Nieuws uit STAD en OMTREK JERSE Y.EIL ANDBEW ONERS OP BEZOEK IN SCHIEDAM DRIFTIG WERK AAN HOOG SPOOR 13.7°/ Wim Ouint schreef 9 kinder. spelletjes over St.-Liduina Automatische machine voor kleinverpakking aardappelen Geheugen-hulp J KOSTER HIELD LEZING OVER MIDDENSTANDSPROBLEMEN „Engelsen weten niet wat ze missen Opvoering in dekenale kerk 1 Hedenavond Jongeren- conferentie Kath. Vrouwengilde naar Schiedams Warenhuis Jaarvergadering van Pro Juventute Jongetje door bus overreden WF-arbeider overleden acht maanden na bedrijfsongeval Gouden jubilarissen bij Van Nelle 1 r UIT HET POLITIERAPPORT Bliksem-drie-ronden- toernooi te Pijnacker J K. v. K.-beraad te Berlijn Wandelmars rond Oostvoome Dodelijk ongeval op grens Rijswijk-Delft Agenda Rotterdam nieuwe DAGBLADÜLi WOENSDAG 4 APRIL löt>2 PAGINA 'o SCHIEDAM, 4 april. De heer met de martiale snor op de foto is Mr. H. H. Taylor, hotelhouder op het Kanaaleiland Jersey. De heer Tavlor heeft die snor (reikwijdte op een haartje nauwkeurig 14 men oftewel 35,56 cm) opgekweekt omdat hij lid is van een club die als herkenningsteken dergelijke snorren heeft. Een echte Britse club van snorrendragers, die na de oorlog werd opgericht op initiatief van de oud RAF-gédienden. De club komt eens in de maand te Londen bijeen Dan drinkt men voornamelijk bier; toch verliest men de liefdadigheid „iet uit het oog, want de club spaart geld voor spastische patiënten. Het js een zeer exclusieve club, want hij telt slechts 160 leden; zo min mogelijk leden is voor Britse clubs een doel. De heer Taylor, trots op club en snor, liet ons zijn insigne zien: een donkerrode stropdas met geborduurde krulsnorretjes. Aardige bijzonderheid: Mr. Taylor drinkt het liefst Hollandse oude jenever. Dat is iets opvallends voor een Engelsman. Toen we opmerkten, dat weinig Engelsen in oude klare heil zien, antwoordde hij laconiek: „They don't know what they are missing". 0 in prijs hebben wij NU AL alle in aanmerking komen de merkhorloges als b.v. OMEGA - TrSSOT PONTIAC in verband met de te ver wachten verlaging van hei „weelde-tarief". U koopt thans al bij ons tegen de laagste prijzen. Ze weten niet ivas ze missen Voor Jongeren Voor jou» in de Singelkerk om 8 uur Pater C. Strijbos zal antwoord geven op de vraag „Wat verdien ik ermee?" Slak over zonder uit te kijken Garage C. v. d. BIJL en Zn. Uil <!e krant van JJET NIEUWE DAGBIAD Record deelneming Wmmm- SCHIEDAM, 4 april. Gisteravond zijn een vijftigtal dames van het Kath. Vrouwengilde de gast geweest bij de Hema. Ze zijn er onthaald en hebben kennis genomen van de meer dan acht duizend artikelen die er te koop zijn. De bedrijfsleider, de heer E. Mascini stélde nog een vijftal afdelingschefs voor verschillende hoofdverkoopsters en zijn opvolger, daar de heer Mascini binnen kort de leiding zal overnemen van de nieuw gebouwde zaak aan het Spui in Den Haag. In een korte inleiding hoorden dc da mes het volgende: Door het eenheidsprij zensysteem van voor de oorlog bestaat er bij vele dames nog een zekere weerzin om hier te kopen. Na de oorlog is onder een nieuwe directie de verkooppolitiek veranderd, zodat men nu tegen een con currerende prijs artikelen kan leveren van een zeer goede kwaliteit. Daarom is er bijvoorbeeld nooit een opruimings uitverkoop en heeft men nooit tweede keus artikelen. De dames, in vier groepen verdeeld, hebben daarna onder leiding van een afdelingschef een rondgang gemaakt door de verkoopruimte, waarbij de dames verkoopsters deskundig uitleg gaven. Dc show gepresenteerd door het eigen damespersoneel volgde hierna, waarbij men schattige truitjes, vestjes en jum