Real Madrid stut honkbal Sp aanse i Sp Drijfpartijen beugelbierl |verser bier ra BREDA Nieuw conflict in Knokke onbezorgde fofovreugde Honkbaltoernooi in cijfers Ben Bella's zege definitief nu Politiek Bureauerkend door premier Ben Khedda Lagarde naar S.C. Enschede Luisteren naar: naar: Jacinto Barrio voelt niets voor European Series I TOERNOOI I CONTACT DRAADLOOS Fransen en Italianen in finale Doodstraf voor drie OAS'ers 1.177.342 T.V.- toestellen Laver triomfeert in Duitsland Het verhaal va# de dierentuin" B I aanse wraak Nogmaals: de Tweekamp Voor Luxe passagiersdiensten Woensdag Buitenland Buitenland Woensdag Donderdag donderdag Zeilers Willemse en Jager leiden nog steeds in Oostende Winkler uitblinker in Londen CHIO Nieuw Loosdrechtweek Draaiende winden spelen hoofdrol Sportflits Pils ener Spanje-Zweden 16-0 W est-Duitsland-België 3-13 van Genua-Napels Cannes en Lissabon Standen Eén-acter op t.v. HEI iNlriuwfc. ÜAubLAD WOENSDAG 25 JULI 1962 PAGINA v M 'fr *-.i> c ,i Geen verlof meer Heerlijk hoppig Drie Hoefijzers pils, bottelvers uit de bierstad Breda. Handige beugelsluiting: in een wip open zonder opener in een wip weer luchtdicht gesloten. Dét schenkt lekker, dét houdt het fe^bier vers - ook nog lang na het eerst® Voordelige, grote gezinsfles van een halve liter voor slechts 52 cent. tijdelijk 3 flessen voor 1.50 Noord- Zuid en j naar Centraal Amerika en de Pacific Hoyman Schuurman's Scheepsagentuur N.V. Rokln 80-821 Amsterdam en door de erkende passagebureaux. I ALGIERS, 25 juli (Rtr., UPI) Ben Bella's overwinning in de strijd om de macht in Algerije is gisteren definitief geworden. De premier van de GPRA (Gouver nement Provisoire de la Républi- que Algérienne), Ben Khedda, heeft zijn handdoek in de ring geworpen door zijn besluit het door Ben Bella beheerste „Poli tiek Bureau" te erkennen, op voorwaarde dat ook het „parle ment" van de Algerijnse revolutie, het Comité National de la Répu- blique Algérienne (CNRA) het bureau erkent. Omdat de 72 leden van de CNRA voor het merendeel op de hand zijn van Ben Bella, is aanvaarding van het politiek bu reau door dit lichaam eer. uitge maakte zaak. Trainingvoor Hilversum M- Jacinto Barrio, de manager van Spaanse honkbalteam. het de verhoging van het spelpeil in ge heel Europa is het te hopen, dat ook Spanje spoedig over voldoende echte baseball-grounds" zal kunnen be schikken. „Het extra militaire verlof van Kaud Zijlstra is gisteren geëindigd. Het is de autoriteiten ter ore gekomen, dat Zijl stra door coach Ron Fraser buiten de Nederlandse ploeg was gezet en zijn verlof gold alleen voor deelname aan het Europese kampioenschap. Van ve le kanten is nu de vraag gesteld of een zo zware straf voor het „vergrijp" van Zijlstra hij zat tijdens de wedstrijd tegen Zweden zondagmorgen niet in de dug-out gerechtvaardigd is. Coach Fraser heeft het recht geheel naar eigen inzicht te handelen en heeft Zijl stra uit de ploeg gezet, omdat hij hem mentaal ongeschikt achtte. Het bestuur va- de KNHB laat Fraser geheel vrij in de keuze van de spelers voor het nationale team en het staat hem dus ook vrij een speler uit de ploeg te zet ten. Van dat recht heeft hij thans om mentale redenen gebruik ge maakte en daaraan kunnen bestuur en militaire autoriteiten niets veranderen. Het is dus zinloos deze beide organen verwijten te maken. Het Zweedse team is ook gisteren zonder overwinning gebleven. Toch be gon voor hen de dag bijzonder plezie rig Het bestuur van de KNHB had de Scandinaviërs aangeboden hun ochtend- training te laten leiden door de nieuwe Amerikaanse coach van de KNHB, Wil liam Arce. De Zweden maakten hier van een dankbaar gebruik. Deze geste van de Nederlandse bond is wel een sprekend voorbeeld van Europese inte- atie in de sport. