MEUBELFABRIEK AAN DE SCHULPWEG UITGEBRAND Katholieke Middenstandsbond congresseert over Euromarkt Sociale harmonisatie zal leiden tot verhoging van loonniveau Reclame Alle Memisa-cursisten, na examen, van diploma voorzien Ieder mens beschikt over creatieve vermogens" opzichter Tri SERIEUZE WERKKRACHTEN ONZE KAMPIOENEN Moeilijke bestrijding door grote hitte Stadssanering moet sociaal begeleid worden Maakt administratieve krachten Drukkerij Plantijn in vernieuwd gebouw Drs J. v. d. Ploeg: OP 6 EN 7 NOVEMBER Directeur nam afscheid na 37 jaar onderwijs BRITSE SLEPER VERLIEST LICHTER Mr. Schölvinck opende Nat. Speel week 1962 Stoffelijk overschot verdronken zeeman geborgen Oudste inwoonster overleden Veel belangstelling voor uitvoering RET- harmonie Broeder Cornelissen brak record Causerie F. Brakkee voor liet I.K.V.O. Het „regent" nu flessen BERKEL assistente DE KRANT de spiegel van het land f De - geheimzinnig KEY KRAMER N.V. MAASSLUIS Bui HET NIEUWE DAGBLAD x ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 PAGIK£ s -• IK i0M ROTTERDAM, 27 okt. Gister- middag even na 5 uur heeft de Britse zeesleper Marinia bij vrij ruwe zee even buiten gaats voor Hoek van Holland een sleep ver speeld. Hij was van Rotterdam naar Brest onderweg met een lich ter een een kleinere sleepboot van het Belgische baggerbedrijf Akker mans-van Haaren. - b'le" WOfV:>!' jijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiniiioiiiHiiiiiiiiiiïïnTiiiiiiiiiTmiiiiiiiinniinininnimiHiniiiiiiiniHüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini^ FOTOHANDEL VAKKUNDIG BEDRIJFSLEIDER gags jg,gl GEMEENTE ROTTERDAM Bij de secretarieafdeling Sport en Recreate* kunnen enige worden geplaatst. Gegadigden moeten in het bezit zijn va® tenminste het ulo-diploma. Het salaris zal, afhankelijk van leeftijd eI1 ervaring, worden vastgesteld op een bedrag liggende tussen f 285,- en f 570,- per maand* De genoemde bedragen zijn exclusief de huur- compensatie ad f 27,20 per maand (voor 23' jarigen of ouderen) en de vakantietoeslag 4%. Salarisverhoging per 1 januari 1963 is 1 voorbereiding. Aan degenen, die buiten Rotterdam wone^ worden in bepaalde gevallen de dagelijkse rei8' kosten vergoed. Sollicitaties binnen 14 dagen te zenden aan d6 chef van bet bureau Personeelvoorzienin»' kamer 331, stadhuis, Rotterdam, onder no, "*ng s N. CAftf1 KEY&KRAMER NEDERLANDSE RUBEROID MAATSCHAPPIJ biedt bij haar Aannemingsbedrijf de mo gelijkheid van opleiding tot de functie van aan een U.T.S.-er afdeling bouwkunde of weg- en waterbouw Hij kan in de toekomst worden belast met het toezicht op de vooruitgang yan het werkobject en de regeling van aanvoer van materialen en gereedschappen. Tevens zal hij contact onderhouden met aannemers, uitvoerders of opdrachtgevers betreffende de werkuitvoering. Alleen zij, die de militaire dienstplicht hebben vervuld komen in aanmerking. Eigenhandig geschreven brieven te richten aan de personeelafdeling, Postbus 29, Maassluis Inderdaad, 00 behoren rot ssSssjSsssskSSs ROTTERDAM, 27 okt. Naast de vele panden die in Rotterdam verre zen zijn, zijn er ook talrijke ,die uiter lijk nauwelijks veranderen, maar die in wendig een ware metamorfose onder gaan. Gisteren is het geheel verbouw de bedrijfspand van Drukkerij Plantijn N.V. aan de Westersingel heropend. De panden 9 en 10 zijn tot één ge bouw verenigd en bovendien is er in de tuinen van die panden een hal op getrokken, waarin thans de talrijke ma chines staan opgesteld. In het nieuwe gebouw is een magazijn ondergebracht. Op de bovenverdieping heeft een her groepering van de kantoren plaats gehad. Het bedrijf is in 1917 opgericht door de heer A. Ringsma sr., die ook thans nog de direcftie voert. Na in het noordelijk stadsdeel op diverse plaatsen