Zweden uitgeschakeld voor voetbalstrijd in Chili Huzarenstuk van Zwitsers in beslissingsduel VAN DER GRIFT STAAT AL OP DE SCHAATS 1 VOETBALDISTRICTEN ZIJN AAN ELKAAR GEWAAGD Westelijke hockeyteams laten niet met zich spotten Heroïsche strijd tussen Amsterdam Venlovoor de en FAVORIETEN laten het duidelijk afweten Succes voor Wagenaar jr. OUDE HOCKEYGLQRIËN BIJEEN HUWELIJK VOOR VRIJKAARTJE Oude glorie H ABE IS NOG NIET TE OUD Tottenham heeft uitstekende dag SEMI-PROFS Jeugd verslaat Haarlem: 2-3 traint voor Indië Zege op SCHC: 4-0 Jaegers op jaeht naar turntitel Tweekamp dammen: eerste remise Drie gelijke spelen in Bussum Blauw Wits tweede op eerste plaats Uitstekend begin COURSES IN HILVERSUM Hockey selectie - 0% 1ft I |j p /f MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 Fransen niet sterk Doelman slaat toe J Eerste divisie: Tweede divisie: Militaire volleyballers leiden in Teheran (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 13 november De resultaten van de tweede ron de in de strijd om de IITCC-beker tonen aan dat de reeds jarenlange suprematie van de Westelijke hockeyers nog niet aan het tanen is. Natuurlijk kan men als excuus voor de nederlaag van Zwolle tegen een Westelijk reserve-elftal, zoals Amsterdam II, aanvoeren dat de gevaarlijke linksbiniien Burbach niet van de partij was, aangezien het Oostelijk elftal ter gelegenheid van het 50-jarig jubi leum van de Arnhemsche Hoc key Club op het unieke sport complex „Beekhuizen" aantrad tegen de gouden ploeg uit de jaren 1948-1952. Een zelfde ex cuus voor Union, zonder midden voor Van Büchem, voor de ver pletterende nederlaag (60) te gen BMHC? Inderdaad is het moeilijk de kracht van een be faamd team Union Oostelijk kampioen 1961 op deze manier te vergelijken met een sterke Wes telijke club. Is de strijd om de HTCC een inzet van al zijn krach ten dan nog wel waard? Welnu het antwoord hierop gaven Venlo en Amsterdam, die elkaar maar liefst gedurende 85 minuten op een wijze bekampten als gold het reeds het landskampioenschap. Togo op dreef V, 111 <- *4 mzm WÊmmmÈm Sappemeer Eerste in halve finales BERLIJN, 13 nov. In de voorron den van het wereldkampioenschap voet bal, dat in 1962 in Chili wordt gespeeld, is de ploeg, die bij de vorige titelstrijd als tweede eindigde. Zweden, uitgescha keld. Het gebeurde tijdens een beslis singswedstrijd tegen Zwitserland, dat in Berlijn met 2-1 won. Opmerkelijk was voorts dat Frankrijk tich niet direct wist te plaatsen voor de eindstrijd. De Fransen moe' een beslissingswedstrijd spelen tegen Bulgarije, nadat zij giste ren in Sofia met 1-0 van dit land verlo ren. Rusland plaatste zich voor Chili door met 2-1 van Turkije te winnen, terwijl Spanje in zijn eerste wedstrijd van de voorronden nret moeite Mar ko de baas bleef (0-1). De ruim 50.000 toeschouwers bij Zwit serland-Zweden hebben in de derde en beslissende wedstrijd die op neutraal terrein (Berlijn) moest worden gespeeld (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 13 nov. Abe hoort nog niet bij oud oranje, dat bleek zondag middag in het Olympisch stadion waar een teleurgesteld publiek weinig kies, maar begrijpelijk de kreet Abe, Abe aanhief. Doch het bleek ook zaterdag in Utrecht. Zijn club Enschedese Boys speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Velox. Bij de rust stond Velox met 41 voor, maar toen bemoeide Abe zich ernstig met de zaak. Hij werd bril jant. 1 1 bij wijze van demonstratie superspel zien en was de grote animator bij het scoren van liefst zes doelpun ten. Geen wonder dat het publiek hem meerdere malen een ovatie bracht. Het werd na 