Radar-ogen bespiedden de Pinkster-drukte Resultaten max-snelheid-proef moeten eerst „door machine" Stichting wil handel in huisdieren controleren Prof.dr. F. L. Polak lanceert ernstige beschuldigingen Studenten filmen m 1 Weerzien met redders na 18 jaar Maatschappelijk onderwijs- orgaan liever ongedeeld Guus Herun1® heeft hernia HA Verkeersbeeld was rustiger 9 „De Liftersen Niets bijzonders Amerikaans kolonel in Leeuwarden „Zo verregaande samenwerking thans wellicht niet bereikbaar Japan geïntimideerd door Indonesië? CENTRUM STAATKUNDIGE VORMING: fïET NIEUWE DAGBLAD WOENSDAG 13 JUNI 1962 pagina 5 Bumper aan bumper Tevreden Nederlands-Duitse samenwerking Mam Ut*1 Krasse uitlatingen In drie nederlandse steden (Utrecht, Assen en Eindhoven) heeft tijdens offi ciële bijeenkomsten de „Start" plaats gevonden van de 50 automobilisten, die deelnemen aan „Operatie 50.QOO". Zij allen rijden minstens 50.000 km per jaar. Waarom juist deze rijders? Omdat zij met hun enorme ervaring kunnen oordelen over banden, over wegligging, comfort en slijtage. w Sb. 1 In veiligheid Optreden in „Cyraia° de Bergerac" onzekel PER NIEUWE „RHEINGOLD" BEREIKT U HEEL ZWITSERLAND IN ÉÉN DAG LAAT UW REIZEN „GENIETEN" ZIJN NEEM DE „RHEINGOLD"! (Van onze verkeersredacteur) UTRECHT, 13 juni Op de wegen waar tijdens de Pinksterdagen een max. snelheid was voorgeschreven. is druk gewerkt om alle gegevens van de voort-ronkende verkeersstroom vast te leggen, maar het ziet er niet naar uit. dat er op korte termijn conelusies uit de bus zullen komen. Om tot serieuze conelusies te komen, wil men immers ook de cijfers van Pasen en Hemel vaartsdag vergelijken en dit werk vergt veel tijd, ook al zal hiervoor speciale rekenapparatuur worden inge schakeld. De conclusie, als zou de proef ,,zeer geslaagd" zijn, omdat zich tijdens de Pinksterdagen op de betrokken trajec ten géén dodelijke ongelukken hebben voorgedaan wèl botsingen met ma teriële schade is ietwat naïef en voorbarig. Eerst als men de beschik king heeft over alle vergelijkende cij fers, zal er sprake kunnen zijn van een conclusie over de invloed van de max. snelheid op het verkeersbeeld en zelfs die conclusie zal niet gemakkelijk te trekken zijn, wijl men rekening dient te houden met allerlei factoren, die moeilijk in cijfers zijn uit te druk ken. Tijdens de dagen, dat de max. snelheid gold, is de Kon. Ned. Auto mobiel Club er met een paar auto's op uitgetrokken om te ervaren hoe de proefneming verliep. Het commentaar van jhr. V. P. A. Beelaerts van Blok land, verbonden aan de dienst Wegen en Verkeer van de K.N.A.C. is kort en duidelijk: als ze langs de kant van de weg borden hadden gezet met „max. 200 km per uur toegestaan", dan had dat weinig uitgemaakt. Rechts reed een file met een snelheid van 50 tot 60 km per uur en links een file met een snelheid van 70 tot 75 km per uur. Van Den Haag naar Arnhem reden we bumper aan bumper, we konden niet harder, zelfs al zouden we hebben gewald. Hoe wil men straks die cijfers nu gaan vergelijken? (..Een pleziertje was dat rijden met Pink steren niet", vertelt hij nog, ,,ik heb 300 kilometer afgelegd en ik was twee keer zo moe als na zo'n rit op een gewone dag.") De A.N.W.B. ziet het allemaal wat fleuriger. De wagens, welke de Bond uitzond om „verkenningen" te doen, kwamen terug met de boodschap, dat de snelheidsbeperking de homogeni teit van het verkeer ten goede kwam. Men had de indruk, dat