Nieuwe meldt „lichting zich aan „HET OOG GERICHT OP LEIPZIG" AAD KRAAN PROBEERT GELUK IN DE WIELERSPORT Reeds aardige CEES BAKKER dè verrassing op de 1500 m. fe Alphen successen Regering vraagt steun Kantff Rotterdamse Graanmarkt ■iiill Tc ub Nieuw orgel kathedraal I van Ierland k ieX paging IN DELFTS SPORTFONDSENBAD OEFENT ZWEMPLOEG VAN D.Z.V. Raspaard] es „Exercitie-peloton'' Polo-bastion Gemeente subsidieert jeugdhuis Veurstraat Uitbreiding pastorie Si. Albertuskerk NIEUW-GUINEA Met brommer personenauto Morgen concert Steor. koolvoorradeh U EGKS enigszins ged^, HET NIEUWE DAGBLAD i ZATERDAG 28 JULI 1962 (Van onze speciale verslaggever) DELFT, 28 juli. In het Sportfondsenbad te Delft klinken vele dagen in de week op bepaalde uren „harde" woorden. Zij worden begeleid met een schrille, korte fluittoon, die als een zweepslag over het water knalt. Na zo'n afgebeten bevel en het zwiepende geluid van Floor Kollens fluit, werpen zich tien zwemmers en zwemsters in het water. Meteen klinkt het slurpende lawaai van het water, dat in de overloopgoten kolkt. Ook komen er dan nieuwe bevelen, die direct verandering brengen in de houding van de in het water sprin tende zwementhousiasten. Als een waar sergeant-majoor beziet Floor Kollen, trainer van DZV's zwemschool, het toneel. Hij knippert maar even met zijn ogen; hij loopt langs de bassinrand en opnieuw „knallen" er woorden uit zijn mond. Er volgt direct beweging in het water nternationale collectie «mi Gerrit Korteweg, werkend aan zijn come-back op de vlinderslag. (Van onze sportredactie) GOUDA, 28 juli. De 23-jarige A ad Kraan, lid van de Goudse Rennersclub „Excelsior", heeft in een periode van ongeveer zes maanden een sterke reputatie op gebouwd, waarbij enkele veelbelo vende prestaties werden geboekt. Een jaar geleden was hij nog vol slagen onbekend in de Goudse wielerwereld. In 't begin van dit seizoen werkte hij zich echter on verwachts naar de top van 't dis trict. Daarbij is het niet gebleven, i Zelfs op landelijk niveau spreekt hij momenteel 'n geducht woordje mee. Door „insiders" is Kraan ge tipt als een „coming-man". Of ze inderdaad gelijk krijgen, zal de toekomst leren. Samen met zijn vriend Piet Verweij heeft hij een trainingsschema opgesteld dat naar alle waarschijnlijkheid vruch ten zal afwerpen. Indien de voor tekenen niet bedriegen heeft Aad Kraan beslist nog wel het een en ander in petto! ~G": de enige echte voor mensen die kwaliteit verlangen I -Jar uV' de 9fkl Trainer Floor Kollen werkt aan zijn „exercitiepeloton Wij nemen aan dat de atletisch ge bouwde Floor Kollen, de 49.-jarige chef- badmeester van het Delftse Sportfond senbad, een nauwkeurige studie heeft ge maakt van de bevelstactiek, zoals die gevoerd wordt in ons Nederlandse Leger. Floor Kollen is overigens geen militai- rist. De Delftenaar beoefent slechts zijn hobby: namelijk dat van zwemirainer. Hij heeft in zeer korte tijd bij DZV won deren verricht. Hij maakte o.a. een Ger- rit Korteweg tot een van Nederlands snelsten op de vlinderslag. Hij werkt nu aan de herovering van Gerrits positie Korteweg werd lange tijd door een auto ongeluk uitgeschakeld tussen de Ne derlandse topzwemmers: hij denkt in „Olympische Tijden", als hij praat over zijn pupil, de 18jarige vrije slagzwem ster Pauline van der Wildt uit Schiedam, die na het verdwijnen van Dries Peute zonder trainer kwam te zitten en hij ziet toekomst in zijn jongste aanwinst de 16- jarige Kees Bakker, een jonge vrije slagc. zwemmer, die nu al tot goede presta tie komt Als er een adempauze intreedt bij DZV's toptraining is Floor Kollen met al zijn pupillen aan rust toe. „Zijn" exercitie-peloton zoekt de kant op, moe