Kamer eist meer steun aan landen ontwikkeling ti SOCIALE VERHOUDINGEN Bijdrage van mr. Van Thiel tot veelbelovende discussie 1M5 D Ervaring en E Bouwer en vlieger 55333 m Sociaal commentaar kennis Mr. Blaisse: Geen extra belasting" Smokkelkonin gen staan terecht de ras-sigaret puur voor uw genoegen „Nootjes 4" duur door grote vraag GOLDSCHMEOING Pierre Cuypers mPWts Uit Zutphen ontsnapte gevangenen gevat Ii£T NIEUWE DAGBLAD ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 PAGINA 5 s^W^V.\S\VQEKs '\WFRWS ONDERWIJZERSAKTE RESA - Hilversum Van de regen in de drop maar met Roxy klaart het op liturgische weekkalender Óp :stei; pf' of» «et 0"eS Ote' ge' :fi>e .~*v DEN HAAG, 3 nov. De vage be cijferingen, waarmee <le regering in de nota van minister Luns aan de Twee de Kamer betreffende hulp aan ont wikkelingsgebieden ruimere hulp heeft gesuggereerd, hebben alle frac ties zich schrap doen zetten bij het stellen van meer concrete eisen. Onder het motto „solidariteit wil in rond Hol lands zeggen: over de brug komen met klinkende munt" de uitdruk king was van freule Wttewaall (VVD), de enige vrouw die aan het debat deel nam heeft 'ie Kamer de regering te verstaan gegeven, dat zij iedere ruimte in de begroting nu allereerst voor dit doel moet reserveren. Tegelijkertijd echter toonde men waakzaamheid ten aanzien van de ge volgen op onze volkshuishouding. Mr. Blaisse (KVP) verzette zich tegen een speciale belasting, die op dit doel ge richt zou worden. Dit zou averechts werken op het particulier initiatief en dat laatste moet volgens de KVP een belangrijk onderdeel blijven van de ge hele steunactie. Mr. Blaisse wenste ook een eind te maken aan het sprook je van de één procent van het natio naal inkomen, die Nederland in de vorm van overheidsgeld zou moeten bijdragen. In de Verenigde Naties is duidelijk gezegd, dat onder de steun wel degelijk ook alle particuliere gel den worden verstaan. Waarom eigen lijk die begrenzing, zo vraagt mr. Blaisse, in tegenstelling tot de socia list Ruygers, zich af. Essentieel is, dat wij de hulp, die ook van sociale aard moet zijn, de hoogste prioriteit geven. Bij de kabinetsformatie in 1963 zal dat duidelijk voorop moeten worden ge steld. Het huidige kabinet moet dat alles reeds voorbereiden, aldus de ka tholieke woordvoerder. Hij verdedigde met nadruk het aandeel, dat de particuliere organi saties in de hulpactie hebben. Hij noemde missie, zending, NOVIB en UNICEF in één adem. ,,De staat steunt alleen, wekt op, ordent en vult aan", zo citeerde hij uit Mater et Magistra en knoopte daaraan de conclusie vast, dat de staat dus ge roepen is het ontwikkelingswerk van deze organisaties financieel te steu nen. Van alle kanten werden deze gedach ten nog aangevuld. Mr. Biesheuvel (AR) en mr. Brouwer (KVP) hielden de vier ministers, onder wie behalve mr. Luns ook zijn ambtgenoten van Economische Zaken en van Landbouw en voorts de beheerder van de schat kist, prof. Zijlstra, het ontwikkelings werk van onze boeren op landbouwko lonies in Brazilië voor. Beiden zeiden daarin een prachtig voorbeeld te zien van het samengaan van een charita tief met een economisch verantwoord werk. De boeren bevorderen niet al leen de voedselvoorziening in een land, (lat aan alles behoefte heeft, zij trekken door hun voorbeeldig beheer tan hun bedrijven in het Braziliaanse binnenland ook de rondom wonende Caboclos mee omhoog. Waarom scha kelen wij onze landbouw niet meer in bij de hulpverlening? Het kan onze agrarische export, die het de laatste tijd moeilijk genoeg heeft, slechts ten goede komen, zo zeiden beiden. Oogst- overschotten krijgen dan ook meer verantwoorde bestemming. In het debat is op een ongebruikelij ke manier met moties geschermd, die nog wel niet konden worden ingediend, omdat de regering dinsdag