heel Hockeyteam op winst en minuten voor het einde met 1-0 achter tegen moeizaam Japan Neg( Donner houdt het hoofd koel Na een nederlaag toch weer leider in Beverwijk Basketballspanning bij Hurley-The Arrows KOUPRIANOFF IN GROOTSE VORM Franse schaatser heeft geen moeite met Zweed Nïlsson Theo Messidor mist de start in Hilversum LANDENTOERNOOI IN INDIË Biljarter Scholte onderscheiden Rodoni van de UCI ernstig Skiploeg beste der lage landen Krijgt TILBURG een overdekte kunstijsbaan Landlust breekt ook moedig verzet van Amsterdamse US Utrechtse SOS blijft in de put MAANDAG 15 JANUARI 1962 V B AHMED AB AD, 15 jan. Twee doelpunten uit wel vijftig Nederlandse aanvallen en èèn Ja panse treffer uit welgeteld twee kansen, ziedaar in een notedop het spelbeeld van de zondagmid dag voor twaalfduizend toeschou wers in een grote hitte gespeelde wedstrijd NederlandJapan in het landen-hockeytoernooi in In- dië. Goed, Nederland won ten slotte heel bescheiden en be nauwd met 2-1 maar zelden tevoren heeft een voorhoede van onze nationale hockeyploeg zo veel onmacht ten toon gespreid als in deze wedstrijd. De Nederlan ders waren veel sterker dan hun tegenstanders en vrijwel voort durend in de aanval, maar negen tig minuten voor het einde leidde Japan nog met 1-0 Verbeten strijdend, zwoegend tot de laatste adem, slaagde Ne derland er tenslotte toch nog in de overwinning te bereiken door doelpunten van Van 't Hooft (de gelijkmaker) en Van Buchem. Schamel hockeyprogram HTCC REKENT AF MET ZWART WIT Schuttersfeest Gevolgen van ongeval vallen erg mee Hoky bocht successen in Noord Frankrijk Tegenstanders gediskwalificeerd Het IJ - definitief - en Robben winnen Merwede-schalen Nieuw wereldrecord 220 yards „vlinderen" Op advies van artsen: Sabreur Heidenrijk uit wedstrijdsport Ernstige enkelblessure Gemeente werkt mee Prof atleet Waern buigt diep voor schooljongens Toernooi in Deventer ONNES TE STERK VOOR DUITSERS Zaalhandbalploegen in Duitsland verslagen Tafeltenniscomnetitie Broederstrijd" van AMVJ spannend Smash blijft volgen Vollevbalcompetitie Marokkaan Rhadi weer onnavolgbaar Uitslagen Romijn opereert met succes in België Achtervolger Henk Nijdam verslagen als onafhankelijke yfe (Van een speciale verslaggever) Het voorhoedeprobleem, waarmee de leiders van het nationale hockey- elftal worstelen, is in dit toernooi nog niet zo duidelijk naar voren gekomen als in de wedstrijd tegen Japan. Met goed opbouwend spel werd de bal steeds weer in de slagcirkel ge bracht, maar even zovee1 maal liep de aanval dood. Nu was men wel gehandicapt, doordat Taminiau we gens ziekte niet kon spelen be vreesd voor buikklachten slikte hij te veel tabletjes en Overdjjkink door een lichte koortsaanval even eens op non-actief kwam te staan, maar dat mag geen excuus zijn voor de linie, die nu als volgt, Van Buchem, Van 't Hooft, Voigt, Van Vroonhoven en Krol, in het veld kwam. Nederland bezette dadelijk na het beginsigr.aal het middenveld en van hieruit golfde de ene na de andere aanval op het Japanse doel aan. De Nederlanders drongen hun tegenstan ders het tempo op en het gevolg was een groot overwicht en legio kansen, waarmee echter de voorhoede geen raad wist. Schoten van Voigt, Van 't Hooft en Van Buchem gingen naast of waren zo zacht, dat ze voor de Japanners geen enkele bedreiging in hielden. Zo nu en Jan kwamen de Japanners even los uit de vaste greep van de oranjeploeg en snel trokken zij er dan langs de lijn tussenuit. Het bleef echter een strijd van kat en muis, zonder dat de kat kon toehap pen. De beet kwam na de rust, maar van de muis. Yaniaguchi kreeg door een fout van Van Gooswilligen langs de lijn vrij spel, gaf een hoge voorzet, waarop de verdedigers misgrepen en voor midvoor Kanbe was het toen niet 7,o'n probleem om de jal langs De Ruiter in het coel te schieten: 01. Om de voorsprong te consolideren gingen de Japanners het spel bevrie zen. Langzamerhand kregen de Nederlanders echter hun zelfver trouwen terug en vooral na de om zetting in de voorhoede, met Van Vroonhoven terug op zijn vertrouwde buitenplaats, werd de Nederlandse druk weer sterker. De tijd begon echter