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiniMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiHiiiiiiiiiiiii (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 25 juli Jacinto Bar rio, de manager van het Spaanse honk balnegental, voelt niets voor zogenaam de European Series. „Wie garandeert mij dat Italië en Nederland op een ge geven ogenblik inderdaad de sterkste Europese honkballanden zijn, zodat zij het recht hebben in een serie van ze ven wedstrijden uit te maxen wie Euro pees kampioen is? Hier in Amsterdam zijn wij, dacht ik, goed voor een derde plaats en het spelpeil in mijn land gaat langzaam maar zeker omhoog. Het zou dus best kunnen gebeuren, dat wij over een aantal jaren in een serie van zeven wedstrijden sterker blijken dan Italië en Nederland. Maar hoe zouden wij dat kunnen bewijzen? Het Europese kam pioenschap in zijn huidige vorm is mis schien wel onbevredigend vooral voor de sterke landen Italië en Neder land, omdat e een aantal wedstrijden moeten spelen die het predikaat wed strijd nauwelijks verdienen maar het is voor ons de enige mogelijkheid om deel te nemen en te bewijzen wat wij waard zijn". De 46-jarige garagehouder uit Ma drid zegt dit cp zakelijke, maar zeer beminnelijke wijze. Hij heeft twee Z»ons in het Spaanse teana; de J?3-mpge Ra fael en de 21-jarige Luis. Zij komen alle drie uit Real Madrid, de Spaanse club met een wereldnaam. „Onze voorbereiding voor dit kam pioenschap is goed geweest. Geduren de acht dagen zijn wij in een trainings kamp een Amerikaanse luchtmacht basis bij Madrid geweest. Onze ploeg telt vijftien spelers, onder wie vijf van Real Madrid en vier van Siemens uit Barcelona. In totaal komen er zes spe lers uit Barcelona, zeven uit Madrid en twee uit Bilbao. In ons land, wij hebben thans 4000 beoefenaren, worden plaat- s-lljke competities gespeeld, met aan het eind van het seizoen de strijd om het Spaanse kampioenschap.". Met eni ge verontschuldiging voegt Jacinto Bar rio eraan toe, dat zijn club, Real Ma drid, thans Spaans kampioen is. „Het is zeker niet de sterkste Spaanse ploeg die nu in Amsterdam is. Vier spelers hebben de reis naar uw land niet mee kunnen maken", al dus Barrio, „één wegens familie omstandigheden, twee door militaire dienst en een speler is naar de Ver enigde Staten vertrokken. Dat vinden we bijzonder jammer, want wij willen zo sterk mogelijk voor de dag komen. Het valt echter niet mee om tot de sterkst mogelijke selectie te komen. De afstanden in ons land zijn groot. Er zijn thans 44 verenigingen in Snan- je, waaronder verschillende ook in de hoogste afdeling die uitsluitend honkbal beoefenen. Ook zijn er in Spanje verenigingen met alleen Zuid- amerikaanse spelers in de gelederen, maar die negentallen mogen niet aan de competitie deelnemen". De eerste vice-president van de Fé- dération Européenne de Baseball, Graaf Ramon Arroyo, vertelt ons dat alle Spaanse honkballers geen contributie aan hun club betalen. „Het ministerie voor de sport geeft de verenigingen sub sidie en de grote voetbalclubs geven hun honkbalafdelingen ook de nodige financiële steun. „Ondanks die steun bezitten wij toch nog maar drie echte honkbalvelden, in Barcelona, Bilbao en Madrid. Dat is een zeer grote rem op de verhoging van het spelpeil". Dit be aamt manager Jacinto Barrio. „Voor goed honkbal", aldus Barrio, „zijn goe de honkbalvelden nodig. Baseball en daarmee bedoelt de Spaanse mana ger