Kustvaarder zonk, kapitein en matroos verdronken DE GEHEIMZINNIGE STER W Q DE LAATSTE SLAG Alfredo DAGPUZZLE iOSRAM i De misdaad van Richard Ross m m m Met één aandeel ^ereenigd Bezit van 18941 de voordelen van een uitgebreide aandelenportefeuille Schip had geen zee mogen kiezen meent inspecteur scheepvaart Nuffic tien jaar J&& KLOP avPT T l 15 1 H V B DONDERDAG 11 JANUARI 1962 PAGINA 2 International Electronics Company, Curasao N V. 85/16 De museumkwestie in Nijmegen Aftreden van KVP-fractie- voorzitter betreurd Ai'braak vroedvrouwen school te Heerlen vrijwel zeker Verkiezingsdienst ANP gebruikt 28 maart elektronische machine Kennismaking met Oosterse Kerken Navo-schietcompetitie ook dit jaar op vliegbasis Leeuwarden Prix Apollinaire Vele activiteiten Nederlander schenkt fabriek aan Hameln Drs. Th. van de Kamp O.Praem overleden Examens DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGÉ 83 Ik geloof, dj! ik me niet zal uitkledenik tol Bobbieik ga zo lekker slapen des/aap... jj^koop toch,dat rn/jn jasje wei uittrekt. Ik ben het i Doe dug open Afge/openHei is gedaan!Ve zijn rers/aaen Lees eens/... Een telegram ran de Pearydat we opgevangen hebben... Peary aan Bok/winkel Sao Pico. Hoera! Meteoorsteen in zicht! Een ogenblik, ik kom. ERIG DE MOORMAN - 'Wil ,V. Mm 113. „Gabur"„Aurelia"Deze woorden spoken door Erics Drein, wanneer ze enige tijd later opgestegen zijn voor hun achter volging van de Romeinse ruiterij. Nóch Safrax, nóch Allan weet wat en waar Aurelia is en de naam Gabur geeft al helemaal geen houvast zodat Eric het ten laatste maar opgeeft. Ten slotte is voor het ogen blik de komende strijd tegen de Romeinen belangrijker. Het kampe ment dat Safrax ontdekte, toen hij de Hunnen bespioneerde, is zonder twijfel dat van de Romeinse ruiters geweestzij wachtten daar natuur lijk op de terugkeer van de tien ruiters, die zij terugzonden naar het Frankenkamp om Erwin en zijn mannen in handen te krijgen. Nu zij hun gevangenen kwijt zijn, zullen deze tien ruiters wel regelrecht naar het kamp gereden zijn en vermoedelijk is de hele troep er dus nu als een haas van door. Maar koning Merwig is nog in hun handen en Aetius' plannen kennende, lijkt het Eric niet aannemelijk, dat de Romeinen deze gijzelaar zullen laten lopen. In snelle galop volgt de ruitertroep Safrax door het golvende heuvel landschap maar wie, schetst hun verbazing, als blijkt, dat het Romei nenkamp nog steeds op dezelfde plek is! „Vreemd," mompelt Safrax na de eerste verwondering. „Zijn die tien krijgers dan niet naar hun troep teruggekeerd? Dat geloof ik niet. Daar steekt wat achter." Als enig antwoord wijst de Noorman naar de zwerm zwarte vogels, die daar krassend rondscharrelen: raven. „Ik vrees, Heer Safrax," zegt hij grimmig, „dat de Hunnen hier al geweest zijn, vóórdat ze het met ons aan de stok kregen." Th. W. Dröge wordt tachtig jaar SPAREN ALLEEN IS NIET VOLDOENDEI vraagt onze nieuwe brochure aan. DE NEDERLANDSE FONDSEN MIJ. "NEFO". N.V. Nieuwe Spiegelstraat 6-8, Amsterdam door RICO BULTHUIS 1 de (Advertentie) AMSTERDAM, 11 jan. Naar rle di- rr-<o oorzaken, die ertoe hebben ireleïd dat de Groninger kustvaarder „Hunze VI" 16 aug. voor het Duitse waddenei landje Luigeoog bij de kust van Oost- Friesland kapseisde en verding. valt volgens de inspecteur voor de scheep vaart, de heer J. F. van Doorn, slechts te gissen. De heer Van Doorn zei dit tijdens de zitting t an de raad van de Scheepvaart, waarbij de