Vijftien maanden gevorderd tegen drietal daders Reclame Engelse belangstelling voor Nederlands aardgas Eerste Kamer aanvaardde huurwet Bestuursoverdracht aan V.N. per 1 januari 1963 gevraagd WÊÊÊ\Jr Anders dan andere D' opruiming vam Ierland SI Inbraken in scholen te Spijkenisse Vrouw maakte val van zes meter W apendief stallen op Schiphol Informatieve briefwisseling Reservering van f 6 ton voldoende „Misschien nodigt de KNAU mij uit voor O.S. in Tokio" ,Bromnozems" zodhten onenigheid met Ambonnezen van „IJsseloord" Half jaar voor componist Italiaan tot eefl jaar veroordeeld Drie hoofdagent#1 veroordeeld Motie in Nieuw-Guinearaad Eis van tien maanden voor „hulpje Verkeersongeval met dodelijke afloop Twee jaar voor twee jongemannen Mej. Toornstra zwom van Hoek van Holland naar Scheveningen Twee employés en heler veroordeeld II ievtff&ac&AS&uK Maakt Kind door trein overreden Key Kramer Vismarkt ,Ray' van Asten in Nederland Brief Nederlandse hoogleraren aan president Kennedy Bejaarde dames nog spoorloos Twee ton voor Nat. Thuisfront in Nieuw- Guinea Regering lichL*Ecrste Kamer in over Nieuw- Guinea Zesde Zuid-Pacific- conferentie, over 3 jaar in Hollandia? Steekpartij Leidsestrc Openluchttheater 'DIJKZlG1 Ambulance-service De 50.000steDAF kwam gereed Filtergebouw gegund aan Nederhorst voor 14 miljoen 20 stuks 80 cent HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 31 JULI 1962 PAGINA 4 DE POLIOBESMETTING Alle kinderen vaccin toegediend TWEE DODEN In auto verdronken ROTTERDAM, 31 juli. Een gevan genisstraf van een jaar en drie maanden eiste vanmorgen de officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam tegen een trio dat op 3 april jl. bij inbraken in een tweetal scholen te Spijkenisse de Jan Campertschool en de Koningin Juliana- school een aanzienlijke hoeveelheid kostbare zaken als drie kofferschrijf machines, een platenspeler, een band recorder, een draagbare radio en een naaimachine buitmaakte. De drie verdachten, de gebroeders D. B. V. (24) en C. A. V. (25), beiden glazen wassers en de 25-jarige oliehandelaar M. B. verklaarden vanmorgen ter zitting ROTTERDAM, 31 juli Gistermiddag is de 46-jarige mevrouw M. V. M. Vink- Hureman van een balkon aan de achter kant van haar woning in de Nieuwen- hoorastraat gevallen. Zij maakte een val van zes meter en kwam in de tuin te recht. Met klachten over pijn in de rug is zij in de St. Clarastichting opgenomen. In de Maastunnel is gisteravond de 29- jarige mevrouw H. Kroon-van Kessel uit Aalst van de roltrap gevallen. Zij heeft vermoedelijk een hersenschudding opge lopen en is naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De 74-jarige mevrouw T. Guidotti-Jan- sen van de Gordelweg is gisteravond ge struikeld en gevallen, toen zij op het Een- drachtplein uit een tramwagen van lijn 5 stapte. De vrouw liep letsel aan de rug op. Zij is naar het Bergwegziekenhuis vervoerd. KRIMPEN A. D. IJSSEL, 31 juli Gisterenavond omstreeks i uur werd aan het boveneind bij het Veer de Vries de 40-jarige J. Verkaik uit Krimpen aan de IJssel met zijn bromfiets door een hem achteropkomende auto aangereden. Met ernstige verwondingen en inwendige kneuzingen werd hij, na door dokter Merceles verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd, waar hij enige tijd na aankomst is overleden. AMSTERDAM, 31 juli Een 19-jarige chauffeur en een 18-jarige bijrijder, bei den uit Amsterdam, die op 12 maart een vrouw op de Sloterweg probeerden