Vier jaar geëist tegen Italiaan Ruzie om meisje had dodelijk gevolg Restauratie van stadhuis en carillon te Schoonhoven Plan gereed voor enorm gebouw met drie torens Eén tv. toestel op iedere acht Amsterdammers Réclamé t heide-terrein I afdelingchef Vier interne opleidingsmogelijkheden te Stevensbeek (N.Br.) TE KOOP OP DE VELUWE GEDIPLOMEERD VERPLEEGSTER a. DIRECTIE-SECRETARESSE b. STENO-TYPISTE Engels - Duits paginaJÜ Eerste golf vakantiedrukte goed opgevangen Doodslag niet bewezen geacht Bouwkosten geschat op 40 miljoen gld Toch geen vermindering van het bezoek aan de Stadsschouwburg Lancering Marin^ uitgesteld nieuwerkerK Advies over uitbreiding van veerbedrijf Nationaal conferentiecentrum in Amsterdam Kwade bedoeling Moeilijkheden met aandrijf raket AAN DEN 1JSSEL ^aakt voor Uw Beeldhouwer Jan Verdonk overleden geboren: poema's leeuwen,lynxen, zwarte panters en andere jonge roof dieren in winkel en bedrijfspand en showroom BOUWTERREIN TE KOOP IN DUITSLAND VERENIGDE SCHEEPSWERVEN N.V. VROOM DREESMANN HET NIEUWE DAGBLAD ZATERDAG 21 JULI 1962 mi»' Gevestigd te Leiden M. W. L. KUUPERS M. Reiss Dr. J. Reenders A. F. C. Overlng AMSTERDAM H. A. der Weduwen A. Bijdendijk VERRAAD OP VENUS BEGRAFENIS ONDERNEMING Fa.d. J.VIELVOYE ROTTERDAM BELASTINGADVISEUR NETTE KAMER Internaat Stevensbeek Internaat „De la Salie" „Eymard-ville" vraagt ANALYSTENSCH00L - AMSTERDAM ■ge d Uw warenhuis - POSTBUS 1176 - ROTTERDAM Sï AMSTERDAM, 20 juli Is een meisje met het uiterlijk van Mistinguett de in directe oorzaak geworden van de nood lottige vechtpartij in de nacht van 20 op 21 april jl. waarbij de 27-jarige Amster dammer R. de Cocq van Delwijnen het leven verloor? Vanmorgen, toen deze ge ruchtmakende steekpartij in de Leldse- straat voor de rechtbank werd behan deld, is duidelijk komen vast te staan dat dit melje een ongewild-lugubere rol in het drama heeft gespeeld. Om haar is de vechtpartij begonnen. Een vechtpar tij die door het onbesuisde optreden van de 24-jarige Turijnse metaalbewerker Do- menico C. is uitgegroeid tot een onver wacht en verbijsterend drama. De Italiaan, een slanke jongeman met een mefisto-baardje, hoorde vandaag 4 jaar gevangenisstraf tegen zich eisen met aftrek. De officier achtte het toebrengen an zwaar lichamelijk letsel bewezen. Voor doodslag waren volgens hem geen termen aanwezig. De ruzie was begonnen nadat de beide neven Theo en Rob de Cocq van Delwij nen op de hoek van de Leidsestraat en de Keizersgracht een zwartharig meisje hadden aangesproken. „Ze leek wel wat op Mistinguett" zei getuige Theo vanmorgen. Na het korte oponthoud waren de twee doorgelopen. Ver kwamen ze niet. Een groepje Italia nen wachtte hen even verder, op. Vol gens een der getuigen, een taxichauffeur, was Domenico C. op neef Theo afgelo pen om hem tegen de grond te werken. Theo verloor zijn evenwicht en smakte op de stenen. Het bleek dat Domenico zo juist een afspraakje met het meisje had gemaakt. Er ontstond een fel handge meen. Plotseling trok de opgewonden Italiaan een stiletto en zwaaide ermee in het rond. „Ik weet dat ik die andere DEN HAAG, 20 juli. De Nederland se Spoorwegen hebben de eerste golf van de verwachte massale vakantiedrukte gis teren goed kunnen verwerken. Zij hadden daarbij nog een handicap in de vorm van een ontsporing tijdens het rangeren van een locomotief in Nieuwersluis in de na middag, waardoor het treinverkeer tus sen Amsterdam en Utrecht van half vijf tot tien voor zeven over Hilversum moest worden geleid. De