Het „Netherlands House nu ook „arbeidsbeurs" Trefpunt voor Nederlandse meisjes die in Londen werkzaam zijn Beraad Genève wil niet vorderen Duits-Nederlands Berlijn-kernstop-ontwapening Kennedy: Tijdrovend, maar lang niet hopeloos Bezwaren tegen Mammoetwet cultureel akkoord Zo rijk aan vruchten Zo fijn van smaak DONDERDAG 22 MAART 1962 HET NIEUWE DAGBLAD Ongeveer vijf jaren geleden werd, dank zij een initiatief van Katholieke zijde en dank zij edelmoedige financiële hulp van Katholieke Nederlandse fami lies en bedrijven, te Londen een huis aangekocht dat ingericht werd als trefpunt voor Neder landse meisjes, woonachtig of tij delijk woonachtig in Engeland, maar vooral in Londen en omge ving. Het fraaie huis werd ge plaatst onder het beheer van de dames van Ballaert, Offerman en Snater, die het als hun eerste taak beschouwden meisjes van alle gezindten bijstand te bieden en van advies te dienen in de vele moeilijkheden welke zich kunnen voordoen voor meisjes, die zich ver van hun familie bevinden in een vreemde wereldstad, slacht offer kunnen worden van onheuse behandeling van gezinnen waarin ze „au pair" zijn opgenomen, en wellicht ten prooi vallen aan geestelijke inzinking. Voortrekkers is de lichte, door-en-door rijpe tabak, die het pijproken tot een puur genoegen maakt.Voor u-en door zijn geur ook voor anderen! NIEMEYER Studenten vrezen te veel staatsbemoeiing GENèVE, 22 maart (Rtr. UPD Welingelichte kringen rond de zeventien-landenconferentie heb ben verklaard, dat de contacten tussen de Amerikaanse, Britse en Russische ministers van buiten landse zaken in de afgelopen tien dagen geen noemenswaardige vorderingen hebben opgeleverd wat betreft de kwesties Berlijn, kernproefverbod en ontwapening. Sommigen gaan zelfs zo ver te zeggen, dat de besprekingen vast gelopen zijn. Hierbij werd echter te kennen gegeven, dat het beraad voortgezet zal worden. Bovendien verklaarde president Kennedy in Washington, op zijn persconferen tie, dat het niet juist zou wezen te beweren, dat er geen vooruit zichten meer zijn voor het Geneef- se overleg, ook al zullen de kwes ties geruime tijd vergen. JUS DE FRUITS Benoeming (Advertentie) dat. Het is ook een sociaal trefpunt voor Nederlandse meisjes, ongeacht hun gezindte. Het Huis organiseert on geveer drie keer per maand drukbe zochte „activiteitsavonden" in een bijzonder gezellig en hartelijk milieu. Men vertoont films, organiseert mu ziekavonden, en lezingen, en houdt ge- zelligheidsbjjeenkomsten voor het vie ren van het kerstfeest, carnaval en Sinterklaas. Bovendien organiseren de leidsters van het Huis excursies naar bezienswaardigheden binnen en buiten Londen. Het Huis beschikt over ruim twintig logeerkamers voor Neder landse meisjes die er voor korte of lange tijd onderdak zoeken. Het aan tal van de „permanenten", waaron der jonge studentes en kantoormeis jes, bedraagt gemiddeld tien, die er verblijven voor een tijd van soms twee jaar. (Deze kamers zijn ook beschik baar in de vacantieperioden voor jonge Nederlandse vrouwen die zich tijdelijk naar Londen begeven.) De prijs is voor Londen bijna ontstellend laag. Logies met ontbijt kost met meer dan 6.25 per nacht. Voor meis jes die hun werkkring hebben in Lon den en langer verblijf zoeken kosten de kamers slechts vijf-en-veertig gul den per week voor logies met ontbijt en avondeten. Ondanks deze lage Pr,j- zen bestaat er hoop dat het Nether lands House, dat nog steeds eniger mate aangewezen is op hulp van edel moedige derden, er op een goede dag in zal slagen zichzelf te bedruipen. Netherlands House heeft reeds lang bewezen te voldoen aan de opzet. Be halve het aanzienlijk aantal meisjes dat er in de loop van het jaar raad komt halen, vangt het Huis ongeveer vier honderd meisjes per jaar op die con- -V Men heeft hier te doen met een wer kelijk groot en soms beangstigend pro bleem, waarvan zich het Britse Minis terie van Binnenlandse Zaken ten zeerste bewust is. Dijt het Netherlands House een ernstige leemte vulde bleex uit het feit dat het huis terstond aanloop kreeg van Nederlandse meisjes die kwamen vragen om hulp of advies. Het getal van meisjes dat zich voor dit doel naar het huis begeeft bedraagt nu ongeveer honderdvijftig per jaar. En voor dege nen die weten dat zorgen en verdriet en de daarmee gepaarde gevoelens van hulpeloosheid en eenzaamheid in om vang toenemen in evenredigheid met de omvang van de vreemde stad, is er wei nig verbeeldingskracht nodig om