vooral van Moulijn en Hordijk Henk Zon „redt" duel tegen Elinkwijk SVV een Onfortuinlijk reeds spoedig geslagen formatie Verdiende zege van Xerxes triomfeert in een uitbundig „waterballet" HERENKLEDING - HERENMODE 't Gooi HERMES DVS DIENT NA MOEIZAAM DUEL PROTEST IN Oorverdovend was hei gejoel in Feijenoords voetbalarena, toen scheidsrechter Van Gosfrum Feijenoord een geldige treffer onthield. Door de luidsprekers klonk de metaal achtig klinkende stem van de omroepster: „Wij verzoeken u zich waardig te gedragen, wat er ook gebeuren moge..." Dit bleek echter niet nodig, want...... Groeit Feijenoord naar oude vorm"? 15». i. Onbegrijpelijk y> Maandag 5 november 1962 llill Excelsior verliest, maar.... Dressuurwedstrij den van manége lïberg PAGINA 11 iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii lllllllllllllillllllllllillllllllllllillllllilllll MHI wmmmwmM mm de ^DAM, 5 nov. Even vóór ïeiiPv.eec*e helft van de wedstrijd de h °0rd-GVAV begon, verstom- t°esch stemgedruis van de 35.000 tribun°UWers °P he kille, betonnen Zij j es van Feijenoord's stadion. f>ret ófferden met nauw verholen Ilaar de metaalachtig klin- r°£ö m Stem van Feijenoord's om- Waar^1"' hie de volgende gedenk- defcrj woorden over de „kuip" vari Schallen: „Wij verwachten beur^ hat wat er ook nog ge- dra u zich waardig zult ge- tetl°eri Deze woorden ontlok- tio een fluitconcert en een mach- gejoel, ,,aoine" maar Feijenoord's f»6tl - veranderde even later in ^..heksenketel, toen de 19-jarige cQrnK- ^an hordijk een flitsende 3V[ kinatie met Van der Gijp en h, in met het hoofd afrondde: h>at Feijenoord's legioen zich Vyaardig gedroeg, heeft naast de tn arschuwende stem van de om- Pster nog een andere oorzaak, °°rcl "JiV ^eine zeSe' hie Feijen- af en toe briljant spelend °ekt^ enthousiaste GVAV 1 Gevloerd Snel vergeten Redder in de nood (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 5 nov. Het heeft aan-het hartstochtelijk toeterende supporterslegioen niet gelegen, dat het door vier invallers gedu peerde SVV de zege niet heeft kun nen behalen. Het is meer een fatum dat dit seizoen op het Schiedamse team schijnt te drukken, want bin nen 7 minuten reeds met 0-2 ach ter staan is een factor, die on ge- «i (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 5 november. De „uitverkorenen" van Xerxes en Hermes D.V.S. hebben gis teren hun eerste „waterbal let" beleefd. Omhuld door mistige flarden en wadend door machtige modderpoelen, hebben zij van deze wedstrijd gemaakt, wat er van te maken viel. Het werd een zich moeizaam voortslepend gevecht, met alleen in de slotfase enige sen satie. Toen slaagde Hermes er na melijk bijna in zijn grote achter stand weg te werken. Dat lukte uiteindelijk echter niet en de zege, die Xerxes dus uit het vuur (water) sleepte, was zeker verdiend te noe men. Toch nam de Schiedamse ploeg met de uitslag (32) geen genoegen. Het diende na afloop van de wedstrijd een protest in te gen het totstandkomen van Xer xes' derde doelpunt. De vrije schop waaruit deze treffer voortkwam, zou aldus Hermes, genomen zijn, vóórdat scheidsrechter A. J. Nieu wenhoff, gefloten had. Desge vraagd deelde de arbiter ons na af loop van het duel mede, dat hij he lemaal niet gefloten had voor het nemen van de vrije trap. Hij had met een handgebaar daarvoor het sein gegeven. Het fluitsignaaal, dat daarop volgde, gold voor het doel punt, dat tot stand kwam. Gelukkig twijfeld zijn stempel op de wed strijd drukt. Het moreel van de dappere thuisclub kreeg een