Concordia geeft ÏI.C.S.C geen schijn van kans (3-0) THEO O LOF, violist met groot repertoire én auteur Zilveren eremedaille voor schipper J. van der Zee van bergingsvaartuig „Meermin' V.D.V. verslaat ook concurrent Pernis Babberspolder is de grootste wijk van Vlaardingen V olleybalcompetitie wan Mn del Composities van Handel en Britten op eerste VKC-abonnementsconcert Nieuws uit Schiedam Vlaardingse dammers aan de kop SVS verslaat in slotfase BOB Concert van Muziek school in Huize St. Liduina Vlaardingse ziekenauto verleent geen voorrang aan R'damse fietser Biljarttoernooi om v. d. Water-beker Nog geelt suggestie van spörtMfcömmissié Sigaret in papiermand oorzaak van brand Burgerlijke stand Vergadering ouder comité Maassluis DAMCOMPETITIE Baskethall Agenda RotterdarD Schaakclub „Schiedam' f 'ZALEN meulen jubileum aanbieding PAGINA j, HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 6 NOVEMBER 1962 Subliem Voortreffelijk pianist Omvangrijk repertoire G. F. Handel RISICOBEPERKING DOOR GEMEENSCHAPPELIJKE BELEGGING IN EERSTE KLAS NEDERLANDSE AANDELEN. SCHIEDAM VLAARDINGEN Tekii7BiiJ&j Advertentie WWCWJKWjX'! Natuurlijk zo'n uiterst betrouwbaar INDUS herenhorloge, Prijzen vanaf f 49.- JUWELIER c HOOGSTRAAT 152-164 BEYERLANDSELAAN176 ROTTERDAM hedendaagse palet in bedachtzame or dening laat schitteren. Brittens muzikale sfeerduiding is su bliem hij heeft trouwens een, voor deze tijd, uniek muziekdramatisch ta lent maak het bepalen van de gemid delde sfeer van zijn muziek is allesbe halve eenvoudig. Hij is zonder twijfel minder aan een idioom gebonden dan bijvoorbeeld Strawinsky of Bartók, die zelfs Strawinsky met zijn muzikale gedaanteverwisselingen vrijwel on middellijk herkenbaar zijn. De atmo sfeer van „Peter Grimes" heeft een an dere druk dan die van „Albert Herring", tussen de „Illuminations" en de Serena de (beide werken voor tenor en orkest), liggen wezenlijke verschillen, die gemak kelijk aanleiding zouden kunnen zijn tot de verwijten, die de kritiek tot Britten heeft gericht: gebrek aan persoonlijkheid door een te groot gemak aan compone ren. En dit laatste lijkt onjuist: Brittens persoonlijkheid klinkt in zijn wel zeer typische melodievorming, die lang van adem, een eigen wereld van nostalgie en heftig emotioneel beklemming omvat, zij het Brits gereserveerd en weinig be reid direkt „het gezicht te laten zien". VLAARDINGEN, 6 nov. Een ambu lance-auto van de gemeente Vlaardingen komend uit de Penninglaan te Schiedam gaf gistermiddag geen voorrang aan de wielrijder H. P., uit Rotterdam, die op de Schiedamse B.K.-laan reed. Het rijwiel kwam onder de ambulance terecht. De wielrijder liep kneuzingen aan het rech terbeen op en is door een politiewagen naar zijn huis gebracht. programmatoelichting nauwelijks meer dan zeer oppervlakkig benade ren. En dan moet men wederom vast stellen, dat een vertaling in woorden van muziek een pover lot beschoren is. Men kent Britten als een voortreffelijk pianist en als schepper van werken voor velerlei bezettingen, waaronder een aan tal muziekdramatische composities, die hier werden uitgevoerd als „Peter Gri mes", werken die stof tot uitvoerige dis cussie leverden en nog leveren en in ieder geval van een volmaakte be heersing van het métier, het „ambacht" getuigend. Brittens