neer te slaan en vervolgens van haar tas met 55 beroofden zijn door de rechtbank ve-r oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf door te brengen In een jeugdgevangenis. AMSTERDAM, 31 juli Alle kinderen van de Mariaschool, waar kortgeleden enkele polio-gevallen zijn geconstateerd hebben nu een anti-poliostof, het „oraal vaccin sabin" toegediend gekregen. Nadat de kinderen uit de tehuizen „Am- stelstad" en „de Voorzienigheid" (die al len de Mariaschool bezoeken) in de loop van de vorige week het vaccin innamen heeft de GGD het uit Engeland afkom stige vaccin toegediend aan de cverige 104 leerlingen van de Mariaschool en aan 175 volwassenen en 196 andere leden van de gezinnen waaruit de besmette leerlin gen van de school afkomstig zijn. Na een week is het vaccin uitgewerkt. Dan zal worden beslist of de kinderen alsnog met vakantie kunnen gaan, aldus heeft de waarnemend directeur van de GGD me degedeeld. (Advertentie) Moeten wij U nog iets vertellen over onze bekende Franse Damast van 3.75 per meter» De meestverkochte, sfeervolle overgordijnstof voor het ge zellige interieur? En juist omdat iedereen alles weet over deze prachtige Fran se Damast... ook de prijs van 3.75 pfer meter, weet U wat het zeggen wil, deze zelfde damast met zijdeglans, die soepel hangt, te kunnen kopen voor een prijs, die er niet om liegt.,voor iets méér dan twee gulden per meter. dat financiële moeilijkheden hen tot het plegen van de twee inbraken hadden ge bracht. Hoewel zij in hun respectieve werkzaamheden behoorlijk verdienden, hadden zij onvoldoende rekening gehou den met de wintermaanden, die voorai voor de gebroeders V. nooit bijzonder gunstig zijn. B. had bovendien nog een vrij aanzienlijke schuld aan zijn olieleve rancier te voldoen. Hij was dan ook de eerste die na de verdeling van de buit zijn aandeel verkocht. De drie raadslieden vroegen, in ver band met het gunstige verleden van hun cliënten, een voorwaardelijke straf die de tijd in voorarrest doorgebracht, niet te boven zou gaan, waardoor onmiddel lijke invrijheidsstelling zou kunnen vol gen. De rechtbank achtte hiervoor ech ter geen termen aanwezig. Indeze zaak verscheen ook nog de 25-jarige glazenwasser H. H. voor het hekje, maar zijn aandeel in de inbraken was volgens de officier van justitie veel kleiner geweest. Zijn zenuwachtigheid en opvallende kleding hadden de drie anderen doen besluiten H. een onder geschikte rol op te dragen. Zijn aandeel beperkte zich tot het openhouden van een portier van de wachtende auto. De officier van justitie requireerde te gen H. een gevangenisstraf van 10 maan den, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. De raadsman vroeg ook voor H. een gecombineerde straf waaruit onmiddel lijke invrijheidsstelling zou volgen, waar de rechtbank echter niet voor voelde. Uitspraak op 10 augustus. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze prachtige Franse damasten, 120 cm breed, in moderne kleur stellingen, in rijk dessin, per meter voor (Advertentie) abelachtige modellen In goud., zilver en horloges moor niet duurder LIJ NB AAN 5 0 's-GRAVENZANDE, 31 juli Mej. Toornstra, lid van de Monsterse Red dingsbrigade, had reeds lang het voor nemen om van Hoek van Holland naar Scheveningen te zwemmen. Dit plan houdt verband met een training voor gg ter prestatie, nl. een. zwemtocht over het Kanaal. Reeds enkele malen moest mej. Toorn stra de uitvoering van haar plan voor een zwemtocht langs