Gasten in Hoek van Holland weten nn wel wat storm is Strand en camping hadden te lijden onder zomers herfstweer Toevloeiing van jeugdigen vergroot arbeidsreserve Handelmij. Deli-Atjeh heft produktenzahen op Zeeman acht dagen na .uitzitten vonnis weer op inbrekerspad In Oud-Beijerland woont een der laatste vertegenwoordigers van een stervend ambacht KLEIN INDUSTRIEGEBIED BIJ „HET ZWARTE PAADJE' 0N0P0 Ga V (m E, I' Reclaiï* Elvis Presley: DE MESTIES DE GEBROKEN PIJL Het Koninkrijk der Humor FERNANDEL als Modekoning i§«ï SS?1 J §8 W.-Berlijn geeft zijn duiven een dag respijt Finse zeeman verdronken Op het verlies ingelopen STRAALJAGER NEERGESTORT Bevolkingsci j f er Maasstad in juni gedaald De motor heeft het zeil verdrongen Filip de Pillecijn overleden Alleen kleine industrieën Kampioenen IJondeweer.." fti voor Uw ihliv s - 4 SMHM III B. en W.: sloping is noodzakelijk Animo voor evacuatie gering in Hollandia Brandkastkraker veroordeeld Chef generale staf bezoekt La Courtine VOORTZETTING NIET VERANTWOORD Auto over de kop: chauffeur ongedeerd Botsing tussen vrachtauto's Bouw 52 woningen in Hoek van Holland Eis: een jaar en ter beschikking stelling Heistelling in Maassl^ viel om; geen gewond^1 THEATER H. Tolsma treedt uit Boerenpartij Sz f'll %akt HET NIEUWE DAGBLAD DD WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1962 V - - - frnmM» Flatgebouw Vijzelstraat PAGINAi „Wijkfunctie" H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL 6880B MR. VLUBBER, de vliegende schoolmeester (Vi eyen di U We °nze Sen. *tje Jaar j |eVoe Zvvits :;jt a. MIn' P'ets to®! Word, Senia; Rto mum SMIT//, mmmv VLAANDEREN 8iet °j hit v\x - -«'I Ze weten nn wat het is, de dui- hulp te bieden waar dat mogelijk was. zenden toeristen die momenteel in Ook andere „hulptroepen" werden inge- Hoek van Holland logeren en kampe ren. De meesten van hen wisten «elfs niet wat een echte storm was. Zij heb ben gisteren hun hart kunnen ophalen, als ze tenminste de moed konden op brengen om hun veilige verblijfplaat sen te verlaten. De meesten hebben dürt jcdun. Zij hebben met eigen ogen kunnen zien, hoe een zomerstorm met wind kracht negen over het strand en het dorp raasde. Een wilde branding ran selde op het strand en dwong de man nen van het gemeentelijk badbedrijf de strandstoelen hoog op het strand te rollen, zodat de vloed er geen vat op zou kunnen krijgen. Ook de tenten op het strand hadden het zwaar te verduren. De meeste exploitanten be schermden ramen en deuren met plan ken. Niettemin werd er zo hier en daar schade aangericht. Van één van de tenten waaide het hele dak weg. De korfstoelen, met veel moeite door het personeel van het badbedrijf in vei ligheid gebracht, werden als veertjes door de westerstorm opgenomen en ber en derwaarts verspreid. Op de kampeerterreinen was de schade vrij beperkt. Alleen het tentenkamp aan het eind van de teAeinen moest geheel worden ontruimd, nadat enkele tenten door de wind waren weggeblazen. Massale vlucht. De meeste last bezorgde de storm, die gepaard ging met hevige slagregens, op de camping aan de Langeweg. Daar ontstond dinsdagmorgen een massale vlucht. De caravan-bezitters kwamen er redelijk goed af, omdat deze wagens wel bestand zijn tegen een stootje. De mees te tenten werden echter tegen de grond gesmeten en in een aantal gevallen ern stig beschadigd. De bewoners van ae camping stonden elkaar trouw bij. De fa milie Heldring uit Rotterdam rende heen en weer naar de bedreigde plaatsen om Advertentie PHILIPS TELEVISIE EN RADIO ingebouwd