uitgeput! Floor Kollen grijpt in zijn grii- zende haren, met zijn voet „pikt" hij een stoeltje op en hij gaat zitten. Zijn han den bewegen nog steeds als hij vertelt, over zijn trots, de stal van DZV, rijke lijk voorzien van goede raspaardjes. Hij praat over zijn beroep zonder zichzelf daarbij op de voorgrond te stellen. Hij ziet allereerst de zwemmer of zwemster en daar kan hij dan uren over kletsen. De voormalige constructie-tekenaar is vijf entwintig jaar geleden in het „zwemvak" gekomen. Zijn ervaringen als trainer da teren van na de oorlog, toen hij als hulptrainer bij de Delft- se club werd aangesteld. In zeer korte tijd leste een leergierige Floor Kollen zijn zwemdorst. Hij orienteerde zich bij Jan Stender. De Delftenaar verslond we tenschappelijke literatuur over de zwem- sport, over trainingsmethoden. Floor Kollen ontwikkelde zich door te vragen, te luisteren en te kijken snel tot een man met reputatie. En terecht In het Sportfondsenbad kreeg Kollen namelijk de gelegenheid zijn methode toe te passen op de leerlingen van de di verse scholen. Hij vroeg zich af: „wat doet zo'n beweging?" en „hoe reageert die zwemmer of zwemster op een ver andering van zijn of haar slag?"/ Als het experimentele stadium van een I slag verbetering voorbij was, paste Floor Kollen haar toe op zijn topzwemmers. Zo kon Kollen bouwen aan een nieuwe zwemgeneratie. Vers „bloed" was er ge noeg. Hij hoefde maar op te letten en hij zag de talentvolle jongeren in het wa ter spartelen. Hij „roomde" Delft af en formeerde een stal van zo'n tien veelbe lovende jonge krachten. Maar achter die tien van nu staan er weer te dringen voor de toekomst „Over twee jaar kan ik met resultaten komen. Dan zijn er voor mijn pupillen kansen. De komst van Forbes Carlile. de Australische zwemtrainer, die de Neder landse zwemsport een krachtige impuls moet geven, betekende voor Delft's zwemcoach opnieuw een winstpunt. Hij ging zijn aandacht concentreren op de armbeweging van zijn pupillen. Hij nam van Carlile eveneens aan, dat het werken met gewichten de spieren veel Advertentie maar niet duurder goud, zilver en horloges goed doet. Maar Kollen kwam toch ook tot de conclusie, dat hij reeds veel met de Australiëer gemeen had. Weliswaar steunden zijn trainingstheorien niet zo di rect op de door Carlile gepropageerde wetenschappelijke methoden, maar de Delftenaar had door zijn studie de trai ning toch een wetenschappelijke basis gegeven. Er was voor hem dus niet veel nieuws onder de zon, maar wel leverde de gedachten wisseling tussen beide man nen pluspunten op. „Bij dit alles moeten wij echter niet blind zijn voor de totaal van elkaar verschillende zwemgewoon- ten. Wij moeten worstelen in een klein bad. Onze zwemtraining speelt zich voor namelijk af in een bassin van maar 25 meter! Als wij. zo vervolgde Kollen, eens naar Rotterdam gaan, waar het enige overdekte 50-meterbad van Nederland is te vinden vallen de verschillen direct op. Een bassin van vijftig meter telt min der keerpunten; het betekent voor de zwemmer op bijvoorbeeld een afstand van 100 meter in vergelijking met eèn vijentwingtig meterbad, dat hij twee keerpunten mist; twee rustpunten vol gens Floor Kollen. De spieren moeten constant blijven werken. Dit vereist een groter uithoudingsvermogen. Een betere conditie. Floor Kollen heeft zijn „ras paarden" maanden praktisch geen rust gegund, Zijn opzet conditie verbetering slaagde wohderwet Hét'tweede 'punt' op zijn programma vormde; techniek. Daar' is de atletische Floor Kollen nu mee be zig. De verbetering van de slag is voor hem een grote hobby. Het nemen van een keerpunt: rechtstandig op de muur afkomen, gevolgd door een salto en