Een fantastische collectie Een enorme keuze Japonnen vanaf f 29.95 Dames- en Kinderkledingmagazijn BROERSVEST111 - TELEFOON 67416 Ambtenaar van woningbouw loopt deuren met snelkookpannen langs Maar M. Bot bracht niets minder dan nieuwe - 10000ste - woning Jonge dieven stelen uit automaten Zuster Meerkerk nam afscheid van Hoek van Holland Ligging oude r.k. begraafplaats te Maassluis hoogst ongunstig Geheugen-hulp heetman 2 [ÏÏNMIEo I ADMINISTRATIEVE KRACHT niND^mjE-j 0 Mevrouw Klara Bruin dacht: Middenstand voelt ich „vergeten op blijde dag! Tè veel van het goede SURSUM CORDA BESLUIT DIAMANTEN FEESTONS' Drie manne qui op brei-shou) ENIGE WERKSTERS NEGEN H KOPEREN LAMPEN. vagina Precieze burgemeester Ylaardings jongelui vallen zeelui aan Door geringe verkleining kan Reviuslaan doorgetrokken worden Klachten over lekkages bij Dura-Coignet- woningen Opbrengst orgel collecte voor Maassluis MYV van kopplaats verdrongen door neder laag tegen NBSVV De betekenis van de Polderschouw "de schatkamer onder de lijnbaan f 5895.- N.V. DELTA GARAGE DAGBLAD OVERWINT! HET NIEUWE DAGBLAD x DINSDAG 13 NOVEMBER 1962 2 SCHIEDAM <we:. Uitnodiging Wij zoeken voor spoedige indiensttreding in bezit van praktijkdiploma boekhouden. Leeftijd ca. 22 jaar. Sollicitaties worden gaarne ingewacht via Postbus 199, Schiedam. Mondelinge sollicitaties na telefonische afspraak: (010> 64500, Burg. Knappertlaan 2, Schiedam. WERKSTER HET GEMEENTE ZIEKENHUIS te Schiedam vraagt voornamelijk voor de afwas van 5-7 u. n.m. Loon voor 23 jaar en ouder f 1.90 per uur. Sollicitaties te richten aan of aanmelden bij de adjunct-directrice. KATJA EN DE - KLEINE OLIFANT^ Hoe se in f U 3 damesmantels vanaf f 57.50 ALJA VLAARDINGEN, 13 nov. Wanneer de familie Bruin eenmaal definitief woont in de tienduinzendste na de oorlog: ge bouwde woning te Vlaardingen, dan zai in dat bewuste huis op de Dr. Wiardi Beck- mansingel no. 225 nog lang nagepraat worden over de dag van gisteren. De toe spraken in het stadhuis, het bezoek aan de PLN-woning, de cadeaus, dat alles vormt voor een normaal gezin een onver getelijke gebeurtenis. Mevrouw Klara Bruin-Faber gebo ren in Indonesië heeft het nooit kun nen denken dat juist zij in dat „bijzonde re" huis zou komen wonen. Toen een tiental dagen geleden hoofdambtenaar Bot bij haar aan de deur kwam, dacht zij met 'n verkoper van snelkookpannen te doen te hebben- Ze begreep er dan ook niets van, toen de heer M. Bot het doel van zijn komst verklaarde met de woor den: „Ik kom van de gemeente". Me vrouw Bruin dacht eerst met een of an dere ambtenaar te doen te hebben die weer van alles en nog wat wilde weten. Want het contact tussen de gemeente en de familie Bruin dateert niet van giste ren, ofschoon door de (toevallige) gebeur tenissen van gisteren het contact wel per soonlijker is geworden dan in andere ge vallen. De familie Bruin heeft namelijk al enige maanden dringend behoefte aan een nieuwe woning. Het gezin Bruin be staat uit de heer P. Th. Bruin (30 jaar), mevrouw C. Bruin-Faber (27 jaar) en de drie kinderen Robbie (6 jaar) René (5 jaar) en Elsje (2 jaar). De driekamer flat aan de Boterbloemstraat, waar de familie op 19 oktober kwam te wonen na eerst in Den Haag een huis gehad te hebben, was dus wel echt te klein. Het was daarom dat al verschillende malen aan de gemeente gevraagd was om een groter huis. Al een paar keer had me vrouw Bruin bezoek gehad .van ambtena ren die inlichtingen kwamen inwinnen of „zomaar" een kijkje moesten nemen. Toen mevrouw Buin bemerkte dat