vanaf 10«0 Dames- en Kinderkledingmagazijn weer roemloos naar de haaien? 25 jaar terug AUTO VERHUUR GARAGE DE KOSTER TEL. 60160 -67344 Laatste „Verkenning van kunst door conservator Pierre Janssen V Werk aan de winkel voor de slepers Loire en Rode Zee BROERSVEST111 SCHIEDAM - TELEFOON 67416 SPEELGOED REEERS gemeentebestuur blij van ding" af ie zijn? het Schipper springt in koude Maas Verwaijen gedenkt Cultureel Fonds van Andes Twee Noorse schepen in moeilijkheden Scheepsmodel komt ook in Den Helder bloot te staan aan weer en (zee-)wind Schiedam, 13 november. Uit betrouwbare bron vernemen «lat men in Den Helder de Vogel Struysz voorlopig niet, mis- j, llen hooit een passend blijvend onderdak voor zomer en winter an garanderen. De gemeenteraad is akkoord gegaan met het voor- t van B. en W. het model van een 17e eeuws pinasschip, dat te 1° het massaspel voor de koningin op 13 sept. j.l., cadeau I °eu aan het Helders Marinemuseum. Gedeputeerde Staten heb- - 'het raadsbesluit al goedgekeurd. Als reden, waarom men het 0 heeft weggegeven, werd opgegeven dat men in Schiedam geen jVj.e ekte ruimte heeft kunnen vinden om het schip op te stellen. s-r het Helders Marinemuseum heeft dat evenmin. Waarom heeft al gemeentebestuur zich niet behoorlijk op de hoogte gesteld, Hel POPPENHUIS Roemloos H de krant van Peperhuisje de MOL JANSEN DAMNIEUWS Judo-examens in Schied. Sportcentrum De Dilettantjes vieren tweede lustrum Gasleiding stukgereden Vlaardingseweg gesloten wegens herstelwerk Lek in waterleiding Zwart hondje gevonden BURGERLIJKE STAND VROOM DREESMANN A 2 HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 13 NOVEMBER 1962 PAGINA 3 jo 4- fl- Ij °rens het schip cadeau te geven? Waarom heeft het college van n W. zich niet eerst laten verzekeren dat het schip goed terecht '°u komen? Waarom heeft de gemeenteraad zich al te gemakkelijk lJ He summiere voorstel van B. en W. neergelegd? Wie wordt 1111 eigenlijk voor de gek gehouden? VOOR AL UW Singel 163 - Tel. 66282 •Jn NIEUWE DAGBLAD DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 Postrekening nr. 590943 Advertentie Nieuwste romans en pocketboeken Slachtoffers van de 5-december-koorts (symp tomen: dicht-duizelingen, surprise-zorgen en Inpak-krampen) vinden raad en baat bij de Spaanse Service van Vroom Dreesmannl Reuze (snel) Rijmen. Willy Alfredo maakt (op vertoon van een kassabon van minstens 2.50) snel een gedicht bij ieder cadeau. Van 14 november t/m 5 december, 's morgens van 10 tot 1, 's middags van 2 tot 6. Van 29 november t/m 4 december ook 's avonds. (1e Etage t/o roltrap). Vingervlugge inpak-virtuozen vindt u op de 1e etage, waar V D's inpak-team klaar staat om ook uw cadeaus een exclu sieve verpakking te geven (tegen kleine materiaalvergoeding). Cadeaustand lost budgetzorgen op. Op de cadeaustand (1e etage) is een schat van geschenken uitgestald in elke prijs klasse: tot 2.50, van 2.50 tot 5.-, van 5.- tot 10.-, van 10.-. tot 25.-. Brengt u op ideeën! Sinterklaas komt ook. Op de woens dagen 14 en 21 november en de zaterdagen 17 en 24 november ontvangt Sinterklaas 's middags van 3 tot 5 alle grote en kleine kinderen in de rekreatiezaal op de 3e etage. Met Sint en Piet op de foto. Kan! Van 22 november t/m 30 november (behalve op maandag 26 november) tussen 9.30 en 12.30 poseren Sinterklaas en Zwarte Piet graag met uw zoontje of dochtertje voor de fotograaf. Tip: komt u in de rustige ochtenduren. 