te dringen. Met een uiterste krachtsinspanning, waar- (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 15 jan - Behalve In India zijn door onze hockeyers ook op vaderlandse bodem de sticks „uit het vet" gehaald. Helaas was dit genoegen slechts enkelen beschoren, want HTCC en Zwart Wit waren de enige clubs die elkaar in de competitiestrijd ontmoetten. In het Westen werden herinneringen van vroeger jaren opgeroepen bij de bekerwedstrijd BMHC-HHYC. In beide wedstrijden zegevierden de ontvangende clubs. De zege van HTCC stond reeds vanaf het es ,s,e fluitsignaal vast. Over de ge hele linie toonden de Eindhovenaren zich tactisch en technisch de superieu ren. De veldmeerderheid van HTCC bracht Christis voor de rust tot uitdruk king in een doelpunt. Na de hervatting bracht v. d. Somme de stand op 2-0, waarna een combinatie van Christis en Vissers het derde doelpunt voor UlLv opleverde. De Eindhovenaren die onder de uitstekende leiding van de scheids rechters Schouten en Rockx er kenne lijk plezier in hadden kwamen op 4-0 door een fraaie solorush van Christis, waarna Zwart Wit in de laatste minuten de achterstand verkleinde tot 4-2 BMHC en HHYC, oude bekenden van vroeger jaren, hebben aan de voet van het Bloemendaalse kopje een genoeg lijke weastrijd gespeeld, waarbij de thuisclub zich doeltreffender toonde dan de een klasse lager spelende Hagenaars. Voor BMHC scoorden v d Broek en Moolenburgh ieder 2 maal, terwijl de HHYC-doelpunten op naam kwamen van Schaefer en Mohr. bij iedereen zich volledig gaf, werd het slotoffensief ingezet. De beloning bleef niet uit. Negen minuten voor het einde kwam de gelijkmaker van Van 't Hooft uit een voorzet van Krol: 1—1. De ploeg veerde op en schudde alle vermoeidheid van zich af. In gesloten gelederen trok men op het Japanse doel af en, waarachtig, drie minuten waren er nog te spelen, toen Van Buchem, na goed solowerk van Voigt, een kans kreeg en scoorde: 21. De wedstrijd werd gevolgd door een onnavolgbaar schuttersfeest van de prachtige Australische ploeg, die Indo nesië met de recordcijfers (150) ver sloeg. De Australische aanval, met drie gebroeders Pearce, bestond het een maal binnen 2Vs minuut driemaal te scoren. Dat zelfde Indonesië werd zaterdag door België, dat door de pers in Indië na het eerste optreden hoog werd ge prezen, in een slechte wedstrijd met 31 verslagen. In de overige wedstrijden van dit weekeinde won West-Duitsland jnet 70 van Egypte, speelden Australië en 10 38— 0 9 26— 2 9 23— 2 6 10— 7 6 9—14 5 8— 8 3 6—15 2 2—18 0 2—22 0 1—47 AMSTERDAM, 15 jan. - -Henk Scholte heeft zondagmiddag op de algemene ver gadering van de biljartbond in Amster dam de hoogste onderscheiding van de ze organisatie, de mr. D. E. Lioni-beker, voor een jaar in zijn. bezit gekregen. Scholte, die van zijn auto-ongeluk op de autobaan van jongstleden vrijdag alleen een gezwollen voet en wat schrammen heeft overgehouden, werd onderscheiden, omdat hij in het seizoen 19601961 niet alleen in het Portugese Estoril Europees kampioen libre werd maar bovendien in dat seizoen drie Nederlandse records verbeterde. Hij bracht het record alge meen gemiddelde kader 47/1 op 18.13, de hoogste serie in deze spelsoort op 198 en het record geprolongeerde serie libre op 814. Scholte overkwam vrijdag op de auto baan tussen Mannheim en frankfort een ongeval. Plotseling werd hij door een rukwind bij het passeren van een vracht auto in de berm gedrukt. De auto schoot de autobaan weer op en kwam tegen de betonnen muur terecht, die daar de rij banen scheidt. Toen men Scholte, die hevig bloedde, uit de wagen wilde ha len, bleek zijn rechtervoet bekneld ie zitten. Pas drie kwartier later werd de biljartkampioen door middel van mij- branders uit zijn benarde positie be vrijd. De verwondingen bleken later nogal mee te vallen. BKESCIA, 15 jan. De president van de Internationale Wielrenunie (UCI), de Italiaan Adriano Rodoni is zaterdag bij een auto-ongeluk ernstig verwond ge raakt. De secretaris-generaal van de UCI, Kené Cresal, eii de secretaris-ge neraal van de Italiaanse wielerbond, Rodolfo Magnani, die met Rodoni in de auto zaten, liepen