41 een 57 einduitslag. Abe was weer als vanouds een grossier in „droompasses". genoten van de geestdrift der Zwitsers, want evenals in Bern, waar de Helve ten met 3-2 zegevierden en daarmee de kans in eigen hand hielden, waren de Zweden technisch de betere voetballers, maar ook nu weer waren zij tegen het elan van de Zwitsers niet opgewassen. Na een nerveus begin waarbij Zweden met een dubbele stopper speelde, kwam het eerste doelpunt na 21 minuten door rechtsbinnen Brodd en plotseling was het aanvalsspel van de Zweden Deter. Geruggesteund door de voorsprong golf de de ene aanval na de andere op het Zwitserse doel waarbij vooral doelman Eisener in bijzondere vorm stak. In de 60e minuut van de wedstrijd kwam de grote wending. De Zwitserse aanval drong keer op keer op naar het doel van Nyholm en het was linksback Schei ter die ver opgedrongen met een kopbal de stand in evenwicht bracht; 1-1. Zeven minuten later sloeg linksbuiten Antenen hard toe en weer werd de Zweedse doelman met een kopbal ver rast. Frankrijk heeft zondag in Sofia de Kans, om zich direct te plaatsen voor de eindronden niet benut. Nadat de eerste helft van de ontmoeting tegen Bulgarije, ondanks een vrij groot Bul gaars overwicht, met een dubbelblan- ke stand was geëindigd, bracht na de hervatting een doelpunt van Iliev in de laatste minuut de beslissing ten gunste van de Bulgaren. Tevoren was Frankrijk, dat in de 66e minuut een doelpunt van Fulgenzy zag afgekeurd wegens buitenspel, al enkele malen dicht bij de nederlaag geweest. Zo kon Mahi eenmaal slechts ten koste van een hoekschop redding brengen en moest Maryan de bal van de lijn wegtrappen, toen doelman Bernard reeds was gepasseerd. Toch kwam de beslissende treffer op een voor Frankrijk onfortuinlijke wijze tot stand. Rechtsback Rakarov mocht een vrije trap nemen. De eerste maal raakte zijn schot de muur van Franse verdedigers, maar de Bulgaar kreeg een tweede kans, omdat de Fransen niet de voorgeschreven negen meter afstand hadden genomen. Het tweede schot van Rakarov sprong via de Franse muur in een grillige baan naar het doel. Een enorme scrimmage volgde, waaruit ten slotte de Bulgaar Iliev tegen de paal schoot. De terugspringende '-al werd door dezelfde speler op fraaie wijze langs Bernard gejaagd (1-0). De stand in deze groep luidt; Bulga rije en Frankrijk 6 uit 4, 3 Finland 0 uit 4. Behalve Zwitserland verzekerde ook Rusland zich zondag van een plaats in de eindronden. In Istanbul wonnen de Russen voor 30.000 toeschouwers met 2-1 van Turkije, een stand die reeds bij de rust was bereikt. Reeds na tien minuten opende Rus land de score, toen Gousarov onberispe lijk inschoot (0-1). Twintig minuten la ter bracht Mamoukine uit een pass van Mechki de stand op 0-2. Daarna deden de Russen het wat kalmer aan, waar door Turkije kort vóór de -ust de acht- terstand kon verkleinen. Metin schoot toen namelijk in de vlucht de bal langs de Russische doelman (1-2). Na de rust heeft Turkije alles gepro beerd om de score een ander aanzien te geven. Eenmaal sprong de bal van de paal het veld weer in. maar doelpunten kwamen er niet uit. Ruim een kwartier vóór het einde moest de politie tussen beiden komen toen de Russische doel man een harde charge van de Turkse middenvoor Metin beantwoordde met een vuistslag, waarna een aantal toe schouwers het terrein op kwam. De eindstand in groep vijf van de Europese zone is: 1. Rusland 4 wedstr. 8 pnt, 2. Turkije 4 wedstr. 4 pnt, 3. Noorwegen 4 wedstr. 