te be seffen welk een onschatbaar werk wordt verricht in het Londense Hamp- stead. Ofschoon het Huis in de eerste plaats bedoeld is als toevluchtshaven voor advies-, of hulp-, of troost-behoe- vende Nederlandse meisjes (boven achttien jaar), is het veel meer dan tw KWALITEIT DELFT, 22 maart. Een vijftigtal studenten aan de technische hoge school, leden van de studentenvereni ging „Civitas Studiosorum Reformato- rum", hebben in een schrijven aan mi nister Cals bezwaar gemaakt tegen de Mammoetwet. De studenten stellen, dat de vrijheid van onderwijsrichting door het nader gewijzigd wetsontwerp zeer sterk wordt beperkt, namelijk tot het geven van twee lesuren godsdienstonderwijs per week; dat dit wetsontwerp niet de bevoegdheden en verantwoordelijk heden bij de ouders en de gemeente en schoolbesturen legt, maar deze ver schuift naar de staat en naar door de staat ingestelde organen en dat bij aan neming van dit wetsontwerp, in de toe komst de deuren worden geopend voor meer staatsbemoeiing met het onder wijs, waardoor de democratie en de uitvoering van de grondwet (pacifi catiegedachte) in gevaar kunnen ko men. De studenten, die ook bezwaar hebben tegen de bepaling, dat vrijstel ling van godsdienstonderwijs aan bij zondere scholen kan worden verkre gen, verzoeken de minister met klem het wetsontwerp zodanig te wijzigen, dat aan hun bezwaren tegemoet wordt gekomen. Afschriften van de brief zijn aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer gezonden. BONN, 21 maart (DPA) De Neder landse ambassadeur in Bonn, jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburch, en de Westduitse staatssecretaris van Buiten landse Zaken, dr. R. Lahr, hebben van daag hier de ratificatie-oorkonden uit gewisseld van het eerste naoorlogse Ne- derlands-Westduitse culturele akkoord. Een maand na de ratificatie treedt het in werking. Het adres van het huis is: Netherlands House, 3, Nutley Terrace, Hamp. - stead, London, JV.W. 3. Tel. Swiss Cottage 4645. ySmkSa systeem zouden aannemen dat niet het récht op internationale controle op zowel Russisch als Amerikaans grond gebied omvat. De president zei voorts dankbaar te zijn voor Khroesjtsjevs toestemming tot bestudering van de voorstellen tot samenwerking bij het onderzoek van de kosmische ruimte. Als leider van de Amerikaanse delegatie bij de tech nische besprekingen, die dinsdag ge houden zullen worden in New York, heeft de Amerikaanse president dr. Hugh Dryden, onder-directeur van het burgerlijk instituut voor de ruimte vaart, benoemd. Aan beide zijden blijft men zich in 'Genève vastklampen aan de oorspron kelijke standpunten, aldus de welinge lichte kringen rond de conferentie. Aan Westerse zijde zou men, in een nieuwe poging om de impasse over het ver drag tot het staken van kernproeven te doorbreken, mogelijkerwijs bereid zjjn in tc stemmen met inspectie- groepen, die uitsluitend uit vertegen woordigers van neutrale landen zouden bestaan. In de oorspronkelijke Brits- Amerikaanse voorstellen was sprake van mspectiegroepen met zowel com munistische, als Westerse en neutrale controleurs en waarnemers. De Sovjet unie, aldus genoemde kringen, blijft echter aanvoeren dat, al mogen er dan neutrale landen zijn, er geen neutrale mensen bestaan. De Sovjet-Unie heeft inmiddels de Qostduit.se minister van buitenlandse zaken Lothar Bolz naar Genève ge commandeerd als demonstratie van haar stelling dat het prikkeldraad regiem van Walter Ulbricht soeverein (Advertentiej (Advertentie) HERO JUS DE FRUITS Pure vruchtensappen voor gezin en gasten. Zuiver - vitaminerijk - kostelijk van smaak. 12 maanden van het jaar een verkwikkende traktatie; Hero Jus d'Orange Jus d'Ananas Jus de Grapefruit Veredelde HERO VRUCHTENDRANKEN Vraag Hero 'gepasteuriseerde' rode vruchtendranken en geniet van het volle fruitaroma. Verkrijgbaar in de populaire 12 cl. 'Jus'-flesjes: Hero Cassis Cerise Rode Bessen Frambozen Heerlijk om ook in huis te hebben IMP. OUD HAARLEM GEPASTEURISEERDE VRUCHTENDRANKEN HALSTEREN, 22 maart is benoemd tot burgemeester terhout mr. A. J. M. JSlkhuiZ toe burgemeester van H Eikhuizen is rooms-katholL'1- de K.V.P. DE CONGO Adoula, premier van de centrale Congolese regering, en pre sident Tsjombe van Katanga zon voor de derde dag bijeengekomen om over conheid te spreken. Men schijnt van beide kanten soede hoop te hebben op concrete resultaten. (Rtr). .zijn laatste bolhoed.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6