lichte verwondingen op. Rodoni, die de wagen zelf bestuurde, was op weg naar Salo om het parcours te inspecteren, waarop dit jaar de we reldkampioenschappen op de weg zullen worden gehouden. De auto raakte bp Demazzano, ongeveer 20 km van Bres cia in een slip en sloeg om. Ofschoon de oorzaak nog ni-et helemaal vast staat, schjjnt Rodoni plotseling onwel te zijn geworden. EMHC Venlo Tilburg MOP 9 15 8 12 8 11 9 11 Breda 9 HTCC 10 Keep Fit 9 Zwart Wit 10 METZ, 15 jan. Het ijshockey-team Hijs Hoky heeft db week-einde een tweetal wedstrijden in Noord Frankrijk gespeeld tegen Canadese militaire ploe gen. Zaterdag kwamen de Hagenaars in Grostequin bij Metz uit tegen „The Eag les". De ontmoeting eindigde in een ge lijkspel, 77. In de derde speeltijd werkte het Hoky-team een achterstand van 47 weg. De tussenstanden waren 30, 44, 03. Zondag werd in Marville de ploeg van „The Arrows" met 53 verslagen. De tussenstanden luidden 11, 22, 02. Malakka met 11 gelijk en zegevierde Indië met 40 over Nieuw Zeeland. De stand is nu: Indie 5 5 0 0 Australië 5 4 10 Duitsland 5 4 10 België 5 3 0 2 Nederland 5 3 0 2 Malakka 5 2 12 Japan 5 113 N. Zeeland 5 0 2 3 Egypte 4 0 0 4 Indonekië 6 0 0 6 DAVOS, 15 jan. Het Nederlandse skiteam, bestaande uit Peter Lukowski, Pieter Kerdel, Han ter Haar en Bram Deknatel, is winnaar geworden van de lage landenwedstrijd. Nadat Nederland vrijdag derde geworden was in het teamklassement van de afdaling, „ze gevierde" de ploeg zaterdag in de sla lom. De individuele titel was voor de Aga Khan, die voor Groot-Brittannië uit komt. Hij won de afdaling en was twee de in de slalom. Nederland dankte de overwinning aan de omstandigheid dat van de ploegen van Denemarken, Bel gië en Groot-Brittannië deelnemers gedis kwalificeerd werden, waardoor de teams niet meer voor de eindklassering in aanmerking kwamen. In het individuele eindklassement werd Peter Lukowski vierde met 11.59 pnt. Deknatel werd 9e met 97,60 pnt en Ter Haar 14e met 113,49 pnt. Pieter Kerdel, werd in de twe°de manche van de slalom gediskwa lificeerd wegens het missen van een poortje, en is dus niet in het eindklasse ment van de wedstrijd opgenomen. Ker del, de Nederlandse ski-kampioen alpine combinatie 1961, zal deze week zijn titel in Lenzerheide niet kunnen verdedigen. De zoon van de chef-de-mission van de Nederlandse Olympische ploeg in Rome, raakte namelijk vrij ernstig geblesseerd. Hij kwam met volle vaart tegen een van de finishpalen aan en rnoest per slede naar Davos worden vervoerd. De Nederlandse kampioen heeft een knie blessure opgelopen en zal voorlopig niet aan wedstrijden kunnen deelnemen. (Van een verslaggever) DORDRECHT, 15 jan. De dames- ploeg van De Robben heeft zaterdag avond in het sportfondsenbad de „Mer- wede-schaal" gewonnen. De trofee voor de heren ging naar de ploeg van het IJ, dat zich. nu het de Merdede-schaal voor de vijfde maal, waarvan drie keer in successie, heeft gewonnen, definitief eigenaar kan noemen. SYDNEY, 15 jan. De Australische zwemmer Kevin Berry heeft in de fina le 220 yards vlinderslag heren van de kampioenschappen van Nieuw-Zuid Wa les het wereldrecord op dit nummer verbeterd en gebracht op 2 min 13.8 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Neville Hayes met 2.14.9 ge vestigd op 4 januari 1961 eveneens te Sydney. DEN HAAG, 1.5 jan. De 21-jarige sabreur Boudewijn Heidenrijk zal niet meer in wedstrijden uitkomen. De Am sterdammer, die tweemaal Nederlands kampioen sabel werd en in 1959 tijdens de wereldkampioenschappen voor de jeugd op de derde plaats beslag legde, heeft een dermate ernstige enkelbles sure, dat artsen hem geadviseerd heb ben met de wedstrijdsport te stoppen. Heidenrijk is echter niet verloren voor de Nederlandse schermwereld. Hij hoopt namelijk binnen afzienbare tijd te be ginnen met het geven van lessen. Bo vendien assisteert hij nu reeds bij de leiding van de nieuwe C.I.O.S.