Toneeldebuut van G. K. van Reve werd teleurstelling het KRUISWOORDRAADSEL Afbouw van het STADHUIS Grote international^ havententoonstellin$ Vier auto's beschadigd bij een inhaalmanoeuvre a. Administratieve kracht b. Administratieve kracht (vrl.) c. Administratieve kracht (vrl.) VERHOEFF MOSJES Boerenleenbank JONGEDAME 5 COMMISSARIS FENNEDY B. en W, handhaven hun voorstel en vragen opnieuw krediet van f 214.400 In najaar in Ahoyhal Kampioenen Spaarbank voor iedereen de Negerprobleem in toneelvorm PRIJSPUZZEL JOHANNES PASSION in de Koninginnekerk Twee ruiten kapot door botsing Brommers botsten 'i OPROEP £>«7 r MET DE PASEN IN HET NIEUW! Stoomververij en het mysterie van geheime transistor HET NIEUWE DAGBLADDD ZATERDAG 14 APRIL 1962 PAGINA^ ROTTERDAM, 14 april Het debuut van Gerard Kornelis van het Reve als toneelschrijver is geen groot succes geworden. De voorstel ling die Rotterdams Toneel gisteravond gaf van zijn toneeleersteling Commissaris Fennedy toonde duidelijk aan dat er bij deze auteur van De avonden (1947), die zich sinds 1954 in Londen heeft bezig gehouden met de studie van het toneel, nog aanzienlijke tekorten zijn op dit terrein. Waar Commissaris Fennedy als tragedie was geannon ceerd en duidelijk door de schrijver als zodanig was bedoeld, bleek dit stuk eerder een mengvorm te zijn van een thriller en een melo drama, onderbroken door komische Einlagen. Behalve deze verbrok keling van speelstijlen bezat de karaktertekening nauwelijks enige psychologische diepgang. De intrige was voor het publiek aanzien lijk duidelijker dan voor de acteurs op het toneel, zodat iedereen al na een uur kon voorspellen wat er zou gaan gebeuren en men zich alleen verbazen kon dat het nog zo lang moest duren voor het einde van het stuk in zicht was. ROTTERDAM, 14 april In de Ahoyhal wordt van 20 tot 24 nove"1 ber a.s. de grootste internationale scheepsbouw- en havenoutilla^e tentoonstelling gehouden onder de naam „Europoort", Organist0' is de Anglian Trade Promotions Ltd, te Londen. Rotterdam is uitvef' koren voor deze expositie, omdat het de eerste haven van Europ8 en de tweede ter wereld, zo meldt vandaag het Dagblad Scheepva8ft' De Kamer van Koophandel en Engelse Agenda Botterdam v0n»'' |T& LJV? W'-| ÜK A im Bplpi m «v m N.V. Industrieele Producten Compagnie „I.P.C." Schiedam KLEDING LATEN REINIGEN O E N T A W A N.V. KETHEL Uw gehele spaartegoed rente- gevend en direct opvraagbaar A WfflmtWk Pim Dikkers (r.) als Fennedy en Pe ter Aryans (l.) als Barker in Com missaris Fennedy, dat gisteravond door het Rott. Toneel voor het eerst werd gespeeld. Van het Reve heeft in Commissaris Fennedy het negerprobleem opnieuw to neelvorm willen geven. Fennedy is n.l. een luitenant van politie die gedurende het stuk gepromoveerd wordt tot plaats vervangend commissaris, belast met het onderzoek in een moordzaak. Een neger wordt ervan verdacht een meisje ver moord te hebben. De toneeltoeschouwer weet inmiddels al dat de volslagen uit het lood geslagen nietsnut Roy Ednnedy, zoon van de commissaris, de moord be gaan heeft. Van het Reve laat een ten onrechte gevangen genomen neger door de plaatselijke bevolking lynchen en ver branden. Tegelijkertijd ontwikkelt hij als achtergrond voor dit gegeven een vage tekening van het gezin Fennedy, het zwakste punt van het stuk. Fennedy is katholiek en staat in de stad bekend als nikkervriend, ten onrechte overigens, naar uit enkele van zijn uitlatingen blijkt waarin hij duidelijk