pers liet zien en accessoires zoals tassen, handschoenen en colliers. Ook de teen agers kunnen hier terecht voor leuke lange broeken en wijde vesten. Dc show van damesnachtkleding kwam tot slot. Voor elk model klonk deze avond dan ook een hartelijk applaus. Het was een zeer geslaagde avond voor dc leiding van deze firma, die hierbij bewees hoe men goodwill kan kweken. Dc excursieleid ster van het Gilde, mevr v. Oudenhoven, onderstreepte dit dan ooK in haar dank woord. <\nvertenue> juwelier horloger Mr. Taylor was gisteren op bezoek bij de firma Rijnbende te Schiedam, en met hem vijftig andere inwoners van Jersey, meest hotelhouders allen leden van de Jersey Licensed Victuallers As sociation. De vertegenwoordiger van de firma op Jersey mr. D.J. de Gruchy had voor de Association een trip naar Holland georganiseerd. De vijftig man nen waren met een chartervliegtuig overgekomen, maandag om Heineken's en Amsterdam te bezoeken en gisteren om Rijnbende en Schiedam-Rotterdam te zien. Rijnbende-directeur A.J. Breve en zijn assistent de heer Schotte lieten het bedrijf zien en diverse produkten prroeven. Bessenjenever en advocaat bleken zeer in trek. Behalve dan bij mr. Taylor, die het bij de oude jenever hield. Het gezelschap lunchte in Europoort, was enthousiast over het uitzicht, zag vervolgens met een rondvaartboot de Rotterdamse havens en besloot de dag rotterdamsedijk 268 jehiedam SCHIEDAM, 4 april. De vereniging „Pro Juventute" Schiedam houdt vrijdag 13 april haar jaarlijkse algemene leden vergadering in het internaat „Lindenhof" in de Lange Achterweg 14. Het huis houdelijk gedeelte van de vergadering vangt aan om half acht. Na de diverse verslagen vindt de bestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreden zijn dc heren notaris J. F. W. Meijer, D. M. van Mourik. J. Ritseman van Eek en ds. J. D. Smids. Wegens vertrek uit Schiedam is de heer Van Mourik niet meer herkiesbaar, de overige bestuurs leden stellen zich herkiesbaar. Om ongeveer acht uur wordt het huis houdelijk gedeelte van de vergadering gesloten en begint het openbaar gedeelte, waarvoor belangstellenden toegelaten worden. Vertoond zal dan worden de film „Warum sind sie gegen uns?". Deze film wordt ingeleid door mevr. M. Oudemans- van Delden, psychologe te Schiedam. SCHIEDAM. 4 april De 7-jarige Dick van Dommele uit de Cort van der Linde laan 26 heeft vanmorgen om 8.45 uur een ongeluk gehad. Hij was hollende op weg naar school en stak de P. J- Troelstralaan over zonder uit te kijken. Hiij kwam van achter êen stilstaande puttenzuiger van Gem. Werken opduiken en werd gegrepen door een passerende RET-bus van lijn 39. Chauffeur J. S. kon het ongeluk niet meer vermijden. Dick werd enige meters door de bus voortgesleept en kwam daarna met het rechterbeen onder de wielen van de bus. Hij is m de Dr. Nolet-stichting opgenomen SCHIEDAM, 4 april tn het Zuider ziekenhuis te Rotterdam is gisteren op 58-jarige leeftijd overleden de heer P. Serier uit, de Brabantsestraat 55 te Rot terdam, ten gevolge van het bedrijfsonge val dat hij op 15 augustus I960 heeft ge had bij de werf Wilton Fijenoord. Anderhalf jaar geledens-kreeg hij uit een takel vallende zware ij'zurenplaat op het lichaam en is toen met inwendige kneu zingen naar het Zuiderziekenhuis gebracht DELFT, 3 april. De bouw van het hoog spoor door Delft vereist enorme voorbereidingen die veel arbeidskrach ten en materiaal vergen en in de pa pieren lopen. Driftig wordt er mo menteel gewerkt op het knooppunt BinnenwaterslootHavenstraat. Met 2 heimachines van groot formaat heit men de fundering in de ondergrond. Een derde