honkbal op Amerikaanse leest ge schoeid kan alleen gedijen als men beschikt over alles wat nodig is, vol doende (en goed) materiaal goede vel den. Als wij die echte honkbalvelden spoedig krijgen, dan zuilen wij weer snel van gelijke sterkte zijn als Neder land en Italië". Dat deze uitspraak van Jacinto Bar rio geen loze bewering is, hebben wij in Nederland ondervonden. Ook in ons land is het spel door gebrek aan goede honkbalvelden enige jaren in zijn ontwikkeling geremd geweest. •Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiim AMSTERDAM, 25 juli In het Euro pese honkbalkampioenschap hebben Italië en Nederland gisteren van hun rust kunnen genieten. De „mindere goden" waren ditmaal aan de beurt. Het was vooral de Spaanse formatie, die op revanche uit was voor de neder laag (7-2) tegen Nederland en de Zwe den om die reden een lesje gaf. De Skandinavische werper Aberg, die zijn derde wedstrijd wierp en wie het niet kon worden verweten, dat hij'elke con trole miste, was met 8-8-9 een bekla genswaardig man. Door de overwin ning met 16-0 nestelden de Spanjaarden zich op de tweede plaats in de poule, waarin onze landgenoten ongeslagen aan de leiding gaan. De Spaanse kan sen op een plaats in de finale-poule zijn nu wel bijzonder groot. In de andere poule gaven België en West-Duitsland een boeiende partij weg die geruime tijd volkomen in evenwicht bleef. Maar in de zevende inning kwa men de Belgen zo goed los, dat 'tij een comfortabele voorsprong opbouwden. Jos Robijn leidde de Belgische verdedi ging zo bekwaam, dat de opnieuw te leurstellende Duitsers, van wie Claus Heimig faalde, geen schijn van kans kregen. Deze uitslag had tot gevolg, dat België zich definitief plaatste voor de finale-poule, waarin het zaterdag Nederland krijgt te bekampen. Op die zelfde dag speelt Italië tegen de win naar van het duel tussen de Spanjaar den en de Fransen. Stel dat zoals wij gisteren heb ben gesuggereerd de formule voor het Europese honlcbalkam- pioenschap dusdanig wordt gewij zigd, dat een „European Series" tus sen twee teams de hampioen gaat aanwijzen. In dat geval moet natuur lijk worden voorkomen, dat de honk ballers van Italië en Nederland tot in lengte van jaren als de metadoren zonder meer worden beschouwd en elke twee jaar het alleenrecht hebben elkaar voor de Europese titelstrijd te ontmoeten. Ook voor andere landen dient die mogelijkheid actueel te blij ven. Zij moeten regelmatig in staat worden gesteld de sprong naar het hoogste niveau te wagen: met name een ploeg als Spanje verdient op dit ogenblik zo'n kans. u itgaande van de veronderstel ling. dat Italië en Nederland er in slagen de eerste twee plaatsen in het huidige Europese kampioenschap te veroveren, dan zou den die twee landen in aanmerking dienen te komen voor de eerstvolgen de European Series. De kampioen zou dan automatisch het recht moe ten hebben in de volgende Series uit te komen om zijn titel te verdedigen. De verliezer zou in een nieuw toer nooi, om in schaaktermen te spreken in een kandidatentoernooi, moeten bewijzen, dat hij wederom de rol van uitdager verdient, maar evenzeer be staat de kans, dat een ander land zich kandidaat stelt voor de tweekamp met de Europese kampioen. OOSTENDE, 25 juli Dinsdag zijn in Oostende de derde en vierde race gezeild in de strijd om het Europese kampioenschap tweemans zwaardboten (Flying Dutchmanklasse)Na vier wedstrijden heeft de Nederlandse com binatie Jager - Willemse de leiding in het klassement. In de ochtend finishten de Nederlanders als vierde achter West-Duitsland, Zweden en België. 