zijn afkeer over deze kleurlingen uitspreekt. Rechtvaardigheid gaat bij hem boven al. Hij moest destijds trouwen en zijn vrouw ziet het als een soort straf voor haar zonde dat Roy zo'n verlopen dronkelap en su per-nozem is. George Fennedy, aldus wil Van het Reve het, haat zijn vrouw vooral vanwege de liefde voor haar zoon. Hij haat bijna iedereen, deze geboren misan troop die echter zeer hoge opvattingen heeft omtrent gerechtigheid en eerlijkheid Zijn zoon stuurt hij b.v. naar een tucht school zonder dat deze ertoe veroordeeld is. boekenplank, 9 muziekinstrument, 13 gezantschap, 15 sierplant, 17 volken bond, 18 nobel (samentrekking), 19 insekt, 20 plaat, 21 deel van de bijbel, 22 buitenlandse munt, 24 koud, 26 mu zieknoot, 27 het ontbreken, 29 huid, 31 plaats in Zuid-Holland, 33 voertuig, 34 rijtuig, 35 muzieknoot, 36 na verloop van tijd, 39 gevangenis, 40 roofdier, 42 riviertje in Noord-Brabant, 43 belofte, 44 plaats op de Veluwe, 45 voorzetsel, 46 rijk in Azië, 48 vis, 50 opbrengst, 53 herkauwer, 54 wapen, 55 lidwoord, 56 glazen fles, 59 dakbedekking, 60 voor delig, 62 in orde, 63 lichaamsdeel, 65 mak, 66 muzieknoot, 67 scherp voor werp, 69 roem, 71 waarschuwer, 72 als 40 verticaal, 73 miserie, 75 dochter van Minos, koning van Creta in de Griekse mythologie, 77 ellendig, 78 reusachtig, 79 lichaamsdeel. Verticaal: 1 lange knaap, 2 jaarge tijde, 3 ik, 4 bevel, 5 meisjesnaam, 6 vertrek voor één persoon, 7 zangstem, 8 gebogen ijzer, 9 uitroep, 10 Engels bier, 11 kerkelijk gebruik, 12 Frans geleerde, 14 rivier in Engeland, 16 kijk glas, 22 majesteit, 23 wreedaard, 25 Btijgmiddel, 28 stierenvechter, 29 ver nieler, 30 Rijnrots, 32 satijnachtige stof, 37 voorzetsel, 38 hert, 40 ijzerhoudende sarde, 41 loot, 46 verdiensten, 47 rivier ln Duitsland, 49 eerste overledene, 51 plaats in Noord-Holland, 52 aanstoot 60 eiland in Indonesië, 61 prinsesse- naam, 64 verzoek, 65 vakwoord, 68 groente, 70 loop, 71 erg, 72 lofzang, 74 bijwoord, 76 als bovenstaand. Oplossingen kunnen worden ingezon den tot donderdagmiddag. Over de puzzels kan niet gecorrespondeerd wor den. De oplossing van de figuur-puzzel van verleden week is: Middencirkel: Al doende leert men. Buitencirkels: 1 gemeenteraad, 6 na bestaanden, 25 veldprediker, 28 dieren temmer. Horizontaal: 2 erker, 4 kunne, 7 gas, 9 enkel, 10 Elisa, 14 econoom, 16 over ste, 18 adelaar, 20 namelijk, 26 emmer, 27 marge, 29 Ier, 30 paard, 31 kaste. Verticaal: 3 regelen, 4 kasteel, 8 etage, 9 Erato, 11 agave, 12 serie, 15 ode, 17 sol, 18 aarde, 19 armoe, 21 motie, 22 khaki, 23 eerbied. 24 Emme rik. De gelukkige is deze week mevr. W. Fafianiede Reus, Const. Huijgens- straat 22, Gouda. Een postwisseltje wordt toegezonden. De gelukkige is deze week: mej. M. Markus, Roerhavelaan 13c, Schiedam (andere oplossingen werden ook goed gerekend). Een postwisseltje wordt toegezonden. Wanneer zijn vrouw merkt dat Roy de dader van de moord is, zij het niet aan haar man. Op haar beurt word zij het slachtoffer van handige afpersers em- ployé's van een wasserij waar zij een be- modderd vest van Roy heeft weggehaald, toen zij bemerkte dat dit een bewijsstuk zou kunnen zijn voor de schuld van haar zoon. Dit verhaal heeft een toneelvorm ge kregen die, na een wat traag begin met een omstandig exposé van Fennedy dat ons tegelijk heel zijn denkwijze bloot legt, bijzonder brokkelig was! De grote lijnen van een sterk geconcentreerd drama, dat ons werkelijk betrok bij de gewetensnood van een vrouw