gevestigd te zijn geweest, trok men voor de oor log naar het Alkemadeplein. Daar werd het bedrijf in de meidagen van 40 ver woest. Men trok toen in een oude ga rage aan de Spangesekade, maar in '51 verhuisde het bedrijf naar de Wes tersingel nr. 10. Gaandeweg werd het ge- een stad, sldus drs, Van der Ploeg, bouw uitgebreid, zodat het nodig werd tot ROTTERDAM, 27 okt. De directeur van de academie voor sociale weten schappen en maatschappelijk werk te Rotterdam, drs. J. G. van der Ploeg heeft vandaag in een rede bij gelegen heid van de zestiende dies natalis van de academie het opleiden van 'n aan tal sociale en culturele werkers ,die in staat zullen zijn de stedelijke sanering sociaal te begeleiden, een van haar be langrijkste taken genoemd. Het sociaal opbouwwerk, dat aan de academie steeds meer aandacht krijgt, zal moeten zor- ROTTERDAM, 27 okt. Metershoge vlammen uit 't dak van 'n meubelfabriek kleurden gisteravond de hemel rood bo ven het stadsdeel Charlois in Rotterdam zuid. De brand woedde in een oud, langwer pig schoolgebouw aan de Schulpweg 160, dat sinds 1950 in gebruik is bij de Ne derlandse Speciaal Meubelfabriek N.V., een bedrijf van 22 man personeel, dat zich toelegt op de vervaardiging van houten onderdelen voor naaimachines. Vermoedelijk is het vuur ontstaan in het z.g.n. mothok, de ruimte waarin het afval (zaagsel, stof e.d.) van de houtbe werkingsmachines wordt gezogen. De brand werd om even over half negen ont dekt en liet zich al direct zo ernstig aan zien, dat middelalarm werd gegeven. De brandweer verscheen dan ook mat uit gebreid materiaal. Even leek het er op dat men het vuur meester zou worden, maar ejlag in de ruimte zoveel brand baar materiaal opgestapeld fineerhout, ROTTERDAM, 27 oktober 1962 Van de heer P. van Leerdam, di recteur van de Derde Technische school Hillevliet, werd vrijdagmiddag onder bijzonder grote belangstel ling afscheid genomen. Het tekende de grote populariteit van de heer Van Leerdam, die, na 37 jaar, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het onderwijs vaarwel zegt. De voorzitter van de Vereniging De Technische Scholen in Rotterdam, ir. K. van der Pols. belichtte in een korte toespraak de carrière van de vertrek kende directeur. De heer Van Leerdam werd in 1925 leraar in de wis-, natuur- en werktuig kunde aan de school aan de Beukelsdijk. Hij had een kandidaatsstudie voor ci viel ingenieur afgebroken om zich aan het onderwijs te wijden. In 1943 -werd de heer Van Leerdam adjunct-directeur van zijn school, in 1954 volgde zijn benoeming tot directeur van de school Hillevliet. Acht jaar lang heeft hij, aldus de heer Van der Pols met vaste hand deze school met haar vele leerlingen geleid. De heer Van Leerdam is lid van het be stuur geweest van het regionaal leer lingenstelsel Zuid-Holland-Zuid en kor te tijd lid van de Raad voor het nijver heidsonderwijs. Als aandenken mocht de heer v. Leer dam een Zaanse klok ln ontvangst ne men. Per 1 november is als nieuwe di recteur van de school de heer G. Szege- di, tot voor kort adjunct-directeur van een technische school in Hengelo, be noemd. Een kort woord Spraken nog de he ren T. J. van Gelder, namens de colle ga's-directeuren en de heer A. W. Kor poraal, adjunct-directeur van Hille vliet. Zaterdag neemt de school afscheid van de heer Van Leerdam. De losgeslagen bak, die slechts door twee man bemand was, dreef onmiddel lijk af naar de kust. Op ongeveer een mijl voor de Hoek wist men voor anker te gaan. Inmiddels had de Marinia assis tentie verzocht van een reddingboot om de bemanning van de bak van boord te ha len en over te zetten op de sleper. De zee was zo ruw (windkracht zeven) dat de sleper zelf niet dicht genoeg bij kon komen. De Hoekse reddingboot slaagde er in derdaad