's Middags eindigden zij op de vijfde plaats achter Frankrijk, België, Zwe den en Engeland. In de algemene rangschikking hebben Jager en Willemse een voorsprong van ruim 450 punten op nr. 2, Frankrijk. LONDEN, 25 juli Hans Günter Winkler, Olympisch kampioen 1956 en wereldkampioen 1954 en 1955, is tot dusver met zijn paard Romanus de grote uitblinker tijdens de kwalificatie wedstrijden om het Europees kampi oenschap springen in het Londense White City stadion. De Duitser, die maandagavond de eerste wedstrijd had gewonnen, eindig de dinsdag tezamen met zijn landge noot Alwin Schockemöhle en de Britten David Barker en Peter Robeson op de gedeelde eerste plaats. Zij kwamen al len foutloos rond in de barrage. Door dit alles consolideerde Winkler zijn leidende positie. De jaar (Van onze zeilmedewerker) NIEUW LOOSDRECHT, 25 juli Nieuw-Loosdrechtweek, die dit voor het eerst in plaats van, zoals voorheen drie dagen, vijf dagen in be slag neemt, is wat de gebruikelijke wedstrijden betreft naar het einde ge sukkeld. De oostelijke wind was der mate zwak, dat de karakterisering „drijfpartij" weer eens op haar plaats is. Al heel spoedig werd de te varen baan afgekort. Bij de boeien en veel later ook bij de finish dreven de ver schillende klassen herhaaldelijk ineen. Outsiders verkregen soms een even on verwachte als onverklaarbare voor sprong. Privé vlagen en draaiende win den speelden tussen de begroeide ei landjes een voorname rol. Bij afwezigheid van Bart Kraan, die zijn hoofdprijs al veilig had gesteld, werd Jan van Staveren ditmaal eerste in de F.D.-groep. Een te verwachten zege, die slechts door de grote voor sprong waarmee de Oudeweteringer door de finish ging nog enige indruk maakte. De enige, die viermaal als nummer één eindigde, was B. Bink horst in de flink vertegenwoordigde Sharpie-klasse. Rolf von den Baumen benadrukte zijn recht op de hoofdprijs in de Valkenklasse door een onbedreig de zege. Plaatswisselingen deden zich voor in de klassen der Finn- en Olym- piajollen. Speekman, die na de eerste ronde over de Derde en Tweede plas als nummer vijf der Finnen voorlangs Het Witte Huis voer, was een rak ver der koploper. Hij wist zich echter niet te handhaven en moest bij de finish A. van Gelder, J. Wuijts jr. en A. Hof land jr. laten voorgaan. J. de Winkel won de hoofdprijs, dank zij zijn 1-1-3 van de eerste drie dagen. J. Saltzherr won de race der O-jollen met een enor me voorsprong op J. Beekman. VaurienklasseF. Henry (1-2-2-1)Fly ing Junior: M. A. Heineke; Stern- klasse: J. O. van der Pijl; Vrijheids- klasse: C. de Haas jr.; 16 M2 Streep- klasse: J. Visser. Na de eerste dag van de atletiek wedstrijd heren Noorwegen-Zweden, die te Oslo wordt gehouden, leidt Zwe den met 62 - 44 punten. (Advertentie) 2966 (Van onze radio- en tv.-redactie.) KNOKKE, 25 juli Opnieuw heeft een beslissing van de Songfestival-jury tot felle discussies geleid. Zo fel als wij het hier zaterdag en zondag heb ben meegemaakt, is het echter niet ge worden. Ditmaal was het de toeken ning van het tot nu toe hoogste punten- aantal van 684'/, aan de Italianen, die bij velen verbazing wekte, temeer daar het vrij sterke Franse team de avond tevoren 652 punten kreeg. De Italianen, die zich dit jaar hebben voorgenomen om kost wat kost te winnen, zagen hun inspanning op maandagavond beloond met 604 punten, een quotering, die vol ledig in overeenstemming was met het zwakke optreden. Gisteravond moest het Italiaanse team het opnemen te gen de Duitse ploeg, die bepaald geen indrukwekkende prestaties leverde. Men kon dat ook wel verwachten na de aan kondiging van een Duitse