Een goede belegging: aandelen Vereenigd Bezit van 1894* Vermogen ca. f 100.000.000 Volt (heren) degradeert na nederlaag in B fruitsappen LADDERVRIJE NYLONS IN HAAGSE RECHTSZAAL Kousenfabrikanten achten zich benadeeld door advertentie van tweetal concurrenten KUIFJE IN TIBET DE LAATSTE 1 rf I m Mensen zoals wij DAG PUZZLE CKefarlaÊ Handbal-overgangsklassen Athene kampioen bij de dames OH EE, KAPITEIN!) ÏkAPITEINL.HE, KAPlTEItd OEOÊOEWOEWOEOÉOt Vier belrouwba'2 middelen in 1 *a HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 15 MEI 1962 Examens WAAROM DRINKT U PUUR?... Voor pure gezondheid, pure smaak en pure verkwikking B3 fruitsappenl Driemaal beter! appelsap jusd'orange tomatensap tomatencocktalt DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERCE 63 Copyright Casferman Gered. Daar is iemand Do maar, het is de kapitein Hij hoort me niet... Dat /s verschrikkelijk KAPITEIN GD ao° o O O ERIC DE NOORMAN 217.Onder doodse stilte nadert Aetius de plaats der hoofdmannen. Zijn kille ogen vestigen zich op Thorismund en met een zoetsappig lachje zegt hij: „Ge hebt het nieuws al gehoord, edele vorst? Helaas, ik kan niet voldoende zeggen, hoe ik met u meevoel. Was ik in de ge legenheid, ik zou u gaarne vergezellen, om u te helpen." Aan Thoris- munds gezichtsuitdrukking is duidelijk te zien, dat hij van deze woor den totaal niets begrijpt, evenmin als de andere aanvoerders. „Over welk nieuws praat gij, edele Aetius?" prevelt Thorismund, enigszins argwanend. „Het enige nieuws, dat ik gehoord heb, betreft de Hunnen." Aetius lacht kort en het klinkt Eric, die nauwlettend luistert, uiterst onaangenaam in de oren. „De Hunnen? Ach, die zijn niet belangrijk meer. Zij zijn verslagen. Nee, ik doelde op de samenzwering in uw land. Maar wist gij dat nog niet, Thorismund Wist ge dan niet van de plan nen van een aantal edelen uit uw rijk, om u, nu de goede Theodoric dood is, het recht op de troon te betwisten?" „Hoe zou ik dat weten?" stoot Thorismund verblekend uit, „hoe weet gij het, edele Aetius?" Weer die half-sarcastische lach. „Ik? Ik heb mijn medewerkers overal." Hij wendt zich, nog half glimlachend, tot Merwig. „En gij> Merwig? Vind ik u nog hier?" Aetius schudt meewarig het hoof"- 'jp ben van besluit veranderd," zegt Merwig, zich trots oprichtend^^n plaats van uiteen te gaan, kunnen wij gezamenlijk heter pti de de laatste, vernietigende slag toedienen, vóórdat zij ons een voo flp. om hals brengen!" Hier en daar gaat een instemmend gebro^^t Aetius kijkt koel rond. „Ge moet het zelf weten, bravè vriend. „g. hij dan. „Attila en zijn krijgers hebben nu al enkele uren voorsP Haast gij u, dan kunt ge nog tijdig in uw land zijn, om verdedig tot maatregelen te nemen." „Wij allen kunnen de Hun volgen en de strijd dwingen!" antwoordt Merwig grimmig. „Zeker,'' klinkt geduldig, „dat zou een goed idee zijn, maar onder de huidige om digheden kunt ge toch van de edele Thorismund niet vedange hij u met zijn leger te hulp snelt, terwijl zijn eigen troon sta ^e. wankelen?" Een felle woede laait in Eric op, als hij aan Merits zicht ziet, dat deze aarzelt. Als hij nu niet ingrijpt, zal de laats nóóit meer gestreden worden. door WILLEM CAPEL De vier geneesmiddelen farine „4" hebben hun baarheid duidelijk beW® millioenen mensen in "e w d wereld baat gebracht, v ^\iefi wanneer andere middele" Bovendien zorgt één der