Nenni noemt prijs van zijn staatkundige medewerking Congres van de D.C. belooft lastig en gewichtig te worden Activiteit K.R.L.-mdustrie in 1961 op iets hoger peil DE GEHEIMZINNIGE STER DE LAATSTE SLAG Alfredo DAGPUZZLE Het politieke patroon van Italië De „opening naar links H. van Heek voor Kamer van Koophandel Huwelijk dochter van Luthuli Beethoven alleen voor Oostduitsers De misdaad van Richard Ross mmm Rolls-Royce en BMC gaan samenwerken t V B DINSDAG 2 JANUARI 1962 PAGINA 2 (Van onze Romeinse correspondent) Dl 27ste januari a.s. begint het tweejaarlijkse congres van de Democrazia Cristiana te Napels zijn werk. Het wordt een van de be langrijkste en moeilijkste zittingen van het hoogste wetgevende lichaam der partij na de oorlog. Aan de onder partijen, vleugels, groepen en stro mingen, waaruit elke politieke partij in Italië en ook de Democrazia Cris tiana bestaat, zal de vraag worden voorgelegd, of men al of niet akkoord gaat met een „opening naar links". Het congres bevindt zich dan niet in de aangename en de welsprekend heid zo stimulerende regionen der theorie. Op het ogenblik, dat de ver gadering bijeen komt, is in feite de regeringscrisis van het kabinet-Fan- fani ingetreden, want op 27 januari zullen de sociaal-democraten en de republikeinen een einde maken aan dc samenwerking der „convergerende" partijen, zoals de verkapte centrum coalitie van het moment heet. Binnen het democratisch midden is geen meerderheid meer te vormen. Italië moet kiezen tussen parlementaire re geringen, die slechts een politiek van „op de plaats rust" kunnen voeren, een uitgesproken rechtse coalitie of een centrum-links verbond: de D.C. met de sociaal-democraten en de re publikeinen, officieel gesteund door de links-socialisten van Nenni en uiteraard met vaste afspraken over het regeringsprogram. Examens DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGE 75 Ons schip is sneller 3e veózende dazr Hoera!We hebber? ze Dab moet de Peary zijn!... Kapitein Een telegram!. Lees eens Dat ontbrak er nog maar aan P/at nubommen en erranaten Waf nu E. ERIG DE NOORMAN zoon en zijn mannen te bevrijden, Heer Safrax," zegt de Noorman ge jaagd. „Daarmee krijgt ge er een uitgelezen troep krijgsvolk bij. Dan vernietigen we die troep Hunnen en kunnen op ons gemak afrekenen met die schurken in het Romeinse kamp." Svein, zijn wonden vergetend, wrijft zich de handen. Een hoornsignaal brengt alle Gothenkrijgers bijeen en even later stormt de hele bende aangevuurd door Safrax naar het zuiden. =^T) speciaal In teak door RICO BULTHUIS ff Dc leider der christen-democraten Aklo Moro heeft duidelijk en onomwon den gezegd, dat er heden in Italië maar één keus mogelijk is: de doorbraak naar links. Fanfani en zijn vleugel en alle verder links staande stromingen der D.C. zijn het daarmee eens. Midden D.C'. en rechts verklaren zich er vier kant tegen. Onder de sociaal-democra ten overheerst de doorbraak-opinie, maar er zijn gekwalificeerde personen in de leiding, die er hun hart voor vast houden. Zelfs in de kleine republikein- PIETRO NENNI se partij en de nog kleinere radikale zijn de meningen verdeeld. Bij de links-socialisten is liet al niet anders en dat is ongetwijfeld een der gewichtigste oorzaken van de huivering oï het afwijzen van een doorbraak door dc overigen. Toen 10 oktober j.l. het par tijbestuur der Nennianen zich uitsprak over Nenni's voorstel om een eventueel centrum-links kabinet officieel te gaan steunen, waren 45 bestuursleden ervoor, cn 34 ertegen. Deze 34. hoofdzakelijk filocommunisten, ertegenwoordigen echter de helft van het partijcongres en de vrijgestelden onder her. bezetten belangrijke sleutclpunten in de partij organisatie. De filocommunisten moe ten natuurlijk niets weten van een sa menwerking met de burgerlijke partijen. Als zij waarschuwen voor gevaarlijke