enige overlevende van het seheepsdrama, de 41-jarig' bestman C./Troost, als getuige werd gehoord. De insoeetenr zei wel van mening te zijn dat de ..Hunze VI" nooit zee had mo gen kiezen en vanwege het zeer slechte weer in de haven van Hamburg had moeten blijven. ,,Dat heb ik de kapi tein ook gezegd", zo verklaarde de stuurman, ..maar hij besliste: varen". Nog geen 24 uur later deed gen zware grondzee de ..Hunze VI" kapseizen. De 64-jarige kapitein E. Kareis en de 31-ja- rige matroos H. Hesling, beiden uit Groningen, kwamen bij deze ramp om het, leven. De heer Troost vertelde de raad hoe men op 15 augustus, ondanks de zware west-noord-westenwind, toch uit Ham burg was vertrokken. Iets dergelijks Advertentie) Heden werden door ons ter beurze verhandeld Certificaten van aandelen per certificaat van 10 aandelen. Amsterdam, 10 januari 1962. H. J. GROEN I. T POSTHUMA G. J. KUHLWILM CO. c.v. NIJMEGEN. 11 jan. Burgemeester mr. Ch. Hustinx en het KVP-raadslid, de heer G. Moonen, hebben tijdens de woensdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad korte verklarin gen afgelegd over het zeer onverwachte aftreden van mr. A. Begheyn als voor zitter van de raadsfractie der KVP, wel ke fractie tweederde van het aantal zetels bezet. Mr. Begheyn, die dinsdag zonder rug gespraak met zijn partij ook al zyn nevenfuncties neerlegde, had in een brief aan de burgemeester meegedeeld, vooral tot zijn besluit te zijn gekomen, omdat B. en W. en de meerderheid der KVP'ers niet bereid waren plannen tot het stichten van een gemeentemuseum te steunen. De burgemeester zei niet nader op deze motivering te willen ingaan en het besluit van mr. Bergheyn, voor wie hij veel hoogachting heeft, te zullen res pecteren. De heer Moonen verklaarde, dat de museumkwestie nooit aanleiding heeft gegeven tot conflicten in de kringen van de KVP. Hoogstens was er verschil van inzicht omtrent het tijdstip waarop de plannen verwezenlijkt moesten worden. Hij schetste de heer Begheyn als een zeer kundig en arbeidzaam mens. met een grote liefde voor alle vormen van cultuur. Deze had z.i. echter langzamer hand al te veel taken op zich geno men en zich daar al te zeer in ver diept. De heer Moonen zei in dit licht het heengaan, wat hij overigens zeer betreurde, te willen zien. Namens de minderheidsfracties sprak ook de heer C. Kleywegt (PvdA) waar derende woorden over de heer Begheyn, die deze vergadering overigens al niet meer bijwoonde. HEERLEN, 11 jan. Het lijkt thans zeker, dat het grote gebouwencomplex van de enige katholieke vroedvrouwen school van Nederland, gelegen in de buurtschap Heerlerbaan alhier, zal wor den afgebroken ten behoeve van de ont ginning van de aldaar voorkomende ko- lenlagen (concessieveld van de Oranje Nassaumijnen). Dit kan men namelijk concluderen uit mededelingen van de Heerlense wethouder H. Jongen, gedaan in de laatste vergadering van de pro vinciale staten van Limburg, toen dit bestuursorgaan het streekplan voor de Oostelijke mijnstreek vaststelde. De heer Jongen wees het college van gedeputeerde staten bij die gelegen heid namelijk op grote moeilijkheden voor de uitbreiding van het Heerlen- se woongebied, welke zijns inziens het gevolg zullen zijn van de ontginning van de kolenvoorraden te Heerlerbaan. Van de ontginning van de hoger ge legen kolenlagen aldaar mag, volgens spreker, verwacht worden, dat ern stige mijnschade zal optreden, zodat de woningbouw in een gebied van rond zestig hectare