de hoofdambtenaar Bot niet met snelkook- pannen langs de deuren leurde, heeft zij trouw op alle vragen antwoord gege ven. Heel omslachtig heeft de heer Bot bij dat gesprek meegedeeld dat de familie Bruin zou komen te wonen in het tienduizendste huis. Tot aan gisteren heeft mevrouw Bruin niet goed kunnen beseffen wat dat jubi leumhuis nu precies inhield. De heer Bruin is zeer blü met zijn nieuwe woning. Met plezier heeft hij ook meegewerkt aan de „show" die er nu eenmaal rondom het tienduizendste huis heen geweven was. Natuurlijk is hij ook verheugd om de vele cadeaus, die hu het huis hoorden. De inrichting van het JN VLAARDINGEN hebben ze ook altijd wat" hoorden we steevast als we buiten Vlaardingen spraken over de tienduizendste na-oorlogse wo ning. „Als ze ergens in Nederland ook maar iets hebben, wat Vlaardin gen niet heeft, dan creëren ze het toch wel," wordt er dan achter ge voegd. „Hebben ze in Zwolle een éénmiljoenste woning, een paar da gen later komt Vlaardingen met de mededeling de tienduizendste te be zitten." HET WORDT eigenlijk van het goede wel een beetje te veel. Want waar in Nederland vieren ze het tienduizend ste huis zo uitbundig als gisteren in Vlaardingen is gebeurd? Uitbundig? Van de gemeentelijke gebouwen in de stad wapperde maandag de stede lijke driekleur, een enkele winkel in de buurt van het stadhuis was de vlag uitgestoken, maar verder? Geen muziekkorps of iets dergelijks. De burgerij heeft eigenlijk niets van de gebeurtenis gemerkt, had er ook geen tijd voor, omdat er gewerkt moest worden op de eerste werkdag in de nieuwe week. SLECHTS DE BOUWERS van de PLN- woningen aan de Dr. Wiardi Beck- mansingel hebben enkele minuten vriendelijk toegekeken toen het hoge gezelschap de tweede woonlaag op kwam. Burgemeester Heusdens zag die belangstelling en riep daarom uit: „En nu een driewerf hoera voor die mannen daar", en daar gingen de armen de hoogte in, tot driemaal toe. GEEN FEEST DUS in Vlaardingen bij het in gebruik nemen van die „ge denkwaardige" woning. Wat dan wel. Liefst ZES redenaars van de zijde van de gemepnte. Wel een beetje te veel van het goede, zelfs in een stad als Vlaardingen waar van alles ge beurt, wat elders al gebeurd is! L--, Mevrouw K. Bruin-Faber steekt sleutel in het 10.000ste huis. nieuwe huis en de komst van een baby brengen genoeg kosten met zich mee zoveel dat hij als werknemer bij de ma chinefabriek Kreber niet alles tegelijk kan betalen. Gescenken dus, gistermorgen, zoals al gemeld, van het gemeentebestuur een cadeau onder couvert, en gisteravond een enveloppe met een brief van de Vlaar- dingse Middenstand Centrale. Dat laatste schrijven is gisteravond nog in het „ou de" huis in de Boterbloemstraat over handigd door de heren Ligthart, Van der Meer en Snoep. De heer Ligthart vertel de dat de familie Bruin volgende week op het hoofdkantoor van St.-Nicolaas de brief kan inwisselen voor waardebonnen tot een bedrag van 250. De heer Ligt hart betreurde het dat alle feestrede naars 's morgens in het stadhuis de mid denstand hadden vergeten. „Maar wij vergeten zo'n gebeurtenis als vandaag niet", gaf de heer Ligthart als repliek hierop. De familie Bruin is van plan met het geld van de gemeente en de waar debonnen van de middenstand huishou delijke voorwerpen te kopen. Geen huiskamerlamp, want die maakt de heer Bruin zelf, maar wel gordijnen voor het nieuwe huis, babygoed, enz. VLAARDINGEN, 13 nov. De burgemeester en de vier wet- ouders hadden volgens het pro tocol allen zes minuten toegewe zen gekregen