t Verlies K.L.M. in eerste kwartaal ƒ40,4 (18) min. Hoop op betere resultaten de overige kwartalen EXA Praten over Berlijnse Muur Weinig kans voor Westers voorstel DE GEZWORENEN Alfredo DAGPUZZEL s v. Zoghei (DOS) op transferlijst MOORD in de Apollokliniek Maagklachten? CHEFAROX m 1 1 De Vries en Van Dijk (Sparta) en Renders (PSV) op transferlijst Prognoses Duindigt UüiFOÜOS Bestuur afgetreden HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 26 JUNI 1962 PAGINA 2 DE KOERSDALING WAS VOOR ALLE FONDSEN NIET EVEN GROOT. Neemt dus irelang bij een geselecteerd bezit. Vraagt ons laatste verslag. DE NEDERLANDSCHE FONDSEN MIJ/'NEFO" N.V. Herengracht 436, Amsterdam (C.) DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY doof HERCE Kleine monniken die met een vlieger spelen Dit lijkt niet l ernstig!, Een vlieger Ie spelen mar...Ze spelen ntzzr...en geen mens die zich om mij bekommert.lk mzzk. een kleine verkenningstocht.. Mar ik moet éérst en voor zl mijn schoenenbak vinden. Duizend bommen en gr inzien, dzt begint qoed Wel, wit krijgen wij nou Ofwelzjn mjn voeten qczwoHen, of wet zjn mjn schoenen ge krompen... tk krjg ze nietzzn 1; BERLIJN, 26 juni (Rtr, UPI) De Verenigde Staten, Brittan- nië en Frankrijk hebben in nota's aan de Sovjet-Unie voorgesteld gezamenlijk in Berlijn besprekin gen te voeren over de schiet-inci- denten bij de muur en over her stel van het vrije verkeer van personen en goederen binnen de stad. Volgens gezaghebbende krin gen in de Britse hoofdstad denkt het Westen niet aan een vier- mogendhedengesprek op hoog niveau, maar aan besprekingen tussen de vertegenwoordigers van de vier regeringen in Berlijn. Wat dit betreft heerst er nogal wat scepticisme. Door toe te stemmen in een gesprek van de comman danten van de Grote Vier van de Tweede Wereldoorlog zouden de Russen toegeven, dat Berlijn een viermogendhedenstatus heeft, het geen ze juist bestrijden. ËRIC DE NOORMAN do<2ir MARTIN MCNS -— kruiswoordraadsel ts pKt- AMSTERDAM. 26 juni De inkom sten van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij K.L.M. waren in het eer ste kwartaal 3962 lager dan in de overeenkomstige periode van het vo rige. jaar. Het vervoer, dat sinds het hegin van de zomer van 1961 achter bleef bij de verwachtingen, heeft zich in de verslagperiode nog niet hersteld. Bovendien is de gemiddelde opbrengst van het vervoer gedaald door de ver dere verschuiving van het vervoer naar categorieën met de laagste ta rieven en door de revaluatie van de gulden in maart 3961. Ingrijpende maatregelen tot vermindering van de kosten zijn in uitvoering, doch de in vloed daarvan kon in de verslagperiode nog slechts ten dele tot uiting komen. Dientengevolge is het verlies in het eerste kwartaal ten bedrage, van f 40 min aanzienlek hoger dan het verlies in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. WINST- EN VERLIESREKENING (in miljoenen guldens) januari t/m. maart Bedrijfsinkomsten V ervoersinkomsten Overige inkomsten Bedrijfskosten Afschrijvingen vliegend materieel en overige duurzame activa; amortisatie voorbereidingskosten Saldo bedrijfsinkomsten en -kosten Winst bij verkoop vliegend materieel enz Saldo overige baten en lasten Verlies vóór belastingen Vrijgekomen uit de voorziening voor