Schiedamse familie Lips bezit waarde volle fles met kruis als interieur Geding om bankrekening voortgezet en uitgesteld 25 jaar terug taxi? 1 Huiskamer vol rook Loslopende hond bijt student H.A.L.-pier in New York vanmorgen geopend Rond nieuwjaar pas in gebruik Oud-directeur vraagt faillissement Joop Klein Essink boekelo S FABLON tips Reclame plakplastic Uitnodiging Foto - Optiek „Argus" ZONDER CHAUFFEUR A.V.O. GARAGE H DE NIEUWE LEGO HET POPPENHUIS ELEKTR. TREIN 19.75 HET POPPENHUIS FABLON Soortgenoot van kleinood in Gouda Ruim veertig jaar oud Gearresteerde Fransman eist erfenis van zijn vader op EUROTAX 69 4 60 Nog steeds rumoer rond Free as air Japanse prenten onder de hamer G. J. van Oosten wint B.B.M. studiepri j svraag het nieuwe dagblad SOORTGENOOT NÓG TWEE FLESSEN Nog een exemplaar in Rotterdam HALF JAAR de krant van ^nlZCh*™n is het jaarverslag 1936 r/ie„ v'et Stedelijk Museum der Ge- "ond Schiedam. In de samenstelling ahd commissie kwam geen ver- aftrpr}n®' doordat het aan de beurt van J j, en zijnde bestuurslid, de heer P. niu/lr^ewyk> werd herbenoemd. Het schf^^bezit werd uitgebreid met 17 nkingen en 6 aankoopen". SEHEIM f (eurotax) Brandweer haalt kachel uit huis in Boterstraat Geslipt en gevallen op oliespoor in Gorzen Klinknagelfabriek weer no. 1 bij S.B.C.K. Burgerlijke stand In Amsterdam 325 mensen in behandeling Loslopende honden door politie aangehouden Kunstveiling Paul Brandt Stuntteam in Rotterdam plakplastic Maakt WOENSDAG 24 OKTOBER 1962 PAGINA 3 eK SCHIEDAM, 24 okt. De fami- le Lips in Schiedam is al ruim Veertig jaar in het bezit van een rnedicijnfles, die met alle zorg v"'°rdt behandeld. In de fles is na melijk een kruis aangebracht. Aan e Les zelf is niets bijzonders te Zlen' Let is een alledaagse medi- C1jnfles, wel wat groot, maar uiter- yk is er toch niets opmerkelijks 3an zien. Maar het „interieur" getiuigt van een zeldzaam stuk Landwerk en vakmanschap. Ook in Amersfoort honden aan de lijn Ook in Apeldoorn honden in quarantaine Vragen van Kamerlid \IEUWE DAGBLAD De grootste Garage C. v. d. BIJL en Zn. Eigenaars bekeurd SCHIEDAM, 24 okt. Ook in Schie dam is de politie begonnen met het ne men van verscherpte maatregelen tegen loslopende honden, zulks in verband met de elders heersende hondsdolheid. Giste ren is proces-verbaal opgemaakt tegen enkele eigenaars van loslopende honden. Volgens de Algemene Politie Verorde ning moeten honden buitenshuis aan de lenr, worden gehouden. 2000 auto's KEUZE UIT VELE KLEUREN EN DESSINS el vet" 2aterdag hebben de heer en me- zo'n ps nooit geweten dat hun fles fles wonderheid was. Zij hadden de ui de loop van de jaren wel met voorzichtigheid behandeld, maar Was meer ondat de fles met in- alle dat houd der een werkstuk was van de va- clinf^an heer Lips. De oude medi- niet n 'S voor de familie Lips dus alleen een waardevol stuk sieraad, ook een erfenis. In. V» die jj. weekeinde las de heer Lips, hof L, Schiedam in het Nieuwe Liduina- kostK^ Wo°nt, in onze krant over een ker j hes, die de familie J. G. Bak- ding p Gouda bezit. Hij zag de afbeel- bare j de rnedicijnfles met de kost- ooud en wist direct, dat zijn va der deze fles gemaakt had. De heer Lips concludeerde ook, dat de fles, die hij zelf in zijn bezit had, geheel over een kwam met de fles in Gouda. De Schiedamse fles om deze betiteling te gebruiken heeft zo mogelijk nog meer waarde dan zijn soortgenoot in Gouda. Want op de fles van de fami lie Lips is een stop aangebracht. De ze stop is wel zo kunstig bevestigd, dat deze er niet meer afgedraaid kan wor den, de stop kan echter wel ronddraaien. De heer Lips weet dat zijn vader, die in 1932 is overleden, vijf van dergelijke flessen gemaakt heeft. De