's Morgens bestaat er geen gehaaste geschenkenjacht in uw warenhuis; dan hebt u alle tijd om zonder gedrang en drukte, weloverwogen uw keus te bepalen. Even uitblazen in lunchroom. Daar kunt u uit het gewoel even öp adem komen (en nieuwe krachten op doen) achter een genoeglijk thé-complet. Haast? Snel een verkwikkende espresso in de espressobarl ROTTERDAM, 13 november. De motorsleper „Loire" van L. Smit en Co te Rotterdam heeft op basis van „Lloyds open form" opdracht gekregen de Noorse tanker „Borg- ny", die gisteren in de Arabische Zee ongeveer 200 mijl ten noorden van Sokotra machineschade heeft opgelopen, naar een haven in de Middellandse Zee te slepen. Waar schijnlijk zal dit Palermo worden, omdat hier voldoende accommoda tie is om de machines van het 24978 bruto register ton metende schip te herstellen. Hulp van Deense sleper Nog een Noor 'lil? ineP meisjes- en jongenscoats ALJA ke beznaiar maanden voor het koninklij ke Va aan Schiedam werd de direc- teti ."ilton-Fijenoord gevraagd om vervaa,?el van een 17e eeuws fregat te Van Ln ®en voor het massaspel van N. siast ,1 °P*k. De directie werd zo enthou- 0„laat v vau uc otnccpowuuvu» j een pah eeft, werd een grote sloep van eh op ^paese tanker uit 1929 omgebouwd i7„l<Jïd tot een getrouwe copie van ScHtjj eeuws pinasschip. (Een pinas- eetl Sta' handiger t «^reconstrueren dan en iq Sat). Het model, dat 12 meter lang drie j-^eter hoog is, zag er met zijn heelcj n?en. raas, zeilen, vlaggen, boeg- V°rihdo kanonnen, picobello uit. Het apel t een waar klapstuk in het massa- kaciètt?e,n het met het Schiedamse zee gang korPs als bemanning, de onder- Sat Qg'heeldde van het Schiedamse fre- ^ogel Struysz, dat in 1653 in de Advertentie 1 ontbreken. Duizenden en nog eens duizenden toeristen zullen er langs trekken en het Schiedamse schip zien. Maar dat zal niet lang duren, want de zilte, harde zeewind zal de Vogel Struysz binnen de kortste tijd totaal ontluisterd hebben. En er hoeft maar een stormpje te woeden (en in Den Helder is ieder stormpje ogenblikkelijk een orkaan) en de Vogel Struysz is een prooi der elemen ten. Er is geen denken aan, dat het schip in het Peperhuisje past. Evenmin lijkt het mogelijk, dat het in het Protestants Militair Tehuis zal kunnen staan. Dit te huis is onlangs door de gemeente Den Helder aangekocht om terzijnertijd inge richt te worden tot museum. Zoals het er nu uitziet, had de Schie damse gemeenteraad beter het schip voor de stad kunnen behouden. Als het toch zomers buiten zal moeten staan, dan was het schip op Koemarkt of Maasbou levard veiliger voor weer en wind ge weest dan in Den Helder. Het lijkt wel of men maar liever van de Vogel Struysz af was met voorbij zien van de vriendelijke en genereuze geste van WF en van de mogelijkheden die het schip als toeristische trekpleister biedt. Als wij WF waren geweest had den we ons wel twee maal beraden eer we het schip weggaven. Het was al tijd nog te verkopen geweest aan de hoogstbiedende exploitant van toerisme. Ziu'eZ een ledenvergadering van de slote] Vereeniging de Pelikaan" is be- Tot !i de vereeniging te liquideeren. bij liquidatie werd overgegaan J QPh 7 1 VeTet> aan ar"mo bij de leden. De 9erjis °P 5 Februari 1934 op- hedr diet batig saldo der vereeniging 45, wat verdeeld zal worden de Schiedamsche Ver. ter be- hige