dan meteen wegschieten levert het minste plaats te verwerven. Zijn exponenten zijn Pauline van der Wildt (bij de laatst ge houden landenwedstrijd Nederland-West- Duitsland te Rhenen roffelde Pauline er op de 100 meter vrijeslag een formida-. bele 1.05.8 uit, waarmee zij al haar Ne derlandse concurrenten gedecideerd sloeg), de vlinderslagspecialist Gerrit Kortweweg (wiens terugkeer tot de zwemsport na zijn autoongeluk een pres tatie van formaat genoemd kan worden), de 12-jarige Attie Bouman, een school slagzwemster, waarvan Kollen hoge ver wachtingen koestert (zij noteert op de 100 meter een tijd van 1.28.) en de polo spelers, internationals Van der Zwam en Aalberts. Achter deze cracks staan de longeren, o.e. Kees Bakker (100 meter vrije slag in 1.1.0), Frans van Enst, rug- slagspecialist en Ton Vogel. Voorts be hoort Roelof Groeneveld tot een van DZV's veelbelovende polospelers. Een zwemcorps dus. Waar we Flodr Kollen voorlopig vooruit kan. Vooral van Pauli ne van der Wildt, een ontdekking van de nationale coach Dries Peute, verwacht de Öelftse trainer een gaiftal i- resultaten. Zij traint pas een half jaar onder Floor Kollen. Zij heeft zich wonderwel aangepast aan zijn methode en daar dit bijzonder belangrijk is voor de opvoering van de prestaties, houdt Pauline een belofte in voor de zeer LIJNBAAN 50 tijdverlies op. Razendsnelle oefeningen uitvoeren in het midden van het bassin en op een afgebeten commando direct op volle snelheid gaan liggen oefent het reactievermogen. Het zijn bewegingen, die Floor Kollen straks laat uitvoeren Zonder rust: weer wegschieten, aantik ken, draaien en dit alles mét tien man Soms lijkt het een navolging van de pres taties van het befaamde exercitie-pelo ton, dat tijdens de Taptoe Delft, zoveel roem oogst. Floor Kollen jaagt zijn mensen op tot goede prestatie. Hij doet dat op de hem geëigende wijze. De chronometer, waar van de cijfers beangstigend nauwkeurig de waarde van een bepaald resultaat me ten, speelt in Kollen's training geen over heersende rol. Eens in de twee maanden controleert hij met de klokjes de presta ties en daar is het mee uit. Voor hem zijn de wedstrijden belangrijk. Daar komt de zwemmer of zwemster, moreel uitste kend bewapend, het meest tot zijn of haar recht. Daar speelt de tijd ook een be slissende betekenis. Het liefst ziet Floor Kollen in elk zwembad een grote wed strijcklok zodat de deelnemers aan de training hun snelheid op elk gewenst mo ment zelf kunnen nagaan. nabije toekomst. Haar langzame slag heeft Floor Kollen kunnen ombuigen en met de waardevolle adviezen van Forbes Carlile hoopt de Delftenaar 't Schiedam se meisje snel tot een toptijd te voeren. Haar resultaat te Rhenen heeft de hoop alleen maar versterkt. Pauline zal tij- Den Haag en op de nationale kampioen schappen ongetwijfeld haar kandidatuur stellen voor Leipzig. Dan is Floor Kollens grootste wens in ieder geval in vervul- dens de komende selectiewdestrijden te ling gegaan Wat voor Delft's trainer van niet te on derschatten betekenis is zijn de ad vie- zen van Freek Clignet. een 24-jarige stu dent, die in Los Angelos college loopt Hij behoorde enige jaren terug tot DZV's waardevolle „stal", maar is nu opgenomen in de Amerikaanse zwem ploeg, waar hij door befaamde trainers wprdt „gedrild". Freek staat nög steeds in con tact met Floor Kollen. Per brief ont vangt-de Delftenaar herhaaldelijk uitste kende adviezen over zwemtraining. Floor Kollen past ze dankbaar toe en mede hierdoor kan hij met trots vertellen, dat zijn zwemploeg hard op weg is zich in de Nederlandse zwemwereld een vaste Pauline van der Wildt.... naar Leipzig? Forbes Carlile (rechts) geeft Floor Kollén, DZV's „stalmeester" en Pou- line van der Wildt aanwijzingen over een uit te voeren verbetering van Pauline's slag. Artv»- rtptpf)#» Bezoekt de Frans Hals-tentoonstelling en Boekhandel H. Coeber$h DELFT, 28 juli Voor Cees Bak ker betekende zijn deelname aan de nationale kampioenschappen op de 1500 meter een ware triomf. De jeugdige Delftenaar legde in Al phen aan de Rtfn namelijk beslag op de derde plaats, achter de ge weldenaars op de lange afstand. Tino Jansen en de nieuwe Neder landse kampioen Johan Bontekoe. Cees Bakker kwam uit in de 2de serie. Zijn tegenstanders konden blonde Cees niet bijhouden. Onge twijfeld mag de prestatie van Cees Bakker genoemd worden temeer daar de jonge Delftenaar pas aan het begin staat van zijn zwemloop- baan. Er zit meer in Cees dan er afgelopen donderdagavond uit kwam. De Delftenaar kan zijn slag perfectioneren. Het lijkt ons dat Flooor Kollen, DZV's trainer daar bij aandacht moet schenken aan de beenslag van zijn pupil. Het lin kerbeen van de Delftenaar werkte in Alphen aan de Rijn namelijk passief mee aan de glanzende pres tatie. Maar Cees Bakker heeft meer pijlen op zijn boog. Zijn trainer probeert Cees op de 100 meter vrije slag onder de minuut te brengen. De lange afstand is niet zozeer het doel vart de intensieve training, die Cees in Delft's Sport fondsenbad ondergaat. Tekenen dus die er op wijzen, dat Cees een waardevolle kracht is voor DZV, Delft en de KNZV, want als de Delftenaar zich op de 1500 meter zou toeleggen zou zijn tijd zeker voor verbetering vatbaar zijn ROTTERDAM, 28 juli - De financi ële commissie voor het jeugdwerk in de parochie van de H. Familie heeft van B. en W. van Rotterdam bericht ontvan gen, dat de gemeente in principe bereid is voor de bouw en de eerste inrichting van het tot stand te brengen jeugdhuis naast de kerk aan de Veurstraat voor ee maal 35.000,- bij te dragen. ROTTERDAM, 28 juli De pastorie van de kerk van de H. Albertus de Gro te zal volgend jaar worden uitgebreid. De grond hiervoor is reeds van gemeen telijke zijde gereserveerd. Na zijn militaire dienstperiode legde Kraan zich aanvankelijk toe op de voetbalsport. En met succes. Regel matig kwam hij uit voor de tweede ploeg van GSV, terwijl hij zo nu en dan ook in het eerste team meespeel de. Een enkelblessure maakte echter een onverhoeds einde aan deze vrij korte sportcarrière. Op advies van de dokter hing hij zijn voetbalschoenen definitief aan de wilgen. Daarna be oefende hij judo en hij behaalde zelfs de gele band. Toen een van zijn vrien den hem echter meenam naar een be langrijke wielerwedstrijd, viel dit fes tijn zo bij hem in de smaak, dat hij spontaan besloot zijn geluk in deze sport te proberen. Na enkele maanden intensieve training, waarbij het oefen- schema geleidelijk van 60 tot 150 kilo meter per dag werd opgevoerd, nam de Gouwenaar in het begin van dit jaar voor het eerst deel aan een weg wedstrijd en wel aan de rit Brussel- Oetingen. De weersomstandigheden waren bar slecht. Het goot pijpestelen, terwijl ook flinke hagelstenen naar beneden kwa men. Maar Kraan beet. zich door deze tegenslag heen en ging vol goede moed van start. Aanvankelijk verliep alles op „rolletjes", maar na ongeveer 120 km. kreeg hij moeilijkheden met zijn pedalen waardoor hij genoodzaakt was de strijd te staken. Ook in de volgende drie kracht metingen speelde het pechduiveltje hem parten. Pas in de vijfde koers, in het plaatsje Achtmaal oogstte de Gouwenaar zijn eerste succes. In een massale eind sprint eindigde hij opde achtste plaats. In de ronde van Zundert behaal de hij de tiende prijs, terwijl in Sprun- del de vijfde plaats werd veroverd. In de ronde van Woerden trok hij