-training van de K.N.A.S. (Van onze sportcorrespondent) TILBURG, 15 jan. Wanneer het verkrijgen van Rijksgoedkeuring en de financiering geen onoverkomelijke hin derpalen zijn, mag verwacht worden, dat Tilburg binnen niet al te lange tijd een overdekte kunstijsbaan rijk zal zijn. Drie Tiiburgers, de heren F. Fran ken, bestuurslid van de Ned. IJshockey- bond, G. Villevoye, oud-functionaris en C. Storimans, zijn de initiatief nemers. Het architectenbureau Van der Wegen en Van der Bolt, te Tilburg heeft een schets gemaakt voor een hal, waarin br' lve een toeschouwersaccom modatie van 4500 personen een ijsvlak te van 60 x 30 meter is geprojecteerd, die aan de internationale afmetingen voldoet. De kosten worden geraamd op circa een miljoen gulden. Het ge meentebestuur staat sympathiek tegen over dit particulier initiatief en is in principe bereid in het uitbreidingsplan de Reit een nader aan te wijzen stuk grond in erfpacht te geven. Verwacht mag worden, dat door dit initiatief ook de Tilburgse IJshockeyclub, die na de afbraak van de destijds onoverdekte kunstbaan tot non-activiteit werd ge dwongen, tot nieuw leven zal worden gewekt en zich als huurster van de baan zal aanmelden. STOCKHOLM, 15 jan. De geschor ste Zweedse middenafstandloper Dan Waern heeft gedebuteerd als beroeps atleet. Op de duizend meter werd hij verslagen door een estafetteploeg be staande uit zes jongens van de lagere school. De wedstrijd werd gehouden in de Solna-sportzaal cn toestemming was verleend door de Zweedse atletiekbond. Voor Waern werd een tijd van 2.52.2 genoteerd. Hij was bijna een volle ronde achter op de jongens. Waern nam het op de kilometer ook op tegen tien schoolmeisjes. Ditmaal won hjj met mei moeite. KOUPRIANOFF BEVERWIJK, 15 jan. De groot- den. De Nederlander aanvaardde ce" i1--1moeilijke defensie, die tegen het ver* strijken van de speeltijd misschien no? houdbaar was. Een kleine nalatigheid kostte hem echtêr materiaal en daarna meester Donner heeft, na vier ronden, de leiding in de grootmeestergroep van het 24e Hoogoven-schaaktoernooi. Met een score van drie uit vier heeft hij een half puilt voorsprong op dr. Trifu- novic uit Joegoslavië, die in de derde ronde van de Nederlandse grootmees ter heeft gewonnen. Het weekeinde leverde, naast diverse remises, ettelijke spitse ontmoetingen op. Zaterdag was er op de eerste plaats de vlotte overwinning van Kottnauer op Aaron. De laatste liet zich met een moei lijke variant in, waarvan hij de finesses tot overmaat van ramp niet bleek te beheersen. Reeds bij de 15e zet was het einde in zicht. Dr. Trifunovic won van Donner, die een orthodox dame-gambiet met de Las- Trifunovic, cLe Joegoslavische schaker, ker-variant verdedigde. Het was gedeel- die momenteel Donners felstè belager is teljjk een herhaling van de partij, die in het Hoogovenschaaktoernooi. de beide grootmeesters in Bied speel- (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 15 jan. Herly en Arrows konden gisteravond in de lan delijke hoofdklasse basketball binnen de normale speeltijd niet tot een be slissing komen. Dat kwam aldus. Kort voor het eindsignaal leidde Arrows nog met 48-5-1. Maar een aantal razend snelle acties van Herly-speler en coach van het Nederlands damesteam Jan Burgert zorgden nog net voor de eindstreep \ocr 56-56. Een halve se conde voor het eindsignaal veroorzaak te zijn broer Cees Burgert echter nog twee strafworpen, die buiten do speel tijd door de Rotterdammer Koemans genomen werden. Een dus wel zeer mooie kans voor Arrows om de winst punten te veroveren. Maar Koemans miste heide keren en dat betekende dus verlenging. In deze verlenging ging het, zoals in de gehele wedstrijd, dikwijls te hard toe. Met 62-62 naderde men zeer dicht de eindstreep van deze extra tijd. Maar nog net voor het eindsignaal zorgde Rinus de Jong voor 62-61. Dc resterend- de tien seconden was het best aan Frans de Kaan toevertrouwd om de bal buiten het bezit van Herly te houden, wat dus twee winstpunten voor Arrows betekende. Deze spannende wedstrijd voltrok zich als volgt: 2-4, 9-6, 17-12, 27-19 (rust), 35-33, 40-36, 46-48, 48-54, 56-58. Topscorers waren bij Herly Jan Burgert 2-14-0. Westerhof 13-0. Bij Arrows: De Jong 7-10-2 en De BERT ONNES DEVENTER, 15 jan. De Amster dammer Bert Onnes en Nellie Visser uit Rotterdam hebben zondag bij een internationaal