heer Bakker uit Gouda wist van het bestaan van twee flessen af, hij kende echter niet de naam van de maker. De tweede fles, waarvan de heer Bakker het bestaan wist, staat in het huis van de familie Dingemans in Nieuwerkerk aan de IJssel. Waar zijn nu de heide andere flessen terecht gekomen? De verblijfplaats van een van van deze flessen is misschien nog te achterhalen. Eén van de vijf flessen de laatste heeft de heer Lips gemaakt voor een zuster Dominica nes in Schiedam. Zijn schoondochter of ook soms hijzelf bracht iedere dag de kleinzoon naar de kleuterschool in de Schiedamse wijk De Singel. Op vele da gen was er wel gelegenheid om een praatje met de kleuterleidster van de kleinzoon, zuster Leocardia, te maken. Van het een kwam het ander. De ge sprekken gingen op een dag over de flessen die de grootvader kon maken. De oude heer Lips heeft toen op ver zoek van zuster Leocardia ook een fles met een kruis erin en een stop erop ge maakt. Zuster Leocardia is later vanuit het klooster in de Tuinlaan te Schiedam overgeplaatst naar het Dominicaner klooster te Reuver. Vanmorgen kregen we een telefoontje uit Voorschoten, dat In bet zusterskioos- ter aldaar zo'n fles berust. Waar de 5e rnedicijnfles is gebleven is ook bij die familie Lips onbekend. Zij vermoeden dat deze fles ook wel bij hun familie bivakkeert, maar zeker heid hebben, ze daarvan niet op dit mo ment. ROTTERDAM, 24 okt. Het wordt een merkwaardige geschiedenis met de voor stellingen van de lijdenswerktuigen in fles. In het bovenstaande school over de Schiedamse familie Lips is sprake van vijf exemplaren Er is echter verschil tussen de inhoud deze Goudse en Schiedahse flessen. Bij het Schiedamse exemplaar ontbreekt n.l. een corpus op het kruis, gelijk de foto uitwipt. Een derde fles met een inhoud als die van Gouda werd ons alhier ge toond door de heer H. Wennekes, Een- drachtsstraat 109. De heer Wennekes bezit zijn exemplaar al zeker vijftig jaar. Het'was destijds een geschenk van een oom, een schip per. Maar hoe dit familielid aan de fles gekomen was is de heer Wennekes on bekend. Nog een andere abonné, nl. de heer D. Tom uit de Crooswijksestraat 32e ver voegde zich op ons bureau. Ook hij had een dergelijke fles met een iets andere inhoud maar met dezelfde idee. Zijn exemplaar was in 1944 vervaardigd door een Russische krijgsgevangene in Duits land. De man is later doodgeschoten. Een familielid van de heer Tom is overigens ook in het bezit van zo'n fles groter van formaat dan die van de heer Tom maar met dezelfde inhoud. Advertentie Onze brillen-show, gebracht met brillen van bekende Duitse, Franse, Italiaanse en Amerikaanse fabrieken, aangevuld met brillen naar eigen ontwerp, zal U een volledig beeld geven van de laatste nieuwe mode snufjes op brillengebied. Voor deze avond hebben wij geëngageerd de bekende T.V.-omroepster Ansje van Brandenburg f T.V.-star Kitty Prins Pianist Joop de Leur Onze collectie wordt geshowd door vijf mannequins met internationale reputatie, o.a. „Macky die geko zen werd tot „Vrouw International" en „Evelyn die tijdens de in Zuid-Holland gehouden verkiezing, „Miss Bril 1962" werd. Kaarten voor deze unieke avond, welke gehouden wordt op WOENSDAG 31 OKTOBER te 20.00 uur, in zaal „Irene", Nieuwe Haven 155, Schiedam, kunnen GRATIS in ontvangst genomen worden aan onze zaak. Voor telefonisch reserveren no. 6.64.31. ORANJESTRAAT 9 SCHIEDAM AMSTERDAM, 24 okt. Voor de pre sident van de Amsterdamse rechtbank is het kort geding voortgezet, dat een 57-jarige gedetineerde Franse zaken man heeft aangespannen tegen de Am sterdamse Rank, omdat de bank nog niet de gevraagde inlichtingen had ver strekt over een nummerrekening, waar op na overlijden