in de twee mensen van de bak over te zetten op de Marinia. De sleper kon ook de verloren sleepboot weer vast maken en keerde terug naar Vlaar- dingen. Vanmorgen is de Blazer van Van den Tak's Bergingsbedrijf uitgevaren om ook de lichter binnen te brengen. Het weer was prachtig en men heeft niet de minste moeite gehad vast te maken. Maandag zal de Marinia voor de tweede maal op weg naar Brest gaan. voorbewerkte onderdelen e.d. dat men de pogingen op behoud spoedig moest op geven. Om half 10 sloegen de vlammen uit het dak, twintig minuten later al stortte dat met een ware vonkenregen in j de verbouwing over te gaan. Het is nu mogelijk geworden, alle produktieafdelin- gen gelijkvloersonder te brengen. Het bedrijf heeft thans de beschikking over 1 een oppervlakte van 1300 m2. De archi tecten R. Sitters en W. J. Fiolet hebben de nieuwbouw ontworpen. Met de produktie van kettingformu lieren is onlangs een begin gemaakt. Het bedrijf beweegt zich voorts op het ge bied van handelsdrukwerk, illustratie werk en periodieken. De opening geschiedde tijdens een in tieme plechtigheid, tijdens welke het personeel een plaquette met de beel tenis van de heer Ringsma sr. aanbood. In de middaguren recipieerde de directie in de nieuwe kantine, die mede door de verbouwing tot stand is gekomen. ROTTERDAM, 27 okt. Een volle zaal van de AMVJ heeft gisteravond de opening beleefd van de Nationale Speel- week 1962. De opening bestond dit jaar uit een soort spectacle coupé van enkele Rotterdamse speelgroepen waarin het openingswoord van de directeur-generaal voor de volksontwikkeling van het minis terie van O.K. en W., mer. H. J. Schöl vinck bijna verdronk. Bovendien was de kwaliteit van het deel van de avond dat wij hebben bijgewoond zo matig, dat wij ons nauwelijks kunnen voorstel len, dat de organisatoren, die toch een bijzonder aantrekkelijk programma hebben opgesteld dat, zoals wij deze week al publiceerden, zelfs verrassen de onderdelen bevat, hiermee erg ge lukkig waren. Men hoorde o.m. een een akter van Tennessee Williams „Mo- ni's jongen huilt niet", vermoorden, voorts waren er enkele heel kleine de monstraties die nauwelijks een indruk konden geven van de kwaliteit en het karakter van deze speelweek. Nee. de ze start was wel bijzonder matig. AMSTERDAM, 26 okt. De Neder landse Katholieke Middenstandsbond zal op 6 en 7 november in het Carltonhotel te Amsterdam zijn 20ste congres houden, waarop het onderwerp van de Euromarkt gen voor een zeer gewenste coördinatie aan de orde zal worden gesteld. Tijdens van activiteiten bij een reconstructie van dit congres zal mr. L. J. van der Ark zijn pre-advies: „de betekenis van de so ciale harmonisatie in E.E.G.-verband voor het midden- en kleinbedrijf" en dr. P. I. Wat de sanering zelf betreft merkte de directeur van de academie op, dat hierbij niet alleen gedacht moet wor- j van der Wilde zijn pre-advies: „onder- den aan het opruimen van krotten, maar dat zij tevens gericht moet zijn op het beter bewoonbaar maken van de stad. Bovendien zal dit geheel planmatig moe ten geschieden en op lange termijn. Bij de planning zal men rekening dienen te houden met de sociale aspecten van het afbreken en herbouwen van een stads deel. Door de sanering zullen relaties verbroken worden, die kunnen leiden tot sociale nood. Bij het opnieuw onderdak brengen van de bevolkingsgroepen, die hebben moeten wijken voor reconstructieplan nen zal men moeten onderzoeken aan welke wijze van verplaatsing in elk individueel geval de voorkeur gege ven zal moeten worden. De geampu teerde saneringswijken kunnen ook niet zonder meer achter gelaten worden. Zij moeten bewoonbaar blijven voor de achterblijvers. Ook moet toegezien worden, dat de verplaatsten in hun nieuwe omgeving worden