deuk en iedere supporter begreep, dat het voor SVV een zeer zware op gave zou zijn om deze achterstanc tegen het physisch sterkere 't Goo: weg te werken. Het werd toch een sensationele wedstrijd met in de eerste helft bij vlagen ook goed spel, in behoorlijk tempo uitge voerd. Het was echter ook een dik wijls onvriendelijk duel, waarin de scheidsrechter De Lugt, hoewel meestal juist in zijn beslissingen, vaak te lankmoedig optrad. Pech... Afgekeurd •mi' l IIPPI^ "v"; Hg flgÉpf HET NIEUWE DAGB KLEIWEG 2-6 GOUDA Bij vlag en brillant spel llliiin.J öe („ji "Lar "oor doelman Roffel vliegt t°en' of Hordiik's schot in de tou- ''oudenrf op de doellijn de wacht helpe fransen, links, kan niet ver- »c°nsfnfaat een treffer is. Toch tenSDpr>r^e" de scheidsrechter „bui van Hordijk. De foto logen- ftiin straft zijn beslissing. ""Willllll h rengt Feijenoord zege "orz!la^srechter Van Oostrum was de Van tr;; Feijenoord een beslist verdiende grotere overwinning. De heer Van Oostrum keur de in de eerste speelhelft, waarin Feijen oord praktisch steeds de toon aangaf, een „geldig" doelpunt, gemaakt door de snelle „schicht" Hordijk met beslistheid af. Hordijk was met Frans Bouwmeester en Cor van der Gijp door GVAV's defen sie geglipt. Een laatste tik tegen de bal door Bennaers stélde Hordijk iïi staat doelman Roffel te passeren. Naast Rof fel stond de tot drie keer toe als red der in de nood opgetreden Fransen, maar zowel de grensrechter als de scheids- 99 rechter was dit ontgaan. Terwijl Feijen oord's legioen dolzinnig van vreugde te keer ging, wees scheidsrechter Van Oos trum echter naar de plaats, waarvan daan Hordijk de bal in de touwen joeg. „Buitenspel", besliste hij met fier gehe ven hoofd. Deze beslissing „controleer de" hij voor alle zekerheid nog even bij de grensrechter, maar ook deze consta teerde „buitenspel" .De vreugde sloeg om in gramschap, in woede, in fluitcon certen, in gejoel. oorverdovend! GVAV maakte in die eerste helft wèl een geldige treffer, toen Nuninga vanaf zeker zestien meter de bal uit een vrije schop, veroorzaakt wegens hands van de van alle opwinding. Hij onthield niettemin uitstekend spelende Van Galen (op de spilplaats), ongenadig hard langs de uitglijdende Pieters Graafland knalde. Vlak vóór de rust gebeurde een tweede onaangenaam voorval. Moulijn, zeer ac tief groeiend naar zijn vertrouwde vorm rushte langs stopper Borghuis. Hij omspeelde ook Zoetendal en toen had Coen Mölijn een vrij schootsveld voor zich. Een met angst in het hart toege snelde Buist kende echter geen genade. Binnen het strafschopgebied haalde hij Feijenoord's idool onderuit „Straf schop", dachten de duizenden in de lang zaam op kookhitte gebrachte „Kuip". Niet aldus de heer Van Oostrum. Hij wuifde Buits' overtreding lakoniek weg en zo haalde hij zich opnieuw de woede van het publiek op de hals. Toen de heer Van Oostrum het teken gaf, dat beide partijen zich voor enkele minuten moch ten terugtrekken, stroomden honderden naar de door grimmig uitziende politie mannen beschutte opening van het „Leo Horn-pad", dat nu werkelijk zijn diensten verleende. Het publiek was alles reeds vergeten, toen het zich na twee keer drie kwartier goed bij vlagen bijzonder boeiend voetbal naar de uitgang begaf. Tenslotte had Feijenoord zijn eerste zege in de „Kuip" geboekt. Maar niet alleen de overwinning stemde Feijenoord's legioen gelukkig. Het was vooral de wijze waarop Franz Fuchs' pupillen speelden. Was het verwonderlijk, dat men aan de toog in de overvolle en met