KWART TON OPGEMAAKT AAN PLEZIERREISJES Jonkheer licht vrouwen op met trouwbeloften en verhalen Keelpijn ASPRO Agglomeratie Rijnmond kan worden geregeld Eerste Kamer aanvaardt wet op ruimtelijke ordening De bankbiljettenomloop is in belangrijke mate gestegen KUIFJE IN TIBET mmm mm ïl DC GEZWORENEN Alfredo Sanovite MOORD in de Apollokliniek DAGPUZZLE Anderhalf jaar geeist Eerste promotie van m INijmegen opgeleide arts Chr. bedrijfsbond verontwaardigd Saldi van de banken zijn goed op het vereiste peil gebleven Een dode en drie zwaar gewonden bij autobotsing Sachertaart alleen van Sacher neem WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK \Wijdingen HET NIEUWE DAGBLAD WOENSDAG 4 JULI 1962 PAGINA 2 Examen® Opheffing Beijnes Speciale poststempel voor zomerzegels nog tot 11 juli DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY doo, HERCÉ 104 Copyright Casterman ...De Muit van de Yak!.'..En bestaai- .een beng die men aldus noemt, op drie dagen gaans, nabij het donp /an Cha- nahbang. En tv at heeft hij nog meen gezegd Mij heeft een toespeling qemaakt op een ooq en der vólgens op een grot. Maan, je gaat me toch niet ven tellen dat je al die smoesjes voon ennstig neemt Weet, edele vneemde/fng, dat en hien in Tibet vee! dingen ge beunen die jul lie, westerlingen, on-^ge- looflijk toeschijnen. Yenvolgens heeft hij mjrt vniend Tchang,liggend op een bed van takken, beschre- ven. Daarna heeft hij iemand Tchang zien naderen en dan heeft hj, a/s met ontzetting geslagen, geroepen:de migoe!... Wat betekent dat, de migoe?... De migoe Den je er zeken van datje wel goed gehoond hebt:de migoe ?Het is de naam die men hieraan de verschrikkelij ke sneeuwman geeft. In Nepal heet hij yeh-teh, of yeti, hier fW<? migoe. Maar danGrote Wijze Ga nu niet binnen, Grote Wijze nu nter omnen, er no re tvijze Spreekt met de vreemdelingen Dan Met ware beter datje vriend dood was, daar hij de ge vangene is van de migoe. En de mi goe laat zjn prooi nooit los! ËRIC DE NOORMAN 38. Grommend en zich tot het uiterste inspannende, slagen zij erin, de boot los te duwen. Zodra deze drijvende is, werken Eric en Toste zich aan boord, terwijl Svein met alle kracht, die in hem is, het scheep je verder zeewaarts duwt. Met woedend geschreeuw storten de eerste achtervolgers zich achter hem aan, maar enkele goedgerichte pijlen van Eric houden hen op een afstand. „Aan de riemen blijven," horen ze Axes stem vanaf het andere schip. De als roeiers fungerende Sak- sers, die door de komst van zo'n grote troep van hun soortgenoten in grote opwinding geraakt zijn, wagen het toch niet, iets te ondernemen. met een plotselinge grijns haast. Svein zich naar de voorsteven. „Eén en één is twee, zogezegd," bromt hij en met zijn geweldige armen 'trekt hij de twee uit elkaar drijvende boten aan de voorstevens weer dicht bijeen. En zo, met Svein Langtand als een levende schakel, glijden de twee bootjes zeewaarts, verbluft nagestaard door de verslagen Saksen bende. nemen Smakelijk! Uit volle tarwe. door MARTIN MONS (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 juli Een jaar en zes maanden eiste gisteren de officier van justitie bij de rechtbank alhier tegen een 56-jarige jonkheer, die met trouwbelof ten en mooie verhalen over uitgestrekte landgoederen in Frankrijk, afkomstig