erg moeilijk zo niet onmogelijk, zal worden. Het college van Gedeputeerde Staten bleex van oordeel te zijn, dat een en ander pas duidelijk zal worden, wan neer het tempo van de ontginning be kend zal zijn. Overigens gaf genoemd college de Heerlense afgevaardigde wel de verzekering, dat andere woongebie den in het streekplan zullen worden aan gewezen, wanneer inderdaad mocht blij ken, dat de mijnschade verdere woning bouw te Heerlerbaan onmogelijk zou maken. Met de beslissing Inzake de afbraak van de huidige vroedvrouwenschool is evenwel nog niet de vraag opgelost, waar (1e vroedvrouwenschool zal wor den ondergebracht. Het bestuur van ge noemd instituut schijnt er namelijk niets voor te voelen de school met polikli nieken en verpleeginrichtingen onder te bréngen in een kortgeleden door de ge meente aangekocht kloosterpand van de broederscongregatie van de H. Jo sef, hetgeen door anderen onlangs is v oorgesteld. Plannen voor de bouw van een nieuw vroedvrouwenschool zyn even wel nog niet bekend gemaakt. was al vaker voorgekomen, maar nooit had de kapitein zich aan de opmerkin gen van de bestman gestoord. De heer Troost had hieroyer wel eens contact opgenomen met vertegenwoordigers van d erederij, de „Groninger Beurt- vaar nv", evenwel zonder resultaat. Om 12 uur 's nachts nam de bestman de wacht over van de kapitein, die ech ter nog tot half twee zelf op de brug bleef. ..De kapitein had te veel drank genuttigd, maar er viel nog wel redelijk met hem te praten", zo zei de heer Troost. Tot de volgende ochtend 10 uur wist hij hot schip in de goede koers te houden, daarna nam de kapitein de wacht weer van hem over. Anderhalf uur later de heer Troost rustte toen in het vooronder deed een zware grondzee het scheepje kapseizen. Plot seling stond ik op het plafond, ik dacht dat het schip in tweeën brak", zo zei de heer Troost. Ruim vier uur zat hij gevangen, zonder te weten wat er pre cies gebeurd was. Om ongeveer drie uur 's middags werd het schip omgekanteld, het wa ter kolkte naar binnen, maar dankzij een grote koelbloedigheid wist de heer Troost naar buiten te klauteren. Met armzwaaien kon hij de aandacht van de kustwacht trekken en enige tijd later werd hij door een helikopter gered. Totaal uitgeput, maar levend en daar had hij zelf nauwelijks nog op durven hopen. Uitvoerig ondervroeg de voorzitter van de raad, prof, mr. Ch. Enschede, de heer Troost over zijn verhouding tot de kapitein, over de rol, die de drank bij het gebeurde gespeeld zou kunnen hebben en over zijn ervaringen op de plaats van het ongeluk. De „Hunze VI" voer nl. iedere week op en neer tussen Groningen en Hamburg, zodat de opva renden toch bekend moesten zijfi met de situatie ter plaatse. De heer Troost bevestigde dit en ver telde dat de kapitein enige maanden voor de ramp ook eens in het wadden gebied bij Langeoog was gevaren. Toen was het ook slecht weer en zouden we uitwijken naar Norderney. vertelde de heer Troost. ,,Ook nu zou de kapitein wel naar Norderney koers gezet kun nen hebben, daar is tenminste sprake van geweest toen hij de wacht over nam". De inspecteur voor de scheepvaart achtte de gegevens te summier om er definitieve conclusies uit te trekken. „Het schip had in Hamburg moeten blijven", zo zei hij. Namens de inspecteur-generaal voor de scheepvaart betuigde hij zijn mede leven met de nabestaanden van de twee omgekomen zeelieden, die de behande ling voor de raad voor de scheepvaart volgden. Ook