n'e delen dat een gevoelig® 111 van streek raakt. (Advertentie) i ma DELFT, 14 mei Technische Hogeschool. Kand. werktuigk. ing.: M. E. J. Goede- mans (Haarlem). Scheepsbotiwk, ing.: M. A. Pannesvis (Delft). Kand. metaalk. ing.: .T. A. Klostermann (Breda) en N. G. J. Nühn (Delft). Elektrotechn. ing.: M. Antal (Voorburg); J. H. J. Boekema (Nijmegen); T. H. Bruggeman® (Den Haag); A. A. Dogterom (Nijmegen); E. Isaacson (Haaks bergen); W. R. P. de Jonge (Amsterdam); H. J. Jongen (Kaalheide); A. Kastelein (Dordrecht); J. Kingma (Amsterdam); J. G. de Koning (Graauw); J. P. C. Luijkx (Bergen op Zoom); T. Schipper (Bussum); R. J. M. Verbeek (Zeddam); P. H. Vile (Amersfoort); J. P. Walker (Den Haag) en A. Zwemstra (Delft). Vliegtuigbouwk. ing.; P. L. W. Arts (Vught); J. Brinkhuijsen (Emmeloord); J. J. Caron (Oosterhout); W. A de Graaf (Lage Zwaluwe); A. A. Jongenbreur (Amsterdam) en A. J. Schef- fer (Oegstgeest). Metaalk. ing.: F. Heilen- doorn (Heemstede) en R. J. Klein Was stok (Delft). AMSTERDAM, 15 mei Kand. poli- ticol. R. Kaptefln, Reeuwijk, kand. so- eiol.: A. Leyer, Heemstede, rechten mr. J. Hidagattoellak, Paramaribo (Suriname). UTRECHT, 15 mei Rijksuniversi teit kerkel. ex.: mr. J. van de Pol, Beverwijk, kand. sociol.: mej. M. Nep- veu, Hilversum, mej. J. Neven, Maas tricht, de heer J. Gerrits, Naarden, kand, klass. lett.: mej. G. Hesslink, Daarlerveen, semi-arts.: H. den Canho, Breda, mej. T. Khouw, Utrecht, mej. P. Kiers, Zeist, mej. W. Nieuwhuis, Utrecht, de heer T. van Rijn, Utrecht, arts.: J. Giezen, Utrecht, J. Kristian- sen, Utrecht, P. Loois, Apeldoorn. (Van onze hand'balmedewerker) AMSTERDAM, 14 mei De eerste beslissing in de competitie overgangs klassen handbal is gevallen, te weten bij de heren in B waar Volt door een dertiende nederlaag in successie defi nitie! is „veroordeeld" tot degradatie. Als tweede slachtoffer staat hier Hel las 2 op de nominatie. Voor Microme ters (lieren A) was het een produktief weekeinde. Afgelopen zaterdag zegevier den de Arnhemmers verrassend over het Hengelose Olympia en <lc dag daarop wezen zij IJmond terug. Olympia re vancheerde zich vervolgens met een overwinning op Jahn II. Bij de dames (A) keerde Sagitta op het goede pad terug en in B gaven de koplopers Pos- terholt en Swift elkaar opnieuw niets toe. Beide legden beslag op de volle winst. Het zal in de afdeling A bjj de dames voor de belagers van Sagitta een hele opgave wordien, de kloof tussen hen en de lijstaanvoerder alsnog te overbrug gen. Sagitta rekende overtuigend met Micrometers af (1-4)de ploeg die een (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 mei Popelend van ongeduld zat de directeur van een da- meskousenfabriek gisteren by de recht bank gereed met een stapel keurig verpakte damesnylons en een priem. Vurig hoopte hU in het kort geding, dat drie andere kousenfabrikanten te gen hem en een collega-fabrikant had den aangespannen, de president van de rechtbank, mr. G. Witsen Elias te mo gen bewijzen, dat in de door hen op de markt gebrachte naadloze ladder- vrije nylons alleen maar gaten en geen ladders kunnen komen. De demonstra tie ging echter niet door. De recht bank-president had er geen behoefte aan. Inzet van de zaak was een in maart gepubliceerde advertentie van de kou senfabrikanten Hin uit Haarlem en Kool uit Den Haag in een tweetal tex- tielvakbladen. Daarin waarschuwden