Vakantiespreiding in tijd en ruimte zeer gewenst Ambtenares ontslagen toen zij moeder werd Conferentie over verbetering positie oorlogsveteranen DE GEHEIMZINNIGE STER DE LAATSTE i i i Alfredo UM 4 Chefarine 4" v Meer steun van de betrokkenen gewenst Twee ton voor Kreekrakplan Minister„Door te blijven werken schiet zij tekort als moeder" Vl iOSRAM De misdaad van Richard Ross Toerisme en recreatie in Valkenburg Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Katholieke Illustratie Architect A. Oomen te Oosterhout overleden Thomson koopt Britse tijdsehriftenfirma Steun voor Tilburgs Hogeschoolfonds Pater P. v. d. Pluym in Paramaribo begraven Zeeredder M. Mooy (97) overleden 5&S& SS DINSDAG 28 NOVEMBER 1961 pagina - De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. special Rowenta-perfectie I INTERBONDS gespreide belegging in buitenlandse obligaties Vraag zojuist verschenen halfjaarverslag per 31 oktober jl. bij uw bank, commissionair of bij de beheerders DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY Copyright Casterman Ik kar? toch niet slaper?Jh ga de kap/tem opzoeker?!.. door HERGE Jk kar? geer? oog dicht doer? I.kve nsusAt danser? hoe Jar?ger hoe erger. Geer? nieuws /neer rar? de Kentucky Star k Niets meer, meneer Bohhvin kei.. AHe mensenEer? complete stof hl- Kom, Bobbie ERIG DE NOORMAN 95 door RICO BULTHUIS r Advertentie VALKENBURG, 28 nov. Ondanks de enorme stijging van de buitenlandse toeristenstroom aan ons land is er nog geen reden om deze at te remmen, zo als sommigen menen te moeten propa geren. Deze stelling poneerde de voor zitter van de A.N.V.V. prof. dr. ir. H. Gelissen op een gisteren alhier door de afdeling Limburg van de Kath. Ned. Journalistenkring belegde bijeenkomst, gewijd aan het actuele onderwerp „Toe risme en recreatie". De A.N.V.V. aldus prof. Gelissen is geen voorstandster van afremming van de buitenlandse toeristenstroom. maar wel van vakantiespreiding in tijd en ruimte. Wat de spreiding van de va- kantietijd betreft ziet het er komend sei zoen weinig rooskleurig uit. De bouw vakvakantie is in het hoogseizoen en wel van 23 juli 6 augustus. Scholen en bedrijven zullen zich daarna richten. Minder pessimistisch toonde prof. Gelis sen zich met betrekking tot de spreiding in ruimte. Volgens hem zijn er nog tal van aantrekkelijke nieuwe vakantie- gebieden in ons land te ontsluiten. In 1960 bezochten niet minder dan an derhalf miljoen buitenlanders ons land, die zuiver voor toeristische doeleinden ruim vijfhonderd miljoen gulden aan de viezen opleverden. Desondanks hebben direct bij het toerisme betrokken be drijven erg weinig over voor het propa gandistische werk van de A.N.V.V. Van het bedrag van 1,5 miljoen gulden, dat deze vereniging voor toeristische doel einden besteedt, komt maar liefst 1,4 miljoen van het Rijk. De rest brengen de direct bij het vreemdelingenverkeer betrokken bedrijf bij elkaar. Hierbij, al dus spreker, valt het meest op dat de Horeca-sector slechts een bijdrage van 11.000 verleent. Meer steun van de direct betrokkenen is nodig. In dit verband bepleiite de A.N.V.V.- voorzitter de stichting van een overkoe. pelend orgaan van samenwerking voor (Advertentie) Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek ie makent instellingen als de A.N.V.V., de A.N.W.B. en de K.N.A.C.; de oprich ting van een kredietbank ten behoeve van reizen op afbetaling; de aanleg van goede wegen, de stichting van kampeer plaatsen alsmede de vergroting van de hotelaccommodatie. Het zou ook nuttig zijn, wanneer speciale leerstoelen aan onze universiteiten worden opgericht in zake het toerisme. Volgens de directeur van de Limburg- _j V.V.V., drs. P. Heggen, levert het toerisme Limburg jaarlijks minstens honderd miljoen op. Naar het oordeel van de heer Heggen moet bij een we tenschappelijk onderzoek ook aandacht worden geschonken aan de morele, de godsdienstige en de recreatieve aspec ten van het toerisme. Evenals de president van het Verband der Deutschen Kur- und Fremdenver- kehrsfachleute dr. H. Zankl uit beu len. acht de heer Heggen een te sterke afhankelijkheid van het bedrijfsleven voor de V.V.V. een groot gevaar. Beiden verdedigden de stelling, dat de V.V.V.