de voorzitter betuigde, na mens de raad, zijn medeleven. De raad zal binnenkort schriftelijk zijn oordeel uitspreken. DEN HAAG, 11 jan. De „vërkie- zingsdierist" van het A.N.P. gaat voor de berekening van de uitslag van de verkiezingen voor de provinciale sta ten op 28 maart van een elektronische machine („Ramac") gebruik maken in plaats van Hollerith-machines. De oude en beproefde methode met boek houdmachines wordt daarmee echter niet verlaten. De elektronische machine zal het ech ter mogelijk maken de zg. tussenstan den de opgetelde cijfers van een aan tal gemeenten met vergelijkende cij fers en percentages van dezelfde ge meenten uit vorige verkiezingen sneller berekenen. Ter controle zal daarnaast de zetelverdeling ook volgens d^ beproefde methode worden berekend. (Advertentie) DEN HAAG, 10 jan. In het kader van de internationale en interkerkelijke „Gebeds-week voor christelijke éénheid" zal in verschillende R.K. Parochiekerken en Heilige Liturgie (Mis of Avondmaals dienst) volgens de Slavisch-Byzantijnse ritus worden gevierd, zoals dit gebrui kelijk is in de Russische Kerken. Deze diensten, waaraan medewerking wordt verleend door het Slavisch Kerk koor o.l.v. Caecilia Andriessen, worden gehouden om bij de Westerse christenen belangstelling te wekken voor het leven van de Oosterse Kerken. In Den Haag vinden deze diensten plaats: zondag 14 jan., om 8.30 u„ Hei lig Hart-kerk, Hobbemastraat; donder dag 18 jan., om 20 uur, St. Willibror- dus-kerk, Assendelftstraat.; vrijdag 19 jan., om 20 uur, Antonius-en-Lodewjjk- kerk, Oosterhesselstr.donderdag 25 Jan., om 20 uur, St. Pauluskerk, Mgr. Nolenlaan; zondag 28 jan., om 10.15 u., St. Jacobskerk, Parkstraat. In Nijmegen 21 jan. H. Dominucus prof. Moekunbowstraat. In Venlo 18 febr. m de dekenale kerk van de H. Martinus. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 11 jan. Ook dit jaar zal de Aircentschietcompetitie van de NAVO vanaf de vliegbasis Leeuwarden worden gehouden. Zo is in het hoofdkwartier te Fontainebleau besloten. De vierde internationale schietwedstrijd is vorig jaar bijzonder geslaagd en men wil voor de vijfde dan ook graag weer naar Nederland komen. De competitie, waaraan waarschijn lijk dezelfde landen als de vorige keer zullen deelnemen (dus Canada, Italië, België, Noorwegen, Denemarken, De West-Duitse Bondsrepubliek en Neder land), wordt van 11 t.m. 22 juni gehou den. De schietgebieden ligger, boven de Noordzee bij Terschelling en Vlieland. In de wedstrijd wordt zowel op bewe gende doelen (schietvlaggen) als met camera's geschoten. PARIJS, 10 jan. Een jury onder leiding van Jean Cocteau heeft dinsdag avond te Parijs de „Frix Apollinaire", ten bedrage van 50 nieuwe franken (on geveer 38 gulden), toegekend aan me vrouw Jane Kieffer voor haar gedichten bundel. DEN HAAG, 11 jan. Vandaag be staat de Stichting voor internationale samenwerking der Nederlandse univer siteiten en hogescholen, ook wel aange duid als Nuffic, de afkorting van haar Engelse naam, tien jaar. Doel is: „Het Nederlandse hoger on derwijs mede dienstbaar maken aan het streven naar internationale samen werking". Een van haar eerste taken was het stichten van een „internationale acade mie": Het Institute of Social Studies, evenals Nuffic gehuisvest in het voor malig koninklijk paleis aan het Noord einde. Gedurende de laatste vijf jaar is Nuffic zich ook in andere richtingen gaan ontwikkelen. Daarbij is in de eerste plaats gezocht naar nieuwe