in moderne en klassieke stijlmeubelen COUZY - Aert van Nesstraat 38 1e Middellandstraat 72 Zeer gemakkelijke betaling schakeld. Zij konden echter niet verhin deren dat er in de loop van de mor gen een massale vlucht uit de camping ontstond. Vele kampeerders besloten de storm te ontvluchten en veiliger oorden op te zoeken. Het is overigens merk waardig dat vooral bij een aantal Duitse toeristen grote angst bestond voor over stroming. Het kostte veel moeite om hen gerust te stellen. Bij hoog water, dinsdagavond om zeven uur, bleek het allemaal heel erg mee te vallen. Doordat de wind in de west hoek bleef, was er maar een beperkte Op de camping in Hoek van Holland sneuvelden onder het stormgeweld vele tenten. verhoging. Niettemin stond het water op het strand toch bijna tegen de tenten op het strand. Werkelijk ernstig gevaar -'as er echter niet. Het was een prachtig gezicht de golven op de noorderpier te pletter te zien slaan. Vele tientallen heb ben er van genoten. Vanuit de zee werden de golven met meer bezorgde blikken bekeken. Een tie tal Goerese vissersvaartuigen zocht snel de veilige Berghaven in Hoek van Hol land op, ook al is dat officieel geen vissershaven. Voor een aantal Hoekena- ren betekende dat nog een voordeeltje De vis kon nu niet naar de afslag wor den gebracht en werd aan de Berghaven tegen spotprijzen verhandeld. BERLIJN, 8 aug. (DPA) Een door het Westberiynse stadsbestuur ingezet te actie om een kolonie van naar schat ting 50.000 duiven in deze stad uit te roeien verloopt niet zo eenvoudig als men dacht. Men had besloten de vogels, waarvan gezegd wordt dat zij een ge vaar voor de volksgezondheid opleve ren, door middel van in blauwzuur ge drenkt voedsel te vergiftigen. Dieren vrienden hadden hiertegen al krachtige protesten doen horen, doch de autori teiten zetten door. Vanmorgen begon men in alle vroeg te het vergiftigde voedsel op de voeder plaatsen te strooien. De verwachte grote sterfte onder het gevederde volkje bleef tot stomme verbazing van het ge- meentepersoneel beperkt tot slechts ze ven duiven en twee mussen. De dierenvrienden waren namelijk iets vroeger opgestaan en hadden op voederplaatsen zoveel voedsel ge strooid dat de vogels met een vol daan gevoel van enkele hoge punten zaten toe te kijken, hoe de „vogel vangers van Berlijn" hen naar bene den trachtten te lokken. De uitroeiingsactie is uitgesteld tot morgen. AMSTERDAM, 8 aug. Op vragen van het raadslid L. Seegers betreffende het slopen van het flatgebouw in de Vij zelstraat, hebben B. en W. o.a. geant woord: Het Gemeentelijk Bouw- en Woning toezicht heeft aan de n.v. Amstelsteln opdracht gegeven, met de sloop van het flatgebouw aan de Vijzelstraat een aan vang te maken. Een bouwvergunning voor een nieuw gebouw is nog niet verleend. De bouw- aanvrage is wel reeds in behandeling ge nomen; rijksgoedkeuring hiervoor is aangevraagd. De n.v. Amstelstein heeft toegezegd de huurders van woningen en van" win kels tegemoet te komen op dezelfde ba sis als door de gemeente bij ontruimin gen geschiedt. Eventuele geschillen tussen huurders en eigenares kunnen, zo men dit wenst, op korte termijn in kort geding door de rechter worden - aslist. Aangezien van een handelen in strijd met wet of verordening geen sprake is. behoeft voor aansprakelijkheid van de gemeente voor eventuele schade van be woners niet te worden gevreesd. ROTTERDAM, 8 aug. Gisternamid dag werd in de Merwehaven nabij de etablissementen van Quick Dispatch drij vende aangetroffen het stoffelijk over schot