de kust uitstellen, soms vanwege de weersomstandigheden, een andere keer, omdat geen volgboot beschikbaar was. Maar nu heeft zij toch uitvoerig aan haar plan kunnen ge ven en zwom de plm. 22 km. in 4 uur en 25 minuten en verbeterde hierdoor met 8 minuten de tijd, welke de heer Ar ie Zeeman over die afstand deed. Van deze „record-verbetering" was de heer Zee man zelf getuige want hij zat in de volgboot. Gedurende de hele afstand hield mej. Toornstra zich bij de schoolslag. De zee was erg rustig en aanvankelijk had zijj geen last van vermoeidheid. Doch het laatste stukje en bijzonder de monding naar de haven te Scheveningen maak ten het haar moeilijk. Weliswaar was mej. Toornstra niet uitgeput, doch zij had wel heei veel van haar krachten gevergd. Nu zijn er verder plannen om van Rotterdam via de Waterweg naar Hoek van Holland te zwemmen, hetgeen mede in verband met de drukke scheep vaart, niet zo gemakkelijk ligt. Na haar succes in de zemtocht Hoek- van HollandScheveningen is mej. Toorn stra echter optimistisch over het slagen in de Waterweg-route. Wanneer zij haar poging zal wagen, kan nog niet worden medegedeeld. AMSTERDAM, 31 juli. Drie van de zes Amsterdammers, die betrokken I waren bij de geruchtmakende diefstallen van wapens en andere goederen uit transitoladingen op Schiphol, zijn giste ren door de Amsterdamse rechtbank j veroordeeld. Een verdachte werd vrij- gesproken, twee zullen nog terecht moeten staan. Het vonnis tegen een j 24.-j. Schiphol-employé, die de voor-; naamste dader werd genoemd, luidde 12 maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van' drie jaar en aftrek van het voorarrest. Een 21.-jarige collega werd veroor deeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van 6 maanden met een proef tijd van 3 jaar en 250 boete of 25 dagen hechtenis. De voornaamste heler, een 42-jarige rechtskundige adviseur werd veroor deeld tot 10 maanden, waarvan 3 maan den voorwaardelijk met een proeftijd i van 3 jaar en aftrek van het voorarrest. Een andere Amsterdammer, een 38- jarige filiaalhouder van een wapen magazijn, die helipg was ten laste gelegd werd vrijgesproken. ém - HELVOIRT, 31 juli De 8-jarige jon gen J. J. J. Hoevenaars uit Helvoirt is vanmorgen -bij deze Brabantse gemeente door een trein op het baanvak 's Herto- genbosch-Tilburg aangereden en gedood. Het kind was met enkele andere jongens bij de spoorbaan visjes aan het vangen. Daarbij moet het spelenderwijs op de rails zijn gekomen De 8-jarige J. van Hattum kreeg een shock. De trein had ongeveer een half uur vertraging. MAASSLUIS, 31 juli De aandeel houdersvergadering van Key Kramer N.V. vergde minder dan vijf minuten. Met 'n forse tik werden de agendapunten stuk voor stuk er door gehamerd, zonder dat de president-commissaris de vier aan wezige aandeelhouders overigens ook maar iets te kort deed. In aandeelhou- derskring waren er eenvoudig naar aan leiding van de jaarstukken geen vragen gerezen. Bij de rondvraag informeerde een der aanwezigen of er een speciale koper van de aandelen Key en Kramer in de markt is. De directie merkte naar aanleiding hiervan op, dat er geen enkele aanwij zing bestaat, die er op duidt, dat er po gingen zouden worden ondernomen om van buitenaf een meerderheidspakket in het kapitaal van de vennootschap te ver werven. De directie weet niet beter of de belangstelling voor de aandelen Key Kramer is gespreid en normaal. Na afloop van de vergadering verna men wij nog