-propaganda bij voorkeur met steun van de overheid moet worden ge voerd. Een zienswijze, welke prof. Ge lissen niet kon delen, hetgeen o.a. bij de discussie over invoering van de zgn. Kurbelasting bleek. Drs. Heggen noem de een dergelijke belasting een weinig charmant welkom voor de gast. Prof. Gelissen daarentegen zei van oordeel te zijn, dat een Kurbelasting gerecht vaardigd is, mits de gast in ruil daar voor kan rekenen op de nodige accom modatie. DEN BOSCH, 28 nov. Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant stellen de provinciale staten voor, een bedrag van 200.000 beschikbaar te stellen ter voorbereiding van het Kreekrakplan, dat de aanleg van een zeehaven met industrieterreinen aan de Westerschelde beoogt. Voor de realisering van dit plan zijn inmiddels drie commissies gevormd: een commissie van voorbereiding, een planologische commissie en een tech nische commissie. Ze bestaan uit ver tegenwoordigers van de provinciale be sturen van Zeeland en Noord-Brabant, van de directies van Rijkswaterstaat en provinciale waterstaat in beide pro vincies, de gemeenten Bergen op Zoom, Woensdrecht en Rilland-Bath en enkele deskundigen, o.a. op het gebied van industrialisatie, landbouw en stedebouw. 37,SO inci. veitlghaidssnoer Modern strijken. 800 grams „streamline" strljkautomaat instelbaar voor elke stof. Strijkautomaten v.a. 23.50 In de Katholieke Illustratie van deze week kan men een artikel lezen, dat de ervaringen behandelt van dr. Denis La- zure, een kinderpsychiater, die een reis door China heeft gemaakt. Zijn aandacht is vooral uitgegaan naar de wijze waarop in het nieuwe China de kinderen opgroeien. In zijn beschouwing tracht hij een antwoord te vinden op de vraag of het huidige radicale en ge forceerde gemeenschapsleven in com munistische zin het familie- en gezinsle ven heeft uiteengerukt. Het artikel is met interessante foto's verlucht. Hof wijk schrijft over Nederlandse initiatie ven voor het onafhankelijk geworden Tanganjika en sluit in het interview, dat hij met de eerste minister-presi dent van dit land, Julius Nyerere mocht hebben, aan bij enkele gedachten, die in de Tijd-Maasbode werden besproken door Albert Welling, toen deze een se rie reportages over ontwakend Afrika schreef. Voegen wij hierbij een reporta ge over Ghana en over Sardinië, het eiland der klederdrachten, en een ver haal over de voorbereidingen van een nieuwe Otello opvoering in Wenen onder leiding van Von Karajan, dan stellen wij vast, dat de Katholieke Illustratie er deze keer wel bijzonder buitenlands gevarieerd uitziet. Italië Emilio Fiorio, een Italiaanse gedelegeerde bij de V.N., heeft ver klaard, dat Italië in staat zal zijn „in de nabije toekomst" ruimtevaartsate- lieten te lanceren. (UPI) LUXEMBURG, 28 nov. (AFP) Prinses Beatrix is op haar privéreis langs de Europese instellingen in Lu xemburg aangekomen, waar zij drie dagen zal verblijven. Gisteren bezocht zij de Europese school, die door de regeringen van de zes lan den der Europese gemeenschappen in stand wordt gehouden en waarvan het einddiploma toegang geeft tot alle uni versiteiten der zes landen. Vandaag woonde de prinses een werk vergadering van de hoge autoriteit der Europese gemeenschap voor