van de -ader van de Fransman, diens moeder en broer het saldo via de rekening van de vader al hij de Amsterdamse Bank had den laten overschrijven. De raadsman van de bank deelde mee, dat de reconstructie van deze re kening over de periode maart 1932-ok- tober 1938 bijna gereed is en, na be taling der daarvoor verschuldigde kos ten, binnenkort aan de Fransman kan worden verstrekt. Dit was aanleiding «Goud.se" fles, die geen stop heeft. Ir. f>e^r°or raadsleden de heeren A. ^Oord' Van D°rP en B. van aan0 ennen is een spoedvergadering Keth7aagd van den 9emeenteraad te sidie~ ter behandeling van een sub- b-Uishaanvrage voor den Landbouw- een oudcursus en de behandeling van steUn rniaisterieele circulaire inzake ling - aJfn kleine boeren, welke rege- Nov. a.s. in werking treedt". De heer Bartholomeus Johannes Lips, die de vijf flessen heeft gemaakt, was een ijverig man. vertelt de Schiedamse familie Lips. Altijd zat de man op zolder of in een hoekje te prutsen. Mevrouw Lips herinnert zich nog heel goed, hoe haar schoonvader de flessen heeft ge maakt. Maandenlang was hij daaraan bezig, voor één fles had hij zeker een half jaar nodig. Ook de zoon van de „fles- senmaker" die gewoond heeft in Gouda en Schiedam heeft wat van het geduld en het vakmanschap van zijn vader ge ërfd. Enige jaren terug schilderde hij nog op echt doek werkstukken van Jan Vermeer en andere schilders na. Als voorbeeld gebruikte hij niet meer dan een prentbriefkaart. Momenteel doet de heer Lips niet meer aan deze huis vlijt, maar hij verwacht dat hij wel weer zal beginnen, als hij in januari 1964 met pensioen gaat. Mevrouw Lips houdt zich niet bezig met werkstukken, zij bewondert liever het werk van de handen van haar man en zoon. En zoon, ja, want de zoon van de heer Lips, dus de kleinzoon van de maker van de flessen, maakt etsen, schil dert enz. in zijn vrije tijd. Lips jr. is ngemeur bij Philips in Brabant. Mevr. Lips kent wel het „geheim" van haar schoonvader hoe deze de stop op de fles sen bevestigde, maar dat vertelt zij (voorlopig) niet verder. (Advertentie) luxe V.W.'s, 9-pers. busjes en open en af sloten bestelwagens 1961 en 1962. Speciaal voor Schiedam billijke tarieven BOKELWEG 4 TELEFOON 62050 Spaanse polder, achter station Schiedam KETELAARSTRAAT 9 - ROTTERDAM (bij de Baan) - Telefoon 133450 Advertentie TELEFOON SCHIEDAM, 24 okt. De brandweer is er gisteren aan te pas moeten komen om de haard uit de woning van mevr. N. v. d. B. aan de Boterstraat weg te ha len. Want door een valse trek in de oude schoorsteen werd de rook niet afgevoerd, zodat het woon vertrek vol rook kwam te staan. Daarop heeft mevr. v. d. B. de politie gewaarschuwd. SCHIEDAM, 24 oktober. Twee brom fietsen zijn gisteren omstreeks twaalf uur geslipt en gevallen op een oliespoor op de hoek van de Willem Brouwerstraat en de Hoofdstraat. De 19-jarige H. J. v. d. T. kreeg daarbij ontvellingen aan de arm, maar de 65-jarige heer C. L. kreeg een schouderfractuur, die in het gemeente ziekenhuis behandeld moest worden. Advertentie WIJ ONTVINGEN SINGEL 163 TELEFOON 66282 Het kruis rust in de rnedicijnfles op een dwarsbalkje, dat zich op de bodem bevindt. Verder vindt men in de fles een haan (van Petrus) met een kam, de doornenkroon, nijptang, hamer en drie spijkers, een gesel (de haren zijn getrokken uit een bezem), de ladder, de geselroede, de spons, de speer, drie dobbelstenen. In de „Schiedamse" fles is geen afbeelding van Christus op het kruis gemaakt. SCHIEDAM, 24 okt. In de deze week gespeelde wedstrijden voor de Schiedamse Bedrijfs-Klaverj ascompe- titie luidden de uitslagen: Klinknagelfabriek aGemeentewer ken 108—106; VGB b—Standaart 103— 94, Klinknagelfabriek cExcelsior 121114; VGB aBreeuwwerkfabriek 126100; OGWv. 