muziek „klinkt" voortreffelijk, ligt evenwichtig en hecht in de vorm en beweegt zich met een op merkelijk gemak. Kwaliteiten, die op zich zelf reeds voldoende aanleiding ge ven Britten op een niveau te stellen, waarop men de maatstaf, die men de geestelijke inhoud van de muziek, dat „wat achter de noten" staat, pleegt aan te leggen, met bijzondere zorg dient te hanteren. De discussie over Brittens muziek heeft dan ook altijd deze geestelijke in houd als leidraad gehad en zulks niet zinloos, want weinig componisten van deze eeuw hebben in dergelijke mate een vermenging van classicisme en mo dernisme weten te bundelen tot een dui delijk persoonlijke stijl: classicisme in de lenige, vloeiende, evenwichtige the matiek, die zonder de eigen tijd te ver loochenen in de structuur de subtiele gratie van de achttiende eeuw oproept, modernisme in het harmonische en rit mische gewaad dat alle kleuren van het VLAARDINGEN, 6 nov. Het eerste ibonnementsconcert in het seizoen 1962 63 voor het Vlaardings Kunst Centrum vordt donderdag in de Stadsgehoorzaal regeven. Het Residentie-orkest uit Den Taag concerteert dan onder de leiding an Willem van Otterloo. Als solist reedt op Theo Olof, viool. Op het pro- ;ramma staat voor de pauze het Concer- o grosso in g. kleine terts opus 6 no. 6 van Georg Friedrich Handel. Ook een ompositie voor viool en orkest van Ben- amin Britten wordt uitgevoerd. Na de lauze ten slotte wordt de negende sym- 'onie van Franz Schubert ten gehore ge bracht. SCHIEDAM, 6 nov. Het schoolorkest van de Schiedamse Muziekschool con certeerde maandagavond voor de bewo ners van het pension en verzorgingshuis voor bejaarden: „Huize St.-Liduina" en oogstte hier veel succes. De grote vrou wenzaal van het oude gebouw was als concertzaal ingericht en hierin was bijna geen plaatsje meer onbezet toen het or kest, dat onder leiding stond van me vrouw W. Menningh, de eerste maten inzette van een selectie van werken van J. Haydn, geannonceerd als „Papa Haydn". Het programma bevatte voorts nog aardige werkjes o.m. van Teleman (Tele- mannian) en het Scherzando van J. Reichardt en werd besloten met de at tractieve „Kindersymfonie" van W.A. Mo zart. Vooral dit laatste werkje viel door de rijke instrumentatie, ook op het ge bied van alle voorkomende soorten slag werk, bij het bejaardenauditorium goed in de smaak. De gitaristen lieten zich in het „Gitaar-trio", getoonzet voor meer gitaren, van hun beste zijde kennen. Nu het orkest regelmatig conserteert, blij ven de vorderingen van de jeugdige le den niet uit. Het dankbare applaus, dat na elk nummer spontaan opklaterde, gold dan ook niet alleen als dank voor deze geboden avond van ontspanning doch tevens als waardering voor de gebrachte goede muziek. De orkestleden werden in de pauze op een verfrissing getrak teerd. Met een groot aantal zusters en verpleegsters woonde ook rector A. Dui- nisveld het concert bij. SCHIEDAM, 6 nov. Acht spelers staan ingeschreven voor het biljarttoer nooi om de P. v. d. Water-beker. Zij zijn: J. H. van Duijl en G. Valkestijn van Rembrandt, J. v. d. Velde van LEV, M. Kooy van De Sluis, Z. Schikhof van Atlantic, KI. Dijkshoorn van Het Oosten, L. Coenradie van OBK en P. v. d. Wa ter van Centrum. Er wordt met handicap gespeeld. Van Duijl en Schikhof