uit het familiebezit van zijn voorvade ren, twee goedgelovige vrouwen van middelbare leeftijd, in veertien maanden tjjd, een kwart ton armer heeft ge maakt. Van het geld had hij in gezelschap van een derde vrouw reisjes naar Parijs gemaakt, zogenaamd om zijn zakelijke belangen te behartigen. Als alles ge regeld was, zouden de vrouwen (zus ters van elkaar) de voorgeschoten be dragen onmiddellijk terug krijgen en nog veel meer. Maar op een kwade dag viel de edelman door de mand en daarvoor stond hij gisteren voor de Haagse recht bank terecht. Kwalijk en schandalig noemde de pre- ]\T» NIJMEGEN, 4 juli. Aan de R.K. Universiteit is gisteren de eerste arts gepromoveerd, die in Nijmegen de gehe le opleiding heeft gevolgd, Het was de heer T.K.A.B. Eskes uit Assen, die promoveerde op een proefschrift over een verloskundig onderwerp. Promotor was prof. dr. L.A.M. Stolte. Hij prees de grote theoretische kennis, praktische handigheid en klinische vaardigheid van dr. Eskes en noemde hem een geboren experimentator, wiens werkmethoden als een voorbeeld mogen gelden. Dr. Eskes heeft op kosten van de ka tholieke universiteit te Nijmegen en de Niels Stensen-stichting een jaar mogen studeren in Cliffland in Ohio in de Ver enigde Staten. Hij was daar in staat de metingen te verrichten, die de grond slag vormden voor zijn proefschrift. AMSTERDAM, 4 juli Nutssemina- rium voor pedagogiek. Diploma kleuter- pedagogiek: mej. L. H. Werning, En schede; mej. F. Hageman, Ermelo; mej A. M. de Groot, Rotterdam; mej. M. A. H. Heesding. Amsterdam; mej. A. M. v. d. Burg, Bussum. TILBURG, 2 juli Hogere textiel school, afd. Manufakturierskursus: P. Ausems. Schijndel; H. Baas, Amster dam; H. Bakermans, Heeze; A. v. Balen Haarlem; M. Bodifée, Roosendaal; W. Boemaars, Den Bosch; P. de Bruyn, Venlo; W. Dirkx, Etten; Th. Herfkens, Rotterdam; A. van Herk, Tilburg; J. Luttmer, Bussum; Ch. v.d. Mast, Maas tricht; A. Meeuwssen, Groesbeek; E. Mutsaers, Tilburg; J. Nieuwland, Rot terdam; J. Rosenberg, Tilburg; D. Scheepers, Nijmegen: G. Soontiens, Lei den; J. Stoks, Roermond; G. Thomas sen, Nederweert; P. Tromp, Den Haag; H. Verheyen, Breda; P. Zwager, Rot terdam; H. Roeien, Kaatsheuvel. VELDHOVEN, 30 juni M.M.S. Ma ria Mediatrix: N. v. Bergen, Son; L. Demanez, Hulst; I. Donkers, Veldhoven; T. v. Engelen, Eindhoven; I. Gerritsen, Waalwijk; M. Gijsbers, Eindhoven; H. Hermus, Moerdijk; Y. Hermus, Eindho ven: L. Hurkmans, Aalst: G. Janssen, L. Kerstens, J. Kooien, Eindhoven; L. Koppelmans, Beek en Donk; M. v. Leeuwen, Eindhoven; I. Martin, Utrecht; M. Matthijssen, Langeweg; A. v. Mierlo, Helmond; A. v.d. Oever, Eindhoven; E. Roqué, C. Scharn, Meer- veldhoven; J. v.d. Velden. Eindhoven; T. v. Stratum, Sterksei: M. Stravens, Duizel; A. Stumpers. Eindhoven; M. Swinkels, Deurne; O. Tops, A. v.d. Weijst, Eindhoven, J. Wintermand. Eer- sel; M. Wintermans, Eindhoven; I. Wirtz, Son; Th. Wouterson, Hilversum. sident van de rechtbank, mr. Schaafs- ma het gedrag van de jonkheer. Vooral het feit, dat hq zijn oplichtingen had ge pleegd door het doen van trouwbeloften, waardoor hij in ieder geval bij een van de vrouwen verwachtingen had gewekt, die hij niet waar kon maken. Bij het woord trouwbeloften" richtte de jonk heer zich plotseling op, om de president te zeggen, dat hij nog steeds