de langzaam- rijders onder invloed van de ver manende borden een tikie harder reden en dat de snelle rijders zich over het algemeen goed aan de voor geschreven „top" hielden. „Het is duidelijk", aldus de A.N.W.B., „dat het rijden onder deze omstandigheden minder vermoeiend en ook minder gevaarlijk is. Natuurlijk, tijdens de spitsuren is de weg vol, maar het gaat er juist om tijdens die uren, waarop de weg niet helemaal vol is, het verkeer een homogeen karakter te geven. En wel, dat is naar onze mening gebeurd...". Het is voorbarig, om uit deze proef neming te concluderen, dat de snel heidsbeperking tijdens bijzondere dagen in Nederland royaal zal worden gehan teerd. Wel kan na deze eerste proef worden vastgesteld, dat men een en ander serieus heeft aangepakt. Er was voldoende radar, electromsche ap paratuur en politie aanwezig en men krijgt de indruk, dat de gegevens straks zorgvuldig en serieus zullen wor den verwerkt. Ten grondslag aan deze proeven ligt o.a. de uit Amerika overgewaaide gedachte, dat men op bepaalde wegen wil proberen vast te stellen met welke gemiddelde snelheid driekwart tot vijfentachtig procent van de automobilisten zich over de weg spoedt. Op basis hiervan wordt dan de maximumsnelheid vastgesteld: de „top" moet zich, ten bate van de ho mogeniteit, dan maar een beetje inhou den. Dat „Inhouden" is naar het oordeel van de politie tijdens de Pinksterproef in Nederland naar tevredenheid ge schied, alhoewel dit natuurlijk niets zegt over de bereidheid om zulks in de toekomst te blijven doen. Elke nieu we regel wordt in den beginne doorgaans beleefd opgevolgd. Bijzonder tevreden is vooral de Utrechtse politie over de resultaten van de snelheidsbeperking rond het ver keersplein Oudenrijn. Het bleek, dat het verkeersbeeld veel veiliger was nu men niet zoals doorgaans gebruikelijk véél te hard op het plein kwam afstormen. Het verzoek: „maak deze snelheidsbeperking op deze plaats per manent", is reeds, zij het dan zachtjes en officieus, gedaan. In feite viel de proef in twee delen uiteen. Rijkswaterstaat mat in op dracht van de minister de verkeers intensiteit en de snelheid van het ver keer en de politie controleerde èn ver zamelde op haar beurt gegevens over verkeersgedrag, aantal overtreders etc. Het zal wellicht nog een paar weken duren, voordat de gegevens van Rijks waterstaat zijn verwerkt en aan de mi nister kunnen worden aangeboden. Ook de door de politie verzamelde gegevens moeten nog geordend worden. Men is bovendien van mening, dat er nog héél wat van dit soort proeven genomen zul len moeten worden om tot een behoor lijk overzicht te kunnen komen. Maar het begin is er, aldus een politiefunctionaris. „Vergeet niet, tot dusverre hadden we in het geheel geen vergelijkingsmateriaal. Toen konden we alleen maar schattingen doen. Nu heb ben we tenminste enig houvast." (Advertentie) (Van een verslaggever) UTRECHT, 13 juni Prof. dr. Fred. L. Polak uit Boekelo, wiens echtgenote op 21 maart publiciteit kreeg door een klap toe te dienen aan een Duits dieren handelaar, heeft gisteren op een pers conferentie de oprichting aangekondigd van een Nederlands-Duitse stichting, die zich ten doel stelt de handel in huisdieren onder strenge controle te brengen en de uitvoer van huisdieren, voorzover niet volstrekt bonafide en verantwoord, te doen stopzetten. Men wil o.a. komen tot een eigen korps van inspecteurs met politionele bevoegdhe