moeten 250 caramboles spelen; Vakesteijn, v. d. Velde en Kooy 175; de drie andere deelnemers 150. De wedstrijden worden op achtereen volgende vrijdagen, beginnende 16 no vember, gespeeld. SCHIEDAM, 6 nov. De eventuele bouw van een sporthal zal zonder be langrijke financiële bijdrage van de ge meente niet zijn te verwezenlijken, zegt een van de raadsleden in zijn vragen voor burgemeester en wethouders naar aanleiding van de begroting over 1963. Welk standpunt neemt het college van B. en W. ten deze in?, vraagt het raadslid. Wanneer is een voorstel aan de raad be treffende een sporthal te verwachten? B. en W. antwoorllen dat zij hun stand punt nog niet kunnen bepalen, omdat zij nog geen suggesties van de sporthalcom missie hebben ontvangen. SCHIEDAM, 6 nov. Door het weg gooien van een nog brandende sigaret in de papiermand ontstond gisteren brand in de woonkamer van de heer A. v. d. P.. in de Geervlietsestraat. De papierbak stond vlak bij een in de kamer staand bed dat ook vlam vatte. Hoewel de heer v. d. P. de brand zelf met een emmer water bluste, ontstond er aanmerkelijke schade. De inboedel was verzekerd. VLAARDINGEN, 6 nov. GEBOREN Renate Elisabeth, d.v. W. E. Skoda en F. A. E. Stangel, VI, Coornherstraat 2; Maartje Adriana, d.v. A. C. P. Hardonk en A. van den Bos, VI. v. Maerlantlaan 35; Leonardus Petrus Maria, z.v. L. C. Hofsteede en J. A. Timmers, VI, v. d. Palmstraat 15a; Karin, d.v. C. F. Hulst en L. van Steensel, VI, Philips de Goede- straat 102; Johannes, z.v. J. H. B. Joosten en C. de Bruijne, VI, Valeriusstraat 119; Maria Cornelia, d.v. G. Woensdregt en B. Huberts. VI, Korte Hoogstraat 17b. OVERLEDEN: Hugo Kruiniger, oud 75 jr, echtg. P. W. PoSt, VI. Wilhelmina- straat 31; Jacoba Koppenol, oud 77 jr, echt. v. L. Hokke Maassluis, Marei- straat 6. Theo Olof, in 1924 te Bonn geboren, ontving de eerste vioollessen van zijn moeder. In 1933 begon hij zijn studie bij Oscar Back in Amsterdam, waar hij korte tijd later zijn debuut maakte met orkest. Daarna volgden tournees in vele Europese landen, in Israël, In donesië en West-Indië. In 1950 werd Olof benoemd tot eerste concertmeester van het Residentie Orkest. Een jaar la ter behaalde hij de vierde prijs van het befaamde „Concours Internatio naal Musical de la Reine Elisabeth de Belgique" in Brussel, De violist Theo Olof maakte vele grammofoonplaten, o.rn. van het Viool concert in A, van Mozart, het Vioolcon cert van Hans Henkemans, een Romance van Beethoven; het Dubbelconcert van Bach, het Dubbelconcert van Henk Ba- dings en Duo's van Bartók, tezamen met Herman Krebbers. Olof, die een zeer om vangrijk repertoire heeft, is bovendien een succesvol auteur. Van zijn hand ver schenen „Daar sta je dan" en „De Mu- ziekwedstrijd" een boek voor kinderen over de orkestinstrumenten. Georg Friedrich Handel (16851759), schreef zijn „Twaalf Concert! Grossi" in tweeëndertig dagen, een produktievi- '.eit, die voor Handel weinig uitzonder lijk is. Zijn „Rinaldo" toch schreef hij in twee weken, de „Messiash" in achten twintig dagen. Op 29 oktober van het jaar 1729 verscheen de „London Daily Post" met de aankondiging, „dat dezer dagen voorstellen zijn gepubliceerd, om bij inschrijving, met Zijne Majesteits ko ninklijke licentie en bescherming Twaalf Concerti Grossi te