die haar zoon wil be schermen tegen beter weten in, van een politieman die met alle kracht het lyn chen van een neger tegengaat, waarin de steeds groeiende dreiging van een opge hitste bevolking gestalte krijgt, hebben wij werden gespeeld, deed het stuk telkens weer vervallen tot een klucht. Als er niet zo'n triest slot aan was gekomen, had men veeleer van een tragi-komedie kunnen spreken. Wat de ene scène aan sfeer op bouwde, werd door de volgende weer te niet gedaan, zodat men tenslotte met een vrij goedkoop, bijzonder oppervlakkig stuk verhalend toneel bleef zitten, gestof feerd met een reeks toneelfiguren die on machtig bleken aan de duidelijke bedoe lingen van de auteur te beantwoorden. Binnen dit kader gaf het Rotterdams To neel er een nog wat aarzelende voorstel ling van. Pim Dikkers in de hoofdrol wist het juiste midden te houden tussen de brave rechtvaardige en de door het leven aangeslagen drankzuchtige politieman. Enny Meunier als zijn vrouw kon ook niet veel meer doen dan triest kijken en haar onverklaarde liefde voor haar zoon eni germate gestalte geven. Jacques Commandeur als Roy behoefde alleen maar dronken te zijn en dat deed hij volgens de- regels van het spel. Van de overigen noemen wij Adolf Rijkens als een goed getypeerde slappe burgemeester Sheep, Siem Vroom en Wim Kouwenhoven als een kostelijk stel wasserij-employé's Peter Aryans als een wat bloedeloze poli tieman Barker en Sacco van der Made en Willem Nijholt als sinistere cipiers die een neger tot bekentenis dwingen van wie laatstgenoemde tevens de in de lucht- hangende proloog en epiloog uitsprak. De decors van Hep van Delft bleken bij zonder doeltreffend en tot het enige open doekje van deze avond te leiden. Na af loop werden ook de regisseur en schrij ver bij het applaus betrokken. VLAARDINGEN, 14 april Dinsdag 17 april zal de raad in een speciale zit ting bijeenkomen ter behandeling van het nieuwe voorstel van B. en W. inzake gennst.^Het alsof het stuk kredietverlening voor afbouw van de laatste (5de) fase. in de aanzet is blijven steken. Ton Lutz die de regie voerde van deze laatste première van hst huidige Rotter dams Toneel, heeft er een voorstelling van gemaakt die door de vele decorvaria- ties bijna filmisch van karakter was, maar die onderling te veel van karakter ver schilden om te kunnen spreken van een werkelijke tragedie. Vooral de wijze waarop de scènes met de jonge afpersers ROTTERDAM, 14 april Trouw aan de traditie heeft de Kon. Chr. Oratorium Vereniging „Halleluja" gisteravond in de Koninginnekerk haar jaarlijkse uitvoe ring gegeven van Bachs Johannes-Pas sion. Bepaald fraaie resultaten Weet diri gent Piet van den Kerkhoff in dit werk met zijn koor te bereiken. De vertolkin gen van de verschillende koren en ko ralen getuigden van een vastomlijnde benadering van het werk door de diri gent, die er op bewonderenswaardige wijze in slaagt zijn intentie's op zijn zangers en zangeressen over te bren gen. In tegenstelling tot het meer be schouwend karakter van de Matthaus- Passion een typische exponent daar van, de arioso-vorm, treft men in de Matthaus twaalf maal aan tegen twee maal in de Johannes Passie! is de sfeer in dit laatste werk van de aan vang af geladener en dramatischer, een facet dat in de weergave van Piet van den Kerkhoff op gelukkige wijze wordt onderstreept. Het aandeel van het R. Ph. O. muntte niet uit door stipttheid en accuratesse. Er waren nogal eens wat ritmisch zwakke momenten, waar