Twintig jaar en verliefd V ADLOOS CONTACT Vraagstuk „piraten-zenders" in Straatsburg besproken fruitsappen Mosarts „Zauberflöte" met apert foutieve bezettingen Murray Dickie een verre van ideale Tamino Strawinsky op het TV-scherm Redelijke tv-avond Luisteren naar: Kijken naar: Chefarine ,4 Opticiens krijgen instructiecursus „contactlens^ Klachten o.a. over „Radio V eronica 4-voudige combinatie inderdaad ued beter! Transatlantische TV via satelliet „Four just men 9 niet meer op tv Tempi van Bauer- Theussl lang niet altijd gevolgd Dinsdag Buitenland Buitenland Dinsdag Woensdag Woensdag Kotter verbaan Waarschijnlijk in juli K.N.S.M. dient protest in tegen scheep vaartprotecti e het nieuwe dagblad DINSDAG 26 JUNI 1962 oor de twaalfde maal maakt West-Berlijn zich druk over zijn internationaal filmfes- t]val, Filmfestspiele genaamd, en Gaste aus aller Welt zijn tal- rf)ker dan ooit, hoewel het pro- §l'amma, zoals het dan definitief ls vastgesteld er weinig hoopvol ü'tziet. Aan hartelijkheid overigens Seen gebrek. Men ziet in de mas- sale toeloop een bewijs van toe nemend vertrouwen in Duitsland speciaal in Berlijn, zoals over duidelijk bleek uit de toespraak op openingsavond in de enorme Kongresshalle, vlak bij het spook achtig geraamte dat de oorlogs handelingen destijds van de Rijks dag hebben overgelaten. Truffauf raak gezond PAGINA 11 Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. In Verenigde Staten appelsap jus d'orange tomatensap tomatencocktail Vare de Xlle Berlin Een slap begin tamme verwachting T>t degenen, die het filmfestival in Berlijn bijwonen, behoren ■}an Schell, zij bekend uit vele Duitse en enkele Ameriknnn ae winnaar van een Oscar voor zijn rol van verdediger at Nuremberg". Maria en Maximi- in de film „Judgment j. Ditmaal was het niet burgemeester fUandt, die ons toesprak, want hij was fifotseling naar Bonn geroepen, waar e,an Rusk hem nodig had voor poli- l - zaken, ilij werd vervangen door ,Urgemeester Franz Amrehn, die de '°espraak tot een politieke speech maak- waarin de machthebbers van de Oos terburen niet zuinig werden gekapit- ®'d. Voor de eerste maal mochten im kers de Oostberljjners niet deelnemen A11 de Filmfestspiele. Vanwege de jfjuur der schande, maar aangezien de Jht volgens de spreker het meest in' 'oedrjjke expressiemiddel mag ge' v,uemd worden, zouden de westerlingen dat instrument gebruik kunnen ma- s®h om al het mensljjk leed dat de ge- Jketen stad veroorzaakte, kenbaar te ma*en- Zou dat gebeuren dan was j'eteen de crisis van de Duitse filmpro die maar niet aan the m maakt er een jaloers gevalletje van ue rijke jongedame zegt tot de arme uitverkorene, dat ze haar geliefde maar moet laten schieten, aangezien ze h^m niet de luxe bieden kan, die zij hem tot dusver heeft gegeven. Het is een huile- ng en volstrekt onbelangrijk verhaal- tj onhandig gemaakt en dus vervelend. Het Japanse verhaal Iaat een jonge man een meisje wurgen, dat hij niet k-ns van naam kent, maar alle dagen voorby ziet komen. Hij oemint haar vu rig, doch, aangezien hij niet durft spreken, legt hij de handen te wild om naar slanke Hals, -vaarna hij -t een broche van de engel in de hand verder jmbbmt, cn tot ons aller opluchting uit het beeld verdwijnt. Deze amour a vingt ans ziet er nogal negatief uit. Vajda, de Pool weet er meer van te maken door een meisje dat min of meer verloofd is, verliefd te laten wor den op een soort held van de dag, een onbeholpen jongen, waar ze gauw ge- n eg van krjjgt en wie ze dan ook de bons geeft. Maar Vajda heeft zoveel om- slr nodig om aan z'n eind te komen, dat hij de belangstelling, eenmaal ge wekt, met eigen handen om zeep brengt. Jj^tie opgelost. Ceri ^a's komen kan, terwijl de onderwer om zo te zeggen