tipss® SPART A en DOS niet ten onrechte in onderste regionen Spanning in toernooi om jeugdwaterpolotitel ALS de scheidsrechter beslist „GEROS IN DE RUIMTE" GESLAAGDE CARROUSEL Reumafonds profiteert van tuinshow RTB COUZY AD VEND O'S turnuitvoering spel met vaart en kwaliteit Ritmische gymnastiek verliest in Rie van der Velden kracht van uitzonderlijk formaat !tfpiS£\ 'llfisip liilli J ROTTERDAMSE FORMATIE MIST VELE KANSEN RUMOER BIJ FORTUNA VL. PHILIPS TV'62 Uw interieur Jubileum van „de Kansen genoeg Verschil f 645.- tot f1825.- Aardig voltigeren Kleuters Massale vrije oefening De Mini-tramp Uitslagen KNVB, West TI het nieuwe dagblad i iPifi WSÊ p- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 9 april. De s*rijd tussen Sparta en DOS, twee Ploegen, die krampachtige pogin gen doen om uit de onderste re gionen van de ere-divisie te komen, 2ijn er gistermiddag niet in ge- slaagd om hun „falen" in deze competitie goed te maken. Zowel Sparta als DOS hebben een wed- strijd gespeeld waarover de 11.000 bezoekers beslist niet zullen na kaarten. En dan te bedenken, dat er op Sparta's gladde grasmat twee internationals, t.w. Bosselaar en Van der Linden rondzwalkten. De. twee spelers hebben hun ploe gen niet kunnen inspireren. Van Linden, meestal opererend op e®n plaats, waar hij aan zijn be wakers Kok en Van Bun kon ont snappen, deelde, evenals Bosselaar Wel eens listige passes uit, maar ''On makkers verkeerden kennelijk 1,1 een droomtoestand, want zij wa- fen keer op keer te laat om van ®*it soms goedé werk der „groten" te profiteren. Vooral by Sparta Mankeerde het aan een aanvaller, 'iie van de tóch echt wel reële kan- Sen kon profiteren. Het bleef bij wat „getreuzel" en het slot van het liedje was, dat ook Bosselaar en Van der Linden in de algemene malaise deelden. gemonteerd in meubelen passend bij Diverse stijlen o.a. modern, queen anne, chippendale. ftubeduidend goedkoper Een fraaie geselecteerde kollektie vindt U in onze speciale t.v. en radio showrooms Aert van Nesstraat 38 (tussen Lijnbaan en Schouwburg) le Middellandstraat 70 Vakkundige voorlichting. (Van onze sportredactie) BOTTERDAM, 9 april. De grote klok in de Energiehal gaf pre cies twee uur aan. Tromgeroffel en hoornsignaal brachten de ruim duizend kijkers tot stilzwijgen. Uit vier hoeken marcheerden honder den gymnasten van klein tot groot op: een indrukwekkend schouw spel. Een zeldzame gymnastiekde- monstratie, groots van opzet, was begonnen. In revue-snelheid regen de nummers, soms van meer dan honderd gymnasten tegelijk zich aaneen. Wat moesten we het meest bewonderen? De gave toestelnum mers, de fraaie ritmische oefenin gen, de massale kindergroepen, het watervlugge werk van de toestel commissie of de centrale regie? Het getuigde allemaal van kwali teit en van gedegen vakmanschap. Meer nog dan het gebodene was het de regie per groep plus de cen trale regie, welke de mensen de den genieten van het begin tot het einde, dat eveneens het afscheid van Rie van der Velden van „haar" Rotterdamse gymnastiekminnend publiek betekende. nu... beduidend goedkoper MAANDAG 9 APRIL 1962 PAGINA v •x' y- J kiezen uit onze Europese collectie verlovingsringen metaér' - Tf* het spelverloop, het technisch peil van deze wedstrijd, bleek, dat Sparta en DOS niet ten onrechte rond de „demarcatie lijn" in de ere-divisie zweven. Er werd bij vlagen goed voetbal gespeeld, maar over het algemeen was het een „zielig gepeuter" voor beide doelen, terwijl er technisch vele schoonheidsfouten aan het spel van zowel DOS als Sparta kleefden. In eerste instantie trokken Van der Lin den en Bosselaar zich niet veel aan van de mislukte trappen van hun makkers. Uiteindelijk heeft hun spel er echter wel onder geleden, want beide werden er te oordelen naar hun gebaren soms moede loos van. Zij zagen hun geslepen passes, die zij voor de rust met gulle voeten rondstrooiden, praktisch elke keer ver dwijnen in de benen van