ÜVP-voorzitter verwacht felle verkiezingsstrijd Thans nog prematuur over somenwerking te praten Nieuw voor Nederland CSIEBEL BEATRIX ZIET TAJ MAHAL EX-DICTATOR BATISTA IN SPANJE Burgemeester Kerkrade handhaaft mu Washington gaat luchtverkenning Cuba beschermen Adenauer vertrekt een dag eerder Liberalen eisen ontslag van Franz-Josef Strauss Interimregeling invaliditeits- rentetrekkers gaat 1 jan m Catshuis wordt ambtswoning min.-president Vroege winter in W.-Europa Lijsttrekkers KVP nog niet aangewezen Italiaan steekt wagenbewoner bij vechtpartij neer Controverse gemeentebestuur en Veterinaire Dienst Venlo Eigen kernzwaard voor NAVO? Prof. mr. dr. G. M. G. H. Russel overleden Winters koud Slachtoffer tijdens transport overleden ACHTTIEN MANNEN „CAPTAIN GEORGE" OMGEKOMEN? Derde Saturnusraket gelanceerd in V.S. WOEDEND OVER „SPIEGEL"-CRISIS MINISTER SOCIALE ZAKEN: Overheidspersoneel blijft buiten de regeling Redder overleden Weerkundigen in V.S.: ZATERdAC 17 NOVEMBER 1962 51ste JAARGANG No. 15293 WASHINGTON, 17 nov. (UPI) In Amerikaanse regeringskrin gen is verklaard, dat de Verenig de Staten zwaar bewapende ge vechtsvliegtuigen ter bescherming van de verkenningsvliegtuigen mee naar Cuba zullen zenden, als premier Castro zijn dreigement uitvoert en de Amerikaanse ver kenningstoestellen poogt te doen neerschieten. HONDSDOLHEID AI, DAN NIET? HET ME EWE 4f*V*van Maasbode N.V., directeur J. Kuijpers; directeur-hoofdredacteur mr. W. A. M. v. d. Kallen; algemeen redacteur H. Paalvast. Kantoren: Rotterdam: Kortenaerstraat 1, tel. 135270 postbus 723, giro^5909'48^ GoudakwarteawT Oö^per maand en ƒ0,62 per week! Oude Delft 97. tel. 23441 en 23792, giro 590944; Schiedam: Dam 18, tel. 66152, giro 590943; Vlaardingen: Oosterstraat 14 B, teL 2539; Dordrecht: Wijnstraat 147, tel. 612-1, giro 590946. Abonnem P onze parlementaire redacteur) 17 nov. De vierhon- ÏT „uv. Kratt, "Oenientcn op het werkpro- e ï'iu-r" *'e K.V.P., dat vandaag In Ufaad definitief is vastgesteld, >*a,lI<?or mr- P. Aalberse, die deze 'heuo- '"'eidde, aanleiding tot °ver de activiteit die e*m? tl pen en afdelingen van zijn Hij t,rza,'ce ontplooid hebben M'erpjA dat reeds uit de titel „De M'.p ,Van Morgen" blijkt, dat de e grootste aandacht wil schen- f'iirin,,,. de landen in ontwikkeling. ^vv\,.(|„r^"d aan de debatten in de Kamer over de nota van ler Aalberse ,ia, "s stelde mr. r Pstaml er sommigen een mis- a'SN» ls ontstaan, als zouden mr. PW «a dr. Lucas het over dit *ÖH. j»n}PUnt van de K.V.P. niet eens i.teÖe|feil!fr wensen zullen bij het vast- °"lèn Van ''e prioriteiten ter sprake "ik,.,. P" het belang van deze twee Zal men dan moeten afwegen. dp u' Aalberse vroeg aandacht voor "didaatstelling voor de kamer- Advertentie) De traditionele manier van 'verlovingsringen kiezen aan de toonbank heeft afgedaan. Siebel's speciaal opgeleide, jonge verkoopsters adviseren D op prettige en deskundige wijze aan de gezellige r'ngenbar. Op de achtergrond een zacht muziekje. Met een kopje koffie bekijkt U op Uw gemak en ongehinderd Nederlands grootste kollektie gouden verlovingsringen, klassieke en moderne 1^. modellen in alle maten. 'n"hum prijzen; incl. graveren, waarop U kunt wachten. n Mensenleeftijd garantie. C0o STADHUISPLEIN 24-26 ^"•SINGEL 50 - NWE. BINNENWEG 227 verkiezingen en zei dat de definitieve ljjst het resultaat moet zü'n van een weldoordacht samenspel tussen par tijleiding, onder-afdelingen eri leden. De tijd waarin de vier lijsttrekkers worden aangewezen is echter nog niet aangebroken.. De grootste duim waaruit over dit onderwerp is gezogen noemde mr. Aalberse het Parool, dat beweerd heeft, dat mr. Cals door het Partij bestuur als lijstaanvoerder zou worden geweerd. Ook speculaties over het leiderschap van de katholieke fractie zijn nog volkomen prematuur. Daar over wordt nl. eerst