belastingen naar de winst Verlies Verlies in guldens per gewoon aandeel van f 100,27,76 Door de verkooppolitiek er op te rich ten zoveel mogelijk profijt te trekken van de inmiddels weer toenemende vraag naar luchtvervoer en door ver dere kostenbesparende maatregelen, hoopt men voor de overige kwartaien van het jaar, ten opzichte van 1961, geleidelijk betere resultaten te behalen. In het eerste kwartaal werd het twaalfde DC-8 straalvliegtuig afgele verd en in bedrijf gesteld. Een order voor nog een vliegtuig van dit type werd geplaatst; de aflevering zal m de loop van de komende zomer ge schieden. Hieronder volgt een overzicht van het vervoer op lijndiensten (in miljoenen tonkilometers): 1962 1961. 111.3 121,1 12,2 10,4 123,5 131,5 141.0 142,3 17,5 10,8 23,0 19,6 40,5 ^—30,4 2.0 0.1 0.3 40,4 28.7 10,7 40,4/ 13,0 27,76 12,35 (Van onze sportredactie) DEN HAAG, 26 juni. Op eigen verzoek zijn Piet de Vries en doelman Van Dijk van Sparta op de transferlijst geplaatst. Het bestuur van Sparta heeft daar reeds Allart, Daniels en Verhoeven aan toegevoegd. Bij DOS zijn behalve Van dor Linden en Van Zoghei ook Rrokx en Theunissen opgenomen op de Jiist. die gisteren, voor het eerst in de ..Sportkroniek" werd gepubliceerd. De PSV-er Renders en Paauwe van Ensche- dese Boys z\jn er op eigen verzoek op geplaatst. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 26 juni Voor de woensdagavond op Duindigt (aanvang 17 uur) te houden courses luiden onze prognoses: Rumbaprijs (1000 WD Axel Hollan- dia, Aïvan Athel, Apace Speucer. Samba-priis (2140 tb) Zany, Zigeu nerkoning, Zoon van Hollandia. Quickstep prijs (ren-leerlingen 3106 m) Agram, Sexy, Karmystou; Wals-prijs (2520 m) Zanella, Witvoet, Zephyr Magowan. Foxtrottprijs: (2000 m) Zéfa, Tritan Erebus, IJsselmonde. Calypso-prijs (ren 1800 m) Heraut, Seven Sisters S, Defendeur. Tango-prijs I (2500 m) Xirene Hol landia, IJberflöte, Xissy Norton. Tango-prijs II (2500 m) Vrijbuiter, Vic tor Emmanuel, Veratonka. Twistprijs, (leerlingen 2300 m) Zege rus Th. Hollandia, Wally Parisien, Ze phyr. Polkaprijs (2000 m) Agfa, Adelbraut M, Alketvj van E. januari t/m. maart: 1962 1961 groei Passage 51,3 55,8 8% Vracht 33.0 29,6 11% Post 3,9 3,8 1% 88,2 89,2 1% Produktie 165,0 158.8 4% Beladingsgraad 53,5% 56,1% Zoals bekend heeft de Nederlandse Regering bij de Sta ten-Generaal een ontwerp van wet ingediend, hetwelk de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën machtigt om namens de Staat garanties te stellen voor door de K.L.M. aan te gane geldleningen tot een bedrag van f 375 min en waarbij de genoemde ministers tevens gemach tigd worden aan de K.L.M. leningen te verstrekken tot hoogstens f 50 min ter handhaving van een voor de bedrijfs voering vereiste liquiditeit. De aan de ministers gegeven mach tigingen zullen, volgens het wetsont werp, geldig zijn tot 1 januari 1965. Indien de Staten-Generaal de voorstel len van de regering aanvaarden zal de basis gelegd zijn om, onder meer door herfinanciering van het in de Verenig de Staten van Amerika opgenomen bankcrediet, enkele financiële proble men die uit de geleden verliezen voort komen, op te lossen. Hiertoe behoort ook, dat de mogelijkheid wordt geopend voor de financiering van investeringen, nodig voor de