Sobere kleding geschikt voor minder fraaie zomers Belangstelling voor duurdere en betere kleding Chefarine -4 KREYMB0RG WOENSDAG POLO-PULL Hoogste, grootste hotel en langste pier komen in Zandvoort sft i-V Dit jaar geen NOBELPRIJS voor de vrede Appartementenhotel met ongeveer 700 bedden en een zwembad (Tfyngebé' 7elfs Sint-Nicolaas 'Qeft er plezier in... ÖE RINKELBEL REEKS NOG MEER TREKPLEISTERS VOOR TOERISTEN Verzekeringen voo 195 MSLLMÊJ TWAALFDE DACOVA IN AMSTERDAM 2ET nieuwe dagblad Uit buitenland 4 beroemde middelen doen wonderen! O ver eenstemming over bakkers-C. A.O. Treinramp Joegoslavië eist 24 doden -rr - r? KOSTEN HOTEL: f 6 miljoen KOSTEN PIER: f 10 miljoen r°mfietser verongelukt V ermaakseilanden in open zee Vraag en antwoord kuk Coördinatie Uitbreiding territoir ^lEUW; DE KLEINE COWBOY VIER OLIFANTEN GAAN OP REIS JANTJE BOUWT ZIJN EIGEN HUIS TINY KRIJGT EEN KALENDER DINSDAG 6 NOVEMBER 1962 Tenslotte nog een detail van hygiënische aard: de afvalstoffen zullen niet in zee worden geloosd. Onder het promenadek wordt een riolering aangelegd, die op het rioolstelsel van Zandvoort zal worden aangesloten, iiiiiiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiniimiiiiiiii Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen eikaars werking en doen wonderen. Chefa- rine „4" werkt niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. Waarborg kwaliteit. Wol In diverse unl tin ten en gestreept. Alleen geldig 7 november a.s. jaa DV00RT' 6 nov- In Zandvoort hoopt men volgend voor- bon -'S Eunnen beginnen aan de verwezenlijking van twee kapitale thamWerEen' een ruim vijfhonderd meter lange wandelpier en een hein rnoe^h0tel van zestien verdiepingen met zevenhonderd bedden. 2a]Cf Proiecten maken deel uit van het boulevard-centrum, dat lr voort de allure moet geven van een grote internationale West- inir°PeSe badPlaats. De plannen, afkomstig uit het particuliere öe iatief' zuden, wanneer inderdaad in het komende voorjaar met kost°Uvv een begin wordt gemaakt, eind 1964 zijn gerealiseerd. De die Van be pier worden geschat op tien tot twaalf miljoen gulden, VaR het hotel op zes miljoen. BONBONS r*cht teksten Prachtig 'n de platen in ^e6rendruk Gebonden BIJ IEDERE BOEKHANDELAAR VERKRIJGBAAR Het grootste en hoogste hotel van ons land komt in Zandvoort. Het wordt vijf enzestig meter hoog en biedt plaats aan meer dan zevenhonderd gasten. Het plan is van de heer Bouwes, die in Zand voort al een groot hotel exploiteert. Op de maquette is zijn laatste aanwinst rechts te zien. Volgend voorjaar wordt met de bouw begonnen. De bebouwing rond het plein wordt gevormd door 280 koopflats. Onder het plein komt een garage voor driehonderd auto's minimum voort zij hot op bescheiden schaal zal vergroten. De pier, ontworpen door architecten ir. C. H. Bakker uit Rot terdam en H. Th. Wjjdeveld uit Ben- nekom in samenwerking met deskun digen van de Koninklijke Nederland- sche Maatschappij voor Havenwerken in Amsterdam, is gesitueerd tegenover de kop van de Van Lennepweg, waarop in de nabije toekomst een grote ver keersweg, welke de kust met het ach terland moet verbinden, wordt aange sloten. De pier bestaat uit een groot aantal overspanningen van dertig meter leng te, welke door pijlers van tweeënhalve meter doorsnee worden gedragen. Het wandeldek heeft een breedte van twaalf meter. Op ongeveer honderd meter van af de entree ligt het eerste van de vier eilanden. Het zal in de toekomst ook te bereiken zijn via een kabelbaantje vanuit de kust. Een tweede eiland is geprojecteerd in de vork van de pier. Het zal het eerste insulaire culturele centrum van ons land worden, waar onder andere tentoonstellingen zullen worden ingericht. De grootste trekpleisters zullen voor al de twee, het verst in zee gelegen eilanden zijn. Op hef zuidelijke eilÊölfl komen een zonneterras, een café, een restaurant en een solarium met een zwembad met verwarmd zeewater. Wie zich nochtans mocht ven velen kan zijn heil zoeken op het andere eiland, waar een vermaakcen- trum wordt ingericht. Beide eilanden komen te rusten op in de zeebodem aangebracht caissons van 23 meter doorsnee. Een van deze caissons ligt reeds geruime tijd in het Amsterdamse IJ en kan onmiddellijk