den. Prof. Polak, die vergezeld was van zjjn echtgenote, enkele vertegenwoor digers van de Tierschutzverein Aken en het Landes Tierschutzverband Noord- ryn-Westfalen en enkele Nederlandse dierenbeschermers, beschuldigde de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren van laksheid en merkte op, dat vele dierenasiels zelf „fout" zijn, omdat zij dieren doorverkopen aan han delaren met de kans dat deze ze weer doorverkopen aan laboratoria, kosme- tische industrieën of hondeslachterijen. Volgens prof. Polak floreert in Ne derland een internationaal vertakte gangsterbende, die zich bezighoudt met heling op grote schaal van huis dieren, vervalsing van stambomen en omkoping van ambtenaren, waarbij dan bovendien nog met vals geld en gestolen sieraden zou worden ge werkt. De Tilburgse hondenmarkt zou bij dit alles een belangrijke scha kel zyn. Toen mevrouw Polak deze zaken aan hangig wilde maken bij de justitie, de politie en Interpol, kreeg zij nul op het rekest. Ook de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren hield zich afzijdig, ondanks een stroom van ad hesiebetuigingen uit de afdelingen. Wel vond mevrouw Polak gehoor bij de Duitse dierenbescherming en de voor zitter van de Duitse dierenbescherming. De heer Kertscher zou zo verontwaar digd zijn geweest, dat hij de voorzitter van de Nederlandse vereniging prof. Hofstra zou hebben genoodzaakt zijn kan didatuur voor het wereldpresidentschap (Van onze film redacteur) AMSTERDAM, 13 juni Het succes van de film „Een hagedis te veel" is voor de Nederlandse Studenten Film industrie, die haar overigens zeer bescheiden „werkkapitaal" verkrijgt uit bijdragen van studenten en andere belangstellenden, aanleiding geweest om, opnieuw onder regie van Paul Ver hoeven, „De lifters" te produceren, een filmpje met een vertoningsduur van ze ventien minuten, dat gisteren bjj de filmcritici werd geïntroduceerd. De opzet was ditmaal, met het film middel een eenvoudige situatie weer te geven. Daarin zijn de makers welis waar geslaagd, maar zonder die situa tie, uitgaande van het oude motief van de twee honden en het ene been waar mee de derde zich uit de voeten maakt een jeugdige automobilist plus drie lifters van wie twee van de mannelijke en een van de vrouwelijke kunne (Advertentie) tegelijk te transponeren tot een boeiende filmische werkelijkheid. Daartoe ble ken het scenario, ondanks de korte ver toningsduur van de film, te mager, de dialogen te mat, de beelden te wille keurig gekozen en het spel met die beelden te weinig expressief. Als praktische oefening van jonge mensen, die zich serieus bezinnen op de wetten en de mogelijkheden van de film en die ernaar streven zich door middel van dit medium op conciese wijze te uiten, is deze poging van Paul Verhoeven en zijn medewerkers niette min interessant en verdient zij de aan dacht. „De lifters", die door Aart Gisolf werd voorzien van illustratieve muziek, uitgevoerd door de Amsterdamse Stu denten Jazzband, is oorspronkelijk op genomen op een filmformaat van 1F mm en vervolgens „opgeblazen" tot 35 mm, zodat vertoning in het gewone bioscoop-programma mogelijk is. Het ligt in de bedoeling van de Hafbo N het filmpje op te nemen in het voor programma van de door dit filmver huurkantoor uit te brengen film „The connection". Tegelijkertijd met „De lifters" werd onder de titel „Niets bijzon ders", een door Paul Verhoeven ver vaardigd smalfilmpje