verdere modernisering van de vloot. (Advertentie) Copyright Casterman I VENRAY, 26 juni R.K. Lyceum voor jongens Gymnasium-B. P. A. M. Janssen, K. Pouwels Venray; P. Raedts Oostrum; J. Schouten Venlo; G. Dil- weg Amsterdam; P. van Dijk Kaatsheu vel. VELSEN, 22 juni Gymnasium Piulinum. Voor de afdeling gymnasi um-a slaagden de heren: A. Brants, Dongen; F. Broers, Tilburg; F. ear lier, Rotterdam; J. Ditters, Eist; P. Dijkstra, Harlingen; H. Michels, Mer- selo; T. Nieuwenhuizen, Nieuwkoop, J. v. Osch, Venray; A. Pape, Moergestel; C v. Ravesteijn, Rotterdam; H. Rei- mert, Raalte; F. v. Rossum, Hilver sum; A. Schaminée. Nijmegen; A. F. Smit, Heemstede; G. Vemooy, Werk hoven; L. v. Vlodorp, Eindhoven; J. de Wit, Beverwijk; J. Zeinstra, Tjerk- werd. Afgewezen: een. AMSTERDAM, 25 juni De univer siteit kand. rechten mej. A. H. Herpers en de heer R. Orobia de Castro (Am sterdam), doet. examen fys. aardrijksk. P. H. J. Spaa (Soestdijk), doet. soc. aardrijksk. W. T. Ritsma (Amsterdam), fys. aardrijksk. W. Th. Spaargaren en J. A. M. ten Cate (Amsterdam), kand. ,,Dn tegenwoordige moeilijkheden in Berlijn zijn," aldus de Westerse nota's, geheel en al te wijten aan het on wettig cn onmenselijk optreden van do Oostberlijnse autoriteiten, die, met vol ledige instemming van de Russische regering, het vrije verkeer in Berlijn hebben stopgezet door op 13 augustus vorig jaar een muur op te richten waardoor de stad verdeeïd is. Verder wordt gewag gemaakt van de „klaar blijkelijke bezorgdheid" aan Russische zijde over het toenemend aantal in cidenten bij de muur en gezegd dat deze kwesties het best in Berlijn door vertegenwoordigers van de regeringen van de V. S., Engeland, Frankrijk en de Sovjet-Unie kunnen worden bespro ken en wel met het doel op alle ge schikte manieren herhaling van inci denten te voorkomen, in het bijzonder door te zoeken laar mogelijkheden om het verkeer van personen en goederen binnen Berlijn te vergemakkelijken. De Westefsen wijzen de Sovjet-Unie Titu is de erop dat zich voor de oprichting van de „muur" in Berlijn geen geweldda den aan de sectorgrens voordeden. De Westberlijnse autoriteiten hebben ove rigens de aanmaning gekregen, aldus wordt in de nota's verzekerd, onvoor waardelijk een verscherping van de toestand te vermijden. In de Britse nota wordt hieraan toegevoegds echter vanzelfsprekend dat Britse regering de maatregelen steunt om het vermoorden van vluchtelingen te verhinderen en het gevaar voor West-Berlijn tengevolge van schieten over de sectorgrens heen af te wenden. Dergelijke handelingen van Oostberlijn se zijde zullen voortaan zoals reeds tot nog toe het geval geweest is tot passende tegenmaatregelen leiden." Daar in de Sovjet-nota van 7 juni in het bijzonder werd gedoeld op het neerschieten van de volkspolitieserge- ant Dieter Goering op 23 mei, wordt van Westerse zijde nog een nadere op somming van incidenten b0 de muur gegeven, namelijk: ,,in de periode van 8 mei tot 11 juni vier gevallen waarbij Oostduitse wachtposten met opzet West-Berlijn in schoten en waarbij drie jongeren werden gewond. In dezelfde periode vier gevallen van indringing van gewapende Oostduitsers of Oost- berlijners in West-Berlijn, drie inciden ten waarbij vier personen uit West- Berlijn werden