mogelijkheden voor studie van buitenlanders :n Nederland. In sa menwerking met de Technische Hoge school te Dellt is een internationale cur sus waterbouwkunde tot stand gebracht en een Europese cursus gezondheids techniek, waaraan ook de wereldge zondheidsorganisatie en de organisatie voor economische samenwerking en ont wikkeling hun medewerking verlenen. Met steun van de NAVO is reeds enige malen een gespecialiseerde zomercur sus in de natuurwetenschappen gehou den op kasteel Nijenrode in Breukelen. Ook de jaarlijkse zomercursus van de gezamenlijke Nederlandse universitei ten en hogescholen wordt door Nuffic geregeld. Al deze cursussen zijn be stemd voor buitenlanders. Zaterdag zal in Amsterdam In het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen een nieuwe door Nuffic georganiseerde universitaire leergang aanvragen, bestemd voor Ne derlanders en gewijd aan de problema tiek der ontwikkelingslanden. Het bestuur heeft kort geleden een tweetal studiecommissies gevormd, on der voorzitterschap van prof. dr. V. J. Koningsberger en dr. W. Schermerhorr die onderzoeken hoe het Nederlandse hoger onderwijs bijstand kan verlenen aan de opbouw van het onderwijs in de ontwikkelingslanden en hoe het onder wijs ten behoeve van buitenlanders in Nederland verder tot ontplooiing kan worden gebracht. HAMELN, 11 jan (AFP) De Neder landse industrieel E. Reintjes uit 's Hee- renberg heeft de stad Hamel.i in W.-Duits land een fabriek ten geschenke gege ven, die zjjn vadër in 1879 in deze stad heeft opgericht. De winst uit deze fa briek zal het stadsbestuur voor het groot ste deel besteden voor de volksgezond heid. Met name zal het plaatselijk zie kenhuis met de modernste medische ap paraten worden uitgerust. De waarde van de fabriek wordt ge schat op vier miljoen mark (ongeveer 3,6 miljoen gulden). Het bedrijf werd in 1944 geheel verwoest, maar in 1950 weer opgebouwd. Er werken op het ogenblik 300 mensen. (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 10 jan. In liet zieken huis St. Joannes de Deo is op 74-jarige leeftijd overleden de zeereerw.heer Tharsicius van de Kamp O.Praem van de Norbertijnerabdij van Berne te Hees- wijk. De overledene is te Ooslerhout ge boren en in 1910 priester gewijd. Hij werd in 1911 benoemd tot leraar aan het gym nasium van de abdij te Heeswijk, welke lunctie hjj een groot deel van zijn leven heeft bekleed. In 1922 legde hij zijn doc toraal examen in de klassieken met goed gevolg af aan de universiteit te Utrecht. In 1923 werd hij conrector van het 'gymnasium en in 1930 rector, het geen lii.j tot 1941 gebleven is. In 1936 werd hij ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van het gymnasium be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Ook in de kloostergemeen schap van dc Norbertijnen bekleede hij verschillende functies, zoals magister en van 1930 tot 1938 sub-prior. In dc ja ren 1947 en 1948 was hij rector van liet klooster der Zusters van J.M.J. te Ze venbergen. In de vele jaren die hij te Heeswijk doorbracht was hij een be kend biechtvader. Hij stond bekend als een bescheiden doch zee, deskundig docent, die zich tot op hoge leeftijd op de hoogte stelde van de recente ontwik kelingen der geestes-wetenschappen. De pontificale uitvaart zal vrijdagmorgen in de abdijkerk te Heeswijk gebeuren. OUDENBOSCH, 10 jan. Bisschoppe lijke Kweekschool. Volledige bevoegd heid: J. Aarden, Steenbergen: A. van Aken, Zevenbergen; O. van