heiapparaat, gemonteerd op een vaartuig, ligt gereed. Een dragline doet zijn werk aan de voet van de huidige spoorbaan. (Advertentie) Nvv Matüenesserstraat 64 - ln- en verkoop en reparatie TAKELWAGENS dag en nacht Telefoon 63091 en na 6 aur 67312 ROTTERDAM, 4 april Aan vier gou den jubilarissen zijn maandag bij De Erven cle Wed. J. van Nelle N.V. de gouden legpenning van het bedrijf uit gereikt en de gouden draagmedaille van de Maatschappij voor Handel en Nijver heid. Een koninklijke onderscheiding had den de vier jubilarissen reeds bij hun 40- jarig jubileum ontvangen. De uitreiking geschiedde door de heer J. P. Coelingh, directeur van het bedrijf, door wie de jubilarissen, de heren N. de Bruin, H. H. Clement, H. Munnik en A. van Walsum, met hun familie ontvangen wei-den. Op diverse afdelingen vond vervolgens een huldiging plaats. De feestdag werd be sloten met een gemeenschappelijke lunch. ken hebben. Er is een eigen belasting stelsel, waardoor vele zaken veel goed koper zijn dan in Engeland. Om maar wat te noemen: cigaretten en drank. Dat laatste heeft tot gevovlg gehad, dat de vier eilandjes uit afgunst waarschijn lijk met vier bijnamen worden uitge kreten. Jersey wordt Rumsy genoemd, Guernsey is Ginny, Olderney heet AU DTS (allemaal delirium tremens) en Sark heet Soak (doorweekt van drank). Natuurlijk is het in werkelijkheid alle maal niet zo erg. Tenslotte is ook Schie dam erfelijk belast als drankstad, al we ten Schiedammers wel beter. De vier Kanaaleilanden zijn dan ook niet alleen aantrekkelijk, omdat de drank er zoveel goedkoper is. Er zijn meer aantrekkelijkheden: het klimaat is te gen het sub-tropische aan, ook al omdat de warme golfstroom uit Mexico er langs loopt, er zijn vele stranden. Jer sey b.v. is 12 bij 7 mijl groot, maar heeft vele baaien. Bovendien is er een V- met een diner in Rotterdam. „We are goed vliegveld. Na de oorlog is het toe- having a rough time", hoorden we een Jerseyaan zeggen. Waaruit wel blijkt, dat de Engelsen het machtig vonden. Niet dat het op Jersey zo vervevlend is. Het tegendeel moet waar zijn. Jersey is een van de vier eilandjes in bot Ka naal tussen Engeland en rankrijk, Jer sey, Guernsey, Olderney en Sark. Jer sey was in de oorlog door Duitsers be zet. Die eilandjes zijn kleine „domi risme enorm toegenorrtën. Vorig jaar hebben 500.000 mensen van het vlieg veld gebruik gemaakt, bijna allen toe risten. Er waren weekenden, dat er 10.000 lieden op het vliegveld vertrok ken en aankwamen. Geen wonder, dat dc VVV op Jersey zoveel mogelijk pro beert het toerisme te bevorderen. Men heeft een pleitbezorger in VVV-directeur mr. Cyril P. Tanguy, een van de 52 leden van de Staten van Jersey, het SCHIEDAM, 4 april De grote no veen ter ere van de H. Liduina wordt dit jaar, evenals in de voorgaande jaren het geval was, gehouden in de twée- de volle week na Pasen. Bij de voorbe reiding voor de noveen is de geestelijk heid van de Frankelandsekerk gestuit op verschillende moeilijkheden, die ver band houden met de verandering van dc tijd. De deken en de kapelaans van de Eiduinakerk hebben daarom gezocht naar een gedeeltelijke vernieuwing van dc jaarlijkse viering van de noveen ter ere van de stadsheilige. Een eerste ver nieuwing, die in onderwijskringen al als nemers aan de noveen, die in hoofdzaak gevierd werd door een lof op iedere avond, de laatste jaren procentsgewijs tot de oudere generatie begonnen te beho ren. Hoewel de jongeren geen verstek lie ten gaan, bleek hun aantal niet in even redigheid tot de ouderen te staan. De parochiële geestelijkheid merkte bij haar huisbezoeken op. dat de beelden of