afglijding. sociaal-dcmocratisering en verwestelijking, gelijkt hun taal als twee druppels water op die der communis tische kameraden. De aanhangers van Nenni's vleugel, de autonomisten, die losgekomen zijn van Moskou naar de leer en praktijk, naderen steeds meer de democratie, maar zij zijn gebonden door de sterke minderheid cn willen begrijpelijkerwijze een scheuring der partij voorkomen. De sociaal-economische commis sie van Nenni's partijbestuur heeft thans een basis-program voor de samenwerking met cen trum-links gepubliceerd, „take it or leave it". De voornaamste punten zijn deze. Men vraagt de nationalisatie van de centrales voor de opwekking van HENGELO, 2 jan. In de vergade ring van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente en Salland te Hengelo, heeft de voorzitter der Ka mer, de heer H, van Heek Hzu. van daag zijn jaarrede uitgesproken, waar in hij o.m. opmerkte, dat voorzover nu reeds kan worden nagegaan de be drijvigheid in de katoen-, rayon- en lin nenindustrie zich in het afgelopen jaar op een iets hoger peil bewoog dan in I960. De produktie lag in de eerste acht maanden van 1961 ca. twee procent ho ger dan In het voorafgaande jaar. De buitenlandse afzet van garens en weef sels kon niet op het record-niveau van 1966 worden gehandhaafd, doch de bin nenlandse afzet was vermoedelijk hoger dan in 1960. De personeelsvoorziening was in 1961, evenals in voorgaande pe rioden van hoogconjunctuur, ook in de textielsector moeilijk. Ongetwijfeld is dit een van de redenen voor het hoge in vesteringsniveau in de katoenindustrie. Bovendien dwingt de internationale con currentie, die met name door de tot standkoming van de Euromarkt krach tig wordt gestimuleerd, tot up-to-date- houden van de produktiemiddelen. De ontwikkeling van de investeringen in de katoen-, rayon-, en linnenindus trie van 60 miljoen in 1959 tot 74 miljoen in 1960, is in deze illustratief. De export was in de periode van ja nuari tot september ca. 4 pet. lager dan in het jaar daarvoor. De herziening van de wisselkoers van de Nederlandse gulden heeft het ex porterende Nederlandse bedrijfsleven een gevoelige slag toegebracht, waarvan ook de textielindustrie de gevolgen on dervindt, aldus de heer Van Heek. Het aandeel van de EEG-landen is in de totale export groter geworden. Van de uitgevoerde katoen-, rayon- en linnenweefsels werd in de periode van januari tot september 1961 ca. 35,6 pet. in de E.E.G.-landen, 56,1 pet. in de overig Europa en 19,3 pet. in buiten Europees gebied afgezet. De wereldhandel in katoenen-weefsels, die zich in 1959 en 1960 gestadig uit breidde, vertoonde in 1961 een tijdelijke inzinking. Zowel de import van garens als van weefsels was in de eerste ne gen maanden van 1961, ca 20 pet. gro ter dan een jaar geleden. Ofschoon er nog niet voldoende cijfers binnen zijn, mag op grond van andere indicaties worden, verwacht, dat de bin nenlandse aflevering ongeveer 5 pet. hoger waren dan in 1960. De produktie steeg met ca. 2 pet. boven het peil van het voorafgaande jaar. De afschaffing van kwantitatieve res- tricies cn het geleidelijk aan afbre ken van de tariefbarrières in de E.E.G.- landen hebben het textiel- en handels verkeer sterk bevorderd. De katoen rayon en linnenindustrie trekt van deze ontwikkeling ten volle profijt. Het vlot echter niet met de export naar Italië. Het is volgens de heer Van Heek voor een goede functionering van de E.E.G. nodig meer aandacht te besteden aan de opheffing van handelsbelemmerin gen, die schuil gaan in een net van wetten en belastingen. Hij noemde Enge- land's aanvrage van het lidmaatschap van de E.E.G. verheugend. Confectie Ten aanzien van de confectieindus- trie kan worden gezegd, dat het jaar 1961 een gunstig verloop had, doch naar mate het jaar vorderde, kenterde het getij. De orderpositie laat in