rook gevulde kantine van het stadion alleen maar gelukkige gezichten zag. Allerminst! Men zei dit tot elkaar, onder het genot van een glas pils: „nou maar hopen, dat Piet Kruiver de boel niet verpest en „je kunt wel zien, dat Piet Kruiver het elftal „ver traagt", want nu hij er niet was, ging het ineens beter Het ging beterFeijenoord trad GVAV met open vizier tegemoet. Het toonde een verwarmend enthousiasme; en het bleek weldra in de meerderheid, want Feijenoord speelde technisch kundi ger, dan het soms stug voor de dag ko mende GVAV. Vooral Moulijn was bij zonder goed op dreef. Zijn afwezigheid voor maar één keer heeft toch vruchten afgedragen. Moulijn was niet star en statisch, gebonden aan zijn plaats op de linkervleugel Moulijn switchte als van ouds met Bouwmeester en Bennaers. En aan het hoofd van Feijenoord's aanvals- spits stond Cor van der Gijp. Hoewel Feijenoord in zijn vermaarde verdedi gingslinie van de drie „K's'' Kraay en Kreijermaat miste, kon GVAV daarvan niet profiteren. Af en toe dreigde er wel eens paniek in Feijenoord's defensie, vooral door toe doen van Weering en La Crois, maar als er een schot werd gelost, werd de bal (Van onze sportredactie) UTRECHT, 5 nov. Grauw als het novemberweer was de stem ming op het veld en de scheids rechter Muis maakte alles nog veel erger. In de tweede helft wilde hij zelfs tot staking van de wedstrijd ElinkwijkExcelsior overgaan. Hij sprak met iedereen, met contro leurs, met spelers, met officials en tenslotte met de bondsbestuurder Henk Zon. De wedstrijd werd nor maal beëindigd. Ruststand 1-0, ein de 4-1 voor Elinkwijk. Aanvankelijk wees niets erop, dat het tumult zou worden, want de ouverture was saai. Het zware veld was er de oorzaak van, dat de bal nogal eens „doorschoot" en ook doelman Brouwer van Excelsior vond de bal nogal nat. De Elink- wijker Van Egdom loste van zeker 25 m afstand een houdbaar schot, maar Brouwer liet de bal glippen (1-0). Muis veroorloofde het zich hierna twee doelpunten van Elink wijk af te keuren wegens buiten spel. In de tweede helft gebeurde er weer iets naars. Van Egdom schoot hard in en de bal sloeg een gat in het net. Wat nu, dacht Muis. Even kijken. Ja, er zat een groot gat in het net. En na enige aarzeling wees hij naar het midden (2-0). Weber redde de Rotterdamse eer uit een schermutseling, waarop er opnieuw onvriendelijkheden werden uitge wisseld. Muis toonde zich een praatziek leider, er kwamen twee bierflesjes tussen de lijnen, de spe lers trokken grimmige gezichten. Staken, proclameerde Muis. Maar daar was ineens Zon op het veld. Geen kwestie van. Doorspelen. Muis bleek genadig. Geutjes maak te nog twee doelpunten, zodat deze nare wedstrijd met 4-1 gewonnen was door de ploeg, die er qua aan val het meeste recht op had. (Van onze sportredactie.) ROTTERDAM, 5 nov. In Manége Hil- legersberg organiseerde de Ruiter Club Rotterdam dressuurwedstrijden voor min der gevorderde ruiters. De diverse ver richtingen waren prima en werden beoor deeld door de Jury, de heer Priemus. Cat. Eigen Paarden: 1. mej. C. Kamen met Desmondt 109 punten (Wisselbeker); 2. mevr. Polderman met Cahrio 104% pt.; 3. mevr. Huisman met Caesar 101 pt.; 4. Hr. de Melker met Amica 96 pt. Cat. Manége Paarden: 1. mevr. Steketee met Tonny 110 punten (wisselbeker); 2. Hr. H. Huisman met Ruby, 105 pt.; 3. mej. De Soeten met Tonny, 104 pt.; 4. mej. B. v. d. Hof met Farina, 97 pt.; 5. mej. Spliethof met Tonny, 92 pt.; 6. hr. Macke- lenberg met King 91% pt.; 7. mej. I. v? d. Hom