TV-omroep- ster, dat in dit team „geen grote ar tiesten zitten". De Italianen waren niet veel beter dan de avond tevoren, toch gaf de jury dit team een hoger punten- aantai en kwamen de Duitsers eraf met 600 punten. Hierdoor zijn de Engel- (Advertentie) Kleine, handige camera die ongelooflijk veel pres teert 8 opnamen In groot for maat 6 x 9 cm Geschikt voor kleuren foto's Grote heldere verrekijker zoeker Meniskus-lens Ingebouwde voorzetlens voor opnamen van dichtbij (1-3 m) Automaat-sluiter voor moment- en tijdopnamen Voor briljante zwart-wlt foto's Agfa Isopan F 17 DIN of Isopan ISS 21 DIN. SPANJE: Eduardo Sanchez 5 innings 10-2-1 en Francisco Malarria 2 innings 4-1-0; 2 fouten; ploegslaggemiddelde 0,273 (Fernandez 1,-; R. Barrio 0,500; L. Barrio en Garcia 0,333; Sanchez 0,250 en Merino 0,200). ZWEDEN: Thor Aberg 8-8-9; 8 fouten; ploegslaggemiddelde 0,043 (Hedberg 0,333). WEST-DUITSLAND: Helmut Oppelt 6 1/3 innings 1-3-9 en Claus Heimig 2 2/3 inning 1-2-4; 12 fouten; ploegslaggemid delde 0,147 (Helmut Weis 0,500; Hans Grunzinger en Hugo Weindl 0,333 en Claus Heimig 0,200). BELGIë: Jos Robijn 11-4-5; 3 fouten; Zuid-Vietnam. Regeringstroepen van Zuid-Vietnam hebben gisteren na bij de grens met Cambodje 131 com munistische guerilla-strijders van de Vietcong gedood. De Zuidvietnamezen werden met Amerikaanse helicopters naar het gevechtsterrein vervoerd. Voor de verbreiding van het spel en (Reuter)... (Advertentie) SOCfETA' PER AZIONI Dl NAVIGAZIONE Reserveringen «foor <fe Generaal Agente voor Nederland: ploegslaggemiddelde 0,283 (Warroux 0,600; Naessens en Robijn 0,400; Vaeren- donck en Switsers 0,333; Cornelissen 0,250 en Brouwers 0,167). GROEP A: Nederland 3 6, Spanje 2 2, Frankrijk 2 2, Zweden 3 0. GROEP B: Italië 2 4, België 2 2, Du'tsland 2 0. PARIJS, 25 juli )upi) Een bijzon der Frans tribunaal heeft te Parijs tw e burgers en een voormalig légion- nair tot de doodstraf veroordeeld we gens gepleegde moorden in opdracht van de O.A.S. Ben Khedda's besluit, dat wordt ge steund door de andere leden van de voorlopige regering, werd voorgesteld als een „verzoenend gebaar". In feite z(jn het echter de harde feiten, die Ben Khedda tot capitulatie hebben gedwon gen. Ben Bella, die de grote meerder heid van het Algerijnse leger achter zich heeft, zou er zeker met voor zijn teruggeschrokken, zo menen waarne mers, zijn doel met geweld te bereiken. Het ziet er thans naar uit dat een burgeroorlog in Algerije kan worden voorkomen. Het bewind van Ben Khedda zal, althans in naam, zijn tegenwoordige status behouden tot de parlements verkiezingen, die op 12 augustus moe ten worden gehouden, maar die mis schien zullen worden uitgesteld. In feite echter is Ben Bella reeds Alge- rjje's sterke man. Men neemt aan dat het niet lang meer zal duren, voordat zijn „Politiek Bureau" het bestuur over het land officieel in handen neemt. Ben Khedda's minister van voorlich ting, Mohammed Yazid, noemde giste ren de gang van zaken, nogal eufemis tisch, „een triomf voor de nationale eenheid". Mohammed Said, minister van staat in de GPRA, reisde gisteren naar Ben Bella's hoofdkwartier in Tlemcen om de nieuw ontstane situatie te bespreken. Said werd prompt op genomen in het „Politiek Bureau", dat nu acht leden telt, waarvan Ben Bella de belangrijkste is. Bella is inmiddels vertrokken van Tlemcen naar Tiaret. Volgens zijn aanhangers is dit „het begin van een zegetocht door geheel Algerije". DEN HAAG, 25 juli Op 1 juli wa ren er bij de dienst luister- en kijk gelden 1.168.995 televisie-toestellen aan gegeven tegen 1.157.995 op 1 juni (t.m. 20 