kolen en staal bij. BEROEMDE GENEESMIDDE IN ÉÉN TABLET Blazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handig* stripverpakking 40 tabletten 1.50 Vaordeliga flacon 100 tibleUen f3,50 OOSTERHOUT, 26 nov. Op zes en tachtig-jarige leeftijd is alhier overleden de architect A. W. Oomen. De heer Oomen was mede-oprichter van het in genieurs- en architectenbureau Oomen, maar hij verwierf vooral bekendheid als ontwerper voor nieuwbouw en uit breidingen van de suikerfabrieken der Centrale Suiker Mij. te Breda, Steen bergen, Sas van Gent, Oud-Beyerland, Gorinchem en andere plaatsen. Ruim vijftig jaar werkte hij als architect voor de C.S.M. Andere gebouwen welke de heer Oomen in de loop der jaren ont wierp, waren het St. Antonius Zieken huis alhier, het Elisabeth Ziekenhuis te Venray en ziekenhuizen te Roosen daal en Steenbergen. In opdracht en onder leiding van de hoogeerw. heer Proost van Reeth van de abdij St. Catharinadal alhier verricht te de heer Oomen de restauratie van de kapel en ontwierp hij voor de abdij enkele belangrijke uitbreidingen. LONDEN, 28 nov.(RTR) De Cana dese multimiljonair en kranteneigenaar Roy Thomson, die tevens eigenaar is van het invloedrijke Londense blad The Sunday Times, heeft 55 procent van de aandelen van de Engelse Tijdschriften- firma Illustrated Newspapers opgekocht zo is in Londen bekendgemaakt. Deze firma geeft onder meer de bekende „London News" uit en is 6.700.000 pond sterling waard. Thomson noemde de koop „de werkelijke kern van de tijd- schriftengroep die wij willen oprichten." Eerder dit jaar deed Thomson een mis lukt bod op de Ohdams Press, een gro te tijdschriften- en krantenmaatschappij. DEN HAAG, 28 nov. Is een gehuw- de ambtenares, die moeder wordt, on geschikt voor maatschappelijk werk ster? Deze vraag, waarbij de rechtspo sitie van de gehuwde ambtenares in het geding is, was gistermorgen het punt waar alles om draaide in de zaak, die de 35-jarige maatschappelijk werkster mevr. J. T. J. H. uit Den Haag, voor het ambtenarengerecht had aangespan nen tegen de minister van Defensie. Mevr. H. vroeg nietig verklaring van het ontslag, dat de minister haar had gegeven op grond van het leit, dat zij moeder was geworden. Haar raadsman, mr. A. J. Schouwe- naar, stelde in zijn betoog, dat de wet gever steeds meer rekemng gaat hou den met het werken buitenshuis van de gehuwde vrouw. 1 januari 1958 werd het artikel 97 volgens welk de gehuwde vrouw niet in overheidsdienst kan staan, uit het ambtenarenreglement geschrapt. Nergens staat echter in de wet, aldus pleiter, dat het moeder worden van de gehuwde vrouw een beletsel is om in rijksdienst te blijven. Naar op de zitting naar voren kwam, heeft de president van het ambtena rengerecht naar aanleiding van de contramemorie aan de minister van Defensie gevraagd of deze principieel stelt, dat het moederschap van de ge huwde ambtenares haar ongeschikt maakt voor de rijksdienst. De minis ter zou hierop te kennen hebben gege ven, dat dit niet het geval is, doch dat dit zou afhangen van de omstandig- (Advertenties) LABOUCHERE CO. N.V. THEODOOR GILISSEN AMSTERDAM heden in het gezin van de betrokkene. Ten aanzien van klaagster stelde de minister, dat zij door te blijven werken tekort zou schieten als moeder, en dat dit wel eens tot ongeschiktheid als ambtenares zou kunnen leiden. Mr. Schouwenaar noemde dit gister morgen „vernuftig gevonden". Princi pieel gezien vond hij dit echter een „kronkelweg" die geen rechtsgeldigheid aan een ontslag kon verlenen. „Trou wens, in het onderhavige geval weet de minister niets van de gezinsomstan digheden. Hij heeft er zelfs niet eens naar geïnformeerd", aldus pleiter. De gemachtigde van de minister zette diens