zij tegen „bedriegelijke nabootsingen" van hun naadloze laddervrije produkt, waarvoor volgens de publikatie in lan den over de hele wereld (Nederland en België incluis) octrooi was aangevraagd. De kousenfabrieken Danlon, Tricotbest en Jansen en De Wit voelden zich door de inhoud van de advertenties ernstig benadeeld. In een rustig betoog zette mr. J. W. M. van der Grinten, optredend voor de eiseressen, uiteen, dat in de gewraak te advertentie was gesuggereerd, dat (behalve die van Kool en Hin) alle andere naadloze nylons bedriegelijke nabootsingen zijn en van inferieure kwaliteit. De advertentie sprak van „volledig laddervry". „Die van ande ren dus niet", aldus mr. Van der Grin ten, die eraan toevoegde, dat dit voor de afnemers van de drie fabrikanten aanleiding zou kunnen zijn hun orders maar bij anderen te plaatsen. Behalve op de detaillisten werkt de houding van gedaagden ook door op het pu bliek, aldus mr. Van der Grinten. „Onze stelling is", zei hij, „dat deze wijze van mededeling oneerlijk, onbil lijk, onwaar, tendentieus en voor de concurrent schadelijk is". Hij noemde het een schending van de gedragsre gels, die men bij advertenties in acht moet nemen. Mr. Van der Grinten eiste, dat de fabrikanten Hin en Kool op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden voor elke overtreding iedere vorm van publikatie, reclame en beïnvloe ding zou worden verboden, waardoor de drie andere kousenfabrikanten bij handel en publiek in een ongunstige positie wordijn geplaatst. De raadsman van de gedaagde par tijen, mr, 3. Barents, bestreed de opvatting van eiseressen, dat de ad vertentie is gericht geweest tegen hen. De waarschuwing was aanvankelijk ge richt tegen uit het buitenland afkom stige nylons. Van de in vele landen aangevraagde patenten kon mr. Barents er slechts één noemen, die is verleend. Alleen die van Italië is binnen, de overige worden verwacht. Dat ook die van Nederland nog niet is verleend, weet h\j aan de trage behandeling van de aanvragen op het octrooibureau. Als bewijs, dat de nylons van gedaag den inderdaad laddervry zijn, legde hij een verklaring over van T.N.O., waar de kous op het laboratorium onder zocht is. De verklaring werd even la ter weer teniet gedaan door medede lingen van een deskundige van de eisende fabrikanten, door wie de pre sident van de rechtbank zich uitvoerig liet informeren. De deskundige maak te de zaak nog wat ingewikkelder dan deze al was door te verklaren, dat men bij T.N.O. op het stuk van onderzoek naar ladderende en niet-ladderende ny lons nog niet zo erg ver is. Uitspraak 21 mei. dag tevoren een nuttige zege had ge boekt over het Hengelose Olympia (6-3), dal op zijn beurt de volgende dag opnieuw met een nederlaag werd ge confronteerd tegen V cn K; 4-5. Voorts verrijkte UDT zich met twee punten ten koste van Thor (1-3) en Amstel ver overde een gelijk spel op Athleta (1-1). De stand is nu aldus: Sagitta 12-22; V en K 10-14; UDI 13-14; Athleta 10-12; Amstel 11-12; Microm. 