Hevele, Aardenburg (St. Kruis). A. de Keijzer, Roosendaal, P. Peeters, Oud- en Nieuw- Gastel. A. Ruisaard, Rotterdam, F. Rij- nart, Klundert. BREDA, 10 jan. St. Franciscus- kweekschool, volledige bevoegdheid: M. Couweleers, Heusdenhout. P. van Eekelen, Tilburg J. van Geel. Breda, C. van Haperen, Breda, A. van lerssel, Breda, W. de Kanter. Breda. L. Pellens Zundert, P. Snellens, Terheijden. Copyright Casterman PI B caPfMNIGCN MOCO AMSTERDAM, 9 jan. Op 22 janua ri a.s. hoopt de heer Th. W. Droge, commissaris en, oud-directeur der N. V. v. h. D. Droge Zonen te Winschoten, Amsterdam en Groningen, en oprich ter van het bedrijf te Amsterdam, de leeftijd van 80 jaar te bereiken. (Advertentie) 71 Ziezo, zei hij, en nu geen praatjes .neer m vrouw, wat zit er in deze couvert en waarom nam u hem weg. Mevrouw Haye bedwong zich, door een aantal malen diep te zuchten. Geld, zei ze toen. Van wie? Van mezelf. Nonsens mevrouw, kletsica. En als het waar is. dan staat u onder zware verdenking, dat u ook bij anderen het geld wegnam. Lucas heeft nat geweten en u heeft de arme man vergiftigd, bekent u nor maar, dat is beter. Ik heb dat smerige vrindje van it ook al aan de tand gevoeld en die is met bodem en al doo" de mand gevallen. Mevro w Haye steunde. De Baron... zei ze. Nee mevrouw, die kunstemaker uit die achter buurt bedoel ik, die vent zet moord en doodslag op rijm en strooit met bewijzen. Met horten en stot-n kwam er toen uit, dat zij elke maand geld neer legde en dat ze dan naar buitel moest, onder de lan taarn en dat dat wee) gedaan had, maar de en veloppe lag er nog toen ze terugkwam, doch mis schien was ze te vroeg teruggekomen, dat was nog eens gebeurd en toen had de chanteur haar zelfs boete laten betalen. Het briefje had ze nog. Kort en zakelijk vroeg Ross naar de reden van die chantage Mijn verleden inspecteur. Alle bewfjzen gaan naar van Arkel als ik niet wens te betalen. g° looft U tne toch, die kleine schuldbelasting, zo een keer in de maand, kan me niet sche'on, maar ver denkt u me niet, dat is te veel... Ross keek op cl klok, liet was even over vijf. Met cen paar grote stappen was hij op de gang, trok z'jn dasspeld uit zijn das en stak die door de couvert heen. Hij gooide het gemerkte briefje weer onder de mat en wierp mevrouw Hayt, die stond te sidderen, ae gang op. Naar buiten... grauwde hij, zj zacht mogelijk en hu wenkte zijn assistent: Bridee, volg haar op een afstand. Hü knipoogde. Schieten als ze wegloopt. Dan liep hij naar het raam 'n de kamer van mevrouw Haye, schoof dit een randje open en floot. Aan de overzijde van de straat dook een lange jongen uit een portiek. Het was Lankhout, door Bridee opgebeld, juist voor Ross te rugkwam. Ross wees op de deur en maakte toen een gebaar van: blijven staan, I-Iij rende naar de gang terug, deed de kamerdeur dicht en verstopte zich ten tweede male in de kast. Tussen een astrakan mantel en een nachtjapon in, hield -lij zich schuil. Na vijf minuten ging hy 'op een baal erwten zitten, steeds loerend naar de verlaten gang. Beneden hoor de hij mevrouw Webe. lopen en boven hoorde hij dokter Hogendljk kuchen. Na een paar minuten van stilte, vernam Ross voetstappen op de boventrap. Hij gluurde door de kleinste kier die hij maken kon eii hield zijn idi.n in. Dan zag hjj majoor Dupuis. Deze bleef staan op de plaats, waar kort te voren de kin van Bridee een steuntje gevonden had. De majoor keek, evenals mevrouw Haye gedaan had, eerst naar beneden