afbeeldingen van de H. Liduina uit de huiskamers van de jonge gezinnen ver dwenen. Ook zag men veel minder prent jes van de stadsheilige dan in vroeger jaren. Het is niet denkbeeldig, dat de stadsheilige te veel in het vergeetboek een verbetering wordt aangestipt, is ge- raakt De geestelijkheid van vonden in de benei King van de gese.he- dc dekenale kerk is van mening dat bij de vele niet-van-huis-uit-Schiedammers d nions" van Groot Britannié. hetgeen een parlement van het eiland in de enige heel voordelige regeling is, omdat ze stad g Heiier. Mr. Tanguy heeft de met de Britse belastingen mets te ma- afgeiopen weken enkele Europese hoofd- - steden afgereisd om te trachten speciale zomervluchten te doen openen op het Jersey-vliegveld voor toeristen. Hij ver telde ons, dat op 2 augustus een bloe- mencevecht wordt georganiseerd, zoals met "Carnaval in Nice gebeurt. Want bloemen vormen een van de hoofdpro- dnkten van de van oorsprong agrarische eilanden Men kweekt er bollen, Hol landse bollen. Als de (goedkope) drank on Jersey nu ook nog Hollands wordt, dan moet het eiland een ideaal toeris tenoord worden. denis van de H. Liduina door Wim Quint. De moeilijkheden die men tijdens de week van de noveen ondervond, waren vele. De tekst van het boekje, dat tijdens de plechtigheden in de kerk algemeen werd gebruikt, raakte verouderd, al be zat het voor. oudere mensen haar eigen charme. Voorts viel het op, dat de deel- Verkiezing groslijst van de K.K. Staatspartij afd. Kethel. Totaal aantal uitgebracht 322 stemmen, waarvan on geldig 10 stemmen. Van de 312 geldige stemmen, zijn er 308 volgens het poli tiek advies uitgebracht. De opkomst der leden was goed." figuur van Liduina geen onbekende mag zijn. Om al deze redenen is gezocht naar een gedeeltelijke vernieuwing van de no veen, ter ere van de H. Liduina. Wim Quint van de K.R.O. heeft on langs de geschiedenis van de H. Lidui na bewerkt in negen kinderspelletjes. De ze voordrachten zijn geschikt om in het priesterkoor van de kerk te laten spelen door kinderen. De microfoon zal hierbij belangrijke diensten kunnen verlenen. Wim Quint schreef zijn werk voor jon gens en meisjes van acht tot en met twaalf jaar. Omdat de devotie voor Liduina iets van de gehele stad Schiedam is, heeft de geestelijkheid van de dekenale kerk ge dacht telkens een andere school uit te no digen om een avond van de noveen met een vijfminutenspelletje van Wim Quint op te luisteren. Zij hoopt hiermee ook de ouders van de spelende kinderen te be reiken. Omdat het hier jongere meisjes en jongens betreft, worden hierdoor te vens de jongere gezinnen bereikt en daar door wordt de jongere generaie meer voor Liduina geïnteresseerd. De leerkrachten van katholieke scho len in Schiedam zijn door middel van een schrijven van deze plannen op de hoogte gebracht. De hoofden van de scholen zijn bijeen geweest voor een za kelijke bespreking. SCHIEDAM, 4 april Van de kust vaarder „Jura" die bij werf A. de Jong ligt zijn uit de door de douane verzegelde proviandkast 440 sigaretten en 900 gram zware shag gestolen. Het douanezegel werd verbroken. De 19-jarigeR.B. die gisteravond om 8.40 uur met grote snelheid over de Gerrit Verboonstraat fietste is op de Koemarkt- brug geslipt en gevallen. Daarbij brak hij het linker onderbeen. Na in het gemeente ziekenhuis geholpen te zijn, is hij naar huis gebracht. PIJNACKER, 4 april Het twaalfde Bliksem-drie-ronden-schaaktoernooi, ge organiseerd door de schaakclub „De Sche ve Toren" heeft een geweldige belangstel ling getrokken. Niet minder dan 56 deel nemers hadden zich aangemeld. De hoog ste groepen bestonden uit hoofdklasse spelers. Het toernooi heeft in de diverse groepen grote spanning gekend. Er moest vele malen geloot worden en slechts twee spelers konden 3 uit 3 maken. De deelne mers waren verdeeld uit de navolgende plaatsen: Pijnacker 17, Rotterdam 8. Den Haag 6, Zoetermeer 5, Leiden 4. Schie dam, Schiebroek en Bleiswijk elk 2, Berg- schenhoek, Zeist, Maasland, Watergraafs meer, Voorburg, Venio. Rijswijk, Huizen N.