van plan was die beloften na te komen, ,,'t Is de vraag of de andere partij daartoe be reid is", merkte de president op. die de hele affaire nog eens de revue Het oas- seren. Onbegrijpelijk was geweest, dat de vrouwen, die hem steeds weer geld hadden gegeven, alles wat de jonkheer zei en deed zonder meer hadden aan vaard. Zo had hij een keer vanuit Parijs, toen hij weer om geld verlegen zat, een telegram gestuurd met de mede deling, dat hij was uitgenodigd met president De Gaulle te souperen. Om vertrouwen te wekken had hij de vrou wen eerder verteld, dat hij een hono raire functie bekleedde aan het ko ninklijk staldepartement. Met verbazing vroeg de officier van justitie, mr. ir. Folmer zich in zijn requisitoir af, hoe het mogelijk is ge weest, dat de slachtoffers alle fantasti sche verhalen als zoete koek hebben ge slikt. Hef vertrouwen was zo groot, dat de beide vrouwen toen hun bescheiden vermogen was opgesoupeerd, zelfs lenin gen sloten om de jonkheer van geld te voorzien. Hoewel verdachte in het over hem uitgebrachte psychiatrisch rapport als een „domme, infantiele man met een gebrekkig gevoelsleven" werd ge schetst en verminderd toerekeningsvat baar werd geacht, zag de officier bij het bepalen van de strafmaat geen en kele reden verzachtende omstandigheden te laten gelden. Ook na de verdediging door mr. F. Piket, die aandrong op een gecombineerde straf om de jonkheer zo snel mogelijk in de gelegenheid te stel len zich te reclasseren, bleef de officier bij.zijn eis. Uitspraak op 17 juli. UTRECHT, 4 juli Het bestuur van de Christelijke bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en elektrotechnische in dustrie (C.M.B.) heeft zijn verbazing uitgesproken over de mededeling van de directie van het V.M.F.-ooncem, dat de koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens J. J. Beijnes n.v. te Be verwijk zal worden opgeheven. „De di rectie van Beijnes n.v. heeft namelijk nog slechts een half jaar geleden ten overstaan van het personeel vertrou wen uitgesproken in de toekomst van .het bedrijf." Het bestuur van de C.M.B. stelt met verontwaardiging vast, dat slechts en kelen de leden van de V.M.F.-di rectie hebben beslist over de werk gelegenheid van velen. Noch de onder nemingsraad, noch de werknemersor ganisaties hebben hierop enige invloed kunnen uitoefenen, aldus een commu niqué. Hel; C.M.B.-bestuur herinnert eraan, dat de vakorganisaties in de afgelopen jaren op verzoek van de directie van Beijnes hun volle medewerking hebben verleend aan een reorganisatie van het bedrijf in het belang van een goede gang van zaken en tot welzijn van de gehele bedrijfsgemeenschap. Bij de thans genomen beslissing, die, volgens de C.M.B., diep ingrijpt in het leven van de werknemers en hun gezinnen, heeft de directie van het V.F.M.-con cern geen overleg gepleegd met de vertegenwoordigers der werknemers. De bond zegt, dat daardoor het ver trouwen in het overleg tussen werk gevers en werknemers ernstig is ge schokt. Het bestuur van de C.M.B. zal zich in verbinding stellen met de andere werknemersbonden om zo mogelijk ge zamenlijk die maatregelen te nemen, die de belangen van de werknemers veilig stellen. DEN HAAG, 4 juli Voor de duur van het internationale congres van museum deskundigen in het. Haagse gemeente museum zal daar