drukken, ge componeerd door Mr. H&ndel". Vérder vermeldde het krantenbericht o.a., dat de inschrijving was opengesteld ten hui ze van de componist, Brook Street, Han nover Square en bij de uitgever Walsh. Deze Walsh deed op 22 november we ten, dat twee van de genoemde concer ti des avonds in het Royal Theatre zou- •jen worden uitgevoerd. Evenals de Bran- denburgse Concerten van Bach, die twintig jaar eerder werden voltooid, vin den de Concerti Grossi van Handel een voorbeeld in de istrumentale stijl van de Italiaanse school van Corelli en Vival di, al behoeft het geen betoog, dat beide meesters de volle kracht van hun eigen persoonlijkheid in het geding brachten en werken schiepen, die bepalend wer den voor een stijlperiode. Men kan de betekenis van een compo nist van 't formaat Britten uiteraard in de uiterst beperkte omvang van een (Advertentie» Pernis op eigen terrein te verslaan. Het werd geen overwinning op het kantje af, want met niet minder dan 182 gingen de punten naar Vlaardingen. V.D.V. is thans aan de leiding gekomen met H punten uit 6 wedstrijden, met een bord gemiddelde van 8535. Dat gemiddelde van Pernis werd flink geknakt en slaat zelfs naar de verkeerde zijde door, na melijk 69—71. Duidelijk hebben de V.D.V.-ers aange toond dat het 1010 gelijke spel onlangs tegen D.O.S. in Rozenburg een vergissing moet zijn geweest. In ieder geval is Per nis er de dupe van geworden want er werd veel rustiger gespeeld en van ze nuwen was hoegenaamd geen sprake. Slechts v. d. Kerkhoff en Verburg speel den remise, terwijl de overigen de volle buit veroverden. Voor Voogt betekende dit zijn zesde overwinning in successie en daarmee is hij hard op weg, een re cord te vestigen van ongeslagen de com petitie doorkomen. Overigens zijn Nie- stadt. Verburg en Janssen ook nog onge slagen, maar wel moesten zij enkele ma len met remise genoegen nemen. De persoonlijke uitslagen waren: Pemis V.D.V. H. Berghout C. v. Veelen 02 A. v. d. Stoep C. Biel 02 G. Meijer W. H. Niestadt 0—2 M. Speelman D. v.d. Kerkhoff 11 A. de Waard J. Vermeulen 02 J. Baks W. F. Verburg 11 P. Spruit N. Voogt 0—2 P. Speelman H.A. Lansbergen 02 B. de Waard G. Janssen 02 C. v. d. Berg P. Ipema 02 Totaal 2—18. Kwartaalsbericht per 30 september 1962 verkrijgbaar DE NEDERLANDSE FONDSENMAATSCHAPPIJ "NEFO" N.V- Herengracht 436, Amsterdam (C) VLAARDINGEN, 6 nov. Het eerste tiental van de Vlaardingse Damvereni ging heeft maandagavond een wel beste beurt gemaakt door in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond, lijstaanvoerder Woensdag 7 november speelt he».-- tiental thuis tegen Shell 1 en het 3e tal uit tegen Charlois 7 op VTU 9 november. „et De thuiswedstrijd tegen HVO 2 va» er 2e tiental, welke eerst op 14 noven*^ zou plaats vinden, is op verzoek van D - verschoven naar woensdag 21 noven»u (Advertentie) DINSDAG Passagetheater: De kanonnen van varone (KFC 14 jaar) 2 en 8 uur. Monopoletheater: Lino in de knel 18 jaar) 2 en 8 uur. Maison Westhuis: Fa. G. P. van P Zn.: Philips produkten parade, J uur. Chr, Soc. Belangen: Ned. Bond Oud-Strijders; Contactavond 8 uur. WOENSDAG Passagetheater: De kanonnen van varone (KFC 14 jaar), 2 en 8 uur. Monopoletheater: Lino in de knel 18 jaar), 2 en 8 uur. Musis Sacrum: Santos: Cabaret 8 APOTHEKERSDIEN ST Apotheek