Hollandia: KLAARHEID in aantal wapendiefstallen Oranjerivier wordt beteugeld Prins met een Sabena-hel ikopter naar paleis Soestdijk Stok achter de deur bij stoelendans hielp niet Vondst Onvruchtbaar weekend voor inbrekers Vier man in arrest Meningen over maatregel tegen „Feijenoord" I PROJECT VAN DRIE MILJARD GULDEN Kunstmatige meren, stuwdammen, krachtcentrales en watertunnels I Korte tussen landing op m Heliport in het zoeklicht typiste Duits personeel Kampioene?] AANK. ARBEIDSANALIST ENIGE JONGEMANNEN paginaJ Gunningen Heethoofden en hittepetitten in Alioylial GRAMMOFOONPLATEN DANKERS-Coolsingel De krant kunt U niet missen, geen dag Pieters Graafland En van „Hees" Afdruk Mercatoratlas voor Duisburg Meer passagiers, minder vracht op Zestienhoven De baardman was geen Picasso Overdracht sculptuur van Maillol DE KRANT de spiegel van het land ..geeft de toon aan HET NIEUWE DAGBLADDD MAANDAG 9 APRIL 1962 PRETORIA, 6 april. Nog dit jaar zal de eerste spade in de grond worden gestoken voor de uitvoering van de regulering van een van de grootste rivieren van Afrika en de grootste van Zuid-Afrika, alsmede voor de liydro.elektrische installaties en talrijke water werken, zo meldt „Zuid-Afrika van week tot week". Met de aanleg van drie reusachtige kunstmatige meren, talrijke stuwdammen, twintig hydro-elektrische krachtcentrales, talrijke watertunnels, waarvan de grootste een lengte van 80 kilometer zal hebben en een deel van het water van de Oranjerivier naar de Vis. rivier moet afvoeren, zal naar raming drie miljard gulden gemoeid zijn. Dit betekent, dat het gehele project tweemaal zo groot zal worden als het Karibadamproject, tot dusverre het grootste be- vloeiingsproject in Afrika. De eerste fase Vertrouwen in toekomst ROTTERDAM-Heliport, 9 april - Prins Bernhard, gisteravond ver trokken uit Maxico City met een Boeing 707 straal-passagiersvlieg- tuig van de Sabena, landde van middag om negen minuten over een op Heliport voor een korte tussenlanding. De prins arriveer de vanmorgen op Brussel Natio naal met het straalvliegtuig, nadat vannacht Montreal was aange daan. Om twee uur vanmiddag had de prins een dringende af spraak op Paleis Soestdijk en de snelste manier om daar naar toe te komen was vliegen. De directie van de Sabena hield de helikop ter naar Rotterdam een uur vast om de prins in staat te stellen van RECLAME-T.V. Twente krijgt medestanders Diamanten uit heel de wereld HOLLANDIA,, 9 april Het gouver- ïements voorlichtings bureau te Hollan- lia heeft het volgende communiqué uit gegeven: „Gedurende de laatste dagen waren bij de politie te Hollandia be richten binnengekomen, die meer zeker- ïeid dan tevoren bestond hebbe gege ven over de destijdsuit het kantoor van het kadaster te Hollandia gesto len jachtgeweren. Dit was eveneens nel ;eval met enkele kort geleden uit hei ruim van het m.s. „Roepat" verdwenen wapens. Deze berichten leidden naar en be paalde, min of meer „losgelaten" groe pering, waarvan zeer bepaald niet is vast te stellen, of bij haar criminele ac- iviteit ook politieke tendenzen aanwe- :ig zijn geweest. Naar aanleiding van te verkregen „tips" betrachtte de poli ce te Hollandia reeds gedurende enige dagen een verhoogde waakzaamheid. Tijdens een vrijdagavond door een poli tie patrouille te HollancMa-binnen (12km van de haven in het binnenland) uitge voerde inspectie-ronde met motorvoer tuigen heeft men twaalf lieden kunnen overmeesteren, die in het bezit bleken te zijn van een splinternieuwe „jung- le"-karabijn en van een der bii het ka daster gestolen jachtgeweren. Drie per sonen konden ontvluchten, bij een po ging om hen te arresteren heeft de politic geschoten. Op een persconferentie door de direc teur van binnenlandse zaken, de heer H. Vcldkamo en president W.G.F. Wi- nia