en dan naar boven. Ook hij liep in de gang heen en weer loerde naar alle deuren. Voor de kamer van mevrouw Haye bukte de majoor zich, knoopte zijn losse schoenveter dicht en veegde ir.et een beproefd gebaar de enveloppe van onder dc mat naar zich toe. Terwijl hy opstond, zat de couvert al in zijn zak. Tot schrik van Ross, ging de majoor terug naar boven. De inspecteur, aardig ui de war gebracht, verliet, de kast, teneinde de man t volgen, maar hij bedacht zich en bleef op de gan-, ♦aan wachten. Nog geen twee minuten later kwam de majoor terug, nu met flinke pas en hoestend. Ross vloog naar bencuen en stelde zich op in de keuken. Het leek wel, of de chanteur hem volgde, want Ross had nauwelijks tijd, om in de bijkeuken te verdwijnen zo snel had de hoestende man hem ingehaald. Hij was de achterdeur nog niet uit, of Ross rende de gang door en wenkte Lankhout, die met bolle argus ogen het huis observeerde. Ross sleurde de van alles onkundige rechercheur het huis door en duwde hem de tuin in. Ouwe vent, volgen en kijken waar hij zijn brief heenbrengt. Geeft hy hem aan een ander, dan die volgen, denk erom, vooral niet uit het oog verliezen. En als hy een taxi neemt of dc tram? vroeg Lankhout gewiekst. Ross aarzelde, maar rechercheur Lankhout aarzelde niet. Hy rukte het schuurtje in de tuin open, waar de fietsen stonden, greep de eerste de beste fiets die hij grypen kon en die niet op slot zat, sprong in het zadel en balanceerde behendig over het kronkelige paadje, vocht even met de deur in de schutting, om in de steeg uit het gezicht te verdwynen. Hy zag de majoor juist de hoek omslaan en had dus „beet". Op dat ogenblik sloeg de voor deur in het slot. Ross wendde zich om, zag mets en holde voor de zoveelste maal door de gang, kon n,,g maar nèt een botsing met mevrouw Weber voorko men, die met een dienbak uit haar kamer kwam. Die ellendige Neilie, zei ze kwaad, - alles en alles en nog eens alles laat ze me alleen doen.. Mijn hande. staan verkeerd. Ik heb geen tyd, di.t ik naar haar toe ga... Ze is ziek, verklaarde Ross. Hij opende de deur, maar zag geen enkele bekende op straat. Te laaf bedacht hy zich toen, dat die verdomde majoor zijn vloermatacrobatiek ook by Eg'geling en misschien by de dokter en by Ishiguro beoHend kön hébben. Doch dat klopte weer niet met de. voorwaarden,, dat de slachtoffers by de lantaarnpaal hceii en weer moesten kuieren. Weer ging de voordeur open. Dit-, maal was het een ontdane mevrouw Haye, gevolgd door een onhoffelijke cavalier in de gedaante van Bridee. die met een harde grijns naar haar keek, alsof hy to Kaar wilde bijten. (Wordt vervolgd) KRUISWOORDRAADSEL 1234i>6/tJ9io Horizontaal: 1. bezit van filatelisten; 2. uit de weg gaan; 3. grove Engelse wollen stof, water(Lat); 4. helder, voormalig Zuiderzee-eiland; 5. teers, onbelemmerd; 6. bepaalde straatversieringen; 7. Indi sche draagstoel; 3. libra afk.), laatst, pers. vnw.; 9, plaats in Friesland. Neder lands vliegveld; 10. steen raden; 11. dringend, en dergelijke. Verticaal: 1. kluchtig; 2. natuurver schijnsel, schroomvallig; 3. kleine soort steur, Engelse titel; 4. onenigheid; 5. be paald. weefsel, één (Eng.). ners. vnw.; 6. maanstand, sos; 7. .godin yan de aarde, verzet; 8. bepaald onderzoek, de lezer heil; 9. lijkbus, plan; 10. sintel, naderbij komend. Oplossing 10 januari 1 matje - 2 tegenslag - 3 slaghoedje 4 jenever - 5 vermetel - 6 teller.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2