-H., Vlaardingen en Molenaarsgraaf elk 1. De volledige uitslag van het toernooi luidt: Groep 1. H. P. van der Spek, L. Kerk hof en Kemme elk 2 punten, C. Ammer- dorffer 0. Groep 2. S. Sondervan, H. Bult elk H. J. de Kleijne 1 en B. J. Soelen 0 pun ten. Groep 3. G. Doorheim 2, J. Kerkmeester en J. Keuning elk 1%, J. van Atten 1 pnt. Groep 4. A. Doelman 3. C. Toonen 2. G. van der Kooij 1 en P. Eering 0 pnten, Groep 5. P. Oord en J. Poolman elk 2, A. Hampel en J. Blonet elk 1 punt. Groep 6. J. S. Harts en P. Geerts elk 2, J. de Jong en J. Draisma elk 1 punt. Groep 7. K. 't Hart en H. Breugem elk 2 V-I. Ippius Fockens 1 en C. Cornelissen 0 punten. Groep 8. D. Meijer 2V2, J. Kleijnen 1% A. 't Hart en T Kalisvaart elk 1 punt. Groep 9. J. Blonk en M. Boerefijn elk 2, W. van der Horst 1% en G. van Zuidam Dunt. Groep 10 B Scholte 3, J. W. de Veld en H. Houtzaeer elk IV2, J. J- Bakker 0 punten. Groep 11. P. van de Weg 2%, J. in 't Hout IV2, K. Fransoo en W. Augustinus elk 1 punt Groep 12. J. Augustinus, J. Loth en A, Noordhoek elk 2, P. J. de Jong 0 punten Groep 13. A. A. Noordhoek en J. Kalis- vaart elk 2, J. W. v. Buitene en R. Lange 1 punt. Groep 14. P. Karis, F. van der Horst en J. Oosters elk 2, P. Ronge 0 punten. Tijdens dit toernooi heeft ook de sym bolische prijsuitreiking plaats gevonden aan de winnaars van de kampioenswed strijden. A. T. Tiel Groenestege ontving de wisselbeker, die twee jaar in zijn b blijft, alsmede een medaüle. De kampio nen van de tweede en derdeklasse P de heren C. Cornelissen en H. Houtzager ontvingen een medaille. Nieuwe Schiedorrische Couront 84ste Jaargang No. 24824 DAM 18 SCHIEDAM T E I E F O O N 66152 POSTREKENING NR. 6 9 0 9 4 3 advertenties t 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte Bij contia-1 speciale tarieven. KAMPIOENEN Plaatsing geschiedt a 1° jjG *j®r hoogte. Kampioenen kunnen 1 of 2 kolommen gezet wornen. Alle ad verterit legorders worden sl o len en uitgevoerd ove^ell^?,'"ï}l8 rip Rpgplen voor het Advertentie wezen ABONNEMENTEN t 7.80 per kwartaal; f 2.65 per maand en f 0.62 per week. SCHIEDAM. 4 APRILVoor leden van de r k. Middenstandsbond behandel de de heer J. Koster uit Hilversum gis teravond in het Gereformeerd Jeugdhuis enige problemen, die zich ^oor kunnen doen bij verandering van bediijlsv rm. Rondom de opvolging m het midderi- standshedrijf krijgt men te maken met fiscale en verervingsproblemen. De heer Koster hield zijn lezing met een meer moderne techniek: een gesprek tussen inleider en toehoorders. Ook werd de le zing toegelicht door voorheelden, die aanschouwelijk werden voorgesteld op een schoolbord. Wat de fiscale zijde van dc verande ring van bedrijfsvorm betreft merkte de heer Koster op dat er fiscaal z.g. over drachtswinst te voorschijn komt. waar over in principe belasting moet worden betaald. Deze overdrachtswinstbelasting wordt ook gelieven als er in de winst- verdeling een verandering wordt aan- i gebracht, daar dit als een gedeeltelijke overdracht van het bedrijf is te beschou wen De mogelijkheid bestaat om de z.g. meerwaarde die te voorschijn komt, in het contact tot een maximum voor te behouden. Hierdoor verschuift men de be taling van