met Toscaan, 91 pt.; 8. de hr. Grij seels met Intyma, 90 pt. Een bijzonder gevaarlijk moment voor het doel van 't Gooi. Enkele voor- waartsen van SVV krijgen een goede kans te doelpunten. De rappe verde digers van 't Gooi laten zich echter ook dit keer niet verschalken. door een goed ingrijpende Pieters Graaf land onschadelijk gemaakt. Dat GVAV zelfs tot diep in de tweede helft nog gevaarlijk kon worden, was in feite de schuld van Feijenoord's afwachtende hou ding, nadat de voorsprong was veroverd. Toch had die voorsprong groter kunnen zijn, afgezien van de twee merkwaar dige beslissingen van de heer Van Oos trum, want Fransen kon tot drie keer toe op de doellijn als „redder-in-de-nood" fungeren. Dezelfde Fransen onderscheid de zich tevens door zijn goed stuwende werk, maar dit mocht GVAV niet baten. Nee, dan was de tandem Moulijn-Bouw- meester veel gevaarlijker, sneller, maar niet gelukkig. Cor van der Gijp profi teerde er een keer van, door met zijn hoofd een voorzet van de snelle Hordijk onverwacht in een treffer om te buigen. Hordijk kon zijn voorzet lanceren, dank zij het goed voorbereidende werk van Moulijn en Bouwmeester. f. N Het vrijwel voltallige bestuur van de K.N.V.B., afdeling Rot terdam, waaronder de heer T. van der Kuil, voorzitter van de sclieidsrechterscommissie èn de 8000 toeschouwers bij de wed strijd XerxesHermes DVS heb ben met verbazing het soms onbegrijpelijke optreden van scheidsrechter A. J. Nieuwenhoff gade geslagen. Mijnheer de ar biter was arrogant. Als een nieu we Napoleon trad hij op. Trots en ongenaakbaar. Maar ook on verstandig. Hij nam aan de lo pende band beslissingen, die op zijn zachtst gezegd vreemd wa ren. Geen beste beurt van de heer Nieuwenhoff, zijn leiding was uiterst zwak te noemen. i touwen geschoten. Dat was echter niet naar de zin van de scheidsrechter. Er was, naar hij meende, obstructie ge pleegd. Hij stond Hermes een vrije trap toe, die door Van de Poel werd benut. Er speelde gisteren een „herboren" Moulijn in de „kuip". Hier een opname van Coen, die geheel geconcentreerd in actie is. Er zijn weer barre tijden voor het Ne- derlandse voetbal aangebroken. In. een wedstrijd als die tussen Xerxes en Her mes DVS op een zo zwaar bespeelbaar veld, komt het aan op lichaamsconditie. Het waren de Rotterdmmers, die in conditie duidelijk de meerderen waren van de Schiedammers. Zij hebben dan ook gedurende de gehele wedstrijd een licht veldoverwïeht gehad. Toch zijn twee van Xerxes' treffers op min of meer gelukkige wijze tot stand gekomen. Zo werd het eerste doel punt gemaakt door linksback Sigmond van Hermes! Een schot van Snoeck belandde tegen zijn been en de bal draai de vervolgens met een fraaie boog, on grijpbaar voor keeper Tap. in het doel. Ook de tweede treffer, in de zeventiende minuut van de tweede helft ggmaakt, was nogal ongewoon. Het was weer Snoeck. die Tap op de proef stelde. Tijdens een doelworsteling vuurde hij plotseling een schot op de Schiedamse keeper af, die de bal alleen. nog maar wist weg te trappen. Tot zijn ongeluk knalde hij het leder tegen de rug van Snoeck aan. die zich inmiddels had om gedraaid. De bal vloog tot ontzetting van Tap terug in het doel! Vijf minuten later werd het 30 uit een vrije trap. Wilkes paste een goedkoop trucje toe. Hij nam de vrije schop, maar gaf de bal slechts een zacht tikje. Damen zette er wat meer kracht achter en hij schoot de bal over de haag van verdedigers in de bovenste linkerhoek van het doel. Met nog slechts twintig minuten