de verdedigers. door Sparta's Ondanks een fraaie sprong van Visser werd dit voor DOS geen doelpunt. Doelman Van Dijk weerde zich hier kranig. De meeste kansen zijn .invallers om zeep gebracht. Van Miert, Van Ede. Pietje de Vries, en Allart heb ben het soms echt niet moeilijk gehad om de defensie van de Utrechtse ploeg uit elkaar te rukken. Meestal waren het de passes van, een in het eerste begin ac tieve Bosselaar, die verwarring stichtten voor het doel van de bekwaam spelende Van Zoghel. Er zat wel vaart in die aan vallen van Sparta's kwartet. Het drong zelfs tot diep in de vijandelijke flanken, maar als het op schieten aankwam bleef het gevaar uit. De wispelturige windsto ten waren er wellicht oorzaak van dat enig tastbaar resultaat uitbleef, maar voor voetballers in de ere-divisie mag dit beslist niet als een verontschuldiging gelden. Gevaarlijke momenten bleven dus niet uit en vooral voor het Utrechtse doel ging het er af en toe „paniekerig" aan toe. Sparta wist er echter niet van te Peu teren en dat pleit niet voor de kracht van het elftal uit Spangen. Daar de voor hoede van DOS zich wat lusteloos over het veld voortbewoog, slechts af en toe waarlijk „geïnspireerd" werkend door de zuivere dieptepass van een achter zijn aanvalslinie opererende Van der Linden, was koren op de molen van Sparta's „ijzeren" defensie, die het deze middag niet moeilijk had. Hugo Heijers ontpopte zich als een goede invaller voor de ge blesseerde Zaal en in laatste instantie was er doelman Van Dijk,, die Van der Lin den, doorgebroken op verre trappen van uit de middenlinie en achterhoede, het maken van doelpunten belette. Voor b^ide teams was het een belang rijke wedstrijd. Met een gelijk aantal punten bezetten zij de twaalfde en der tiende plaats op de ranglijst. Het verschil tussen de „ploegen-in-nood" bedraagt slechts vier punten, zodat een verstevi ging van de positie voor beide een nood zakelijkheid genoemd kan worden. Uit Na de rust leerde ons een eenvoudig rekensommetje, dat Sparta op zijn minst vijf en twintig min of meer gevaarlijke aanvallen heeft ondernomen tegen DOS maar vijftien. Doelman Van Zoghel had het geluk echter aan zijn kant, want on getwijfeld is de Rotterdamse formatie, ondanks het krachteloos spel in de voor hoede, het dichtst bij een doelpunt ge weest. Maar zelfs vrije trappen werden door de Spartanen zo nu en dan voor de voeten van de spelers van DOS gespeeld Aan dit euvel ging ook DOS mank. Het belef 0—0 en beide ploegen hebben daar mee gekregen wat zij verdienden. Een doelpunt dat Van Miert maakte .verd terecht door scheidsrechter Leo Horn af gekeurd wegens buitenspel. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 9 april. In de afdeling B van de nationale jeugdcompetitie water polo, als inzet de SVH wisselbeker wordt het naarmate de competitie vordert span nender. Kanshebber voor de titel blijft SVH nit Hillgersberg, de schenker van de beker. Samen met het Goudse GZC heeft het uit vijf wedstrijden zeven punten binnen gehaald en dit tweetal volgt het Haagse HZ PC, dat negen punten in de wacht kon slepen. Het speelde echter een wed strijd meer. Dat was het duel tegen de Rotterdamse club „Rotterdam". Deze werd vrijdag j.l. gespeeld in Den Haag en Rot terdam moest een stevige nederlaag in casseren. Maar liefst twaalf maal moest doelman Gerscheid de bal uit het net halen. De rust werd afgesloten met een voorsprong van 40 voor de Hagenaars, die in de tweede helft lustig door gingen met doelpunten maken. Het werden er totaal twaalf. Eerst kort voor het einde lukte het Den Otter om de eer voor Rot terdam te redden. Dit was voor HZ PC de laatste wed strijd in dit toernooi. De derde Rotter damse club moet de laatste wedstrijd spelen tegen GZC en indien het kans zit I daarmede SVH. De laatste wdestrijd van de knapen uit Hillegersberg, gaat tegen Rotterdam en het is te verwachten, dat dit voor SVH winst betekent, waardoor het dan gelijk