tot II iuli de in het kader van de zomerpostzegelactie 1962 uitgegeven museumserie weer worden verkocht. Aan deze verkoop verleent het plaatselijke comité voor de zomerzegels medewerking. De P.T.T. heeft in het museum een tij delijk postkantoor ingericht, waar de zomerzegels van een speciaal poststem pel kunnen worden voorzien. Ook zal gedurende deze week in het gemeentemuseum weer het grammofoon plaatje, verband houdend met de mu- ciumserie en het Nederlandse cultuur bezit, verkrijgbaar zijn. Na afloop van het congres zal het niet meer mogelijk zijn deze serie zomerpostzegels te kopen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 4 juli Een van de eerste gevolgen van het aanvaarden van de wet op de ruimtelijke orde ning, waartoe thans ook de Eerste Ka mer zonder hoofdelijke stemming heeft besloten, zal zijn een wetsvoorstel waar bij de agglomeratie van de Rijnmond wordt geregeld. Deze lastige materie wacht al lang op een wettelijke regeling. Voor het Rot terdamse gebied is tenminste een rege ling te maken. Minister Van Aartsen heeft in de Eerste Kamer doen weten, dat de Haagse en de Amsterdamse ag glomeratie-plannen veel moeilijker zijn. Mr. In 't Veld, die een kritisch betoog hield namens de oppositie, vroeg de minister om in zijn ruimtelijk beleid (Advertentie) Een OLVEH polis nü, een OLVEH pensioen straks. AMSTERDAM, 4 juli De juni-ulti- mo is, blijkens de Weekstaat van de Nederlandsche Bank per 2 juli, ge paard gegaan met grote opvragingen van bankbiljetten. Do chartale circula tie blijkt met f205 min te zijn toege nomen tot het recordbedrag aller tijden van f 5432 min. De banken konden deze zware aderlating behoorlijk opvangen, doordat van de zijde van de staat veel geld in de markt kwam, terwijl zijzelf deviezen aan de Nederlandsche Bank hebben overgedragen. De schatkist heeft in de afgelopen week f 108 min niet verhandelbare renteloze schuldbewijzen van het Inter national Monetaire Fonds overgeno men, in verband met de trekking door Argentinië en Canada op het fonds. De financiering van deze overname vond plaats door overdracht van een gelijk bedrag aan schatkistpapier aan de Ne derlandsche Bank. Deze heeft dit pa pier opgenomen onder de post wissels etc., door de bank gekocht, welke tot f 347 min steeg. De schatkist moest f115 min betalen wegens rente op een aflossing van gevestigde schuld, met daarnaast een aanzienlijk bedrag aan vlottende schuld. Van deze bedragen kwam circa f 26 min terecht op de re kening „andere ingezetenen" welke steeg tot f 211 min. Uiteindelijk daalde het saldo van de schatkist met f139 min tot f 298 min. De goud- en deviezenvoorraad ver minderde met f 17 min tot 6343 min, waarvan onveranderd f 5698 min aan Soud. De banken handhaafden vrijwel un tegoed van de vorige week bij de centrale bank. De geldmarkt is de afgelopen week iets gemakkelijker geweest. De dag geldrente bleef ongewijzigd 2 procent. Geldkringen verwachten voor de ko mende dagen een iets ruimere geld markt. in 11000 Activa: Goud Buitenl. vord. "oud en deviezen Buit. betaalmldd. Vord. buitenl. guld. Wiss. in disc. Wiss. gekocht Voorsch. rek. crt. (1 Voorsch. Rijk Nederl. munten Diverse rek. Passiva: Bankbiljetten Rijks schatkist Saldi Bank in Ned. Saldi andere ingezet. Saldi buit. circ. bl. Saldi and. niet-ing. Saldi