aan de niet altijd even straffe leiding van P. v.d. Kerkhoff echter niet vreemd ge weest zal zijn. Van de solisten excelleerde de sopraan Nelly Groenevelt, die haar partij voor treffelijk en met grote beheersing zong, terwijl de jeugdige tenor Simon v. d. Geest in de aria's tot fraaie momenten kwam. Evenals enige dagen geleden in de Matthaus Passion zong Carel Willink de Christusrol met een juist begrip voor de eisen, die deze sobere, waardige par tij stelt. Minder sterk was de vertolking van de Evangelistenpartij door Gerard Honig, wiens stem weinig draagkracht bleek te beztten en wiens intonatie niet altijd zuiver was. De overige vollen wer den door Tony Jaanus-Rebel, die inviel voor de alt Carla Brunott, en Max vav Egmond goed bezet. Lilly van Spengen en Koos Bons speelden kundig de Klavecimbel- en orgelpartij. C. V. R. DELFT, 14 april. Twee etalage ruiten van de firma Verouden aan de Voldersgracht zijn vannacht tegen half twee vernield, vermoedelijk doordat een bromfietser tegen de hoekstijl aan reed. De bromfietser is doorgereden. Een getuige heeft hem, met een pijn lijk been, zien opstappen en wegrijden. ROTTERDAM, 14 april. Op de Waalhaven zwaaide gisteren de 20- jarige matroos W. Huijgens uit de Prin ses Margrietlaan naar een kennis, hij kwam met zijn brommer op de linker weghelft en reed op een tegenligger in, de 41'jarige ambtenaar L. de Graauw van de Lepelaarsingel. Beiden vielen met hun brommers en belandden in het Bergwegziekenhuis, waar hun wonden verzorgd werden. De heer De Grauw brak zij n linkerdij been en kreeg een hoofdwond, de matroos kreeg eveneens een hoofdwond en bovendien een her senschudding. B. en W. wijzen er in een zeer uitvoe rig schrijven aan de raad op, dat de in diening van een amendement met tot strekking het gevraagde krediet met 1,- te verlagen, voor hen aanleiding was, het voorstel in de raadsvergadering van 1 maart ƒ.1. van de agenda af te voeren, teneinde zich nader te kunnen beraden. Dit nadere beraad heeft B. en W. mede vragen de raad dus opnieuw een aanvul lend krediet groot 214.400,- B. en W. schrijven in hun toelichting er behoefte aan te hebben, ook schrif telijk als hun mening kenbaar te maken, dat een nieuw te bouwen raadhuis een waardige representatie dient te zijn. Dat daarbij een grote mate van gebon denheid bestaat aan de plaatselijke si tuatie en de aanwezigheid en de invloed van het oude raadhuis van 1650, is al dus B. en W. de raad niet alleen ge noegzaam bekend, doch is door de raad in zijn toenmalige samenstelling bewust en met besliste eenstemmigheid aan vaard. B. en W. blijven van mening, dat zo- geconfronteerd met de motieven van we^ aan interieur als aan exterieur hoge eisen dienen te worden gesteld. De bouw en inrichting van het vijfde bouwgedeel- te mogen in genen dele achterblijven bij de reeds in gebruik genomen gedeelten. B. EN W. TREFT GEEN VERWIJT het amendement. Een van de sprekers, tevens ondertekenaren van het amende ment, heeft naar voren gebracht, dat deze vermindering met 1,- moet wor den gezien als een „strafpunt" voor het niet-tijdig op de hoogte houden van de raad. Andere ondertekenaars van het amendement brachten echter in hun be toog naar voren, dat op onverantwoorde wijze luxe in het gebouw wordt ge bracht. Of laatstbedoelde sprekers dit huns inziens teveel aan luxe als motief voor vermindering met 1,- willen han teren, is B. en W. niet duidelijk. Het amendement zelf zwijgt over de motie ven waarom met 1,- zou