van de directie, dat de ge troffen voorziening van 6 ton in ver band met de verliesgevende pijpasfalta- georder voldoende is om het geleden risico op te vangen. Op het resultaat over 1962 zal deze tegenvaller in elk geval weinig of niet van invloed zijn. ROTTERDAM 31 juli. Heden werden aan de isafslag van fJmutden en elders 200 kisten /.eevis en 18 kg. levende paling aangevoerd. Prijzen: schot middel 1 40—44, klein 21—38, schelvis middel 25—37, klein 1 20—24, kabel jauw groot 1 40—44, middel 37—39, klein 1 18 —21, makreel 20—22, zeehanen klein 12— 28, wijting 15—20, haring verse 35—41, alles per kist; levende paling middel 5.50—5.60 per kilogram. DEN HAAG, 31 juli. Op vragen uit het parlement heeft de Engelse minister van Energie, de heer Richard Wood, meegedeeld dat de Engelse gas- raad zich in een schrijven tot de Ne derlandse regering heeft gewend naar aanleiding van het in het noorden van ons land gevonden aardgas, zo blijkt uit een bericht van vandaag in de Financial Times. De gasraad heeft interesse gas van Nederland te kopen en het voor huis houdelijk gebruik geschikt te maken of voor industriële doeleinden. De gas raad meent dat de kwaliteit van het in Nederland gevonden aardgas de zelfde is als het in de Sahara aange troffen gas. Het gas uit de Sahara zal van 1964 af door de Engelse gasraad worden geïmporteerd. Van het ministerie van economische zaken vernemen wij desgevraagd dat er inderdaad op 7 juni jl. een brief .van d» Engelse gasraad is binnepgeko- SCHIPHOL, 31 juli. Met het üjn- toestel van de BEA is vanmiddag Ray van Asten, de Nederlander, die ondanks zijn 20 jaren reeds in Amerika en Aus tralië zjjn sporen In de atletiek ver diende, uit New York op Schiphol aangekomen. Op zijn 13e jaar emigreerde hü als René van As'ten naar Australië, waar hij gedurende drie jaar en tien maanden op de High School studeerde. Daarna verhuisde hü naar de V.S., waar hij nu 214 jaar woont. Op 2 juni liep Ray zijn laatste wed strijd in Amerika. Dat was in Compton, waar hij tweede werd op de 880 yards ,1.50.9). „D, Amerikaanse Atletiek Unie heeft alles in het werk gesteld om mij de Amerikaanse nationaliteit aan te meten, zodat ik in 19S4 op de Olympi sche Spelen in Tokio zou kunnen uit komen, maar president Kennedy heeft het verzoek afgewezen. Nu interesseert het mij niet zoveel meer of ik Amerikaan word of niet. Misschien nodigt de KNAU me uit om als Nederlander in Tokio deel te nemen." In september gaat Ray naar de univer siteit van Oregon om daar als hoofdvak geschiedenis en als bijvak uiteraard sport te gaan studeren. Bij zijn bagage waren 2 fiberglas polsstokken, die hij op ver zoek van de KNAU uit Amerika heeft meegebracht. Eén van deze stokken is bestemd voor de huidige Nederlandse kampioen polsstok-hoogspringen, Servee Wijsen. De bestemming van de andere stok is nog niet bekend. Op Schiphol werd Ray van Asten verwelkomd door zijn ex-trainer in Nederland, de heer H. F. Reinders, de heer A. F. J. Schoof, vice-voorzitter van de A.A.C. (Ray is alle jaren die hij in het buitenland ver bleef lid gebleven van A.A.C.) en de heer J. Moerman, lid van de technische commissie der KNAU. CAPELLE a/d IJSSEL, 31 juli. In Capelle a/d IJssel is onenigheid ontstaan tussen jeugdige bromfietsenthousiasten en Ambonnezen. Eén en ander Is vorige week woensdag begonnen. Op die avond begaf een groot aantal jongens op brom mers zich naar het Ambonnezenkamp „IJsseloord" om daar met dpen knalpot de