bult. gelds. Diverse rek. Nederl. schatk. pap. buit. circul. banken Muntbill. door de staat in circulatie gebracht Tot goud en dev. W. v. conv. dev. netto Percentage goud en deviezen Toelichting: (1) waarvan uit hoofde liq. bilat. ak koorden 25/6 2/7 5.697.555 5.679.555 812.933 769.079 296 294 9.346 9.421 24.864 11.528 241.284 347.255 7.364 7.650 20.580 20.045 7.752 24.000 5.226.344 5.431.548 436.417 297.629 773.291 770.775 184.719 211.154 138.301 110.468 7.628 8.819 14.156 14.305 39.416 42.882 200 200 63.868 64.512 6.359.845 6.342.557 799.073 755.068 96.01 94.47 ook Amsterdam te betrekken en de hoofdstad de mogelijkheid te bieden om een nieuwe stad in de Bijlmermeer te bouwen. Wanneer deze dan eenmaal tot stand gekomen is, zou zij zonder bezwaar een zelfstandig bestuur kunnen krijgen. Minister van Aartsen kon hier niet op ingaan, omdat zijn collega van Binnenlandse Zaken deze kwestie nog bestudeert. Mr. In 't Veld vroeg de regering om een veel krachtiger en meer doelbewust beleid. Van de andere kant werd er wel op gewezen, dat de wet op de ruimte lijke ordening de minister een instru ment in handen geeft, maar dat het er op aan komt hoe dit zal worden be speeld. De heer Thijssen (KVP) wees op de noodzaak van spreiding van het be drijfsleven uit de overvolle randstad naar buiten. Hij wees de provincies Brabant en Zeeland aan als de eerst gegadigden voor het opvangen van deze industriële bedrijven. Daar kan zich een nieuw westen vormen. De regering moet dan snel en doortastend de nodi ge voorzieningen treffen voor deze spreiding. De heer Thijssen wil ieder jaar voort aan een overzicht ontvangen bij de begrotingsstukken hoe het nu met de ruimtelijke ordening in de praktijk ver der zal gaan. Hij waarschuwde de mi nister dat de regering niet op het ter rein moet komen dat beter aan provin ciale en gemeentelijke overheden kan worden overgelaten. De taak van de re gering zag hij meer als coördinerend en minder als direct regelend. n J - SSssatsw'- MHpr Braaf roeien ze hun schip tot dichtbij het andere, waar Svein inmiddels door Toste aan boord gehesen is. De boegen schuren langs elkaar en UTRECHT, 4 juli. Gisteravond is op rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht) nabij het verkeersplein Oudenrijn een ongeluk gebeurd dat aan een aannemer uit Montfoort het léven heeft gekost. Drie personen werden ernstig gewond. Bij het ongeluk waren drie personen auto's betrokken. De gewonden zijn naar een ziekenhuis in Utrecht overgebracht. (Advertentie) Ook ZOUTARM verkrijgbaar AALBEEK (L) 4 juli Mgr P. Moors zal 16 en 17 juli in het missie-seminarie van de Sociëteit voor Afrikaanse Mis siën de wijdingen van het subdiaco naat en diaconaat toedienen aan H. Bommer, Groningen, G. Buurman Huis- sen, R. Clobus, Hoogezand j] van Franke nhuysen, Breda, H. Hassing, Utrecht, H. Huikeshoven, Amsterdam, J. Janssen, Poeldijk L. Limpens, Heer len, H. van Schie, Zaandam, J. Valen tin, Poeldijk, F. Verhagen. Nijnsel, J. Verspeek, Ommel, P. Wenders, Meehe- len en T. Wever, Spierdijk. Mgr. M. Jansen zal 21 juli in de pa rochiekerk van de H.H. Nicolaus en Bar bara te Amsterdam de priesterwijding toedienen aan H. Huikeshoven en F. Verhagen. 