van de scheepstimmerman L. K. Vaananen, die thuis behoorde op het Finse schip Arica, dat enkele dagen aan de kade had gelegen, maar daarna lig plaats had genomen in de Maashaven Men had de man niet gemist, wijl men meende, dat hij enkele dagen aan wal wilde blijven. Het schip is vandaag naar Finland vertrokken. HOLLANDIA, 8 aug. (UPI) - Blijkens eex- officieel communiqué hebben zich van de ongeveer drie duizend Nederlandse vrouwen en kinderen 'n Hollandia nog slechts één «p de drie voor vrijwillige evacuatie aangemeld. De lagere scholen zullen In september voorlopig gewoon doorgaan. De H.B.S.-c voor Papoea's start in september in ieder geval. Gisteren zijn uit Hollandia de eerste „Luchtbrugevacuees" vertrok ken. DEN HAAG, 7 aug. De rechtbank in Den Haag heeft vanmorgen de 26-ja- rige bankwerker J. S. veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf we gens inbraken in het eind van het vorig jaar te Den Haag, Wassenaar en enkele andere plaatsen in Zuid-Holland. Bij een inbraak is een r.-k. technische school te Den Haag heeft hij met een snijbrander een brandkast geopend en 1970 gestolen. Ook de brandkast in de regionale werkplaats aan de Nieuwe Schoolstraat te Den Haag heeft hij open gesneden. Daaruit verdween 2150. De bankwerker werkte veel met een zekere L., die ter zitting een „record-inbreker" werd genoemd. De officier van justitie had twee jaar gevangenisstraf met aftiek van voorar rest en voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering geëist. DEN HAAG, 8 aug. De chef van de generale staf, luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake, bracht gisteren een bezoek aan La Courtine om daar de oefeningen van dg 53ste gevechts groep bij te wonen. Op zijn terugreis per auto naar Ne derland zal hij de onderdelen van de 52ste gevechtsgroep inspecteren die dan op weg zijn naar La Courtine. DEN HAAG, 8 aug. De stijging in tugese zeelieden, die zich in juli op het AMSTERDAM, 7 aug. Naarmate het jaar 1961 vorderde is de Handel Maatschappij Deli-Atjeh steeds sterker tot het inlicht gekomen dat het voort zetten der produktenzaken niet meer verantwoord was, omdat de produkten waarin de maatschappij ervaring heeft, door verschillende factoren weinig kans meer bieden op winstgevende zaken en deze kansen niet opwegen tegen de risico's en kosten van het instandhouden van de betreffende afdeling, zo zegt de directie in het jaarverslag. De voorzie ningen ten behoeve van de afwikkeling der opheffing van de afdeling werden ten laste van 1961 verricht. Voor 1962 mogen hieruit dus geen tegenvallers vai. enige betekenis meer worden ver wacht, terwijl de kosten daarentegen wel aanzienlijk zullen dalen. Goederen en commissie brachten in 1961 op 248.413 (v.j. na hergroepering: 6.347Jbaten uit dochterondernemin gen 82.575 29.104), diverse baten mi nus lasten 24.669 (17.150)vrijgekomen voorziening voor belastingen 217.724 (350.000). Onkosten vergden ƒ318.198 (404.325) en afschrijvingen ƒ23.894 (330.035), zodat een winst resteert van 226.289 (verlies: 331.759). Dit be drag werd op het vorig jaar geleden verlies in mindering gebracht, zodat thans nog 105.469 verlies resteert. Het bestuur berekent het vermogen van de onderneming op 1,93 min, hetgeen 96,6 pet. van het kapitaal is. Hiervan bevindt zich in Nederland 60,2 pet, in de V.S. 9,7 pet. en in Columbia 26,7 pet. Zelfs nadat voorzieningen waren ge- troffen in verband met de waardeda- ling van de peso vertoonden de resulta ten van de zaken in Columbia gedaan een bevredigende stijging. Het