opgevangen. Een sociaal Wijk-opbouworgaan zal hier coördinerend en stimulerend kunnen we ken en bovendien zorg dragen voor een harmonieus samenspel tussen overheid, kerkelijk en particulier sociaal en cul tureel werk. De heer Van der Ploeg besloot zijn toespraak met de opmerking, dat in Rot terdam, waar breken en bouwen blijk baar de ademhaling van de samenleving is, niet alleen maar mooie wijken en wo ningen gebouwd moeten worden, maar ook gezorgd moet worden voor 'n nieuwe geborgenheid voor hen, die hun be huizing in hun vertrouwde omgeving verliezen. ROTTERDAM, 27 okt. De rivierpoli tie heeft gisteren het stoffelijk over schot geborgen van de 44-jarige Ame rikaanse stuurman James Culberson Watts uit River Edge H. I. (V.S.), die donderdagavond bij het aan boord gaan van zijn schip, het Amerikaanse s.s. „American Flyer", in de Schiehaven is gevallen en verdronken. nemer, concurrentie en de artikelen 85 en 86 van het verdrag van Rome" inleiden. GOUDA, 27 okt. De oudste inwoon ster van Gouda, mevrouw M. M. van Toorenburg - Visser, is vrijdagmorgen in het rusthuis „Huize Juliana", waar zij sinds '50 verbleef, op 101-jarlge leef tijd overleden. ROTTERDAM, 27 okt. Gisteravond heeft de R.E.T.-harmonie onder leiding van haar dirigent, de heer Dick Boot. in de grote, vrijwel geheel gevulde zaal van Odeon een gevarieerd programma gebracht, waaraan Harmonie en Drum band medewerking hebben verleend. De heer J. H. van der Knaap, ere-voorzit- ter, sprak een woord van welkom en daarna nam het programma een aan vang. Onder meer werden uitgevoerd Andante uit Synfonia van Joh. Chr. Bach, de ouverture, Gri-Gri van de ge lijknamige operette van Paul Lincke en een finale in „modern Style". Na de pauze was het woord aan Peter Piekos, De Wico's en andere artiesten en tot slot was er bal. „Als de Euromarkt volledig in wer king is getreden, zal het niveau van de lonen en de andere arbeidsvoorwaarden van vergelijkbare arbeidskrachten in de E.E.G.-landen hoegenaamd geen verschil len vertonen", aldus concludeert mr. Van der Ark in zijn pre-advies. Het niveau wordt volgens hem aangetrokken en aan gegeven door het meest welvarende deel van de Euromarkt. Onder meer tenge volge van de verwevenheid van de so ciale verzekering van werknemers en zelfstandigen zal de sociale harmonisatie praktisch ook betrekking hebben op zelfstandigen, zodat ook ten deze een vergaande mate van overeenstemming tussen de regelingen in de zes landen moet worden verwacht. Uit vergelijking met de situatie en de ontwikkeling in andere E.E.G.-landen volgt dat sociale harmonisatie zal leiden tot verhoging van het loonniveau en ver betering van de sociale zekerheid in ons land. Sociale harmonisatie brengt voor het Nederlandse midden, en kleinbedrijf verhoging van de arbeidskosten per uur mee. Het is niet uitgesloten dat tenge volge van de sociale harmonisatie binnen de E.E.G. in ons land een vorm van ver plichte arbeidsongeschiktheidsverzeke ring voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf tot stand komt. De pre-adviseur geeft de volgende aan bevelingen: werkgevers en werknemers in het midden- en kleinbedrijf dienen zowel op nationaal als op Europees ni veau regelmatig gezamenlijk overleg te plegen teneinde de consequenties van de sociale harmonisatie voor het midden- en kleinbedrijf tijdig te onderkennen en na te gaan welke maatregelen en/of advie zen noodzakelijk en gewenst zijn om in het midden- en kleinbedrijf met de Euro pese soqiale ontwikkeling te doen mee groeien. Tegenover de ontwikkeling, die alom in de sociale verzekering is te bespeuren, met name tegenover de ten dentie naar uitbreiding van de kring der verzekerden, dienen de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf een kritische maar