13 „Alleen van... Ah, ik begrijp u, inspecteur. Ziet u, mijnheer Saleminq bemoeit zich heel weinig met het zakelijke gedeelte. Mijnheer Saleminq is een kun stenaar. Ik hoop, dat u die betiteling niet te over dreven vindt, ik zou werkelijk geen andere term weten." „Volstrekt niet, mijnheer Donderwinkel. Ik begrijp het volkomen. Mijnheer Saleminq is een kunstenaar en het artistieke temperament verdraagt zich heel slecht met zakelfne... eh... „Juist, inspecteur, juist. Mijnheer Saleminq ont werpt, hij creëert. Voor de rest zorgden mevrouw en meine Wenigkeit. Laat ik u verzekeren, dat dat niet makkelijk was. Mijnheer Saleminq is als ieder goed artist, een perfectionist. Hij werkt bij voorkeur met stoffen, die speciaal voor zijn creaties geweven wor den. Stoffen, die hij zelf ontwerpt. Maar wij zakenlui moeten met beide voeten op de grond blijven. Een kunstenaar mag de sterren van de hemel willen plukken, maar zakendoen is, als ik eens plagiaat mag plegen, de kunst van het mogelijke. Dat gaf wel eens moeilijkheden, inspecteur, moeilijkheden en bot singen, want, ziet u, mijnheer Saleminq is een fanati cus waar het op zijn werk aan komt. Ik moest mijn plicht doen tegenover de zaak, maar dat maakte mij in mijnheer Saléminqs ogen zeer antipathiek. Ik ben dan ook bang, dat ik, nu mevrouw is heengegaan, de langste tijd hier gezeten heb. En dat doet je toch iets als je een zaak mee hebt opgebouwd." „Waren er de laatste tijd veel onaangenaam heden?" Mijnheer Joop Donderwinkel bestudeert een ogen blikje met een verlegen glimlachje zijn welverzorgde nagels: „Tja," zegt hij dan met een licht schouder ophalen, „wat geeft het ook. Als ik er over zwijg, staan er tien anderen klaar om het u te vertellen. De morgen van de dag, dat mevrouw zo plotseling naar het ziekenhuis moest, is er een nogal vrij ern stige scène geweest." „Naar aanleiding van... „Naar aanleiding van het gedrag van een van de mannequins. Mevrouw meende reden te hebben haar op staande voet te ontslaan en mijnheer kwam daar tegen op." „Waarom? Omdat hij dat ontslag niet rechtvaar dig vond? Of om andere redenen, mijnheer Donder winkel?" „Voornamelijk, omdat hij vond dat die mannequin onmisbaar was. Een paar van de beste modellen voor de New Yorkse modeshow waren op haar ge componeerd. U begrijpt als leek waarschijnlijk niet van hoeveel gewicht zoiets kan zijn. En als men dan, zoals mijnheer Saleminq een perfectionist is en een cholericus dan neemt zo'n schijnbare futiliteit ai gauw abnormale afmetingen aan." „De mannequin in kwestie was dat juffrouw Sophie Perkmeier?" „Ja, het was mademoiselle Sophie. Ziet u wel, in specteur, er is al gebabbeld. Ik kan tenminste moei- iijk aannemen dat u er zo maar in het wilde weg naar geraden hebt. Of heeft misschien mijnheer... „Neen, mijnheer Saleminq heb ik nog niet gezien. Ik had gehoopt hem hier te treffen. Maar misschien ben ik een beetje vroeg?" „Mijnheer heeft zodra hij het vreselijke bericht ver nomen had, laten weten dat hij voor de begrafenis niet op de zaak zou komen. Hij was erg van streek, inspecteur. Dat valt trouwens wel te begrijpen, niet waar? Een zo plotselinge dood en dan zo'n dood. En dat zo kort na die ellendige scène." „Een dag of vier er na, nietwaar?" „Juist, mevrouw werd verleden donderdag opge nomen, dat was de dag van die scène. En gisteren hadden we maandag. Ik kan hét nog niet geloven, inspecteur. Mevrouw die zo een en