fruitsappen DAGPUZZEL BMIRSDAL1NG KUIFJE IN TIBET P mooiste film A6FAC0L0R H Mr f DE GEZWORENEN Alfredo 3 MOORD in de 1 1 Apollokliniek Chileense coach Zestig militairen traint Benficain N-s-F"vÜfkai»P Toestand Soblen iets verbeterd Geen aanspraak op beloning Smalfilm CT13 Helikopters uit Amerika Prinsessen op Curagao Hij verblijft nog in Loudens ziekenhuis Tilburgse caféhouder deed geen opsporing ZutlTe Lat om een foto te nemen!... Hij is geland Voor bezoek prinsessen aan de West J. Goebbels in Heerlen ter aarde besteld .••i»'5W«5?sas»rr HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 3 JULI 1962 ViXT IS HET VERSCH1LTUSSEN APPELSAP en appelsap? De ene appelsap is drie maal beter en heet B3 Appelsap. Dat Is de appelsap die u zosneiopmontert en puur, puur. puur is... appelsap jusd'orange tomatensap tomatencocktatl VALT HET OP? Dit deskundig advies treft het hoofddoel tegen roos tegen vet haar en haaruitval PAGINA 2 DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY doof HERCÉ 103 Copyright Casterman zeg me waar Tc/tang is He begrijp niet wat je bedoelt Hier, je had dit stuk stof verlorenGoede reis, jonge vreemdeling Kies voor Uw ^8 de sprankelende kleuren van Nu in prijs verlaagd: f. 16.75 DE KOERSDALING WAS VOOR ALLE FONDSEN NIET EVEN GROOT. Neemt dus belang bij een geselecteerd bezit. Vraagt ons laatste verslag. DE NEDERLANDSCHE FONDSEN MIJ."NEFOn N.V. Herengracht 436, Amsterdam (C.) Over wie heb je het. Over Tchang, natuurlijk Over de knaap die u op de takken van drverqjenever - strui ken uitgestrekt hebt gezienWaa r is hij Maar... Hij heeft Tchang g, Weliswaar ziek MaarKuifje, ik hoop dat jij tenminste'geen woord van die vliegende monnik gelooft. Helemaal -tikt! Kom Laat ons naar de Grote iVgze gaan. ez/en maar toch levend Ik ben er zeker van! Ik ben er zeker van dat het waar Is. C DE NOORMAN Conrector De Kroon van Mollerlyceum gehuldigd door MARTIN MONS (Advertentie) LISSABON, 3 juli Benfica, de twee voudige winnaar van het toernooi om de Europa Cup, heeft de Chileen Fer nando Riera, vorig seizoen trainer van het nationale Chileense elftal, aange trokken om de komende maanden de spelers van de Portugese club onder zijn hoede te nemen. (Advertentie) Vast en zeker. Anderen hebben het zó in de gaten als uw haar „dunnig" of „vettig" is. En die verdachte schilfertjes, wat is dat Na een paar behandelingen met Traital shampoo ziet u al dui delijk verschil. Wèg bezorgd gezicht. Er is reden voor een bevrijd lachen: het valt op! Neem direkt de proef Een produkt van L'OREAL de Paris KRUISW ORDRAADSEL 123406189 10 Horizontaal: 1. verzet; 2. .schrijfkamer; 3. sierbloem, de o: dere; 4. Kath. Illustra tie (afk.), overschot; 5. verstrooid, berg ruimte; 6. bekaaid lichamelijk gebrek; 7. berg, godvruchtig; 8. duo, jongeheer (Ind.); 9. bloedvat, heer (maleis); 10. streek in Zuid-Afrika, lidwoord; 11. licht- buis, verdelen. Verticaal: 1. Japanse stad, ornamei..- motief; 2. pijnlijk, vallei; 3 Wereldom roep Radio Nederland, zevenstemmig stuk; 4. druk praten, niet stevig; 5. hulde- muziek, bergruimte; 6, insgelijks (afk.), straat (Eng.); 7. het bevoelen, meervoud (afk.), lyrisch dicht; 8. in strijd met de rede; 9. kippeprodukt, stad op Japanse eiland Hondo; 10. delfstof, bepaalde makreel. O assing 2 juli Horizontaal: 1. zon; 4. virus; 6. vene- tië; 8. ar; 9. em; 10. aga: 11. arm; 12. ri: 14. ae; 15. tegalan; 18. talud; 19. sas. Vertikaal: 1. zin; 2. orel; 3. nut: 4. ver giet; 5. sieraad; 6. vaart; 7. emmen; 13. gala; 18. gas; 17. lus. (Advertentie) Sinds begin maart van dit jaar zijn de landelenkoet-sen te Amsterdam met bijna 23 gedaald (volgens ANP/CBS). De toers van het H.B.B.