Blinkert blijft koploper Verburch bedreigen PHILIPS RADIO CO IJmond (heren) niet opgewassen tegen lijstaanvoerder Swift-A V oetbaloorlog ten einde Was veld Leones wel bespeelbaar H. COMMUNIE ONDER TWEE GEDAANTEN CHEFAROX Een pijp verzet de geest! roken geeft rust en voldoening taii Dominee op torenniet boos Natuurfotowedstrijd Practical joke Sportieve wandelaars mosa HANDBAL OVERGANGSKLASSEN Onbetwist Mgr. Bekkers bepleit: nnet de techniek van de grote Philips radio's. Op klein formaat gebouwd voor kamers waar dat beter past. Elke »»grote kleine" radio in vrolijke kleuren. Mijnwerker gedood Hengelovraagt K.N.V.B. Maagklachten? Leden benoemd van Concilie-rechtbank m het nieuwe dagblad DINSDAG 6 NOVEMBER 1962 CLARK WIN1T „GRAND PRIX VAN MEXICO" PROGNOSES VOOR HILVERSUM Sportflitsen Na zon moderne tempo-tempo dag is een fijne pijp tabak je ware! Rustig trekken, rustig genieten van uw trouwe pijp. bij een spelletje met junior. Dat brengt de mens tot andere gedachtenEn de kin deren zijn dol op zon gezellige, tevreden vader! -161 C00PVAERT brandt kalm en rookt koel! De beste manier om van een pijp te ge nieten: stop hem met Coopvaert! Een veelzijdige, moderne mélange van ge selecteerde tabakken. Door-en-door rijp brandt langzaam en rookt heerlijk koel f.i.- (Advertentie) de grote kleine PHILIPS VAN PHILIPS B0X19U-f88.-. Gevoelige, selectieve ontvangst van de middengolfzenders. Krachtige weergave. Ingebouwde plaat antenne. Breedte 26 cm. Kleuren: groen, oranje en zwart. y y t 4K> B 3 X 00 U f 138.% Drie golfgebieden. Grammofoonaansluiting. Handgreep aan de achterzijde. Muziek/spraakschakelaar. Breedte 35 cm. Kleuren: zwart, beige en rood. B1X 02 A - f 138.-. Zeer gevoelige ont vangst van FM- en middengolfzenders. Ingebouwde antennes. Muziek/spraak schakelaar. Breedte 30 cm. Kleuren: geel, groen en zwart. 'ff'UPt' B 2X12 A - f 158.-. FM-band, lange-en middengolf. Speciale zeer gevoelige luid spreker. Grammofoonaansluiting. Inge bouwde antennes. Hogetonenschakelaar. Breedte 30 cm. Kleuren: beige en groen. (Advertentie) (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 6 nov. Gezien de slechte weersomstandigheden aan het eind van de vorige week, die verschei dene districten en afdelingen noopten de programma's in hun geheel af te ge lasten, valt de oogst in de overgangs klassen van de handbalcompetitie dub bel en dwars mee. Van de zestien vast gestelde wedstrijden gingen er slechts zes niet door. Verrassingen deden zich in de achtste ronde nauwelijks voor, al was het in A (dames) toch wel op merkelijk, dat Micrometers bij het Hengelose Olympia op een zware ne derlaag werd onthaald. Ook de heren- ploegen van beide clubs kwamen tegen elkaar binnen de lijnen en hier delfde .Arnhem" eveneens met forse cijfers het onderspit. Ondanks het feit, dat Verburch in A (dams) niet speelde boekte het toch enige winst. Weliswaar toonde rivaal De Blinkert zioh duidelijk sterker dan het op eigen terrein opererende UDI (0-6), maar V en K en Athieta sloten hun belangrijke krachtmeting met als inzet een goede klassering achter de nummers één en twee af met een puntenverdeling van 4-4, Eindelijk slaag de het Hengelose Olympia er in, de nul weg te werken. Dit gebeurde ten koste van Micrometers (5-1). De rang lijst geeft nu het volgende „gezicht" te zien: Verburch 7 14 Amstel 7 7 Blinkert 8 12 UDI 8 6 Athieta 8 9 Micrometers 8 4 V en K 8 8 Olympia-H 