ontvoerd en tenminste tien afzonderlijke incidenten waarbij ook Westberlijnse politiemannen of bur gers werden aangevallen. LONDEN De Amerikaanse minis ter van buitenlandse *aken, Dean Rusk, heeft gisteren zijn overleg met Britse regeringsleiders afgesloten, en met hen in principe overeenkomst bereikt over een mogelijke conferentie van minis ters van buitenlandse zaken in jöü in Genève over de, kvyestie-Berljjn. D® Amerikaanse woordvoerder in Londen Robert Manning, deelde op een gesar menlijk Amerikaans-Engelse persconfe rentie mee, dat Rusk op zijn Europese reis veel steun had gekregen wat be treft het vooroverleg over Berlijn, maar dat geen der geallieerden er haast in had willen loggen. Manning zei dat Rusk en andere Westerse ministers van buitenlandse zaken in juli in Genève mogelijk over leg zouden plegen met Ruslands minis ter van buitenlandse zaken. Gromyko. Rusk en zijn Britse collega Lord Home zijn voornemens de slotfase bij te wo nen van de veertienlandenconferentie over Laos. Die conferentie wordt vol gens Manning op 2 juli hervat, maai' de ministers zouden alleen naar Genève gaan voor de ondertekening van het akkoord over de kwestie-Laos. soc. aardrijksk. C. de Loor (Zaandam), J. J. Huson en J. G. Lambooy (Am sterdam) en met lof mej. S. P. Kreens (Amsterdam). UTRECHT, 26 juni Rijksuniversiteit kand. Ned. leteren: W. H. H. Marie (Amersfoort), kand. rechten: J. Huigen (Rotterdam en H. F. F. de Bree (Bus- sum), kerkelijk examen: C. B. Roos (Dordrecht), C. Schilder (Vlaardingen) en F. C. M. Roodenburg (Vlaardingen) kand. theologie: H. A. J. Ronde (Zeist), mej. G. M. van Asperen (Rotterdam), J. H, N. Veldhuysen (SoeSt), W. de Greef (Amersfoort) en mej. R. B. Or- mel (Doorn), doet. geneesk. F. Mi Berk (Baam), P. H. Minderaa (Zeist), mej. A. M. Rognerud (Noorwegen) en W. A. van Walt van Praag (Putten), semi- arts: A. B. M. van de Bergh (Breda) en J. M. V. Oomen (Laren), arts ex: A. P. J. van Haarlem (Soest), P. J. van den Hurk (Groenekan), W. Straks (Utreoht) en W. Y. Sijtsema (Hengelo). Doet. tandheelk.: H. B. Baardman (Rotterdam), E. G. Bu'ckard (Hilver sum), A. H. F. Herks (Amsterdam), R. A. Kieser (Amsterdam), C. A. F. Kal- liorn (Amersfoort), F, C. J. B. van l/oon (Etten-Lour); E. Neter (Amster dam), J. H. J. Oerlemans (Schijndel), C. G. van Oostrom (Amsterdam), H. E. Rempt (Haarlem), mevr. A. Slop- Reintjés (Utrecht), G. H. van Sluis (Maarsen), B. H. A. N. Verbeek (Rot terdam), J. A. G. Vermeeren (Zaltbom- mel) en mej. T. A. Zander (Wagenin- gen). EINDHOVEN, 23 juni Gymnasium AugustinianumGymn. A. De heren: H Bogaarts, J. Dimmers, H. Dujardin, C. Hofhuizen, B. Lebbink, I-I. Pannekoek, W. Pijnenburg, B. Smits, B. van dei- Sommen, allen Eindhoven; P. Aarts, Bladel; P, de Boer, Boxtel; L. van Bok hoven, Helmond; C. Bots, C. van der Hulst, beiden Veldhoven; J. Gevers, Val kenswaard; P. van Halen, Geldrop; L Harks, Best; F. Jacobs, Gilze; J. Mut- saerts, Tilburg; Th. Noordman, Sterk- sel; C. Roskam, Werkhoven; J. Schuurs uit Rotterdam. Afgewezen: geen. DEN HAAG, 26 juni Bissch. Kweek school, Onderwijzer. De heren: B. de Munck, Naaldwijk; Th. Pennings, Aar- landerveen; E. Ridderplaat, Guragao; P. Rutgrink, A. Smithuis, beiden Voor burg; ,T. Somerwil, 's-Gravenbage; J. Valk, Sassenheim; J. van