eerst zal (Advertentie) Bekende Schriftelijke'cursus Tel. 45432 antwoorden. De beer Buygers echter kwam al onmiddellijk met een ont werp voor de dag, waarvan de essen tie was: zeshonderd miljoen gulden meer uit de schatkist. Ook mr. Blais se gaf een soortgelijke aanwijzing. Hij vroeg naast een verhoging van de overheidsbijdragen met honderd mil joen tot minstens 350 miljoen een aan zienlijke versterking van het garantie- beleid voor kredieten voor export en investeringen in de ontwikkelingslan den en voorts subsidiëring van de niet- commerciële instellingen en tenslotte krachtige steun aan bilaterale projec ten, o.m. voor opleiding en uitzending van deskundigen. Ook is gewezen op de verantwoor delijke taak, die het in welvaart toe nemende Europa van de Verenigde Staten geleidelijk dient over te nemen. De belangen van ons eigen koninkrijk in de West werden naar voren ge bracht. Het vrijkomende bedrag voor Nieuw-Guinea heeft de Kamer dank baar in het op te bouwen ontwikke lingswerk verrekend. Van liberale zijde roerde prof. Kor- teweg het probleem aan van de bevol kingstoename, die juist door hulpver lening gestimuleerd wordt. Het effect van de steunactie kan volgens hem wel eens averechts worden, wanneer het nationaal inkomen per hoofd van de bevolking juist gaat dalen. Hij noemde het een ernstig tekort van de nota, dat de regering daarvan niets heeft gezegd. VLISSINGEN, 3 nov. Zes topfigu ren van de Zeeuwse botersmokkelaars hebben vrijdag terecht gestaan voor de Middelburgse rechtbank. Forse ge vangenisstraffen van zes maanden tot een jaar onvoorwaardelijk en aanzien lijke geldboeten, die varieerden van duizend gulden tot tienduizend gulden, eiste de officier van justitie, mr. Th. Lebret tegen deze „smokkelkoningen", allen uit Zeeland. Douaniers slaagden er op 26 juli van dit jaar eindelijk in de smokkelaars in de kraag te vatten. Zij werden ver dacht van klandestien vervoer van zes ton boter van Wemeldinge naar het Belgische Willebroek. De zaak begon te rollen toen een tip de rijkswacht van België naar de haven van Antwer pen lokte naar het motorschip Ilm. Daar ontdekten de douaniers de lading gesmokkelde boter, die onmiddellijk in beslag werd genomen. De schipper van de Ilni, afkomstig uit Sas van Gent, zijn vrouw en een knecht werden gear resteerd en in België vastgezet. Uitspraak 16 november. (Advertentie) ZUTPHEN 3 nov. Een 22-jarige jongeman uit Zutphen en een 18-jarige uit Utrecht, die dinsdagavond uit de jeugdgevangenis te Zutphen zijn ont- snapt? hebben niet lang van hun vrij heid kunnen genieten. Gistermorgen zijn zij door de gemeentepolitie uit De Bilt aangehouden. Zij waren in het be zit van een auto. De jongenmannen zijn met een na hun ontsnapping bij een landbouwer in de omgeving van Eerde weggenomen rijwiel naar Deventer ge reden, waar de fiets werd verwisseld tegen een motor. Dit voertuig werd naderhand weer in Amsterdam „ge ruild" voor een auto. De vluchtelingen moeten ook nog in Utrecht een in braak hebben gepleegd. (Van een medewerker) Enkele weken geleden signaleerden wij op deze plaats verschijnselen die naar onze mening duiden op een herleving van oude sociale tegenstellingen. Wij blijken niet de eniee te zijn die dit onrustgevoelen heeft Mr F J. F. M. van Thiel, voor zitter' van het Ned. Kath. Werkgevers verbond, heeft voor de leden van zpn verbond in Breda een rede uitgespro ken waarin hij op niet mis te verstane wijze tegen dit verschijnsel waarschuwt. Letterlijk zei mr. van Thiel: ,,Wp ma ken thans een crisis door in de sociale verhoudingen in ons land. De krappe arbeidsmarkt stelt de band tussen de organisaties en hun leden zwaar op de proef en die band was voor velen toch wel minder aantrekkelijk geworden. In dit citaat worden eigenlijk twee af zonderlijke problemen aangeduid. In de eerste gaat het om de spanningen tus sen werkgevers en werknemers, in de tweede om de verhoudingen binnen de afzonderlijke organisaties. Wat het eerste probleem betreft: mr. van Thiel sprak als zijn vrees uit, dat op het gebied van de sociale verhou- NADRUK VERBODEN st»«g 4 november: 21ste zondag na Pink- Ve.An: ei6en Mis; 2e geb. voor de Paus, Dwl-arda6 kroning; credo; pref. v. d. H. 