beslist wanneer de nieuwe fractie in 1963 tot stand is gekomen. Dat men mr. Cals niet zou wensen als minister-president is een volgende blunder. Daarover zal de koningin na de verkiezingen te beslis sen krijgen. Het partijbestuur kan bij die keuze zelfs geen adviserende rol spelen. Mr. Aalberse zei dat bij de keuze van een lijsttrekker een belang rijke rol speelt wie elektoraal gezien in een bepaald gewest de kiezers het meest zal aanspreken. Hij vroeg zich af, of het, afgezien van andere kwali teiten, zo vreemd zou zijn, om dr. De Kort, die in dit verband ook genoemd is, ais lijsttrekker te kiezen. Door zijn fractie-voorzitterschap heeft dr. De Kort de eerste verantwoordelijkheid gedragen voor het fractiebeleid, dat wij als partij een goed beleid hebben gevonden, aldus de voorzitter van de K.V.P. Mr. Aalberse deed een beroep op het kader van de partij om mede te weiken aan het tot stand brengen van een echt nationaal parlement. De noodzakelijke veelzijdige georiën- teerdheid van de fractie kan niet worden bereikt wanneer de nadruk zou vallen op het regionale aspekt. Mr. Aalberse zei dat bij de K.V.P. geen sprake was van gebrek aan be reidheid tot het deelnemen aan parle mentaire en staatkundige werkzaam heden. Wel gold zijn bezorgdheid dat zeer capabele en vooral ook jongere figuren die daartoe bereid zijn, hun kans niet zouden krijgen. Dit be tekent echter, dat wat de K.V.P. be treft zelfs meer goede kandidaten aanwezig zijn dan beschikbare zetels Mr. Aalberse verwacht een felle verkiezingsstrijd. De P.v.d.A. zal zeker alles doen om vruchten te plukken van haar situatie als oppositie-partij, hoe ongelukkig zjj daarmede in de afge lopen jaren ook is omgesprongen. Zowel lilieralen als pacifisten zullen op de PvdA zuigkracht uitoefenen. De liberalen zullen alle zeilen bijzetten om de verliezen van staten- en gemeente raadsverkiezingen in te halen. De protestants-christelijke partijen zul len hard moeten werken om hun posi ties te handhaven. De positie van de K.V.P. beoor deelde mr. Aalberse in dit beeld „bepaald niet ongunstig". Het ziet ernaar uit, dat, al moge de start van het kabinet-De Quay wat aarze lend zijn geweest, de finish voldoe ning zal geven. Van een door socia listen wel beweerde „achteruitzet ting van de sociale klok" is geen sprake geweest. Mr. Aalberse noemde het pre matuur nu reeds over samenwerking met andere partijen in 1963 te pra- ten. Hij vond het evenmin redelijk speculaties te maken over de vraag, of de socialisten weer aan de re gering zullen deelnemen. Mochten wij tot een bepaalde vorm van christen-democratische samen werking komen, dan, aldus mr. Aal berse. zal dit op basis van de Neder landse verhoudingen moeten geschie den. De politieke tegenstelling in pro testants-christelijke kring zal echter eerst moeten worden opgelost. Mr. Aalberse vroeg zijn partij om prof. dr. C. P. M. Romrae, deze week ere-doctor van de Tilburgse Hoge school geworden, man van wetenschap, praktisch politicus, maar bovenal on vermoeibaar strijder voor een christe- lijk-sociale politiek, als voorbeeld te nemen. (Van onze correspondent) ALKMAAR, 17 nov. In Alkmaar heeft <le 23-jarige ongehuwde Italiaan G. D., die sinds acht maanden hier werkzaam is, tijdens een vechtpartij met een groepje woonwagenbewoners de 22-jarige Janus Schouten met een mes in de borststreek gestoken. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis over leed het slachtoffer. Reeds tijdens de pauze van de bios coopvoorstelling in de Harmonie had den de beide groepen, vijf Italianen en acht woonwagenbewoners, contact met elkaar gehad, zodat de bioscoopdirec tie zich genoodzaakt zag politie-assi- stentie te vragen. Toen de politie ver scheen, bleken de Italianen reeds ver dwenen. Op het Hofplein hadden zjj latten van de marktkramen getrokken en daar mee gewapend wachtten zij de woon wagenbewoners af. Het kwam echter na de voorstelling niet direct tot een tref fen, maar van het Hofplein af achter volgden de woonwagenbewoners de Ita lianen tot in de Langestraat. Daar voelden de Italianen zich be dreigd, zodat vier hunner de vlucht na men naar het politiebureau. De Italiaan ,1. D. kon echter niet zo gauw ontkomen Hij werd aangevallen en daarbij aan zijn knie gewond. Hij trok zijn mes en trof Jauns Schouten, met het be kende gevolg. De Italiaan heeft zich uit eigen beweging bij de politie ge meld. NEW YORK, 17 nov. (UPI) Door dat hun reddingboot omsloeg enkele ogenblikken voordat ze gered konden worden zijn 18 bemanningsleden van het Griekse vrachtschip „Captain Ge orge" in de golven verdwenen en ver moedelijk verdronken. Een vliegtuig van de Amerikaanse kustwacht is gisteren begonnen aan een hernieuwde opsporingspoging. Het meldde dat de kansen, overlevenden in de huizenhoge golven te vinden, zeer gering waren. Twee Amerikaan se onderzeeboten zijn op de plaats van de ramp aangekomen om assistentie te verlenen. Twee vrachtboten werden door de storm uit het rampgebied weg gedreven. De zeven overige bemanningsleden van de Griekse boot werden eergister- nacht gered door twee andere sche pen. De „Captain George" was op weg naar Port Said met aan boord explo sieven, nytraten en zwavel. De voormalige dictator van Cuba, de door Fidel Castro verdreven ex-president Fulgencio Batista, leidt momenteel een luxueus leventje in een hotel in Malaga, in het zonnige zuiden van Spanje. Daar heeft hij onlangs een persconferentie gegeven, samen met zijn echtgenote (de man rechts op de foto is de directeur van het hotel). Er zijn geruchten dat Batista regelmatig contacten onderhoudt met Peron, de ex-dictator van Argentinië, die eveneens in ballingschap in Spanje leeft. Deze geruchten zijn echter nooit bevestigd. De zegslieden verklaarden, dat pre sident Kennedy bij zijn besluit blijft hoog- en laagvliegende verkennings vliegtuigen naar Cuba te zenden, zo lang Castro de toezegging van premier Khroesjtsjev niet nakomt, dat de V.N. ter plaatse een onderzoek in mogen stellen om na te gaan of alle offensieve wapens van Cuba zijn verwijderd. De regeringsfunctionarissen zeiden met nadruk op twee punten te willen wij zen: De Verenigde Staten hebben een mandaat gekregen van de Organisatie van Amerikaanse Staten. O.A.S., om alle stappen te nemen die noodzake lijk zijn ter bescherming tegen een Cubaanse aanval. Kennedy is vastbesloten de vluchten (Advertentie) van zijn verkenningsvliegtuigen met alle mogelijke middelen te bescher men. Castro heeft, zoals gemeld, zijn drei gement vervat in een brief aan Ge Thant, waarnemend secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties. Bij zorgvuldige lezing van de tekst, bevon den diplomaten de brief van Castro minder strijdlustig dan was verwacht. Twee aspecten van de brief werden opvallend genoemd: Castro sprak slechts terloops over zijn vijf bekende eisen, waarvan er een de ontruiming van de Amerikaan se marinebasis op Cuba is. In de brief werd geen melding ge- maa'it van Russische steun. Zelfs werd de oude waarschuwing niet herhaald dat Cuba niet alleen zou staan in ge val het door Amerika zou worden aan gevallen. Doch eveneens meende men te moe ten constateren dat men uit Castro's brief geen hoop kon putten op een vreedzame en spoedige schikking voor de Cubaanse crisis. KERKRADE, 17 nov. Het geval van hondsdolheid alhier. waarover dezer dagen werd bericht, heeft giste ren een eigenaardige wending ge nomen. De Veterinaire Dienst te Venlo stelde zich toen nameljjk in verbinding met het Kerkraadse gemeentebestuur en verzocht burgemeester drs. Th. Gij- sen om het door hem gegeven bevel tot het muilkorven van honden in te trekken. Burgemeester drs. Th. Gjjsen heeft geweigerd om de getroffen maatregel