DE GRENADIERS WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 22. Het regiment der Grenadiers overlaadde zich met roem en eer. Talrijke officieren der Grenadiers trokken naar Mexico als lid van het Belgisch Legioen, terwijl 65 officieren en 60 onderofficieren twintig jaar later deelnamen aan het ont wikkelingswerk van Leopold II in Kongo. Tijdens de eerste wgrgldoorlog Qnderscheidden de Grenadiers zich aan de oevers van de IJzer te Tervaete, Steenstraete, Paschendaele, enz De eerste GrAadiers boden van 22 tot 28 oktober 1914 hard nekkig tegenstand tegen de Duitse troepen die kost wat kost de IJzer wilden oversteken. 23. Men zou honderden namen kunnen noemen in verband met het Belgisch Regiment der Grenadiers. Enigen van hen waren de majoor d'Oultremont en de onderofficier Eugen van Male, die aan de IJzer onderluitenant werd. Vanaf 4 augustus had hij in het gevecht gestaan. Te Hofstade werd hij door een kogel getroffen, te Werchter door een bajonetsteek en aan de IJzer op 24 oktober opnieuw door een kogel. Niettegenstaande zijn verwondingen bleef hij aan het hoofd van zijn mannen en op 25 oktober kreeg hij een stuk granaat in de lies. Hij wei gerde geëvacueerd te worden. De volgende dag werd hij op nieuw door een granaatscherf getroffen, waardoor vier ribben gebroken werden. Operatie Het radio-contact met Terra-Noord werkte voortreffelijk. Helaas kon ook met de grootste teleskopen der aarde niets van de aket gezien worden hoewel men precies wist waar de ruimtereizigers zich bevonden. Op de gehele aarde wist men echter dat de expeditie tot dusverre volmaakt ge slaagd was, dat er in een grot belangrijke ontdekkingen gedaan waren en dat men thans bezig was met het inrichten van een kampement en met voorbereidingen voor de terugreis. Terra-Noord seinde dat alles voor de tweede expeditie gereed stond, dat allen die de eerste expeditie meemaakten, mee zouden gaan en dat Ted Harrison weer de leiding zou hebben.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 13