kantoor In New York blijft een waardevol steun punt voor de zaken van de dochter onderneming in Columbia. Bij de Commissiehandel v.h. D. Schu macher te Amsterdam toonden de om juli van de geregistreerde arbeidsreser ve houdt verband met het verschijnen op de arbeidsmarkt van jeugdigen, die hun schoolopleiding hebben beëindigd. In de totale stijging van de mannelijke arbeidsreserve met 4353 waren 3164 per sonen beneden de 19 jaar. Deze toename is thans, ongeveer 350 groter dan in 1961- Dit is een gevolg van .het effect van de na-ooriogse geboortegolf. De Jn 194<L ge borenen zijn nu 16 jaar en doen thans hun intrede op de arbeidsmarkt. Het aanbod van landarbeiders en losse ar beiders is in juli met rond 400 meer gestegen dan vorig jaar. Dit hangt sa men met een verschuiving van de oogst- werkzaamheden ten gevolge van het koude voorjaar. Ook vond in de afgelopen maand een onverwachte stijging van rond 200 in het aanbod van het scheepvaartsperso- neel plaats. Dit laatste is een gevolg van de inschrijving van Spaanse en Por- toename; ofschoon ook een stijging van de onkosten daarmede gepaard ging, lag het onkostenpercentage van de afzet relatief toch lager dan in het voorgaande jaar. Het rendement uit deze investering is bevredigend. De in koopafdeling van het Amsterdam kantoor kwam tot betere resultaten. Gedurende het verslagjaar werden de pogingen voortgezet om nieuwe belan gen te verwerven, hetgeen de directie onmisbaar acht teneinde een bredere basis te verkrijgen. Voorts hoopt men de bestaande activiteiten te kunnen uit breiden. DEN HAAG, 7 aug. Een f-84-f Thunderstreak-straaljager van de Kon. Luchtmacht is vanmiddag ten oosten van Mook in moeilijkheden gekomen en neergestort. De piloot heeft het toe stel tijdig kunnen verlaten en bevindt zich in goede welstand. Kort voor één uur vanmiddag deel de de piloot aan de bemanningen van de drie vliegtuigen, die met hem in een formatie vlogen, mee dat er rook in de cockpit was en dat hij het toestel ging verlaten. Het vliegtuig is zeer waarschijnlijk op Duits gebied neer gekomen. De piloot is de eerste luite nant S. A. Netto. Hij is gehuwd, 25 paar oud en woont in Eindhoven. Het vliegtuig is afkomstig van de basis te Volkel. Het vliegtuig is op Duits gebied terechtgekomen, juist over de grens bij het Limburgse plaatsje Milsbeek in de gemeente Ottersum. De piloot kwam TT.v .—wwiuuiu Dwuucu ut; vin- o zetten oprceuw een zeer bevredigende J bij Gennep aan de grond. ROTTERDAM, 8 aug. In de maand juni is het bevolkingscijfer van Rotter dam, vergeleken met dat van 31 mei 1962, gedaald met 80 personen. Bewoonden op 31 mei j.l. 731383 personen de Maasstad, op 30 juni bedroeg het cijfer 731303. Het mannelijke bevolkingsdeel steeg in deze periode van 360618 tot 360658; het aantal vrouwen daarentegen daalde van 370765 tot 370645. Vergeleken met 31 december 1961 is het aantal inwoners van 730225 ge stegen tot 731303. De mannen spelen in deze stijging de hoofdrol: 687 tegen 391 vrouwen. De Maasstad schijnt meer mannen dan vrouwen tot zich te trekken: in juni ves tigden zich 890 mannen in Rotterdam en 622 vrouwen. De dames bleken de stad echter trouwer: vertrokken er in juni 1085 mannen naar elders, het cijfer voor het vrouwelijk bevolkingsdeel bedraagt 1018. Het geboortecijfer in deze periode is voor beide bevolkingsgroepen gelijk: 509. In juni zijn 274 mannen overleden en 233 vrouwen. Van januari 1962 tot en met 30 jun 1962 vestigden zich in totaal 10697 personen (6098 mannen en 4599 vrouwen) in de Maasstad, 12625 (6731 mannen en 5894 vrouwen) verlieten de stad, er zijn 6274 kinderen (3143 jongens en 3131 meisjes) geboren en 3268 personen (1823 mannen en 1445 vrouwen)) overleden. ROTTERDAM, 8 aug, Wonder boven wonder kon de 32-jarige Belgische inge nieur E. A. Mampaey uit St. Job in 't Goor gistermiddag zijn over de kop geslagen auto ongedeerd verlaten. On rijksweg 16 reed hij bij een inhaalma noeuvre met grote snelheid over het mid dengedeelte van de weg. Op het andere weggedeelte sloeg zijn auto over de kop. Gelukkig waren er geen tegenliggers. De afrastering van de weg werd over een afstand van dertig meter beschadigd. Een begin van brand onder de motorkap kon worden geblust. De auto moest met een takelwagen worden weggesleept. ROTTERDAM, 8 aug. Op de hoek van de Oldegaarde en de Groene Kruis weg zijn gistermiddag twee vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen. Een van de wagens viel om. De bestuurder van deze auto, de 57-jarige chauffeur N. Wol- ders uit de Van Galenstraat, klaagde ove; pijn in de rechterschouder. Hij is naai het Zuiderziekenhuis gebracht. De chauf feur van de andere auto liep lichte ver wondingen aan zijn linkerhand op. Zijn elfjarig zoontje kreeg wondjes aan het j gezicht. Het verkeer uit de richting Char- j loisse Lagedijk naar de Groene Kruisweg 1 moest gedurende drie kwartier worden omgelegd over de Oldegaarde. arbeidsbureau te Rotterdam hebben ge meld. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen steeg gedurende juli van 19.368 tot 23.721. De bezetting op aanvullende werkgelegenheidsobjecten daalde met ruim 300 tot 1494, zodat eht aantal werk loze mannen met 4677 steegtot 22.227 De stijging had hoofdzakelijk betrek king op bouwvakarbeiders, "metaalar beiders en kantoorpersoneel. ROTTERDAM, 8 aug. B en W van Rotterdam leggen de raad een bouw plan voor voor 52 eengezinshuizen in Hoek van Holland, tussen de Harwich- weg en de Rijpstraat. Voor een gedeel te wordt dit complex ter beschikking gesteld van personeel van Rijkswater staat dat met werkzaamheden aan het Europoortplan is belast. De woningen krijgen een begane- grond- en een bovenverdieping tezamen bevattende een woonkamer en drie slaapkamers; ze zijn bestemd voor ge zinnen van ong. zeven personen. Ondershands is prijsopgaaf gevraagd aan Van Vliet en Van Duist n.v., die een aanneemsom van f 916.500,-- be dong. Met inbegrip van alle kosten, ook die van grond en warmwatervoorziening komt het geheel op 1.293.239,-. De bru- to-weekhuur is berekend op ƒ21,70 per woning. ROTTERDAM. 8 aug. Onder In vloed van een aantal borreltjes was de 40-jarige Amsterdamse zeeman L.D. in wiens leven de drank een kwade rol speelt, op 10 april j.l. in de Maasstad op het inbrekerspad getogen Twee kame raden zouden Vem hebben vergezeld op zijn tocht naar de Economische Hoge school aan de Pieter de Hoochweg en naar het kantoor van de Bond van Pa troons Goederenvervoer aan de Schieha- venweg De namen van zijn kornuiten wenste D„ die gistermiddag voor de Rotterdamse rechtbank verscheen, ech ter niet te noemen. Aan de Schiehavenweg sloeg een van het trio een ruit in, waarop de mannen naar binnen klommen en zich verzeker den van een rokertje D ontfermde zich bovendien over een stel gordijnen Een OUD-BEIJERLAND, 8 aug. Zeilma ker S. A. den Boer (60) uit Oud-Beijer land schudt melancholiek het hoofd. „Nee, toekomst zit er niet meer in, de machi ne heeft de plaats van de zeilen ingeno men". Starend in de verte verhaalt hij, zittend in zjjn werkplaats aan de Oud- beijerlandse Havendam, over