zelf ten aanval en kreeg zeven renners met zich mee. Het waren deze vluchtelin gen die de slotfase van de race volle dig beheersten. Jammer was het, dat de Gouwenaar bij het luiden van de bel voor de laatste ronde ongunstig „zat", want anders had hij zich beslist onder de eerste drie aankomenden geklasseerd Nu moest hij genoegen nemen met een zevende plaats. Toch had deze uitloop poging hem veel geleerd. Hij bemerkte, dat in de demarrages zijn kansen lagen. In de ronde van Naaldwijk was het op nieuw Kraan, die er tussenuit ging. On danks het feit, dat hij niet minder dan vijftien renners achter zich aan kreeg, streed hij dapper verder. Geregeld was de Gouwenaar in de voorste gele deren van de kopgroep te vinden. In de snelle eindsprint vocht hij verbeten, maar eindigde tenslotte op de tiende plaats. Zowel in de ronde van Sliedrecht als van Tilburg veroverde Kraan de zesde plaats. Te Sint Lamaas ln België behaalde Aad Kraan tot op heden zijn grootste triomf. In de race, waarin vele Belgi sche amateur-grootheden van de partij waren legde hij beslag op een zeer ver dienstelijke derde plaats. Vervolgens nam hij nog deel aan een wedstrijd in Ilillegom. Hier werd hij vijfde. Tijdens de ronde van Gouda deed Aad Kraan opnieuw van zich spreken. Hij eindigde als eerste Gouwenaar, voor Piet Verwey en zijn clubgenoot Maarten den Outer uit Nieuwerkerk. In de ronde van Badhoevedorp had de Goudse renner eindelijk een goede mogelijkheid om zich in de bloemen te rijden. Acht ronden voor het einde ontsnapte hij in gezel schap van Karstens. De beide wielren ners namen een voorsprong. Op het be slissende moment werd Kraan door pech achterhaald. Zijn versnelling raakte de fect en hij viel terug in het jagende pelo ton. In de eindsprint sleepte hij toch een eer volle vierde prijs in de wacht. Aad Kraan, die sprintkampioen van de Goudse rennersclub „Excelsior" is laat zich over zijn toekomstplannen voorzichtig uit. Eerst gaat hij kantie naar België, waar hij aaf (jjOf le wedstrijden zal deelnemen. j/e; hiermee talrijke ervaringen op j ,en zijn wedstrijdmentaliteit te Volgend jaar wil Aad Kraan i® siekers" zijn slag slaan! DEN HAAG, 28 juli. Vanmorgen zijn achter gesloten deuren de commis sies van buitenlandse zaken en van defensie van de Tweede Kamer op nieuw door de regering ingelicht over de situatie met betrekking tot Nieuw- Guinea. Minister Luns heeft bjj dit ge sprek wederom de leiding gehad. De regering hoopt, dat bjj het naderen van de ontknoping van het politieke drama, dat zich al meer dan tien jaar afspeelt, de politieke partijen tot het inzicht zullen komen, dat de Neder landse regering de steun van het parle ment niet kan missen, roede om te voorkomen dat een politiek drama ook een menselijk drama wordt. (Van onze parlementaire redacteur) Nu de druk van Indonesische zijde toeneemt, om het bestuur onmiddellijk Over te dragen en het plan Bunker te denatureren door de interimperiode van V.N.-bestuur eruit te halen, wordt van Nederlandse zijde weer gewezen op de reacties, die dat kan hebben bij de Papoea's. De kans bestaat, dat zij zich zo diep teleurgesteld voelen, dat hun sentimenten hen t.ot ongebreideld optreden t.o. niet-Papoea's brengen. De regering houdt vast aan het recht van zelfbesch1^'1 dat zij dit volk plechtig beloofd Het plan Bunker was reeds een Ljff komen op de praktische mt°e van wat aanvankelijk was maar door het inschakelen van w periode, waarin de V.N. zoude" ^p' treden als bestuurders en een P ciet de definitieve beslissing Papoea's zou laten, had men zic". Rotterdamse Graanmarkt, bericht van A. Bosman N.V. Graanmakerlaars, Rot terdam. Aangezien maandag a.s. de nieu we graanregeling