8 2 In B was er alleen een ontmoeting tussen Fosterholt en Walcheren. De Zeeuwse dames toonden haar kracht door deze sterke tegenstander met een nederlaag van 4-9 af te schepen. De stand: Swift-R 7 13 VHC 7 7 Quintus 7 9 DWS 7 7 Walcheren 8 9 Hellas 7 2 Posterholt 8 9 Animo 7 2 Het Arnhemse Swift blijft in A bij de heren onbetwist de toon aangeven. Ook IJmond moest ondervinden dat er met de kunde van de koploper aller minst te spotten valt: 18-7. Het was overigens tóch een voordelig week einde voor de lijstaanvoerder, want de strijd tussen de rivalen Olympia Hengelo en Micrometers leverde enigszins tegen de verwachting in een zege voor eerstgenoemde op met de hoge score van 123. Tussen het Groningse Olympia en WWV ontwikkelde zich een spannende strijd, die met een puntenverdeling (8-8) werd afgesloten. Mede doordat Jahn II over meer gerichte schot vaardigheid beschikte dan hekkesluiter Sport Vereent (12-6), ziet de stand er nu als volgt uit: Swift-A 8 15 WWV 7 7 Olympia-H 7 10 Jahn II 5 5 Micrometers 8 10 IJmond 7 2 Olympia-Gr 8 8 Sp. Vereent. 8 I Steeds nadrukkelijker gaat EBHV in B zijn aspiraties op de titel kenbaar maken. De Bredanaars kregen bezoek van het altijd moeilijk te overwin nen Olympia uit Hengelo, dat er niet in slaagde het verschil met de koploper tot nul te reduceren. De thuisclub zege vierde met 6-5. Tenslotte werkte RK- BSV zich naar de tweede plaats via een overwinning van liefst 17-7 op Tonido. Thans luidt de stand hier: EBHV 8 14 Hermes 7 6 RKBSV 8 12 Hellas 2 7 4 Str./Meteoor 7 li Tonido 8 2 Swift-H 8 10 Animo 7 1 MEXICO CITY. 6 nov. Jim Clark heeft zondag met zijn Lotus Climax de „Grand Prix van Mexico" gewon nen in een gemiddelde snelheid van 145,399 km per uur. Clark reed ook de snelste ronde van vijf kilometer, na melijk gemiddeld 150,375 km per uur. Jack Brabham werd tweede, Ierland derde. Onze landgenoot Carel Godin de Beaufort legde beslag op de zeven de plaats. Hij kwam in zijn Porsche met een achterstand van drie ronden binnen. '246 23 HEERLen, 6 nov. Gister is de 42-jarige houwer J. J- Voncken uit Schaesberg in de 420 meter verdieping Van de „Oranje Nassau"-m1jn 3 in Heer- 'erheide tijdens het afbreken van een betimmering door vallend gesteente ge troffen en gedood. Saoetli-Arabië Volgens het Syri sche blad „Airai Alaam" heeft de re gering van Saoedi-Arabië de Verenigde Staten laten weten, dat „alle Ameri kaanse olie-installaties in het land on- middelijk zullen worden opgeblazen of in brand gestoken als Washington het revolutionaire bewind in Jemen erkent". (Reuter). DOELA, 6 nov. (Reuter) Na een periode van latente vijandigheid ver oorzaakt door een voetbalwedstrijd, is op een topconferentie van Afrikaanse leiders in Doela in Kameroen de vrede getekend tussen Gabon en Congo (Braz zaville) In een communiqué, na af loop van de conferentie uitgegeven, wordt gezegd dat de regeringen van beide landen zich definitief hebben ver zoend. In september brak een vechtpartij uit tussen Congolezen en Gabonezen, nadat Congo Gabon met 3—1 verslagen had in een voetbalwedstrijd in Brazzaville. President Leon M'Ba van Gabon ver brak toen de „sportieve betrekkingen" tussen beide landen en. verbande drie duizend Congolezen, die in Gabon wo nen. Bij tegen Gabonezen gerichte relle tjes in Pointe Noire kwamen vier men sen om het leven. (Van onze sportcorrespondent) HENGELO, 6 nov. Was het ter rein van de