van Hollandia heeft de heer Winla uitdrukkelijk vastgesteld, dat men de zaak thans vólkernen in de hand heef*. De heer Veldkamp zette uiteen dat, als een patrouillewagen van de politie niet toevallig had gestopt bij een ver dacht uitziende Volkswagen-bestelauto, er vermoedelijk niets zou zjjn gebeurd. Er is zeide hii ondanks een stroom van geruchten, die naar aanleiding van Advertenn? Wees er vroeg bij... zodat wan neer de zon gaat schijnen Uw garderobe klaar is. Maar dat niet alleen... waarom zou U wachten op het hoog seizoen? Wij kochten van een van de grootste stoffenfabrieken met internationale vermaardheid het hele magazijn van de overschot ten van de voorjaars collectie 1962, voor bijna de helft van de prijs. satin «=°tonprJrnó hfê imPr'rn®(rUctiiur no iron^opeim. A™ Ur.» «n stredenim i breed het gebeurd e te Hollandia de ronde deden, vrijdagavond geen vuurgevecht geweest. Alleen heeft de politie schoten gelost, en de inzittenden van de bestel wagen hebben niet teruggeschoten. De heer Winia herinnerde aan de dief stal van elf gladloop-geweren uit het kantoor van het kadaster, zes weken geleden. Hierin heeft het politieonderzoek nog geen klaarheid gebracht. Enkele dagen geleden verdween een tiental jungle-karabijnen, bestemd voor het leger te Sorong, uit het ruim van de te Hollandia liggende „Roepat". Dc hoofd-posthuiscommandant der politie, Roef en drie agenten met een politie-jeep, zagen vrijdagavond om streeks 22 uur op de weg naar Sentani een Volkswagen-bestelauto staan, met grote lichten op. Nadat de patrouile reeds was gepasseerd, keerden zij terug voor een nader onderzoek. Op dat ogenblik renden drie personen, die vermoedelijk gewapend waren, uit de kabine en konden niet tot staan wor den gebracht door waarschuwings schoten; zij zijn ontkomen. Twaalf andere inzinttenden, die de jongle- karabijn en het gladloopgeweer bij zich hadden, konden worden gearresteerd. Inmiddels had een andere politie patrouille een tweede bestelwagen aan gehouden, waarin een man zat, wiens naam door de verkregen tips reeds in verband was gebracht met de wapendief stallen. Het vermoeden bestaat, dat de inzinttenden van beide wagens met elkaar contact hebben willen zoeken, doch dat deze poging door de politie is verijdeld. De Papoea-bevolking reageert op het gebeurde enerzijds opgewonden en wil de kwaadwillende elementen elimineren hetgeen haar door het bestuur is afgeraden en anderzijds met een wegtrekken uit haar woningen in de richting van het achterland van Hol landia. Dit laatste deden dertig gezinnen van de Waropenkust, woanachtig in de woonwijk „Kamp Kei" te Hollandia- binnen. De gearresteerden zouden halfbloed- Papoea's en Indonesiërs zijn. ROTTERDAM, 9 april Vier bedrijfs- j panden en een garagebedrijf aan de Al- mondestraat en de Zomerhofstraat wor- den gebouwd door het Bouwconsortium fa. M. P. Kloppers en Zn en Bouw- en Aannemingsbedrijf Van der Wetering en Van Dalen te Schiedam voor fa. De Jong i en Co., Machinefabriek P. M. Groot, J. A. I Meeder n.v., n.v. P. J. Kusse en Zn en Garagebedrijf F. van Dam en G. C. Ligt- hart: Architectenbureau gebr. J. en M de Laat. Bovengenoemd wekelijks orgaan geeft dan nog de volgende bijzonderheden: De Oranjerivier, die door een Holland se expeditie in 1760 is ontdekt, werd door Jacob Gordon in 1779 Oranjerivier ge noemd als een tribuut aan de Hollandse Stadhouders. De rivier, die onbevaarbaar is, voert jaarlijks miljoenen kubieke me ters water en vruchtbare teelaarde nut teloos naar zee. Door de irrigatie- en reguleringswerken zullen nu meer dan een half miljoen hectare kunnen worden bevloeid, zullen talrijke steden en indus triecentra van water worden voorzien en zal de eiektriciteitsproduktie van het land met ongeveer 200.000 kilowatt worden vergroot. Als