Rhein-Main ex press kreeg als gevolg hiervan vertraging. Het treinverkeer Utrecht—Amsterdam was echter normaal. De piek in het rei zigersverkeer lag algemeen tussen drie en zeven uur, maar in de Achterhoek tussen drie en vijf uur. Tussen Zwolle en het zuiden van het land zijn de treinen wat versterkt. Er waren geen achterblijvers. De douane in Wemhout, bij de Belgische grens, kreeg de voorhoede te verwerken van week end-drukte. Aan de grenspost bij Elten had de ko ninklijke marechaussee het al sinds vijf uur in de namiddag druk. Er zijn echter meer Nederlanders, die naar Duitsland gaan dan Duitsers die Nederland bin nenkomen. Hollander een steek heb toegebracht. Maar de steek was heel zwak. Het be staat niet dat hij daaraan is overleden", merkte de verdachte ter zitting op. Maar de „Hollander" was wel degelijk overleden. Na de steek stortte hij achter over op straat. Dezelfde taxi-chauffeur die de vechtpartij van begin tot einde vanuit zijn auto had gadegeslagen had ook dit gezien. Later constateerde dr. J. Zeldenrust dat R. de Cocq van Delwijnen een diepe snee had in de hartstreek. Ook op het achterhoofd had het slachtoffer een wond. Volgens dr. Zeldenrust was dit ge komen na de val die de Amsterdammer na de dodelijke steek, had gemaakt. De verdachte, die wel Nederlands verstond maar het niet kon spreken verklaarde dat een van zijn vrienden, Pasquale C.. hem het mes enkele ogenblikken voordat de man neerstortte had afgenomen. Volgens hem was het mes in het water van de Keizersgracht gegooid. De adju dant-rechercheur C. van Peer die het on derzoek had verricht beloofde de presi dent van de rechtbank, mr. J. Heintz, veroordeeld wegens het plegen van di verse diefstallen, hoorde de eis onbewo gen aan. Mr. Geleynse betreurde het in zijn pleidooi nogmaals dat de beide kroonge tuigen in deze zaak voortijdig het land hadden verlaten. Hij noemde zijn cliënt een keurige, vriendelijke jongeman, wiens verklaringen men volkomen kon vertrouwen. Hij drong aan op vrijspraak en indien de rechtbank hier niet toe kon overgaan, bepleitte hij de uiterste clementie. Maandag 30 juli zal de rechtbank uit spraak doen. SCHOONHOVEN, 21 juli In de ge meenteraadsvergadering zqn weer enke le zeer belangrijke besluiten genomen. Op de eerste plaats was daar de be schikbaarstelling van een krediet van 69.500,- voor de restauratie van de to ren van het stadhuis en de restauratie en modernisering van de beiaard. Al vorens tot dit punt over te gaan werd AMSTERDAM, 20 juli De Rotter damse architect H. A. Maaskant is ge reed gekomen met het ontwerp voor een nationaal confectiecentrum in Amsterdam- West aan het Westlandplein. Het ultbrel- dingspIan-Westlandgracht heeft daar al lang op gerekend en er 14 ha voor gere serveerd, die echter oorspronkelijk be stemd waren voor een groot meetingter rein. Maar de grote moeilijkheden, waar- allerlei zaken, die zijdelings met het con fectiecentrum te maken hebben, zoals een bank, een restaurant, een reisbureau, ver gaderzalen. een expeditiebedrijf. De to rens zullen de verkoopafdelingen van de confectiebedrijven bevatten, waarvan de produktie-afdelingen zelf niet in het ge bouw worden ondergebracht maar elders op het terrein een plaats kunnen vinden. Een Amsterdams confectiebedrijf is daar dat er opnieuw naar het 'mes gedregd zou I mede de confectiebedrijven in de binnen- reeds aan het bouwen. I ai» J 4l% - - - LaLLa^ ala mIIIaM •ti4. worden. Het getuigenverhoor nam uiteraard stad te kampen hebben als zij willen