al leven was, die om zo te zeggen de ziel was van de zaak! Maar laat ik uw kostbare tijd niet in beslag nemen rnet mijn geklaag, u wilt zeker de dames ondervragen- Een paar er van, mijnheer Donderwinkel. voor de anderen zorgt de brigadier hier later wel. Mjr: eens kijken. Dat zijn dan die vier mannequins. n-ri wie waren er nog meer die morgen?" f „De eerste coupeuse, juffrouw Brakelmans, .Ju frouw Keel, ook van het atelier en dan nog me- vrouw Servaes, de eerste vendeuse. Maar die met de eigenlijke show niets te maken." „Zou u ook leden van het personeel kunnen no men die speciale redenen hadden mevrouw oaie- minq wrok toe te dragen. Behalve dan de ontslagen juffrouw Perkmeier?" „Neemt u mij niet kwalijk, inspecteur, maar er was niemand, die mevrouw zo'n kwaad nan droeg dat, nu ja, enfin, dat..." a-rmm,?" „Dat het hem of haar, tot moord zou drijven. „Juist, inspecteur. Zelfs juffrouw Perkmeier met. daar ben ik van overtuigd. Denkt u nu atsmoneit niet, dat ik bevooroordeeld ben, omdat ik zPve® aan mevrouw Saleminq te danken heb. Je zo lang met iemand samenwerkt als ik met mevrouw Saleminq, dan leer je iemand wel door en door kennen. Ik zal de laatste zijn om te zeggen, dat zq een heilige was. Ze was driftig en eigenge eid. in het begin heb ik menigmaal op het P"nt gestaan de boel er maar bij neer te gooien, dat n ik u wel vertellen. Maar hoe meer ikben" nen, hoe minder hinderlijk die eigeMchappen wer den. Zij vielen als het ware weg tegenover haar vele goede hoedanigheden. En 'Jj.pY f,: tL? ten hier net zo over haar dachten als ik. Diaarom kan ik eenvoudig niet geloven, dat jemand van ons Neen, inspecteur, dat is monsterlijk, het kan niet. „Charlotte Antonia Terbeek, zegt de charmante brunette, die zonder de minste nervositeit haar entrée maakt Van Oudenbosch, voegt ze er dan Ian toe U is inspecteur Perquin niet? Ik bedoel hoofdinspecteur Perquin. Ik heb zo het een en ander over u gehoord van Jeanne. Van Oudenbosch?" vraagt Pieter Auguste, een tikje in de war door deze woordenstroom. „Hoe be doelt u? „Terbeek van Oudenbosch?" (Wordt vervolgd UETERGREepraADSEL Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. Sewas 2. bedremmeld; 3. veldwach ter; 4. een der Gorgonen; 5. hekeldicht; 6. neerslag. Oplossing van 2 juli Horizontaal: 1. oppositie; 2. secretarie; °- anjer, sr.; 4. KI, restant; 5. absent, tas; eenarmig; 7. alp, devoot; 8. twee, njo; 9- ader, toean; 10. Natal, de; 11. TL, ka velen. Verticaal: 1. Osaka, akant; 2. penibel, dal; 3. pej, septet; 4. oreren, wrak; 5. serenade, la; 6. it, street; 7. tast, mv, ode; °- irrationeel; 9. ei, Nagoja; 10. erts, tonijn. WENEN, 4 juli. (APA) De reeds van jaren her daterende rechtsstrijd over de kwestie wie in Wenen nu eigenlijk de echte Sachertaart verkoopt, zoals die nog uit de eigen keuken van Metternich stamt, is thans door een uitspraak van het opperste Gerechtshof in Wenen be slecht. De tot nog toe in deze zaak ge dane uitspraken worden hiermede beves tigd en dat komt hierop neer, dat alleen Hótel Sacher zijn taartprodukt als de originele Sachertaart mag aandienen. Verliezer in deze kwestie is de be faamde Weense „Konditorei" Demel, die een gebak volgens een iet wat afwijkend recept ook als Sachertaart in de handel had gebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2