moeten wor den verminderd. De in 1958 opgestelde raming van de stichtingskosten vermeldde aan de hand van de in april van dat jaar bekende ge gevens een bedrag van 470.000,- In hun voorstel aan de raad d.d. 29 oktober '58 hebben B. en W. daarboven een post voor risico en onvoorzien ad. 56.000,- opgenomen. Op 1 juni 1961 hebben B. en W. de Raad vertrouwelijk ingelicht over een overschrijding met 59.000,- In deze bijeenkomst is medegedeeld, dat deze overschrijding werd veroorzaakt door de inmiddels gestegen bouwkosten en o.a. ook door een stijging van de kosten voor de centrale verwarming. De raadzaal zou door hete lucht worden verwarmd, de burgerzaal door radiatoren. Mede op advies van de architect besloot het col lege tevens een luchtverversingsinstalla tie te doen aanbrengen in de burgerzaal. Met de prijsverhogende factoren sinds april 1958 had dit er toe geleid, dat het krediet zeer waarschijnlijk met 59.000,- zou moeten worden verhoogd. Uiteraard waren ook de kosten van inrichting als gevolg van de prijsverhogingen op vrij wel elk gebied gestegen. Deze posten waren mede in het bedrag van 59.000,- begrepen. VERHOGING BOUWKOSTEN Vervolgens geven B. en W. een op somming van de verschillende posten, zoals die in 1958 waren geraamd en thans verhoogd moesten worden. Zo was de raming van de bouwkosten in 1958 gedacht op 289.477,- terwijl deze thans is begroot op 337.841,- een aanvulling dus van f 48.364,- De centrale verwar ming en luchtverversing werd 31.970,- hoger; in 1958 was de raming gebaseerd op adviezen voor een elektriciteitsinstal latie van 7000,- en de betonconstructie van het bouwwerk. Over een geluidsin' stallatie was nog niets bekend. In febru ari 1962 zijn de advieskosten geraamd voor een elektrische installatie van 18.155,- en een geluidsinstallatie van 10.000. Voor de Kronen raadzaal en burger, was in 1958 gedacht aan handelsorna menten. Bij de raming 1961 was er geen aanleiding deze post te verhogen. De thans gedachte verlichting vraagt een verhoging van 11.150,- nl. van 10.000,- tot 21.150,- In 1958 bedroeg de raming betimme ringen 40.000,- Voor de betimmering van de burgerzaal heeft de firma Sprij 'n prijs opgegeven van 26.000,- en voor de betimmering van de raadzaal een be drag van 50.882,- totaal 76.082,- Een noodzakeljke verhoging aldus van 360.82,- In 1958 is niet gerekend op een spijzenlift. Vlak voor het beton storten voor de vloer van de le verdieping is op 12 december 1960 verzocht een spa ring te houden om een mogelijkheid voor spijzenlift open te houden. Het bedrag van de offerte voor de levering en plaat sing van deze lift is opgenomen in de begroting '61, zijndé 6260,-; voor bouw kundige kosten liftschacht etc. is naar raming nodig 1000,- Benodigd krediet 7260,- In totaal wordt de begroting 1962 voor de afbouw gebracht op 740.400,- B. enW. Neemt de raad kennis, aldus B. en W. van de snelle opeenvolging van feiten in de laatste maanden van 1961 en de eerste maanden van 1962, dan achten B. en W. een verwijt over het niet op de hoogte houden van en te late ver strekking van gegevens aan de raad moeilijk houdbaar. B. en W. zijn van mening, dat het col lege heeft gehandeld naar de belofte van 1 juni 1961, te weten: wachten met het aanvragen van een aanvullend krediet, totdat een beter inzicht zou zijn verkre- en Nederlandse handelsorganisaties ver lenen hun medewerking Deskundigen zullen tijdens de tentoonstelling lezin gen houden over scheepsbouw, voort- stuwings- en