juli 1.177.342). In de eerste helft van 1962 werden 129.137 televisie-ontvangers geregis treerd, d.w.z. 5,7 procent meer dan in het eerste halfjaar van 1961, toen de aanwas 122.142 bedroeg. Op 1 juli bedroeg het aantal ge registreerde radiotoestellen 2.594.619 tegen 2.595.300 op 1 juni. Het aantal aansluitingen op de draad omroep was op 1 juli 472.445 tegen 472.598 op 1 juni. DELFT, 25 juli Uit DHC-krlngen vernemen wij, dat de bekende doelman van deze Delftse eerste divisieclub, Piet Lagarde, naar S.C. Enschede is overgegaan. Het contract is reeds ge tekend. De transfersom wilde men niet bekend maken, maar deze zon aldus onze zegsman hoog genoeg zijn om de financiële zorgen van DHC belang rijk te verlichten. POERTSCHACH, 25 juli De Aus tralische Wimbledonkampioen Rod La- ver, die deze week ook aan de strijd om de internationale tennistitels te Hilversum zal deelnemen, komt mo menteel uit in een tweedaags toernooi in het Duitse plaatsje Poertschach. Laver versloeg op de eerste dag de Westduitser Ingo Buding met 9-7 6-4. Wilhelm Bungert, die zondag jl. de nationale Duitse titel op zijn naam bracht, zorgde voor een verrassing. Hij versloeg met 7-5 6-3 de ex-Wimble- don-kampioen Neale Fraser (Austr.). STOCKHOLM. In de finale heren enkelspel van het internationale tennis toernooi te Stockholm heeft de Indiër Ramanathan Krishnan een nederlaag met 6-4 9-1 geleden tegen de Brazili aan Edison Mandarino. De damestitel ging naar Maria Co- ronado (Spanje), die in de eindstrijd met 6-3 6-0 van de Zweedse Ingrid sen uitgeschakeld voor de finale, want hun totaal blijft 63 punten onder dat van de Italianen. De jury was kennelijk geschrokken van het resultaat, dat deze beide avon den van het festival opleverden, want zij had meer dan een uur nodig om tot een eindbeslissing die overigens geen verrassing bracht te komen. Direct na de officiële bekendmaking van de quotering heeft een Duits jury lid aan de organisator van deze „tour de shot", de heer Houben, voorgesteld volgend jaar de jury heel anders samen te stellen, namelijk van elk deelnemersland één lid, maar twee Belgen omdat deze gastheer zijn en acht leden uit bijvoorbeeld Joegoslavië, Spanje, Oostenrijk, Zwitserland en Scandinavië. Verder acht hij het juis ter, dat de juryleden direct na ieder liedje een cijfer in een bus bij de voor zitter deponeren, zodat men niet ach teraf om allerlei redenen de beoorde ling nog kan veranderen. De heer Hou ben heeft het voorstel in beraad ge nomen. Het is nu wel een uitgemaakte zaak, dat het Franse en het Italiaanse team in de finale tegen elkaar zullen uit komen. „Als de Italianen winnen, dan zal Knokke een schandaal beleven", zo kon men gisteravond al in het Casino horen. HILVERSUM. 24 juli De VAB^ brengt donderdag, 2 augustus, een eetl acter van de Amerikaan Edward bee: Het verhaal van de Dierentui" (The Zoo Story), een door G.K. va^ het Reve vertaald werk, met een ze6_ verrassend slot. Het werk heelt de b1®11 selijke eenzaamheid tot thema. In Kor te tijd heeft dit stuk de weg gevon ide" ld. naar het toneel over de gehele were) De Toneelgroep Ensemble heeft stuk in het afgelopen seizoen in °\e land ten tonele gebracht en voor VARA is er in de studio een teleVJS' registratie van gemaakt. Er ®L slechts twee rollen in het stuk. Z(j den gespeeld door Louis van der Swjjj, en Cor van Rijn, onder toneelregie Hans Tiemeyer en cameraregie Berend Boudewijn. De muzikale traties werden gecomponeerd Wim Jongbloed, die ook een instrurne taal ensemble leidt Massimo Götz 01 wierp het decor. (Advertentie) Bezoekt de Frans Hals-tentoonstellin9 en Boekhandel H, Coebergh België. In Luik is gisteren ond grote belangstelling het stoffelijk ov" schot van de Waalse vakbondslei" André Renard ten grave gedrag" (ANP)... 