't Hoff Jongepier 111—108. Bekerhouder Klinknagelfabriek a heeft weer de leiding genomen met enkele punten voorsprong op VGB a. Het team van de Breeuwwerkfabriek incasseerde de eerste nederlaag in deze competitie. SCHIEDAM, 24 okt. GEBOREN: An dreas, zoon van A. Gouka en C. M. M. Vermaas; Richard, zoon van H. L. B. F Bruns en H, Natèrop; Johannes M. N., zoon van L. C. Pieters en A. van der Hoest; Anne M., dochter van J. H. van der Pluijm en P. M. Smit; Hendrikus H., zoon van B. Schneider en W. Molendijk. OVERLEDEN: A. Pijl, 48 jaar, echtg. van T. de Lange. AMSTERDAM, 24 oktober Maandag vervoegde zich aan het politiebureau m de Warmoesstraat in Amsterdam een 19- jarige student uit Leiden, die vertelde dat hij de avond tevoren omstreeks zeven uur op de boulevard te Noordwijk aan Zee door een loslopende zwarte poedel in zijn linkerkuit was gebeten, waardoor een bloedende wonde was ontstaan. De student had de naam van de eigenaar van de hond opgenomen. Omdat deze een Amsterdammer bleek te zijn, namelijk de heer R. uit de Warmoesstraat, deed de student aangifte bij de politie. Hij heeft zich onder behandeling gesteld van de geneeskundige dienst in Amsterdam. AMSTERDAM, 24 okt. De Amster damse GG en GD deelt mede dat thans 325 mensen in behandeling zijn in ver band met hondenbeten. Het aantal door de politie gevangen en in quarantaine ge zette honden bedraagt thans 35. De GG en GD doet een dringend be roep op de bevolking om, evenals men dit „op zo prachtige wijze" met de hon den "doet, ook de katten binnenshuis te houden. Deze dienst heeft nu de opspo ring verzocht van totaal 63 honden (waar van bekend is dat zij mensen gebeten hebben), wier signalement door het ge meentelijk bureau Voorlichting gepubli ceerd. AMERSFOORT, 24 okt. De burge- meester van Amersfoort heeft de be vol- king erop attent gemaakt dat het volgens art. 31 van de algemene politieverorde ning verboden is honden los op de open bare straat te laten lopen. Het strikt na leven van dit voorschrift is onder de hui dige omstandigheden als voorzorgsmaat regel extra geboden. APELDOORN, 24 okt. Ook in Apel doorn bevinden zich momenteel twee honden in quarantaine. Deze beesten heb ben in de afgelopen dagen enkele mensen gebeten, maar konden dank zij de ver spreide signalement vrij spoedig worden opgespoord. Zij worden momenteel onder zocht, er zijn echter tot dusver geen ver schijnselen van hondsdolheid gesigna- leerd. De directeur van de GG en GD, dr. J. S. Stratingh, heeft medegedeeld, dat er geen enkele reden is tot ongerustheid en er is nog geen aanleiding de door de honden gebeten mensen te vaccineren. DEN HAAG, 24 okt. Kunnen de mi nisters van Sociale Zaken en van Land bouw en Visserij mededelen om welke re den nog niet algemeen bekend gemaakt is, dat elke dierenarts een hond of kat een injectie tegen hondsdolheid kan ge ven, waardoor zij niet vatbaar zijn voor deze gevreesde ziekte en geen gevaar op leveren voor mens en dier? Achten de ministers de tijd niet gekomen om alle hondenbezitters in Nederland het injec teren aan te raden? Dit heeft het lid van de Tweede Kamer mej. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra (VVD) schriftelijk ge vraagd aan deze bewinslieden. Kunnen de ministers mededelen of thans afdoende aan onze grenzen gecontroleerd wordt of alle warmbloedige dieren tegen honds dolheid zijn ingeënt, zo wil zij voorts weten. voor de president om het kort geding 14 dagen aan te houden. De Franse zakenman wordt er van beschuldigd in samenwerking met een onlangs door het hof in hoger beroep tot vier jaar veroordeelde ex-employe van e Amsterdamse Bank door geknoei met betalingsopdrachten van buitenlandse cliënten deze bank voor ongeveer acht ton te hebben benadeeld. De Frans man, die in Spanje gearresteerd werd. en naar-ons land uitgeleverd, verblijft in het gevangenisziekenhuis te Vught omdat hij aan een ernstige ziekte lijdt. Hij ontkent medeplichtigheid en is van mening dat hij nog een groot be drag te goed heeft van de hank ais enige erfgenaam van zijn overleden va der op grond van de rekening, welke deze bij de bank heeft gehad. De raads man betoogde dat de bank na het over lijden van de vader, zonder een verkla ring van erfrecht, alleen op een briefje van diens moeder en broer (beiden in middels overleden) het saldo op een nummerrekening heeft overgeschreven. Volgens de raadsman had de Frans man recht op de helft van het saldo. In mei 1960 heeft de bank de nummer- rekening glad gemaakt en het gehele saldo ruim 4.000 gld. aan de Fransman uitbetaald. De raadsman van de bank deelde voorts nog mede dat de moeder van de Fransman gerechtigd was om over de rekening van haar man te be schikken en het saldo over te laten schrijven op een nieuw geopende num merrekening. Dat daardoor eventueel andere erfgenamen benadeeld konden worden, daar heeft de bank niets mee te maken, 'aldus de raadsman. „Wie het eer ste komt wie het eerste maalt". De gel den waren indertijd op de bank gezet om ze buiten de Franse belastingen te hou den. zo voegde hij er nog aan toe. DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 Postrekening nr. 5 9oè43 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract sPeciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN plaatsing geschiedt 10 ct. per m.m. hoogte. Kampioenen kunnen over 1 of 2 kolommen gezet worden. ^Ue advertentie-orders worden afge stoten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- Wezen. ABONNEMENTEN 1 T8ö per kwartaal; f 2.65 per maand et> f 0.62 per week. ROTTERDAM, 23 okt. Hét Is nog steeds niet rustig rond de musical Free as air geworden die sedert 27 september in de Groote Schouwburg-zuid wordt op gevoerd. Zoals wij reeds eerder publi ceerden waren er nog voor de première al moeilijkheden met de financiering van deze kostbare onderneming waarin enke le grote industrieën en particulieren on geveer 400.000,hebben gestoken. Na dat Joop Klein Essink, de producer-diri gent, zijn mede-directeur Theo Woldberg op staande voet ontslagen had omdat deze zich naar zijn opvatting niet goed van zijn taak had gekweten, was er aan- vankelijk een blokkade door de finan- ciers yan de toegezegde gelden geweest. Deze is echter opgeheven nadat er een bespreking van aandeelhouders en Klein Essink had plaats gevonden. Daarna kwam er het ontslag van de helft van het ballet vanwege enkele kleine vorde ringen die zes leden van de groep meen den te hebben en nu is door de oud-me- de-directeur Theo Woldberg het faillisse ment van Joop Klein Essink aange vraagd. De vordering, die 5000 aan achterstallig salaris bedraagt, zal vrij dag a.s. worden behandeld voor de Am sterdamse rechtbank. Mevrouw Welle Donker uit Wassenaar treedt hlerbjj als advocaat voor Klein Essink op. Het is echter nog de vraag of deze zaak niet zal worden aangehouden of geschikt. Terwijl door de heer Woldberg bij monde van diens advocaat, de Amsterdamse mr. Advertentie SINGEL 163 TELEFOON 66282 Theo Woldberg, de man die het faillis sement van zijn oud-mededirecteur aanvraagt echter geen betrekking op Interstage, maar op Klein Essink privé. Bij Free as air hoopt men nu maar dat het publiek duidelijk ziet hoe hier ge poogd wordt het voortbestaan van deze musical te ondermijnen. Van de andere kant is wel zeker dat er bepaalde beleids beslissingen zijn genomen die kwaad bloed hebben gezet. Onder de artiesten