van vijf minu ten, vertoond, waarin hij met gebruik making van de monologue intérieur een student achter zijn biertje laat filosoferen over de gecompliceerd heid van de liefde, die hem tot rivaal van zichzelf maakt. Eén vager om lijnd, minder concreet gegeven, dat de filmer gelegenheid geeft de toe schouwer met zijn beelden iets te ra den te geven en aldus zijn aandacht vast te houden. TOKIO, 13 juni (UPI) Uit vrees dat Indonesië zal ophouden goederen uit Japan te importeren voeren de Ja panse importeurs geen hout uit Neder lands Nieuw-Guinea meer in, zo is gis teren verklaard in een te Tokio beluis terde uitzending van Radio Indonesië. In de radio-uitzending werd onder meer gezegd: „Indonesië heeft eerder te kennen gegeven dat het hout in West-Irian (Nieuw-Guinea) Indonesisch eigendom is en dat Indonesië het als diefstal zal beschouwen indien Japan voortgaat goederen uit West-Irian te kopen. in te trekken. De dierenbescherming, aldus prof. Polak, meent dat niet kan worden opgetreden, omdat er nog geen uitvoeringsvoorschriften zijn bij de nieuwe wet op de dierenbescherming. Maar als het om diefstal en heling gaat, behoeft men niet op die uitvoe ringsvoorschriften te wachten. Feit is dat mevrouw Polak de Duitse hande laar Vieten betrapt heeft, toen hij een gestolen hond wilde uitvoeren. Voorts heeft zj) een lijst met namen samenge steld van mensen, die gebruik maken van vervalste stambomen. De justitio werkt nu volledig mee, aldus prof Po lak. Hij vroeg zich echter af waarom de Nederlandse regering Vieten niet tot persona non grata verklaart, waarom de minister van Justitie de centrale recherche niet inzet, waarom geen tij delijk uitvoerverbod voor huisdieren wordt afgekondigd en waarom de han delaren niet verplicht worden een re gister bij te houden. Prof. Polak overlegde een lijst met namen van allerlei onverdachte per sonen, die met het actiecomité sym pathiseren. Het is overigens een vraag of zij hun sympathie zullen willen uitstrekken tot alle uitlatingen die dr. Polak ter conferentie heeft gedaan, zoals: „Wij houden de raz zia's voor de dieren-Eichmanns", „Wij vormen het startpunt en het door gangscentrum van de moderne die- ren-slavenhandel" en „een sadistische concentratiekamp-mentaliteit, die de kop opsteekt" en met zijn beschrij ving van de Tilburgse hondenmarkt: „Ga naar Tilburg en bekijk het ge boefte, een afspiegeling van wellicht de diepst gezonken laag in het Ne derlandse gangsterdom." Het blijft voorts de vraag, of er in derdaad een georganiseerde bende be staat, die zich toelegt op het verhan delen van gestolen huisdieren op grote schaal. En wat het sadisme betreft: een van de in de lijst genoemde sym pathisanten, dr. Dobbelaar, hoofd van het centrale dierenlaboratorium van de R.K. Universiteit te Nijmegen, noemde de toestanden op de Tilburgse markt zeer bevredigend. Hij heeft prof. Polak laten weten, dat hij voorstander is van een regulering van de huisdierenhan del, maar hij verzet zich zeker niet te gen export van huisdieren. En wat de „foute" dierenasiels betreft, dr. Dob belaar zou het juist toejuichen wanneer de asiels de dieren, die nu worden af gemaakt, zouden leveren aan de labo ratoria, waardoor vele dierenlevens ge spaard zouden blijven. Londen De Australische premier, Ro bert Menzies, heeft verklaard, dat als het voor Engeland aankomt op een keus tus sen de E.E.G, en het Gemenebest hij niet geloofde dat Engeland de E.E.G. zou kiezen. V'-A i'ï V' •'f' WAT IS „OPERATIE S0.000» t „Start van da deelnemers aan „Operatia 50.000" op woensdag 6 juni in Utrecht." 