zal komen met HZ PC. Wie zich uiteindelijk in de einstrijd zal plaatsen, om op 28 april in het Sportfond- senbad Noord met de winnaars-van de afdelingen A en C uit te gaan maken wie de wisselbeker mee naar huis mag nemen, is dus niet te zeggen. De stand is: HZ P C 6—9 45—11 GZC 5—7 45—8 SVH 5—7 17—17 RZC 5—6 26—11 DZV 5—5 17—15 Rotterdam 52 1246 DWT 5—-0 5—39 (Advertentie) Advertentie TIIlUIIlVITf llflTIllIIVirTTTTTTTirTII oderne mensen Honderden leverden hun reeds ge kochte plaatskaarten in. Zelft de po litie kwam daar bij te pas. Advertentie Zorg dat U niet behoort bij hen, die met de schoonmaak de eerste de beste winkel moeten binnenhollen om gor dijnen te kopen voor hoge seizoenprijzen. Morgen begint de verkoop van onverslijtbare filet voor glas gordijnen, geweven van 100% katoenen garens. Leuke, gezellige vitrage, extra breed, 110 cm, die U overal ziet hangen voor 2.45. Morgen koopt U dezelfde filet vitrage per meter voor nog géén gulden. 9 uur be- van deze Dinsdagmorgen om gint de verkoop filet-vitrage 110 cm breed, Per meter voor Ock in de breedtes ISO en 180 cm (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 9 april. Een stamp volle energie-hal heeft zaterdagavond genoten van een turn-gala van de R.T.B.: drieduizend kijkers hebben geen spijt gehad van hun avond vanwege het prach tige programma en geen sptji gehad voor besteding van hun geld, gezien het doel, waarvoor de opbrengst bestemd was. De „Rhcumabestryding" kan tevreden zijn, want behalve de goede recette mocht de vice-voorzitler van de „Rheuma" nog 1100,— extra in ontvangst nemen, bij eengebracht door de huisvrouwen. Deze avond was tevens goede propaganda voor de Gymnastiek in al haar gelederen. Na een fleurige opening door Ulyssus met zwaaioefeningen met groene en witte vlaggen werd vlot een hoogstaand pro gramma afgewerkt. De R.T.B.-keurploe- gen zagen we aan het werk, de dames aan balk en brug-ongelijk en de heren aan rek en hoogbrug. Jammer, dat slechts 4 dames werkten tegenover 8 heren. Meisjes van verschillende clubs gaven gezamenlijk een massale vrije oefening ten beste, terwijl de Rotterdam se Huisvrouwen eveneens voor dit zo boeiende werk zorgden. Na de pauze bleek, dat huisvrouwen ook prima volksdanseressen kunnen zijn. Het nummer slaagde niet alleen bij de gratie van de fleurige costuums, maar het was in alle opzichten technisch goed. Klaterend applaus van een enthousiast publiek verwierf de R.T.B.-langematploeg en de Ulyssys-tafelspnngploeg, die beide in hoog tempo en met grote beheersing hun vaak gedurfde sprongen brachten. Natuurlijk ontbrak onze ritmische lands kampioene Aspasia niet: mevrouw Van Een van de sierlijk uitgevoerde hoe peloefeningen van de keurgroep van Rie van der Velden. Gejder-Langejan liet met een B-groep basiswerk van de ritmiek zien, om daarna door te gaan met de keurgroep, die Nederlands topwerk toonde. Onder de voortreffelijke regie van de heer J. Wigkei werden deze „smakelijke spijzen" uit de turnkeuken opgedist in een pret tige sfeer. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 9 april. De Sociëteit „de Jockeyclub", gevestigd in de Rotter- doamse Manége, heeft zaterdagavond haar 125-jarig bestaan gevierd met een zeer onderhoudend programma, getiteld „Geros in de Ruimte', een fantasie over het ver leden, het heden en de toekomst van het paard. Voor de titel was een prijsvraag uitgeschreven en het idee van de heer A. J. H. Verbiest werd bekroond. Zeer terecht, want het werd een amusante uitvoering, de toelichtende tekst-op-rijm was zeer geestig en werd uitstekend uit gesproken door de heren J. A. de Beuke laar en de heer J. S. C. Schoufour, de eerste als de man van de maan, de tweede als aardbewoner. Na de entreemanoeuvre door 32 dames en heren bood mevrouw W. M. Schuil naar haar eigen verkla ring het oudste lid twee fraaie kandela bers aan. Daarna begon het „Geros in de Ruim te" waarin de zonnegod handig manoeu vreerde met