A. Gouka, Hoogstraat Schiedam, telefoon 68080. KLACHTEN BEZORGING Voor Schiedam: W. EikenbroeK. Costastraat 43, tel. 65216, tussen 7 en Voor Vlaardingen: J. v. d. Boom, V°' straat 14b, tel. 2539, tot 7.30 uur. Niet alleen mode artikelen ol duurzame verbruiksvoorwer pen brengen wij tijdens deze jubileum verkoop voor bedui dend lagere prijzen. Neen, ook de spullen die U iedere dag nodig hebt of dikwijls gekocht moeten worden, brengen wi] als speciale aanbieding goedkoper dan ooit. Morgen verkopen wij werk- sokkenl Stoere wollen en toch solide grijs gemeleerde sokken, die een stootje kunnen velen. Nu geen twee gulden meer be talen voor werksokken, neen, morgen koop U ze per paar voor nog géén gulden. De stand in de hoofdklasse van de R.D.B. luidt thans; V.D.V. 6 5 1 0 11 85—35 Pernis 7 4 2 1 10 69—71 C.D.R. 5 4 1 0 9 60—40 Vreewijk 6 3 0 2 8 6654 D.O.S. 5 1 2 2 4 49—51 Ons Genoegen 6 2 0 0 4 5763 Het Westen 5 1 0 4 2 4654 Schiedam 5 1 0 4 2 3862 Het Oosten 2 5 0 0 5 0 30—70 Dinsdag 13 november speelt V.D.V. thuis tegen Vreewijk, terwijl op dinsdag 27 november C.D.R. als laatste tiental op bezoek komt. DINSDAG Luxor: Hercules contra de vanaP FC 14 jaar), 8 uur. WOENSDAG Luxor: De schrik van Texas 1 14 jr) 2.30 uur; Hercules contra d< piers (K.F.C. 14 jr) 8 uur. Stadsgehoorzaal: The Young 1 (K.F.C. volw.) 8 uur. APOTHEKERSDIENST Apotheek G. A. H. van de Corput, damseweg 83, Vlaardingen. VLAARDINGEN, 5 nov. In de gemeentecourant van Vlaardingen staan enkele cqfers betreffende de bevolking per wijk op 1 oktober van dit jaar: Alleen- Inwoners Gezinshoofden staanden Centrum 12021 3045 533 Vettenoordsepol.der 9789 2473 206 Oostwijk 9555 2345 435 Indische wijk 6528 1609 197 Babberspolder 15498 4194 398 Vlaardinger-Ambacht 5850 1469 194 Westwijk 10986 2901 70 DINSDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur: DOg, met de groene broek (Haagsche die) Groote Schouwburg-zuid, 8 Free as Air. WOENSDAG Rott. schouwburg, 8.15 uur: gische Liga „52 Schakels" Schouwburg-zuid: 8 uur: Free aS 18036 Totaal 70227 Advertentie SCHIEDAM, 6 nov. Het le tiental is goed gestart in de bondscompetitie De moeilijke uitwedstrijd tegen Maas sluis 1 op 17 oktober is geëindigd met een 514414 overwinning. De heren De Bruyn, Kok, v. Grootveld en v. Etten wonnen hun partij, de heren Haring, Moleman en Dekker kwamen remise overeen, terwijl de heren Leerentvcld. De Bruin en v. d. Ruit verloren. Ook de eerste wedstrijd van het le tiental tegen de Zwarte Dame 1 is met een kleine overwinning geëindigd. Was de stand bij het afbreken 3Vi2%, de einduitslag is 514414 geworden. De heer Harmannij won zijn partij, de heren Stahlis en Hölzken kwamen remise overeen, terwijl de heer Planken verloor, Advertentie Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dikke wollen werk- - sokken, Ank in alle maten, HAmj£w voor JO(fé Per dient niet meer dan 3 paar. Géén tel. of schrift, best. Hooqtlr»*1 t Tevredenheid over uw verkoop, administratie. Alle gegevens op elk moment over uw omzet! Hoofdkantoor: Leidseplein 5 - Amsterdam Verkoopkantoren: Amsterdam (tel. (82082) - Den Haag (tel. 336469) Rotterdam (tel. 120182) - Den Bosch (tel. 30567) - Utrecht (tel. 25435) - Arnhem (tel. 30265) Groningen (tel. 26283).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4