orde te verstoren. Verschillende Am bonnezen hebben de jongens toen ge vraagd zich te verwijderen. Toen hieraan geen gehoor werd gegeven, heeft men door het strooien van spijkers getracht hier een einde aan te maken. De „bromnozems" hadden een derge lijke tactische maatregel niet verwacht. Nadat enkele van hen een lekke band hadden opgelopen, ontstond er een fikse scheldpartij. Donderdagavond begaven zich enige Ambonnezen per bus naar Capelle-Schen- kel, waar de jeugdige berijders van brom fietsen uit Capelle en randgemeenten zich in de regel verzamelen. Een aantal on ruststokers van de vorige avond kreeg toen van de Ambonnezen flinke klappen te incasseren. Vrijdagavond wilde de brozem-horde revanche nemen. In gesloten formatie toog men naar „IJsseloord". Men trof daar echter vrijwel niemand aan, omdat er bruiloft in het kamp was, waarvoor de meeste bewoners uitgenodigd waren. De rijkspolitie heeft tenslotte kamp en Groenedijk schoongeveegd. Zaterdag en zondag deden er zich geen Incidenten voor. Maandagavond toog weer een .groot aantal jeugdige bromfietsenthousiasten naar het Ambonnezenkamp Ook nu on dervond de groep weinig tegenstand, om dat de meeste Ambonnezen een kerk dienst in het kamp bijwoonden, een kerk. dienst die overigens door het lawaai fliiik gestoord werd. Na afloop van de kerkdienst begaf zich een 40-tal Ambonnezen per bus naar Ca- pelle-Schenkel om daar eens polshoogte te nemeii. Toen de bus daar eenmaal ge arriveerd was, hadden de bromnozems op hun pijlsnelle brommers al gauw het hazenpad gekozen. Van Ambonnezen- zijde hoopt men dat de incidenten hier mee voorgoed geëindigd zijn. men, waarin de Nederlandse regering wordt voorgesteld eens te praten over het gevonden aardgas. In de brief wor den geen hoeveelheden genoemd, die Engeland eventueel wil afnemen. Naar aanleiding van het schrijven van de Engelse gasraad waarop Ne derland nog niet heeft geantwoord zal misschien een informeel gesprek volgen, waaraan volgens de woord voerder van het ministerie van econo mische zaken, vermoedelijk ook de Nederlandse Aardolie Maatschappij en de Staatsmijnen zullen deelnemen. LEIDEN, 31 juli. Zes Nederland se hoogleraren in de sociale genees kunde hebben in een brief, gericht aan president Kennedy, verklaard dat zij het betreuren, dat de senaat in de VS de wet heeft verworpen, die beoogde medische zorg aan bejaarden te ver schaffen, gebaseerd op het verzeke ringsprincipe van sociale zekerheid. Zif bètreurèn het' oók dat de campag ne tegen deze wet succes heeft gehad, De hoogleraren geven uiting aan hun verlangen dat de pogingen de bejaar den in de VS groter sociale zekerheid en vooral een bevredigende medische zorg te verschaffen zullen worden voortgezet. Zij vestigen er de aandacht op, dat deze medische zorg valt in het vlak der sociale geneeskunde, welk begrip niets te maken heeft met „ge socialiseerde geneeskunde". De ondertekenaars zijn prof. K. J. van Deen (Rijksuniversiteit Gronin gen), prof. A. C. Drogendijk (Vrije Universiteit Amsterdam), prof. R. Hornstra (Rijksuniversiteit Utrecht), prof. A. Th. L. M. Mertens (R.K. Uni versiteit Nijmegen), prof. P. Munten dam (Rijksuniversiteit Leiden) en prof, A. Querido (Universiteit Amster dam). AMSTERDAM, 31 Juli Wegens het in bezit hebben van 420 milligram has- jisch (hars uit henneptoppen) en diefstal van twee geluidsbanden heeft de Am- 8te-:lanse rechtbank een 23-jarige Am sterdamse componist veroordeeld tot zes maanden met aftrek van het voorarrest. De officier van justitie had tegen deze an narcotica verslaafde componist, die zichzelf bij de politie aangaf omdat hij voelde dat het mis ging, een straf van 9 maanden met aftrek van voorarrest en van de rest drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar ge- eist. AMSTERDAM. 