zijn vijfspan, een aantal jeugdige Hunnen vlot en luidruchtig sprongen en galoppeerden; de ridder de belaagde jonkvrouw rustig aan haar knot wilg geboeid liet staan, maar de draak meenam en Don Quichot zich vermeide met een groep zoete Dulcinea's. Bij de sierlijke Rococco-manoeuvre liet de direc teur van de manége, de heer J. Rahusen, een kort maar keurig stukje hogeschool- rijden zien. Intussen waren we in 1837 terecht gekomen, het jaar waarin de Jockey Club werd opgericht. Dit werd een alleraardigst nummer, waarbij de elegante amazones in hun Biedermayer-rijtoilet zich in het helaas in onbruik geraakte dameszadel goed thuis voelden. Jeugdige ruiters ver toonden aardig voltigeren. De maanbewoner deed tepslotte de verrassende mededeling dat er op zijn planeet óók paarden waren dankzij een raket die er een lading paardebloe menzaad had gedeponeerd. Hij nodigde de aardse medewerkenden uit mèt hem naar de maan te gaan, waaraan en bloc gevolg werd gegeven. De overgang scheen iets te groot, öf de maanbewoners waren nog niet helemaal aan hun nieuwe sport gewend, want bij de slot „maan-oeuvre 1987" was de samenwerking nog al eens zoek, wat aan de goede verstandhouding tussen medewerkenden en publiek geen afbreuk deed, getuige het dankbare applaus. Na afloop werden de voornaamste medewerkers, onder wie Peter Holland, die de regie voerde, op hartelijke wijze gehuldigd voor hun inspanning. Op dins dag 10 april wordt de uitvoering her haald. Het batig saldo komt ten goede aan het bij het Kralingse Bos te bouwen BR. (Bijzondere Eisen, Centrum voor de Rotterdamse licht gehandicapte padvin ders). JL banken op en droegen ze weer weg, Jawel, Rie van der Velden had reeds afscheid genomen, maar deze uitvoering betekende een laatste daad na, een leid stersperiode van 38 jaar. Terecht was het laatste nummer dan ook de ritmische oefening zonder gereedschap, welke bij de laatste landskampioenschappen het hoogste aantal punten had geoogst. Er waren natuurlijk bloemen voor haar en voor de beide mèt haar vertrekkende pianistes, mevrouw M. Vredebregt en mejuffrouw S. Kalis; er was bovendien een prachtig cadeau van het hestuur en eveneens een van haar collegae-leiders en leidsters. Over de kwaliteit van haar beide nummers kunnen we maar één ding zeggen: haar jarenlange successenreeks eindigde met een groot sucoes! Gtin ttl. of schrift, best. Op elke uitvoering stelen de kleuters de harten van de toeschouwers. De 36- jarigen, meer dan honderd, gingen onbe vangen over de zweedse banken en trok ken zich van de hele omgeving niets aan. Mevrouw van der Waart oogstte veel succes met dit optreden. Ook met het banken-numer voor 69-jarige meisjes, dat zij samen met mejuffrouw E. Hoge- back na de pauze bracht, werd getoond, dat men de kinderen door juist gekozen hindernisoefeningen al vroeg kan voor bereiden op het latere turnen en het in elk geval g geeft. De 110 loede lichaamsontwikkeling brachten aeU hun het- prac- tische oplossing zagen we Ton van Hete- ren toepassen met zijn nummer met aluminium-laddertjes met 40 jongens van 6—11 jaar. Een klaterend applaus steeg op, toen enkele jongens over de hoogste sport van de verticaal gehouden lad ders heenklauterden. Goed gebracht werd ook het nummer langemat-oefeningen van 50-jongens, waarin de basisoefenin gen werden getoond. Hogere prestaties op de langemat zagen wij na de pauze van een groep heren en van de dames en meisjes. Heel de immense werkvloer was bezet met meisjes van 101-3 jaar, die na een vlotte opmars de populaire muziek van „Wheels" gebruikten voor een eenvou dige ritmische oefening, die door opstel ling en wisseling van opstelling en door gelijkheid van uitvoering tot een boeiend schouwspel werd en daarmede tot een succes voor leider Ben Miltenburg. Met kleinere groepen en derhalve met moei lijkere vormen had ook leider van Hete- ren zich op het terrein van de ritmische gymnastiek begeven en deze zal zich na dit