gevolg hiervan zal de spoor lijn Kaapstad-Johannesburg thans geheel worden geëlektrificeerd. Aangenomen wordt, dat dopr de be vloeiing de agrarische produkten van Zd- Afrika met 70o miljoen gulden zal toene men Uiteraard is het onmogelijk om een schatting te maken ten aanzien van de industriële ontwikkeling, doch verdub beling van het industriële potentieel is niet onwaarschijnlijk. De duur van dc eerste fase wordt geschat op zes jaar. In die tijd zullen dr;e dammen in de Oranjerivier worden ge bouwd, waardoor drie grote stuwmeren zullen ontstaan. De inhoud van het groot ste stuwmeer is voldoende om geheel Nederland vijf meter onder de water spiegel te laten verdwijnen. De aanleg van van deze drie meren wordt geraamd op 120 miljoen gulden. Verder zullen twee grote watertunnels worden aangelegd, één met een lengte van 80 kilometer en één ruim 50 kilometer lang. De kosten hiervoor worden geraamd op 200 miljoen gulden. Het eerste doe] echter is gericht op de ontwikkeling van het oostelijke ge deelte van de Kaapprovincie. Zuid-Afrika zal voor de uitvoering van het eerste gedeelte van dit project voor namelijk gebruik maken van buitenlandse ondernemingen, in staat om dergelijke reusachtige projecten uit te voeren. Een groot aantal bouwprojecten zal daarom in het buitenland worden aanbesteed. De regering wil de kosten van het Oranjerivier-project zelf dragen voor een deel door het uitschrijven van leningen op korte termijn. Uiteraard zullen de grootste bedragen, anderhalf miljard voor de bouw van dammen en watertun nels, in de eerstkomende vijf jaar moeten worden gevonden. In totaal rekent men, dat het gehele project tussen 25 en 30 jaar zal vergen. Alleen in de eerste fase van het project zullen 2000 nieuwe landbouwbe drijven worden geschapen en zullen nieu we ontwikkelingsmogelijkheden ontstaan voor ten minste 17.000 kleurlingen. Het blijkt de Regering der Republiek erns, met de verdere ontwikkeling van de Ban- toegebieden, die noodzakelijkerwijze tot gevolg zal hebben, dat vele blanke boeren hun landerijen, die in de onafhankelijke Bantoestaten liggen, zullen moeten ver- 'aten. De #igantische poging om een groot deel van de semi-woestijn langs de Oran jerivier te herscheppen in vruchtbare landbouwgebieden heeft daarom ook ten doel nieuwe landbouwgrond te vinden voor deze boeren. Tenslotte zullen de om vangrijke kunstwerken, de nieuwe secun daire industrieën, die als gevolg van het project zullen ontstaan en de mogelijk heden, die geschapen wordt door de hydro-elektrische energiebronnen, ook Zuid-Afrika's betekenis als immigratie land doen toenemen. Advertentie» CLIFF RICHARD - THE SHADOWS Een beperkt aantal L.P.'s met originele handtekening van Cliff. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze hon derden rollen voorjaarsstoffen voor japonnen, pakjes, rokken, shorts en pantalons in was- en zonechte kleuren, door elkaar per meter voor ROTTERDAM, 9 april. Van drie In braken, in het weekeinde gepleegd, is er één opgelost, van een tweede heeft men waarschijnlijk de daders en van de laatste zoekt men ze nog. De 21-jarige los-werk- man C. G. was via 'n bovenlicht zaterdag avond het Amerikaans Goederenhuis op de Crooswijkseweg binnengedrongen. Uit de kassa nam hij 20.78 en uit het rek elf bromfietsiassen en twee bromfiets- vesten. De man beging de onnozelheid door de voordeur weg te wandelen, waar door de eigenaar wakker werd door het deurbellctje. Nog juist kon hjj de met jassen beladen man grijpen en hem met buit en al de winkel binnenduwen G. is opgesloten in het bureau Boezemsingel Nog geen spoor heeft men van de in brekers die in de aanhangwagenfabrieK G. in de Nieuwe Mathenesserstraat bin nendrongen en daar een dicteerapparaat. een dure camera, sigaretten en een 'as ter waarde van in