de ttjd, waarin h(j het echte oude ambacht nog kon uitoefenen: Het maken van zeilen voor schepen. Het is niet moeilijk om achter zeilma ker Den Boers loopbaan te komen („Ik kan e- wel tot vanavond tien uur over blijven vertellen") en één vraag is ge noeg om een afgerond verhaal te horen te krijgen* Het zeilen maken zat zo gezegd tn de familie. Mijn vader en grootvader deden het al. De zaak draagt al 125 jaar ae naam. Den Boer. De heer S. A. Den Boer kwam met zijn zeventiende jaar al in het vak terecht. Eerst had hij in zijn onderhoud trachten te voorzien als schip persknecht, maar als een rechtgeaarde Den Boer nam hij al gauw het zeil ter hand. In die tijd voeren op de rivieren nog zeilschepen en met zijn tweeën had je toen drie weken nodig om een zeil te maken. /Maar de tijden veranderen, de zeilen moesten het veld ruimen voor motoren. „Juist toen ik naam ging ma ken raakten de zeilen eruit". De vissers hielden het voorlopig oog bij het oude en tot aan de Tweede We reldoorlog verschaften zij zeilmakend Ne derland nog werk. Vooral Spakenburg, de bakermat van de visvangst op het TJs- selmeer roept bij de heer Den Soer goede herinneringen op. Hier was het im mers, dat hij onder de toeziende blik ken van 200 vissers een schip moest op tuigen, wat hem zo goed afging dat het hem op een middag drie jjndgis otfjers bezorgde. Maar na de oorlog was de zeilmake rij voorgoed tot de ondergang gedoemd en de heer Den Boer wist niets beters te doen dan zich te gaan toeleggen op de fabricage van tenten en markiezen. De tenten waren geen succes. Grote warenhuizen maakten het de kleine zelf standige ondernemer onmogelijk hiermee zijn brood te verdienen. Maar een goede zeilmaker is niet voor een gat te vangen. Aan de horizon van het zeilmakersoog GENT, 7 aug. (Belga). De be- kende Belgische schrijver en taal- geleerde dr. Filip de Pillecijn is dins dag op 71-jarige leeftijd in het Aca demisch Ziekenhuis te Gent overleden. Hij was daar een week geleden met longontsteking opgenomen. Filip de Pillecijn was op 25 maart 1891 te Hamme geboren. Hij verwierf in 1926 de doctorsgraad in de Ger maanse filologie op een proefschrift over Hugo Verriest. doemde het plezierjacht op. Deze bootjes deden de heer Den Boer de ware vreugde in het vak te hervinden, want hij leeft pas echt als hij zo'n ouderwets scheeps- zeil in zijn handen voelt. De zeilsport komt de laatste jaren steeds meer in trek Men zou dus ien- ken, dat er nog wel toekomst in zit in dit eeuwenoude ambacht. Maar nee. „Kijk 'es" zegt de heer Den Boer, „zeilmaker en zeilmaker is twee. Ais ze tegenwoor dig een kampeertent of een markies in elkaar kunnen flansen denken ze dat ze zeilmaker zijn. Maar zo is het niet. Er komt meer voor kijken. Degelijke ouder wets zeilmakers zijn in Nederland nog maar dun gezaaid. Er zijn er hooguit twintig. De jongste is 55. U ziet. het vak sterft uit". In zijn werkplaats heeft de tijd niet stilgestaan. Onder de schilderijen met de eeuwenoude zeilschepen („Dat is mijn hobby, ik kan er uren naar zitten kijken" staan thans talrijke machines. Maar niet tegenstaande deze noodzakelijke veran- ringen is de heer Den Boer een zeilma ker van de oude stempel gebleven. In de gunstige zin van het woord dan. volgende inbraak, aan de Pieter Hoochweg. leverde een oedrag van duizend gulden op; D.'s aandeel w yr buit zou driehonderd gulden hebben,^ dragen Een inbraak in een kolenhw.j. het eerste adres waarheen de tocW de. vw' hem niet ten laste geleS fggef De officier van justitie vorderde die reeds