31 juli De politie zoekt nog steeds naar de bejaarde, vitale dames die vorige week maandag een apo theker aan de Bantammerstraat bij ver gissing een hoeveelheid gevaarlijk zink- sulfaat meekregen in plaats van het on schuldig laxeermiddeltje waarom zij vroegen. De waarschuwingen via de tele visie en de radio baatten tot heden niet. Evenmin de tochten van politieauto's met een luidspreker in de buurt van de apo thekerszaak. Men overweegt om de buitenlandse pers in te schakelen ten einde de beide vrou wen te waarschuwen. Men sluit namelijk de% mogelijkheid dat ze in het buitenland verblijven niet uit. Het speuren wordt aanzienlijk bemoei lijkt door het feit dat er weinig van beide vrouwen bekend is. De apothekers-assis tente heeft hen slechts kort in de winkel gehad en herinnert zich weinig. TONEELGROEP „Ensemble" voert op 2 en 3 augustus a.s., om 8.15 uur in het Openluchttheater Dijkzigt het blijspel „Om Nausikaa" van Luisa Treves op. Bij slecht weer zullen de voorstellingen worden verschoven naar 6 en 7 augus tus, hetgeen dan op 2 augustus, na de nieuwsberichten van 18 uur, zal worden bekend gemaakt. ■-.««li DELFT, 31 juli De spoorwegover gang 't Haantje tussen Delft en Rijs wijk zal binnenkort met halve beveïli- gingsbomen beveiligd worden. Deze spoorweg-overgang was jaren onbe waakte overweg maar het steeds toe nemende verkeer heeft beveiliging noodzakelijk gemaakt. HOLLANDIA, 31 juli In aanwezig heid van een aantal vertegenwoordigers van pers en televisie hebben de heren Van Rhijn en Van Zijll namens het Co mité Nationaal Thuisfront symbolisch eer, zestal geschenkpakketten aan schout bij-nacht Reeser overhandigd. De heer Van Rhijn gaf een toelichting op de in houd van de pakketten en het doel van de actie. Voorts deelde hij mee, dat tot dusver reeds twee ton in Nederland voor de actie bijeen zijn gebracht. Begin september zal per schip een zen ding pakketten voor militairen aankomen ter waarde van 50.000 gulden. Bij de pak ketten, die werden aangeboden bevond zich een groot pakket met exemplaren van al hetgeen wordt verzonden. Ook was er een zogenaamd patrouille pakket. Dit is een proefpakket, waarvan het de bedoeling is, dat de patrouilles kritiek leveren op de inhoud. Aan de hand van die kritiek zal een universeel patrouillepakket worden samengesteld, waarvoor de heer Van Rhijn in Singa pore in het groot inkopen zal doen. Schout-bij-nacht Reeser sprak tegen over de beide vertegenwoordigers van het comité zijn grote waardering uit voor het medeleven van het Nederlandse volk, dat onder meer door deze actie voor de strijdkrachten tot uiting komt. DEN HAAG, 31 juli De minister president, prof. dr. J. E. de Quay, en de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, hebben vanmorgen in het gebouw van de Eerste Kamer de vaste commissie voor buitenlandse politiek en voor Nederlands Nieuw-Guinea uit deze kamer over de stand van zaken inge licht. De besprekingen begonnen om half elf en eindigden kort na het middaguur. Advertentie PHILIPS TELEVISIE EN RADIO ingebouwd in moderne en klassieke stijlmeubelen COUZY - Aert vari Nesstraat 38 Ie Middellandstraat 72 