totaal 1325,— mee namen. De knapen trachtten vergeefs een brandkast te forceren. Gisteravond werd er ingebroken in de manufacturenzaak „De Kroon" aan de Noordsingel Buren hadden drie mannen zien weglopen, die op het Hofplein aan gehouden werden. Verdacht van inbraak zijn deze mensen in Bureau Bergsingel opgesloten. Het zijn de 26-jarigr sjorder A. B„ de 37-jarige schilder J K. en de 33-jarige classificeerder T. R. De eigeijaar van De Kroon mist een klein bedrag en een hoeveelheid nylons In de woning van B. vond de politie een partij van 134 nylons. Het onderzoek wordt voort gezet. (Van onze correspondent) HENGELO, 7 april. De Twentse Kamer van Koophandel zet haar actie voor Reclametelevisie voort. Zij heeft inmiddels steun gekregen van vrijwel alle Kamers van Koophandel in Neder land. In een adres heeft de K.V.K. Twente zich thans tot de Tweede Ka mer gewend. Zij constateert dat buiten landse reclame-zenders zich niet zonder succes richten tot een groot Nederlands publiek. De invloed van deze zenders zou, naarmate de Europese integratie voortschrijdt, toenemen. De Twentse Kamer van Koophandel is van mening, dat met het openen van de mogelijkheid tot reclame in de TV een economisch belang is gediend. Niet alleen omdat ir, het algemeen een der gelijke reclame van groot nut voor het Nederlandse bedrijfsleven moet worden geacht, doch in het bijzonder omdat daarmede de Nederlandse ondernemer wat concurrentiepositie betreft dezelfde kansen als zijn buitenlandse collega zouden worden geboden. De economische belangen wegen naar het gevoelen van de Kamers van Koop handel zo zwaar, dat de eventuele na delen op ander terrein wel zeer groot zouden moeten zijn, «11 men het be drijfsleven het reclamemedium waar aan het zozeer behoefte gevoelt, langer onthouden. dit toestel gebruik te maken. Na dat op Heliport enkele passagiers waren uitgestapt vloog de Sikors ky S 58 linea recta naar Soester- berg, waar een wagen klaar stond om de prins af te halen. Tijd om een praatje te maken had de prins niet. Wel mochten de fotografen een plaatje schieten. Hij was in gezel schap van zijn particulier secretaris dr. F. A. de Graaf en van de heer Van Gessel. De prins is ongeveer een week in Mexi co geweest, waar hij een nieuwe fabriek van Stork geopend heeft. Tegenover een verslaggever van Associated Press ver klaarde hij spoedig naar Mexico terug te keren. Hij zal dan een toespraak houden voor de Conventie van internationale Kamers van Koophandel. Waarschijnlijk zal prinses Irene hem vergezellen. Dat de piloot van de Sabena-helikopter de weg naar Soesterberg niet kent is geen bezwaar. Tijdens het korte opont houd op Heliport ontving hij de laatste aanwijzingen van het grondpersoneel voor zijn verdere vlueht. Bovendien werd hij geleid door de verkeerstoren van de basis Soesterberg. Personeel van de Sa bena op Heliport kreeg nog geen uur voor de landing bericht van de komst van de prins. In allerijl werd het paleis Soestdijk verwittigd van de spoedige komst van de prins. Via de nationale verkeersleiding op Schiphol en in sa menwerking met de toren van Zestien hoven en Soesterberg werd een lucht- corridor vrijgemaakt voor de speciale vlucht van de helikopter. Prinses Irene heeft een vergeefse reis naar Schiphol gemaakt. Onverrichter- zake keerde zij met de adjudant van de prins, luitenant-kolonel C. Geetsema en de vele journalisten, die vanaf zeven uur vanochtend op Schiphol al op prins Bernhard hadden zitten wachten, naar huis terug. In ijltempo vertrok prinses Irene naar Soesterberg in de hoop, dat zij daar nog op tijd zou komen om haar vader le begroeten. ROTTERDAM, 9 april De strenge strafmaatregelen van de K.N.V.B tegen de sportclub Feijenoord heeft bij de spe lers verbijstering en vooral verontwaardi ging gewekt. In