die nu Free as air spelen is er duidelijk verontwaardiging merkbaar over het feit dat enkele colle ga's tijdens de voorstellingenreeks zijn weggelopen om een bedrag van enkele tientjes. De oprichting van de N.V. Interstage, die nu officieel is geworden, bewijst wel aldus een zegsman van Free as air. dat de aandeelhouders vertrouwen hebben in deze onderneming. ROTTERDAM, 24 okt. Vanmorgen (Amerikaanse tijd) heeft burgemeester R. F. Wagner van New York City de nieuwe vierkante pier van de Holland- Amerikalijn in Manhattan officieel ge opend. De plechtigheid werd o.m. bijge woond door de Nederlandse consul-ge neraal in New York, de heer B. J. Slin- gerberg, de directeur van de H.A.L. in Amerika de heer F. R. Wierdsma en de president van de organisatie van haven arbeiders (I.L.A.) kapitein W. V. Bradley. Voorts waren vele federale en gemeen telijke autoriteiten aanwezig. De inwijding van de pier brengt hele maal niet met zich mee, dat de H.A.L. haar ook reeds in gebruik kan nemen. Zij zal naar men hoopt het eind van dit jaar gereed komen, maar men houdt re kening met het feit, dat dit ook wel eens eind januari 1963 of zelfs nog later zal kunnen worden De pier, die door de H.A.L. van de stad New York wordt gehuurd, is de grootste die ooit in de V.S. is gebouwd. Wanneer de H.A.L naar haar nieuwe basis ver huisd zal zijn, zal de pier de grootst mogelijke doelmatigheid in de behandeling van passagiers en vrachtver keer waarborgen. Natuurlijk zal de maatschappij haar kantoren, die tot nu Van der Does, wordt aangevoerd dat de ze mondelinge salarisafspraak is ge maakt in tegenwoordigheid van drie ge tuigen, wordt dit door Klein Essink ten stelligste ontkend. Woldberg heeft twee aangetekende brieven gestuurd en is drie dagen na het verzenden hiervan tot het aanvragen van het faillissement van Klein Essink overgegaan. Het bedrag dat aanvankelijk gevraagd was is aanzienlijk hoger dan de 5.000.— waarom het nu gaat. De rechter zal nu uit moeten maken of de vordering kan toegewezen worden. Ook al zou dit gebeuren, dan zal dit nog het voortbestaan van Free as air, waar bij het bezoek steeds toeneemt, niet scha den. Er is nl. vorige week vrijdag een N.V. Interstage opgericht die deze musical uit brengt en waarvan Klein Essink direc teur is. De faillissementsaanvraag heeft (Advertentie) Nb. Mathenesserstraat 64 - in- en verkoop en reparatie. TAKELWAGENS dag en nacht Telefoon 63091 en na 6 aar 67312 (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 24 okt. Een buiten gewoon fraaie collectie Japanse PJj® ten komt volgende week bij Paul Brandt aan de Keizersgracht to veiltag. De collectie is bijeengebracht door een 82-jarige Belgische collectioneur, die nu een gedeelte van zijn kostbaar bezit van de hand doet. De verzameling be vat werken van kunstenaars uit liet be gin van de 19e eeuw o.w. de befaamde Hiroshige I en II. Tevens komt een collectie Europese kunst onder de hamer. Bijzonder veel belangstelling tonen enkele musea voor de sculpture in graniet van Chabot, een uniek werkje dat een badende vrouw voorstelt. Ook een schilderij van deze grote meester „Moeder en kind aan tafel" (118 bij 96 cm.) is te koop. Het schilderij werd in 1951 in 't Stedelijk Van Abbe Museum in Eindhoven geëxpo seerd. Van Marc Chagall zijn 25 kleu- renprenten opgenomen die hij in 1960 voor de Bijbel vervaardigde. Voorts zijn in de collecte opgenomen enkele boeiende pentekeningen van Herman Kruyder en wederom een groot aantal werken van de nog altijd veel gevraag de Leo Gestel. Belangrijk is verder een schilderij van Maurice Brianchon, voorstellende een paardencourse te Longchamp. Corneille is vertegenwoor digd met een aantal litho's en Appel met enkele