een tiental vonnissen gens diefstal op zijn strafblad heeft *'af- een gevangenisstraf van een jaar trek en ter beschikking stelling v® regering Een voorwaardelijke ter 0l)2 schikking stelling hangt de zeeman boven het hoofd Hij heeft ziin ifj i" straf uitgezeten van het najaar 1 y. ctit! 2 april 1962. zodat hij zich dus 6-.egd acht dagen na zijn vrijlating eft aan een strafbaar feit bezondigd D- psychiater acht D verminderd rekeningsvatbaar. Of DEUR STOND Vijftien maanden met aftrek eiste^ef J D de Jong tegen de 29-jarige fa arbeider H O., wie eveneens twee braken ten laste zijn gelegd. In °°V ber 1961 ontvreemdde hij uit een v aan de Zalmhaven een aantal mante enkele coupons stof en jp 4 maar di jaar ruim vijfentwintig pakjes retten, een aantal sieraden en een t bedrag uit een woning aan de Roche® straat De laatste inbraak werd he he gemakkelijk gemaakt, want deur aan de achterkant van het stom' open. n O., die toerekeningsvatbaar e" classabel wordt geoordeeld, heeft pi drietal vonnissen, waarvan het laaf 1951, op zijn strafregister. Uitspraak in beide zaken op w" 10 augustus a.s. A$' MAASSLUIS. 8 aug. Gisterin0^ omstreeks 11.30 uur is een 19 meter heistelling die in een bouwput a® vjl' Vermeerlaan stond opgesteld, orn n of len en gedeeltelijk terechtgekomen.9t het hoekhuis aan de Paulus Potters Het ongeluk gebeurde tijdens het ^4 plaatsen van de stelling. De heist pis werd zwaar beschadigd en de rv qc liep betrekkelijk lichte schade lukkig deden zich hierbij geen Per lijke ongelukken voor. Naar de oorzaak stelt de politie menwerking met de Arbeidsinspecti nader onderzoek in. -^\ ROTTERDAM, 8 augustus. Wanneer de Molenlaan wordt doorgetrokken naar een punt, niet ver van het eind van de Adrianalaan zal er een tunnel worden aangelegd onder de spoorlijn Rottérdam- HofpleinDen Haag, zodat een aanslui ting wordt verkregen op de rijksweg naar Den Haag. Nu lag het in het voor nemen van de gemeente Rotterdam om een terrein van 5 ha. langs het tegen woordige „Zwarte Paadje" en tegenover de fabriek van Van 't Hart voor industrie vestiging te bestemmen als onderdeel van een iets groter industrieplan aldaar. Ged. Staten hebben het plan voor die 5 ha. niet aanvaardbaar geacht en een beroepschrift van Rotterdam by de Kroon had geen succes. Nu stellen B- en VV. voor, een nieuw plan te aanvaarden, waarin rekening met het bezwaar is ge houden. In het plan is aan de noordzijde van de Adrianalaan gehandhaafd het terrein voor kleine bedrijven met een specifieke wijkfunctie, alsmede van industrieën met een beperkte omvang, waarvan de lig ging buiten, doch zo dicht mogelijk bij de woongebieden nodig is. De tracering van de nieuwe provinciale weg 20 (naar Bergschenhoek) is zodanig, dat er een Vrijd., zat. 2, 7, 9.15 u. zondag 7, 9.15 uur. Cinemascope in kleuren. 14 jaar, Jeff Chandler - Dcbra Paget James |Stewart Zondag-matinees 2 en 4.15. 14 jaar. Charlie Chaplin - Laurel Hardy e.v.a. In A.l. Maand., dinsdag, woensdag 2 en 8 uur. FERNANDEL in zijn nieuwste komedie Donderdag 2 en 8 uur. 18 jaar. Prijzen die alles slaan. Wasma chines vanaf f 95.—. Centrifuges vanaf 110,—. Combinatie met elektr. verwarming 275. Show room Coja, Lange Haven 126, te lefoon 63341. AUTOBEDRIJF PEET van EST Keuze uit ruim 350 auto's. Hoge inruil Gemakk. financiering. 10.000 km. schriftelijke garantie. Showroom: Nieuw Mathenesser- straat 77, Schiedam (grens Rot terdam), telef. 