havenoutillage problema tiek. De scheepsbouw zal een belang rijke plaats innemen. De expositie is dagelijks geopend van 10 tot 8 uur. Speciale voorzieningen worden getroffen voor bezoek van zee vaart- en technische scholen. De direc teur van de tentoonstelling is Allen Johnson. gen, hoeveel precies nodig zal zijn bij een afwerking, welke correspondeert met de reeds gereed gekomen bouwgedeelten. Het is B. en W. niet mogelijk geweest eerder een zo volledig mogelijk finan- ciëel overzicht op te stellen en-of een voorstel aan de raad te zenden dan dat van 21 februari j.l. Op grond van het bovenstaande zijn B. en W. van mening, dat er voor hun college geen aanleiding bestaat om het aangevraagde krediet te verminderen of het voorstel in te trek ken. B. en W. stellen de Raad dus voor, hun voorstel d.d. 21 februari j.L ter behandeling op de agenda van de raads vergadering van 17 april a.s. te plaat sen en stellen daarbij voor, in de spe cificatie van het aangevraagde aanvul lende krediet van 214.400,- de reeds genoemde wijzigingen aan te brengen. S0& ZATERDAG Rott. Schouwburg 8 uur: CommisSi Fennedy (Rott. Toneel) ZONDAG -ü Rott. Schouwburg 8 uur: ComniisS Fennedy (Rott. Toneel) MAANDAG Rott. Schouwburg 8 uur: Acht vroU^ (Toneelgroep Centrum) FILMAGENDA ROTTERDAM Arena: De wonderen zijn de web® niet uit, 18 jr; Centraal: La trichej,, ontraden; Cineac A.D.: De duivelse Mabuse, 18 jr; Cinerama: Ciners holidays, ai.; Colosseum: do.: Venus nerts, str. volw.; De ladykillers, 1* v za., zo. 2: Spijkers met koppen, a> Corso: De Cliff Richard Show, a.lJ monie: Agi Murad, de witte duivel. .5 jr; ma. t.m. wo.: Strafbataljon 999. jr; Kriterion: De Maagdenbron, 1® j; Lumière: Romanof en Juliet, L: Luxor; De zwarte monocle, 18 jr. Me De Mongolen, 14 jr; Musica: vr. ma.: De wereld van Suzie Wong, v° j; za. zo. 2, 4: Op naar Hollywood, Lt Passage-Schiedam: Diamanten bij j. ontbijt, volws.; Prinses: do.: Come P, ma, a.l.; De wraak der Barbaren, za. zo. 2: George van de rebellenc' a.l.; za. 24: Lokvogels van de nacht, "u volw.; Rex: do.: Bloed in de sneeuw, jr; De jacht op de blauwe saffier, M L Thalia: Lover come back, 14 jr; 't ster: Dit is mijn leven, a.l.; VicWj do.: Tramlijn begeerte, 18 jr; vr. 2' za., zo. 7, 9.30: De halfbloed van SatéJJJ 14 jr; za. wo. 2, zo. 2, 4.30: Een aansl op Rusty, a.l. Buitengewone Algemene Ver gadering van aandeelhouders van de Naamlooze Vennoot schap Stoomketel- en Machine fabriek VAN INGELSE CO. In liquidatie, gevestigd te Schiedam, te houden op woens dag 25 april 1962 te 10 uur in Café-Restaurant De Amstel- bron, Broersvest, Schiedam. Ingevolge art. 7 van de statu ten dienen aandeelhouders, die aan de beraadslaging en stem ming wensen deel te nemen hun aandelen minstens 8 vrije dagen vóór de vergadering te gen regu te deponeren ten kantore van Notaris A. Hoek, Lange Haven 97, te Schiedam. DE LIQUIDATEUREN Prijzen die alles slaan. Wasma chines Vanaf 95,- Centrifuges vanaf Ito,- Combinatie met elektr. verwarming 275. Show room Coja, Lange Haven 126, tel 63341. Horizontaal: 1 grote houten hamer, 5 geven, 57 jeugdleidster, 58 meisjesnaam, W >- Voor schilderen, witten en be hangen het voordeligste en ver trouwdste adres is toch altijd: G. J. J. Ponjé, gediplomeerd vak man, Schaperlaan 61, telefoon: 64019, Schiedam. Philishave en Remingtons, slij pen, repareren en reviseren, tel 68127. Slijperij, Staalwarenhandél G Kleyheeg, Nieuwstraat 43, hoek Korte Kerkstraat. Voor alles op fotogebied, Pasfo