'na- M®nl*eid groen w «us v. d zondag groen üeri Breda' i?' Odrana, maagd; Mis Dilexisti Mi? Roemond: H.H. Relikwieen; eigen dl: Mis rood tv0- t," v' d- zondag groen M; Wdlibrorrius, bisschop-belijder; eigen do- credo wit Geklï v' d- zondag; 2e geb. H.H. Vier WiiH£onden - groen - Groningen: H. v Theodorus; credo wit a- H Mis Os en gez. Vr: JU?H,APdreas Avellinus, belijder Wit geb H.H. Tryphon en Rotterdam: Kerkwijding v. d. Ka So al; Mis Terribilis; credo wit ster?? 11 november: 22ste zondag na Pink" DrieaJ eigen Mis; credo: pref. v. d. H. jj enheid groen Ofwel: Utrecht, Hd''ï!,e.m. Groningen Rotterdam: Mis v. d. cr' „willibrordus; 2e geb. v. d. zondag; a°: pref. v. d. H. Drieëenheid wit I)EN HAAG, 3 nov. De „nootjes 4" van de Nederlandse kolenmijnen zpn duurder dan eigenlijk nodig is. Dat deze antracietsoort in prijs is gestegen komt omdat de produktie van de Ne derlandse mijnen niet groot genoeg is om aan de sterk toegenomen vraag naar dezi huisbrandkolen te voldoen. Daarom moeten de nootjes 4 uit het buitenland worden ingevoerd. Aange zien de import slechts kan plaats vin den tegen een aanzienlijk hogere prijs dan de binnenlandse zijn de prijzen van de Nederlandse kolen aangepast aan de importprijs. Zo dit niet zou zijn gebeurd zou de cortsument wat de prijs voor nootjes 4 betreft afhankelijk zijn van de toevallige herkomst van de kolen. Dit blijkt uit het antwoord van minis ter De Pous op vragen van het Tweede Kamerlid mejuffrouw Nolte (K.V.P.) (Advertentie) VAT 69 UVA IMP. OUD HAARLEM dingen standpunten worden ingenomen, die geheel of ten dele worden beïnvloed door de feitelijke situatie op de ar beidsmarkt. Men weet het, er zijn ar beidskrachten te kort. En elke onder neming die dringend om werkkrachten verlegen zit, is wel bereid in de loon- sector iets meer te doen dan officieel is toegestaan. De vindingrijkheid om officiële loonvoorschriften aan te vullen met een grote diversiteit van versier selen is soms onvoorstelbaar. De werk nemers zijn van hun kant uiteraard gaarne bereid, die „versierselen" als een extra kruimeltje in hun zaterdagse loonzakje mee naar. huis te nemen. Als het daar nou bij bleef zou dat nog niet het allerergste zijn. Maar we hebben, aansluitend aan deze situatie in de on dernemerswereld, te maken met het feit dat meerdere afzonderlijke onder nemers zich bijzonder weinig aantrek ken van centraal gemaakte afspraken en dat wel in een zodanige mate dat de landelijke beleidslijn ernstig schade wordt toegebracht. Bij vele werkne mers moeten we het verschijnsel vast stellen van onverschilligheid tegenover de onderneming waar zjj werken. Wie het meest biedt heeft hen en meer dan eens kan men de opmerking beluiste ren: wat let me, voor déze baas tien andere. In zulk een sfeer is een gesprek over de hoofdlijnen van de maatschappelijke ontwikkeling, waarbij deze twee groe pen toch zulke beslissende rollen ver vullen, spoedig onderhevig aan de in vloed van onzuivere elementen. Als b.v. over medezeggenschap wordt gespro ken, denken werknemers nog wel eens alleen aan het meebeslissen over de besteding van bedrijfswinsten. Het mee dragen van verantwoordelijkheid, we zenskenmerk van medezeggenschap, komt dan een heel stuk op de achter grond. Wanneer over medebezit ge praat wordt, denkt men hoogstens aan een geblokkeerde spaarregeling maar verliest men uit het oog, dat het uit eindelijk gaat om het deel hebben