0 pnt. De eerste wedstrijd om een plaats in het eindtoernooi tussen Marokko en Spanje, die zondag in Casablanca werd gespeeld, heeft een zege met 0-1 voor de Spanjaarden opgeleverd. Het enige doelpunt werd na de rust gemaakt. LONDEN, 13 nov. - De door langdu rige regenval zeer slecht bespeelbaar geworden terreinen hebben zaterdag vooral de hooggeplaatste clubs in de Engelse voetbalcompetitie parten ge speeld. De leider Bumley verloor In Nottingham met 3-2 en ook de nummers twee, drie en vier kwamen niet tot winst. Everton en West Ham speelden gelijk, terwijl Ipswich Town aan Wol verhampton beide punten moest afstaan. Tottenham Hotspur profiteerde van dit alles door - via een overwinning op stadgenoot Fulham - weer op te rukken naar de tweede plaats. Tottenham, dat woensdag weer tegen Feijenoord speelt - nu in Londen - ging overdonderend van start en leidde na acht minuten reeds met 2-0 door tref fers van de rechtsbinnen White. Leggatt en Haynes zorgden voor een gelijke rust stand (2-2). Cliff Jones bezorgde Tot tenham opnieuw een voorsprong en de linksbinnen spelende Mackay bracht de eindstand op 4-2. Eerste divisie: Aston Villa-Arsenal 3-1, Blackburn-Birmingham 2-0, Black pool - Everton 1-1, Cardiff - Sheffield Wednesday 2-1, Chelsea-Bolton 1-0, Manchester United-Leicester 2-2, Not tingham-Burnley 3-2, Sheffield United- Manchester City 3-1, Tottenham-Fulham 4-2, West Ham-West Bromwich 3-3, Wol verhampton-Ipswich 2-0. Tweede divisie: Bright.on-Huddersfield 2-2, Bristol-Derby 1-4, Bury-Swansea 1-1, Leeds-Leyton 0-0, Liverpool-Luton 1-1, Norwich-Preston 2-0, Rotherham- Newcastle 0-0, Scunthorpe-Plymouth 5-1, Stoke-Walsall 2-1, Sunderland- Middlesbrough 2-1. MOSKOU, 13 nov. Zondag is in Moskou de tweekamp om het wereld kampioenschap dammen tussen de Rus Tsjegoiev (titelhouder) en diens landge noot Koeperman begonnen. De eerste partij, waarin Koeperman met wit speel de, eindigde na 72 zetten in remise. Henk van der Grift is serieus van plan om zijn wereldkampioenschap op de schaats hardnekkig te verdedigen. Het is pas november en de grote strijd is eerst over enkele maanden, maar de monteur uit Breukelen is reeds enige tijd in Noorwegen om zich zo goed mo gelijk voor te bereiden. Hij staat, zoals uit de foto blijkt, zelfs al op de schaat sen, op de tralningsbaan bij de Tislei- fjord bij Fagernes. Het meer, waarop de baan is uitgezet, ligt meer dan 1000 meter boven de zeespiegel. (Van onze sportcorrespondent) HILVERSUM, 13 nov. In Bussum werden zaterdag districtswedstrijden voor amateurvoetballers gehouden. Het waren aantrekkelijke partijtjes met vooral veel spanning. Daar wijzen de uitslagen: drie gelijke spelen en een overwinning met de oneven goal ook wel op. Die spanning vergoedde veel, want een hoog spelpeil werd niet be reikt. Individueel waren er natuurlijk wel enkele speiers, die boven de middel maat uitkwamen. Het eerst kwamen de elftallen van West en Oost tegenover elkaar. De Oos telijken toonden zich tegen de technisch wat betere Westelijken strijdvaardiger en dat hield de balans aardig in even wicht. West nam direkt de leiding door Kriesch (Xerxes) uit een vrije schop. Oost kwam terug en na een kwartier spelen was de stand gelijk toen Kraan (U.D.) via stopper Groot (D.C.G.) in schoot (11). Na de rust was het weer Kriesch, die West op fraaie ijze een voorsprong bezorgde (2—1). Nu was het de W.V.C.