op straat liggen. De woorden van de burgemeester tsaren in verschillende talen te ho- wn, dank zij de microfoontjes, die aan iedere fauteuil bevestigd waren ab bij tientallen in de omgeving mee- Pruttelden, met geen ander gevolg ?an een gedeeltelijke onverstaanbaar- bb'd van het gesprokene. Dit werd e°g erger, toen de film eindelijk ver bond werd en in diverse talen om de 'oeschouwer heenspoelde. Het werd ■een beetje kermisvermaak en het. was ets teveel gerucht bij al die dialogen k'j muzikale begeleidingen at die film zelf betreft: we kregen de eerste avond zien 1'Amour k Meisje uit Truffauts aandeel in de film „l'Amour d vingt ans". fyf a.ns> ren vijfvoudig liefdesverhaal Sa ttvintigjarigen of daaromtrent, spe- a r-.'f Italië, Japan, Polen, Frankrijk ,«s h'island, geregisseerd door Renzo rXidf Shintari Ishihara, Andrej kblvm' Frangois Truffaut en Marcel h (De eerste en de laatste zijn "f- f..°t zoon van beroemde mannen in •l1 \frnwereld, respectievelijk Roberto Hjn'ax genaamd). Het zijn vijf ver- v") ende verhalen, die geen binding '■lif.fjk'kaar hebben dan de begrippen en „twintig jaar". Ze zijn nau- het vertellen waard. Rosselli- (Advertentie) Ophiils weet ook al geen weg met zijn verhaal. Ik vertel het maar niet. De jongelui interesseren ons maar m!.+ig. Maar Truffaut schie midden in de roos en "t danken we aan het feit, dat hij nergens zwaarwichtig wordt i>-\ met een zekere spot, ja zelfspot, zijn ver haal opdist, helemaal overigens volgens de oude spelregels, die een vakman als Truffaut ernstig blijft erkennen, al worden hem wel eens andere bedoelin gen toegeschreven. In zeer speelse trant bewerkt hij een ontmoeting tussen twee jongemènsen die echte t'- iitigiarigen zijn om te zien en te horen. De jongen is heel verliefd, het meisje helemaal niet. Maar ze gaan wel samen uit en wat meer zegt, de ouders van l et meisje vinden hem een alleraardigste knaap, die ze best als schoonzoon zouden willen hebben. Het komt er niet van. Terwijl ze aan tafel zitten, belt een andere jongeman aan, die een .spraak heeft met het meisje. Ze gaan naar een concert, dat gelukkig ook op de televisie verschijnt, zodat de jongen rustig bij de verkeken schoonouders kan blijven zitten om het concert aan te horen. Jammer, jam mer, verzucht men. Die twee zouden zo aardig bij elkaar gepast hebben. Het zag er zo veelbelovend uit, maar het heeft niet mogen zijn. Het wordt alle maal met een glimlach verteld, die geen vleugje teveel weemoed toelaat. Het fragment van Truffaut was het enige dat de liefhebber kon boeien. Ilct is veel te weinig voor bet begin van liet filmfeest, da't veertien dagen duren moet. En verder? De gewone drukte: jonge meisjes die proberen er uit te zien als of ze nog wel eens sterren zullen zijn; een parade van sterren in de Kongress- halie. bestaande in een flitsend ver schijnen op het toneel, het afroepen van namen en het verdwijnen in de menigte; flauw en aanstellerig naïef en burger lijk. En ja, van die chauffeur moet ik toch ook iets vertellen. Onze taxichauf feur van Tempelhof naar de Kurfür- stendamm. Hij reed nog niet, of hij deelde ons mede, dat hy een poosje in Amsterdam had gewoond. In 1940, ja- wohl. Hij had er vrienden van overge houden, ganz anstandige Leute. Volkom, men neutral, wissen Sie. En of we het wisten... Maar dat was buiten het festi val om, en we hebben onze mond ge houden. Dbg. (Advertentie) (Van onze correspondent) GOES, 26 juni Een uur lang heb ben schipper S. Quist (42 jaar) van de garnaienkotter „Tholen 14" en zijn knechts Kees Deurlo (20) en Dick Hage (17) gisteren voor de Schouwse kust te vergeefs gevochten voor het behoud van hun schip, dat in moeilijkheden was ge raakt doordat een van de korren in een wrak bleef