verschil lende gevallen te wensen over. Het slechte zomerweer speelt in deze waar schijnlijk een rol. De situatie op de arbeidsmarkt is meer bevredigend. Vraag en aanbod hebben neiging met elkaar in evenwicht te komen. De gang van zaken in de heren-, jongens- en bedrijfskledingindustrie in 1961 was bevredigend. De revaluatie bemoeilijkte de export naar België. In de toekomst ziet men de Italiaanse con currentie met bezorgdheid tegemoet. Waar nu de E.E.G. het principe „equal work, equal pay" is aanvaard en de vrouwenionen van ca 70 pet. moe ten worden opgetrokken tot 85 pet. van de mannenloncn, houdt dit voor dc con- fectie-industrie een dusdanige belasting in, dat dit niet gevonden kan worden in de genoemde ruimte, terwijl ook de winstmarges niet dusdanig zjjn, dat deze een dergelijke extra verhoging van ca. 20 pet zouden kunnen opvangen. Met zorg wordt deze ontwikkeling te gemoet gezien. Machines In zeer grote mate is het personeels gebrek en personeelsverloop van invloed geweest op de resultaten van de ma chine-industrie In 1961. Onderbezettings- verliezen waren het gevolg daarvan. De produktiviteitstoename werd afge remd. De internationale concurrentie strijd werd scherper, waardoor voorge- calculeerde winstmarges terugliepen. In de sector nieuwbouw werd deze concurrentiestrijd nog verscherpt door het zeer geringe aantal nieuwbouwor- ders in Nederland. Overigens werden voldoende bestel lingen geboekt. Het aandeel van de bui tenlandse opdrachten liep echter terug ten opzichte van de voorgaande jaren. Het gebrek aan arbeidskrachten heeft in 1961 niet te onderschatten problemen geschapen voor de electroteehnische in dustrie. De omvang van nog niet uitge voerde orders is bij de jaarwisseling praktisch hetzelfde als een jaar gele den. De resultaten zullen ook vrpwel gelijk zijn. De winstmarges zullen waar schijnlijk een dalende tendens vertonen. De k'abelindustrie was het gehele jaar volop bezet met orders. De totaalpro- duktie zal waarschijnlijk iets hoger zijn dan in 1960. De orderportefeuille was tegen het eind van het jaar behoorlijk van orders voor 1962 voorzien. Rubberindustrie Deze industrie heeft van de heersen de conjunctuur kunnen profiteren. Door de snelle groei van het Nederlandse wagenpark is de vraag naar autoban den groter geworden. Ten aanzien van de Euromarkt wordt een in kracht toenemende concurren tie ondervonden. Een vernauwing van de marges is daarvan een onvermijde lijk gevolg. De gang van zaken in de chemische industrie was over het algemeen gun stig. LONDEN, 2 jan. Rolls-Royce en de British Motor Corporation (BMC) over wegen technische samenwerking, aldus is volgens U.P.I. bekend gemaakt. Loid Kinderley, chairman van Rolls-Royce zeide echter, dat het nog te vroeg was om het woord fusie te gebruiken. elektrische energie, de opheffing van het bankgeheim en het op naam stel len van aandelen en obligaties. De deel- pacht moet opgeheven worden en er moet een scherp toezicht komen op de inning der direkte belastingen. Men vraagt om een statuut voor de rechten van de industrie-arbeiders, de vaststel ling van een minimumloon in de land bouw en de goedkeuring van een alge meen hervormingsplan van de land bouw. Fanfani's tienjarenplan voor de ont wikkeling van het schoolwezen moet teruggebracht worden tot vijl, aan de scholenbouw dient voorrang gegeven te worden en toezeggingen aan het bij zonder onderwijs ingetrokken. Een plan voor de bouw van ziekenhuizen moet ontworpen worden. Men eist de uitvoe ring van de grondwettelijke bepalingen, die de instelling der semi-autonome ge westen voorschrijven. De partij verklaart verder, dat zjj langs democratische weg verder streeft naar de realisatie van heel haar program, dat neerkomt op de vestiging van een socialistische maat schappij. De filocommunisten beschou wen het stuk als een overwinning