Castro's ban bevestigd Studentenorkest bereidt tiende tournee voor NS-oortje voor burgemeester L. de Ruiter van Bergen Westduitse justitie legt de misdaden van D.D.R. vast Berechting van schuldigen volgt „te zijner tiI Klfe§§| Weer veel problemen bij het formeren van de hoofdgroep IndiëKasjmir en Nieuw-Guinea CENTRAAL BUREAU IN SALZGITTER S$s»3 Keres weigerde deel te nemen verband met affaire-Golub Congres Europees priestervraagstuk Ruim duizend kuikens levend* verbrand 24ste HOOGOVEN-SCHAAKTOERNOOI Vele voorzieningen smakelijk i gezond licht verteerbaar VRIJDAG 5 JANUARI 1962 Interzonale (Advertentie) ten, die bij monde van de heer H. ter Haar uit Amsterdam, burgemeester De Ruiter een NS-oortje aanboden, een le vend konijn, gevolg'd door nog vier uit vioolkisten getoverde soortgenoten. Om dat de vriendschap tussen NSC en Bergen langer moet duren dan he leven dat een konijn beschoren is, volgde er nog een meer blijvend geschenk, een gipsen konijn met een zeer geprononceerd oor. Nadat burgemeester De Ruiter dit mo numentje met het opschrift „NSOortje" had onthuld zei hij het konijn niet als symbool van de groei van Bergen te willen aanvaarden ,,wij willen Bergen niet al te snel laten groeien" doch wel de raad te zullen voorstellen, het ge schenk te aanvaarden, om het even tueel in brons gegiten op een meer geëigende plaats te bewaren als een blijvend monument van vriendschap tus sen NSO en Bergen. Die vriendschap werd voorlopig °P het raadhuis bezegeld met een glas sherry en een hartig hapje. Kortom. Etten, of liever: Ettenleur, groeit uit tot een werk- en woonge- meente met de sfeer van een tuindorp, maar tegelijk met alle stedelijke voor zieningen die men zich wensen kan. Maar er zijn nog wensen over en men is beducht, dat de overheden de kraan voortijdig zullen dichtdraaien. Etten heeft ondanks de gigantische groei nog altijd werklozen en pende laars. De bedrijven hebben moeite met het aantrekken en huisvesten van kader personeel, omdat er geen woningen zijn. De Ettense stedebouw wordt beheerst door de woningwetwoningen: op grond van dezelfde klassificatie, die de bedrij ven verbiedt om ..Rotterdamse" lonen bepaalde huurgrens te overschrijden, met het gevolg, dat er geen belangstel ling is voor particuliere woningbouw in de premiesector. Men zit in een merk waardige vicieuze cirkel: men mag geen hogere huren berekenen omdat men in een lage klasse zit en men zit nog altijd in die klasse omdat de., huurpeilen zo laag zijn. Voorts komt men een middelbare jongensschool tekort en verder... een slation. Een treinverbinding is een vestigingsfactor bij uilncmendhcid en Etten meent dat de tijd er wel dege lijk rijp voor is. Men heeft een rap- NIJMEGEN, 5 jan. Bij een felle brand in een schuur van een kippen- vernieerderingsbcdrijf aan de Vyinkei- stcegseweg alhier zijn vanochtend ruim duizend achtdaagse kuikens omgeko men. De brand is ontstaan nabij een ohe- kachel, die was geplaatst temidden van een opslag van stro en hooi. Een ge deelte van het stro kon in veiligheid worden gebracht. Advertentie Wel is van de Rus Keres bericht ont vangen dat hij niet wilde deelnemen in verband met de affaire-Golub. Dit was echter reeds in november bekend. De heer Veldheer vertelde ons vermorgen, dat hü veertien dagen geleden nog een poging heeft ondernomen Keres te invi teren. In het telegram had hjj gezet, dat de Nederlandse schakers contacten met de Russische schaakwereld toejuichen. Bij deze pogingen heeft de heer Veld heer ook de Rus Flohr nog ingescha keld die in Hastings speelt. Dit jaar is deelname van Keres echt niet mogelijk, aldus Flohr in een telefoongesprek met de heer Veldheer. In verband met het Interzonale Toer nooi heeft ook de Zweed Stahlberg van morgen een uitnodiging, die gistevn was verstuurd, afgeslagen. Uitnodigingen zijn inmiddels nog onderweg naar de Duitse grootmeester Lothar Schmidt en de Oostenrijkse grootmeester Robatsch. De mogelijkheid bestaat voorts, dat de Belg O'Kelly de Galway zal worden uitgeno digd. De deelname van de volgende schakers in de hoofdgroep is nu vrijwel zeker: de grootmeesters Bisquier (Ver. Staten), Jan Hein Donner (Nederland) en Van Scheltinga (Nederland). En voorts de meesters: Trifuno-vic (Joego slavië), Aaron (Indië), Kottnauer (Enge land) en Langeweg (Nederland.) Het interzonale toernooi, dat oor spronkelijk in Nederland zo-u worden gehouden, maar dat moest worden teruggegeven aan de FIDE, omdat da Oostduitser Uhlmann geen inreisvisum kan krijgen, wordt nu in Stockholm 1 gehouden. (Van onze verslaggever) BEVERWIJK, 5 jan. Het forme ren van een hoofdgroep voor het 34ste Hoogoven-schaaktoernooi, dat donder dag 11 januari zal worden geopend, stuit evenals vorig jaar ook nu weer op grote moeilijkheden. Eergiste ren werd bericht ontvangen van de Deense schaakgrootmeester Bent Ear- sen, dat htf van zijn militaire superieu ren geen toestemming had gekregen voor deelname aan het toernooi m Be verwijk. Ears en vervult op het ogen blik zijn dienstplicht. De organisatoren van het. Hoogoven-Schaaktoernooi heb ben zich nu in verbinding gesteld me. de Deense ambassade in Den Hang, welke zal proberen Larscn alsnog; vrij te kregen voor het schaakevenement. Inmiddels nodigden de organisatoren de IJslander Olafsson uit de plaats van Larson te komen innemen. Gisteravond telegrafeerde Olafsson, dat lnj niet in de gelegenheid was te komen in ver band met het Interzonale toernooi, dat op 27 januari in Zweden begint. Om dezelfde reden kon ook dr. Filip (Tsje- cho-Slowakjje) niet aan het Hoogoven- schaaktoernooi deelnemen. Berichten als zou het niet deelne men van dr. Fil in verband staan met de affaire-Golub, zijn, volgens de organisatoren van het Hoogoven- Schaaktoernooi, uit de lucht gegre pen. De organisatoren zeggenl onaan genaam getroffen te zijn door de ver warrende berichten over Filip, die de sfeer van het toernooi bederven. Te meer zijn deze, volgens de orga nisatoren, een slag in de lucht, omdat er veel deelnemers zjjn vanachter het IJzeren Gordijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6