uit breiden en vooral als zij auto's op de enige" tijd'in "beslag'omdat - vaak ten grachten willen parkeren 'ot laden en los. overvloede de afgelegde verklaringen eerst moesten worden vertaald. Een van de getuigen, de 26-jarige Ita liaanse handwerker R. Barbato, had van zijn vriend Pasquale C. vernomen dat Domenico de fatale messteek had toege- De rustige Domenico ontkende dit niet, maar bleef beweren dat hij het voor on mogelijk hield dat de „lange Hollander hieraan gestorven zou zijn. „Ik voelde geen weerstand toen ik stak", verklaarde hij ter verontschuldiging. Ook de twee andere Italianen Pasquale C en Guerrino P., die onmiddelijk na hét gebeurde over de grens waren ge vlucht wezen de beschuldigende vinger in de richting van hun vriend Domeni co Zij hadden dit indertijd onder ede bevestigd. De verdediger van Domenico C., mr. P. Geleynse, wilde dat de recht bank acte zou nemen van het feit dat beide Italianen direct na de steekpartij de wijk hadden genomen. De raadsman had de twee graag als getuigen gehoord in deze zaak. „Hun verklaringen zijn van essentieel belang", aldus mr. Ge leynse. De officier van justitie, mr. R. Nubé. meende dat de aangeschoten Italianen onverantwoordelijk waren opgetreden. Domenico C. heeft zich zonder meer mis dragen. Iemand, die In een dergelijke feitelijk onnozele ruzie direct een stiletto trekt heeft kwade bedoelingen. Hij achtte In dit geval poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aanwezig. HU was voorts van oordeel dat de Italiaan een zware straf diende te worden opgelegd. De verdachte in Rome reeds tweemaal AMSTERDAM, 21 juli BlUkens het selvallig cijfer want eind februari waren sen heeft het gemeentebestuur er toe ge bracht het terrein niet voor meetings en demonstraties te laten gebruiken maar om er de confectiebedrUven te concentreren. Het ontwerp is zeer groots opgezet. Het gebouw wordt 300 meter lang en 65 meter breed en omvat een laagbouw, waarboven drie torens verrijzen, met resp. 8, 10 en 15 verdiepingen. De hoogte varieert van 53 tot 71 meter. In de laagbouw komen Uiteraard worden ook een uitgestrekt parkeerterrein en een ondergrondse ga rage gereserveerd. Men rekent erop dat ongeveer vijftig bedrijven uit het gehele land met enige duizenden personeelsleden zich in het gebouw zullen vestigen. Voor de binnenstad komen er dan én panden én parkeerterrein vrij. Voor de exploitatie van het gebouw ls een n.v. gesticht met ruim 130 deelnemers. De bouwkosten worden geschat op 40 mil joen gulden. door de voorzitter een brief voorgelezen, ondertekend door de heren m.r D. A. Slager, Th. Malingre, M. R. Visser, K. van der Zouwen, J. Niekerk, G. Hooy- kaas, J. Kerremans, W. C. van Iperen en H. Schreuder jr., waarin werd ge steld „dat de bereidheid aanwezig is het particulier initiatief te nemen om de nieuwe klokken te bekostigen". De heer Van Iperen hoopte, dat het 't college zou lukken om rijkssubsidie te verkrijgen voor de carillon-restauratie. De heer Woudenberg was verheugd over het voorstel en de heer Visser verzocht, zo mogelijk, de restauratie van de toren en de beiaard gelijktijdig te laten ge schieden. Dit raadsbesluit betekent dus dat van maart tot mei 1963 het carillon zal zwij gen. Een tweede zeer belangrijke principe besluit was de beschikbaarstelling van een krediet groot 2.500,- voor inwinning van deskundige adviezen betreffende de uitbreiding van het veerbedrijf. In een zeer Hjvig rapport, samengesteld door wethouder C. A. H. Deerenberg, C. H. A. Lotz, directeur