van bun kant. Men zal er zo van schrik ken, dat de anderen bedanken voor de samenwerking. De autonomisten vinden dat inderdaad de puntjes op de i gezet zijn. En zij vergoelijken het door rle op merking, dat dat allemaal niet binnen de maand verwerkelijkt kan worden, her zyn streefpunten. De rechtsen hebben bijna een beroer te gekregen- bij vreselijkheden als de opheffing van het bankgeheim. Het top punt vonden zij, datNenni eisen stelde. De voorstanders van de door braak in de D.C. wijzen erop. dat dat hele voor Italië zo stoutmoedige basis program in hun ogen niets bijzonders is en in wezen conform met hun eigen program. De uitvoering van dat pro gram werd maar al te dikwijls onmo gelijk gemaakt door de conservatieven in de coalities. Een werkelijk centrum linkse regering met een ruime kamer meerderheid achter zich kan nu de handen eindelijk uit de mouwen gaan ste ken. Het is daarvoor hoog tijd ook. Waar echter de hele zaak in wezen om draait, is de vraag, of de partij van Nenni met zoveel filo communisten in de partij-organi satie een redelijk betrouwbare demo cratische partner kan zijn. Hun in ieder geval voorlopig nog blijvende bindingen met de communisten in het Algemeen- Verbond van Vakverenigingen en an dere groeperingen en hun uitgesproken neutralistiselie tendenties op het gebied der buitenlandse politiek komen daar dan nog bij. De Italiaanse bisschoppen hebben hun jaarvergadering gehad. In het commu niqué, dat na afloop werd uitgegeven, dringen zij erop aan, dat de katholieken hun eenheid zullen bewaren Dit slaat zeker ook op de Democrazia Cristiana, welker samenhang op het komende congres op een zware proef gesteld gaat worden. Zij wijzen verder op de blijven de waarde van de sociale leer der Kerk, die volledig in staat is om alle sociale vraagstukken op te lossen er. op „zijn onverenigbaarheid met. iedere andere ideologie of houding, die tegengesteld is aan zijn kristalheldere zuiverheid". Men kan eruit concluderen, voor zover men het nog niet wist, dat de Kerk in Ita lië niet geestdriftig is voor een samen gaan van de Democrazia Cristiana met do links-socialisten. DURBAN, 2 jan. (UPI) De Zuid- afrikaansc regering heeft maar ccn blanke toestemming gegeven om tegen woordig te zijn bij het huwelijk op za terdag van Hilda Luthuli, dochter van de zwarte Nobelprijswinnaar van de vrede Albert Luthuli, in het dorp Grout- ville, waarheen Luthuli is verbannen. Dc „Golden City Post" in Durban be richtte dat onder de blanken en kleurlingen die het huwelijk van Hilda Luthuli hadden willen bijwonen, maar het niet mochten, de schrijver en libe rale politicus Alan Paton, Anglicaanse geestelijken cn voorts vooraanstaande Indiërs waren. Aangezien Groutville een negerreservaat is, hebben blanken en vertegenwoordigers van andere rassen speciale toestemming van de regering nodig om er binnen te komen. TILBURG, 30 dec. Doet. ex. econ. wetensch. J. Rijpkema (Venlo) met lof, H. Perree 'Eindhoven). Doet. ex. sociale wetens. E. van Strien (Uden- hout). Kand. ex. econ. wetens. G. Lan- sink (Arnhem). W. van der Zee (Bols- ward), R. Boelhouwer (Den Haag), J. Wegdam (Arnhem), J. Reynen (Am sterdam). Kand. ex. soc. wetensch. P. van Ginneken (Oosterhout), J. Meule- meester (Hoensbroek). Bacc. econ. we tensch. F. Schurmann (Maastricht). WAGENINGEN. 