standpunt uiteen. Als eerste punt noemde hij het feit, dat de gehuwde Ne derlandse werkneemster als regel als zij een kind krijgt de dienst zou verla ten; dit zou door enquetes zijn vastge steld. Enquetes en wetenschappelijk on derzoek zouden voorts hebben uitgewe zen, dat het van het grootste belang is, dat het kind in zijn eerste levensjaren de voortdurende zorg van de moeder ondervindt. Als laatste punt stelde hu, dat een maatschappelijk werkster, die aan kritiek onderworpen zou kunnen zvjn niet in rijksdienst te handhaven is. Met deze drie punten handhaafde de gemach tigde van de minister zijn standpunt, dat het beroep ongegrond zou zijn. DEN BOSCH, 28 nov. Aan het steunfonds ten behoeve van het katho liek hoger onderwijs in Tilburg zal, be houdens goedkeuring door de Provinci ale Staten, een subsidie van 50 voor elke Brabantse student worden toege kend. Voor het eerste seizoen; 1960- 1961, wordt dat 22.000. Dit geld is be stemd voor activiteiten, die buiten de werkingssfeer van de wet op het weten schappelijk onderwijs vallen, o.a. de stichting van een kapel, culturele activi teiten, sociaal-politieke studieclubs, fa culteitsverenigingen, voorlichtingswerk. binnenlandse excursies, wetenschappe lijke studiereizen van studenten etc. DEN HAAG, 27 nov. Prins Bern- hard heeft vanochtend in de Ridder zaal de tweede internationale conferen tie over wettelijke regelingen betreffen de oud-strijders en oorlogsslachtoffers officieel voor geopend verklaard. Aan deze conferentie, die ten doel heeft de economische en sociale positie van oorlogsveteranen en -slachtoffers te ver beteren, nemen ongeveer 160 verte genwoordigers uit 26 landen deel, on der wie verscheidene ministers. De con ferenties, die acht dagen zal duren, is georganiseerd door de World Veterans ferentie, die acht dagen zal duren, is Nederlandse regering. Prins Bernhard heeft er in zijn toe- spraak op gewezen, dat het werk waar aan de vertegenwoordigers ter confe rentie zich wijden, reeds elf jaar aan de gang is. He werkzaamheden onder- echter vele hinderpalen en zijn dan ook langzaam gevorderd. Deze con ferentie biedt de landen gelegenheid hun wetgeving op het terrein van de oud-strijders en oorlogsslachtoffers te vergelijken en daaruit nuttige gegevens te verkrijgen. De commissies van de conferentie kunnen diep ingaan op de vraagstukken van pensioenen en uitke ringen aan lichamelijk en sociaal ge troffenen en op die van medische ver zorgingen en juiste prothesen. Verder zal diepgaand worden gesproken over de positie van weduwen, wezen en bejaar de ouders van de doden. De prins zei voorts, dat de werkzaam heden van de World Veterans Federa tion en allen, die met haar samenwer ken, deel zullen gaan uitmaken van de grote beweging, die de gehele mensheid leidt naar een hogere opvatting van de 78. Svein gromt vervaarlijk en komt dreigend naar voren. Eric ziet aan de gezichten der Herulikrijgers, dat het merendeel van hen niet goed weet wat ze van het plan van hun makker moeten denken en snel treedt hij naar voren. „Kennen jullie Attila nog niet?" roept hij min achtend. „Dacht je soms, dat die schurk zich aan zijn woord zal hou den, wanneer het er om gaat zijn zin door te drijven?" Hij neemt de magere Heruli, die het plan voorstelde, scherp op. „Attila wil Allan, die een vriend van mijeh is, straffen. Dat feest van Allan s dood laat hij zich niet ontnemen. Maar mij wil hij ook in handen krijgen. 