'Het is een door Englebert ge organiseerde actie, die gelijk tijdig wordt gehouden in België, Luxemburg, Frankrijk, West- Duitsland en Nederland. De deelnemers zijn gekozen uit de kandidaten, die per advertentie werden opgeroepen. Hun wagens zijn uitgerust met Englebert- banden, die door de deelnemers zelf werden uitgezocht, dus uit de normale serie-produktie. Maan delijks worden deze banden door Englebert aan een contröle on derworpen. De deelnemers geven daarbij een onafhankelijk en on partijdig oordeel over de banden en hun gedragingen. Zij zijn dus geen „testrijders', maar deskun dige getuigen (de tests werden - lang voor de banden werden gelanceerd - vanzelfsprekend door Englebert verricht). De ervaringen van de deelnemers zullen ongewijzigd gepubliceerd worden. Daarvan zullen alle auto mobilisten - ook u kunnen profiteren, want de ervaringen zijn opgedaan met banden, die ook voor uw wagen bestemd zijn. Alle deelnemers ontvangen een „logboek" op naam, waarin het fabricagenummer van de banden staat vermeld. Het bevat formu lieren voor contróle van kilometer stand. wielverwisseling enz. Wekelijks tekenen zij hierin hun ervaringen op. De twee voornaamste deelnemers aan „Operatie 50.000" zijn: DE NIEUWE ENGLEBERT-BANDEN 33 EN MAX de 2 banden met de 3 grote verbeteringen. afgeronde schouder - vaste wegligging - veiligheid schuingelijnd loopvlakprofiel - zuinigheid asymmetrische tekening - volledige geruisloosheid Overal in Nederland kunt u de deelnemers aan „Operatie 50.000" ontmoeten. U herkent ze aan dit embleem Volg de resultaten van „Operatie 50.000" die gepubliceerd zullen worden In dit blad. zouden Maar toen ik _aan schieten, had gezien, dat de vlieger vlak bij zijn machine was neergekomen, ben ik er toch maar naar toe gekropen". Turner zag hem naderen, terwijl de munitie van het brandende wrak ont plofte en de scherven alle kanten op vlogen, maar zijn kreet: „Explosive" kon de jongen niet tegenhouden. Spoedig was hy by de van pijn krim pende Turner, die bij zjjn sprong te gen de staart van de Lockheed was terechtgekomen en daartoy zUn lin kerbeen had gebroken. DEN HAAG, 13 juni Een com missie ingesteld door het Centrum voor Staatkundige Vorming onder voor zitterschap van dr. E. Pelosi S.J. uit Den Haag heeft rapport uitgebracht omtrent enige vragen over de maat schappelijke onderwijsorganen met ad viserende bevoegdheid die mogelijk zullen worden bij aanvaarding van de Mammoetwet. De commissie is vai mening dat er geen principieel be zwaar tegen behoeft te bestaan bij zonder en openbaar onderwys in een zelfde orgaan samen te brengen. Ver der bepleit de commissie dat het or gaan wordt samengesteld uit de krin gen van schoolbesturen, schoolleiders en leerkrachten. De commissie bereikte geen overeen stemming over de vraag of er ook voor de ouders een plaats in het or gaan moet worden ingeruimd. Men was het er over eens dat de kerken, het bedrijfsleven, algemene vormings instellingen buiten het onderwijs en de wetenschappelijke wereld der peda gogiek niet in het maatschappelijk on- derwijsorgaan vertegenwoordigd die nen te zijn. De voorkeur van de com missie gaat dus uit naar een onge deeld maatschappelijk orgaan voor het gehele Nederlandse onderwijs, waarvan de leden vanuit de diverse richtingen