Als de aarde beeft,... öODE STAD THANS VOL LEVEN SOCIALE WEGWIJZER Amerika koopt V.N.-obl igaties ^erZonken in de lava, opengelegd JPgïï? ^L^ieuwe dagblad kwaliteit KLfA-tXm Op een lavamassa... Stad van liet goede leven Souvenirs op het Forum! Tijdelijke bijstands regeling mindervaliden Raad akkoord met restauratie Zakkendragershuisje wordt klein museum VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 PAGINA 13 q H G en I indanthren-bla^6 TOEN DE NAPOLITANEN na de aardbeving van augustus op straat kampeerden en nieuwe, ofschoon kleinere schokken het hun een waag stuk deed lijken de huizen binnen te gaan, keken ze telkens tersluiks naar de Vesuvius, die even wel volkomen onbewogen, kalm en rustig met zijn massief hun gezichtseinder bleef beheersen. Ze gaven de Vesuvius de schuld, alhoewel de geleer den spoedig verklaarden, dat de vulkaan absoluut niets met de aardbevingen had uit te staan. Maar de Napolitanen vertrouwen hun Vesuvius niet meer. Hij heeft al in geen jaren een pluim meer, zijn krater is ineengestort en hij begint op een uitgebluste vulkaan te lijken. Juist daarom hou den ze hem in de gaten. „De Vesuvius is verkou den", zeggen ze, „hij rookt niet meer". Tegelijker tijd laten ze doorschemeren, hoezeer ze in stilte bevreesd zijn voor een onverwachte uitbarsting, na de stilte, welke volgens hen de storm vooraf gaat. Ze herinneren aan de Etna, die al weer flink in werking is. Straks gaat de Vesuvius hoes ten, mompelen ze en dan.... ja, dan zou het vol gens de pessimisten het zonnige, vrolijke Napels telt er heel wat best mogelijk zijn, dat Napels het lot deelt van het vermaarde Pompeji, hetwelk indertijd met Herculaneum en talrijke t)en onder de lava en asregens van de Vesuvius bedolven werd. De toeristen herinneren de Napolita- ta ^gelijks aan dat verwoeste Pompeji. Zelf gaan ze er niet heen. Hun stad is mooi genoeg. Waarom C *o'n opgegraven stad te gaan, waar de slachtoffers van die catastrofe in glazen vitrines te kijk Cn? Neen, ze laten het aan de „forestieri" over, aan de vreemdelingen en Noord-Italianen, die C^ordig eveneens door de toeristenkoorts bezeten zijn. Wel, omdat de Napolitanen zo minachtend ^Qipeji spreken en we er een 25-tal jaren geleden ons eerste bezoek brachten, zijn we naar het Vennetje van de Circumvesuviana gestapt, het buurt lijntje rondom de Vesuvius. Het vormt de J^ing tussen de op de berghellingen liggende stadjes en ook met Pompeji. De dode stad heeft i (j'Sen stationnetje, gelegen in een aardig plantsoen. Men herademt er, want het stationnetje van ley reiinvvesuviana ligt in een der oudste en r—nste wijken van Napels, dicbt bevolkt, waar zich het voornamelijk op straat afspeelt, de smalle trottoirs voor de helft bezet zijn met caféterrasjes, k°e&Poetsers en groentestalletjes, het ver keer hier en daar oorverdovend is. Denk overigens niet, dat flë£sleten plaveisel van een straat in Pompeji. e achtergrond 'n „oversteek" voor voetgangers. Peii daar verlaten ligt. Integendeel (Advertentie) beduidend 9oedkoper dus nu... beduidend goedkoper H uurcompensatie nubeduidend goedkoper nu... beduidend goedkoper S >Xv\, taken de Napolitanen aan Pompeji o «ft kmen ShnJj het doelwit van velen. iTartio.n.-„h00fdzakeli.ik in autobussen a"toVen bevolken haar atlonale menige, ekBT,T""""UIlale menige, alle ta- alle rassen der aarde ver- VÏ'krinü lgend en allemaal vol be- !C' zich hetgeen ze ajanschou- te waarvan het in ontmoeten, waarvan het jn de rond de golf eenvoudig we- fljpï'ige ™enkan het ook als een de m.