1-Iij zal dus toestemmen in de uitwisseling en daarna jullie allemaal te pakken nemen." „Kletspraat," gromt de magere. „Daar kunnen wij maatregelen tegen nemen, dat het niet zo gebeurt." Hij ziet aan de gezichten, dat Eric het pleit dreigt te winnen en vervolgt woedend: „Hoe moeten we anders Allan redden en onszelf er bij. Waar we een gijzelaar zoals hij?" „Er is er een onderweg," roept de No ^oX[ de kerel toe, zó luid, dat allen het kunnen horen. „Mijn eigej„arbü zit bij Attila gevangen met zijn mannen. Dacht je, dat ik het o liet? De koning der Oost-Gothen, Walamir, is een heel wat bc ,en." zeiaar dan ik en Toctah probeert hem nu in onze handen *e spw0ud' De voorste van de drie ruiters, die op datzelfde moment nabij de rand roerloos te paard gezeten, woord voor woord verstaa" ,arI;d wendt zich langzaam om naar Toctah, die vaalbleek en bijna v van angst in elkaar krimpt. „En dat plannetje was bijna gdu Lelijke rampzalige konkelaar," fluistert Walamir, zijn zwaard tr<?en #n' „Ze zullen naar een andere bondgenoot moeten uitzien en naar e dere gijzelaar." lOPTB tOPInmagin PARAMARIBO, 27 nov. Het stof felijk overschot van pater P. van der Pluym CSSR, die zoals wij gisteren be richtten, vrijdag in de Surinamerivier is verdronken, is zondagochtend gebor gen; het is zondagmiddag hier begra ven. De voorganger van pater van der Pluym, pater N. Sprayt, verdronk en kele jaren geleden eveneens in de Su- riname-rivier nabij de missiepost Lom- be, doch zijn lichaam werd nimmer ge vonden. CALLANTSOOG, 28 nov. Op zeven ennegentig jarige leeftijd is, ten huize van zijn zoon, overleden de heer M. Mooy, oud schipper van de reddings- vlet van de Noord- en Zuidhollandse Maatschappij tot het Redden van Dren kelingen, en oudste nog in leven zijn de zeeredder. De heer Mooy heeft reeds op achttien jarige leeftijd mensen van in nood verkerende schepen gered. In totaal heeft hij zevenentachtig men sen gered of geholpen bij hun redding. Op de begraafplaats alhier, is hij van middag ter aarde besteld. DEN HAAG, 27 nov. De 36-jarige W. L. Verhaar is vanochtend overleden, nadat hij op de hoek van de Javastraat en het Nassauplein in botsing was ge komen met een wielrijder. De heer Verhaar, die op een bromfiets reed, liep bij de botsing vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. Twee uur na de opname in het ziekenhuis is hij overle den. (Advertentie) 36 Maar Hogendijk zei niets meer, hij was bleek geworden en zijn handen beefden. Toen hij weer kracht vond om te spreken, viel hij uit: Ik vind u minderwaardig, ik veracht dit gedoe. Ik ook dokter. Iemand, die een ander met een bijl op zijn hoofd slaat is een moordenaar. De daad wordt dan bepaald door de kracht van de slag. Valt deze mee, dan is het niet uitgesloten, dat de getroffene er met een buil afkomt en enkele uren later drinken moordenaar en slachtoffer samen gezellig een borrel en geen mens spreekt dan over moord. Slaat hij echter ongelukkigerwijs een tikje harder, dan zakt A in elkaar en sterft en B gaat voor tien jaar de doos in en van een borrel is geen sprake. Maar dit geval ligt anders! Het is verach telijk en minderwaardig de giftfles te hanteren. De keuze van het wapen is afhankelijk van de mentaliteit van de moordenaar, van zijn kracht en... van de gelegenheid. BU gebrek aan revolver neemt men een bijl. Bij gebrek aan bijl neemt men een pook. Men kan iemand wurgen en uit een raam werpen, maar vergif is altijd moord met yoorbe- druppelt het vergif in zijn thee of in zijn koffie. Hogendijk maakte een spottend gebaar, viel de inspecteur in de rede en zei, dat je dat met blauw zuur niet moest proberen, want dan stonk de koffie als de pest en... Dank u, zei Ross haastig. Dank u hartelijk, dokter, u wijst mij de weg. Maar goed, de man is dood. De moordenaar neemt de bewijzen mee of zet een zelfmoordscène in elkaar en dat is nu juist hier zo onlogisch, want de bewijzen liggen voor het oprapen. Ik verwed er wat onder, dat het ver gif bij gebrek aan revolver en tevens