30 dec. - Op 11 jan zal dr. ir. R. D Politiek zijn colleges als lector in de veeteeltwetenschap aan de landbouwhogeschool te Wageningen openen met een openbare les in de aula. Copyright Castorman 105. Met Safrax' mannen haasten Eric en zijn twee metgezellen zich dieper het woud in en gelukkig hoeven ze niet lang op Safrax' terug keer te wachten. Met een donker gezicht luistert de Gothenhoofdman naar de berichten, die Eric brengt. „Had ik dit geweten," roept hij uit, „had ik dit slechts geweten Hij schudt somber het hoofd. „Ik volgde de troep Hunnen om te weten wat ze in de zin hadden. Vanaf een hoogte kreeg ik een kampement in het oog, een eindweegs naar het zuiden. Het leek mij een Romeins kamp toe, maar ik heb dit niet verder onderzocht. Dat is natuurlijk de plaats waar de prefect der ruiters wacht op de terugkeer van zijn tien krij gers, die hem de gevangen Noren en Herulen moeten brengen." „Maar als de Hunnen hen ontdekken, is het gedaan met...... met mijn zoon en met allen." stoot Eric uit. „Hoeveel man hebt gij?" „Genoeg om het op te nemen tegen die bende Hunnenspionnen," gromt Safrax, „als we hen ten minste kunnen inhalen„Maar dan is het beter eerst mijn P1B C0P6NM6EN Advertentie) Alle soorten hardhout ruw of in bestek leverbaar N.V. houthandel en zagerij v/h.W. M.V. GURP f STIELTJESSTRAAT 42 R'DAM^ TEL. 70767 BERLIJN, 2 jan. (U.P.I.) In het Ooslduilse blad „Forum", dat zichzelt „het blad van de studenten en de jonge intellectuelen" noemt, word', gesteld dat alleen de Oostduitsers het recht hebben muziek van Beethoven te spelen. In het artikel wordt dc componist vergeleken met Engels en Marx als Duitse genieën. „Forum" beweert, dat het spelen van muziek van Beethoven in het westen en in het bijzonder in W est-Berlijn een provocatie is. „De muziek van Ludwig van Beethoven behoort tot de vooruitgang het socialisme en aan ons alleen", staat in het artikel te lezen. „Het is heel anders of Beethovens muziek wordt uitgezonden via een radiostation van landen die bij de NAVO zijn aangesloten, of over socialistische radiozen ders". heet het verder „Beethovens symfonie in a is geuvid aan het be eindigen van de Franse overheersing in Duitsland, maar het ware geheim van deze symfonie is „de hoop op een verenigde Duitse democratische republiek." 63 Met trillende lippen riep Tine: als u dus alles weet wat wilt u dan nog van mij horen? Iets over appels, mevrouw... Tine begon te huilen. Ziet wat u doet! riep ze thca traal. waarop Ross antwoordde, dat hij haar tod niets verweet. Hij verontschuldigde zich door tc zeggen, dat hij een intellectuele vrouw niet door el kaar wilde gaan rammelen en dat zij ongetwijfeld haar eigen gedachte wel zou hebben over mensen die haar de prik van de injectienaald verweten, als het om hun kiezen ging. Dat gaat om kiezen meneer! Dit gaat om het recht mevrouw! Tine Zomers herstelde zich. Ze waste haar gezichf aan de wastafel achter een kamerscherm en maak te zich weer wat op met wat poeder en lippenstift. Goed dan, zei ze, zich in de spiegel bekijkend. we waren die avond thuis en we hebben een appel gegeten en de schillen laten liggen. Ze hadden wel wat gehoord, vertelde ze, Lucas was thuis en hij speelde grammofoon en de dokter was thuis en de majoor ook, maar ze had geen contact gezocht, ze zochten nooit contact, doch op de kamer was de gashaard makkelijk te be dienen en bq haar in de praktijk moesten ze een kachel aanmaken en er was geen hout. Ze had wel horen bellen, drie maal en vele malen drie maal. maar dat was voor de bovenverdieping en dat ging hun niet aan. Toen ze hoorden, dat Lucas overleden was, onder verdachte omstandigheden nogal, wilden ze er liever niet op in gaan terwille van hun particuliere leven. Dc mensen kletsten zo en de vrouw van Hugo was ziek en jalours: kortom, we wilden ons er buiten houden meneer Ross. Jaren ~cleden, zo luidde haar verhaal verder, werd Hugo's vrouw ernstig ziek. Ze kreeg paralyse in de be nen moest worden opgenomen in een rusthuis en zou •daar nog jaren lang moeten worden verpleegd. Na vijf jaren van geduldig gedragen eenzaamheid en wanhoop, ontmoette Hugo, Tine Zomers. Van een huwelijk was geen sprake, te meer, daar Galjaard zijn halve inkomen en meer dan dat, aan de ver zorging van zijn vrouw moest besteden. Hij hield dolveel van z.iin vrouw en hij zou dat blijven doen. Tine zei: Hij