„standigheid beschouwen. In- iioenenstad daarginds nog haar V w i r ^ezoek zou leveren, Se cja„ cllt op geen enkel moment tWv 6 gelegenheid, de schoonheden aardigheden van de voorheen UJj- j din een gelegenheids-aanbie- |2 Wo' die U niet nog eens (Künt verwachten. Wa k "tbeshst geen tweede keer ^rw i dcze 100% zuivere jum- Vjst Franse import met een 2.10ge^lde verkoopprijs van v0q per_ 50 grams bol, kopen Hinder dan de halve labrat!1 Verkopen wij een grote „«^Partij van deze bijzonder "OfT - UIJAUMUt» 5, 'e jumperwol in een enorm -s°rti- - - oer twee bollen, gram, voor nog een gulden vijftig. Sint rt gmor2en om 9 uur be- *°hdei>e Ver^00P van deze bij- klei. nooie Jumperwol in de ''hdêsTn 2actn2ee'. wit, zacht- r°en' citroengeel, petrol, l^CblaquUw0ienzbeige' grotendeels in de lava verzonken, maar thans vrijwel geheel aan de oppervlak te gebrachte stad rustig te bekijken. Men nam vroeger aan, dat het een soort vakantieverblijf voor de rijken van het antiek^ Napels was, dit Pompeji, maar de opgravingen vooral gedurende de laatste jaren hebben een nijvere han dels- en fabrieksstad blootgelegd, met ettelijke volksbuurten, grote moestuinen schouwburgen, openluchttheaters, stadi ons etc. die wijzen op een veel grotere bevolking, dan oorspronkelijk werd aan genomen. Wie Pompeji gedurende ge ruime tijd niet heeft bezocht, staat er zeer verbaasd over hetgeen er zich voor zijn ogen ontrolt. Een weids pano rama, waarin zich hier en daar hoge huizen met balkons verheffen, doorsne den door lange straten, waarvan de eer tijds zo vermaarde Via dell" Abbondanza vroeger als het centrum van de stad beschouwd, slechts één der vele is.... Pompeji vertegenwoordigt een tijdperk van zes eeuwen bloei in de oudheid. On geveer achthonderd jaar vóór Christus moet na een geweldige uitbarsting van de Vesuvius een vruchtbare lavavlakte zijn gevormd, waarop zich de bewoners van de naburige, kale bergen vestigden en er de grondslag legden voor 'n nieu we beschavingsperiode. Wat diep onder de oude lavarhassa ligt, is onbekend, maar 't is meer dan genoeg te weten, wat de Vesuvius in 'r jaar 62 onder 'n regen van hete as, stromen lava en mas sa's gloeiende stenen bedekte, zodat in Pompeji de tijd stil bleef staan. Onge veer tweehonderd jaar geleden werd hiertoe de eerste spade in de grond ge stoken. Maar dit was amateurswerk. In deze eeuw en in het bijzonder gedurende de jaren na de oorlog werden de opgra vingen op waarlijk grootse wijze aange-, pakt en het resultaat ervan is in elk opzicht verbluffend. Men heeft kunnen vaststellen, hoe groot de oorspronkelijke, met dikke muren omringde stad was, die na harde strijd door de Romeinen ver overd werd. Tevens, dat men ten tijde van de verwoesting bezig was, de zwa re torens er van te slechten en de enor me brokken steen, waaruit die muren waren opgebouwd op te ruimen, zodat er nieuwe huizen konden worden ge bouwd. Maar hier en daar vallen zelfs nog de stenen trappen aan te wijzen en de overdekte gaanderijen, waarlangs de ver dedigers zich naar hun plaatsen pp de muur en in de torens spoedden. Men heeft tevens kunnen constateren, dat de Vesuviuspoort na de aardbeving van het jaar 62 na Christus, toen ze deerlijk gehavend werd, vergroot en verstevigd tel. of schrift, best werd, het eerste vooral met het oog op het steeds toenemende verkeer. De in tensiteit van dit verkeer valt inmiddels het beste af te leiden uit de toestand, waarin zich het plaveisel uit grote steen blokken bestaande, bevindt van de weg, die door de Porta Nola, de alleroudste van de stad, naar de rivier de Sarno en de naburige havenstad Stabia leidde. De harde steen is door de wielen der karren diep uitgesleten. Er bevinden zich zelfs twee bijna een decimeter die pe voren in! Talrijke poorten konden weer gedeel telijk opgebouwd worden. Evenals het stadsplan tonen ze duidelijk aan, hoe weloverwogen men hier te werk is ge gaan. Van schier elke poort uit heeft men een prachtig vergezicht, hetzij op de zee, op de rivier de Sarno, waaraan Pompeji oorspronkelijk lag, de Vesuvius of de met wijnbergen beplante heuvels in de