Veldhoven, Loosduinen. Afgewezen: twee kandida ten. BEVERWIJK, 26 juni Bissch. Kweekschool, Onderwijzer. De heren: O. van Os, Alkmaar; K. Paul, Assen delft: F. de Njjs, J. v. d. Park, beiden Castricum; T. v. d. Meer, Haarlem; W. Schilt, Den Helder; K. Paauw. Krag- genburg; Chr. v. Lint, Schagen; N. v. d. Raad, Vogelenzang. Afgewezen: een. UTRECHT, 26 juni Aan de rijks universiteit alhier is de heer T. Piek gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurweten schappen op het proefschrift getiteld: „Over de vorming van was bü de ■itse I honingbij". (Apis Mellifera L.). De promotor was prof. dr. H. 2. Vonfc- 31. „Jij denkt mij te lang," gromt Gabe, wie het heimelijk- gepeuter van Svein niet ontgaat. Snel doet hij een stap naar voren, en trekt zijn zwaard uit de schede, maar bijna op hetzelfde ogenblik lijkt Svein Langtand eensklaps uit elkaar te barsten. „Ja!" brult hij, terwijl zijn geweldige armen losschieten. „Jaja, haha, ik heb bedacht, dat het pret tiger is je met open armen te ontvangen." En met een daverend gebrul wentelt hij zich bliksemshel op zij, om de neersuizende slag van hét zwaard te ontgaan. Dan springt hij als een kikker omhoog, en grijpt de van schrik bijna verstijfde Gabe bij de schouders. Het lijkt de Sak sische piraat toe, of hij in elkaar gedrukt zal worden door die armen van staal. Met een boog vliegt hij omhoog, zeilt half op zijn kant door het halfduister van de hut en kwakt dan ineens door de opening naar buiten, waar hij roerloos blijft liggen. „De groeten aan je vriendjes," buldert de reus, schuddend van pret, maar zijn woorden worden al gauw overstemd door het woedende gehuil van de andere Saksers. Het is dit'gekrijs, dat Eric, die met zijn kleine troepje het kamp in- raidSels'Jjjcht genaderd is, vol onrust half doet overeind komen. „Ah," fiuistert:-|iij zijn mannen toe, „het schijnt, dat Svein nog leeft, te oor- delen ria^r wat ik daar zie gebeuren. Maar als we niet snel ingrijpen, zal hij het niet lang meer maken. Kijk, hij heeft zich in die hut ver schanst. Maar tegen de Saksers, die daar allemaal tegelijk naar binnen willen, redt hij het niet, Vlug, valt aan!" ®PIB| COPEKMftN Advertentie wiumimMHiiiinmm»mMiiiHiiiiinK|j!iiiiniiiiiiiimmniiiiiiiiMMim«iffii!iiiiHii BELEGGING IN PRIMA DUITSE AANDELEN Rendement op basis laatste uit kering uit inkomsten en kapi taalwinsten ca. 6%. Beurskoers te Amsterdam per bewijs van 5 participaties ongeveer f 150. Vraag halfjaarverslag per 31 maart 1962 bij uw bank, commissionair of bij Labouchere Co. N.V., Postbus 154, Amsterdam. HHiimmMiauiimmmifmntiimmeiiiiiiMifUfiftHKiutiifiiHtmuiHMmiiuKiMtuiü (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 26 juni. Het wordt een moeilijke week voor de Utrechtse ere divisieclub DOS. Vrijdagavond wordt ongetwijfeld historie gemaakt, tijdens de algemene jaarvergadering. Het be stuur is en bloc afgetreden. Er wordt naar allerlei middelen gezocht uit de impasse te komen, o.a. financiële steun van het bedrijfsleven. Tot overmaat van ramp hebben prominente spelers als Ton van der Linden en Nico van Zoghei plaatsing op de transferlijst ge vraagd. Allerlei geruchten doen de ronde. Er is nog steeds een grote groep werkzaam, die een onbeperkt vertrou wen stelt in de ere-voorzitter Piet Mac- kaay en hem grote volmachten wil ge ven (Advertentie) DEN HAAG, 26 juni Bij k.b. is op zijn verzoek, met ingang van 1 april 1963, eervol ontslag verleend als notaris te Kollum (gem. Kollumerland en Nieuw Kruisland) de heer M. L. Wassenbergh. „Die wordt toch ook de hele tijd in de gaten .ge houden?" „Ja, maar ook zonder resultaat „Nou dan... lijmt Van Oorschot weer. .'