V<M de Tuberculose, Zwakzin- <kherZor° en de Schiëd. Ver. tot be- deze "lln9 van Zuigelingen. Elk van lenigingen zal f 15 ontvangen." oiefl' t advertenties Per mm-hoogte. Bij contract P®wale tarieven. ^gezonden mededelingen 1 0.30 sPecial, Per mm-hoogte. Bij contract tarieven. kampioenen hoo^smg geschiedt 4 10 ct. per m.m. I of Kampioenen kunnen over Dt 2 kolommen gezet worden. All sl"® advertentie-orders worden afge- de S-?n. uitgevoerd overeenkomstig ^Regelen voor het Advertentie- abonnementen .J? Per kwartaal; f 2.65 per maand »u t 0.G2 per week. slag bij Portland met man en muis naar de haaien ging. Natuurlijk heeft het model, dat bij Wilton Fijenoord met zoveel plezier werd gemaakt, geen historische bete kenis of waarde. Als curiosum echter is het schip het bekijken alleszins waard, zeker in Schiedam, vanwege de historische achtergrond. Bovendien is't een kostbaar stukje werk geworden. Niet alleen door 't materiaal maar door de vele dure arbeidsuren die er door vakmensen aan besteed zijn. Die waar de wordt op een dikke halve ton ge» schat. Geen kleinigheid. En de directie van Wilton-Fijenoord maakte een weids gebaar en gaf het schip aan de gemeente Schiedam ten ge schenke. Maar wat te doen? Het schip moest een zinvol onderdak hebben. Het kon onmogelijk buiten blij ven staan, zo bleek al gauw. De con structie is wel stevig, maar toch weer niet zo dat het schip met alle tuigage bestand is tegen weer en wind. Plas tificeren kon blijkbaar ook niet. Men heeft nog gedacht om het schip 's zomers buiten te plaatsen en 's winters ergens op te slaan in een loods. Nee, heeft net ge meentebestuur gezegd, dat kon allemaal niet. Aan een blijvend onderdak viel he lemaal niet te denken. Waar vind je zo'n plaats in Schiedam. Er bleef niets anders over, zo heeft het gemeentebestuur gemeend, dan het weg te geven. WF schijnt zelf met de sugges tie gekomen te zijn het schip over te doen aan het Helders Marinemuseum. De werf heeft van oudsher goede connecties met de marine en Den Helder. Het ge meentebestuur greep de gelegenheid maar al te graag aan. Liever niet in bruikleen gegeven, want dan zou het on- derhoudsprobleem voor rekening van de eigenares, de gemeente, komen. Dus kwam er een voorstel van het college van B. en W. het schip maar weg te geven, gewoon maar weg te geven. Nu heeft bur gemeester mr, Peek in het betreffende raadsdebatje wel beweerd, dat er lang en breed over gepraat is, maar blijkbaar is men toch vergeten eerst eens te gaan in formeren bij het Helders Marinemuseum of men daar wel een beter onderdak had voor de Vogel Struysz dan Schiedam. Wel heeft het Helders Museum de plicht om het model goed te onderhouden, als het het schip cadeau krijgt. En Schiedam mag het altijd in bruikleen terugvragen, als daar initiatieven toe worden geno men, zo merkte mr. Peek in de raads vergadering op. Waar blijkt men nu in Den Helder de Vogel Struysz gedacht te hebben. Volgens onze zegsman in Den Helder heeft de conservator van het Helders Marine mu seum, de Itz 2e kl. o.c. J. Lugard (adju dant van de commandant zeemacht Ne derland vice-admiraal W. N. baron de Vos van Steenwijk) verklaard, dat hij had gedacht het schip des zomers bijvoor beeld te plaatsen op een parkeerterrein achter het z.g. Peperhuisje, waarin het Helders Museum is gevestigd, s Winters zou de „Vogel Struysz" opgeslagen kun nen worden in