aan, het mede-bezit van, het produktie-kapi- taal. Zonder twijfel heeft de heer Van Thiel aan dit soort zaken gedacht toen hij waarschuwde tegen het vinden van oplossingen in probleem-situaties in het bedrijfsleven. Al zijn we dan ook verheugd, dat de heer Van Thiel deze waarschuwende woorden heeft gesproken en al menen we dat hij daarvoor een geschikt ogen blik heeft gevonden, toch verdient deze redevoering wel enige kanttekeningen. e katholieke werkgevers hebben i in de na-oorlogse sociale verhou dingen bij meer dan één gelegen heid ervan blijk gegeven, dat het hun ernst is met het nastreven van so ciale verhoudingen zoals die meer in het bijzonder in het katholieke kamp worden voorgestaan. Bij de verbetering van kinderbijslag-regelingen marcheer den zij voorop, daarmee het behoefte- loon sterk bevorderend. Van de Katho lieke Werkgeversorganisatie verscheen een rapport over medezeggenschap, waaruit duidelijk bleek, dat men daar een afwijkend standpunt van het grote liberale werkgeversvakverbond niet schuwt. In de sector van de winstdeling zijn er heel wat katholieke werkgevers, die verder zijn gegaan dan liberale colle gae en dat nog los van arbeidsmarkt spanningen. Desondanks blijkt de invloed van dc katholieke werkgevers niet enorm. Het is de vraag of dit alleen is te wijten aan het feit dat de organisatie van de katholieke werkgevers zoveel geringer is dan van het grote werkgeversvak verbond. Er moet worden toegegeven, dat de cijferverhoudingen zodanig zijn, dat de organisatie van de katholieke werkgevers heel ver bij die van de li berale werkgevers ten achter blijft. Een gevolg hiervan is dat ook bij de beste bedoelingen de katholieke ondernemers niet altijd kunnen doen wat zij mis schien principieel wel zouden willen. Men moet ook zakelijk de verhoudin gen goed in acht blijven nemen. Als de bedrijfslasten tengevolge van de sociale politiek bij gelijke bedrijven ongelijk komen te drukken, dan is het duidelijk dat het meest sociale bedrijf in een zeer ongunstige concurrentie verhouding kan komen te verkeren. En ook dat zou in het nadeel zijn van de werknemers omdat dan uiteindelijk hun werkgelegenheid, althans bij die onder nemingen, in gevaar zou kunnen ko men. Hieruit moge worden afgeleid, dat we nadrukkelijk onderscheid wen sen te maken tussen een principiële houding en een praktische situatie. Dal neemt niet weg dat wij de principiële houding niet alleen noodzakelijk blijven vinden maar een krachtige, en com promisloze standpuntbepaling als uit gangspunt noodzakelijk blijven achten. n een nauwkeurige lezing van de redevoering van de heer van Thiel doet het gevoel rijzen, dat hij soms bezig is de kool en de geit te sparen. Hij is niet alleen princi pieel bereid om constructief over nieu we maatschappelijke verhoudingen mee te denken, hij wil de P.B.O. ook metter daad bevorderen ZÜ het dan ontdaan van onnodige ballast. De heer van Thiel kennende, zijn wij er van over tuigd dat hij dit volkomen eerlijk meent. Maar we zouden wel eens van hem willen vernemen wat hij nu pre cies verstaat onder de onnodige ballast in de huidige P.B.O.-mogelijkheden. Een duidelijk aangeven is nodig wil hij de indruk wegnemen, dat er anders maar helemaal niet doorgezet moet worden met die P.B.O.. Tevens wordt dan de indruk weggenomen alsof zijn betoog niets meer wil betekenen dan een prin cipiële bereidverklaring. Die hebben we nu twaalf jaar lang in allerlei toonaar- Minister dr. Marga Klom- pé had eigenlijk per woon wagen een reis door Neder land willen maken om „zelf ervaring op te doen en ken nis te vergaren over de hou ding van de bevolking te genover woonwagenbewo ners". Een alleraardigst idee. En ik weet niet wat er tussen is ge komen, maar ik vertrouw er op dat het drukke werkzaamheden, zijn ge weest. Wat niet wegneemt