9 .1 1 13,00 Nws. 13.15 Licht orkest en sol. 13.46 Lichte gram. NCRV14.00 Metropol orkest. 14.40 Mod. muz. (gr.). 15.30 Instr. trio: amus. muz. 16.00 Bijbeloverdenking- HILVERSUM I, 402 m. VARA: 18.00 16.20 Tenor, waldhoorn en piano: klass- Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: De Europese Integratie, door dr. E. H. F. van der Lely. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Jazz-trio. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenadeork. en solist. 2035 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.45 Josephine antwoordt..., hoorspel. 21.40 Lichte gram. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Strljkkw. en moderne muz. 16.45 V. d. Jeugd. 17.10 Lichte gram. 17.40 Berusber. 17.45 Lichte gram. 17.55 Miesjeskoor en instr. kwin tet: lichte muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Ork. conc.klass. en mod; mod. muz. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws] 13.1° Nws. Twintig vragen. 13.40 Gram. met coBih' HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 18.15 Ji'3? "cidevm"z ^-00 Onbekend. 1<L Kamerkoor: geestelijke liederen. 18.30 }J; JL?? Jeugd. 17.55 Wee Het Spektrum, lezingen. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 ENGELAND, BBC Light Programme- Muz- van het Leger des Heils (gr.). 1500 en 247 m.: 12.00 Oude en nieuwe 19.30 Radiokrant. 19.50 Radiophliharm. gram. 12.31 Gevar. progr. v. d. arbeiders. ork. en sol.: Klass. en moderne muziek. 13.00 Gevar progr. 13.30 Nws. 13.3» 20.55 Door alle christelijke eeuwen..., Cricketuitsl. 13.45 V d. kleuters. 14-00 klankbeeld. 21.20 Licht ork. 21.45 Kant- V d vrouw. 15.00 Lichte muz 15.31 tekeningen. 21.55 Twee plano's: mod. Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dag- muz. 22.30 Nws en S.O.S.ber. 22.40 boek. 16.31 Cricketuitslagen. 16.33 Gram- Avondoverdenking. 22.55 Vocaal ensem v. d. Jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.31 A rou ble geestelijke liederen. 23.55-24.00 Nws. sementsmuz. (gr.). 1833 Sportoverz NDR-WDR, 309 m.12.00 Amus. muz- 13.00 Nws. 13.15 Mod. orkestmuz. 14.0" Lichte gram. 16.00 Ork. conc. 16.30 Mod- ENGELAND. BBC Home Service, 330 kamermuz. 17.50 Gram. m.18.00 Nws. 18.15 In the SouthEast, m „■>- 19 00 Reg. progr. 19.00 Twintig vragen. 19.30 A 280 en 235 m.1-- 5 Henry Wood Promenade concerts: BBC Nws. 12.10 Opera-aria s. 14.05 Gram. 14. Symfonie ork., koor en sol.: Mod. en Hoorsp. 16.45 Gram. 17.15 Orgelrecital "ass- muz- (20.23-20 42 Lezing). 22.00 BRUSSEL 324 m.12.00 Nws. 12-02 Nws. 22,30 Pianorecital: klass. muz. Koorzang (gr) 12 30 Weerber 12-3» 22.45 Parlementsoverzicht 22.59 Weer Amus 0rk. en'zangsol. 12.50 Bëursber- 9!v 3 3 Voordr. 23.15 1:t00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Figaros 23.35 Kamermuziek. Hochzeit. opera (3e en 4e bedr.). 15-4» ENGELAND, BBC Light Programme Kamermuz lS^ Filmmuz. 16 00 Beur 1500 en 247 m.: 18.33 Sportoverz. 18.45 berichten. 16.06 Kinderkoor. 16.30 U®" Hoorsp. 19.00 Nws. en joum. 19.25 Sport. te orl5- muz. 17.00 Nws. 17.15 Li>-h 19.31 Amusementsmuz. 20.31 Hoorsp. 21.31 muz. Gevar. muz 22.30 Nws sport en act. BRUSSEL, 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Ge- 22.41 Gevar muz. 23.55-24.00 Nws. varieerde muz. (gr.). 14.03 Filharm. orK- Radio Nederland: klass. muz. 15.06 Li NDRWDR, 309 m.: 19.00 Nws. 20.30 Hoorspel. 