een onderhoud met Eddy Pieters Graafland, zei de Feijenoord-doel- man, dat het meest betreurenswaardige van de maatregel van de K.N.V.B. vooral ligt in het feit, dat de gehele vereni ging wordt gedupeerd. „We worden ter dood veroordeeld, maar dit vonnis is feitelijk op niets gebaseerd omdat de K.N.V.B. ons niet eens heeft willen horen. Deze gehele actie van de K.N.V.B. tegen onze vereniging is niet rc- eel, zo redeneert Pieters Graafland. Nu de K.N.V.B. akkoord is gegaan met ons ver zoek niet in aanmerking te komen voor opneming in het nationale team, had hij geen straf mogen geven, Anders zou het geweest zijn, wanneer wij wel opgesteld waren en dit genegeerd zouden hebben. Dan zou straf op zijn plaats geweest zijn, nu niet en zeker geen straf, waarvan de gehele vereniging de dupe wordt. Het minste, wat de K.N.V.B. had kunnen doen was ons voor een soort arbitragecommis sie laten verschijnen, aldus de Feijen- oord-doelman Eddy Pieters Graafland. De heer L. A. Heesakker, het bekende oud-bestuurslid en redacteur van het orgaan van „Fejjenoord", gaf ads zijn persoonlijk standpunt, dat het voor de hand ligt spelers, die zich niet sterk genoeg voelen voor het Ned. elftal, ervoor te laten bedanken. „Men kan beter andere spelers nemen, die zich beter kunnen (het gaat niet om „willen") geven. Het vreemdste van alles is, dat officieel de spelers van Feijenoord nog niet stonden opgesteld in het Ned. elftal orgaan van „Feijenoord", gaf als zijn K.N.V.B. erg zwak. Het is een dwaasheid te denken, ver volgde de heer Heesakker, dat Feijenoord zijn spelers niet in de hand heeft. De club heeft niets te vertellen, wanneer het gaat om de aanwijzing van spelers in het Ned. elftal. Maar nu draait men de zaak om en zegt tegen het bestuur: jullie moet ervoor zorgen, dat jullie spelers wel mee doen. Je kunt toch niemand dwingen Overigens is het bij de laatste wed strijden wel duidelijk geweest, dat de ïeijenoord-spelers er „uit" zjjn; as hebben nu hun aandacht helemaal bij de Europa-cup. Tenslotte dit: toen medegedeeld werd, dat de Feijenoord-spelers zich niet capabel achtten, om aan een interland wedstrijd mee te doen, had het K.N.V.B.- bestuur een week lang de tijd om daar eens over te praten. Maar het heeft niets van zich laten horen Feijenoordzal nu wel in beroep gaan van de genomen beslissing. Wat er dan uit de bust komt. moeten we maar afwachten, zo besloot de heer Hees akker. ROTTERDAM, 9 april In 1932 heeft de toenmalige directeur van het museum voor Land en Volkenkunde en het Mari tiem Museum „Prins Hendrik", de heer J. W. van Nouhuys, op een veiling in Lu- zern een in 1569 door Gerard Mercator te Duisburg vervaardigde atlas aangekocht. Enige jaren geleden rees het plan deze atlas in (overkleurd) facsimilé voor we tenschappelijk geïnteresseerden uit te ge ven. Dit plan is in samenwerking met de Uitgeverij Mouton Co en het Maritiem Museum tot uitvoering gekomen. Nu Mercator dit jaar bij de herdenking van zijn 450-ste geboortedag geëerd zal worden met een tentoonstelling in Duis burg, waar hij ruim 40 jaar heeft ge woond, en het nieuwe concertgebouw al daar zijn naam zal dragen, heeft de bur gemeester van Rotterdam besloten zijn Duisburgse collega een exemplaar van de begin van dit jaar verschenen atlas ten geschenke te geven. ROTTERDAM, 9 april In het eerste kwartaal van 1962 werden via de Lucht haven Rotterdam 21.453 passagiers ver voerd, een toeneming van 2.990 meer dan 16 pet vergeleken met de overeen komstige periode van 1961. Het vrachtvervoer (goederenvervoer) vertoonde een kleine achteruitgang, 1.731.472 kg tegenover 1.832.175 kg in 1961. Dit kan worden toegeschreven aan het aanmerkelijk grotere vervoer van auto'ï: 919 stuks tegen 767 stuks in 1961. EEN KUNSTSCHILDER SCHILDER. DE, in de cour de Rohan, een