om, ieder op zijn eigen terrein, iets te vertellen dat verband hield met het in gebruik nemen van de tiendui zendste woning te Vlaardingen. Alle sprekers dachten telkens dat zij precies aan hun tijd wa ren, want de laatste woorden waren altijd in de betekenis van „Nou moet ik ermee ophouden, want mijn tijd is om". De wet houders bleken toch te breed sprakig te zijn. De heer T. de Bruyn sprak 130 seconden te lang, wethouder H. K. van Min nen overschreed zijn tijd met 40 seconden, wethouder G. Walstra deed liefst 135 seconden te lang over zijn speech en wethouder M. Weststrate onderhield zijn gehoor 80 seconden langer dan hij gedacht had. Burgemeester mr. J. Heusdens bleek het best te kunnen „timen", zijn rede- voerinkje had nog 3 seconden langer mogen duren. Het proto col schreef echter niet voor dat de sprekers afgebeld zouden worden, zodat iedereen toch kon zeggen wat hij dacht te moeten meedelen. VLAARDINGEN, 13 nov. In Vlaar dingen moet een aantal jongelui rond lopen die er een sport van maken om (sigaretten) automaten open te breken. De jongens zjjn gisteravond betrapt, toen zij aan een sigarettenautomaat aan de Kam- perfoelistraat te Kethel stonden te mor relen. De dieven namen de wijk in de richting van Vlaardingen, waar eerder op de avond ook een aanslag op een auto maat werd gepleegd. De politie was juist bezig de automaat, die onklaar was gemaakt, te legen, toen de eigenaar, de heer Van M, thuis kwam. Hij miste enige pakjes sigaretten en de geldlade, die ongeveer vijftien gulden bevatte. Adnertentte i VOOR BETER EN MODERN 80 KLEIWEG 112 ROTTERDAM SHOWROOM: KLEIWEG 145 - Tel. (010) 8 89 12 VLAARDINGEN, 13 nov. In de om geving van de Westhavenplaats in Vlaar dingen zijn twee Nederlandse zeelieden door enige Vlaardingse jongelui aange vallen en verwond. De 22-jarige J. de V., uit Terneuzen moest met een gebroken neusbeentje in het algemeen ziekenhuis worden behandeld. De 32-jarige P. D., eveneens uit Terneuzen zakte maandag morgen op het bureau van politie waar hij werd gehoord in elkaar. Door de GGD is D. ook naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij met een hersenschud ding werd opgenomen. Als verdacht van deze vechtpartij zijn aangehouden de 21-jarige A. D de 23- jarige F. B. en de 19-jarige militair A. J. D. Allen zijn ingesloten. VLAARDINGEN, 13 nov. Nadat de chr. harmonie ver. Sursum Corda dit jaar enkele malen naar buiten was opgetreden in het kader van de vie ring van het 60-jarig bestaan, zijn de feestelijkheden besloten met een in tieme feestavond voor eigen leden in het repetitielokaal, het r.-k. vereni gingsgebouw aan de Markgraaflaan. Tot de gasten behoorde ook mevrouw Heusdens, echtgenote van Sursum's ere-voorzitter, de burgemeester, die zelf helaas door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Het is een in alle opzichten geslaag de avond geworden. Het gezelschap Gé v. d. Borden heeft de aanwezigen ten MAASSLUIS, 13 nov. Bij het af- deling-sonderzoek der begroting: 1963 vroeg een gemeenteraadslid naar de stand van zaken met betrekking tot de tuin gelegen tussen de Zuidvliet en de Reviuslaan. Hij vroeg dit In verband met de mogelijke doortrekking van de Zuidvliet tot aan de Mamixmulo. Te vens stelde dit lid enige vragen in ver band met de oude r.