tevens open houding aan te nemen. Daarbij getuigt het niet van wijsheid zich te baseren op verouderde opvattingen in zake economische onafhankelijkheid en zelfstandigheid. In de financiering van de s0CiaLrlie^ zekering dient in ons land de ov jo- een grotere bijdrage te gaan 'eveUriie dat verbetering van de sociale ze mogelijk is zonder dat de daaraan je bonden hogere kosten uitsluitend verzekerden en de werkgevers pji te rusten, aldus mr. L. J. van de in zijn pre-advies. "n P^' In een samenvatting van zl"rrent,e. advies over: „ondernemer, concu jras en de artikelen 85 en 86 van het v ^jjde van Rome, zegt dr. J. P. I. van der dat artikel 85 van het verdrag on,ye.,pel'j' baar verklaart met de gemeenschap^ g(l- ke markt allé overeenkomsten *ussnride'' dernemingen, alle besluiten van ,eriinl> nemersverenigingen en alle 0 j;e afgestemde feitelijke gedragingenme de lid-staten ongunstig kunnen be'votós den en b. ertoe strekken of t®ng hebben dat de mededinging bin® ^eI- gemeenschappelijke markt wordt jei hinderd, beperkt of vervalst. Bij onderzoek blijken volgens de seur de twee genoemde voorwaarde onderscheid tussen geoorloofde e^ujde! geoorloofde overeenkomsten nte'rjiriie' lijk aan te geven. Deze moeJf 0 de' wordt naar de mening van dr. va Wilde nog versterkt door een inj<)e tatie van artikel 85 als die welke d10 e„e>' Nederlandse regering werd 6e'gelf' waarbij aan deze voorwaarden §®eILj de standige waarde wordt toegekend -»• beoordeling van de in het eersHr n de' geven voorbeelden. Volgens dr. van Wilde moet aan het onder a. en noemde zelfstandige betekenis v toegekend, ook bij de interpretatie de bedoelde voorbeelden. Het is de vraag, aldus de pre-adjjsv0l* of door interpretatie van artikel °J v0flr doende houvast wordt verkregen de praktijk. Daarvoor is de opvattin» gV elke vorm van samenwerking tus^-nder'' dernemers de concurrentie verhi beperkt of vervalst te algemeen vd0p Er moet volgens hem met nadru worden gewezen dat de opvattmf^ ^1 samenwerking in het algemeen de ongunstig beïnvloedt, niet van v®'1 heidszin getuigt. Een veroordeling ge{i samenwerkingsvormen in het jiF; treft belangen, die overeenstemh16" 2ij de grondslagen van het verdrag- ge schept bovendien rechtsonzekerhei menwerking tussen ondernemers 1 pfi midden- en kleinbedrijf wortelt ih oj0 solidariteitsbeginsel en dient veels® machtsposities op de inkoopmarkt te ^ey traliseren en het marktevenwicht te stellen dan om een machtspositie verkoopmarkt in te nemen. De aandacht van de brandweer con centreerde zich daarna vooral op het naastgelegen huis van de familie Kaspers, dat alleen door een brandmuur van de fabriek- was afgescheiden. Daarbij werd gebruik gemaakt van persluchtmaskers. Het was voor de brandweerlieden een uiterst moeilijke strijd, doordat de zeer grote hitte op de zolderverdieping een verblijf van langer dan enkele minuten onmogelijk maakte. Een der mannen ge raakte bedwelmd, maar uiteindelijk slaag de men er toch in het huis te behouden. De schade aan de fabriek is zeer groot De directeur, de heer J. van der Brugge, durfde zelfs geen schatting te maken. Op de 380 vierkante meter werkruimte ston den vele machines, waarvan er verschil lende niet meer dan twee jaar oud wa ren. Verder is vrijwel de gehele voor raad verloren gegaan. Alleen de cellu- loselakken bleven behouden; die waren in verband met het vrije weekeinde weggeborgen in een kluis achter de fabriek. Het bedrijf is verzekerd tegen brandschade, niet tegen bedrijfsschade. Vele autoriteiten waren op het terrein van de brand aanwezig, onder wie de suhstituut-officier van justitie mr. J. M. van Leeuwen en enkele commissarissen van de gemeentepolitie. Uitgerukt zijn de autospuit 9, de lad derwagen 3, de bluseenheid 623, de kleine spuit 