der schil derachtigste hoekjes van Parijs. Hij zou er rustig hebben kunnen werken indien niet enkele leeglopers de cour' waren komen opslenteren. Ze gingen om hem heen staan, hem op zijn handen, penselen en palet kijkend „Laat me toch met rust!" zei hij ten slotte boos. Ik moet me toch kunnen concentreren". De leeglopers begonnen hem uit te schelden of hij soms dacht, dat hij een Picasso was? vroegen ze hem treiterend De kunstschilder zei wat hij dacht, dat zii waren Er ontstond aldus een flinke ruzie, die even verstomde, toen uit een raam een mene— schreeuwde, dat iedereen zijn mond moest houden. Ook hij wenste zich te concentreren, maar op de effecten- koersen. .P1? on'3eSrypelijke redenen wendde Z'c.. sP<Jplaal tot de kunstschilder, met wie hij toch een zekere zielsverwanschap moest bezitten. Hij sommeerde hem de cour te verlaten. De kunstschilder w, iets van de wet af en maakte de me neer daarboven duidelijk, dat de cour de Rohan publiek terrein is en niemand het recht had, hem er te verjagen. Hij liet dit betoog met minder prettige uit drukkingen gepaard gaan, hetgeen de meneer naar beneden deed snellen wit van woede en met wapperende baard Hij vloog de kunstschilder aan. Nu had deze ook een baard en de effectenhande laar greep er zich bij een worsteling, die ontstond, hardhandig aan vast, met het gevolg, dat de kunstschilder hem in een vinger beet. Een agent maakte een eind aan dit begin van kannibalisme en ver baliseerde het tweetal wegens verstoring van de openbare rust, de leeglopers als getuigen ïioterend. De zaak kwam voor de rechter, aangezien zowel de kunst schilder als de effectenhandelaar een aanklacht wegens mishandeling hadden ingediend. Naar het schijnt voelde de rechter niets voor een „Salomons-rol". Hij schoor het tweetal over één kam, hun baard overigens intact latend en veroordeelde ze elk tot honderd nieuwe .rancs boete. Nu we het toch over een schilder hadden: dezelfde rechter nam nog een meneer onder handen, die de kat van zijn buren geverfd had. Niet vol gens artistieke opvattingen, maar in de hoop, dat het dier niet langer meer aan zijn deur zou komen krabben en deze nog verder zou beschadigen. Hij bestreek het dier met menie, zodat het knalrood werd. De rechter veroordeelde hem tot een boete van 120 nieuwe francs wegens dierenmis handeling en tot het betalen van 100 nieu we francs schadevergoeding aan de eige naars wegens de kosten die ze hadden ge had, om het dier zijn oude, grijze kleur terug te geven. Tenslotte veroordeelde hij de katteschilder tot het storten van 50 nieuwe francs op de girorekening van de Vereniging tot Bescherming van Dieren. In diezelfde stad Parijs zullen in mei kostbare en beroemde diamanten uit de hele wereld, tentoongesteld worden. On der de meer zeldzame stukken bevinden zich een amulet van Karei de Grote, de juwelen van Marie Antoinette een tabaks doos met diamanten bezet, welke toebe hoorde aan tsaar Peter de Grote, een staf van zuiver kristal, met diamanten bezaaid, eens eigendom van keizerin Catharina van Rusland en een diamant Sancy genaamd, e eneigendom van Ka- rel de Stoute. ROTTERDAM, 9 april. Dc indruk. dat van het Ahoy-gebouw ongeveer alleen het dak nog maar stond, na 'Ie festiviteiten rond Cliff Richard van zaterdagavond, bleek een verkeerde. Er is inderdaad wat schade, om precies te zijn: zes ruiten sneuvelden, acht stoelen werden beschadigd, drie straat hekken van dc gemeente, ter afzetting gebruikt, zjjn doorgebogen en het „val letje" voor het toneel is op één plaats ingescheurd. Verder uiets. Er zijn geen toeschouwers op het toneel geweest. De oorzaak van het spektakel vormde een verkeerd optreden tegenover en kele raddraaiers 5 a man die op het podium toeliepen. Doordat hun optreden niet tijdig werd afgebroken, werden