omtrek. De bekoorlijkheid dezer vergezichten werd nog verhoogd, door dat Pompeji zelf eveneens op een heuvel lag. Ook de ligging der openbare gebou wen, tempels, theaters etc. en speciaal die van het Forum, het grote centrum van de stad, duidt op een streven, alles zo goed en fraai mogelijk te doen uit komen en een sfeer van ruimte te schep pen. Het laatste werd blijkbaar ingege ven door de benauwde oude stad met haar smalle kronkelstraatjes. In het onder Romeinse heerschappij steeds uitgroeiende Pompeji, hetwelk zich tegenover 't concurrerende Napels uitstekend wist te handhaven, werd goed geleefd. De patriciërs en rijke han delslieden bouwden er prachtige hui zen of villa's. Indien hun woning midden in de stad lag, lieten ze toch niet na, er een mooie tuin bij aan te leggen. Meest al lieten ze er hun huis omheen bou wen, zodat alle kamers op een open ruim te uitkwamen. De meeste straten van Pompeji waren geplaveid met de zwarte steen van de Vesuvius. Ze hadden tevens, trottoirs zij het dan smalle trottoirs. Langs de we gen, die naar de poorten der stad voer den, lagen talrijke herbergen, terwijl het in de stad evenmin aan bakkerijen ont brak, waarin waarlijk niet alleen brood gebakken werd. Men heeft er de ver steende resten in gevonden van koekjes, gebakjes en taarten. De bakker maalde zijn meel zelf, naar uit grote, op binnen plaatsen nog steeds staande molenste nen blijkt. Wat de herbergen betreft, ze waren vaak aan de voorkant open. Daar, in een soort hal, zoals we nu van onze automaten kennen, werden uit gro te kannen warme en koude dranken ge schonken, al naar het seizoen. Het Forupi had en heeft nog een hq- ger liggend- plaveisel, zódat er geen „snelverkeer" kon plaatsvinden, de voet gangers er ongestoord konden wande len. Hier kwam de bevolking van Pom peji op feestdagen en bij bijzondere ge beurtenissen bijeen. Zoals het nu ten dele herbouwd is, maakt het al indruk ge noeg. Men kan er zich levendig voor stellen, hoe de volksmassa's er zich ver zamelden, in een omgeving, speciaal be rekend op het doen uitkomen van de glorie der rijken en aanzienlijken. Hier stonden de voornaamste tempels, hier bevonden zich, zoals aangestipt, de ge bouwen, waarin het gemeentebestuur en de rechtbank gevestigd waren, van hier leidden de straten naar de grote theaters. Enhier komen thans ook de bezoekers bijeen. Want in één der zorgvuldig in de oude toestand herstel de gebouwen is een grote moderne bar annex restaurant ingericht, in typisch Pompejaanse stijl, de muurschilderingen inbegrepen en natuurlijk ook met een óverwegend Pompejaans rood van de wanden. Aan de bar grenst weer een flinke zaal, waarin imitaties van in Pom- peji's bodem gevonden kunstschatten worden verkocht: beeldjes, maskers, sie raden, wapenen, souvenirs enz. enz. Na tuurlijk is er ook 'n afdeling voor prent briefkaarten, beschrijvingen van de do de stad in een aantal talen, alsmede dia's, en romans, op Pompeji betrekking hebbend, te beginnen met het befaam de „De laatste dagen van Pompeji", ge schreven door een Amerikaanse gene raal, die er nooit geweest was De minnaar der historie, van de an tieke kunst, de man of vrouw, die met belangstelling kennis neemt van de wij ze, waarop de mensen twee duizend ja- en' geleden leefden, ze kunnen dagen achtereen door het hedendaagse Pompe ji rondzwerven, om dan voor het vraag stuk te staan, hoe de omgeving te ver kennen, waarin eveneens tal van inte ressante vondsten zijn gedaan. Er werd o.a. een herberg ontdekt, waar de gla diatoren bijeenkwamen. Voorts een villa, terecht de „Villa der Mysteries" gehe- ten, waarin verschillende godsdienstige sekten van het heidendom hun hijeen- komsten hebben gehouden, o.a. die der mysteries. Maar ook voor de gemiddelde toerist, die zich nimmer in historie of kunstaan gelegenheden