2, de bluseenheid 621, de gereed schapswagen 8, de autospuit 5 en de blus eenheid 622. De leiding bij het blussen had hoofdbrandmeester W. Appels. ROTTERDAM, 27 okt. De 30e Me disch Hygiënische Cursus voor mis sionarissen, een cursus die jaarlijks wordt georganiseerd door de Medische Missie Actie „Memisa", is gisteravond besloten met een diploma-uitreiking aan alle cursisten, hetgeen dus bete kent, dat allen geslaagd zijn. Dit is niet zo'n bijzonderheid, maar toch is deze 30e cursus er een van records geworden. Het meest opzienbarende record was een persoonlijke presta tie van broeder Th. Cornelissen, die 59 punten wist te behalen van de 60 die te halen zijn. Dat is nooit eerder gebeurd. De cursisten zijn in drie groepen door verschillende examinatoren geëxami neerd en voor de beste drie uit elke groep waren prijzen beschikbaar. De eerste prijs: een flinke verbandtrommeL, de tweede en verbandtas, de derde een kleine verbandtrommel. Onder de prijs winnaars was één leek. De geneesheer-directeur van het St.- Franciscus Gasthuis, de arts G. M. C. J. Klop, leider van de cursus, reikte de prijzen uit en merkte daarbij op, dat het de gecommitteerde van het Nederlandse jaar betaald wordt, iedere dag bij K.I.P.O. te dineren. Rode Kruis, de arts W. A. Birgeld, was opgevallen, dat de beste prestaties bij de examens geleverd werden, niet door ver pleegsters, maar door jonge missiona rissen, zonder verpleeg- en missie-erva ring. Mgr. B. G. Henning, voorzitter van de „Memisa" wenste de geslaagden geluk en sprak de hoop uit, dat het uit elkaar gaan niet een loslaten zal zijn. Als de Memisa een blijvend iets voor de cursis ten kan betekenen wordt dit zeer op prijs ROTTERDAM, 27 okt. „Wij besef fen te weinig, dat wij creatieve vermo gens bezitten, dat wij eigenlijk allen kun stenaars zijn," aldus de heer F. Brak kee in zijn causerie „Elke dag kan een scheppingsdag zijn", die hij gisteravond in het Beursgebouw hield voor leden van het I.K.V.O. Als uitgangspunt voor zijn betoog gaf de heer Brakkee een schets van de situatie, waarin de mens staat ten op zichte van zijn omgeving. Hij neemt met zijn zintuigen waar, wat er rondom hem leeft en wat er rond hem gebeurt. Dit verwerkt hij innerlijk en daarop ont staat een reactie, een vormgeving. Er heeft dus voortdurend een wisselwerking een dialoog plaats tussen de mens en zijn omgeving. Op deze wijze kan ieder op zijn eigen niveau creatief zijn: de vrouw die van een lapje stof een japon maakt, die bij een feestelijke gelegenheid een extra verzorgde maaltijd opdient, het kind dat in een tekening weergeeft, hoe het de natuur beleeft, hoe het zich een koning voorstelt. Wij kunnen creatief zijn ten opzichte van de mensen in onze omge ving en ten opzichte van de dingen rond ons. En in de godsdienst uiten wij onze verhouding tot God. Deze vormgeving is te vergelijken met die van de kunstenaar, die immers ook zijn innerlijke belevenis gestalte geeft in een creatie, in een schilderstuk of in 'n beeldhouwwerk. Wanner wij zo tegen over de kunst staan, zal er veel minder onbegrip heersen ten opzichte van kunst uitingen, die wij niet begrijpen .Dan zul len wij niet per se hoeven zien, wat een schildering voorstelt en dan zullen bij 't bezien van een werk van bijvoorbeeld Karei Appel opmerkingen als „Dat kan m'n zus ook" achterwege blijven. gesteld. Hij spoorde dan ook aan contact te houden door aanvrage van het maan delijkse tijdschrift. Op het programma staat dit tijdschrijft van inlegvellen met goede wenken te voorzien; de blaadjes kunnen in een kaft verzameld worden en zo ontstaat een handig zakboekje met raadgevingen. Behalve door de cursisten werd de slotavond bijgewoond door vele gast vrouwen en gastheren en door een aan tal docenten. Allen, de