van het veerbedrijf, L. J. Verwaart, administrateur van het veer bedrijf en P. Hollemans, chef veerman, was men tot de conclusie gekomen, dat de overzetcapaciteit van het veer te Schoonhoven, binnen afzienbare tijd zal moeten worden uitgebreid, wil aan de vraag kunnen worden voldaan. Hiervoor werden verschillende moge lijkheden geopperd t.w.: de opvoering van de overzetfrequentie met de huidige pont; het vervangen van de bestaande pont door een grotere kabelpont, het in leggen van een tweede pont en met deze onafhankelijk van de bebstaande, te gaan varen tussen nieuw aan te leggen veer- stoepen; het inleggen van een tweede pont en met deze op dezelfde stoepen te varen. Wethouder Deerenberg gaf een uitvoe rige toelichting. De heer Van Iperen was het in grote lijnen met het rapport eens, speciaal met de conclusie; spoed! Spreker zou een voorstander zijn van een vrijvarende pont. De heren Houtman en Woudenberg waren het met het voorstel eens. De heer Ouweneel daarentegen verklaarde, dat akkoord met het krediet nog niet be tekende akkoord gaan met de oplossing. Spreker zou graag de garantie willen hebben, dat, indien binnen enige tiental len jaren een brug over de Lek, nabij Schoonhoven zou Komen, Schoonhoven niet met de strop zal zitten. Alleen de heer Gelderblom was van mening, dat zo'n grote haast niet nodig was. Met algemene stemmen werd het ge vraagde krediet beschikbaar gesteld. Een bedrag van 32.500,- werd voorts beschikbaar gesteld voor de aanschaf fing van nog een honderdtal koelkasten voor verhuur aan de inwoners. Momen teel zijn er 154 aanvragen binnengeko men. De heer Van Iperen informeerde naar de mogelijkheid om een tussen - maat erbij te nemen (momenteel 135 en 210 liter), omdat voor de kasten van 210 liter niet veel belangstelling bestaat. Deze suggestie zal worden overgenomen. Bij de lijst van ingekomen stukken en mededelingen was een schrijven van het college van rijksbemiddelaars te Den Haag betreffende de classificatie van de gemeente Schoonhoven. Dit schrijven be vat de mededeling, dat Schoonhoven zal worden opgenomen in de derde gemeen teklasse. Deze bepaling kan van invloed zijn op de bezoldiging van de werkne mers in de particuliere bedrijven in Schoonhoven, terwijl de huur van pre- miewoningei? in de huursector van 65,- op 70,- gebracht kan worden. De Schoonhovense gemeentevlag werd overeenkomstig het voorstel van het col lege en het advies van de Raad van Adel vastgesteld. Er werd 3.000,- beschikbaar gesteld voor de aankoop van een elektrische op- windinstallatie van het uurwerk in de grote toren. Zoals reeds eerder werd vermeld, moet het betreffende uurwerk nog steeds met de hand worden opge wonden. Het is de wens van de thans fungerende regulateur-uurwerken om dit werk nog tot volgend jaar mei te mogen blijven verrichten, omdat dit dan „200 jaar in de familie geweest is". Deze wens is gerespecteerd door het gemeen tebestuur. CAPE CANAVERAL, 21 juli (®tf' %ei Door moeilijkheden met de aandrijf1* hebben de Amerikanen vanmorgen lancering van het ruimtevoertuig riner 1" moeten uitstellen. De Mariner had om 19.44 uur ®et hulp van een Atlas-Agenaraket ceerd moeten worden voor een v*u' naar de planeet Venus. Het Amer: bureau voor lucht- en ruimtevaart ;etit deelde mee, dat men het schot voor stens een dag heeft moeten uitste omdat de aandrijfraket tijdens het a1 len een verkeerd radio-signaal had Üet> ven. VROUW BLEEF DOOD OP STRA^H NIEUWERKERK A.D. IJSSEL, 21 L, De weduwe van Vliet, wonende