tafeltennistoernooi in De venter de eerste prijzen in de wacht ge sleept. Onnes deed dit bij de heren door in de finale de Duitser Graeff in vijf sets te verslaan: 8-21, 22-20, 26-24 18-21 en 20-16. Daarvóór had Onnes af gerekend met een andere Duitser, Weel. hlellie Visser won in de finale van dc Apeldoornse Marian Perton in twee sets, zij het met het kleinst mogelijke verschil (21-19, 21-19). Nellie Visser had in de halve finales Ursula Artz versla gen. In het gemengd dubbelspel legden Ursula Artz en Onnes beslag op de eerste prijs, terwijl het heren dubbel een zege opleverde voor Colthoff en De Vries uit Amsterdam. Het dames dub bel kwam op naam var) Marian Perton en Tine de Jong. Het vertegenwoordigende heren-tafej- tennisteam van Zuid Nederland zal zondag 21 januari in Luxemburg uitkomen tegen de ploeg van het Groot Hertogdom. MADONNA Dl CAMPIGLIO, 15 jan. De Franse schaatsenrijder André Kouprianoof heeft te Madonna di C'am- piglio getoond reeds in een voortreffe lijke vorm te verkeren. Niet alleen won hij twee van de vier afstanden bij de zaterdag en zondag hier gehouden in ternationale wedstrijd61!, waaraan te vens verbonden waren de Franse kam pioenschappen, maar de tijden welke hij deed noteren op de twee overige afstanden de 3000 en 5000 meter, die beide werden gewonnen door de Zweed Ivar Nilsson waren dermate goed, dat hij tenslotte met ruime voor sprong in het eindklassement vooraan eindigde. De voorsprong op zijn naaste concurrent, Ivar Nilsson, bedroeg ruim twee punten. De baan maakte goede tijden moge lijk en zo gelukte het Kouprianoff om op de 500 meter met 42.8 sec. als win naar uit de bus te komen vóór de Zweed Wilhelmsson, die een volle se- conde meer nodig had. Op de 3000 me ter bleek Ivar Nilsson de1 beste met een tijd van 4 min. 44.3 sec., maar Kou prianoff verspeelde hier slechts 2.5 sec. Daardoor was het duidelijk, dat hij de beste kansen zou ro^611 °P de eerste plaats in het eindklassement. De Frans- HILVERSUM, 15 jan. De Campeador Mac-prijs was, wat deelname betreft, vrijwel een revanche van de vorige week. Alleen de afstand was ditmaal ca. 400 meter langer. Voor de tweede maal, na zijn ziekte, maakte Théo Messidor zijn rentree. Met Quicksilver S. moest de 10-jarige vosruin wederom 60 m. voorgift geven aan de kopgroep. De baan was echter vrij goed, zodat beide top- cracks zeker niet kansloos konden wor den geacht. Maar het is heel anders uit gekomen. Théo miste de start en werd ingehouden. De uitslagen waren: Calvados Hollandiaprijs, 2000 m, 9 deeln. 1. Zelda the Saint (Wagenaar Jr.) 1.32.9, 4.50. 1.70; 2. Zeodosia 3.10, c. 8.60. koppel 7.90: 3. Zenith Williams 1.60. Camilloprijs 2400 m. 9 deeln. 1. Zeioma Spencer (Tesselaar) 1.35.7; 2.20. 1.80: 2. XYZ, 4.50, c. 21.70. koppel 7.-; 3. Zano- tana 2.80. Camings Scotchprijs 2000 m, 11 deeln. 1. Xanovcr (J. v. Dooyeweerd) 1.29.7; 3.10, 1.70; 2. Zatopeka B 2.-, c. 6.60, kop pel 6.80; 3. Zeeadelaar S 2.70. Campeador Macprijs, 2400 m, 12 deeln. 1. Harley (J. v. Dooyeweerd) 1.25.9; 4.60, 1.60; 2. William Z, 1.8C, c. 5.40, koppel 6.30: 3. Kerr Williams 1.80; 4. Vitalis Camper W. H.-prijs I 2000 m, 10 deeln. 1. Ydolius (P. A. Strooper) 1.31.3, 1.80. 1.30: 2. Xaisine 2.30, c. 9.-, koppel 5.20; 3. Ycwel Boy 1.70. Cauard S-prijs, 2000 m. 14 deeln. 1. X Tello (J. Oosting) L26-8, 16.40, 3.90; 2. Winston Spencer 1-70, c. 8.30, koppel 9.50; 3. Ynno Con Dios 2.-. Campriprijs 2020 m, 10 deein. 1. Verity D <P. Heijnen) 1.29.7. 6.60, 2.20; 2. Xan- thia S 4.20, c 10.20. koppel 17.20; 3. X Straal W 3.50. Toto-omzet p.m. f 155.200. OELDE, 15 jan. De Nederlandse bonds-zaahandbalploegen hebben het za terdagavond in het Westduitse plaatsje Oelde niet kunnen bolwerken tegen de vertegenwoordigende teams van Westfa- ien. De dames moesten met. 4-2 (rust stand 1-1) het onderspit delven, het he renteam verloor met 13-17, nadat het bü de rust, reeds een achterstand van 5-9 had gehad. (Van onze basketball-medewerker) AMSTERDAM, 15 jan. De resultaten van de zaterdagavond in Amsterdam ge speelde basketballwedstrijden voor het district Amsterdam waren: Heren tweede klasse A: PyrrhusNehamy 3364: B: TIWBAS VA 2342, reserve tweede klasse A: US III—Landlust III 34—37, B: VVGA II Slotermeer II 36—39, reserve derde klasse B: Slotermeer III—AGS II 2—0 regl. C: Giants IIIAgon IV 6932. man slaagde er in de 1500 meter op zijn naam te brengen met 2.12.3 vóór de Westduitser Traub (2.13.7) en de Zweed Nilsson. Op de 5000 meter moest Kouprianoff zijn meerdere erkennen in Nilsson en diens naamgenoot Jonny Nilsson, eveneens uit Zweden, maar de tijd van de Fransman (8.03.9) was nog goed voor een nieuw Frans record. In het landenklassement eindigde Zweden op de eerste plaats, gevolgd door Italië en Frankrijk. Tijdens wedstrijden in de Zweedse plaats Oestersund heeft de Oostduitser eHlmuth Kuhnert op de 10.000 m. met 17.233 de beste tijd gemaakt, die dit seizoen op een laaggelegen ijsbaan is gevestigd. (Van onze taleltennis-medewerker). AMSTERDAM, 15 jan. AMVJ 1 heeft hard moeten werken om tegen zijn eigen tweede team geen verlies te be hoeven noteren. Bert Onnes boekte voor het eerste team uiteraard drie maal winst, maar Goudsmit en d'Haens ble ven bij deze prestatie danig ten achter. Goudsmit wist alleen van Horlings te winnen en d'Haens kwam niet verder dan een punt tegen Claessen. Aldus moesten de landskampioenen zelfs nog het dubbel winnen om de uitslag 64 uit het vuur te slepen. Smash had er be paald geen moeite mee om tegen Een dracht zijn tweede plaats te verdedigen. Schoonemeijer won al zijn partijen en Kenter en Habes behoefden alleen aan v. d. Boogaardt een punt af te staan. Ook Nedlloyd kwam zonder veel inspan ning aan de volle buit. Batswingers was bepaald machteloos en alleen Luteyn slaagde er in tegen de Vries de eer te redden. In de lagere regionen zwoegden behal ve Eendracht en Batswingers, ook Tref fers en PSV zonder resultaat. Treffers werd door Scylla onder de voet gelopen, waarbij Van Groningen 't enige tegen- punt in het enkelspel scoorde tegen in valler de Jong. PSV was zelfs tegen het bepaald toch niet zo heel erg sterke Povac volkomen machteloos. Het werd 82 en de tegenpunten kwamen van Racz en Mascini, die ieder eenmaal scoorden. UBTV boekte tegen Wibo een bijzonder eervol resultaat door gelijk te spelen. Mell was voortreffelijk in vorm met drie overwinningen. Voorts wisten zowel Blom als Beun van invaller Hen driks te winnen. De stand is nu: AMVJ 11 22 UBTV 11 10 Smash 12 20 AMVJ 2 12 10 Nedlloyd 11 18 Batswing. 12 7 Wibo 12 15 PSV 12 6 Scylla 11 14 Eendracht 12 5 Povac 12 13 Treffers 12 0 Haan 4-9-5. Ook US slaagde er niet in om Landlust de weg naar het kam pioenschap te blokkeren. In de eerste helft volgden de Amsterdamse studen ten zeer verdienstelijk: 4-10, 16-20, 26-29, 34-47. Na de pauze waren vooral de veel betere conditie van Landlust en het grote raffinement van Kok, Sterker, en Smit doorslaggevend. Een schitte rende wedstrijd voor US speelde aan voerder Sibeyn, die het gehele duel een aanvoerder in de meest strikte beteke nis was. Na de pauze nam Landlust als volgt afstand: 40-59, 51-66, 53-76 om ten slotte met een 66-90-zege door de finish te gaan. Topscorers waren Kok 13-10, Sterker 10.-6 en Smit 8-7. Bij US scho ten Pelk met 11-4 en Hennis met 6-14 het zuiverst. Argus slaagde er tegen Monark voor de eerste maal in om winstpunten te veroveren zonder Melis. De Hagenaars deden het als volgt: 4-5, 14-14, 18-20, 23-25, 31-39, 31-47, 43-54 om aan deze wedstrijd een 52-60-overwinning over. te houden. Topscorers bij Argus Brandt 10-4, Haarman 5-5 en Tidemann 0-11. Bij Monark Woudstra 6-4, Van der Loop 0-12 en De Cleen 8-3. Biue Stars maakt toch wel een diepe inzin king door. De „sterren" waren zater dagavond niet eens in staat om tegen hoofdklasse-debutant Agon in de meer derheid te blijver.. Agon triomfeerde met 73-63. Een zege die ais volgt werd opgebouwd: 22-11, 40-29, 57-41, 65-53. Een groot aandeel in deze winst hadden Kuikens en Tennigloo met respectieve lijk 11-12 en 12-2. Bij Blue Stars over troffen aileen Driehuis met 6-16 en Hagers met 3-8 da tien punten-grens. In de loop van de week struikelde DED in Delft over Punch met 65-62 doordat Valstar kort voor de finish bij een 62-62-score nog voor drie punten zorgde. Topscorers waren bij DED Breusers S-8 en Sikking 6-8. Bij Punch Valstar 12-3, Horvath 10-2 en Ter Weele 8-4. Wolves had totaal gean moeite met Typhoons 38-99. Uitslagen van de landelijke eerste klasse heren waren: Azimma-AMVJ 40-52, ASVU-Antilopen 42-64, Thor- EBBC 63-46, HOC-AMVJ 40-43, UVV- Pink Stars 66-48, Holland Daggers- Boreas 71-43. Dames: HOC-HAV 48-35 en Antilopen-Herly 36-44. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 15 jan. Het Utrechtse SOS heeft zich na (1e eerste nederlaag, die het team de vorige week door Reva werd toegebracht, niet kunnen herstellen. SOS verloor ditmaal namelijk in Hilversum van het zeer wispelturige Sportcentrum. De Hilver summers die vooral in Van der Stoep en Rump uitblinkers hadden, lieten SOS zelfs niet éénmaal aan de positie ve kant ran de score komen: 16-14, 15-12 en 15-8. Het was ongetwijfeld wel een zeer duidelijke verzwakking voor SOS, dat Jan Kooy nog niet hersteld was van de enkelblessure die hij de vorige week tegen Reva opliep. Verder deden er zich weinig schok kende dingen voor in de westelijke hoofdklasse van de volleybalcompeti tie. De beide hoofdklasse-debutanten HVL (Leiden) en Cito (Zeist) weerden zich voortreffelijk. Beide teams zege vierden. Bij HVL ging dat ten koste van het Rotterdamse Concordia: 12-15, 15-12, 15-11, 15-8. Cito moest naar Woerden om twee winstpunten te ver overen. De Zeistenaren deden het via een overtuigende zege op Valboval: 15-6, 14-16, 9-15, 16-18. Libanon had weinig moeite met het Haagse OVC, vooral Groenhuyzen was een sterke aanvaller bij de Rotterdammers. Pas in de derde set kwamen de Hagenaars boven de tien punten: 3-15, 5-15, 11-15. Veenendaal veroverde bij de dames de eerste winstpunten in deze compe titie. De Veenendaalse dames over troffen namelijk ZVC, K en V, en dat nog wel in drie sets: 15-8, 15-12, 15-10 (30), de overige uitslagen bij de dames waren: RVC-SOS 12-15, 16-14, 15-8, 7-15, 15-8 (3—2), TOG-St Paul 11-15, 11-15, 10-15 (0—3), Die Raeckse -Boemerang 1-15, 15-6, 0-15, 3-15, (1-3), Reva-Concordia 15-2, 15-6, 15-3 (3—0), Armada-Celebes 4-15, 9-15, 15-11, 15-3, 7- 15 (2—3). PUJSSEL, 15 jan. De Marokkaan Rhadi heeft zondag de traditionele cross van do „Voix du Nord" gewonnen. Hij legde het 8500 meter lange parcours af in 29 minuten en 5 seconden. Met een achterstand van 19 seconden ging de Fransman Michel Bernard als tweede over de eindstreep. De bestgeplaatste Nederlander was Hein Cujé, die verder alleen de Engelsman Strong en de Belg Allonsius moest laten voorgaan, en als vijfde eindigde. Van de overige' Neder landers werd Frans Kunen tiende en Fons Veldhuizen achttiende. De Zwitser Adolf Mathis heeft zondag te Wengen de slalom van de Laubernorn wedstrijd gewonnen. Zijn tijd over de twee manches bedroeg 124 sec. (58,1 en 65,9 sec.). de partij. Een verdiende remise bevocht Hen- neberke op de grootmeester Bisguier. O'Kelly kwam nipt door de verdediging van Langeweg heen en Van Scheltinga kreeg tegen de grootmeester Robatscn minder dan hij verdiende. De ex-Amste)'- dammer had in het verre middensp®1 voordeel; doch toen begon hij te „brod delen", om daarna een eindspel af te breken dat er ongunstig uitziet. Zondag trok vooral het duel Donner* Aaron de aandacht. De Indiër bracht na een ruil-vdriant van het Orthodoxe dame-gambiet een gecompliceerd to* ren-offer, dat weliswaar niet correct bleek, doch vele combinatoire vertak* kingen vertoonde. Donner vond in dit labyrint zij het met enige vertraging de juiste weg en incasseerde een ver diende winst. Langeweg brak tegen Henneberke af- Het ziet er naar uit, dat de wit-spelej" de volle winst kan binnenhalen. Boeiend was de remise tussen Bisguier en Va11 Scheltinga. De laatste bracht in een aangenomen dame-gambiet een pion-of fer, dat was gebaseerd op eigen analy ses. Na een spannend middenspel zon der dames misschien was dc dame- ruil ietwat voorbarig van de Nederlan der resulteerde een gecompliceerd eindspel van loper-paard tegen twee paarden, dat remise bleek. De resultaten van de uitgespeelde wed strijden uit de eerste en fweede ronde luiden: Grootmeestergroep: le ronde: Lange weg (Ned.)Donner (Ned.t 0-1; 2e ron de- Aaron (Indië)-Van Scheltinga (Ned) lA-V2. Damesgroep: le ronde: mevr. Tramne1 (Eng.)mevr. Sinca (Hong.) 0-1; 2e ronde: mej. De Klerck (Ned.)mevr. Sinca (Hong.) A-A; mevr. Beelaerts v. Blokland (Ned.)mevr. Tranmer (Eng' 1-0. DERDE RONDE De uitslagen van de partijen uit de derde ronde luiden; Grootmeestergroep: Trifunovic (Joe- gosl.)Donner (Ned.) '-O; O'Kelly de Gal way (Belg.)