worden aangewezen. Bij het bepalen van haar Inzicht heeft zij zich laten leiden door „het vele voor alle richtingen gemeenschappelijke in ons onderwijs, dat door historische redenen te veel uit het oog is verloren. Vele zaken liggen voor het bijzonder en het openbaar onderwijs gelijk". De commissie is van oordeel dat, De Amerikaanse luchtmacht-kolonel H. G. Turner jr. biedt het echtpaar Schro- tenboer bij hun weerzien na achttien jaar, enkele geschenken aan. LEEUWARDEN, 13 juni De Amerikaanse luchtmacht-kolonel H. G. Turner Jr, heeft gisteren voor het eerst drie van de Nederlanders teruggezien, die hem op de 15de augustus 1944 behulpzaam waren toen hy boven Drente zijn door Duitse granaten getroffen vliegtuig per pa rachute had moeten verlaten. Dat weerzien dankte hy aan zyn aanwe zigheid op de vliegbasis Leeuwarden, waar hy by de vandaag begonnen vyfde NAVO „Schietcompetitie" als hoofd van de jury fungeert. Toen hy in verband hiermee enige weken ge leden voor voorbereidende besprekin- §en naar Friesland was gekomen en e basiscommandant, kolonel J. L. Bosch, het verhaal van zyn Drentse avontuur had gehoord, vertelde deze het verder aan de pers: de Ameri kaan zou met behulp van krantenpu blicaties wellicht opnieuw met zyn redders in contact kunnen komen. In die opzet is hy geslaagd. Gistermid dag kon kolonel Turner de 28-jarige vertegenwoordiger Harm J. Dragt, de landbouwer Roelof Schrotenboer en diens vrouw, allen uit Zuidwolde, na achttien jaar de hand drukken. waar samengaan mogelijk is, dit ook ernstig dient te worden nagestreefd. In de gegeven verhoudingen is het niet waarsehynlyk, aldus dit rapport, dat een zo verregaande samenwerking tus sen de verschillende richtingen op korte termyn werkelijkheid zal worden. „Fei telijk schynt, het onvermijdelijk, dat op korte termijn meer maatschappelyke organen in de zin der wet tot stand komen." De commissie stelt tot haar spilt vast dat het openbaar onderwijs een moeilijker positie inneemt dan het bijzonder. Bi) deze feitelyke onver mijdelijkheid legt de commissie zich neer, omdat het haar wenseiyk voor komt dat de gedachte van maatschap pelijke organen juist bij de huidige ontwikkeling van de onderwijswet- geving zo spoedig mogelijk wordt ge realiseerd. Als werkterrein voor het door haar gewenste ene maatschappelyke orgaan ziet de commissie het adviseren over alle wetsontwerpen het onderwijs be treffende en over alle algemene maat regelen van bestuur met direct opvoed kundige en onderwijskundige strekking of consequentie. Financiële kwesties rekent zy slechts tot het werkterrein van het maatschappelijk orgaan, voor zover wettelijke regelingen en onder wijskundige belangen in het spel zijn. Premier Khroesjtsjev heeft de Ameri kaan Avery Brundage, president van het Internationaal Olympisch Comité in Moskou, waar het I.O.C.-congres wordt gehouden, op het Kremlin ontvangen. Khroesjtsjev en Brundage hebben een lang, geanimeerd gesprek gevoerd. De luitenant-vlieger Turner was 24 jaar oud toen hij op die 15de augus tus 's middags tegen 1 uur terugkeer de van een vlucht naar Duitsland. Zo als gewoonlijk had hy met zijn „Lock heed-Lightning", een jachtvliegtuig voor escorte-doeleinden, een aantal B-24 „Liberators" by het uitvoeren van een bombardementsopdracht be geleid. Op de terugweg zagen Turner en zijn kameraden In de andere Lock- heeds een aantal Duitse vliegtuigen landen op het vliegveld