t de 's-Gravenweg, viel plotseling op ter hoogte van het bezinepomps^ van de firma v. d. Weyden op de ge- laan. In allerijl werd medische hulP,n0j haald. Dr. S. J. Hage kon slechts de 9^t- vaststellen. Als doodsoorzaak werd n verlamming opgegeven. kwartaalbericht van het gemeentelijk bu reau van statistiek bedroeg het aantal televisietoestellen eind januari ji. niet minder dan 111.730 tegen 93.912 eind ja nuari van het vorig jaar, een sterke ver meerdering dus. Daar Amsterdam op 1 januari j.l. 865.703 Inwoners telde was er dus gemiddeld op bijna iedere acht Am sterdammers één televisietoestel. de getallen net andersom) Bij het gemeentevervoerbedrijf zijn het altijd nog de twaalf tramlijnen, die het grootste deel van de passagiers vervoe ren; Over de maanden januari-maart 24 miljoen tegen 14 miljoen voor de 29 bus lijnen. Het aantal trampassagiers was kleiner, het aantal buspassagiers groter dan een jaar tevoren, maar de cijfers ont lopen elkaar niet veel. Opvallend is dat ondanks de sterke stijging van het aantal televisietoestellen ,a„,ior,n;k het bezoek aan de Stadsschouwburg toch En dat gemiddelde zal nog aanzienlijk Jg ffedaald Tellen we de besi0ten hoger worden want het aantal toestellen vermeerdert nog steeds terwijl de bevol king afneemt. Sedert 1 januari 1959 tot dat tijdstip nam de Amsterdamse be- volking nog toe is het aantal inwoners met totaal 6725 zielen afgenomen. Het kwartaalbericht vermeldt niet hoeveel er in Amsterdam op 1 januari 1959 waren maar dat zal in elk geval heel wat min der zijn geweest dan het huidige aantal van 111.730. De vermindering van de bevolking wordt nog steeds veroorzaakt door het grote aantal, dat uit de stad elders Saat wonen. Er vestigden zich in Amsterdam in de maanden januari-maart 7152 perso nen. maar er vertrokken 8147. De cijfers zijn wat lager dan die van het vorig jaar maar toch bedroeg het vertrekoverschot bijna 1000 personen. Het geboorte-overschot is ook vermin derd. Weliswaar was het aantal gebore nen dit jaar groter dan het vorig jaar over hetzelfde tijdvak, maar ook het aan tal overledenen was gestegen in vergelij king met het vorig jaar en daar de Am sterdamse bevolking sterk aan het ver ouderen is zoals gemeld is het percen tage bejaarden in Amsterdam hoger dan het landelijke zal men dus op een stij ging van het aantal overledenen moeten rekenen. Dus ook het geboorte-overschot dat over de maanden januari maart nog 1580 bedroeg biedt niet veel per spectief. Het aantal huwelijken is over dezelfde periode ook gedaald tegenover het vorig jaar en bedroeg 1348 (vorig jaar 1389). De moeite, die jonge gezinnen moeten doen om aan een woning te ko men, zal daar wel niet vreemd aan zijn. De jonge gezinnen trekken bijvoorkeur naar de randgemeenten, waar ze gemak kelijker en meestal beter gehuisvest kun nen worden. Toch is de woningvoorraad over dezelfde periode in Amsterdam weer gestegen en bedroeg aan het einde van de periode 264.680 tegen 261.245 een jaar tevoren, een vermeerdering van ruim 3000. Aan het eind van januari j.l. waren 7380 woningen in aanbouw tegen 6879 een Jaar tevoren. Merkwaardig is de stijging van het aantal particuliere woningen on der dit aantal: 2946 tegen 2011. Daarente gen verminderde de verenigingsbouw van 4544 het vorig jaar tot 3710 dit jaar. Dat betekent dus dat er meer duurdere wo ningen (in huur) worden gebouwd dan goedkopere. Eind januari waren 9605 bouwvakar beiders in Amsterdam werkzaam tegen 10 008 een jaar tevoren. (Dit ls een