steken. Het voer onwrik baar vast op een verraderlijke zandrug in de Banjaardplaat. Door de zware dei ning maakte het schip zoveel water, dat de drie mannen genoodzaakt waren in het woelige water te springen. On danks het feit dat zijn mannen meer dan honderd meter door de branding moesten zwemmen, slaagden zij erin de „Veere 7" te bereiken. STRAATSBURG 26 juni Hier maandag een commissie van de Raad van Europa bijeengekomen om te spre ken over de uit exterritoriale wateren opererende „piraten-zenders". De juri dische commissie van de raadgevende vergadering heeft een speciale onder- commissie benoemd om het vraagstuk van het optreden van deze zenders te f Advertentie) Vier betrouwbare middelen in 1 tablet doen wonderen tegen pijn en griep Glazen buisje 20 tabletten f 0,80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 Advertentie) WAT IS HET VERSCHIL TUSSEN APPELSAP en appelsap? De ene appelsap is drie maal beter en heet B3 Appelsap. Dat is de appelsap die u 20 snel opmontert en puur, puur, puur is... UTRECHT, 26 juni Na de oorlog is voor slechtzienden de contactlens naar voren gekomen voor degenen die om een of andere reden geen bril wen sen te dragen. Bovendien en dit is uiteraard belangrijker zou deze een uitkomst bieden in gevallen, waarin een bril niet meer afdoende is, omdat een brilleglas slechts tot -25 en een contactglas tot -60 kan worden gesle pen. Uit Duitsland kende men de laat ste jaren een contourlens, doch de laatste ontwikkeling biedt Engeland naar het lijkt met een z.g. veri-con- flex contactlens, die een curve méér heeft, Twee opticiens, de gebroeders Roo- sen, respectievelijk wonend in Lei den en Emnieii, hebben bij het En gelse bedrijf, dat deze lenzen van perspex (hetzelfde glas als van vlieg tuigen) vervaardigt, een opleiding gevolgd over de mogelijkheden en het „aanzetten" van deze onzichtba re brillen. Reeds twee jaar hebben zij zich hiervoor bijzonder geïnteres seerd en nauwkeurig gevolgd, wat er op dit terrein was - bereikt. Zij wen sen voor de verspreiding van deze nieuwe lenzen in ons land andere daarvoor in aanmerking komende op ticiens in te schakelen, in nauwe sa menwerking met een ter plaatse ge vestigde oogarts. Uitdrukkelijk stellen zij daarbij als voorwaarde en hiervoor moet de be treffende opticien een verklaring teke nen, dat hij zich voor de levering van de veri-conflex contactlens aan de cli ënt in verbinding stelt met een cog- arts. Deze heeft de kromming van oog en de nodige sterkte van de lens te bepalen en zal na een week controle ren, hoe de patiënt reageert en of alles op de juiste wijze is geplaatst. De op ticien zal op zijn beurt de patiënt leren de lens op de juiste wijze in het oog te zetten en 's avonds voor het naar bed gaan met een eenvoudige hand greep te verwijderen. In september wordt begonnen een aantal opticiens hiervoor een instructiecursus van drie dagen te geven. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 26 juni. Drie Ameri kaanse netwerken (NBC, CBS en ABC) zullen met de Europese Radio-Unie de eerste transatlantisrhc televisie-uitzen ding via een telestar-communicatie-sa- telliet verzorgen. Deze uitzending, die waarschtfnlijk tussen 15 en 27 juli zal plaats vinden, zal ongeveer 30 minuten duren. De Amerikaanse bijdrage zal be staan uit een programma met actueel nieuws. Het Europese programma valt in drie delen uiteen. Om de kijkers een indruk te geven van de omvang van het Eurovisienet worden eerst beelden getoond van het technisch centrum van de Europese Radio-Unie in de koepel van het Paleis van Jus titie te Brussel. Van daaruit zal men de vier uiterste punten in het Euro visienet laten zien. Het is niet uitge sloten dat ook beelden uit Moskou als het meest oostelijke punt zul len worden uitgezonden. Het tweede deel bestaat uit opnamen van de ..Jungfrau" en de grote rivieren van Europa. In het laatste deel nemen de camera's een kijkje in Rome. Londen, Parijs en Belgrado. In Nederland zal men zowel het Ame rikaanse als het Europese programma kunnen volgen, als tenminste de kwa liteit een overname toelaat. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 26 juni De K.R.O.- televisie zal geen nieuwe afleveringen van de filmserie „De strijd tegen het onrecht" van de „Four just men": Jack Wawkins, Dan Dailey, Vittoria de Sica en Richard Conté, op het scherm bren gen. „Evenmin ais bij de Hitchcock-serie hebben wjj uit de nog voorradige films een contractueel verplichte serie van dertien afleveringen kunnen selecteren die in haar geheel geschikt zou zijn om Ie vertonen. In vele landen koopt men een hele serie na twee op-zicht films - die uiteraard de beste zijn te heb ben beoordeeld. Wij gaan echter zelf naar Amerika en laten ons daar alle films voordraaien. Daarna stellen wy zelf de serie samen. Zo kozen wij de afgelopen 39 afleveringen van „Alfred Hitchcock presents" uit zeventig tot tachtig films." Dit zei ons het hoofd )'aa de afdeling filmzaken van de K.R.O.-televisie, Fred Bredschneyder, Het enige wat hij van de Hitchcock- serie heeft overgehouden is een aantal boze brieven (gemiddeld twee per uit zending) van kykers, die het vertonen van de misdaad schadelijk noemden. Hoewel Fred Bredschneyder nooit posi tieve schriftelijke reacties heeft gekre- £erL weet hy toch wel dat de Master of Suspence bij een grote groep kijkers zeer in de smaak is gevallen. Of de laat- sten de thriller-expert lang zullen moe ten missen zal afhangen van de kwali teit van de nieuwe films. Intussen zal zoals wij reeds berichtten inspec teur Bollinger van Scotland Yard de plaats van Alfred Hitchcock innemen. Het einde van deze filmreeks is over- gens nOg lang niet in zicht, wat vooral voor de jeugdige kykers een grote ge ruststelling zal zijn. WASHINGTON, 26 juni (UW) Ad vocaten voor de Koninklijke Neder landse Stoomboot Maatschappij (KNSM) en de Noorse Viking Lijn heb ben voor de Amerikaanse Raad van de Scheepvaart te Washington geprotes teerd tegen een voorgestelde afspraak tussen de Amerikaanse Grace Line en de Venezolaanse Compania Anomina ■nezolana de Navigacion. Het betrèft hier een mogelykè beper king, die aan buitenlandse scheepvaart maatschappijen zou wórden opgélegd betreffende het vrachtvervoer, waarvan de Grace Line zou warden vrijgesteld. AMSTERDAM, 25 juni. Na haar voor de helft mis lukte eerste bijdra ge aan het Holland- Festival heeft de Nederlandse Opera vanavond een vol gende prestatie ge leverd met Mozarts „Zauberflöte". Een gewoon repertoire stuk dus, dat enigs zins was opgedoft om in het Festival te kunnen compa reren. Veel was er ove- -igens niet aan ge daan. Men had een gast-tenor zit We nen laten komen voor de rol van Ta mino. Oorspronkelijk had dit Anton Dermota zullen zijn, doch zonder naderê opgave van reden had de Nederlandse Opera hem vervangen door Murray Dickie. Daarmee ging veel verloren van de charmé, die nien zich aanvankelijk had voorgesteld. Murray Dickie is een degelijk zanger, doch de kwaliteit van zijn stem is van bescheiden aard. Zij klinkt helder, maar haar mogelijkheden zijn beperkt. Hij kan er niet veel mee I doen en hij krijgt derhalve niet de poë- tisch-gevoelvolle sfeer, die deze uit het Duitse gemoed ontsproten rol vergt, ter wijl de stem nu ook weer niet hel ge noeg en de fantasie van de zanger niet zn rijk is om te vergoeden, wat men aan gevoeligheid ontbeert. Aangezien Tamino een dominerende figuur in het stuk is, bepaalde déze Tamino wel on geveer het middelmatige gemiddelde van de scenische