-k. begraafplaats nabij de Reviuslaan. De afstand tussen de laatste woningen van de Henriëtte Roland Holststraat en de Jan Luyken- straat tot aan de oude begraafplaats is zo gering, dat het een ongewenste toe stand is. In de memorie van antwoord komen B. en W. op deze vragen terug. Zij de len daarin mede, dat tussen de gemeen te en het R.K. Kerkbestuur een voor lopige overeenkomst is gesloten inzake overdracht van het bedoelde perceel tuingrond aan de gemeente. De nota- HOEK v. HOLLAND, gr 1 f 13 nov. Tijdens een bijeenkomst in het Groene Kruisgebouw in Hoek van Holland heeft de wijkverpleeg ster, zuster B. Meer kerk, maandagavond afscheid genomen. Ve le Hoekse leden van de vereniging Het Groene Kruis hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om zuster Meerkerk ten afscheid de hand te drukken. Uit de Hoekse be volking is spontaan een comité gevormd, dat bij de leden geld heeft ingezameld. Hoewel zuster Meer kerk maar ruim vijf jaar in Hoek van Holland heeft ge werkt, heeft zij zich in de kleine Hoekse gemeenschap een bij zondere plaats ver worven. Dit blijkt wel uit de enthousi aste wijze, waarop is meegewerkt aan het samenbrengen van een afscheidsge schenk. Dank zij dit en thousiasme kon de echtgenote van één van de plaatselijke artsen, mevrouw Van Lonkhuijzen, aan zuster Meerkerk een prachtig radiotoestel met bijbehorende platenspeler aanbieden. Zelfs een aantal platen ontbrak niet. Dit was overigens niet het enige geschenk dat de scheidende wijkverpleeg ster in ontvangst mocht nemen. Namens het bestuur van Het Groene Kruis bood voorzitter A. Dam haar een geschenk onder couvert aan. De beide plaat selijke artsen voegden daar nog een platenbon aan toe, terwijl er verder geschenken waren van verenigingen, waarbij zuster Meerkerk was aangesloten. In haar dankwoord zei de nog jeugdige wijkverpleegster dat zij door familie omstandigheden genoodzaakt was haar betrekking in Hoek van Holland op te geven. Zij doet dit echter met een bloedend hart. Dat was ook de reden dat er op deze bijeenkomst geen echte feestelijke stemming heerste. Hoek van Holland ziet zuster Meerkerk node vertrekken, maar zal haar Inueii van xiuuaiiu /.iet /.uotci x* zich dankbaar blijven herinneren. zeerste weten te vermaken. Ook en kele Sursum-leden (voornamelijk de jongeren) traden voor het voetlicht in de Kinder-symfonie van Haydn, ge dirigeerd door Sursum's tweede solo klarinettist J. Kemper. Er werden veel dankwoorden ge sproken aan het adres van de ere-voor zitter, die zich dit jaar zo zeer ver dienstelijk heeft gemaakt voor het ju bileumgeschenk (een bedrag van ruim vierduizend gulden), dat tijdens het jubileumconcert, op 25 september in de stadsgehoorzaal, kon worden over handigd. Mevrouw Heusdens mocht een grammofoonplaat (vioolconcert in D van Brahms) voor de burgemeester mee naar huis nemen. Sursum is dit jaar op financieel ge bied wel zeer gezegend. Naast de gift van het Anjerfonds ad 2000 en de schenking van de gemeente Vlaardin gen ad 1000, nu ook nog de ruim vier mille, door een aantal ingezetenen van Vlaardingen bijeen gebracht in een persoonlijke actie van de burge meester. Sursum is thans in staat de van de gemeente ontvangen geldlening ad 3500 in een klap af te lossen. De feestavond getuigde van de ont spanning, die thans de leden beheerst na alles, wat op financieel en muzikaal gebied eerst moest worden gepresteerd. De bezittingen van de vereniging ver meerderden dit jaar met 50i nieuwe uniformen, 45 stalen opvouwbare les senaars, een kaiser-bas, twee machine- pauken, een grote trom, een kleine trom, en nog enkele kleine instrumen ten. Tijdens de feestavond heeft de voorzitter, de heer A. Christ, allen dank gezegd, die iets voor de goede Sursum-zaak hebben gedaan. Eén van hen is het ere-lid Dijkshoorn, die