wis- toneelvoorstellingen niet mee dan waren er in de periode januarimaart totaal 37951 bezoekers tegen 36117 een jaar te voren. En voor de Opera; 20.429 tegen 19.724 bezoekers HAARLEM, 21 juli. Gisteren ls na een betrekkelijk kort ziekbed in de Mariastichting overleden de beeldhou wer Jan Verdonk. Op 19 maart van dit jaar vierde hij nog zijn 75ste verjaardag. Bij die gelegenheid werd hij onderschei den met het pauselijk erekruis Pro Eccle sia et Pontifice. Het belangrijkste ge deelte van zijn werkzaam leven heeft Jan Verdonk in Haarlem gewoond. Hij was geboortig van Eindhoven. Op veertienjarige leeftijd kwam hij met zijn familie naar Haarlem om een jaar later naar Den Bosch te gaan, waar hij aan de Koninklijke School voor nut tige en schone kunsten ging studeren. Later vertrok hij naar de Rijksacademie voor beeldende kunst in Amsterdam, waar hij zich verder bekwaamde onder leiding van prof. Derkinderen en van prof. Jan Bronner. Onder zijn collega's gold hij toen reeds als een van de knar sten in het vak. In de loop der jaren zijn zeer vele oudere en jongere beeldhou wers in zijn atelier in Haarlem te gast geweest. Zij hebben er het handwerk ge leerd als bij geen ander. Jan Verdonk bleek een voortreffelijk docent. O.a. samen met Theo van Reyn en Jan Bronner ontwierp Jan Verdonk in zijn eerste Haarlemse jaren voor zijn vader en andere edelsmeden kelken en monstransen, maakte houten modellen voor o.a. communiebanken en illustreerde in de Katholieke Illustratie. In 1939 ver nieuwde hij in opdracht van de gemeente Haarlem het beeldhouwwerk van de Vleeshal. Hij leverde zijn aandeel in de restauratie van het stadhuis en van het Proveniershuis, waar hij wapenschilden vervaardigde. Het totaal vermolmde Asalphbeeld boven het orgel in de Grote Sint Bavo, copieerde hij in Lindenhout dat afkomstig was uit Den Hout. Na de oorlog maakte hij voor Zaandam een oor logsmonument en decoratief beeldhouw werk voor verschillende grote bedrijven. De Heer en Mevrouw JANSSENS—DE QUAY «even met vreugde kennis lj de geboorte van hun zoon DIRK Helvolrt, 20 juli 1962. De Heer en Mevrouw GROEN—VAN ERP geven kennis van de geboorte van hun dochter HELBEN die bij het H. Doopsel de namen Helena Lldulna Maria ontving. Groningen, 19 juli 1962 Verl. Hereweg 145. Tyd.: R.K. Ziekenhuis Maria Paviljoen II. VERLOOFD: NOES heymeyer >erf -rr- „W'l 'in C. M. J. D. SMULDERS. Parys, 21 juli 1962 Amsterdam, Westeinde 10 Olymplaplein 113 IV. VERLOOFD: HUGOLIEN VAN LOON en PETER CLERCX. Zeist, Prof. Lorentzlaan 8. Rotterdam. Noordsingel 109. 22 Juli 1962. ONDERTROUWD: IDY VAN VELSKN med. drs. en TON CA8PARIE Arts. De huweiyksinzegening, ge volgd door een plechtige H. Mis, zal plaats vinden op zaterdag 11 aug. om 11 uur in de parochiekerk van de H. Gerardus te Heksenberg, Heerlen. Heerlen, Heerenweg 14. Voorburg, Mgr. v. Steelaan 252. Receptie van 1.303 uur. Heerenweg 14, Heerlen. Toekomstig adres: Heidebloemstraat 143, Nijmegen. GETROUWD: JAN M. P. P. ANDRIESSEN en THERËSE M. C. M. JONKERGOUW die mede namens wederzydse familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling by hun huweUjk ondervonden. Helmond, 21 juli 1962. Kromme Steenweg 19. Toekomstig adres: Prof. Dondersstraat 2, Helmond. ONDERTROUWD: THEA BLOMMAERT en NICO SCHMIDT. De huweiyksinzegening zal plaats vinden op zaterdag 18 augustus a.s. te 10.30 uur ln de dekenale kerk van de H. Wlllibrordus te Hulst. Juli 1962. Absdaalseweg 32, Hulst. Laudréstraat 93, 's-Graven- hage. Receptie van 13.30—15.00 