Zeer gemakkelijke betaling DEN HAAG, 31 juli De Eerste Ka mer aanvaardde vanmiddag een wijzi ging van de huurwet, inhoudende, dat de huren per 1 september aanstaande, af hankelijk van de gemeenteklasse, met 10 tot 12 percent zullen worden verhoogd. Er waren 23 leden afwezig. Tot de tegenstemmers behoorden de 10 aanwezige leden van de 23 leden tellende socialistische fractie, de twee communis ten afgevaardigden, Msmede acht leden van de katholieke fractie. De acht leden van de Katholieke frac tie, die tegenstemden waren de heren: Derksen, Schuurmans, Middelhuis, Mat- ser, Niers, van Lieshout, van Veldhoven en Kropman. PAGO PAGO (Samoa), 31 juli (Rtr) De vijfde Zuid-Pacific-conferentie die 10 dagen geleden op Samoa begon, is zater dag geïndigd met een voorstel van de delegatie van Nederlands Nieuw-Guinea dat de volgende bijeenkomst, over 3 Jaar, in Hollandia wordt gehouden. Het voor stel zal door de internationale commissie voor het zuiden van de Stille Oceaan, waarvan de conferentie uitging, in be handeling worden genomen. De internationale commissie werd in 1947 door de regering van de V.S., Enge land, Australië, Frankrijk, Nederland en Nieuw-Zeeland opgericht Er waren 70 afgevaardigden uit 18 ge bieden van de Stille Zuidzee, die over meer dan 13 miljoen vierkante mijlen Oceaan verspreid liggen. Op de conferentie werden vraagstuk- ken besproken als handelsopleiding van de eilandbewoners, economische vraag stukken, de veranderde status van de vrouw en onderwijs aan volwassenen. DEN HAAG, 31 juli. De sedert 7 juli vermiste 28-jarige mej. N. A. Vink uit de Witte de Withstraat in Den Haag en de 22-jarige schipper P. J. Ligtenberg uit Rijswijk, die sedert 7 juli werden vermist, zijn vanmorgen in hun auto op gehaald uit het water aan de Slachthuis kade bij de Calandbrug. Hoe het komt, dat de auto, waarin het paar zich be vond, eerst hedenmorgen in het water werd ontdekt, is nog een raadsel. AMSTERDAM, 31 juli. Wegens jj> handeling de dood tot gevolg hebb®/^ heeft de rechtbank in Amster<» gisteren twaalf maanden gevang®" s| straf met aftrek van het voor®r„j, opgelegd aan een 24-jarige uit Tu afkomstige metaalbewerker, die nacht van 20 op 21 april bij een 1 eg om een meisje tussen enkele It®"f,se- en twee Nederlanders In de L,f. straat in Amsterdam de 27-jarige c«,ej) feur R. de Coq van Delwijnen dodelijke messteek toebracht. De eis luidde vier jaar. AMSTERDAM, 31 juli De A damse rechtbank heeft drie hoofd"'j, ten van het hoofdstedelijk politiek"1^, die als drankwetcontroleurs steekP^j ningen hebben aangenomen veroord®^ tot gevangenisstraffen can resp- j,et en drie maanden met aftrek van voorarrest. Het betreft twee als duo opererende heir e controleurs met resp. 33 e5jeo'' jaar politiedienst, die .als „Ot en &>eeji in de binnenstad bekend waren, en„0i>' 42-jarige collega die als zgn. open - r« troleur drankwetinrichtingen contro' de. De officier van justitie had tege" drie hoofdagenten gecombineerde g® genisstraffen geëist. (Advert entte) dij" ÏL" Ingang Westzee (naast Energiek1' donderdag 2 aug. en vrijdag 3 aUS' 8.15 uur Toneelgroep Ensemble Om Nausikaa Blijspel van Luisa Treves Muziek Jurriaan Andriessetl Decor: Lou Steenbergen uj Costuums: Joseph Carl - Regie: ftn Medew.: o.a. Magda JanssenSi Sigrid Koetse, Ina van Faassent Lex Goudsmit, Tom van Beekt Frans't Hoen. [Toegangsprijzen 1.50-2.50 en 3-5" Kassa geopend vanaf 7 uur. Bij slecht weer 6 en 7 aug. 8.15 