-er Wevers, die de partijen op gelijke voet bracht (2—2). Zelfs nam Oost daarna door Meeuwissen (N.E.C.) de leiding over (23), doch nu werd het door Snoek (Xerxes) kort voor tijd gelijk (3—3). Oost won het strafschop- penduel. Bij Oost speelde Halstra (Quick '20; Oldenzaal) als linkshalf een goede partij. Bij West was Kriesch door vin nig spel en behoorlijk schieten de meest opvallende speler. In de partij tussen Noord en Zuid nam Zuid met een prachtige kop bal van linksbinnen Groenewegen (Vlissingen) spoedig een voorsprong, die vlak vóór rust door Pluim (Mun tendam) werd teniet gedaan (11). Pot (Germanicus) de uitstekend spe lende rechtsbuiten gaf Noord de lei ding (21), doch vlak vóór het eind signaal was het weer Groenewegen, die voor Zuid succes had (22). Eerst bij de 19e strafschop won Noord het duel. De Zuidelijke ploeg bleef wat beneden te verwachtingen. Behalve Pot was bij Noord stopper Sannes In de verliezersronde sloeg West de Zuidelijken met 21. Voor rust leidde Zuid door Ouwens (T.O.P.) met 01, doch na de thee zorgden Kriesch en Snoek voor de Westelijke doelpunten. De finale bracht Oost en Noord tegen over elkaar. In een aantrekkelijke partij toonde Oost zich in de eerste helft ster ker. Na 10 min. werd dit 'n een doel- WilhelminaHilversum 11 Pluim 01, rust. Veen (strafschop) 11. 2300 toeschouwers. Vooral na rust spannende strijd. Voor hoedes van beide ploegen kregen tegen de goede verdedigers aan beide zijden weinig kans om gevaarlijk te worden. ZwartemeerOldenzaal 12 Lippold 10, Homans 11, rust. Koopman 12. 1500 toeschouwers. Zwartemeer, dat de steun van de op staande voet ontslagen trainer Joep Bran- des moest missen, bleek minder strijdlustig dan Oldenzaal. Bovendien hadden de Dren ten de pech dat doelman Smit niet in vorm was. Beide Twentse treffers waren houd baar. AMSTERDAM, 13 nov. - De reser ves van Blauw Wit hebben de leiding genomen in de reserve eerste klas van het betaalde voetbal door met 3-2 van Ajax 2 te winnen. Blauw Wit Sparta PSV Feijenoord Ajax NAC Volendam aan de kop is nu: 9 7 1 1 15 29—16 11 7 1 3 15 28—21 9 b 4 0 14 35—19 10 6 1 3 13 31—19 9 6 0 3 12 30—22 11 5 2 4 12 33—32 9 5 1 3 11 25—15 punt van Meeuwissen (N.E.C.) tot uit drukking gebracht. Eerst ver in de twee de helft slaagde Humbol (G.V.A.V.), die Lupker (Be Quick) was komen vervan gen, er in gelijk te maken (1—1). En daar is het bij gebleven. (Van een verslaggever) HAARLEM, 13 nov. Het Nederlands jeugdelftal heeft zaterdag een kleine maar verdiende overwinning behaald op het elftal van Haarlem. Dank zij een goede spelopvatting en jittig spel wis ten de jonge spelers zich zelfs een voorsprong van S—0 te verschaffen maar in de laatste fase van de strijd zakte het tempo dermate dat Haarlem de achterstand tot 2—3 kon inlopen. Het waren vooral de beide vleugelspe lers Kwakman en Kras van Volendam die door hun goede spel de Haarlemse achterhoede i het nauw brachten. Mid- voor Pas (ADO) kon mede daardoor al ir» de vierde minuut de score openen. De Roodbroeken Kregen daarna een veldoverwicht maar zulks sorteerde geen effect, omdat Oranje's achterhoede gced in elkaar zat, met soil Severijn (Ajax) als dominerende figuur en een betrouwbare doelverdediger Steunen berg (AGOVV). Kwakman bracht in de 44e minuut de stand op 0—2 toen hij een goede aanval op de juiste wijze af rondde. Ook na de thee ging de jeugd de strijd onbevangen tegemoet en toen zij daarbij het spel meer „open" hield, ontstond er regelmatig gevaar voor het doel der Haarlemmers. Het derde doelpunt was het mooiste van de strijd. Een prachtige voorzet van de naar links afgezwenkte midvoor Pas kwam op de andere vleu gel op de schoen van Kras maar de schitterende kogel van de Volendammer werd even fraai door doelman Van 'tKruys tot een hoekschop ver werkt. Deze werd door Kras netjes voor de doelmond geplaatst en Freeriks (Feijenoord) kopte onberispelijk in, 0-3. Hierna zakte het tempo van de jeugd- ploeg en kwam Haarlem steeds meer in de