naar de be stemde plaats worden versleept, wan neer de ministeriële goedkeuring boor de bouw van de pier er is. Bij Havenwerken in Amsterdam vindt men, dat men het de minister nogal gemakkelijk heeft gemaakt, om dat bij de uitvoering van het project geen beslag zal worden gelegd op het Nederlandse bouwpotentieel. Het Am sterdamse bedrijf zal namelijk Portu gese geschoolde arbeidskrachten van een van zijn dochterondernemingen in schakelen. Voor het leidinggevend per soneel zullen enige Nederlanders wor den aangetrokken, di; thans voor Ha venwerken in het buitenland werk zaam zijn en derhalve ook niet aan het Nederlandse arbeidsproces worden onttrokken. Een maquette van de nieuwe pier in Zandvoort. Rechts het zuidelijke eiland met zonneterras, café, restaurant en sola rium. Links het eiland, waarop een ver maakscentrum wordt ingericht. In de vork het eerste insulaire culturele cen trum van ons land, waar tentoonstel lingen zullen worden gehouden. Dit „uit breidingsplan" moet mede helpen Zand voort de allure te geven van een grote internationale West-Europese badplaats. AMSTERDAM, 6 nov. Deze week treedt Amsterdam voor de twaalfde maal op als gastheer voor de DACO- VA (t.w. de Dames Confectie Vak beurs) die tot vrijdag in de nieuwe RAI wordt gehouden. Deze beurs uitsluitend bestemd voor de binnen landse markt is een belangrijk ont moetingspunt tussen fabrikant en de taillist, welke laatste rustig wandelend tussen de stands, collecties kan verge lijken en keuze kan maken voor zover het dames-boven- en onderkleding be treft. Het aantal deelnemers 110 is kleiner dan op de vorige beurzen het geval was. Hierbij schijnt het slechte weer van de afgelopen zomers een rol te spelen: menige detaillist is wat huiverig om in te kopen aan het begin van een seizoen en dat manifes teert zich in een verminderd bezoek aan beurzen. Vanzelfsprekend loopt dan ook het aantal deelnemers iets te rug. Deze verminderde belangstelling wordt echter enigszins goedgemaakt jioor de deelname van 22 fabrikanten uit Engeland, die nu de Euromarkt aan betekenis toeneemt vaste voet op het continent willen krijgen. De aankled'ng van de beurs is dit maal vrij sober gehouden. Alleen deelnemers die witte lingerie expo seerden, was het toegestaan een kleur als achtergrond te kiezen. De rest was gehouden in gebroken wit met als enige vi olijke noot de boven de paden bevestigde mozaïeken die waren gemaakt in de kleuren van het komende voorjaar, zoals ze zijn „voorspeld" door het Damesmode-in stituut. In een atelier was te zien hoe deze mozaïeken tot stand komen. Het geheel maakt een verzorgde, maar bescheiden indruk en is als zo danig representatief voor deze beurs. Geen wijde theemutsrokken meer voor het jonge meisje met de daarbij on vermijdelijke pettycoats, geen geglin- Advertentie) Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktl. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1,50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 ben gekocht, voor 20 pet een uit België en voor 18 pet een uit de Verenigde Staten. Die ene procent kans op een Franse japon is practisch te verwaar lozen. Ook voor de mantels geldt dat 90 pet van de hier verkochte exempla ren 2,5 miljoen stuks in Neder land werd vervaardigd. Men is niet alleen in staat de binnenlandse behoef te volledig te dekken, maar ook nog 720.000 stuks uit te voeren. De mantel- industrie heeft minder de neerslag on dervonden van het teveel aan neer slag, dan die van ,de zomerjaponnen. Mocht echter de zon in 1963 weer ver stek laten gaan dan zal de zaak er voor de japonnenfabrikant toch min der zorgelijk uitzien doordat het genre kleding beter op „doorlopende herfst" is ingesteld. G.S.