to's ontwikkelen, afdrukken en vergroten, in één dag gereed bij: Foto Wamsteker, Passage 12, tel. 62924. Glasplaten, ruiten voor suitedeu ren glas-in-lood, etalageglas, spiegels, enz. Loopik's Glasindus trie, Boterstraat 39, Schiedam, tel. 68943. HET MASKER HEEFT HET! Alles voor Koninginnedag, Broersveld 125, tel. 64298. Alles voor koninginnedag vanaf a.s. week bij HET MASKER, Broersveld 125. tel. 64296. KONINGINNEDAG vanaf a. s. week zijn wij gereed met onze enorme collectie. Het MASKER Broersveld 125. tel. 64296. distributeur der TOTAL aardolieproducten, vraagt voor haar afdeling boekhouding: voor voorbereidende en controle werkzaamheden. Leeftijd omstreeks 25 jaar. Praktijkdiplómia Boekhouden vereist, studie voor MBA. strekt tot aanbeveling. voor de hoofd-, kosten- en crediteurenadministratie. Kennis van boekhouden vereist. voor de debiteurenadministratie. Kennis van boekhouden strekt tot aanbeveling. Prettige werkkring. Met vaoanitie-aflsprakan wordt rekening gehouden- Sollicitaties: N.V. „I.P.C." Afd. boekhouding, Brede Marktsteeg 2, Schiedam „ROLISTA", Colijnstraat 12 Schiedam. Telef. 62925. Repara tiebedrijf Kolen- en Oliehaarden Shell Oliehaardbrandstof. Elek trisch schoorsteenvegen. ONZICHTBAAR STOPPEN. Alle voorkomende brand- en motga ten, winkelhaken en scheuren worden door ons ONZICHTBAAR gestopt. Billijke prijzen, spoedige aflevering. Hoogstraat 113, Schie dam. Telef. 67709 (Fil. Roeloeff). Nu is het tijd om uw dekens te laten reinigen. VERSPEEK IN DE ZON, Hoofdstraat 143-155-157 Al zijn uw messen en scharen nog zo slecht, breng ze op de Hoogstraat 52 bij Solingen en het komt terecht. Speciaal fijn golf slijpen van tafelmessen. Desge wenst klaar terwijl u wacht. Te huur 2e etage. Stationsstraat Schiedam: voor-, tussen-, achter kamer, halve zolder. Te bevr: Makelaarskantoor Keizer, Ro- chussenstraat 395b, Rotterdam Dan tijdig Uw bij Fabriek: SINGEL 142 - Tel. 69929 Winkels: OOSTSINGEL, hk Singel COLIJNSTRAAT 22 (Nleuwland) GRATIS AFHALEN EN BEZORGEN Gereed in 2 a 3 dagen GEVRAAGD voor lichte inpakwerkzaamheden. Aanmelde" Boterstraat 15 SCHIEDAM Telefoon GEVRAAGD voor administratieve werkzaamheden. Diploma MULO strekt tot aanbeveling. Leeftijd 18-20 jr. Sollicitaties mondeling OENTAWA N.V. Boterstraat 15 - Schiedam - Telefoon 66865 ZWALUWLAAN 101 - KETHEL (gem. Schleda^1 TEL. 65325 OPEN EEN REKENING BIJ DE BOERENLEENBANK Openingstijden: maandag tm. vrijdag van 9-12 eï> 1-4 uur. Vrijdagavond van 6-8 uur. VOOR AL UW BANKZAKEN PAUL VLAANDEREN VLAARDINGEN, 14 april Een in haalmanoeuvre van een Volkswagenbe stuurder, die vrijdagmiddag omstreeks vijf uur uit de richting Vlaardingen kwam, had tot gevolg dat bij de Vijf- sluizenbrug niet minder dan vier wa gens beschadigd werden. De volkswagen zelf sloeg over de kop, maar wonder boven wonder werden noch de chauffeur nog diens passagier ver wond. Ook de andere inzittenden van de wagens kwamen met de schrik vrij De materiële schade was echter aan zienlijk. De Volkswagen werd zwaar be schadigd (zie foto) een kleine Simca liep van voren plaatschade op, terwijl beide andere wagens licht beschadigd werden. Alle wagens konden echter nog rijden, zodat een kraanwagen niet nodig was. DIT IS VREEMD,MENEER AIMAN. WAAROM ZOU THOMPSON VLAANDEREN Z'JN IK5NAPERNIETSVAN HIER MOET IK RUSTIG OVER NADENKEN MENEER VLAANDEREN, IK HEB HULP NODIG..' HIERVOOR. SIGARETTENDOOSJE MAAKT 0 HET NU EENS OPEN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4