prestaties. Hij vond overigens op deze avond een bijzonder heldere Pamina van Er na Spoorenberg tegenover zich. Bella Jasper gaf een merkwaardige „Köni- gin der Nacht": de hoge coloratuurto- nen krachtig en zuiver, doch alles wat daaronder lag totaal onbelangrijk. De overige rolbezetting was zoals men die bij de Nederlandse Opera ge wend is: soms goed, zoals de drie da mes en de drie geesten, klein van stem maar aangenaam: Burcksens Papage- no, die gemakkelijker en dus beter was geworden dan men hem voordien hoor de, maar daartegenover verkeerd bezet te rollen. Guus Hoekman heeft thans minder dan ooit een Sarastro in zijn stem, en Paolo Gonn ként zijn stem stel lig veel te góed om óóit te hebben kunnen denken, dat hij een Sprecher zóu kunnen leveren. In het normale bedrijf van de Nederlandse Opera schij nen zulke apert foutieve bezettingen onverbeterlijk te zijn, doch ais men pretendeert daarmee hét peil van een Festival te kunnen halen, is het onver mijdelijk er weer eens aan te herinne ren dat men niet de dingen goed kan doen op een koopje. De voorstelling werd gedirigeerd door de nieuwe eerste dirigent van de Ne derlandse Opera, Franz Bauer- Theussl. Hy bleek een muzikaal ar- tiest, die het behoeft bij zijn Ween- se scholing niet te verwonderen vooral gevoel heeft voor lichte, zingen de klank. Dit bleek uit zijn orkest goed in de verhouding tot de scène ge bracht, wat voor de vakman approu- veert zowel als uit de zang. De hele opvoering was inderdaad zangeriger dan men gewend is. Dit is een vooral niet te onderschatten kwaliteit. Hij heeft mij er niet van overtuigd, dat hij krachtig genoeg is om een mar kant ritme te maken en vol te houden. Maar nog curieuzer is, dat hij, die nu al ettelijke keren het werk met dit ge zelschap heeft gemaakt, er nog niet in geslaagd is zijn zangers ertoe te be wegen mee te gaan met de stromende tempi, die hij volkomen terecht voor staat. Er is bij hem geen sprake van jagen, integendeel, hifi is gematigd, maar hij houdt wel van vloeiende mu ziek. De meeste zangers echter heb ben een voorliefde voor zalverig trekken. De metrische ontsporingen van Bella Jasper zijn wellicht nog aan een acci dentele oorzaak te wijten, maar in het algemeen vertikken de zangers het met de témpi van de dirigent mee te gaan. Dit kan slechts op twee manieren ver klaard worden: ofwel het ontbreekt de dirigent aan voldoende autoriteit, ofwel er is niet voldoende gerepeteerd. Van uit de zaal valt dit niet te beoordelen. Alleen: in het laatste geval komt dit toch ook weer voor rekening van de dirigent, die in zjjn functie bij de Ne derlandse Opera zich boven al zjjn ar tistieke kwaliteiten uit inzonderheid moet kenmerken door het haar op zijn tanden. Zónder dit bezit kan hy het hoofd niet boven de baaierd uit hou den. LEO HANEKROOT bespreken. De commissie behandelt het vraagstuk op basis van een rapport, uit gebracht door' de Internationale Unie van Telecommunicaties en van rappor ten, die zijn uitgebracht door de betrok ken autoriteiten van de landen, waar deze zenders optreden. In het rapport der Internationale Unie van Telecommunicaties wordt onder meer opgemerkt, dat uit Zweden klach ten zijn ontvangen over storingen in het Zweedse omroepsysteem als gevolg van het optreden van „Veronica". Voorts heeft het station volgens het rapport in zijn uitzendingen neven-effecten, die storend werken op de verbindingen ten behoeve van de luchtvaart. Het rapport merkt op, dat „Veronica" thans geen vlag meer voert. Oorspronkelijk voerde het schip de Panamese vlag, maar de registratie in Panama werd reeds twee jaar geleden ingetrokken. Het rapport maakt melding van nog vier andere schepen, die moeilijkheden veroorzaken in Scandinavië. In de Sont, tussen