genoemde belasting naar 'n later tijdstip b.v. naar uittreden of overlijden. De heer Koster meende dat de volg orde bij afrekening van het grootste be lang was. Hij zei dat de oorspronkelijke eigenaar van de stille reserves en good will bij afrekening eerst recht heeft op dat deel van de meerwaarde, dat op het moment van afrekening te voor schijn komt en waarvoor hij op dat mo ment nog in de winst deelt. Vervolgens komt hem het bedrag toe. dat hem in dertijd voorbehouden. Uiteraard gaat deze „regel" alleen op als en voorzovevrv dit bedrag aanwezig is. Een eventueel restant is dan eigendom van de vennoot, die de zaak voortzet. Aan de hand van voorbeelden legde de heer Koster uit wat bedoeld werd met commanditaire vennootschap en wan neer deze op de beste en meest voor delige manier toegepast kon worden Eveneens ging hij op een z.g. compag nonsverzekering. GOEREE-OVERFLAKKEE, 3 april Herhaaldelijk hoort men uit de Flakkee- se landbouw de uitspraak: „Wij moeten de wijze waarop we onze produkten bij de consument brengén herzien." Men be doelt dan de zogenaamde grove tuin- bouwprodukten, aardappelen en uien .De laatste jaren is mem daarom meer aan dacht gaan schenken aan de verpakking. Een paar landbouwers, tevens aardap pelhandelaren. de gebroeders Struijk te Melissant hebben de zaak aangepakt ze hebben een machine aangekocht vooi kleinverpakking aardappelen voor het grootwinkelbedrijf en de export. De ma chine verpakt automatisch aardappelen in plastic zakken, het gewicht naar ver kiezing en variërend van twee tot vijf kilogram. De aardappelen woiden niet «ewassen, maar wel schoongeborsteld, omdat gebleken is dat een gewassen aardappel niet lang mooi en gaaf blijft. De gebroeders Struijk hebben de han den vol met het uitvoeren van opdrach ten. De machine verpakt tien ton aard appelen per dag. waar vijf man bij be trokken zijn met aanvoeren, borstelen en afvoeren. Veel aardappelen gaan momen teel naar Engeland, maar veel blijft er ook in ons land .waar al 10 procent van alle aardappelen verpakt, in consumptie worden gebracht. ROTTERDAM, 3 april Kamer ^van zitter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel mededeelde,^ a.s. te ®e.rllin D itse en Nederlandse Ka- melfvan Koóphandel. Nederland zal hier- bh zijn vertegenwoordigd door leden van ai K VIn K "van Amsterdam, Den Haag. Rotferdam Gouda, Hengelo en Tilburg. Het ligt in de bedoeling, dat de Neder landse en Duitse Kamers aan de Britse Kamers mededelen, welke ervaringen tot nog toe 't bedrijfsleven heeft in de Euro- neTe Economische Gemeenschap en welke de verwachtingen zijn. Van Britse zijde verwacht men mededelingen omtrent de visie van het Engelse bedrijfsleven op de E.E.G. en de gevolgen, die men er in het Engelse zakenleven van verwacht. OOSTVOORNE, 4 april Op de be vrijdingsdag 5 mei a.s. zal een wandelmars worden gehouden, georga niseerd door de personeelsverenigingen van de „Nationale" en „Eerste Rotter- damsche", in de omgeving van Oost- voorne. Iedere deelnemer, die met goed gevolg de afstanden van 10, 15, 25 en 35 km. volbrengt, ontvangt een verras sing. Groepen bestaande uit minstens 11 personen inclusief leiding ontvan gen bovendien bij minder dan 10 pet. uitvallers een groepsherinnering. Voor die groepen, welke naar het oordeel van een deskundige jury, de beste indi-uk maken, zijn extra prijzen beschikbaar gesteld Inschrijving o.a. bij M. Koppen- ol, Berkelselaan 118b. Rotterdam en D van Diggelen, Stationsrestauratie RTM, Oostvoorne. Bromfietser tegen boom DELFT, 4 april. Op het rijwielpad van de verbindingsweg van rijksweg 13 met de Vrijenbanselaan heeft zich