cursisten incluis, kregen een dankwoord in ontvangst te nemen; de cursisten voor het feit, dat zij onderling in goede geest hadden ge werkt, de docenten voor hun onbaatzuch tige medewerking. Zuster J. Werner, die gedurende de ruim twee maanden dat de cursus heeft geduurd, een ware vraag baak is geweest voor alle cursisten, kreeg een presentje aangeboden. De cursisten zijn door nun dipiome- ring geen artsen geworden, aldus mgr. Henning. Men heeft hun echter alles meegegeven, wat er in het betrekkelijk korte tijdsbestek van de cursus mee gegeven kon worden en de geslaagden zullen er bij hun werk zeker profijt van hebben. ROTTERDAM, 26 okt. Mevrouw Troost Boezemsingel 5c in Rotterdam be richt ons een fles te bezitten met dezelf de inhoud als de Goudse. Het voorwerp is zeker al meer dan zestig jaar ii. het bezit van de familie. De heer Konings uit Schiedam is even eens in het bezit van een dergelijke fles De heer Scheffers, Soetendaalse weg 28b in Rotterdam bezit ook al een fles van het Goudse type. Meer dan vijftig jaar oud is ook dit familiestuk. De heer Wijling, Aegidiusstraat 198 m Rotterdam deelde ons mee een fles van het Goudse typq in zijn bezit te heb ben. Geen medici.infles echter maar een bierfles. Het Goudse type werd omtrent 1940 uit Schiedam ontvangen. De heer G. Claessens, Steurweg 166, Hoogvliet, liet ons het volgende weten* Mijn grootvader heeft zelf drie van deze flesjes 300 cc met alle attri buten erin vervaardigd en we zijn er ontzettend zuinig op. dat deze flesjes niet stuk of zoek raken. Een flesje is in het bezit van mijn tante, mevrouw W. Soeters-Claessens, wonende Kalsdonksestraat 108, Roosen daal N.B en de andere twee zijn in het bezitvan twee nichten, waarvan er een in 's-Hertogenbosch en een in Roosen daal woont. Het betreffen drie flesjes met stop en op het kruis zit een uit een prentje geknipt corpus. Een fles van Goudse allure staat ook ten huize van de heer Verschelden, Vol- marijnstraat 35, Rotterdam. Diens vrouw kreeg de fles van haar moeder, die het voorwerp op haar beurt van een pro testantse dame ten geschenke had ont vangen. De fles is al zeker 70 jaar in de familie. Mej. v. Leenen, Ruivendwarsstraat 14, Rotterdam, heeft ook zo'n fles van de Goudse soort. Zij bezit het exemplaar al zeer vele jaren; is bovendien een cadeau van een tante. Ook dit exemplaar heeft dus al een hele leeftijd. Nog een fles idee Gouda vertoeft in de woning van de heer Bierhuizen Taffienstraat 24 Rotterdam. Al een kwart- euew bezit van deze familie. Tenslotte pronkt de heer S. Plommen de Witstraat 139 in Bolnes met een fles waarin behalve de bekende attributen niet één maar drie kruisen zijn aange bracht. Tot zover voor vandaag. in het Westen des lands, zoekt: die voldoet aan de in deze branche gangbare vestigingseisen en die in staat is de zaak zelf standig te beheren. Sollicitaties welke vertrouwelijk zullen worden behandeld worden ingewacht onder no. 72038 bij het bureau van dit blad. Op korte termijn bestaat bij de afdeling Boek houding plaatsingsmogelijkheid voor een welke zal worden belast met diverse type- en andere administratieve werkzaamheden. O.a. zal zij worden opgeleid voor ponstypiste. Type-diploma vereist. Leeftijd tot 20 jaar. Sollicitatiebrieven onder letters Co te richten aan: Maatschappij Van Berkei's Patent N.V. Afdeling Personeelszaken, Keileweg 5, ROTTERDAM 669- Industriële Bouwmaatschappij ELEMENTUM vraagt voor haar fabriek te Maassluis voor diverse functies. Goede condities. Aanmelden: Industrieweg 22, Maassluis. Spannende ge nissen en geva»-**|öj avonturen leide" de ontknoping va° mysterie rond heimzinnige ring- jongens van 10-1®-J Geïllustreerd. GOEDKOOPST® boodschappbbS TER WERELD-— en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 8