in EEG verband in wer king treedt en men over de dan gelden- dè voorschriften nog steeds niet voldoen de is ingelicht, had de graan handel de ze week voldoende stof om over de gevol gen hiervan te puzzelen. Enige details zijn intussen toch ter kennis van belang, hebbenden gekomen en hieruit bleek, dat de nieuwe richt- resp. drempelprijzen voor voergranen 0,50 per 100 kg. hoger komen te liggen, zodat in het algemeen gesproken wel met een verhoogd inge klaard prijspeil moet worden gerekend. Dat onder deze omstandigheden ieder een zijn beschikbaar invoercontingent-zo veel mogelijk opvulde is wel duidelijk, zodat er vrij levendig mais en milo werd gedekt. Noord-Amerika bleef verder zowel met mais als milo graag verkoper tegen la gere prijzen, waardoor mais in rechten 0;50 werd verhoogd. De lagere vraag prijzen van gerst hadden eveneens een rechtenverhoging tengevolge, terwijl ha ver reeds eerder werd verhoogd. Gerst: Noord-Amerika drukte het peil van zijn soorten zowel van de Pacific- als van deze zijde van de oceaan. Enigs aankopen vonden plaats in 3 barley sto mend, 5 barley stomend, terwijl het bui tenland Pacificgerst op aflading kocht. Ook andere soorten moesten een veer la ten, doch vonden weinig attractie hier te lande. Haver: Ofschoon spoedige haver op nieuw vee1 duurder moest worden betaald hadden de lagere afladingsprijzen van Noord-Amerikaanse haver een verder heffingverhoging tengevolge. De handel in 40-2 en in mindere mate in 38-2 haver op aflading was vrij levendig, enkele sto mende postjes brachten goede premies op. Platahaver is wat ons land betreft, wat op de achtergrond gekomen, daar de prijzen ongunstig afsteken tegenover N. Am. soorten. Austr. haver bleef onveran derd te duur. Milo, millet en granifero: Milo stomend werd hier zowel voor re-export als voor binnenlands gebruik gekocht en bleef een kleine premie doen. De zaken in mili op aflading en wel grotendeels septem ber afl. waren van grote omvang, waar bij e prijzen zich op hetzelfde niveau ble- Advertentle ven bewegen. Millet was zowel stomend als op aflading lager aan de markt, ter wijl stomend was gezocht, de afladingen bleven ongewijzigd stil. Rogge: Had een sterk afwisselend ver loop, waarbij alleen behoeft te worden gesproken over 2 U.S.A. rogge, daar an dere soorten of niet veel te hoog geno teerd staan. Toen Duitsland interesse toonde voor kwantiteiten Amerikaanse rogge snelde de prijs in Amerika naar boven, waardoor het gevaar ener rech tenverhoging hier te lande volledig van de baan was en men eerder over een hef fingverlaging moest gaan denken. Of schoon de oorspronkelijk hoger gevraag de exportprijzen zich niet geheel konden handhaven moest men toch ca. 20-25 dol larcents per 100 kg. meer betalen dan verleden week. Het prijspeil van Inge klaarde rogge ondervond van een en an der geen hinder en bleef ongewijzigd. Voertarwe: Zaken in loco soft white en 1 h. aug. levering tegen de volle vraag prijzen. Intussen is bekend, dat ook onder nieuwe bestel vanaf, maandag a.s. tar we ter denaturatie met vergoeding kan worden aangemeld, echter zal het prijs peil wat hoger liggen, hetgeen natuurlijk een hindernis voor grote zaken in dit ar tikel zal worden. De koekenmarkt: De grootse verwach tingen die Argentinië schijnt te koeste ren ten aanzien van de vraag in de EEG landen hebben het prijspeil op een voor de tijd van het jaar uitzonderlijk hoog peil gehouden. De door dekkingsvraag ontstane opwaartse prijsbeweging wer den door de houders gretig gevolgd: de geringe vraag van het moment vermocht de prijzen niet te drukken. Ene belang rijke factor die de hausse-illusie der Ar gentijnen zou kunnen verstoren is een