verdiepte, valt er veel merkwaardigs te zien in deze voormali ge dode stad, waarin slechts des avonds de rust weerkeert, welke er eens geweld dadig opgeroepen werd, na de wanhoops kreten der velen, wier laatste uitweg versperd bleek. Hij kan er nagaan, in dien hij een technische knobbel heeft, hoe de watervoorziening er van putten, dertig meter diep in de prehistorische lava geboord, verbeterd werd tot een weldoordacht systeen van bassins en bui zen, waardoor het water tot in de hui zen werd gevoerd en naar de openba re badhuizen, in de Romeinse tijd luxu eus ingerichte etablissementen die in me nig opzicht de functie van.sociëteiten vervulden. Wie minder technisch is aan gelegd, kan de talrijke fonteinen bewon deren, op vele punten in de stad opge steld en waaraan ongetwijfeld niet alleen de karrepaarden en muilezels, doch ook vele voorbijgangers hun dorst zullen heb ben gelest. Een aantal dezer fonteinen werd door rijke burgers aan de gemeen schap geschonken. Ze lieten niet na. door het aanbrengen van een soort wa pen voor altijd aan hun edelmoedigheid Dit Is een speciale aanbieding flanellen herenpyjama's, voor hen die overdag in de kou hun brood verdienen, maar daardoor 's nachts zo'n warme flanellen pyjama dubbel kunnen waar deren. Nu liggen er stapels van deze heerlijk warme herenpyjama's voor U klaar, in een ruim model en keurig afgewerkt. Deze gestreepte flanellen heren pyjama's, normale prijs- 8.95 koopt U morgen voor nog geen zes gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze flanel len heren pyjama's, de pantalon met elastiek in de taille en in de maten 48 t/m 58, voor Géén tel. of schrift, best. In afwachting van de komst van de Algemene Bijstandswet heeft de Minister van Maatschappelijk Werk enige tijd leden besloten om een regeling^ m het leven te roepen tot de vaststelling van een tijdelijke bijstand voor mindervali den. De bedoeling van deze regeling is, om aan meerderjarigen, die ongehuwd zijn en mindervalide, en die in gezinsverband leven met alimentatieplichtige verwan ten, en die bovendien geen regelmatige arbeid kunnen verrichten, een uitkering toe te kennen van 20 per week. Met deze regeling komt de Minister tegemoet aan meermalen geuite wensen van de Eerste en de Tweede Kamer. Het grootste deel van deze groep minderva liden immers heeft geen eigen inkomen en is ook niet in staat om zich een eigen inkomen te verwerven. Daarom zijn zij vrijwel volledig afhankelijk van de ou ders of andere alimentatieplichtigen, bij wie de mindervaliden inwonen. De thans bestaande Armenwet, die al erg oud is, biedt geen mogelijkheid van uitkering aan mindervaliden. Wij wijzen er met nadruk op, dat de thans getroffen regeling een tijdelijk ka rakter heeft. Wanneer de Algemene Bij standswet eenmaal van kracht zal zijn, dan ligt het in de bedoeling om nader te bezien of een regeling als deze nog noodzakelijk is. De uitvoering van deze regeling is in handen gelegd van de gemeenten. De genen, die dus menen voor een uitkering krachtens deze regeling in aanmerking te komen, moeten zich wenden tot de administratie van de gemeente op het gemeentehuis. De regeling is op 1 juli j.l. in werking getréden. Met nadruk zij vermeld, dat moet wor den afgewacht, of en zo ja in hoeverre deze regeling een betrekkelijke voorlo per is van de nieuwe interim-regeling voor de invaliditeitsrenten. Het is niet uitgesloten, dat men beide uitkeringen t.z.t. niet naast elkaar zal kunnen krij gen. Om hieromtrent zekerheid te krij gen moeten we wachten op de parlemen taire behandeling van de interim-rege ling van invaliditeitsrenten, die wij kort geleden in deze rubriek bespraken. Er blijkt behoefte te bestaan aan een eenvoudige vermelding van de bepalin gen van de huurcompensatie. die on langs van kracht geworden is. De compensatie