aanval. Na ettelijke vergeefse pegingen slaagde Frie er in doelman Steunenberg kansloos te passeren en dezelfde aanvaller wist in de allerlaat ste minuut nogmaals de roos te treffen (2—3). TEHERAN, 13 nov. Tijdens het internationale militaire volleybalkam pioenschap dat in Teheran wordt gehou den, heeft de Nederlandse ploeg met 3-2 van Frankrijk gewonnen. De set standen waren 12-15, 7-15, 15-7, 16-10 en 15-13. Nederland heeft daardoor de lei ding genomen in het klassement. Op het knusse veld van de Venlosche Hockey Ciub aan de Herungergrens hebben Venlo en Amsterdam, kandida ten voor de Zuidelijke en Westelijke districtstitel een heroïsche strijd ge leverd. Noch de gevaarlijke voorhoede der hoofdstedelijken noch het gevreesde aanvalsquintet der Venlonaren slaagde er in de verdedigingen met flitsend aanvalspel geheel te ontwrichten. De beide doelpunten kwamen dan ook voort uit een strafcomer voor Venlo welke Tiens benutte en uit een lange corner waarbij Spits jr. voor Amster dam succes oogstte. Vooral in de tweede helft is een bitter hard gevecht geleverd voor het beslis- BELGRADO, 13 nov. Omdat hij met een vrijkaartje voor een voet balwedstrijd op zak loopt, heeft de dertigjarige Joegoslavische student Cedomir Samarkjija de afgelopen weken bijna honderd huwelijksaan zoeken gekregen. Dat hij allang en breed getrouwd is, schijnt voor de trouwlustige dames minder belangrijk te zijn. Het is hun ook niet zozeer om de man als wel om diens bezit te doen. En het bezit van Samarkjija bestaat uit twee vrijkaartjes waaraan een gratis reis is verbonden voor de finale van het wereldkampioenschap voetbal 1S62 in Chili. Hij kreeg die kaartjes, omdat hij op 8 juni 1952 al een telegram ver zond naar de Chileense voetbalbond met het verzoek twee finale-plaatsen voor hem te reserveren. De Chileense voetballeiders waren door deze bestelling voor een wedstrijd die tien jaar later zou plaatsvinden zo ge troffen, dat zij de Joegoslaviër niet alleen twee vrijkaartjes stuurden, maar hem tevens een gratis reis naar Zuid-Amerika en gratis verblijf in Santiago aanboden. De zaak is echter, dat mevrouw Samarkjija, die haar man zou verge zellen, een baby verwacht en de reis niet mee zal kunnen maken. Sinds dat bekend werd, staat Cedomir bloot aan een ware belegering. Iedereen in Belgrado denkt in aanmerking te komen voor die tweede plaats. 96 huwelijksaanzoeken heeft Cedomir al moeten afslaan. Oude hockey-gloriën uit de periode 1948- 1952, de grote jaren van het Neder lands elftal, waren gistermiddag in Arnhem bijeen om luister bij te zetten aan de jubileumviering van de „gou den" Arnhemse hockeyclub. De oud internationals speelden tegen de ooste lijke ploeg. Piet Bromberg, thans de coach van het Nederlands elftal, had ervoor gezorgd dat er lange tijd on zekerheid over de uitslag bestond. Tot na de rust was de stand 2-2 Toen echter werd het hoge tempo van de Oostelij ken de „oudjes" noodlottig. Het werd uiteindelijk 6-2 voor het oostelijke team. Op de foto ziet men, van links naar rechts, staande Couvret, Bromberg, Es- ser, Dalmeijer, Boerstra en Tiel en ge knield Langehout, Ancion, Derckx, Hil- lenius, Kruize en Loggere. sende doelpunt dat ook in de verlenging van 2 x 7% min uitbleef, waardoor, zo beslist de bijzondere bepaling voor de bekerwedstrijden, het bezoekende elftal over gaat naar de volgende ronde. 