eerste-klasser Leones uit Leeuwen zondag werkelijk onbespeel baar? Deze vraag stelt zich het be stuur van de voetbalvereniging „Hen gelo" na een telefonische melding van een KNVB-scheidsrechter uit de afde ling Gelderland. Het bestuur van Leo nes berichtte zondagmorgen dat het veld was afgekeurd, maar de scheids rechter vertelde enkele uren later aan de heer Hamburg, de secretaris van Hengelo, dat het veld uitstekend te be spelen was en dat het was afgekeurd omdat Leones met een aantal inval lers zou moeten uitkomen. Het bestuur van Hengelo zal de KNVB verzoeken een onderzoek in te stellen. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 6 nov. Woensdag avond worden op de Gooise baan dra verijen gehouden. Onze verwachtingen zijn: Fokdagprijs, 1500 m: Belle Ami B, Bring it Again L, Be Happy. Stamboekprijs, 2040 m: Anne Emilie, Zigane, Axworthy B. Prys van de Jaarlingen Show I, 2000 m: Zampa, Y Rosemarijn, Zilo Prijs van de Jaarlingen Show II, 2000 m: Aleid Williams, IJsselstein Belwin Zamboni. - °TU' Lrijs v?,n de G°oi en Eemlan- der I, 2000 m: Xamo Hanover, Zombro Plu to, IJsloper. Grote Prijs van de Gooi en Eemian- der II, 2000 m: Zibello Hanover K Zampa van Papenhoef, Xylinder V. Grote Prijs van de Gooi en Eemlan- der m, 2000 m: Veralynn Maire, Wil liam Z; Théo Messidor. Keuringscommissieprijs, 2000 m- Arc tic van 's-Gravenhof, Azalea B, Astor W Kampioenenprijs, 1600 m: Vink S, Wis Guy, IJsselmonde. Volgens het dagblad Tuttosport, overweegt de Italiaanse minister vari handel Preti er op aan te dringen met ingang van het volgende seizoen de import van buitenlandse voetballers te verbieden. Dit om buitenlandse valuta te besparen. Nicole Hassler, de achttienjarige Franse kampioene kunstrijden staat na de vijf verplichte figuren met 622,5 punten bovenaan in de strijd om de „Richmond trofee". VATICAANSTAD, 6 nov. (KNP) Na vier dagen pauze zijn de Concilie vaders gisteren weer met hun werk zaamheden begonnen. De vergadering werd geopend met een H. Mis volgens de Maronitische ritus, gecelebreerd door Mgr. Josef Khoury (Libanon). Ruim twintig Concilievaders voerden het woord over het discussiethema, nog steeds de H. Eucharistie. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch, die niet alleen namens het Nederlandse episcopaat, maar ook namens ^alrijke andere bisschoppen hét woord voerde, pleitte voor een zo spoedig mogelijke invoering van de concelebratie- en - de H. Communie onder twee gedaanten, vooral voor kloosters en religieuze ge meenschappen. Hierdoor zo ver klaarde Mgr. Bekkers zal een geest van broederschap bevorderd worden. De aartsbisschop van Kaabgay in Roeanda, Mgr. Perrodin, bepleitte na mens alle Afrikaanse bisschoppen een zodanige uitbouw van de prediking on der de H. Mis, dat daarin geheel de bijbel wordt verwerkt. De Concilievaders blijken het Intus sen niet eens te zijn over het tot dus ver bekende program van vergaderin gen.