11-11; Olympia-H 11-5; Thor 11-5; Sparta 11-5. In B (heren) beging het Hengelose Olympia een misstap tegen Microme ters dat zaterdag thuis zo fel van leer trok dat het met 8-6 zegevierend uit de strijd kwam. Dit betekende kenne lijk een stimulans, wat 's anderendaags stuurden de oostelijken IJmond met een forse nederlaag naar huis terug: 20-5. Olympia moest het in zijn tweede wed strijd opnemen tegen een van de mede gegadigden voor de eerste plaats, te weten Jahn II. Het team uit Stads kanaal beet fel van zich af, maar slaag de er toch niét in, desnoods een punten verdeling in de wacht te slepen (11-7). Het kostte Sport Vereent héél wat in spanning om bij Rapiditas het volle pond weg te halen (4-5) en ook E en O gaf zich allerminst zonder meer gewon nen tegen WWV: 12-15. De stand: Oiympia-H 11-18; Sp. Vereent 10-16; Jahn II 11-16; Microm. 12-14; WWV 13-14; Olympia-Gr 11-12; IJmond 12-7; Rapiditas 12-4; E en O 12-3; Wie uiteindeiyk by de dames in B met de titel zal gaan striiken, is nog b(j geen benadering te zeggen. Poster- holt handhaafde zijn fraaie positie met een sprekende overwinning op het als derde geklasseerde DWS (7-2) en Swift volgde dit goede voorbeeld door eveneens met een ruime marge tegen Marathon aan de positieve kant van de score te blijven: 8-3. Dat de Zeeuwse ploegen uitgesproken tot de zwakkeren behoren, bleek afgelopen weekeinde op nieuw, daar behalve Marathon ook Zeeland Sport en Walcheren met een nul werden opgescheept. Eerstge noemde verloor' van Verburch (4-10) en zün plaatsgenoten legden het loodje te gen Animo: 3-6. Posterholt 13-22; Swift 13-22; Ver burch 12-16; DWS 11-15; VHC 12-14; Animo 10-8; Zeel. Sport 11-3; Walche ren 12.-3; Marathon 12-3. Het stond al bij voorbaat, vast, dat de heren van ESCA geen enkele moeite zouden hebben mét Volt. Hóe groot het krachtsverschil was, blükt uit de score van 13-2. Zoals reeds aangestipt bete kent deze uitslag voor de Tilburgers degradatie. RK BSV had het heel wat moeilijker tegen Animo, maar slaagde er toch in, met de volle buit te gaan strijken; 10-6. De reserves van Hellas gaven EBHV in Breda goed partij. Des ondanks draaide het op een nederlaag uit (10-8). Tenslotte gunde Tonido het Rijswijkse Animo geen schün van kans. Het werd 13-7. De stand is nu: ESCA 13-22; RKBSV 12-21; Animo 11-15; Str. Meteoor 11-14; Tonido 13-10; Dynamo 10-9; EBHV 12-9; Hellas 2 11-6 Volt 13-0. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 14 mei. Door de naaste rivaal Niloc terug te wijzen heeft Athene in de hoofdklas handbal beslag gelegd op de landstitel; een fraaie pres tatie van de Haagse dames, die dit sei zoen hebben getoond over een grote do sis wilskracht en saamhorigheid te be schikken. Daar inmiddels Hellas reeds gedoemd is, te degraderen en ook bij de heren de kampioen vaststaat, richt aller aandacht zich nu op de vraag, wie van de herenploegen straks zal degraderen. De belangrijke ontmoeting bij de da mes tussen Niloc en Athene heeft toch niet dié spanning opgeleverd, welke ve len hadden gedacht. De Haagse ploeg toonde zich homogener en beschikte over meer gerichte schotvaardigheid: 4-9. Hygiëa zette Actief op een nederlaag van 8-2, Zeeburg zegevierde met de zelfde cijfers bij PSV en Hellas moest ook in WLC/DES zijn meerdere erken nen (4-6). De stand luidt hier nu: Athene Niloc WLC/DES Zeeburg 13 20 13 16 14 15 12 14 PSV Hygiëa Actief Hellas Zoals mocht worden verwacht is de strijd tussen PSV en Blauw Wit „kan didaten" voor degradatie uit de hoofd- klas heren een nerveuze aangelegen heid geweest, waarbij het aan spanning allerminst heeft ontbroken. De Amster dammers zegevierden in Eindhoven op het nippertje met 10-11. Swift kreeg een morele tegenslag te verwerken tegen Operatie '55, dat geducht met scherp schoot: 25-9. Verder won Hellas van WLC/DES (10-4) en Aalsmeer onder streepte zijn aspiraties op een hoge plaats door Niloc met 9-13 te kloppen. De stand: 13 21 WLC/DES 13 15 Blauw Wit 13 15 PSV 12 14 Swift Niloc Operatie Aalsmeer Hellas J V.i i i O Q .O O M0C0 13 13 u-v-;..,'. 