bedraagt 1% pet. van het vaste loon met een minimum van 2.25 per week of (voor maandgelders) 9.75 per maand. Er wordt geen onder scheid gemaakt in gemeenteklassen. Er is voor werknemers, die onder een CAO of bindende loonregeling vallen, geen maximumgrens. Voor alle overige werk nemers geldt de verplichting voor werk gevers om huurcompensatie te geven, echter slechts tot een inkomen van min der dan 13.000 per jaar. Is het inko men hoger dan mag de werkgever wel compensatie geven, maar hij is het dan niet verplicht. Voor diegenen, die korter dan de normale werktijd werken, moet een naar rato gedeeltelijke compensatie worden gegeven. Ongehuwden beneden 23 jaar en ge huwde vrouwen hebben, indien ze geen kostwinner zijn, geen recht op huurcom pensatie. Vragen omtrent sociale verzekerings wetten kunnen schriftelijk worden inge diend bij onze sociaal-economische redac tie, Kortenaerstraat 1 te Rotterdam. (Advertentie) te herinneren. De kruiken en kannen, het vaatwerk, de inrichting der keuken, ze interesseren zelfs de minnaar van histo rie en kunst, omdat ze ook hem nog iets meer laten zien dan wat in de geleer de boeken staat. Hij geniet wellicht meer dan de gemiddelde bezoeker van de kleu rige muurschilderingen, die zelfs op de buitenmuren voorkomen en op de uren, waarin de felle zon er op schijnt, zorg vuldig met een zonneschermpje afgedekt worden. Ze zitten overigens meestal ook achter glas. De gemiddelde bezoeker kan zich tevens vermaken, indien een gids ze voor hem vertaalt, met de talrijke verkiezingsopschriften en leuzen, op de buitenmuren gekalkt of met soms ondeu gende tekeningetjes, door kinderen er gens in een kinderkamer op de wand ge krabbeld. Om dan te concluderen, dat er werkelijk niets nieuws onder de zon is, als 't om menselijke zwakheden en ij delheden gaat. En wat de man betreft, wiens werk of belangstelling het bou wen en de architectuur in het algemeen betreft, hij kan constateren, hoe het pri mitief aangelegde stadje zich ontwikkel de tot een stad, waarvan de plattegrond duidelijk een Griekse invloed laat be speuren, derhalve aanschouwen, hoe hier aan de voet van de Vesivius de twee grote culturen, de Griekse en Ro meinse, ineenvloeien, waarbij de Griek se de grote leermeesteres was, hetgeen ook door de talrijke kunstwerken voor al beelden en vazen en tal van stand beelden bevestigd wordt. Veel hier van is vroeger naar het Nationale Mu seum in Napels overgebracht, maar dank zij de opgravingen van de afgelopen ja ren werden er heel wat nieuwe ontdek kingen gedaan en veel er van kon weer in de oude omgeving opgesteld of gere staureerd worden. En ook in dit opzicht blijkt, juist door de veelvuldigheid der artistieke uitingen hoezeer Pompeji een stad van het goe de leven was, waar hard zal zijn gewerkt, zowel door de slaven als de meesters en een welvaart werd verkregen, welke door heel 't Romeinse Rijk befaamd was. Tot de Vesuvius alles verwoestte, met één slag. Wanneer men dit overdenkt, de dode stad verlatend door de pittoreske, in groen gevatte Porta di Nola, kan men zich levendig voorstellen, dat de Napo litanen af en toe wantrouwend en met een scheel oog naar de pluimloze vul kaan kijken OBSERVATOR. Mensen uit Pompeji: de patriciër Paquius Proculus en zijn vrouw, een portret aangetroffen op een muur van zijn woning Aaverienuel Dit is de Pompejaanse bankier Lucius Cecilius Giuncundus. Het bronzen borstbeeld werd in zijn kantoor ge vonden. Het bevindt zich nu in het Nationale Museum te Napels. FEEST IS ER op 29 september bij Zee- venhooven Co. N.V. (Techn. Handel- mij.), omdat de heer G. A. Jansen die dag 40 jaar in dienst is bij het bedrijf. Tijdens een boottocht per „Pieter Ca- land" naar de Deltawerken, wordt de jubilaris gehuldigd. Zij, die al eerder zo'n stadtas kochten voor 7.95 betaalden