-de W. (Advertentie) Wat men verwacht van de lente 1963: een warm „bont" pak, handschoenen en lange broek. ster meer van goud en zilver door al les wat maar glimmen mocht (nu zijn dat alleen nog heel bescheiden de be ha's). Daarvoor in de plaats linnen achtige jurkjes, sober van lijn in blauw en rood, bruin of groen. Niet nieuw maar altijd bruikbaar ook al is het weer niet zo best zijn de wollen deux-pièces in pepita of prince de gal les. De populaire geplisseerde tricel- jurkjes zijn er thans ook gebloemd of geruit. Om te demonstreren hoe klein ze kunnen worden verpakt, had men ze in een melkfles geëtaleerd... In de lingeriesector maken we mel ding van een nieuwe kleur havana en een nieuw dessin (tenminste voor lin gerie) nl. een smal lengte streepje. Speciaal in grijs-wit doet het, gegar neerd met zwarte kant, wat ouderwets aan. We menen te mogen opmerken dat de glamour en de luxe in deze sector iets aan het minderen zijn. Het merendeel is eenvoudig en verfijnd. Tussen de regenkleding viel ons op een plastic jas in krokodillen dessin die in alle kleuren op de markt zal ver schijnen en een exemplaar vaa nylon in ocelot-druk. Terwijl dus het ene ma teriaal zijn best doet op leer te lijken, probeert leer er uit te zien als bro- caat nl. in een cocktailjapon van brui ne suede die eerst goudkleurig geverfd en daarna onregelmatig is bijgeslepen zodat de ondergrond er weer doorheen komt. Een grapje wat de draagster op een f 450 zal komen. De detaillist ziet er toch wel iets in, want bij navraag bleken er al bestel lingen te zijn gedaan. Maar ja, tussen zo'n slordige zes miljoen japonnen die jaarlijks door de confectie op de bin nenlandse markt komen (waarvan on geveer 90 pet in Nederland is vervaar digd), is er misschien wel plaats voor een uitspringer. Er schijnt in ieder geval wel een grotere belangstelling te bestaan voor duurdere en waar schijnlijk dus betere kleding. De vrouw die geen Nederlandse con fectie draagt, heeft voor 43 pet kans een japon uit West-Duitsland te heb- ROTTERDAM, 6 nov. Werkgevers en werknemers in het bakkierijbedrijf hebben volledige overeenstemming be reikt over een ontwerp-C.A.O. voor het personeel van bakkerijbedrijven en hebben dit concept bij de rijksbemid delaars en de minister van Economi sche Zaken ingediend. Het voorziet in een overeenkomst voor de tijd van een jaar. Gedurende het eerste halfjaar zal de werktijd worden teruggebracht op 46 uur per week, gedurende het twee de op 45 uur. Als compensatie van de niet te verlenen vrije zaterdag de bakkerijen kunnen op zaterdag immers niet sluiten zal die dag 25 procent toeslag op het loon worden gegeven. De verdere loonsverhoging zal worden afgestemd op de beschikbare ruimte hiervoor, met produktiviteit als criti- rium. Vrijdag vinden de algemene be sprekingen plaats over de loonpolitiek op basis van het desbetreffende SER- rapport door de minister en de Stich ting van den Arbeid en andere belang hebbenden. Dinsdag ontmoeten werk gevers en werknemers van de bakke rijbedrijven elkaar weer om de dan ontstane situatie te bespreken. TIP voor leeftijd 6 jaar kl. stijging p. m. BELGRADO, 6 nov. (LPI) Bij een treinongeluk bii Tabanovsci in het noor den van de Joegoslavische provincie Macedonië zijn gisteren vierentwintig mensen gedood en achttien gewond, van wie acht ernstig. y OSLO, 6 nov. (AFP, UPI) Het comité uit het Noorse parlement, dat bepaalt wie de Nobelprijs voor de vre de krijgt, heeft besloten (zoals wij reeds meldden in een deel van onze vorige oplaag) de prijs dit jaar niet toe te kennen. Het geldsbedrag dat aan de prijs is verbonden (ongeveer 175.000 gulden) zal voor volgend jaar worden gereserveerd. Volgens welingelichte kringen waren er dit jaar ongeveer dertig kandidaten. Het comité deelde niet mee op grond van welke overwegingen het tot zijn be sluit is gekomen. Het is de achttiende maal sinds 1901, het jaar waarin de prijs voor het eerst werd uitgereikt, dat de prijs niet is toegekend. Dit was onder meer eerder het geval in de bei de wereldoorlogen (behalve in 1917 toen zij ten deel viel aan het internationale Roode Kruis) en laatstelijk in 1960. Het jaar daarop werd de Nobelprijs voor de vrede postuum toegekend aan de voormalige secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Ham- marskjöld. Het Noorse comité maakte toen tevens bekend, dat de prijs voor 1960 alsnog toeviel aan de Zuidafri- kaanse negerleider Albert Loetoeli. (Advertentie) ROBIJN; ®8|'vwfijnde combinatie van ananas Parfait met amandel, f. 1.20 p. 100 gr. flat hr^' 8 nt>v' Vermoedelijk door- ^e] een koe niet tijdig opmerkte of- °Tan sckrok is hier de 64-jarige Wolderlng uit Bruinerveen gis- Ov1(je '"5en met zijn bromfiets op de >i«, Ük gevallen. Hij moest naar