2i.45 Nws. 22.15 Pianorecital: muziek van Belg. Componisten. l|-£ klass. muz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Lichte Lichte gram. 17.00 Nws. 17.30 Kla kamermuz. klass. muz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Lichte gram. 24.00 Nws. 0.20 Amusements-muz. 0.30 Lichte gram. 1.00 Weerber. en ge varieerde muz. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.: 18.30 Idem. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 20.00 Lichte ork. muz. 22.30 Gram. 23.10 Intern. Fes tival van hedendaagse muz. in War schau: or., koor en solist. 23.53-24.00 Nws. BRUSEEL 324 m.18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Kamermuz. 20.00 Klankb. 20.30 Operette muz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.55 Nws. 23.00-2315 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m.: 18.30 Moderne Jazz muziek. 19.00 Gram. 19.05 Flitsen Euro ?nnn NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcW- 20.00 Carmen, opera. 21.00 Europees 2015 Het hP70pk van H K H prinse Zangfestival te Knokke. 22.00 Wereldnvvs. Margriet 22.55 Nws. de West avro: 20.30 Televizier. 20-4" Morgen wij... indrukken van Jongere"- 21.10 Jeugdork. en sol.: klass. nj" 21.30 Naar mijn Idee... melngen van J°" rTTT T geren. 21.50 Jazz of Rock. 22.15 De v HILVERSUM 1, 402 m. AVRO: 7.00 zonder staart. TV-spel. 22.45-23.00 Mee* Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Ochtend- dan muz gesprek tussen Jonge mensen- varia (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 DUITSE TELEVISIEPROGR. Ochtendgymn. v. d. vrouw. 9.10 De groen- 18.05-18.20 Tips voor consumenten. (gfT teman 915 Pianorecitai (gr.): klass. gionaal programma: NDR: 18.20 muz. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenw. 10.00 grammaoverzicht. 18.25 Die NordschfU- Arbeldsvitaminen (gr 10.00 V. d kleu WDR: 18.30 Hier und Heute. 19.15 Mei" f?r,s- Ü29Huishoudelijke zaken, lezing drel Sohn6i NDR. 19 35 FahrradüebeP 11.15 Strijkkwartet (gr)mod. muz. 11.45 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 N Voordr 12.00 Orgel en zang 12.30 Meded. zlek voor Miljoenen. 21.40 Weten wij ten behoeve van land- ten tuinbouw. kanker ontstaat?" reportage. 22.10 NW*- 12.33 Dansork. en zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Meded, event, act. of gram. 13.25 FRANS BELG. TELEVISIEPROGR Beursber. 13.30 Theaterork. met zang 19.30 Landbouwkron. 20.00 Nws. sol.: 14.00 Cello en piano: mod. muz. Boule de Sulf, film. 22.15 WetenschapP^ 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Fluit en plano: mke kron 23.00 Nws klass. muz. 15.30 Extra vitaminen (gr.). o 1.6.00 Licht ens. en zangsol. 16.25 Voor VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR dracht. 16.45 Gram v. d. Jeugd. 17.10 19.30 V. d. jeugd 20 00 Nws. 2°-T V. d. Jeugd. 17.40 Lichte gram Het manneke. 20.30 Film v. d. JeU6?l HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 21'05 Europese songfestival te Knok* Nws. 7.15 Gram 7.45 Morgengebed en FRANKR.-DUITSL. 22.15 Nieuws, overw. 8.00 Nws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 V. d. huisvr. 9.40 V. d. Jeugd. NCRV: 1000 NCRV-lied 10.03 Klass. muz. (gr.). 10.15 Morgendienst 10.45 Koorzang (gr.): geestelijke liederen. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 De zingende kerk (opn.). 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kinderen. 17.20 Vakandg Lichte gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 tips voor kinderen. 17.35 Een zomer" j, Meded. ten behoeve van land- en tuinb. in de dierentuin. 17.50-18.05 Als leb n 12.38 Draalorgelmuz. (gr.). 12.50 Act. der Waldbauembub war, film.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6