.Och loop naar de bliksem," barst Van Asselt uil. zeg je nog eens. dat ik weet. eet hoor je. dal die ven'c de spil is waar die hele verdomde goud- smokkel om draait!" „Nu, zie dan dat je de bewijzen in handen krijgt, meent Van Oorschot. „Of je hier al staat te jamme ren en ta razen, helpt je toch niets." „Ja, jij hebt goed praten. Zit jij met de rommel?" „Hoor nou es, jochie, iedereen heeft wel eens een zaak. die niet glad loopt. Als we allemaal zo jam merden... zegt Van Oorschot, „Als het maar niet om zo te zeggen een interna tionale zaak was," jammert Van Asselt weer. „Hel is heel wat anders als ze je tijd gunnen om een zaak je rustig uit te zoeken. Zoiets moet zijn tijd hebben, je moet het om zo te zeggen kunnen laten rijpen. Maar als ze al maar achter je aan jagen, je geen ogenblik met rust laten. Ik besteed verdomme meer tijd met het aanhoren van de baas zijn standjes en aansporingen, dan met de zaak zelf." „Die boeken? Zouden die correct zijn?" „O, h\j zal ergens nog wel een ander stelletje heli- ben. Maar wat hij heeft geboekt in de boeken, die hij mij vertoont, klopt allemaal. Ik ben al die firma's af geweest." „Wie heb je daar gesproken?" vraagt Perquin. „De topfiguren. Inwinnen van informaties op het hoogste niveau. Alles piek fijn in orde." „Tenzij er onder die firma's medeplichtigen ztin, natuurlijk-" „Tenzij er... Inspecteur Van Asselt fluit scliel. „Verdraaid, Perquin. dat is een idee; Maar de moei lijkheid is, dat het allemaal prima huizen zijn. Geen scharrelaars, snap je." „Het lijkt me toch de enige mogelijkheid, jochie, •zegt Pieter Auguste Perquin vaderlijk. „Heb je enig idee waar dat ramsehgoed naar toe gaat?" „Hangt er van af, wat liet is. Het zijn allemaal zaken, die dezelfde artikelen verkopen aan een min der publiek. Ramsehgoed van een eerste klas galan- ti i iezaak bij voorbeeld komt terecht in een dito zaak van minder allooi, waar mensen met een smallere beurs kopen. En zo alles navenant." De huistelefoon op Pcrquins bureau zoemt. „O, verdraaid," zegt van Asselt, „de baas heeft er lucht van gekregen, dat ik hier zit." Maar Perquin hoort hom niet, hij luistert aandach tig, de wenkbrauwen gefronst. „Behalve brigadier Van Tol liefst Klaassen en Oostveen, commissaris. Als ze tenminste vrij zijn. Ja, natuurlijk... Ja, dat blijft dan afgesproken. Zo gauw mogelijk commissaris, dat spreekt vanzelf." Oorschot en Van Asselt kijken vraagtekens en bri gadier Van Tol spitst de oren achter de berg pape rassen, waar hij zich langzaam doorheen werkt. „Van Tol?" „Inspecteur?" „Kijk eens als dc drommel of Klaassen en Oost- veen vrij zjjn. Laat ze dadelijk hier komen. En zorg meteen voor een wagen." „Oostveen krijg je nooit," zegt Van Asselt somber, „daar zal Brinkmans wel voor zorgen." „Brinkmans kan mijnentwege... Pieter Auguste Perquin denkt nog tijdig aan de handhaving der dis cipline en slikt zijn woorden in. Brigadier Van Tol onderdrukt een grijns. „Op dactyloskopie zullen ze wel geen swarighede make," zegt hij. „Wat bijzonders aan de hand? vraagt Van Oor schot. „Möord," zegt Pieter Perquin. kortaf. „Moord? Drommels.'