dat er onge twijfeld problemen aan zulk een reis zouden verbonden zijn geweest. Ik be doel: minister Klompé heeft zo weinig van een woonwagenbewoonster. Dat zegt niets ten aanzien van de minis ters noch ten aanzien van alle woon wagenbewoners, behalve dan dit, dat nu eenmaal elke maatschappelijke si tuatie over het algemeen genomen wel haar eigen fysionomie met zich mee brengt. Zo meen ik bijvoorbeeld wel te mogen zeggen, dat minister president De Quay als bootwerker nauwelijks aanvaardbaar is. Evenmin lijkt het waarschijnlijk dat eventueel minister Beerman al te geredelok voor bookmaker op de paardenrennen zou worden aangezien. In die zin gesproken had ik dus mej. Klompé weinig kans gegeven om ervaring op te doen en. kennis te vergaren omtrent de houding van de bevolking tegenover woonwagenbe woners. Wat dat betreft heeft zij zich zelf, geloof ik, een deceptie, bespaart Wat anders is, dat zij wellicht enige ontwikkeling had op kunnen doen waar het gaat om de houding van de bevolking tegenover ministers. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. (Advertentie) Do piano voor moderne men sen. Vraagt het Kuhla-boekje met alle modellen. Raadhuisstraat 48/50, Amsterdam - Schiedam- se Vest 67, Rotterdam - Haarlem - Hilversum - Kam pen - Goes den ook door de meest verstokte libe raal horen uitspreken. De indruk zich naar twee kanten te dekken maakt de heer van Thiel ook in zijn kritische benadering van de plan nen van minister Veldkamp. Zo heett hij zich b.v. afgevraagd of -iet wel no dig is om de in voorbereiding zijnde wet tegen de risico's van arbeidson geschiktheid wel tot volksverzekering te maken omdatdit afbreuk zou kunnen doen aan de in behandeling zijnde Algemene Bijstandswet. Het ver bind tussen beide ontgaat ons De Ai- gemene Bijstandswet wordt door mi nister Klompé genoemd het sluitstuk in het geheel van sociale verzekeringen. Deze wet moet de gaatjes vullen die 0Den blijven nadat het gehele bestel sociale verzekeringen is afgebouwd. En in die afbouw neemt de Arbeidsonge schiktheidswet een zeer centrale plaats in. Niettemin zijn we blij met het geluid van mr van Thiel. Een discussie over de heropleving van oude sociale span ningen met als doel daarvan los te ko men was nuttig, zoal niet noodzakelijk SITTARD, 3 nov. Gistermorgen is de 76-jarige' weduwe A. Prick-Roers in haar woning van de trap gevallen en zo ongelukkig terecht gekomen, dat men haar later dood aantrof. P ierre J. J. M. Cuypers over weldigt zijn bezoeker met een stortvloed van veront schuldigingen. Hij maakt zich zorgen over zijn schoon zoon die op hetzelfde ogenblik bij waarschijnlijk hetzelfde gure weer met een jacht in Het Kanaal vaart. Hij denkt bovendien aan zijn dochter die een verstands kies moet laten trekken en hij ergert zich eraan dat de ver warming in zijn huis het niet doet. Als de eenenzeventigja- rige architect vervolgens zijn gast de hoge, stijlvolle kamer binnenvoert wijst hij hem een stoel binnen de geriefelijke straal van een elektrisch kacheltje. Zelf echter blijft hij staan, loopt heen en weer, af en toe steu nend op de rugleuningen van de zes nog beschikbare stoelen en vertelt hij aan een stuk door over alles ivat hem zo na aan het hart ligt. De architectuur, de na-oorlogse woningbouw, de zo sterk veranderde wereld, het gebrek aan goede research in de bouwwereld, de vooruitgang van de techniek bij de vliegtuig bouw; zoals hijzelf zegt, allemaal stokpaardjes, waar, en dat wordt maar al te duidelijk, hij uren over kan spreken. Zo terloops toont hij dan ook nog het door de Internationale Luchtvaart Federatie, de FAl, onlangs aan hem toegekende „Paul Tissandier diploma". Waarom hij die onderscheiding heeft gekregen? „Ach, zal wel het werk zijn van vriendjes. Ik ben de oudste nog actieve vlieger. Zomers vlieg ik, als