ronchini en Venturelli! meegedeeld, dat het grootste gedeelte van het radioactieve stof van de Rus sische kernproeven in oktober 1958 bin nen wÈVTrGg de stratos£ecr verdwe"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 9