te spelen leek Hermes een geslagen ploeg. Het was echter vast besloten de winst niet zo gemakkelijk uit handen te geven. Het weerde zich dapper en sloeg zelfs tweemaal fel toe. Het eerste tegendoel punt werd in de 28e minuut gemaakt door Van Yperen, die tijdens een scher mutseling voor 't doel plotseling de juis te richting vond. Vijf minuten later ver kleinde Van de Poel de achterstand tot 32. Die treffer kwam tot stand na een vrij verwarde situatie. Van Yperen had uit een ver schot de bal ineens In de Reeds in de derde minuut bood een misser van Van Schie Van Wilpen een niet te missen kans. (01). SW toog onvervaard ten aanval, maar in dc ze vende minuut incasseerde men een twee de deuk in het moreel. Een verre trap van Karhof bood de snelle linksbuiten Mulder een kans tot een suelle rush. be sloten met een flitsend schot op het doel, waaruit de bal tot verbazing van vriend en vijand in de uiterste doelhoek be landde 02. SW ging onversaagd in het offensief, maar het bleek dat de Gooi-defensie zijn mannetje stond. Van Gardingen en En gelsman bleken grote struikelblokken en doelman Boon had enige malen het geluk van goede keepers, zoals bijv. de pass van Van Beek, waarop Allart van dichtbij een „kei" loste, waaruit de bal via Boon's lichaam voor de lijn ging. Fraai greep hij ook eenmaal Allart de bal van de schoen. Slavenburg viel op door het lanceren van enige goede voorzetten, maar het binnentrio van SW had pech met zijn schoten, waaruit de ballen al te dikwijls op Hilversumse lichamen afstuit ten. In de 32e minuut dacht men Allart dan toch te zien scoren. Hij passeerde zelfs Boon, maar hij was door deze ma noeuvre te veel afgezwenkt, waardoor de inzet te slap was. Brouwer kon het leer toen nog van de lijn halen. Maar nadat Boon nog eens een harde inzet van de Schiedamse midvoor gestopt had, kwam in de 41e minuut toch het verdiende te- genpunt. Een scherpe voorzet van Allart kopte Slavenburg fraai in (12). In de tweede helft kreeg de scheids rechter De Lugt het moeilijk. Weer was de 7e minuut SW noodlottig. Een vrije schop van Van Rheenen werd in eerste instantie wel afgeweerd, maar uit diens kwam bij Mulder terecht en uit diens voorzet kopte Van Wilpen in (13). Het voor SW psychologisch moment kwam meteen na de aftrap. Het lukte namelijk Van Beek in dezelfde minuut tegen te scoren. Op advies van één der grens rechters annuleerde de heer De Lugt het doelpunt. Van Beek had de bal met de hand meegenomen. Fel bleven de SW- ers aandringen op de versterkte defensie van 't Gooi. Uitstekend stopte Boon een kopbal van Ris uit een van de vele vrije schoppen. In de 18e minuut keurde De Lugt een door Mulder en Van Berkel geforceerd vierde doelpunt af, waarbij Van den Berg geblesseerd raakte. Kou wen nam zijn plaats in, die meteen zijn vuurdoop onderging bij een scherpe voor zet van Van Rheenen. Fraai wist Boon bij de grote druk op zijn doel enige scho ten te stoppen, maar allengs zwakte het Schiedamse élan af, zodat in de laatste minuten Van Rheenen zelfs nog een ko gel kon lossen uit een voorzet van Kar hof, die op de staander afstuitte. Van Rheenen kreeg wegens natrappen van Ris een officiële waarschuwing, maar over het resultaat van de wedstrijd was die speler best te spreken. Begrijpelijk, natuurlijk. v,v Snoeck van Xerxes in de aanval. Rijki van Hermes DVS is de Rotterdammer echter net iets te vlug af. De Schie dammer heeft hiermee een gevaarlijke aanval van Xerxes onderbroken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 11