een loods op de rijkswerf te Den Helder. Nu had de Schiedamse gemeente raad de „Vogel Struysz" vast niet weg gegeven als men had geweten, hoe dit parkeerterrein gelegen is. Uit eigen er varing kennen we het. Het ligt vlak achter de dijk. die het uiterste puntje van Den Helder tegen de golven in het Marsdiep beschermt. Daar staat ook het Peperhuisje, een heel klein witgeschil derd huisje, waarin de Marinevoorlich- tingsofficier en zijn staf zetelt en waar in op zolder in het achtergebouwtje het Helders Museum is gevestigd. Het Pe perhuisje ligt op enkele passen afstands van het etablissement Lands End, waar vele toeristen, die moesten wachten op de TESC -boot naar Texel koffie komen drinken. Ook het parkeerterreintje is met het oog op de grote stroom toeris ten aangelegd. Wat dit betreft zal het de Vogel Struysz niet aan belangstelling Op het stadhuis vertelde men ons vori ge week dat de gemeente, WF en het be. stuur van het Helders Museum heeft uit genodigd met elkaar in overleg te treden om de overdracht van het schip te rege len. Bij Wilton staat de Vogel Struysz nog steeds op de truck, waarop het 13 sep tember j.l. voor de koningin pronkte. Maar het lijkt er nu naar uit te zien, dat deze Vogel Struysz een even roemloos einde zal vinden als de eerste Vogel Struysz. zij het dat het nu geen men senlevens kost, alleen maar Schiedams prestige. zonder chauffeur 4-5-6-9 PERS. WAGENS SCHIEDAM, 13 november. De 62- jarige bakschipper S. Holiërhoek uit de Morsestraat 32 heeft gisteren een duik in het koude water van de Maas over leefd. De tankboot „Oktana" (499 b.r.t.) kwam gistermiddag om kwart voor vier bij het verlaten van de ligplaats aan de Gulf in aanvaring met de sleep van de sleepboot GR 168 van de ge meente Schiedam. De tankboot raakte de eerste bak van de sleep, die met modder was geladen. De heer Holiër hoek sprong, hoewel hij de zwemkunst niet machtig is, overboord. Hij ver dween onder de bak, maar kwam aan de andere kant weer boven en wist zich vast te grijpen. De sleepbootschip- per voer achteruit en viste de drenke ling uit het koude water. De heer Holiërhoek werd zonder ogenschijnlijk nadelige gevolgen van zijn bak, naar huis gebracht. De oorzaak van de aanvaring is, dat de schipper van de tankboot bij het ver laten van de Wilhelminahaven de ver keerde karit van de wal hield. De bak werd ernstig beschadigd en zal in dok moeten.. De tankboot, die de bak kiem aan de boeg had gevaren, liep geen be schadiging op. LANGE KERKSTRAAT 66, TEL. 6 85 70 r VLOERWRIJVERS SCHIEDAM, 13 nov. De kleine over winning die de Schiedamse dammers de vorige keer op Het Westen hebben ge boekt, wisten hen deze week kennelijk tot grootsere daden aan te zetten. Met een 146 zege besloten zij de kamp te gen Het Oosten, welke na twee en een half uur spelen nog steeds geen uitzicht op winst of verlies gaf. Aan het tiende bord verdiende Otterloo de eerste twee punten voor zijn club. Met een vroegtij dig behaalde dam wist hij zijn tegen stander onder druk te zetten, een fout- zet van deze gaf hem gelegenheid door een twee-twee afruil de stellingen van Twigt open te breken, wat de capitula tie betekende. Van de Watering was er even uit, on der dwang van schijfverlies liet hij Gart- hoff tot dam komen in de opzet en zelf ook een te bemachtigen, maar daarvoor miste hij een tempo, hetgeen hij kenne lijk niet had voorzien. Het