Havelte. Ogenblikkeiyk openden zijn het vuur. Maar de Duitse jagers gingen snel tot de tegenaanval over. Turners „wing- man", die naast hem vloog, werd vrijwel onmiddellijk dodelijk getrof fen; zijn eigen kist werd in brand ge schoten. Nog enige minuten vloog hy op een van de twee motoren verder, tot hy, laag vliegend boven wat later Zuidwolde zou blijken te zijn, zijn toe stel met zyn valscherm moest verla ten. Op dat moment zag de tienjarige Harm Dragt achter zijn vaders boer derij het brandende toestel omlaag- komen. „Mijn vader wilde eerst niet dat ik er op afging, omdat hy bang was dat da andere in de lucht rond cirkelende geallieerde vliegtuigen Harm durfde de morfinespult, die de vlieger hem gaf, niet te hanteren en Turner moest het dus zonder anti shock verdoving stellen. Tot, met ve le anderen, ook de arts S. G. Vegter verscheen. Met behulp vaat enig in de haast geïmproviseerd materiaal spalkte hy het gebroken been en Tur ner kon bij een van de veeboeren in de omtrek in veiligheid worden ge bracht. Zo scheen het althans, tot de komst van twee Duitse soldaten, die de Amerikaan krijgsgevangen maak ten. Zy vonden goed dat hy even by de Schrotenboers wat op zyn verhaal kwam. En daar kreeg hy toen wat hy noemt „het beste dat ik ooit gedron ken heb": een paar koppen van het laatste restje thee, dat de boerin na ruim vier jaren oorlog nog had over gehouden. De nacht bracht Turner door in een Duitse commandopost. Na drie weken in een ziekenhuis in Leeuwarden te zyn verpleegd, werd hy overgebracht naar een kry'gsge- vangenkamp by Bremen, waar hij 29 april 1945 werd bevrijd. Met een luchtmachtauto waren Harm Dracht en het echtpaar Schro tenboer gistermiddag naar de vlieg basis gebracht. Zij herkenden kolonel Turner onmiddellyk. Hy had nooit eerder de gelegenheid gehad naar AMSTERDAM, 13 juni Als ac; van een aanval van hernia hectt jje» teur Guus Hermus de laatste Y7, vo°rt bed moeten houden. Een drietal ,,00' stellingen, die het Rotterdams a vafi ofl' in Rotterdam zou hebben gegeven „Cyrano de Bergerac" van pe' Rostand zyn in verband daarmee doorgegaan. Ir, de loop van vandaag zal '^en u Hermus een bezoek brengen hem behandelende geneesheer, resultaat van het onderzoek zal^ of hy in de serie voorstelling" vrijdag in theater Carré van heldencomedie zou beginnen, K treden. jds oP Kof Nederland te komen, maar hy dan toch enigen van de die hem destijds van het vliegtuigwrak hadden ivegK pW d' en hem daarmee waarscbymh^r1.* leven hadden gered, eens gaan bedanken. En ondanks rt>fV moeïiykheden lukte dat Mede met behulp van de sigaren en sigaretten voor Dragt, de cognac voor juist vandaag 72 jaar i» "Tie v' i« en de bloemen en het Pa jfti (mèt bus) voor diens vr0"nieeffsfff het zoeken nog naar de .verPtvJie&„ die de toenmalige luiten» p\ Turner In het Leeuwardense nifatius Ziekenhuis heeft ^ceft g< De arts van de vliegbasis al op het spoor van deze ster gezet. vei rp' (Advertentie) De nieuwe „Rheingold", met het rechtstreekse rijtuig naa' Milaan, brengt U zonder overstappen naar o.a. Bazel, Luzern» Lugano. n Een heerlijke verpozing tijdens de reis is een verblijf in de 0iaf t koepel van de panoramawagen; vooral op het traject door n Rijndal met zijn wijngaarden en oude kastelen. r Nog comfortabeler dan voorheen, nog sneller reist U nu P nieuwe „Rheingold". Het ideale reisgenot! Uitsluitend 1e klasse.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6