Denemarken en Zweden, ligt het radioschip „Cheeta" met de vlag van Honduras in top. In het noordelijke deel van de Grote Belt ligt de ..Cheeta 2", van waar af een station werkt, dat zich „Radio Mercur" noemt. Dit schip voert geen vlag, doch het station beweert in Honduras te zijn ingeschreven. Voor Stockholm ligt buiten de territoriale wateren de „Magda Maria of Panama" onder Panamese vlag. Van dit schip opereert „Radio Nord Onder Libanese vlag ligt voorts in De Sont nog de ..Nejmah al Hazz". die gastvrijheid biedt aan het station „Danmarks Com- mercielle Radio". Het Libanese ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft even wel medegedeeld, dat het reeds in ok tober 1961 opdracht heeft gegeven aan de consul-generaal in Rotterdam om maatregelen te nemen om een einde te maken aan de illegale uitzendingen van dit schip. (Van onze radio, en tv-redactie) HILVERSUM, 26 juni Het ballet- programma, waarmee d, gemeente Hamburg de 80-jarige componist Igor Strawinsky heeft gehuldigd, zal zondag middag 1 juli op het Nederlandse scherm te zien zijn. De NTS zal dan een opname uitzenden, die de Duitse TV van de huldiging in de Hambur-se Staatsopera heeft gemaakt. Het New York City Ballet en het ballet van de Staatsopera in Ham burg voerden zondagavond 24 juni drie balletten uit naar ide Griekse sage op muziek van Strawinsky's Orpheus, Agon en Apollon Musagète. Bij het laatste ballet dirigeerde de componist zelf het Philharmonisch Staatsorkest: de eerste twee uitvoeringen werden door Leopold Ludwig e.n Robert Craft geleid. De choreografieën op de com posities van Strawinsky zijn van George Balanchine. BUSSUM, 26 juni In de rubriek „Memo", waarmee de N.C.R.V.-televi- sie gisteravond haar t rogramma open de, werd de befaamde B.B.C.-om roeper en radio- en tv-verslaggever Ri chard Dimbleby geïnterviewd, die van de gelegenheid gebruik maakte om met het oog op de binnenkort te verwachten intercontinentale t.v.-uitzendingen door middel van aardsatellieten, enkele ge zonde ideeën te lanceren met betrek king tot de Eurovisie-programma's, die naar zijn mening te eenzijdig op de sport en niet voldoende op de karakte ristieke eigenheden van de deelnemen de landen zijn gericht. Nadat een filmpje uit de serie „Va der weet het beter", waarin Bud om wille van ,,1'amour, toujours l'amour" Franse les ging nemen bij een onwaar schijnlijk jonge en knappe lerares, ga rant had gestaan voor een half uur pretentieloos routine-amusement, volgde een muziekprogramma, waar aan de Zuidafrikaanse sopraan Han- lie van Niecerk, de bariton Gar field Smit en de pianist Leo Drie- huys meewerkten. Het optreden van Hanlie van Niecerk was aanleiding om nog eens een op telerecording vastge legd fragment uit te zenden van de opera „Iphigeneia", waarin zij ver leden jaar oktober bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van de N.T.S. in de Amsterdamse schouwburg haar Nederlands debuut heeft gemaakt. De slechte beeldkwaliteit beroofde ons ech ter goeddeels van het genoegen, dat dit terugzien ons bereidde. Daarentegen kon men aan het duet uit de tweede akte van „La Traviata". dat zij met Garfield Smit zong, enig visueel genoe gen beleven. Hier werd echter tijdsge brek ^aangevoerd als excuus om cou- Tures aan te brengen, hoewel de aan gekondigde tijd zoals gewoonlijk ruim werd overschreden. De discussies van het forum onder leiding van prof. mr. dr. I. A. Diepen horst, dat zich de laatste maal voor de grote vakantie bezig hield met het probleem van de scholieren die tijdens de vakantie gaan werken verliepen wat levendiger en in elk geval concreter dan gewoonlijk. De forumleden, die zich voorstanders of gematigde tegenstan ders van deze nieuwe vorm van va kantiebesteding door de jeugd toonden, hielden zich vooral bezig met de sociale en pedagogische kant van de kwestie, waarbij de nadruk werd gelegd op de verantwoordelijkheid van de ouders. De N.T.S.