houdt meer van haar dan van mij en daar ben ik nog blij om ook, als ik eens para lyse kreeg, dan zou ik weten wat ik aan hem had. Maar met dat alles had mevrouw Galjaard, geen ka rakter om een tweede vrouw naast Hugo te kunnen verdragen en dat was begrijpelijk ook. Galjaard, die soms dagelijks naar het rusthuis ging, maar daar nim mer over praatte, ook niet tegen Tine beschouwde zijn eerste vrouw als een zuster cn Tine als zijn vrouw. Maar meneer Ross, denkt u zich de situatie eens in Misschien begrijpt u het niet en wilt u het niet begrij pen. Misschien zoekt u hier misdaad en onrecht De mensen hier, weten van niets. Voor hen zijn wc vroeger in Londer getrouwd en er bestaat geen an dere mevrouw Galjaard dan ik. Zouden wij nu in een openbaar proces gewikkeld worden, dan zor alles uitkomen en iemand zou misschien de eerste vrouw van Hugo inlichten. Tine Zomers sprak doorlopend van de eerste vrouw van Hugo. Ze noemde nooit een naam, als vreesde ze, een intimiteit aan te zullen raken. Ross stapte zo spoedig mogelijk van het onderwerp af, hij in formeerde naar vrienden, speciaal in dit huis. Tine had geen vrienden. Vriendinnen ook niet, vijanden evenmin. Ach... zei Richard Ross bedenkelijk. Hij sprong over op een ander onderwerp. Of ze zaterdagavond niets gezien had. Ik zei u toch reeds, dat... In de keuken? vroeg Ross. Tine voltooide hard nekkig haar onderbroken zin: ,dat wij niets gezien hebben. Op de bovenste etage? Bü liet uitblijven van een antwoord, vroeg hij kalm verder en nu gedetail leerd: of ze in de tuin niemand had gezien en of ze niet aan de deurknop van de haar geheel vreemde juffrouw Agarra gemorreld had. Wat meent u toch meneer? Niet op het ro-mmelkamertje geweest mevrouw? Geen majoor zien lopen met „iets" in zijn handen? In de duisternis geen glimpje opgevangen van de glimlach van de heer Ishiguro? In de keuken geen dame zien staan en boven geen vreemde heer waar genomen? De getuigen, mevrouw. Hij dacht, dat ze flauw zou vallen. Ze beet op haar lip, zodat er wat donkerrode lippenstift op de hagelwitte tanden ach- terbleef. Op haar toetredend, stelde hij haar zijn aatste vragen: Wie, mevrouw? •Ieftig vroeg Tine, wat hij bedoelde, üe schudde heftig met het hoofd: Ik zweer het me ieer, ik weet het niet. Waarom mevrouw? U kunt het weten, want als i dan geen vrienden heeft, dat. heeft u misschien ijanden. Misschien zijn uw vrienden uw vijanden... Néé, néé, néé... schreeuwde Tine, dat kan ik niet reloven en ik wil het niet weten, Lucas wist ook te eel en daarom... Juist mevrouw, ik dank u. Noemt u mij nu dat éne woord en dan zal ik u helpen omdat u mij helpt, tk zal u niets meer vragen enik zal u geloven, maar zegt u mjj dan dat éne woord, waarop ik nu il bijna elertig uur sta te wachten. En toen zei ze met een stem, alsof ze een souffleuze was, die een wachtwoord geeft, zo zacht en zo toonloos en toch zo goed verstaanbaar: ...Chantage... (Wordt vervolgd KRUISWOORDRAADSEL 1234567 89 10 Horizontaal: 1. bepaalde halfedelstenen; 2. vak, een kleur; 3. schijnbeweging der vaste sterren; 4. vergelden, tegen; 5. Cen trale Keuken, mal; 6. wal, karakter; 7. soort van antilope, oefenproeftijd; 8. re denaar; 9. g'lobe, pers. vnw.: 10. zonder tussenruimte, zeer vloeibaar; 11. trots, hevig verlangen. Verticaal: 1. nqpergravTU'l 2. New- Yorkse haven, liefkozing; Duitse stad, streek in Zuid-Holland; 4. heerser; 5. voetbalterm. Friese mansnaam; 6. ijd- perk, uur; 7. datums, koraaleiland; 8. niet te incasseren, acad. graad; 9 bekend Russisch woord, rijksgrens, vleesnat; 10- kenteken Zweedse luchtvaart, onfatsoen lijk. oplossing 29 december 1. waar - 2. arno - 3. ante - 4. roet - 5. wals - 6. adam - 7. lama 8. smak - 9. goes - 10. oele - 11. elim - 12. semi. - 13. most - 14. otto - 15. stel - 18. tolk.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2