11. De Amsterdamse reserves, die in Zwol le tegen de club met de naam van deze stad in het veld traden, behoefden geen gebruik te maken van het feit dat bp een gelijk spel het elftal uitko mende in de lagere klasse in de vol gende ronde komt. De voorsprong van 10 kon tot het einde met succes wor den verdedigd. In Tilburg hielden de Dclftse Studen ten ook tijdens de verlenging hun doel gevrijwaard van doorboring, waardoor Ë5SHC het roemruchte Tilburg een bekerillusie armer maakte (00). Laren of liever gezegd back Conne Marres was in de bekerwedstrijd tegen EMHC te Eindhoven goed op schot. Bü drie strafcorners gaf hij de Eindhoven- se keeper geen schijn van kans. Wel zorgden de EMHC-ers Donders en Maa- sen er nog voor dat voor de rust de balans even in evenwicht was 22. In de tweede helft stelden Conne Marres en Van Erven Dorens de Larense zege echter veilig. Zelfs TOGO kon zich beroemen op een overwinning. Met maar liefst 50 werd gezegevierd over Deventer. Lei den heeft ook de derde ronde bereikt door een overwinning van 21 op Schaerweijde welke stand pas in de verlenging werd bereikt. Hilversum bleef de meerdere over Rapidity 2—0, terwijl de Westelijke overgangsklasser HHYC de Eindhovense eerste klasser HTCC bedwong 1-1. De geduchte tegen stander van de Noordelijke eerste klas se clubs, HMC, moest aan Amersfoort de eer laten 21. - Een forse nederlaag leed Union op eigen veld tegen BMHC (06). De Bloemendalers hebben hun zege beslist niet te danken aan het feit dat zij in het veld een klasse beter hockey speel den dan hun gastheren. Wel gaven zij de Nijmegenaren die zonder Van Bü chem, Han Klarenbeek, keeper Span en linksbuiten Wijdeveld uitkwamen een lesje in het benutten van kansen. Door het snelle aanvalsspel van de Bloemen- daalse voorhoede kon de Nijmeegse verdediging dikwijls op geen andere wijze redding brengen dan door middel van een strafcorner. Karei Dekker, die zich wat betreft snelheid niet aan de Bloemendaalse voorhoede kon aanpas sen, maakte veel goed door het benut ten van drie strafcorners. Ook bij een aanval vond de rechtsbinnen eenmaal de juiste richting. Linksbinnen De Jong en rechtsbuiten Berkman schoten daar na het half dozijn vol. UTRECHT, 13 nov. Een voorlo] selectie uit het zestiental hockeyspel die de uitnodiging hebben aanvaard om aan het wereldtoemooi in Indië deel te nemen, heeft zaterdagmiddag een oefen wedstrijd gespeeld tegen SCHC. SCHC had twee invallers; voor Jaap Leem huis, die in de voorlopige ploeg speelde en voor Riens Meyer, d® met de mili taire ploeg in Brussel tegen België uit kwam. De voorlopigen wonnen met 4-0, na een voorsprong van 1-0 bij de rust. In de eerste helft scoorde middenvoor Ta- miniau van Tilburg. Na de hervatting was het Jaap Voigt (Amsterdam), die uit een vrije slag de stand op 2-0 bracht. Dezelfde speler scoorde uit een strafcor ner nummer drie, nadat Hooghiemstra een strafcomer tegen de bovenlat had geschoten en een doelpunt van Zwier was geannuleerd omdat de bal van en kele centimeters buiten de cirkel was ingeschoten. Een solo-actie van Theo van Vroonhoven (Tilburg) bracht de eindstand op 4-0. Van Vroonhoven en Overdijkink vormden een sterke rech tervleugel; ook Jaap Voigt bleek zijn plaats volkomen waard te zijn. Links- uiten Krol kwam bij vlagen tot goed spel, middenvoor Taminiau viel weinig op. De nefensif mui de voorlopigen hac geen uitgespiwan zwakke puntéa» op (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 13 nov. De strijd om de J. H. A. M. Kitselaar-beker, geschon ken door de ere-voorzitter van de P.S.V. „Hilversum", was een der belangrijkste nummers van de tien koersen uit het winter-openingsprogramma van de Gooi- se baan. Tien deelnemers kwamen er voor achter de linten, van wie Yasmine - hoewel buiten weddenschappen gesteld Xessidor en Winston Spencer het meeste vertrouwen, van het publiek ge noten. Voor