vroegere bladen. Men kan verder een fraai bosgezicht van Piet Mondriaan bewonderen. In de afdeling topographie trekken enkele tekeningen voor een grachtenhuis daterende uit de 18e eeuw de aandacht Het is niet uitgesloten dat het hier de schetsen betreft voor het perceel Heren gracht 284, beter bekend als het Van Brienenhuis. De veilingdagen zijn maandag, dms- dag, woensdag, donderdag en vrijdag. Aanvang half acht. ROTTERDAM, 24 okt. José Can- ga, de man die met personenauto's (van het melk Simca) opzienbarende stunts uithaalt, zoals het rijden op twee wielen e.d., heeft gisteren met zijn teamgenoten op Heliport voor de Rotterdammers „gewerkt". Eerder werden elders in Nederland deze stunts vertoond, voor het eerst op het circuit van Zandvoort, bij welke ge legenheid onze verkeersredactie over het optreden van de Fransen heeft be richt. In Rotterdam kon niet het ge hele programma worden afgewerkt, omdat de bestrating van Heliport moeilijkheden opleverde voor het team, dat gewend is, de acrobatiek op asfalt te verrichten. toe gevestigd zijn geweest in Hoboken aan de overzijde van de Hudson, waar de schepen al van 1890 aankwamen en ver trokken, naar de pier overbrengen. Op Fifth Avenue zal een passage-boekings kantoor gevestigd worden. Op de pier is het vracht- en passagiers- verkeer geheel gescheiden gehouden. De passagiers kunnen met hun wagens tot aan de loopplank van het schip komen, de vrachtwagens kunnen eveneens tot aan het schip rijden, wat het laden en lossen van zware stukken zeer verge makkelijkt. In totaal biedt zij plaats aan meer dan 1300 wagens, terwijl dan bovendien 700 vrachtwagens vrij kunnen manoeuvreren en af- en aanrijden. Aan de pier kunne» vier schepen tegelijk gemeerd worden. ROTTERDAM, 24 okt. Vanmorgen heeft de Amsterdamse architect F. B. Jantzen in zaal Lommerr-k te Rotterdam de prijzen uitgereikt aan de winnaars van een studieprijsvraag voor het ontwerpen van een gebouw voor de groothandel in dranken, zoals deze Is uitgeschreven door Misset's Bouwwereld in samenwerking met het Bureau Bierhandel en Mineraal waterindustrie, gevestigd te Rotterdam. De eerste prijs van de wedstrijd, waar aan een zeer groot aantal jonge architec ten en bouwkundige tekenaars heeft deel genomen, is gewonnen door de 28-jarige Rotterdamse bouwkundig tekenaar G. J. van Oosten. De winnaar had, zo zei het juryrapport, een zeer praktische en stede- bouwkundige bedrijfsruimte ontworpen, die bovendien vanuit een centraal punt geheel te overzien is. De tweede en derde prijs werden ge wonnen door de heren E. Kremer uit Hoogezand en T. G. Pater uit Leek, even eens bouwkundig tekenaar van hun be roep. De prijsuitreiking had plaats tijdens een landelijke studiedag voor groothandela ren in dranken over de problemen van het bouwen van panden bestemd voor de groothandel. Als sprekers traden op de heren D. B. Paul, medewerker van de Stichting tot rationalisatie van het bou wen te Rotterdam, mr. J. Zwet adviseur van het Bouwcentrum, A. M. Jansen, hoofd van de afdeling Intern Transport en opslag van E.V.O. Advertentie zelfdoen met Een dressoir, een tafelblad, een prul- lebalc en nog zoveel meer kunt u zelf omtoveren tot een kleurige, fleurige noot in Uw woning. Fablon plakplastic hecht op hout, glas, papier, kortom op elk glad en schoon oppervlak. Fablon is zelfklevend en verkrijgbaar in elke ge wenste lengte. Bovendien wordt elke bruikbare Fablon tip beloond met een premie van 10 gulden (zie hiervoor, de voorwaarden, die afgedrukt zijn op de achterzijde van de Fablon). een produkt van BOEKELO PLASTICS N.V. Vraag Uw Fablon leverancier ook naar boekelo FELT OM (zelfklevend- vilt)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 3