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 31 juli. Op hetzelfde ogenblik, dat een Haagse dame van 47 jaar slipte met haar scooter, was de Haagse geneeskundige dienst met een ambulancewagen ter plaatse van het ongeluk. De dame moest gisteren op de Laan van Nieuw Oost-Indië uitwijken voor de ambulancewagen die met dubbel signaal door het rode stoplicht heen reed. De juffrouw die, naar het ver keerslicht aangaf, voorrang-had, remde zo krachtig, dat haar scooter slipte. Zij werd direct in de ambulancewagen gelegd en opgenomen in St.-Antonius- hove te Voorburg. Zij heeft vermoede lijk kneuzingen aan de rug opgelopen. EINDHOVEN, 31 juli Vandaag is bij Van Doorne's Automobielfabriek N.V. te Eindhoven de 50.000ste perso nenauto van de band gekomen. In de eerste zes maanden van dit jaar wer den in Nederland 6.167 nieuwe Dafs afgeleverd (Daffodil en D af 750), hetgeen ruim 25 pet meer is dan in dezelfde periode van 1961, toen er 4.769 Dafs 600 aan het autopark werden toe gevoegd. Van het totaal aantal nieuwe wa gens in Nederland in de eerste helft van dit jaar neemt de Daf-personen- wagen de derde plaats in op de rang lijst van de meest verkochte typen. In de klasse tot f6.000 staat Daf op de tweede plaats. In de eerste zes maan den van 1962 werden in totaal 13.000 Dafs geproduceerd, waarvan circa 25 pet werd geëxporteerd. J - tu°' bestaat. Het is mogelijk, aldus n ^e' tie, dat de V.N. zich niet ten v°1 jf> wust zijn van de gebeurtenisse .0ot' HOLLANDIA, 31 juli Het Neder landse bestuur in West-Papoea dient per 1 januari 1963 vervangen te wor den door een VN-bestuur. Na enige jaren VN-bestuur dient een volksstem ming te worden gehouden zoals gesteld is in artikel vier van het plan-Bunker. Dit is het voornaamste deel van de motie die vice-voorzitter Kaisiepo bij de Nieuw-Guinea-raad heeft ingediend en die vandaag door de Raad wordt besproken. De indieners stellen dat indien de heren Oe Thant en Bunker zich niet aan het bovengenoemde houden, er geen hoop op een vreedzame situatie OUD BEIJERLAND, 31 juli Het bou wen van een filtergebouw voor de zui vering van het oppervlaktewater tot drinkwater op het nieuwe waterwinwerk voor de gemeente Rotterdam op de Bee- renplaat is namens de directeur van de Rotterdamse Drinkwaterleiding voor 14.075.000,gegund aan Nederhorst N.V. te Gouda. Kongo zodat zij nog meer verantvy<j0of ding op zich wensen te laden eventuele gebeurtenissen in Papoea. De motie is mede-ondei't se' door de heren Jouwe, Arfan en wisch. pl o In de toelichting zei de heer vanochtend: „Oe Thant heeft reji' recht ons uit te leveren aan ana Ds Kamma wilde de stemrrung -gri de motie uitstellen en eerst uitv° door het gouvernement worden 1 licht betreffende de politieke 0 orste kelingen in Washington. Dit van Ds. Kamma werd met 12 ste y voor en 11 tegen aangenomen- j0ri' stemming over de motie is nu derdag vastgesteld. j,®^ De regeringsgemachtigde, effie' Veldkamp, zei nog dat het go^ ^ot' ment geen behoefte heeft aan zoals zij thans ligt. Hij zag d een overigens begrijpelijke rea de politieke ontwikkelingen v 6 laatste dagen. Het getuigt v° heer Veldkamp echter niet v3. jjd 11 beleid nu te wijzen op de toes t> Kongo. Hij zegde inmiddels 1 K. verzoek om meer inlichtingen jyjA raadsleden over de politieke p spoedig onder de aandacht va?ren^/ derlandse regering te zullen"-^-''^ (Advertentie) O Et CAB ALLE Aiet" «nver' 5»ate «ie *o0 eve

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4