respectabele hoeveelheid USA sojaschroot De prijsontwikkeling hiervan gedurende de laatste maanden heeft aan Argentinië ongetwijfeld op zwakke momenten de no dige steun verstrekt; sinds enkele da gen ziet er echter naar uit dat nieuwe CCC-plannen in Amerika hierin dras tisch wijzigingen zouden kunnen bren gen. Over deze plannen wordt veel ge sproken en tevens weersproken. In het algemeen waren gedurende de afgelopen week de marktadviezen gering. Het prijspeil lokt niet aan en de interes se van de consumenten zowel als van de handel gaat momenteel vrijwel uitslui tend naar de graansektor uit met het oog op de inwerkingtreding van de EEG. Het gepuzzel in deze sektor zal naar on ze verwachting noch wel enige tijd de aandacht gevangen houden zodat in de koekensektor een kort rustperiode te ver wachten is. Voor molenafvallen (graanderivaten) treden dus ook de nieuwe EEG-bepalin- gen in werking. Voor de belangrijkste groep, zemelgrint, houdt dit geen wijzi gingen van grote betekenis in. Tarwe- gries zal echter wel dermate zwaar wor den belast dat import uit derde landen wel niet meer mogelijk moet worden ge acht. Diverse andere graanafvalproduk- ten zullen gevoelig worden belast, waar door ze praktisch zullen worden uitge schakeld. den in juni zijn gedaald tot joen ton tegen 21,31 in mei. 'Ljlj<& 1961 was de kolen voorraad 29,45 ton groot tegen 31 miljoen ton ]f1. De voorraden belopen than®,0 rfr; :n Dempen i zes lidstaten: West-Duitsland Jt'J ton. Frankrijk 10,91 min. 1°"' Be 30.000 ton Nederland 330.000 ton, 2.56 min ton. ROTTERDAM, 28 juli. OP delweg bij de Gordelbrug i?_^!?J,ige om kwart voor negen de l?"Ja u>v, gazijnbediende J. H. J. Koster Vijverhofdwarsstraat met zijn D-peU' tegen een personenauto gebotst. e P\J geman werd door de kracht van - :st.„offgeS" sing ongeveer vijf meter weg8' en kwam terecht in het gazon Lijc* Gordelweg. Hij heeft vermoed^ 0 hersenschudding opgelopen fg^ra^V bet Bergwegziekenhüis overgek^ofjy. De bromfietser kwam van de brug en reed in de richting van mJ delweg; de personenauto ree" gij richting Kanaalweg. De bromüVj d' na de botsing een eind door jei aangereden door een auto, die t» gestelde richting kwam. mee in geweten kunnen verei ging bij de onderhandelingen slechts over de wijze waarop geregeld diende te worden. fjji£ Wanneer de Nederlandse va» Amerikaanse en ook van zijde niet voldoende steun (mJLj# dreigt thans echter het onnri"0 overgeven van het bestuur Indonesiërs, die de laatste r*13 met troepen uit de lucht zijn t gedrongen, en daarop hun recht -ti' bestuursovername baseren, een 1 worden. Van het huidige kabinet ka» niet verwacht worden, dat het *8" cipiële houding, die op het kingsrecht gebaseerd is, laat var M w ROTTERDAM. 28 juli Da»" grote medewerking van de vicari* raai van het bisdom Rotterdam, A. C. Schaaper, is de kathedr»1" aan de Westzeedijk verrijkt met orgel, afkomstig uit de kerk van harnis. Morgenavond, om zeven de vicaris dit orgel, thans geh^ restaureerd, inwijden. Bij deze gelegenheid zal de van de kathedraal, de heer Smits C grote orgel „Pièce Héroique" grL sar Franck ten gehore brengen- „0ro" een lezing uit de heilige Schrift gehouden, waarna kapelaan Th. te^'l pad in een korte toespraak de w van het orgel voor de eredienst z lichten. ^jj' De heer Harry de Jong zal na de ,10,i 4 ding enige kleine orgelwerken sP het nieuwe orgel. Na een kort lm j/fL de plechtigheid besloten met d gt le van Cesar Franck, te spelen heer Smits op het grote orgel- LUXEMBURG, 28 juli - He'ff- i\ orgaan van de Europese jteld Staalgemeenschap heeft meeged® 0.(< de voorraden in de zes aangesl? ij u 2D- jV. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4