-DEPOT daalde in dezelfde periode met nog geen 10 Een goede verhouding tussen aandelen en obligaties en vooral een tijdige ver schuiving in de beleggingen gaf een groot voordeel voor de duizenden deelnemers in het H.B.B.-DEPOT. Het is het beleggingsfonds met de gro tere stabiliteit, gecombineerd met appre- eiatiekansen. (Van onze correspondent) AMERSFOORT, 3 juli Zestig mili tairen en één burger nemen deel aan de Nationale Vijfkamp, die de Neder landse Sport Federatie deze week orga niseert. Evenals vorig jaar wa ser geant J. A. de Wün onbetwist de be te handgranaatwerper. Op het onderdeel snelheids- en juistheidsworp werd hij eerste en de ver-worp leverde hem een vierde plaats op. De ruiters De Wijn en Van Tol namen beide alle hindernissen foutloos; De Wijn deed er iets korter over. Pech hadden de motorrijders. Zij kampten met technische moeilijkheden en boven dien verschenen er voertuigen op het traject nabij de vliegbasis Soesterberg. 's Middags mochten zij het overdoen. Winnaar werd de Haagse majoor W. K. Brederode in de tüd van 13 min. 0.8 sec. LONDEN, 3 juli (Rtr) De toestand van dr. Robert Soblen, de 61-jarige psy choloog, die in de Verenigde Staten we gens langjarige spionage voor de Sov- Unie tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld, waarna hij naar Israël uitweek, is „iets verbeterd". Soblen, die door Israël was uitgewezen, heeft, als gemeld, geprobeerd zelfmoord te plegen nadat hij per vliegtuig de terugreis naar de Verenigde Staten had aanvaard. Hij deed dit ongeveer een half uur voor de landing in Londen en hij werd in een Loudens ziekenhuis opgenomen. Soblen, die aan een ongeneeslijke bloedziekte lijdt en volgens dokters nau welijks een jaar meer te leven heeft, was in de Verenigde Staten, hangende de definitieve uitspraak in het 'tegen hem gevoerde proces, tegen borgstelling op vrije voeten gesteld. Toen die uit spraak kwam, week hij prompt uit naar Israël. (Van onze Brabantse redacteur) DEN BOSCH, 3 juli De Tilburgse caféhouder Schuermans, die 7 januari 1935 de politie belde met de mededeling dat „de Zwarte Ruiter" in zijn café zat en aldus de arrestatie mogelijk maakte van de dader van de roofmoord op de postkantoorhouder te Ravenstein op 16 november 1954, kan geen aanspraken laten gelden op de 1000 gulden die de directie van de PTT kort na de aan slag ter beschikking van de justitie heeft gesteld voor degene op wiens aan wijzing de dader zou worden opge spoord. Volgens de officier van justitie In Bosch, rar. A. W. baron van Imlioff, zou de beloning alleen kunnen worden toegekend aan degene die door zijn aan wijzingen de indentificatie van de des tijds nog onbekende dader zou hebben mogelijk gemaakt. Toen „de Zwarte Ruiter" in Tilburg gearresteerd werd, werd hij al lang gezocht als de vermoe delijke dader van de roofoverval. De letterlijke tekst van het bericht van 29 november 1954, Loals dat via het ANP is verspreid, luidt als volgt: „Het hoofdbureau van de PTT heeft 1000 gul den ter beschikking gesteld van de of ficier van justitie in Den Bosch voor uitreiking aan degene die de politie aanwijzingen verstrekt, die leiden tot de