-uitzending van de zestien de aflevering in de serie „V for victo ry" naar de memoires van Winston Churchill, waarvoor het N.C.R.V.-pro- gramma werd onderbroken, hield zich onder de titel „Het getij keert" bezig met de wending ten gunste van de ge allieerden, die het verloop van de oor log in 1943 nam: het terugdringen van de Duitse duikboten, de verovering van de hegemonie in de iucht en de be vrijding van Rome. Vooral de authen tiek opnamen van de strijd in de lucht zorgden voor menig belangwekkend momeiit. Een gevarieerde, redelijk goede tv- avond, echter zonder uitschieters. Ftn. HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, actueel. 18.20 Piano spel. 18.30 R.V.U.Van Bach tot Bou- lez - VI, door Hans Citroen. 18.00 Paris vous parle. 19.05 Operamuziek. 20.00 Nws. 20.05 Discotaria. 20.55 Promenade ork. 21.35 In gesprek met Simon Vest dijk. (12e en laatste). 22.00 Holland Fes tival 1962: Koorzang: Oude muz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Viool- conc. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - 18.00 Voor do jeugd. 18.20 Pianospel. 18.35 Lichte or- kestmuz. en zangsol. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Licht te verteren. 20.15 Holland Festival 1962: Zangrecital. 21.00 Bra bants halfuur, klankb. 21.40 Brabants or- kest: klassieke muz. 22.05 De zilverfluit, licht progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. 23.10 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.: 18.00 Nws. 18.15 In the South-Éast: regionaal progr. 19.00 Klassieke muziek. 19.30 Amus. muz. 20.30 Lezing. 20.50 Amu sements muz. 21.30 Discussie. 22.00 Nws. 22.30 Cabaretliedjes. 22.45 Pari. overzicht. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.35 Kamermuziek. ENGELAND. BBC Light Progr. 15.00 en 247 m.: 18.33 Sportprogr. 18.45 Hoor spel, 19.00 Nws. en Journ. 19.31 Opspo ren van oude vrienden. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Verzoekprogr. 22.00 BBC Schots Va riété-orkest. 22.30 Nws.. sport en act. 22.41 Gevar. muziek. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.45 Ge var. gram 21.45 Nws. 23.35 Pianocon cert. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer bericht en gevar. muziek FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.18.20 Nwe operasterren. 19.00 Nws. 20.00 Ork. concert. 21.10 Kamermuz. 22.25 Spaanse muziek. 23.13 Kamermuz. 23.53-24.Ö0 Nws. BRUSSEL, 324 m.18.20 V. d. sold. 18.45 Commentaar b. d. Ronde v. Frank rijk. 19.00 Nws. 19.40 Muz. portret. 19.50 De liberale middenstandsfederatie 20.00 Hoorspel. 21,15 Gevar. gram. 22.00 Nws. 32.15 Voordr. 22.55-23.00 Nieuws. BRUSSEL. 484 m.: 18.30 Gevar. gram. 19.00 Gevar. gram. 19.30 Nieuws. 20.00 Amus. muziek. 20.3U Kamermuz. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Cricket. 12.10 Orkestconc. en sol. 12.30 V. d. boeren, 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Licht progr over de advertentiewereld. 13.40 Kamermuz. 14.00 Schoolrad. 15.00 Rep. tenniskampioensch. in Wimbledon. 16.00 Koorzang. 16.45 Rep. tenniskamp. in Wimbledon. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND BBC Light, progr 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Populaire muz. 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. cricket. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. b. h. werk. 16.15 cricket. 16.35 Gram. v. d. jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Lichte gram. NDR. WDR. 309 m. 12.00 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. J6.00 Or kestconc. en solist. 