bij gebrek aan kracht Is gebruikt en tevens, omdat het vergif voor de hand lag. Dan ben ik er bijna zeker van, dat er geen sprake is van voorbedachte rade. Waarom niet inspecteur, hoezo? Omdat deze moord dan ee:. dag vroeger of een dag later was gebeurd en omdat ik dan niet in mijn zak heb zitten, wat er nu wél in zit. Wat dan als ik vragen mag? Het bewijs van argeloosheid. De moordenaar ging dit huis binnen zonder kwade bedoelingen. Hij verliet het als moordenaar. Hij kende de situatie niet en dacht niet aan ontmaskering. Hij wiste de sporen niet uit... Waarom grijpt u hem dan niet? Wat is dit voor een spelletje? Ross glimlachte. Achter deze misdaad, zei hij, schuilt een andere misdaad en die moet ik eerst weten. Waarom? Omdat ik voor mijn broodje in dienst sta van net recht! Wat voer recht? De mensen te beschermen tegen de mensen. Is dat nodig, u doet zo aartsvaderlijk... Men laat de dode Lucas aan zijn noodlot over, dokter. Niemand heeft hart voor de man. Mevrouw Weber huilt om de schande voor de buren en om de last een lijk in huis te hebben. Een ander hier in huis weigert het recht te dienen, om eigen on recht verborgen te houden. Spionnetjesfatsoen en burenmoraal winnen het altijd van het recht. Een ander kan in het moeras zakken, als ik maar geen natte voeten krijg. Dat zegt men niet, doch men handelt er naar. De dokter deed een poging tot sarcasme, hij zei, een beetje onverschillig: Lucas is toch dood en zal het blijven, dat weet ik uit ervaring. Juist dokte. Hogendijk, dat is zo, doch de moordenaar is en blijft een moordenaar, als zijn daad niet wordt beoordeeld en geboet, dat wéét ik! Nou, u zoekt het maar uit, succes, riep dokter Hogendijk overmoedig. Ross stond op, knoopte zijn jasje dicht en drukte zijn sigaar uit, hij antwoordde op de uitbarsting, dat hij dat zeker zou doen. Dan ging hij naar de deur, stak een vinger op en herhaalde: Vierentwintig uur, dokter, let maar op. En dan arresteert u mij zeker O nee, dokter, u liegt mij te slecht, ik tref alleen maar de schuldige en daar gaat het om. Hij opende de deur en ging weg. In twee stappen was hij bij de deur van Lucas' kamer. Hij had even moeite met de sleutels, doch hij deed het snel en niemand zag hem binnentreden in het halfduistere vertrek, waarin mevrouw Weber de gordijnen geslo ten had. Wat hij vanmorgen oppervlakkig gezien had, bekeek hfl nu aandachtig. Bij de poten van de stoel waren krassen op het zeil. Ross volgde de krassen en concludeerde, dat de stoel met een ruk een cen timeter of tien in schuine richting achteruitgescho- ven was. Het was aan te nemen, dat Lucas met een smak in de stoel was neergevallen. Verder geen spoor van geweld. Geen koffievlekken, geen kring op het spiegelgladde bovenblad van de tafel en geen kapotgevallen kopje. Ross greep bijna instinctief naar zijn tas. KRUISWOORDRA Horizontaal: 1. net; 2. fc bd roep; 3. weelde, elpenbeen, yt paarse verfstof, officier y van schaats; 6. onzin, vry cule; 7. niet ondertekend; 'zjeiv,'ip \j- de beurs verhandeld; 9- to god. f' groep; 10. zeilboot, wagenu.d" dc dageraad; 11. hoofddek= j. Verticaal: 1. Amerikaanse w a, ondergronds leger; 2. peg komst, uierziekte; 3. de__A,ige;/' pflLJt lierziekte; 3. at* ten van de V.S.; 4. zetsel, op dezelfde pejfjef', 9' dichter zonder hoofddeks vnw.; 6 werk van de leeê' tO- luchtklep; 8. pausennaam. gejct: f oosterlengte, voorzetsel. 1 jaijd» het kort te zeggen, bune stuk. Oplossing 27 november. 6 - Horizontaal: 1 dar 4 PL - 1* lem - 8 ar - 9 ga - 10 atJe j8 12 ro - 14 re - 15 demete» r .i£«f - 19 pil. Vertikaal: 1 dra pardoes - 5 legeren (Wordt vervolgd) - 13 semi - 16 map A 3 2 aard j 6 haar» 17 tel-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2