was ook een zeer open spel met ver vooruit gescho ven stellingen, waar de verdediging dik wijls bij in gebreke moet blijven. Beter op dreef waren de heren Van Erkel en Den Houting, op hun befaamde rustige wijze brachten zij de stand op 62. Heuvelman deed het deze avond uit stekend. Na aanvankelijk een schijf achter te staan, kon hij door een tegen zet uit een door Van Leeuwen nor maal bedoelde afruil schijfwinst verkrij gen, bovendien veranderde dit het spel- beeld volkomen. Verliesuitzichten kon den in winst worden omgezet, wat hij ook zonder fouten presteerde. De uitslagen: J. C. OninkC. Vermeys 11; W. C. Heuvelman—G. van Leeuwen 2—0; W. SpruytP. Theunessen 2—0; J. Wester- veldJ. Suiker 1—1; C. W. Sleeuwen- hoek—L. Slegtenhorst 1—1; M. den Hou tingA. Maissan 20; J P. v d Wa tering—P. Garthoff 0—2;' M. van Erkel C. Olieman 20; L. BreevoortA. Mar- jenburg 1—1; A. van Otterloo—A Twigt 2—0. SCHIEDAM, 13 nov. Naast een groot aantal examens werden er in de afgelo pen week ook een groot aantal officiële examens afgenomen, die tot resultaat hadden, dat de gele band werd uitgereikt aan Mevr. v. Smaalen- de Jeu, Mevr. W. M. Maliepaard-Pleizier en Mej. W. K. Akershoek en de heren C. Schinkel, f! Weps, A. J. Soesbergen, Bowser, H. r! Willemse, F. D. Baan, H. Bouman. De oranje band werd behaald door de heren; C. Keyzer, L. Maas, H. de Ruyter, C. Visseren, A. C. Lambermon, H. P. Rib- bens en G. Belzer. De blauwe band werd uitgereikt aan de heer G. van Dijk. Opmerkelijk was, dat 2 candidaten voor de groene band hun „competitie" (wed strijden) verloren. Baan, juist geslaagd voor gele band en Hans Ribbens na een zwak afgelegd oranje band examen. Op zaterdag 1 december en zaterdag 22 december zullen de laatste examens van dit jaar in het Sport Centrum voor Jiu Jitsu en Judo worden afgelegd. SCHIEDAM, 13 nov. Zaterdagmid dag gaf de Schiedamse Jeugdvereni ging De Dilettantjes een leuke Caba retmiddag in de grote zaal van gebouw Arcade voor plm. 250 kinderen. 's Avonds om 8 uur had de officiële feestviering van het 2e lustrum plaats voor de ouders, donateurs en genodig den. Na het openingswoord van secre taris J. Beining, was er gelegenheid om het bestuur te feliciteren. Als sprekers traden hierbij op de afgevaardigden van de N.A.T.U. J. v. d. Graaf: van de Schiedamse Gemeenschap T. Emminga; verder werden er bloemstukken en ca- deaux aangeboden waarna de secreta ris van de Dilettantjes Mlén dankte. Vervolgens presenteerde de Jeugd zich in de Revue „Kinderen kennen geen grenzen", welke aardig op de planken werd gebracht. Hierna werd nog enige tijd gezellig gedanst onder leiding van de Jazz Band van Arie Nijs. SCHIEDAM, 13 nov. Nabij het Van 't Hoffplein is gisteravond in de Boyle- straat een gasleiding stukgereden. Ver moedelijk zijn de pogingen van een vrachtwagenchauffeur zijn wagen uit het zand van een wegopbreking te rijden de oorzaak van dit euvel. SCHIEDAM, 13 november. De Vlaar. dingseweg zal met ingang van 14 novem ber tot en met 4 december of zoveel kor ter of langer als nodig mocht blijken, zijn afgesloten voor alle rijverkeer met uitzondering van rijwielen en wel van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot en met 17.00 uur, zulks in verband met de uitvoering van herstelwerkzaam heden. SCHIEDAM, 13 nov. Het Cultureel Fonds van de Schiedamse Gemeenschap zal verrijkt worden met een bedrag