geen dubbeltje te veel. Want deze elegante tas, een groot model visitetas, waar toch nog ruim plaats is voor een paar kleine pakjes, is deze prijs dubbel en dwars waard. Haar dit is een speciale aanbie ding uit onze tassen-afdeling en morgen koopt U deze modieuse. practische tas, die U dagelijks gaat gebruiken, voor nog géén vier gulden. Zaterdagmorgen om 9.uur be gint de verkoop van dezé visite- tassen. in de kleurcombinaties zwart/grijs tweed en donker bruin/beige tweed, voor Is het nu beslist nodig om Uw dure parapluie waar U vijftien gulden of meer voor betaalde, iedere dag mee te nemen? Of hem in een halve storm of dagelijks bloot te stellen aan alle mogelijke beschadigingen in tram of bus?, Wij kochten speciaal met die gedachte deze naald-parapluies met stevige baleinen en mooie moderne knop. Met deze parapluies, keurig en solide overtrokken hoeft U niet zuinig om te springen... Want U kunt ze morgen kopen in 5 moderne tinten voor nog géén rijksdaalder» Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop wan deze mo derne damesnaald parapluies, voor Zondags of door de week, In diverse uni pasteltinten, nu voor Géén teï. of schrift, best Géért ter. of schriftbest ROTTERDAM, 20 sept. Hef voor stel tot restauratie van het Zakken- dragershuisje heeft in de raadsverga dering van hedenmiddag geen tegen stand ontmoet. Wél waren er enkele vragen, gesteld door de heer C. van der Linden (lib.) en de communist Groe nendijk. De eerste dacht de in het Zak kendragershuisje onder te brengen de pendance van het Historisch Museum aantrekkelijker te kunnen maken door er, zo mogelijk, tevens een restaurant of iets dergelijks in te vestigen. De tweede wees er op, dat ook aan de omgeving ter plaatse wel iets gedaan mag worden, met name aan de kade muren, die daar in een erbarmelijke toestand verkeren. Hij vroeg boven dien, of de provincie is ingeschakeld, waar het subsidiëring betreft. Wethouder Bavinck kon de opmerkin gen van de heer Groenendijk onderschrij ven en kon toezeggen, dat de omgeving en de kademuren inderdaad onder han den genomen zullen worden. Als de ver dere restauratieplannen voor Delfsha- ven aan de orde komen, kan de suggestie van de heer Van der Linden, betreffende een restaurant misschien in het geheel worden ingevoegd. Zoals de zaken nu lig gen, is 't slechts raadzaam het Zakken dragershuisje in te richten, zoals in 't voorstel is aangegeven: dependance van 't Historisch Museum, waarin vooral enige herinneringen zullen worden onder gebracht aan de Pilgrimfathers, die in 1620 hun tocht naar Amerika van Delfsh ven uit begonnen zijn. De raad ging met het voorstel akkoord en voteerde 390.000.- voor de restaura tie van het gebouw. Die restauratie krijgt zo ongeveer het karakter van afbreken en weer opbouwen, maar het resultaat „Er zal iets tevoorschijn komen van unieke waarde", zei wethouder Bavinck verzoende de raad met deze hoge uit gave. WASHINGTON. 20 sept. (UPD Het Amerikaanse Congres heeft ermee; ingestemd, dat Amerika VN-obligaties! 'tot een waarde van 100 miljoen dollar! aankoopt. Het desbetreffende wetsvoor-' stel van president Kennedy gaat nu terug naar het Witte Huis om door de president ondertekend te worden. Het oorspronkelijke voorstel van de president om de helft van de obligaties, ter waarde van 200 miljoen dollar aan te kopen, die de Verenigde Naties heb ben uitgegeven om hun financiële cri sis te boven te komen, is door het Huis van Afgevaardigden in die zin ge amendeerd, dat Amerika alléén nooit meer obligaties mag aankopen als alle andere landen samen. Ook mag net Amerikaanse geld niet gebruikt worden ter vermindering van de schulden die andere landen b(j de Verenigde Naties (hebben. De Senaat heeft deze voorwaar- Au van het Buis overgenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 13