17.00 Nws. 17.45 Lich te gram. FRANKRIJK 3 280 en 235 m. 12.02 Nws. 12.10 Orkestconc. en solist. 14.15 Kamermuz. 15.05 Klassiek concert. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nws. 12.03 lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Viool muziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Kamermuz. 14.0' Lich te gevar. gram. 15.00 Kamermuz. 15.40 Pianorec. v. d. jeugd. 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Amus. muziek. 17.0C Nieuws. 17.15 Amus. muziek. 17.50 Boekbespreking BRUSSEL, 484 m.: 11.55 Gram. 12.03 Gevar. muz. 13.00 Nws 13.16 Gevar gram. 14.03 Lichte muz. 15.03 Gram v. d. jeugd. 16.08 Lichte muziek. 17.0" Nws. HILVERSUM i, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken. 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 18.18 Italiaanse lichte muz. 8.30 Verkeerswenken. 8.36 Muz. ochtend post. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtendgym. V. d. vrouw. 9.10 Belgische orkestmuz VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 19.20 V. d. vrouw. 11.00 Saionork en zang.sol 11.30 Marinierskapel. 12.00 Pianoduo: lichte muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Ham mondorgelspel 13.00 Nws. 13.15 Licht ens, m. zangsol. 13.45 Gespr. portret 14 00 Klassieke muz 15.00 Hoe worden wij ge regeerd?, lezing. 15.10 V. d. jeugd 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie en snip perdagen. 17.50 Regeringsultz.: Papoea cn techniek, door H. Heynes. HILVERSUM It, 288 m. NCRV' 7 00 Nw*' Gewijde muz. 7.30 Lichte gram. hrood des levens, medita- ne 8.00 Nws. 3.15 Rediokrant. 8.35 Vlotte ochtendklanken (gr.). 9.00 Voor de zie- A, Gram. muz. 9.40 Voor de vrouw. Pianospel (gr.j. 10.15 Morgendienst. 10.45 Meisjeskoor en solisten. 11.05 Mo- öerne orkestmuz. 11.65 Gram. muz. 12.15 Lichte orkestmuz. (gr.). 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Ge wijde liederen. 12.37 Alle Dag Kerk dienst. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ensemble. 1.3.45 Mndei -e orkestmuz. (gr.). 15.00 Gi taarspel (gr.). 15.15 Vrije tijd.... we] besteed. 15.30 Klass kamermuz. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 JgzzmuZ. 1T.40 Beursbe richten. 17.45 Opergmuz. (gr.). ,^S:„n2?k00r-Joï-rn' 20'20 Politieke uitz. VVD. 20-30 De Elleboogwerker, filmpje. 20.45 1001 tekeningen, komische tnstruk- tiefilm uit Joegoslavië. 21.00-22.40 Sha- dow ol a doubt (Achterdocht), Hitch- cock-film. DUITSE TELEVISIEPROGR. (Regionaal progr. NDR: 18.20 Progr overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.30 Hier und Heute, journaal. 19.15 Alarm voor Dora X. NDR: 19.25 Eet stond op de eerste bladzijde). 20.00 Journ. en weer- mY. jrPkT,0 S°c- Progr. 21.10 Film. 22.10 Nws. 22.20 Reportage Tour de France. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 De socialistische gedachte en ae- 'ie- 13-30 Internat. Jeugdkron. 20.00 Nws. 20.30 Eurovisie: Reportage Trur de Fran ce. 20.40 Kroniek over de vrijetijdsbeste ding. 21.20 Eenakter. 21.40 Festival van Wenen: symf. concert. 23.05 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Filosofie en lekenmoraal. 20.00 Nws. 20.30 Eurovisie: Reportage Tour de France. 20.40 Het festival van Saint Hu- bert. 20.50 Reportage over de tweetalig heid In Canada. 22.10 Culturele uitzen ding. 22.40 Nws. NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.85 Jeugdjourn. Kerken: 17.45-18.05 Logboek Bljbelprogr, v. d. jeugd. DUITSE TELEVISIEPROGR. 16.00-17.00 V. d. jeugd. 17.00-18.30 In ternationaal concours Hippique te Aken- Laurensberg. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. jeugd. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 Eurovisie: Paardensport om de Grote Prijs van Europa.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 11