crouw elk jaar het geld van de dona teurs int. Toevallig was het echtpaar Dijks hoorn juist in de bruidsdagen. Zater dag j.l. werd in Triangel een receptie gehouden t.g.v. het 50-jarig huwelijks- i feest. Vanzelfsprekend was Sursum i present om 'deze veteraan met echtge- note en gehele familie een serenade te i brengen. Al met al veel vreugde en i dankbaarheid in de Sursum-familie. DINSDAG Passagetheater: De kanonnen van Na- varone (KFC 14 jaar) (geprolongeerd), 2 en 8 uur. Monopoletheater: Dreiging uit het heel al (KFC 14 jaar) 2, 7 en 9.15 uur. Musis Sacrum: Pers. ver. Wilton-Feijen- oord: Teletroef, 1.30 en 8 uur. Grote kerk: Gezamenlijke Schiedamse koren: Die Jahreszeiten, 8 uur. Wijkcentrum: K.V.P.: Ledenvergade ring 8 uur. Arcade: St.-Ambrosius: Donateurs avond 8 uur. APOTHEKERSDIENST Apotheek Gouka Co., Groenelaan 127, telefoon 68035. MAASSLUIS, 13 nov. In de memo rie van antwoord gaat het college van B. en W. in op enkele vragen over ge hoorde klachten over de Dura-Coignet- woningen. Het college zegt daarbij dat, zoals bij de toepassing van een nieuw systeem te verwachten is, zich kinder ziekten zullen voordoen. Dit was vooral het geval met betrekking tot lekkages nabij de gevelramen. De klachten hebben tot een onderzoek van gemeentewerken en overleg tussen deze dienst en de bouwer geleid. De aannemer zal binnenkort voorzieningen treffen welke, naar mag worden aange nomen, volledig aan de desbetreffende klachten zullen tegemoet komen. In dit verband merken B. en W. nog op dat in de gemeente Vlaardingen een enquête is gehouden onder de bewoners van de Panagro-Larsen-Nielsen-wonin- gep. Deze enquête geeft een dermate gunstig beeld, dat het college het niet nodig vindt zelf over deze woningen in lichtingen in te winnen. Bovendien be staat er ten aanzien van de bouw van systeemwoningen een voortdurend en nauw contact tussen de technische dien sten van de betrokken gemeenten. riële overdracht heeft nog niet plaats gehad, omdat het kerkbestuur nog steeds niet kan voldoen aan zijn contractuele verplichtingen tot oplevering van het perceel vrij van pacht. Inmiddels heeft het kerkbestuur bij de pachtkamer een procedure tot pachtbeëindiging aanhan gig gemaakt. Zodra het perceel vrij van pacht in eigendom van de gemeente is, zullen voorstellen voor de bebouwing aan de raad voorgelegd worden. Ook het college acht de ligging van de oude begraafplaats hoogst ongunstig. Het college heeft dan ook nagegaan of opheffing van de begraafplaats mogelijk is. De wet op de lijkbezorging bepaalt echter dat ruiming van graven niet mag plaats vinden binnen tien jaar na de laatste begraving. Ook het op ruime schaal overbrengen van overschotten stuit binnen deze tien jaar op wettelijke bezwaren. Krachtens het raadsbesluit van 12 september j.l. is de begraaf plaats, gerekend met ingang van 13 juli 1961, gesloten. Door een geringe verkleining van de begraafplaats zal het mogelijk zijn de Reviuslaan provisorisch door te trekken naar de Lijnstraat. B. en W. hebben daartoe de medewerking gevraagd van het R.K. Kerkbestuur. POELDIJK, 13 nov. De collecte, die zondag j.l. onder alle missen is gehouden door het parochiële zangkoor uit Maas sluis om het door brand vernietigde orgel te kunnen vervangen, heeft opge bracht f 1.072,—. MAASLAND, 13 nov. Het was za terdag een slechte dag voor het Maas- lafldse MW. Het eerste elftal verloot* zijn tweede wedstrijd in deze com petitie van NBSW Uit Nietiw-Beyerland. De gasten lieten dan ook een goede par tij voetbal zien. Ze