optreden beslist aangemoedigd voelen. Er waren springnummers: kastsprin- gen-jomgens en paardspringen-dames en meisjes. Goed van organisatie, vlot van uitvoering, maar niet geheel vlekkeloos. Beter was het brug-ongelijkwerk. Aller eerst bracht Ben Miltenburg ensemble werk van tweetallen aan één brug, het welk wij nog niet eerder zagen en dat beslist een leuke vondst was; daarna gingen de oudere meisjes en dames o.l.v. Ton van Heteren aan de slag, zowel aan brug-ongelijk als aan twee evenwichts- balken. Hier bleek, dat ADVENDO niet voor niets hoog genoteerd staat in de wedstrijdsport. Naast enkele mislukkin gen noteerden we enige zeer fraaie en gedurfde oefeningen aan deze toestellen. Het hoogbrugtumen van de heren toonde weinig mislukkingen door een juiste keuze van de stof: niet „te hoog" ge grepen. Een miniatuurtrampoline, op hoogte en in de plaats van een veerplank, daar achter een langemat: ziedaar vele moge- ïykheden om te springen in de vrye ruimte, hoog ie zweven en je daarby uit te leven met kunstvormen. Ruim dertig meisjes, verdeeld in twee groepen, lieten enkele van deze vormen zien met als climax; vrye salto voorover, door alle meisjes uitgevoerd. Wederom succes voor leider Van Heteren. Voorzitter Kristel van Advendo over handigt Rie van der Velden het af scheidscadeau, een plaid. Op de achter grond de leden van de T.C., de heren Van Heteren en Miltenburg. Naast Rie van der Velden (links) haar pianiste, mevrouw M. Vredebregt-Zeef. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, 9 april. Scheids rechter D. van Male heeft zich gisterer de woede op de hals gehaald van enkel* honderden^ teleurgestelde Vlaardingers die waren gekomen voor de (afgelaste) wedstrijd Fortuna VI.Eindhoven. Voer het begin van het duel, had d< heer Van Male (hij had het veld toen nof niet geziennamelijk tegenover hom deirden Vlaardingers, die nog in de ri, stonden om een kaartje te kopen, ver klaard, dat ze gerust naar binnen konder gaan, want de wedstrijd ging door. Ever tevoren echter had een bestuurslid var Fortuna medegedeeld, dat er geen sprak: was van spelen, want het veld stonc praktisch onder water. Toen de heer Var1' Male het „verdronken land" aanschouw' de, kwam hy uiteraard ijlings oi zijn besluit terug. Tegen de reeds binnen' stromende bezoekers werd verteld, dat zi weer rechtsomkeer moesten maken e: dat wekte nogal ongenoegen. Ook df grote schare Eindhovemse supporter: bleek ontevreden over de gang var zaken. Somigen raakten verwikkeld ir opgewonden discussies met aanhanger van Fortuna en kreten als „nou zijn w( helemaal voor niets gekomen" en „had den jullie niet voor een beter veld kun nen zorgen?" waren niet van de lucht Het duurde ruim een uur, voordat all( bezoekers waren verdwenen en iedereer zijn entreegeld had teruggekregen. V.B. ROTTERDAM, 9 april. West II 3e klasse D: ODS—Dubbeldam 0—3. Zaterdag 3e klasse B: Zuidland— j Heerjansdam 40. Res. 1ste divisie: Ajax 2—Blauw WH 2 1—1, Willem II 2—NAC 2 4—0,1 Go Ahead 2—Feijenoond 2 1—4, Res. 2e divisie B: SHS 2SVV 2 20. (Advertentie) Amerikaanse Colovinyltegels, n£i ruim twee gulden per m* goedkoper. Colovinyltegels... U weet hoe ze Uw keuken, gang, huis- of slaapkamer een heel ander aan zien geven. Hoe U deze handige tegels zelf (volgens een schriftelijke ge bruiksaanwijzing) kunt leggen en daardoor alleen al aanmerke lijke kosten bespaart. Colovinyltegels, normaal 7.70 per vierkante meter, nu een schitterende amerikaanse kwali teit, in de originele overzee verpakking, moderne tegels van 20x20 cm, in uitlopende kleu ren, koopt U nu ruim twee gulden per meter goedkoper dan normaal. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de vérkoop van deze Amerikaanse colovinyltegels, 20 x 20 cm (per vierkante meter 25 tegels) In 6 moderne kleuren, waarmee U naar hartelust kunt combineren, per vierkante meter voor» Géén tel. f schrift bes t.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 9