de drie favorieten is het echter een grote desillusie geworden. Aanvankelijk ging Yucatan Hanover aan kop, goed gevolgd door Woudsnip S. In de tweede ronde nam Xirene Hol- landia het commando over, nam zelfs een flinke voorsprong, doch maakte een langdurige fout. Inmiddels was Wish you were here naar voren gekomen, werd alleen nog door Xessidor belaagd, doch Wagenaar Jr. bleef tot het einde meester van de koers. Yasmine werd derde vóór de goed_ teruggekomen Xirense Hollandia. Witty Hanover werd ingehouden. De uitslagen waren: Anacondaprys 2040 m. 17 deelh. 1. Zoo Doösloper S. (W. Leeuwenkamp) 1.32.8, 5.40, 2.90; 2. Xenios van Vredenhof 3.20 C 10.70, Koppel 9.80; 3. Young Bonni B. 29.60. Anastasia Hannoverprys 1500 m. 12 deeln.: 1. Astyanax (Geersen) 1.29.8; 1.60, 1.60; 2. Animo 3.90 C 14.10, Koppel 4.40; 3. Amad Kinley 3.10. Angelo Spcncerprijs 2000 m., 7 deeln.: 1. Zsa Zsa du Commerce (Wagenaar Jr.) 1.23.9, 260, 1.60; 2. Zypani 1.50, C 4.10, Koppel 3.60; 3. Zombro Pluto. An,ja Nlmbleprijs (amateurs) 2020 m.: 7 deeln.: 1. Yvonne Hollandia (G. v. d. Wal) 1.27.2, 2.50, 1.20. 2. Unita Zora 1.60, C 4.40, Kopel 5.40. 3. Unaniem. J. H. A. M. Kitselaar-beker 2900 m., 10 deeln.: 1. Wish you were here (Wage naar Jr.) 1.27.6, 4.50, 1.80, 2. Xessidor 1.80, C 6.60, Koppel 16.80; 3. Yasmine (B. W.); 4. Xirene Hollandia 2.10. Anglia Magomanprijs I 2400 m., 7 deel nemers: 1. Yec (Streng) 1.30.2; 5.70, 2.70; 2. Xeres 3.60, C 3.90, Koppel 14.30; 3. Yna van Barke. Anglia Magowonprys I 2400 m. 7 deel- deeln.: 1. Xenon (Nottelman) 1.30.5; 1.60 1.20; 2. Wings 1.80, C 5.40, Koppel 5.60; 3. X Lady Hollandia 1.40. Animoprijs I 2020 m., 3 deeln.: 1. Vic- trix V. (W. Leuwenkamp) 1.25.1; 4.00, 1.50; 2. Sunny Williams 1.70, C 5.50, Kop pel 4.50; 3. Umber 1.30. Animoprijs II 2020 m., 8 deeln.: 1. Vrij dag (Nottelman) 1.22.7, 2.40, 1.30; 2. Sja- kie Scott 2.10, C 9.10, Koppel 21.20; 3. William Z. 1.50. Angèle Hollandia-prys 2400 m., 10 deeln.: 1. Vrijbuiter (Smit) 1.27.6, 25.30, 6.10; 2. Vico B.S. 2.90, C 10.00, Koppel 3.80; 3. Wanda van Gonny 1.30. Toto-omzet f 161.740,50. Wip (Oosting) 3.08 1.26.2; 2. Qwffy j.-arel; 3. Vainqueur. Tot. f 3.- (sta pi f 1.50 f 1.70 f 1.60 gek. 12.10, cov- f 5.50. Trudi Trothan-prijs (2460 m): 1- .T01?." bola (Koppejan) 3.40.2 1.28.8; 2. Vizl|y0 3. Unwaersfugel S. Tot. f 11.90 pi. f 3.90 f 1.90 gek. f 31.80 cov. f H-- Totalisator omzet f 48.183. iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii11111" (Vervolg van pagina 9) vei* e-na- stryd te komen. Bram Appel klaarde mij tijdens het borreltje-" afloop.in de riante bar van het b®' schot-stadion met- Ietwat triomf011;, n lijk flikkerende ogen dat Rinus g klap in zijn nek had gekregen". 111 ai stond op dat moment overigens weer rustig een drankje te drinK® En het was toén ook al lang w,.s handenschudden en schouderklop)), geven. Iedereen was tevreden t die 33. En jus d'orange was er meer bij. et banket was in het Cent":.; hotel op de Kêyserlei. ter wereld en in iedere omsn* digheid heet een diner geiuei- diner. Na het voetballen is een ai'rd echter een banket. Dat banket we gepresideerd door mevrouw U.Cratv beeks, echtgenote van de burgem® ter van Antwerpen en nationaal v°t!e Zitster van de Unicef, de ins„Rd- voor welke de opbrengst van de w n strijd bestemd was. Zij wan 0 goede presidente en zij hield goede speech om iedereen te b®,ner ken. En nadien deed dr. Hans Tetz'^g het nog eens. Hij richtte zich ..t0 zit- oude knarren, zoals jullie daarr,ne" ten, die zich dan toch maar insp*" jjjj voor het noodlijdende kind". ,l6t moest tot zijn spijt meedelen a0U,jK- voor dit soort wedstrijden beS L-aS baar gestelde wisselbord zoek toe geraakt, maar hij voegde er aan u dat hij er persoonlijk zorg voor ,t_ dragen dat er een nieuwe trofee Ko En die integrerende mededeling „„rd door de Nederlanders dan beantwo met een fraaie yell. De tekst daal'„jc, luidde: „Lits-jumeaux, üts-jurne0 et kwatta, kwatta, kwatta". En u nbn. mij niet vragen, wat dat precies houdt. .