ook anderen gedwongen te gaan staan, om niets van het evenement re missen. De stok achter de deur werd dus iets te vroeg gehanteerd en toen waren de poppetjes aan het dansen, aldus mededelingen van de directie van het Ahoy-gebouw. De politie hoefde niet anders dan met kalmerende woor den op te treden en kwam pas in actie, toen Cliff Richard de zaal verliet, om hem te vrijwaren voor 't enthousiasme der schare. Dat neemt niet weg, dat de foto grafen druk werk hadden aan de dan wel weinig schade berokkenende, maar toch heel wat deining veroorzakende hittepetittenparade. V de afzettingen kregen het zwaar te §|S verduren en bezweken paal en perk na verloof van tijd en „Niet met je schoenen op de stoelen". Hoe lang is het helemaal geleden, dat deze vermaning aan de teenagers van thans gegeven werd: Met Cliff Richard voor ogen werd ook deze vermaning m de wind geslagen met een opgewonden stoelendans, waaraan Herman Stok met al zijn dreigementen ook al geen eind kon maken. Integendeel ROTTERDAM. 9 april Op woensdag avond 11 aprij zal, in tegenwoordigheid van de schenkers, de sculptuur in brons van A. Maillol „De Middellandse Zee" door de Stichting Museum-Boymans-van Beuningen worden aangeboden aan het Gemeentebestuur van Rotterdam, ter plaatsing in het museum. Zoais men zich zal herinneren, werd de verwerving van dit prachtige brons van Maillol mogelijk gegmaakt door een reeks van Rotterdamse bedrijven, instellingen en vrienden van het museum, die het hiervoor benodigde bedrag bijeenbrachten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het nieuwe museumgebouw op 6 juli I960. In verband met deze overdracht zal het museum woensdagavond 11 april niet ge opend eijn. later toonde de sterke arm maar weer de zwakste, toen het er aan kwam de rommel op te ruime11 Voor uitzending: gevraagd alsmede ander KANTOOR- Gehuwd geen bezwaar. Sollicitaties telef. 34081. Prijzen die alles slaan. Wasma chines vanaf 05.- Centrifuges vanaf 110,-. Combinatie /net' elektr. verwarming 275,-. Show room C.oja, Lange Haven telefoon 63341. 126, SPECIALE AANBIEDING „WIL- I DEBRAS"-poppen 35 cm met kömbaar haar van 4,95 voor 3,95. Met paardenstaart van 6,75 voor 5.75. Doet uw voordcel. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoog straat 34. TRIX TREINEN van 35 gulden voor 33,50; 4"2 volt.. TRIX TREI NEN van 47,50 gulden nu 45.50 Bokhorst, Groenelaan 36, Hoog straat 34 Ontwikkelen, afdrukken cn ver groten. In een dag klaar. FOTO K. v VUUREN, Hoogstraat 106 I tel. 66720 Alles op het gebied van muziek - instrumenten, VAN KROGTEN heeft het! Rotterdamsedijk 148. tel. 67026 Voor alles op fotogebied, Pasfo to's, ontwikkelen, afdrukken en vergroten, in één dag gereed bij Foto Wamsteeker, Passage 12, I tel. 62924 Puch, het toonbeeld van snelheid... Puch, at is opstappen... gasgeven... wegschieten. 1 oonaangevend ook doorzijn muurvaste weg- "Süing, zijn krachtige remmen. U krijgt een gratis Puch-proefrit, een interessante folder (waaraan een leuke jazz-verrassing verbonden isj bij OP ONS MODERN KANTOOR VRAGEN WIJ en 21—25 jaar, voor div. administratieve Werkzaamheden. Zij die interesse hebben, kunnen worden opgeleid voor dé afdelingen werkvoorbereiding of nacalculatie. Sollicitaties ook 's avonds na telef. afspraak. Inlich tingen na 6 uur 's avonds telef. 66453. N.V. Schiedam- sche CagtonnagefabriekBurg. Honnerlage Gretelaan 153, Schiedam. Telef. 69161. SCHIEDAM Puch VS 50 de luxe f 670.' Puch VS 50 Skyrider f 665.' hoog stuur en buddyseat Puch VS 50 D3 versnA 695.' Puch VS 50 L Sport I 720.' «tet buddyseat Al'd. Motoren St. Liduinastr. Tel. 6 43 13 Betaling wenst in ovet'V' Vraag óók om de interessante Puch kleurenfolder inSt de leuke verrassint voor jazz-liefhelf bers.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4