opsporing van de man die de over val op de postkantoorhouder te Raven stein heeft gepleegd. De identiteit van degene die de inlichtingen geeft blijft slechts bekend aan de officier van jus titie of de politiefunctionaris die de in lichtingen ontvangt." Volgens de officier is de opsporing het werk geweest van het politie-appa- raat, zonder dat daarbij sprake is ge weest van een doorslaggevende aanwij zing van een buitenstaander. De heer Schuermans, die zo plotse ling met zijn vermeende aanspraken Is opgedoken, heeft zich weer even schie lijk teruggetrokken. „Ik heb er genoeg van, Ik wil met deze zaak niets meer te maken hebben", was zijn enig commen taar. ROTTERDAM, 3 juli Kandex. econ. wetensoh.: de heren J. L. Westerlaken (Rotterdam), A. Blom, Rotterdam, H. H. Vleesendijk, Den Haag, C. J. Jan sen, Santpoort, J. H. Boone, Leidschen- dam en H. F. Vrieling, Delft. AMSTERDAM, 3 juli Kand.ex. rechten; mej. B. Hylkema en de heren A. G. Gout Amsterdam en A. Th. C. Hoekstra, Haarlem. Doct.ex. soc. aard rijkskunde: de heer J. C. Breman, Am sterdam, met lof. UTRECHT, 1 juli Nederl. Instituut v. Kath. Kerkmuziek: Praktijkdiploma orgel:__Hans van Dijk, Vleuten; Loek van Lijden, Deventer. Einddiploma orgel: Pieter Jansen, Sint Oedenrode, Jan Walraven. Roosen daal, Michel Gottmer, Rotterdam; Yme van de Wal, Bakhuizen Fr.; Wim van Geldre, Rotterdam. Einddiploma Directie; Wim van Gel dre, Rotterdam; Jan Walraven, Roosen daal; Loek van Lijden, Deventer; Pie ter Jansen, Sint Oedenrode. LEIDEN, 30 juni Kand. ex. Ned. recht: mej. K. L. du Chatenier (Den Haag) en de heren J. Brouwer (Oegst- geest), S. B. IJbema (Schoonebeek), J. H. J. M. van Winkel (Rotterdam), J. Th. Simons (Nijmegen), A. J. Kru- dop (Enschede), A. P. Stok (Wasse naar), J. H. M. van Hussen (Rotter dam), C. J. A. van Lede (Wassenaar), H. G Hermans (Voorhout), K. Michiel- sen (Middelburg), N. P. v. d. Berg (Rotterdam), A. J. Thierry (Den Haag) F. A. Bierman (Rotterdam), A. R. Koops (Rotterdam), M. M. Henket (Scheveningen) en J. J. F. Altepost (F tterdam). Doet. ex. Ned. taal- en letterkunde: N. A. v. d. Heuvel (Den Haag)kand. ex. Ned. taal- en letter kunde: A. K. H. Moerman (Vlaardin- gen) en G. Buschman (Lisse). Kand. ex. gen. 2: mej. C. M. Blom (Loosdui nen), mej. M. E. Boon (Arnhem), mej. V. Boumeester (Den Haag), mej. J. E. Kentie (Den Haag), mej. E F. Leen- dertz (Den Haag), mej. M. Th. Smit (Rotterdam), mej. A. van Voledo (Oost- voorne), mej. W. E. M. Tordoir (Rot terdam cum iaude), mej. J. E. de Weerd (Den Haag) en de heren R. F. Brenkman (Den Haag), H. Bruins Slot (Rotterdam), L. J. Drop (Eindhoven), W. G. Fontein (Rhoon), H. Heeneman (Den Haag). Khoe Hian Eng (Leiden), J. B. Maathuis (Rotterdam). W. S. van der Meer (Den Haag), J. W. Monster (Ooslvoorne). 3. T. Parabirsing (Cura cao), E. R. Soudijn (Voorburg). D. W. R. Suringa (Rotterdam), F. C. W. Tiet- ge (Heemskerk). W. F. Tordoir (Den Haag) en B. C. Witsenburg (Den Haag). UTRECHT, 30 juni Doet. ex. rechtsgel.: mej. A. S. Visser (Rot terdam), mej. A. Wiegel (Amersfoort), H. Gajentaan (Amsterdam)kand. ex. rechtsgel.: A. C. Henselmans (Eindho ven). F M. G. Vermaaten (Venray), A. E. P M. Janbroers (Tilburg), mej. J. C. W. Deeleman (Leiden), P. J. C. Peeters (Eindhoven), A. J. P. Gevers (Tie::; doet. ex. rechtsgel. vrije studie richting; A. J. L. M. Gerris (Vught). Aanv doet. ex. notariaat: H. A. A. van Hazendonk (Hengelo-O). Semi-arts ex.; J. P. Freriks (Utrecht), mej. S. J. van Haselen (Tiel), J. Lourens (Alkmaar), mej. M. C. van Mens (Hilversum); arts-ex.: R. J. P. Bauwens (Zeist). T. Beverloo (Utrecht), R. U. van der Gics- sen (Woerden), J. M. Ramselaar (Amersfoort). Not. staatsex. deel 3: A. A. M. dc Bruyn (Teil), J. J. E. M. Kamp (Gilze). Kand. ex. soc. geogra fie: G. de Gruyl (Gouda). F. Dijkstra (Rotterdam), C. P. W. F. Herzberg (Den Haag). Kand. ex. Physische geo grafie; H. G. A. v. Panhuys (Utrecht), J. J. Scholten (Zeist), doet. ex. soc. geografie: A. Berkenbosch (Leiden), H. C. Kranendonk (Bussum), G. A. de Bruyne (Utrecht), doet. ex. Physische geografie: G. B. Engelen (Arnhem), L. Krook (Utrecht). Jg=M (Advertentie) Voor wie ideaal wil filmen: AGFA MOVEX AUTOMATIC, de volautomatische smalfilmcamera 2500/239 D 13 y PARAMARIBO, 2 juli Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft voor het bezoek dat de prinsessen Irene en Margriet zaterdag aan het Stoelmanseiland zullen bren gen twee grote helikopters beschikbaar gesteld. Op dit eiland kunnen geen grote vlieg tuigen landen. De béide prinsessen maken gebruik van Piper-vliegtuigen en de overige leden van het gezelschap in totaal twintig personen zullen met de helikopters reizen. (Advertentie) ^5L -4.i I 37. „Het kan nog wel even duren, vóór ze ontdekken, dat ze eigenlijk eikaars bohdgenoten zijn," grinnikt Toste, „maar we kunnen toch beter opschieten." Dat is Eric met hem eens en snel vervolgen zij hun weg naar het strand. Het blijkt, dat Axe zich met de Herulen inmid dels ingescheept heeft, met de Saksische gevangenen als gedwongen roeiknechten. Zc staan op het punt, zich te water te begeven, als Eric ineens een idee krijgt. „Het tweede bootje," roept hij Svein en Toste toe, „vlug! Duw het tweede bootje ook vlot, anders gaan ze ons daar straks mee achterna. Komaan. Svein, nu kun je laten zien, wat je krachten waard zijn." Grommend geeft Svein zijn makker Toste een wenk en met vereende krachteen weten ze beweging in het ranke scheepje te krijgen. Centimeter voor centimeter schuurt de kiel over het zand. „Nog even," hijgt de Noorman, „en we zijn er." Op hetzelfde moment schalt een woedend geschreeuw over het strand. Wild met hun wapens zwaaiend komen de eerste Saksers over het duin rennen. MOCO BERGEN OP ZOOM, 30 juni De heer J. J. J. de Kroon is hier vrijdag bij zijn afscheid als conrector van het Mollerlyceum waaraan hij 15 jaar als zodanig verbonden is geweest een in drukwekkende hulde te deel gevallen. In het Luxortheater waren 's morgens leerlingen, docenten en schoolbestuur bijeengekomen om van de heer De Kroon, die 35 jaar als leraar aan ge noemde school verbonden is geweest, afscheid te nemen. In de aula van het Mollerlyceum vond 's middags een zeer drukbezochte receptie plaats, waarop behalve vele oud-lèerlingen ook burgemeester ir. L. A. H. Peters bljjk van zjjn belangstelling gaf. WILLEMSTAD, 3 juli - Enkele mi nuten voor half negen plaatselijke tijd is maandagavond op de luchthaven dr. Albert Plesman het vliegtuig met de prinsessen Irene en Margriet op Cura cao aangekomen. Om precies half ne gen daalden zij de vliegtuigtrap af om voor de eerste maal voet te zetten op Antilliaanse bodem. Honderden mensen waren naar het vliegveld gekomen om een timpje van de aankomst op te vangen. Zij boften niet, want het vliegtuig bleef enige hon derden meters ver van de