13 13 12 10 14 11 12 9 13 9 12 8 Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij DE ULVEH geborgen. 68 „Nou ja, in moeilijkheden dan, Mylady, ik heb be slist met haar te doen. Als ze twee honderd jaar vroeger geleefd had, zou de briesende papa haar, door de niet minder briesende broer, naar een kloos ter hebben laten slepen en daar laten opsluiten als kloosterzuster. Nu kan het zenuwgesticht'nog wel eens deze dienst verrichten, maar toch niet zo heel gemakkelijk. Dat adellijk tuig wist daar vroeger Wel WGg ITIGG." ,,Is die Dirk Jan dan zo'n misselijk type?" Buise haalt z'n schouders op. t Is mijn sooort niet, misschien komt het omdat ik van een andere generatie ben. Maar nu eens iets anders, ik ben blp, dat mijn vrouwtje nu eens belangstelt in een recht zaak. Je ziet, wat er al zo achter kan zitten, dat vermoedde je ook niet, toen je die avond zo kwaad was en me verweet, dat ik een dief boven jou stel de!" „En als ik toen niet zo kwaad geweest was, dan waren we nu niet zo gelukkig." „En als..." maar Buise krijgt geen kans meer iets te zeggen, de vrouw moet het laatste woord heb ben, hoe dan ook. Ze springt om z'n nek, hijst zich omhoog en sluit zijn mond met een stevige zoen. Maar ze is nog niet beneden, Marius houdt haar ste vig omklemd en 2e spartelt tenslotte om los te ko men. Als ze weer op de grond staat maakt ze, voor ze de kamer uitgaat, een lange neus. „Verliefde gek," roept ze, ze willen jou toch niet meer met je kale kop." Buise tracht haar nog te grijpen, maar hp krijgt geen kans en gaat vast een borreltje pakken. In het vooruitzicht van een prettige avond met de jongens, zoals hy z'n vrienden en hun vrouwen door elkaar noemt, drinkt hy innig verheugd, met heel kleine teugjes. HOOFDSTUK XV Als Leo vroeger op visite kwam, bij Inge en Ri chard. zo 's avonds, dan klaarde heel het gezicht van Inge op. Alleen Leo immers was in staat Ri chard op te monteren; natuurlijk niet zo één, twee, drie, maar na een half uurtje brachten de opge wektheid en vrolijkheid van Leo een lach op de Pij pers ernstig en zorgelijk gezicht en praatte hij onge dwongen mee en Inge had een gezellige avond. De laatste tijd echter is het al een paar maal ge beurd. dat Leo het echtpaar 's avonds in de spreek kamer vond, waar de Pijper in alle ernst ziektege vallen aan het uitleggen was, met grote uitslagpla ten van het inwendige van de mens op tafel, met Inge als aandachtige leerlinge. Wel wordt Leo hartelijk ontvangen, maar toch voelt h'ó, dat ze niemand meer nodig hebben om een avond prettig door te brengen en dat vindt hij heel prettig voor Inge. Deze is nu een en al belang stelling voor de praktijk. Met de nieuwe assistent, die op eén avond kennis kwam maken, was Richard in een geneeskundig dispuut geraakt. Er was een geval van cholecystitis suppurativa en de assistent zou de volgende morgen ae geïnfecteerde galblaas bij de patiënt wegnemen. Het was een der eerste operaties die de Pijper uit handen gaf, dus praatte hij er honderduit over. Een paar weken geleden zou Inge zich gloeiend verveeld hebben bij zo'n conver satie, nu