01060900. Des avonds tot 10 uur geopend. Zon dags van 11 uur v.m. tot 6 uur n.m. SCHEFFERS APPARATEN BOUW, J. v. Riebeeckweg, Schiedam, tel. 69285 (3 lijnen) Afgestudeerde T.S.'ers, jullie zijn er nog lang niet! Kom op onze gerenoipmeerde bedrijfsschool en je wordt een all-round vakman. De gunstigste voorwaarden staan tot jullie beschikking. SCHEFFERS APPARATEN BOUW, Jan van Riebeekweg, Schiedam, tel. 69285 (3 lijnen). Plaatwerkers, bankwerkers, slij pers: bij ons is plaats voor U onder de meest gunstige voor waarden. PASSAGE SCHIEDAM TEL 69563 PROLONGEERT tot en met maandag 13 augustus Qj| (The absent-minded professor) met FRED MACMURRAY - NANCY OLSON - KEENAN WYNN Dag. 2 en 8.15 en zond. 2-4.15.7-9.15 uur WALT DISNEY J. ARTHUR RANK DINSDAG, WOENSDAG, en DONDERDAG GESLOTEN Gerard Brestera aan het orgel Voor schilderen, witten en be hangen is het voordeligste en vertrouwdste adres toch altijd: G J. J. PONJé, gediplomeerd vakman, Schaperlaan 61. telef. 64019, Schiedam. Locostar rijwielen van Locomo tief rijwielfabriek, 135,—. Ook gem. bet. Motor- en rijwielhan del ENGELEN, Celsiusstraat 42, hoek Prof. Kam. Onneslaan, Schiedam. Huurt voor Uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels. Glas werk, kop en schotels, koffieke tels 10 liter enz. bij de le Schie- damse Verhuurinrichting, SIMON ROSMAN, Frans Halsplein 43 45. Telefoon 65800. Voor alles op fotogebied, pasfo to's, ontwikkelen, afdrukken en vergroten, in één dag gereed bij: FOTO WAMSTEKER, Passage 12 Telefoon 62924. A.V.O. GARAGE Nw. V.W.'s de Luxe, busjes, bestelauto's '61 en '62. zowel per km. als onbe perkt 'tarief. Speciaal vakantie- auto's Garage v. Bokelweg 2, Schiedam, Spaansepolder, telef. 62050, Ketelerstr. 9, bij de Baan, Rotterdam, telef 13345048862. Alle soorten film, kleur of zwart wit en blitzlampjes vindt U na sluitingstijd in onze automaten. FOTO K. V. VUUREN, Hoogstr. 106, telefoon 66720. Gezinskoelkast zonder vooruitbe taling. 13,— p. mnd. Klein's Verkoop Centrale, St.-Liduinastr. 25. Telef. 69580. brede groenstrook ontstaat tussen M toekomstige weg en het industries In deze groenstrook kunnen enkel0 reinen voor jeugdorganisaties koinf!L)P De wijkraad heeft zich inzijh a uitgesproken voor een zekere select de hier te vestigen bedry ven die ie hun aard dienen te zijn aangepast 3® behoeften van de wijk. BARNEVELD, 8 aug. De HeeV Tolsma uit Lunteren, propagandist i' de „Bond van Bedrijfsvrijheid in Landbouw", (beter bekend als t»» RfdiV Boer heeft als lid van deze part" dankt. Zoals bekend heeft de heer f onlangs een verschil van mening had met de voorzitter van deze p' de heer H. Koekoek uit Bennekoin- zet was de bezetting van een raad® in de gemeenteraad van Ede, voor de heer Tolsma meende in merking te komen. De heer Koekoe® pf' bezet de omstreden zetel. Tijdens 00 sloten bijeenkomst van het hoofdb0 pe; van de bond heeft de heer Tolsn® gl' aftreden geëist van de heer Koeko0 bondsvoorzitter. Nu deze eis niet fpr gewilligd heeft de heer Tolsma bedankt. l'4„ VLMNDEREN'BEZOEKT DE/MPÜES5H 15 MflflR EEN ARTIESTEN EN HAAR H0NGAAR5 ACCENT DUS 0 BENT NIET HAAR IMPRESSA- RIO,MENEER M0FATTI? IK NIET.J0NSEN. HAAR AGENT IS PERCE FLEMING. ALS IK ZEG DAT H'J GEEN BOEF 15, OORDEEL IK MILD ZEKER TOPAZ Ff ««bi Zelfs een hond kan het weer tO te gortig zijn. Gewillig liet deze e9eWM zich dan ook in een plastic rey hullen. Helemaal happy in de"f ^0e' ch' hij zich niet, maar tenslotte is of, <l15 heter dan een kletsnatte vacht- gestroopte mouwen poseert M „ft" volleerde mannequin voor de 2 Ae ie hec O' 6 Am11* •ben, ei e 1 'ats. b>°r t>ri r en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4