uur, Absdaalseweg 32, Hulst. Toekomstig adres: Da Costa- kade 91 III. Amsterdam. GETROUWD: A. A. F. NIEUWENHUIS DINY SCHNEIDER danken mede namens weder zydse ouders voor de grote belangstelling by hun hu weUjk ondervonden. Oldenzaal, Op den Koem 2. Delden, Het Oude Huis. Voorlopig toekomstig adres: Op den Koem 2, Oldenzaal. GOUDEN KLOOSTERFEEST Op zaterdag 28 juli a.s. hoopt Zuster M. CLEMENTINE (H. J. A. M. Hamers) oud-directrice van de R.K. Kweekschool Mater Misericordiae te Tilburg haar gouden kloosterfeest te vieren. Receptie op 28 juli van 1.30 u. tot 3.30 u., Oude Dijk 1, Til burg. Frulnlaan 8 INTERNIST (In associatie met J. A. TOLENAAK, Internist). (Part. spr.u. aan huis vlg. tel. afspr.; tel. 26560, t. 2 en 3 u.). Gez. Polikliniek: St. Elisabeth Ziekenhuis, Hooigracht 5: ma.-, di.-, do.- en vr.-och- tend, volg. afspraak (tele foon 26549). ZENUWARTS AFWEZIG TOT 20 AUG. AFWEZIG TOT 11 AUG. ZENUWARTS ZENUWARTS Sophlalaan 39, A'dam AFWEZIG TOT 23 AUG. artis MAAGARTS PRAKTIJK HERVAT HUIDARTS PRAKTIJK HERVAT J. W. v. Calcar OOGARTS AFWEZIG TOT 14 AUG. W. P. Stollz OOGARTS AFWEZIG VAN 23 JULI TOT 1 AUG. RECTIFICATIE Congregatie der E.E. Z.Z. Dominicanessen v. d. H. Familie (Rosastichting), Neerbosch 5 Mi lening 1957 UITLOTING per 1 sep tember a.s.: Obi. nr. 473 moet zyn 4 7 0. door W. J. Verbasten Da ipannanda belevenissen van aan sfei ruimtevaarders dia fljdens hun toehl dooi hei heelal ongewenste personen onfmoefen. Ben adembene mend ruimtevaartverhaat voor da reugd van NU. Uitermate boeiend veer longen» en meisjes van 10 rot 15 raar. Prijs f 4.25 N.V. Drukker*) De Spaarnestad Haarlem VWArtArtflAtMUMWWW Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze grote droefheid tenge volge van een noodlottig ongeval te Brassehaat (België), nog voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve zoon en broer FRITS in de leeftijd van 21 jaren. Winterswijk, 19 juli 1962. F. Th. J. M. van Eekelen M. H. M. U. van EekelenReceveur Maurits Klaartje De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen dinsdag a.s. om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Jacobus te Winterswijk, waarna de teraardebestelling op het R.K. Kerkhof aldaar Vertrek om 10 uur van het sterfhuis. Wilhelmina- straat 34. Liever geen bezoek, gaarne uw gebeden. (Joh. C. Terlaak) Opgericht 1896 Telefoon 30680 b.g.g. 32435-89107 Inlichtingen omtrent oplei ding, examens en Udmaat- schap by het Nederl. College v. Belastingconsulenten, Secr.: Belgischeplein 6, 's-Graven- hage, Tel. 070—551763. STUDENTE vraagt gemeubil. of gestoff. vanaf 1 september maandag tot vrijdags. Brieven onder no. 40473 of tel. 240820, Den Haag. „STICHTING! SCHOLENGEMEENSCHAP STEVENSBEEK" (STUDIEJAAR 1962-1963) Dit internaat o.l.v. de Paters van het Allerheiligste Sacrament verzorgt de leer lingen die op de Determineerschool hun onderwijs ontvangen. 1. In de Determineerschool wordt de le klas verzorgd van GYMNASIUM - H.B.S. - U.L.O. In de loop van het eerste trimester komen genoemde drie differentiaties tot stand volgens de Determineermethode, zodat de leer lingen voorbereid worden voor de 2e klas van: GYMNASIUM - H.B.S. - U.L.O. 2. In de Determineerschool worden ook die leerlingen opgenomen die na on derzoek geschikt blijken voor Middel baar Onderwijs maar nog een jaar Voorbereiding nodig hebben. 3. Dit Internaat o.l.v. de Broeders van de Christelijke Scholen, verzorgt de leerlingen die op de Ulo-school het onderwijs ontvangen (Ulo A en B). 