het ;enhui s te Emmen worden overge- fla» 'l' aaar is hij in de loop van de 8 °verléden. Het hotelplan is afkomstig van de heer Bouwes, die in Zandvoort reeds enige jaren een groot hotel exploiteert. Met het gezag van droge cijfers heeft hij gistermiddag tijdens een persconfe rentie aangetoond, dat er in Zandvoort bijna duizend bedden minder zijn dan vóór de oorlog. Er zijn thans negen tien hotels in bedrijf met een geza menlijke capaciteit van 767 bedden. Op het ogenblik is vlak naast Bouwes een hotel in aanbouw voor honderd bed den. De laatste aanwinst van de heer Bou wes zal worden gebouwd op een stuk grond aan het einde van de Zeestraat, dat al zeventien jaar braak ligt. Het is de bedoeling, dat daar ook het boulevard centrum komt. Aan de rechterzijde van een plein, dat even groot is als het Gevers Deynootplein in Scheveningen, is het hotel geprojecteerd. Verder ko men er 280 koopflats, die gebouwd wor den door de Bouwcombinatie Han Vis ser en in welk project de heer Bouwes zal participeren. Onder het plein wordt een garage voor driehonderd auto's ge bouwd. Er is verder nog een tweede plein ontworpen, dat omzoomd wordt door winkels, café's en restaurants. Het nieuwe Bouweshotel wordt een zogenaamd appartementshotel. Het is het antwoord op een door de heer Bou wes aan zichzelf gestelde vraaf. „hoe bouw je een hotel, dat voor de midden klasse-toeristen betaalbaar is en voor de exploitant rendabel?" Het apparte mentshotel is volgens de heer Bouwes een volkomen nieuwe gedachte op het eebled van de hotelbouw en -exploita tie. Het krijgt 105 appartementen met elk vijf of zes bedden. De investering per bed bedraagt rond 8.500, dat is aan merkelijk goedkoper dan het gewone hotelbed dat 15.000 tot 20.000 kost. Elk appartement bestaat uit tenminste een grote zit-slaapkamer, een grote slaapkamer met twee en drie bedden, een kleine slaapkamer met twee bed den, een keukentje met koelkast, een hall, douche en toilet. De bewoners hebben verder de beschikking over twee balkons, waarvan er een uitzicht biedt op zee. Verder komen er in een zoge naamd randgebouw honderd gewone ho telkamers, die een welkome aanvulling betekenen voor de capaciteit van het huidige Bouweshotel. De appartementen zijn te huur als vakantieverblijf. Men kan ze per week, maand of seizoen huren, maar ook voor tien jaar. Voor langere periodes zal de huur ongeveer 350 per maand bedra gen. Zij worden dan gestoffeerd opge leverd. De heer Bouwes verwacht voor al voor deze vorm van verhuur veel belangstelling van het internationale be drijfsleven. Voor een kortere periode, inclusief stoffering en meubilering, wordt een huur van 250 per week ge vraagd. (Advertentie) De heer Bouwes denkt, dat hij met ongeveer honderd man personeel extra dit hotel kan „runnen", omdat tal van werkzaamheden kunnen worden ge combineerd niet die in het eerste Bou weshotel Coördinatie voor wat de re ceptie en administratie betreft wil hij verwezenlijken door middel van een directe buizenpostverbinding tussen bei de bedrijven. Bij het hotel wordt een overdekt en verwarmd zwembad van vijftien bij veertig meter gebouwd. Dit zwem bad, dat speciaal bestemd is voor de eigen gasten, moet het seizoen ver lengen. Want ook bij Bouwes is men ervan overtuigd, dat de zomer op de kalender te kort en soms ook te guur is. Op de hoogste verdieping wordt een café-restaurant ingericht, dat vanaf de begane grond met vier snel- liften te bereiken is. Onderzocht wordt in hoeverre het mogelijk is op het dak een televisietoren te bouwen voor Het nieuwe Bouweshotel wordt niet alleen het grootste, maar ook het hoog ste hotel (vijfenzestig meter) van ons land. De plannen ervoor werden ont worpen door de architecten Jan Wils, M. J. B. Meijsen en W. L. van Oostrum. Naar de heer Bouwes mededeelde heeft minister Aartsen hem persoonlijk er van op de hoogte gesteld, dat in het voorjaar met de bouw kan worden be gonnen. Volkser, maar daarom niet minder spectaculair wordt de wandelpier, die ruim vijfhonderd meter in zee zal uit steken en he>t vaste territoir van Zand- N.V. LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ NILLMIJ - 's-GRAVENHAGE Aavertentte) m

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 11