- Een groot aantal Vaders heeft voorgesteld het Concilie, na een korte pauze in december, direkt weer in ja nuari voort te zetten. Deze wens komt voornamelijk van bisschoppen, die van veraf moeten komen en die bij het oude schema voor zeer hoge reiskos ten komen te staan. Volgens het tot dusver bekende vergaderingschema begint de twee de zittingsperiode na Pasen 1963. Leidinggevende kringen in Rome houden hier nog aan vast, evenals een aanzienlijke groep van bisschop pen die van mening zijn dat heel wat problemen een grondiger studie vereisen dan mogelijk zou zijn, wan neer de vergaderingen reeds in ja nuari zouden worden hervat. In het officiële communiqué van de Conciliepersdienst werd gisteren slechts meegedeeld dat een groep van bisschoppen ervoor gepleit heeft toch vooral niets in de H. Mis te verande ren, terwijl anderen deelveranderingen voorstonden en daartoe practische voor stellen deden. Een van die voorstellen was het Introïtus en het Laatste Evan gelie te laten vervallen. Eén Concilie vader deed het voorstel de naam van de H. Jozef in de Canon van de Mis op te nemen. Ofschoon de persdienst de naam van deze Concilievader niet noemde kan veilig worden aangeno men dat het een Ierse prelaat was, omdat in Ierland reeds enkele maan den geleden de wens hiertoe officieel werd geuit. (Advertentie) voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de 'maagwand VATICAANSTAD, 6 nov. (KNP) De Paus heeft de leden benoemd voor de Concilie-rechtbank. Dit tribunaal is bevoegd te oordelen over alle juridische kwesties die tijdens het Concilie even tueel voorkomen. Mgr. Pericle Felici, secretaris-generaal van het Concilie, maakte gisteren tijdens de algemene vergadering de namen van de benoem den bekend. Benoemd werden: Curiekardinaal Chiarlo (81, Italië), Curiekardinaal Mo- rano (90, Italië), Curiekardinaal Heard (78, Engeland), Mgr. Floyd L. Begin, wijbisschop van Cleveland (Ver. Sta ten), Mgr. Edmund Nowicki, coadju tor van Danzig, Mgr. Eugenio Beitia Aldazabal, bisschop van Santander (Spanje), Mgr. Francis J. Furey, wij bisschop van Phiadelphia (Ver. Staten), Mgr. Andreas Rohracher, aartsbis schop van Salzburg, mgr. J. Pohlschnei der, bisschop van Aken en mgr. J. Von- derach, bisschop van Chur in Zwitser land. Voorzitter van het Concilie-tribu naal is de 73-jarige Curiekardinaal Francesco Boberti (Italië). ,v «T a 1 V ?yl >;>-v U |-v' V. y ':Vi i' SS®®** V*' :c-' *>£•.5 «WH* 9V; D99 Dominee G. C. Foeken, de Arn- iillimillllllllinillilllllHIIIIllllllllliniluiilllillllllliiiiiiilliiii hemse hervormde predikant, gen het aanbrengen van strip- Tailleur teqen de reuma figuren op de toren van de grote of w Eusebiuskerk in Arnhem, fs, zoals wij reeds in deze rubriek hebben bericht, nu ook „vereeuwigd" in een der heelden van de laatst aangebrachte groep „Sneeuwwitje en de zeven dwer gen". Het gezicht van het dwergje Doc" is sprekend dominee Foe ken, die ook een bril draagt. De do- ..-.inee heeft verklaard de zaak mei ernstig op te nemen. Hij vraagt zich echter wel af of de stripfiguren en zijn eigen „kop" op de toren zullen blijven staan. Ongeveer duizend men- en hebben destijds schriftelijk zqn bezwaren gedeeld. „B en VV. van Arnhem zullen uiteindelijk moeten beslissen wat er gaat gebeuren al dus dominee Foeken. Het Natuurhistorisch Streekmu seum te Oudemirdum O Fries land) houdt een landelijke na tuurfotowedstrijd, met als on derwerp: „In Nederland in de vrije natuur gefotografeerde zoogdieren, vo gels en insecten." Voor de vier beste inzendingen wor den geldprijzen beschikbaar gesteld. De jury zal bestaan uit de heren dr J P. Otto te Sneek (bioloog en hoofdredacteur van „Vanellus"), .T. F. Vogel te Apeldoorn (oud hofja- ger van de Koningin en voorzitter der Koninklijke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging, afdeling Apeldoorn) en K. Zweeres te Amsterdam (secre