toonden beter samen spel en grotere snelheid dan de MW-ers, die deze middag wat treuzelend voor de dag kwamen. Reeds voor de rust stond NBSW met 10 voor. De vele supporters h°°P dat MVV na de rust beter zijn Pe „rge' doen, maar ze werden hierin tel6 steld, de meeste spelers bleven hen de middelmaat. NBSVV ging vol ,0jt« lust verder. Het werd 02 en ten kwam de eindstand met 03 MW van de kopplaats verdrongen. MW bl verloor met 12 van b sior M bl. MAASLAND, 13 nov. Donderdag november hoopt de heer J. Schout6 e| Rotterdam een rede te houden °ve yfi onderwerp „De betekenis van de j jji voor 't volksleven" Aanvang half aC de Magneet. MAASLAND, 13 nov. In de Aa- Buitenpolder zal over alle sloten dere waterstaatswerken schouw Of gedreven op vrijdag 23 november eefl maandag 26 november a.s. vindt j, dergelijke schouw plaats in de DU der en de Aalkeet Binnenpolder. jgji' SCHIEDAM, 13 nov. In de bene zaal van „De Amstelbron'' verzorg®.jeF firma Van Wijk en Heringa uit *yfoU' een grote breishow voor het katb. £0c' wengilde. Drie mannequins, Rincke, jjp kie en Marga, toonden een uitge." f)i collectie van jumpers, vesten, trui6 mantelpakjes. Ook twee kleine je van ongeveer acht jaar lieten g»' dames zien, wat er ellemaal op bied van kinderkleding gebreid kan den. j i" Het gedeelte voor de pauze ston^f sportkleding^gjjen1 van de dragen op lange het teken teeners te truien in raglan model, Noorse met ingebreide patronen, vesten 6n gf jes. Na de pauze kwamen de meer es. klede modellen. Twinsets deux n" mantelpakjes e.d. Bij elk model gezegd, het bedrag aan wol dat er was om het te vervaardigen. Ieder® -oP me van het gilde kreeg een kaart wajeiv een gratis patroon besteld kon f Dat de show door de aanwezigen,^:!» waardeerd werd bewees een lang" applaus. Voor deze avond was zoveel langstelling, dat er stoelen bijgezet w ten wórden. Bij''de rhededelihgën ,Sei>' nerde de presidente van het Vrou gilde de dames aan» dffifancy-faif oP j,et derdag a.s. voor de welfare-actie Y?„neC' Rode Kruis, in De Warande 95. B1»* ,eit kort zal er een cursus gegeven over de voorlichting van de huisvron ,gf bij gevaar, in huis. Belangstel!61 voor deze avond kunnen zich opë bij het bestuur. l Advertentie l een fascinerende tentoonstelling voor iedereen die van mooie dingen houdt toegang vrij! edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. lijnbaan 92 rotterdam I Ontdek zelf, hoe ruim de BMW LS luxe zit. Ontdek zelf, hoe gemakkelijk U in- en uitstapt- Ontdek zelf, hoe ruim het uitzicht is en hoe comfortabel U zit. Maak een proefrit, als het kan nog deze week, U zult verrast zijhl AF DEN HAAS Olf. B.M.W.-dealer voor Vlaardingen, Schiedam en Omstreken le VAN LEYDEN GAELSTRAAT XI - VLAARDINGEN BEL VOOR PROEFRIT: Telefoon 01898—2353—4173—4179 VySCHIEDAM mmmmm GEVRAAGD voor schoonhouden van onze kantoren enz. 0 Alleen zij, die gene gen zijn van maan. dag tot en met vrij. dag een complete dagtaak te aanvaar den, gelieven te sol liciteren. SCHIEDAM Burg, Knappertlaan 2, Schiedam, door Gerard Vermeule» Een sprankelende roman: vennoot van Sint Antonfus de kleine Emira de moeilijk' yan haar medemensen, van aard ze ook zijn, tot een gein*14 g oplossing. Een boek, *aarY iedereen zal genieten. Prijs fS-95 la de boekhandel rerkrijgbeer jr TRUUS u» SPARLA jr. are Het hartverove boek van Katja, d'e gehecht Is aan olifantjes, dat tij ondanks alle heden niet In d® laat. Voor jongeps meisjes van 7-1" Prijs I 2.75. In do boekh. vofU'', les kon

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4