zat ze gespannen te luisteren, vast van plan om straks, als ze weer alleen waren, allerlei uitleg te vragen en dat beeft ze gedaan ook. Ze gaat ook dikwijls naar het ziekenhuis en is daar een gewone verschijning geworden. Richard geeft haar de patiënten op, die zij moet gaan opzoeken, het zijn meestal alleenstaanden of heel bijzondere geval len, waarover hy met haar gesproken heeft des avonds. En zo is het gebeurd, dat op de Louis Pasteurzaal uit een der bedden, „Hé dame" werd geroepen en toen Inge zich naar die patiënt toewendde, herkende zij met enige moeite de oude zeeman, die bij dat merkwaardig onderhoud met Leo zo plotseling ver schenen was. De teer- en harpuiswijsgeer, volgens Romunde. Maar er was niet veel van die oude wijsgeer over gebleven, er zat geen bravour meer in. Onnatuurlijk bleek lagen de grote knokige handen in elkaar ge strengeld op het laken, hoog rode koortsblosjes brandden op z'n jukbeenderen. De oude man was zwaar ziek en had blijkbaar erge pijn. „Ik ben blij, dat ik u weer zie dame, ik ben nu zo ziek als een hond, ik ga naar de haaien." „Kom, kom," troostte Inge, dat zal wel loslopen." Maar hij schudde ontkennend het hoofd. „Het kan me trouwens niet schelen ook, ik ben niemand tot lust. of last." Hij keek met zijn doffe ogen Inge aan. „Ben je nog boos op me, dame?" „Ik boos? Waarom zou ik?" „Omdat ik toen zo raar uit de hoek kwam. Ik ben maar een ongegeneerd stuk vreten." Hij sloot zjjn ogen weer en Inge wist niet precies wat ze zeggen moest. Een bijdehand zustertje kwam bij het bed, vroeg of ze even storen mocht. „Hier opa, hier is je melk." Kwaad keek van Looyen de zuster aan. ,,'t Is maar opa voor en opa na, maar opa krijgt met die mooie smoesies maar niks als een beetje melk, ik ben geen poes." De zuster knipoogde tegen Inge. ,,'t Is toch zo'n ontevreden man, mevrouw eh toch houden we alle maal veel van opa, is het niet zo, opa?" „Smoesies, niks als smoesies," mopperde van Looyen en met een ware tegenzin dronk hü het glas leeg. Met z'n moede ogen keek hjj de zuster na. „Als je me niet antwoorden wilt, dame, dan moet je me maar in m'n vet gaar laten smoren, maar is alles weer in orde met uw man?" Inge glimlachte flauwtjes. „Ja," zei ze, „het was feitelijk niets." „Dus er was niets tussen die magere blonde en u?" (Wordt vervolgd) KRUISWOORDRAADSEL 1 23450789 10 Horizontaal: 1. Amerikaans ministerie van defensie; 2. afvoerbuis, ongaarne; 3. overhandigen, hij) 4. klaar, Russische theeketel; 5. proef, vroegere PVDA; 6. onderworpene, Indisch handweefwerk; 7. middel om relletjes te onderdrukken; 8. wang, hoogste punt; 9. kruik, kermen (vervoeging); 10. regelmatig; 11. -i-, dan sen in maat. Verticaal: 1. babbels, stop op fles; 2. Europese bezienswaardigheid; 3. voort durend, Ind. omslagrok; 4. inwilligen, be zittelijk vhw.; 5. Spaans veldheer, noot, groente; 6. Duitse badplaats aan de Lahn, (Advertentie) Krachtige bestrijding v*n zonder de maag van Glaze" Handige atripverpakki"! tableH#n Voordelige flacon 100 provincie Unie van Zuid A -jg, 0 p' teloos, vordering; 8. komPasS l"' staande betrekking; 9. steWv tervlakte, overheidsdienst. OPLOSSING 14 Horizontaal: 1. dek: 4. ó°G 8. ot; 9. de; 10. esp: 11. s:r; 15. eersten;. 18: nament 1M- Verticaal: 1. dor; 2. erts, p-„ iet soen; 5. ledigeny 6: moeae, isme; 16. ram; 17. ten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2