taris Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Vogels), die gezamen lijk een fotograaf zullen verzoeken, hen bij de beoordeling der foto's ter zijde te staan. Inzendingen (foto's van 18 bij 24 tot 45 bij 60 cm) dienen voor 1 maart 1963 te worden gericht aan: Natuur historisch Streekmuseum Oudemir dum (Friesland). In het Carlton Hotel te Amsterdam hebben de beide directeuren van „De Doofpot", Max Tailleur en diens zakelijke compagnon Piet Ordeman, te midden van enkele vrien den het tienjarig bestaan gevierd van hun 'etablissement aan het Rem- brandtplein. Daarbij deelde Max mee, dat hij met instemming van het Reu ma-centrum ter gelegenheid van zijn jubileum als moppentapper een actie zal beginnen voor de inzameling van één miljoen gulden. „Ik zeg u als geruststelling:" het geld wordt niet door mij beheerd" zo kondigde Tailleur aan. Hij heeft de medewerking verkregen van een zestal vooraanstaande Nederlanders, onder wie drie reumatologen die zit ting hebben genomen in het inzame- lingscomite en die er met Max voor zullen zorgen, dat het geld wordt ge bruikt voor de strijd tegen reuma. De meest besproken man in Krommenie is momenteel on getwijfeld de 26-jarige Jacob Schots. Hij heeft het gepres teerd met een practical joke het aureool van doorluchtige onaantast baarheid van de Nederlandse uitgave van „Who's who in the Nether lands" aan te tasten. Meer nog, zelfs het laatste greintje autoriteit, dat deze uitgave nog zou kunnen bezit ten, heeft hij volkomen aan het wan kelen gebracht door de meest door zichtige nonsens in dit boek te laten afdrukken. De heer Schots is kantoor bediende en een verdienstelijk ama teur-schilder. „Landschapjes en zo zegt hij lachend. „Ik beschouw die hele zaak als een goeie grap en ik geloof dat ik al die snobs goed te pakken heb behad. Ik vermoed dat het aanvraagformulier voor mijn va der was bedoeld, die in 1954 is over leden. Mijn vader heeft altijd in kaas gehandeld. De mooiste mop in het he le verhaal is eigenlijk de mededeling „Honourable degree from the Lys- trup Painters Club". Als u nu weet, dat dit Lystrup een klein plaatsje in Denemarken is, waar ik een paar we ken geweest ben, dan snapt u de rest wel". De heer Schots blijkt zich zeer ge- ergerd te hebben aan de stupide vra genlijst. De vragen moeten vooral de snobs erg hebben aangesproken. Het wonderlijke is, dat men rustig al die onzin, welke binnen is gekomen, heeft laten afdrukken. Schots heeft zich zelf laten studeren aan de Sor- bonne in Parijs en in Amerika en laat zich bezig zijn met een omvang rijke studie over „Kleur door de eeuwen heen". Vijf inwoners van Hellevoetsluis heb ben een driedaagse strandwandeling ondernomen van Den Helder naar Hellevoetsluis, een afstand van 170 km. De vrijdag vertrokken wande laars beoogden met deze wandeltocht de oude banden te verstevigen tussen de marinesteden Den Helder en Hel levoetsluis. Bij aankomst maandagavond om zes uur werden de deelnemers ver welkomd door een plaatselijke muziek vereniging. Onder grote belangstel ling van de inwoners overhandigde de marinecommandant Hellevoetsluis, luitenant ter zee le kl. Valkenier en de burgemeester, jhr. Van Eysinga, de lopers een aandenken aan deze sportieve prestatie. (Advertentie) porselein, toonaan gevend in vorm en decoratie. Folders gratis ver- m krijgbaar bij mosa Jï postb. 26 maastricht. IS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 7