van ongeveer 500. Dit is te danken aan het initiatief van de heer P. J. A. Verwayen, die meende dat zijn leveranciers beter een bedrag op zijn girorekening konden storten dan een bloemstuk sturen ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van zijn woninginrichting in de Hoogstraat te Schiedam. De heer Verwaijen die een vrachtwa gen bloemen zag aankomen, heeft zich tot de Schiedamse Gemeenschap gericht met de vraag naar een of ander goed doel, dat betrekking had op Schiedam. „Want ten slotte heb ik alleen Schiedam mers tot klanten en dus moet ik daarvoor wat doen," zei de heer Verwaijen. De S.G. adviseerde om het geld beschikbaar te stellen van het Cultureel Fonds. Het was voor de eerste maal dat een Schiedammer een dergelijk initiatief ontwikkelde voor het Cultureel Fonds, dat nu de beschik king heeft over bijna 2000. Natuurlijk waren er gisteren nog vele bloemen in de zaak van de heer Verwaij en. Dat kon ook niet anders bij het gou den jubileum van zo'n typisch Schiedam se zaak. In 1912 begon W. A. Verwaijen, de vader van de tegenwoordige eigenaar, een bedrijf op de Hoogstraat 165. De heer Verwaijen die zelf een goed stoffeerder en behanger was, had veel steun aan zijn vrouw, een vakkundig gordijnnaaister. Het echtpaar Verwaijen heeft in korte tijd de zaak weten uit te breiden, zodat al in 1920 uitgezien moest worden naar een an der, groter pand. Tegenover de eerste winkel werd het pand Hoogstraat 186 aan gekocht, een huis met een tuin. Deze tuin is in 1938 „opgeofferd" aan een nieuwe uitbreiding. De „gouden" woninginrich ters hebben nu geen ruimte meer om uit te breiden. Toch gaat het werk gestadig door, ondanks 't personeelsgebrek, waar mee men in de meubelbranche ook te kampen heeft. Daarom kan de heer Ver waijen alleen nog moderniseren, hetgeen vooral in 1949 zijn zaak aanzienlijk deed veranderen. De tegenwoordige eigenaar, P. J. A. Verwaijen, van kindsbeen af in de zaak volgde in 1947 zijn vader op. Ook hij heeft nog twee zoons, die de naam Verwaijen kunnen doen voortbestaan. SCHIEDAM, 13 nov. Een ernstige lekkage in de drinkwaterleiding ontstond gisteren in de Zijlstraat. Het water bor relde uit het wegdek. De plaats is ge markeerd door hekken en borden. SCHIEDAM, 13 nov. Een kleine zwarte hond werd gisteren loslopend op de Dr. Zamenhofstraat aangetroffen. Het dier, een reu met een geel halsbandje, werd naar het Dierentehuis overgebracht. SCHIEDAM, 13 nov. Geboren: Willem G. A. M. z. van J. H. van Alphen en C. M. M Frijns; Maria d. van B. Mul der en A. Weeda; Johanna H. M. d. van D J J van der Knaap en J. E. Dupuis; Johannes F. J. z. van T. W. Groenendaal en M. A. Scholte; Wim z. van J. G. van Wamelen en A. M. S. Wittendorp; Janet d. van J. H. Eggelmeijer en J. C. van der Dusse; Marianna d. van J. H. Eggelmeijer en J. C. van der Dusse; Poulus A. z. van P. van Wingerden en L Kruithof; Jan z. van J. 