■■■"li De uitslagen van de draverijen te Sap pemeer zijn: Truax Scottprys (2140 m)1. Zelonus K (van Dooyeweerd) 3.18.5, 1.32.8; 2. Zee arend S; 3. Zigeunerin. Tot. f 3.90, pl. f 1.40 f 1.40 f 1.70 gek. f 7.70 cov. f 4.20. Tu ciel d'or prijs (2140 m); 1. Zing'ly Sister (Woudstra) 3.13.8 1.31.4; 2. Yell; 3. William V. Tot. f 2.40 pl. f 1.40 f 1.70 gek. f 4.10 cov. f 4.10. Turdus Musfca S-prijs (1760 m): le serie: 1. Yashmir (Oosting) 2.34.6 1.27.8; 2. Zoraya du Commerce; 3. Zandra H van Sophia. Tot. f 1.80 pl. t 1.30 f 1.70 f 2.30 gek. f 3.40 cov. f 3.50; 2e serie: 1. Zuleika (Oosting) 2.34.8 1.29.-; 2. Xiphon Hollandia; 3. Veralynn Maire. Tot. f 1.70 pl. f 1.60 f 2.10 gek. f 6.70 cov. f 4. Finale: 1. Yashmir (Bron) 2.32.8 1.26.8; 2. Zuleika; 3. Zandra H van Sophia. Tot. f 1.50 (stal) pl. f 1.50 f 1.60 f 1.70 gek. f 4.90 cov. f 4.40. Type Erebus-prijs (160 m): 1. Alja Scotch (Doodhagen) 2.24.8 1.37.7; 2. Ana conda. Tot. f 5.60 pl. f 2.30 f 2.90 gek. 23.60 cov. f 3.70. Typhoon-prys (2160 m): 1. Wiebeline DEVENTER, 13 nov. De halve fina les om het Nederlandse kampioenschap turnen hebben bij de heren een onbe dreigde zege opgeleverd voor de huidige kampioen Willy Jaegers. Bij de dames toonde Bep Ipenburg zich de sterkste. De uitslagen luiden: Heren: 1. Willy Jaegers 55.85 pnt; 2. J. v.d. Sande 54.70; 3. J. Blitz 53.35; 4 G. Sallé 52.60; 5. S. Pruys 51.75; 6. N. Val kenburg 50.45. Dames: 1. Bep Ipenburg 37.65 pnt; 2. Ria van Velsen 37.45; 3. Grietje van Es sen 36.80; 4. Thea Belmer 36.50; 5. Elly Wieschen 35.95; 6. Dolly v.d. Meulen 35.70. ver dr. Hans Tetzner, de f 1 rtf V* A Wl /\v» r, M J Art/, 1 Tl tiefnemer van deze in gezonde Holland-België-"8 di' flOg tie moet ik u overigens ;.et wat vertellen. Ik heb vóór het eeii in de bar van het Century-hotel borrel met hem gedronken. En ed kwamen de herinneringen pas &vr£lti los. Hans Tetzner nu chirurg be. professie was destijds een cr faamd voetballer. Ik spreek nu "eei de tijd van Göbel en Denis. U „„gU nog dat wjj in 1924 in Parijs ln0et Uruguay hebben gevoetbald? Ik pa- aannemen van wel. Want dmme" dien is onf vaderlands voetbal e. glorieus uit de strijd te voorschynbi komen. Ofschoon wij met 2—(i£1n loren. Maar Uruguay was desttid-' p9d ook een wereldmacht; Uruguay ,er een elftal dat alleen maar v it w°n JK kinderen met vleugels bestond- je, hoef u slechts de namen van And' Sacrone en Petrone te noemen. ,A&ë Dr. Hans Tetzner heeft mij zatei^j1) in de bar van het Century-hotel v.er jaar later dus over die match teld, en zijn ogen fonkelden n0®n ie geestdrift. Hij was linksback, J0,1 ef Natris was linksbuiten. Hij slaag" bal in Andrade te passeren en Jan 1d® oP toe te schuiven. Jan met dat dins iet de loop. And ade, die waarachtig gewend was gepasseerd te w° ve"1 met vertrokken gezicht achter -d. aan. De Natris schrok ontzei' te maar was in zy'n angst niet je houden. Kortom de bal lag kortste keren in het doel en J; de afrastering. Neder land leidde met 10 te gen Uruguay. De wereld stond te trillen op haar grondvesten. Ziet u, dit zijn nu wa penfeiten. Dit is ,o-de glorie"! Maar ik geef toe, dat uit deze kringen geen elftal meer te for meren valt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6