toegangs hekken staan. De prinsessen hebben de nacht door gebracht in het gouvernementshuis Van daag hebben zQ de Nederlandse Antil len verlaten om naar Suriname door te reizen. (Van onze Limburgse redacteur) HEERLEN, 8 juli De kortgeleden op 56-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Arnhem overleden penningmeester van de Nederlandse Katholieke Mijnwer kers Bond (N.K M.B.) de heer Jacques Goebbels is gisteren alhier onder grote belangstelling ten grave gedragen. Ontelbaar velen woonden de plechtige heilige mis van requiem, opgedragen door pastoor V. Kellenaers van de ot. Anna-parochie, alsmede de begrafenis on het kerkhof aan de Akerstraat bij. De katholieke mijnwerkersbond was door vele functionarissen vertegenwoor digd. Voorts waren o.m. delegaties van andere binnen- en buitenlandse mijn werkersorganisaties aanwezig directeu- ren van «taats- en particuliere mijnen en v ele vakbondsbestuurders. De overledene, die bij de katholieke mijnwerkers om zijn financiële deskun- d.ig?ei?0£fe.f g,ezi.en was- maakte reeds sinds J?3<3 deel uit van het bestuur van de N.K.M.B. Aan het graf, werd niet gesproken. 1 Pakistan ln de Pakistaanse natio nale vergadering is een wetsontwerp ingediend, dat het mogelijk maakt dat in Pakistan weer politieke partijen op treden, mits z\j geen gevaar vormen voor de veiligheid van de staat. (Rtr) ii „Neen, mevrouw, heus niet," zegt mevrouw Ser- vaes, „heus niet." En ze denkt, dat het niet waar kan, niet waar mag zijn. Want als het waar ls, dan ja, dan... O, God, laat het niet waar 'zijn! Na die ellendige jaren in het Jappenkamp had ze nu juist een be hoorlijke baan, die haar lag. Zulke baantjes lagen werkelijk niet opgeschept voor een vrouw aan de verkeerde kant van de dertig. Zorglijk gaan haar ge dachten naar Pim, die nu voor het eerste jaar op de II.B.S. is, naar Anneke, die van het .jaar haar ad- missie-examen doet. Haar klant schijnt nu alle interesse voor de ge toonde toiletten verloren 1e hebben. Zij beklaagt zich dat dat blondje er niet Is. Mademoiselle Sophie loopt anders altijd voor haar. Mademoiselle Sophie is haat type, dezelfde teint, hetzelfde haar, helzelfde figuur. Hoe kan zij nu weten of een toilet voor haar geschikt is als zij het alleen maar ziet dragen door een bru nette? Het Vale gezicht onder het platina-wit ge bleekte haar kleurt rood van ergernis. „Mispunt," zegt Charlotte en steekt haar tong uit, nadat ze met groot vertoon van beleefdheid de deur- achter de vlezige rug heeft gesloten. „Trek het je maar niet aan, Susanne, schat. Die varkens komen toch niet om te kopen, alleen maar om te snuffelen. We zullen er zo wel bi) bosjes krijgen." „Chariot, jij gelooft toch niet, dat er waarheid steekt in dat onzinnige geklets?" „Hoor eens, mijn lieve kind, als iemand op normale manier dood gaat, door ziekte of een operatie of weet ik veel. dan komt er toch geen politie aan te pas?" „Politie? Wat bedoel je met politie? Hoe weet ji) dat er politie... Susanne Servaes is doodsbleek, ze struikelt over haar woorden. „Schat, wind je toch niet zo op. Jij hebt „Mevrouw Zelf" toch niet naar de andere wereld geholpen." „Je zei: politie, Chariot. Wat bedoelde je met po litie?" „Zoëven zijn in het kantoor van onze Joop twee heren binnengestapt. Of beter gezegd, twee personen van het mannelijk geslacht, waarvfm een een heer en de andere een typische politieman, compleet met regenjas en