't Hoen en M. van Rossen; Johanna H. M d. van H. C. Post en H. Bakker; Lydia d. van H. J. B. Kraijema en L. A. van Wieringen; Franciscus A. z. van A. F. Mulder en H. J. M. Nolet; Cora d. van C. de Vries en E. P. Rissema. Overleden: A. Schilperoord, 84 jaar. (Advertentie) Hoogstraat 146 - Telefoon 67820 herenzegelring Constant JUWELIER HOOGSTRAAT 152-164 BEYERLANDSELAAN176 ROTTERDAM SCHIEDAM, 13 november Als twee de in de cyclus: „Verkenningen van Kunst" hield maandagavond Pierre Jans sen in de aula van het Stedelijk Museum zijn lezing: Vrijheid en Onvrijheid in de Kunst, de enige welke hij in dit seizoen zal houden en tevens de laatste als con servator van het museum in Schiedam. Als uitgangspunt gebruikte de heer Jans sen de uitstoting van de schilder Karl Schmidt-Rottioff, wiens werken niet strookten met het begrip „cultureel gees telijk goed", tijdens het Hitler-tijdperk en derhalve als zijnde „ontaarde kunst" in beslag werden genomen. Het betroffen hier 608 schilderijen, terwijl de schilder verboden werd zijn kunst nog verder te beoefenen. Aan de hand van lichtbeelden toonde Pierre Janssen de tegenstelling tussen de meer expressionistische opvattingen van de Duitse kunstschilder en hetgeen in die jaren in de vorm van beeldende kunst onder „cultureel geestelijk goed" werd verstaan. Het optreden van de Rijkskanselarij der Beeldende Kunst mag gezien worden als een ingreep op de vrijheid in de kunst van buitenuit. In een boeiende causerie toonde Pierre Janssen vervol gens aan, dat in de grijze oudheid, met name het Egypte van het oude rijk en het nieuwe ca. 1600—1700 v. Christus, de creatieve kunstzin zich ontvouwde in dienst van de religieuze voorstellings wereld en derhalve hieraan bleef ver bonden, hetgeen een vrije artistieke ont wikkeling tegenhield. Een kunstenaar zal echter steeds zich zelf moeten belijden en zijn gevoelsleven in zijn werkstukken tot uitdrukking moeten brengen al of niet beïnvloed door tijdstromingen. Geselecteerd reproduktiemateriaal stond conservator Janssen ten dienste om zijn theoretische gedachten hieromtrent waar te maken. Zo doorliep hij met zijn tal rijk gehoor verschillende tijdperken en belichtte de geestelijke gesteldheid van enkele grote kunstenaars waaronder die van een Vincent van Gogh. Het geheel was boeiend en zal tot gevolg hebben, dat meer conservatieve geesten de crea ties van onze eigentijdse schilders met andere ogen zullen gaan bezien, dan zij tot dusver hebben gedaan. Met Sinterklaasliedjes, gespeeld door een orkest van allemaal Zwarte Pieten. E] heeft van alles zoveel meer/ ROTTERDAM Hoogstraat I „De „Borgny", eigendom van de Noorse rederij Fred Olsen en Co. uit Oslo is van de Perzische Golf met 36.000 ton ruwe olie op weg naar Rotterdam. Toen de „Loire" de opdracht kreeg was het schip niet ver uit de buurt. Men ver wacht, dat de sleper reeds morgen vroeg bij de tanker zal zijn. Vanuit Aden is in middels ook de Deense sleepboot Svitser vertrokken. Deze sleper die onder con tract staat van L. Smit Co. zal de Loire assisteren bij het slepen van de gewel dige en nog betrekkelijk nieuwe tanker De kapitein van de Loire, die de leiding van het hele karwei heeft is de heer J. Pannekoek. Inmiddels is de zeesleper Rode Zee bezig het Noorse m.s. Appian, dat op t november op de Blue Fields bjj de Oost kust van Niacaragua aan de grond is ge lopen vlot te trekken. De Appian mee 1900 bruto register ton en is eigendon van de Noorse reder H. Reksten uit Ber gen. De Rode Zee is direct op 8 novembe: vanuit Curagao naar de Appian vertrok ken en bereikte het schip drie dagen la ter. Kapitein van de de sleper is de heei J. Slotboom. Advertentie Voor elke moeilijke voet een ge makkelijke schoen. Schellings uw spe ciaal-zaak voor luxe steun- en gemak schoenen. St-Liduinastraat 27, telefoon 65808, Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 3