4. O.l.v. de Paters van het Allerheiligste Sacrament, verzorgt de Priesterstu denten die het onderwijs volgen op GYMNASIUM - H.B.S. of U.L.O. Voor aanmelding van nieuwe leerlingen en alle informaties over alle genoemde scholen: INDIEN SCHRIFTELIJK: Centrale Administratie Scholengemeenschap Stevensbeek, Kloos terstraat 12 (N.Br.), INDIEN TELEFONISCH: 08858-541/542 - toestel 7. Te koop voor belegging of recreatie, met behoorlijke winstmogelijkheid: 4 ha. of 40.000 m2 prachtig in Mid- den-Drenite gelegen Prijs slechts 0.39 per m2. Inl. voor ser. gegadigden Telef. 08800—30035 vóór 11 uur en na 18 uur of br. Postbus 199, Nijmegen. Te koop centrum stad Nymegen, Markt t/o V. D..: op le stand aan Grot» met ca. 235 m2 grondoppervlak plus bovenverdiepingen. Binnen enkele maanden leeg te aanv. Prys 125.000— Inl. voor ser. gegadigden Tel. 0880030035 vóór 11 uur en na 18 uur of br. Postbus 199, Nymegen. TE HEERDE; Vrijstaande middenstandswoning ong. 8 jaar oud. Semi bungalow op mooie stand. Landhuis in het dorp. Landhuis met garage, schuur en grote aiertuin pl.m. 735 m2. Landhuis met garage voorzien van c.v. met pl.m. 9700 m2 bos. Groot pand met 13 kamers geschikt voor pension, kamerverhuur of dubbele be woning. Mooi stuk bouwgrond 5.000 m2 vlakbij schitte rende bos en heidevelden. Op 't Harde. Op mooie stand semi bungalow met grote siertuin. Alles spoedig t' aanvaarden. Bevragen bij Makelaarskantoor „Meijer'» telefoon 06782-1712, Heerde. Isji ongeveer 150 km vanaf grens Aken, groot 5 ha. op een der mooiste punten van het Natuurpark Zuid-Eifel# waarop 50 bungalows gebouwd mogen worden in Holk of Duitse stijl. Goedgekeurd bouwplan aanw. Koopsom zeer billijk. Alleen aan ser. gegadigden worden inlicht, verstrekt. Brieven onder no. 40554, bureau van dit blad. (Uitg. van de stichting A.S.A.) Gesubsidieerd ingevolge de N.O. wet Avondopleiding voor examen leerling-analist (chem. richting) der Kon. Ned. Chem. Ver. in het Laboratorium der VRIJE UNIVERSITEIT, De Lairessestraat 174 (Z.) Inlichtingen aan het corr. adres der A.S.A., J. Timmer, Gr. Aelbr. laan 65, Amstelveen, telefoon (02964) 3158 Aanvang cursus begin september a.s. WlAVWtMftMAWAVlVWIWWWWWWW «I Salarisgrenzen: 496,82621,43 per maand. 5 straat 91, Den Haag, wordt met spoed ge vraagd een Goede perspectieven, gezien de omvangrijke nieuwbouwplannen. In het R.K. OUDELIEDENHUIS, Warmoezier- Sollicitaties te richten tot de directeur. Voor deze veelzijdige werkkring wordt verlangd een goede secretaresse-opleiding en in het bijzonder een uitmuntende kennis van de Engelse taal in verband met de verschillende buitenlandse vestigingen. Het bezit van de diploma's Engelse pondentie strekt tot aanbeveling. en Duitse Handelscorres- Uitvoerige schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de Centrale Personeelsdienst van de Verolme Verenigde Scheepswerven N.V., Postbus 610, te Rotterdam. Wij vragen voor onze afdeling LEDERWAREN (Leeftijd tot 45 jaar). Hij dient In staat te zijn de In- en verkoop geheel zelf standig te behartigen. Het Is belangrijk, dat hij op de juiste wijze contact weet te onderhouden met de fabrikanten In binnen- en buitenland. Zijn verkooptaak zal bestaan uit het leiding geven aan uitgebreid verkooppersoneel. Voor deze functie Is practische ervaring en het in bezit zijn van het vakdiploma noodzakelijk. Brieven met volledige inlichtingen over leeftijd, opleiding en praktijk en vergezel de directie. van een recente pasfoto in te zenden aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 10