bolhoedje, schoenen maat 58. Een politie man om van te smullen, kind, bijna te echt om echt te zijn." „O," zegt Susanne Servaes dof. „Ja, dan... „Heb jij enig idee," vraagt Eline de Bruin gretig. „Idee? Neen," zegt Charlotte. „Maar er is keus genoeg, zou ik zo zeggen." „Mijnheer?" peilt Tel Eline. „Je bent gek," zegt Susanne Servaes hard. „Hé, neen, mijnheer is veel te goedig, die zal geen vlieg kwaad doen," valt Julie haar bij. „Ja, maar die mensen, die geen vlieg kwaaci doen kunnen soms... zegt een van de vendeuses. „Tja," reageert Chariot nadenkend, „dat is wei waar. Iemand als „Mevrouw Zelf" zou van een lam een woedende leeuw maken. Die laatste scene, nou. fin je 2iet het wel meer met die erg zachtmoedige mensen, als er eindelijk een eind komt aan hun ge duld dan zijn ze alle remmen kwijt." „Onzin, Chariot., mijnheer zou nooit tot een moord In staat zijn, nooit," zegt Susanne Servaes deftig. „Goed kind, goed. Ik zeg toch ook niet, dat hij het gedaan heeft. Maak je toch niet druk om mets. Wat scheelt Susanne, de altijd zo gelijkmoedige Susanne toch, dat ze zich de dood van „Mevrouw Zelf" zo aantrekt. Mevrouw was tegenover haar toch waarachtig ook geen engel geweest. Die morgen na die show, was er nog een scène geweest van je welsts. Of, neen, een scène kon je het eigenlijk niet noemen, want Susanne zei nooit Iets terug. Misschien behoorde de arme Susanne tot die sentimentele we zens waarvoor iedere dode een heilige wordt. „Wie weet, misschien heeft Kees haar wel ver moord spot Connie Vogel, een van de verkoopsters. „Ja, valt Julie bü, „uit wraak, dat hij geen vrijaf kreeg voor die voetbalmatch. De wraak van een chasseur! „Waarom moet het nu persé iemand van de zaak geweest zijn? werpt Nettie Slagers, de derde ven- deuse tegen. „Daar zeg je zo iets, Net, waarom zou het niet een van de klanten geweest kunnen zijn? Mevrouw Dix bijvoorbeeld, die heeft een daverende ruzie met Mevrouw Zelf' gehad over de trouwjapon van haar dochter, joelt Charlotte overmoedig. En allemaal °m het zotte idéé dat de zeer correcte en denares dame zich zou ontpoppen als een moor- Slasers lacht niet mee. Zij hadden Hm-tuif oifi1' d*e anderen. Maar de politie zou na- s van ben willen weten, zou zoeken, speu- f®n' kwam dat ook weer aan het licht. Dat... Het Hai hl» 5° lan§ geleden, dat ze bij tijden vergat innh 00 gebeurd was. Mijn hemel, ze was toen a'oólt u nog maar een stom. onnadenkend kind ge- noemden ze zo iets ook weer? Een krui meldiefstalletje. Zou ze dat nu haar hele leven moe ten mee slepen? p,~J mijnheer Joop Donderwinkels kantoor zitten ó-ii i .Sl,ste Petqulti en brigadier Van Tol. Buiten ï,Vi r H'n de gracht; de schuiten voorbij, de zonne- semjn ligt warm over het water en het hobbelige pla int» ^DSadier Van Tol zuigt op zijn potlood en - li ge'5'°logeerd naar de batterij van telefoontoe stellen op mijnheer Donderwinkels bureau. Inspec teur Pieter Auguste Perquin converseert vriendelijk en rookt bedachtzaam genietend zijn cigaret. Mij'i» u?mi Jo°P Donderwinkel, achter zijn bureau, is za kelijk, een tikje geaffaireerd. „Ja, inspecteur, officiéél ben ik chef-inkoper, mat lsL®1genlÜ.k maar een deel van miin werk. Het eigenlijk moeilijk mijn positie te omschrijven. Ik be a of ik moet nu wel zeggen ik was, mevrouw Salemindf right hand man." „Alleen van mevrouw Saleminq?" (Wordt vervolgtf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2