wij eens rustig willen zwemmen, nog wel eens van Hilversum naar Ameland. Je kan daar net op een stripje landen. Ik zal het diploma wel vooral gekregen hebben omdat ik. in 1934 mijn eerste brevet haalde en na de oorlog, toen alles zo veranderd ivas, nie tmet vliegen ge stopt ben. Ik werd zelfs na vele verwikkelingen nog onder-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Luchtvaart, na eerst bij de zweef vliegers organisatorisch de helpende hand te hebben geboden. Ik ben bovendien nog mede-oprichter van de Miva". Het was op een zakenreis op de „Nieuw-Amsterdam" uit Amerika dat Pierre Cuypers kennis maakte met de Australische vliegenthousiast Charles Kingsford Smith. Hij was van plan alle wereldzeeën over te vliegen en zou in Europa starten voor zijn sprong over de Atlantische Oceaan. Cuypers ging, eenmaal thuis, direct leren vliegen. Het heeft hem toen niet meer losgelaten. „Het blijft je imponeren daar boven alleen maar met jezelf te zijn. Het is de beste plaats om te mediteren. Het heeft bovendien het grote voordeel dat je enige weken gewoon niet bereikbaar kan zijn. Met een paar kennissen heb ik bijvoorbeeld een vakantie-vlucht over Finland gemaakt. Wat je daar allemaal niet meemaakt. Je vraagt om een brood en ze sturen je naar een sauna. Je vliegt in gebieden waar de zon met onder gaat en waar andere toeristen precies om twaalf uur buiten een plaatje gaan maken. Dezelfde foto kan je overdag ook schieten, maar het gaat om de idee. En dan zie je van bovenaf plotseling de grens tussen Finland en Zweden. Hoe vreemd dat ook moge klinken, je ziet dat het anders is." jij En dan vertelt hij van alle narigheid met de vliegerij in Nederlana. „Juist als je de zaken van bovenaf bekijkt begrijp je dat er een Verenigd Europa moet komen. De zakenman in Tiel stijgt dan op om in Munster een vergadering bij te kunnen wonen. Nu gaat dat allemaal niet en al onze plannen om strippen te reserveren worden in de kiem gesmoord. Waar moet dat naar toe? In de hele randstad Holland zijn nog maar twee vliegvelden waar wij onze vliegers op kunnen leiden en ook deze twee. Zestienhoven en Hilversum, staan op het punt voor ons verloren te gaan. Sinds januari heeft hij zich terug getrokken van het werk op zijn architectenbureau, waar nu een neef, de vierde generatie van het archi tectengeslacht Cuypers de scepter zwaait. „Ik geef nog slechts adviezen en de kijk die ik als vlieger vanuit de lucht op steden en gebouwen heb ge kregen, speelt daarbij niet zelden een voorname rol. In de vliegerij heb ut ook geleerd wat samenwerking vermag en hoe nodig de research is. In ae bouwerij doen zij het nog steeds zonder. Na de oorlog zaten wij met een groot woningtekort. Dat moest opgelost worden, maar dat is het nog steeas niet Wii zouden veel efficiënter kunnen werken als wij allemaal samen- j_ j. iij 7-ueeon nP. OTll- zueTKien. dij uhö ufj 1^0 - •+«.norripr werper, de man die de details van het project uitwerkt en de uiwoeruci. Jarenlang werkte ik bij verschillende bouwwerken met iemand die speciaal de kleuren voor zijn rekening nam. Dat is belangrijk. Alleen super-mensen als Nervi en Le Corbusier kunnen alles zelf doen. Ik heb bij een y' Genève versteld gestaan van wat Le Corbusier in eigen hand houaz. eij bouip ik na de oorlog geen kerken meer, omdat ik wél weet hoe net met moet, maar niet hoe wél. Veel van mijn vrienden zijn achtergebleven, zv denken niet in het ritme van de moderne tijd. Daar m de lucht w mijn o. k verruimd, zoals in de oorlog toen bij mij thuis jongelui van toendiscussies en voordrachten hielden. Daar kwam ik ook plotseling tot depone lusiet i al wat ik geleerd had. verouderd was. Vliegen is mijn hobby, maar voor mijn architectonisch werk heel belangrijk geweest:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 5