? Ze maken beiden mine om heen te gaan ,n*aar blij ven treuzelen in de hoop, dat Perquin nog iets los 23,1 IfltGIl ,,A propos, weet een van jullie iets van de Apollo kliniek?" vraagt deze. „De Apollokliniek? Ja, van de buitenkant. Dat is geen spekje voor 't bekje van een huis-, tuin- en keuken-inspecteur van de recherche," zegt Van Oor schot. „Een geweldig chique bedoening, meent Van As selt. „Alles prima, kamers, verzorging, medische '"BrigadierZVan Tol, die weer is binnengekomen kucht bescheiden maar veelbetekenend. Weet jij iets van de Apollokliniek, Van Tol? „Jawel, inspecteur, Ik heb een nichie, een dochter van me ovcrleje broer, die daar leerling is. De Apol lokliniek is het om liet zo maar te seggc het van het. Een tuin as een park, helemaal der omheen. En elke kamer is weer in een andere kleur geschilderd, van wege de spiegelogische uitwerking, so geseid... As ik vrage mag, der is toch niks loos in de Apollokliniek?" „Ja, Van Tol, moord. Een van de patiënten." „Grote grutten," zegt de brigadier, ,,'t Is toch niet weer zo'n akkevietje as toen met die Tsjech?" „Neen, Van Tol. Ditmaal is het een moord zonder tierlantijntjes van injectiespuitjes en al dat moois. Zuiver handwerk hoor. Het slachtoffer is onder haar eigen hoofdkussen gesmoord." „Onder haar hoofdkussen. Is het dan een vrouw?" „Ja, Van Asselt. Een zekere mevrouw Saleminq. Ze moet een modezaak gehad hebben of zoiets." „Een modezaak of zoiets! Moet je die man horen, Van Oorschot. Maison Saleminq is behalve een maison de haute couture dat het tegen de Parijse huizen op kan nemen, .meteen nog de Hendrisa, de grootste confectiefabriek van Nederland." „Dus een modeontwerpster?" „Neen, de ontwerper is haar man. Nooit van de couturier Jean Baptiste Saleminq gehoord?" „Nu je het zo zegt, ja. Er staat me iets van voor.' „Een raar zaakje, ik hoop, dat je meer succes hebt dan ik," zegt Van Asselt luguber. „Kop op," meent Van Oorschot, „we hebben nu al drie dagen achter elkaar zonnescijn. Dat. is ook wat waard. Ik weet niets beroerders dan bij je onderzoek al maar door de regen te moeten sjokken."- ("Wondt vervolgd) voor blijvende verbeterd Vormt een genezende laag op de 'maag**'^. 1 2 3 Horizontaal: 1. grievend aan de Waal; 2. doezelend: 3. la® 7. d neming; 5. ontroering; 6. beginn®1 voormiddags, grafschrift (afk.)n; L zoon van Jakob; 9. legerafdeling domme mensen, hoogste punt, (afk.); 11. verspreiden. grori Verticaal: 1. opperbevelhebber, u- land (afk.); 2. vergoeding, „„rst-, fa- nederig vragen, kolk; 4. Arab. die 7, wricht van paard; 5. beroep, f hr S< tor; 6. plaats in Friesland, st„0dieAe voorzetsel, blaar, sluwe; 8. U1 „„t °„i; leed. 9. uitgave (afk.),'hoofdstad van Wnëe^ k; 10. leeftijd apenootje. ar. 6- ie< Horizontaal: 1. arm; 4. vloer^ j2. Assyrische rijk Oplossing 25 juni vlc - meen; 8. es; 9. sa; 10 ems; D- f 14. as: 15 serpent 18. roest 19. e ale 2. romp.5 Vertikaal: 1. vosmeer; 5. restant; 6. 13. open; 16. roe; 17. reeds; 7.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2