—Langeweg (Ned.) &-A'< Henneberke (Ned.)Bisguier (VS) A-V, Van Scheltinga (Ned.)Robatsoh (Oost) afg.; Kottnauèr (Eng.)Aaron (Indië) 1—0. Meestergroep a: Wade (Nw. Zeel;)— Eising (West-Dld.) A-A; Parma (Joe- gosl.)Kuijpers (Ned.) 1-0; Durao (Port.)Bink (Ned.) 0-1; Scafarelli (It.) Puig (Sp.) 1-0; Fazekas (Eng.)Baren- dregt (Ned.) 0-1. Meestergroep b: Castagna (Zwits.) Mohrlock (West-Dld.) 0-1; Pe Rooi (Ned) Rellstab (West-Dld) A-A; Kramer Ned.)Gereben (Isr.) A-A; Smederevac (Joegosl.)Sandor (Hong.) 1-0; Pere* (Sp.)Bakker (Ned.) 1-0. Damesgroep: Mevr. V. der Veen (Ned.) mej D. Klerck (Ned.) L-!-i; mevr. Sun- nucks (Eng.)mevr. Spook (Ned.) 1-0; mej. Jovanovic (Joegosl.)mevr. Heems kerk (Ned.) 1-0; mevr. Tranmer (Eng.) mevr. Timmer (Ned.) 0-1; mevr. Sinoa (Hng.)mevr. Beelaerts van Blokland (Ned.) 1-0. VIERDE RONDE Grootmeestergroep: Donner (Ned.)— Aaron (Indië) 1-0; Robatsoh (Oost.)1 Kattnauer (Eng.) A-A; Bisguier (VS) Van Scheltinga (Ned.) A-A; Langeweg (Nea.)—Henneberke (Ned.) afg.; Trifu novic (Joegosl.)O'Kelly (Belg.) V—A' Meestergroep a: Eising (West-Dld dr. Barendregt (Ned.) A-A; Puig (Sp.)— Fazekas (Eng.) 1-0; Bink (Ned.)—Scafa relli (It.) A-A: Kuijpers (Ned.)Durao (Port.) 1-0; Wade (Nw. Zeel.)Parma (Joegosl.) 0-1. Meestergroep b: Mohrlock (West-Dld) Bakker (Ned.) afgebr.; Sandor (Hong.) —Perez (Sp.) A-A; Gereben (Isr.)-Sme- derevac (Joegosl.) 1-0; Rellstab (West- Dld.)Kramer (Ned.) A-A; Castagna (Zw.)De Rooi (Ned.) 0-1. Damesgroep: Mej. mr. de Klerck (Ned) —mevr. Beelaerts van Rlokland (Ned.) 1-0; mevr. Timmer (Ned.)mevr. Sinca (Hong.) A-A; mevr. Heemskerk (Ned.) mevr. Tranmer (Eng.) A-A; mevrouw Spook (Ned.) mej. Jovanovic (Joegosl.) 0-1; mevr. v. d. Veen (Ned.)-mevr. Sun- nucks (Eng.) afg. De standen luiden nu als volgt: Grootmeestergroep: 1. Dor er 3 pnt.; Trifunovic 2A pnt.; 3/4/5 Bisguier, O'Kelly en Kottnauer, allen 2 pnt.; 6/7. Robatsoh en Van Scheltinga, beiden lA pnt. en 1 afg.; 8. Henneberke 1 pnt. en 1 afg. (uit 3)9. Langeweg 1 pnt. en 1 afg-i 10. Aaron A pnt. (uit 3). Meestergroep a: Scafarelli 3 pnt.; 2. Parma 2A pnt. (uit 3); 3. Eising 2% pnt. Meestergroep b: 1. Gereben 3% pnt.; 2. Mohrlock 3 pnt. en 1 afg.; 3/4. Sandor en Smederevac, beiden 2 A pnt. Damesgroep: 1. Jovanovic 4 pnt.; 2/3. Mr. de Klerck en Sinca, beiden 3 pnt.; 4. Sunnucks 2 pnt. en 1 afg.; 5/6. Heems kerk en Timmer, beiden 2 pnt.; 7/8. Bee laerts van Blokland en Spook, beiden 1 pnt.; 9. Van der Veen A pnt. en 1 afg-i 10. Tranmer A pnt. ANTWERPEN, 15 jan. - Bij internatio nale wielerwedstrijden in liet Sportpaleis te Antwerpen heeft de Nederlander Bert Romijn een wedstrijd met motorgangma- king voor amateurs gewonnen. Hij legde de 20 km af in 18 min. 41,2 sec. De Belg Van den Berghe werd tweede op 50 me ter. Diens landgenoot Naessens derde op 135 meter. Bij de profs zegevierde de Belg Pol de Paepe in een stayerswedstrijd Hij legde i e 50 km af in 44 min. 8,4 sec. De Duitser Marsell werd met 30 meter achterstand tweede en de Belg Proost op 200 meter derde. De vierde plaats was voor de Ne- rlar.der Wierstra. Een sprintwedstrijd >elgië—buitenlan ders leverde een Belgische zege op. D« Beigen kwamen tot 10 punten, de buiten landers tot 17 De Nederlander Derksen en de Duitser Potzernheim waren met zes punten eX aequo zesde en laatste. Derkien verloor alle drie zijn ritten. Hij kwam uit tege» Frennet, de Bakker en Lambrechts. Henk Nijdam heeft eveneens zaterdaÉ zijn debuut als onafhankelijke gemaakt in een achtervolgingswedstrijd om d» Armband Savelkoul. Nijdam moest in zijn tegenstander, de Belg Covens, zijn meer dere erkennen: met een voorsprong van zestig meter ging de Belg door de finish. V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 8