van morgen rond tien voor negen een dode- ijk ongeval voorgedaan. De 62-jarige bromfietser G. Geenjaar. werkzaam aan de T. H. botste tegen een boom. nadat hij de macht over het stuur had ver loren en kwam te vallen. Hij werd naar het Gasthuis gebracht, waar slechts de dood kon worden vast gesteld. Het is niet onmogelijk, dat de bromfietser onwel is geworden en dat daardoor het ongeval kon gebeuren. De politie vraagt getuigen van het gebeu ren, dat zich juist op de grens van Rijswijk en Delft heeft voorgedaan. WOENSDAG Chr. Soc. Belangen: Gewestelijk Ar beidsbureau- Voorlichtingsavond, 8 uur. Sportpark Harga: HBSS: Jaarvergade ring, 8 uur. Kantine Tcchn. School: Gem. Nijver heidsavondschool: Uitreiking emdgetuig- schriften, 8 uur. DONDERDAG: Fassagetfieater: Gymn. ver. DOK. Uit voering, 8 uur. FILMS Fassagetheater: Afspraakje in septem ber. Dagelijks 2 en 8.15 "RU Donderdag avond geen voorstelling. (Krg: axt. Monopoletheater: Muziek-expres. Dag~- lijks 2 uur, (KFC: 14 jaar). Zij kenden geen genade. Dagelijks 7 -n 9.15 uur. (KFC: 14 jaar). In de donderdagcyclus van Monopole theater: Meisjes van de Mambo-bar, (K.F.C. ontoelaatbaar). STEDELIJK MBSEUM 1 Werken van Jan Sierhuis; 2. Werk van de G.K.F.; 3. Schilderijen en grafische werken van Michael Podulke. Dagelijks geopend van 10 tot 5 uur. des zondags van 12 tot 5 uur. KLACHTEN BEZORGING ki„enten ovei de bezorging kan men zich tusscn 7 en 8 uur wenden to W van Rutten, WestfrankenlandsestraM, 104. telefoon 65775. ApO THEKERSDIENST Anotheek 't Gouden Hert, St. Lidul- nastraat 58, lel. 68364. OFENBAKE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale eri filialen van de r.-k. openbare leeszaal eri bibliotheek „St.-Liduina" z«n: Centrum: maandag 7—9 uur; dinsdag 10—12 25.30, 7—9 uur; woensdag 25,30j 7—9 uur: donderdag 10—12 uur; vrijdaji 2—5.30. 7—9 uur; zaterdag 10—12 en 2—3 uur. Kinderuitlening: dinsdag 24 uur woensdag 45. 6.308 uur; zaterdag 1- 3 30 uur. Kinderleeszaal; maandag 15 uur dinsdag 45 uur: woensdag 23 uui vriidag 4 5 uur Singel: maandag 25.30, 78 uur woensdag 78 uur: vrijdag 25.30 ei 78 uur. Nieuwland: woensdag 2.305.30 en 7- 9 uur. Vrijdag 79 uur. Schledam-Zuid: dinsdag 6.309 uur woensdag 25.30 en vrijdag 79 uur. Kethel: dinsdag 25.30 uur. WOENSDAG Rott. Schouwburg 8 uur: besloten vooi stelling. Koninginnekerk 7 uur: Matthaeuspai sion (Rott. Philh. Orkest, Toonkunslkoc en solisten o.l.v. Kees Stolwijk). DONDERDAG Rott. Schouwburg 8 uur: Pracht- p Praalbanden, boekenweekprogramma. FILMS IN ROTTERDAM Arena: 's Nachts kan van alles gebet ren 14 jr; Centraal: La tricheuse: onbt kend: Cineac A.D.: Een nacht van liefc ontoelaatbaar; Cinerama: Cinerarr Holydays ai.; Colosseum; do. Botsenc jeugd 18 jr; Misdaad na schooltijd, ontot iaatbaar; za, zo 2 Marina ai.; Corsi De Cliff Richard show ai.. Harmon! De misdaad was bijna volmaakt, volv Oma t/m wo. Onder de neon van Pen 18 jaar; Kriterion: De maagdenbron J jaar; Lumière: De kanonnen van Nay: rone 14 j. Luxor: De schaamtelozen, von Metro: Don Camillo op de barricade a.l.; Musica World bij night, ontoelaa baar, za, 2, zo, 2, 4, De 5 en de gehem doorgang ai.; Prinses: do, Wij ah£ zijn moordenaars; volw; Ontvoering u Boedapest 14 jaar;, za, zo, 2. Roy gers wild west ai., za 24 Ik stierf lv' doden 18 jr; Rex; do. Als de kraanvoge overvliegen 14 jr; Inspecteur Callaghc slaat toe 14 jr; Thalia: Diamanten het ontbijt; volw; 't Venster: De dan en het hondje str. volw; Victoria: o Het Bolshoiballet a.l.; vrij, za, zo De dr musketiers 14 jr: ma, di, wo:- In troep- water; Ontoelaatbaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 3