in te trekken. De Veterinaire Dienst stelt, dat het nog niet zeker is. dat het onlangs onder verdachte omstan digheden gestorven hondje inderdaad met hondsdolheid was besmet. Het muilkorfbevel blijft intussen in Kerk rade van kracht. Burgemeester drs. Gijsen toonde zich over de houding van de Veteri naire Dienst van Venlo hogelijk ver baasd. Enkele dagen geleden deelde deze dienst namelijk tot twee keer toe telefonisch aan het gemeentebe stuur mee, dat het bewuste hondje wel degelijk aan hondsdolheid was gestorven. Een en ander werd zelfs kort daarop nog schriftelijk beves tigd. Burgemeester Gijsen handhaaft krachtens art. 60 van de Veewet het muilkorfbevel zolang de Veterinaire Dienst niet even positief als de aan vankelijk gedane mededeling kan ver klaren dat het bewuste hondje niet aan rabies is overleden. Er is sprake van, dat de resultaten van een nieuw onder- CAPE CANAVERAL, 17 nov. (UPI) De Amerikanen hebben gisteren hun derde Saturnus-„super "-raket ge lanceerd, een gevaarte dat met zijn gewicht van 540 ton en lengte van ruim 49 meter vermoedelijk het zwaar ste en grootste object is dat zich ooit van de oppervlakte van de aarde heeft losgemaakt. Deze raket zou tot een hoogte van ruim 160 kilometer moeten stijgen en horizontaal een afstand van 440 kilo meter over de Atlantische Oceaan moe ten afleggen, bij een snelheid van om streeks 6.400 kilometer per uur. Men was voornemens de raket in de ruimte op te blazen en daarbij 95 ton water vrij te maken dat als ballast werd meegevoerd. Over twee a drie jaar moet de Sa- turnus ploegen van drie Amerikaanse ruimtevaarders naar de ruimte bren gen. u bet mf^rix verlaat de wereldberoemde Ta j Mahdi, welk mausoleum (gebouwd w°«p il van de zeventiende eeuw ter nagedachtenis van de enige echt- un ojah Jehan) slechts met speciaal overschoeisel betreden mag worden WASHINGTON-BONN, 17 nov. (Rtr., UPI) Een dag eerder dan in zijn voor nemen lag, ls bondskanselier Adenauer gisteren naar huis teruggekeerd, na gedurende de afgelopen twee dagen besprekingen te hebben gevoerd met president Kennedy en andere Ameri kaanse leiders. „Der Alte" (87) werd uitgeleide gedaan door de minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, die hem nog een pluim op de hoed stak door te verklaren dat Adenauer een man is wiens oordeel van grote waar de voor de Verenigde Staten is. Van Adenauer werd afscheid genomen met voorzitter van de Vrije Democratische Partij, Erich Mende, verzocht de eis dat Strauss aftreedt los te laten. Men de weigerde botweg. Onder de Chris ten-democraten schijnt inzake de wen selijkheid van het aanblijven van Strauss geen eensgezindheid te bestaan en behalve dat Adenauer thans moet proberen de Vrije Democratische par tij te bepraten, moet hij ook trachten de eigen gelederen te sluiten. Naar verluidt is Adenauer woedend over de nieuwe crisis. Voor zijn ver trek naar Washington dinsdag, had hij flUCllaUGl Wvl LI dJcLllCIU ^CIIVIIICII '11CI n een saluut van 19 kanonschoten en vol- c beroep op alle partijen gedaan de - - - - Spiegel-zaak te laten rusten tot na zijn terugkeer. ledl.,e militaire eer op de luchtmacht' basis Andrews. Adenauer heeft zijn vertrek naar huis vervroegd om zich persoonlijk te kunnen bemoeien met de politieke cri sis daar. Er zijn weer ernstige moei lijkheden gerezen tussen de coalitie partners de Christen-Democraten van Adenauer en de Vrije Democra ten over de Spiegel-affaire. De Vrije Democraten zijn het met de. So cialisten (oppositie) eens dat minister van defensie Strauss dient af te tre den. De vroegere minister van buiten landse zaken Von Brentano, thans lei der van de parlementaire fractie der Christen-democraten, heeft aan de Ingeval de huidige „burgerlijke" co alitie van Christen-democratische Unie/ Christelijke-Sociale Unie en Vrije De mocraten uiteenvalt, zal er geen „gro te coalitie" van Christen-democraten en Sociaal-democraten komen, zo heeft de plaatsvervangende voorzitter van de SPD, Herbert Wehner, verklaard. Volgens hem zou echter wel desnoods over een kabinet te praten zijn, waar in alle partijen zijn vertegenwoordigd. Een dergelijke regering zou aan de macht kunnen blijven, totdat „de orde en de zuiverheid in de staat zijn her steld". (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 17 nov. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid wil de interimregeling voor invalidi- teitsrentetrekkers met ingang van 1 januari 1963 in werking laten treden. Daartoe heeft hij inmiddels bij, de Tweede Kamer een nota van wijziging ingediend op het wetsontwerp tot in stelling van de regeling. De minister komt hiermee tegemoet aan de wens van de Kamer, die in verband met de belangrijkheid en de urgentie van deze sociale maatregel eerder heeft toegezegd aan een snelle parlementaire behandeling te willen meewerken om de regeling op 1 janu- ari van het komende jB&r te laten in- ^Irf'de tegelijk met de nota van wij- ziging verschenen memorie van *mt- woord op het ontwerp, deelt de be windsman mee, niet nauwkeurig te kunnen zeggen, wanneer het definitie- ve ontwerp voor een arbeidsonge- schiktheidsverzekering wordt inge diend. Wel geeft hij de verzekering te blijven streven naar een spoedige tot- DEN HAAG, 17 nov. De regering heeft besloten, dat het Catshuis de voormalige woning van raadspensiona ris-dichter Jacob Cats in het park Zorgvliet alhier de ambtswoning van de minister-president zal worden. Het ligt in de bedoeling om de par terre te bestemmen voor representatie ve doeleinden en de bovenverdiepingen tot woonruimte. De rijksgebouwendienst is belast met de voorbereiding en uitvoering van de werkzaamheden, die noodzakelijk zijn om het Catshuis voor zijn nieuwe be stemming gereed te maken. Deze zullen naar het zich laat aanzien, medio 1963 zijn voltooid. De huidige bewoners, de familie Goed koop, gaan het pand eind december verlaten. Het Rijk zal dan de volledige beschikking over het park Zorgvliet hebben. standkoming van het ontwerp. Hij wijst er verder op, dat de interimrege- iing zo is opgezet, dat te zijner tijd de overgang naar de arbeidsonge schiktheidswet gemakkelijk zal kunnen geschieden. Naar aanleiding van vragen waarom het overheidspersoneel van de voorge stelde interim-regeling is uitgesloten wordt in de memorie opgemerkt dat dit een logisch gevolg is van het door de regering nog steeds ingenomen standpunt, het overheidspersoneel bui ten de toekomstige arbeidsongeschikt heidswet te houden. De minister wijst er evenwel op, dat hij reeds eerder heeft aangekon digd, dat de regering van plan is, tegelijk met de interimregeling voor invaliditeitsrentetrekkers voor de overeenkomstige groep van over- heidsgepensioneerden een verbe tering van de pensioenen in te voe ren. De regering wijkt niet van haar standpunt, zo blijkt verder uit de me morie, dat de financiering van de re geling dient te geschieden door het be drijfsleven. Zij verwerpt de opvatting, dat de kosten gelijkelijk verdeeld zou den moeten worden tussen de overheid en het bedrijfsleven. De interimrege- hng is niet anders, zo wordt gezegd, dan een vervroegde invoering van een deel van de overgangsregeling van de definitieve wet. Overeenkomstig de ad viezen van de SER en de SVR. In de gedachtengang van deze adviezen zul len de kosten van de in de definitieve wet te regelen verzekering geheel door het bedrijfsleven worden gedragen. Uit de memorie blijkt voorts, dat de regering zich nog beraadt over de nor men, welke moeten worden aangelegd bij het bepalen welke gehuwde vrouw als kostwinster moet worden be schouwd. PARIJS, 17 nov. (UPI) De Ver enigde Staten hebben meegedeeld op bouw van een eigen atoomzwaard voor de NAVO „ernstig" te zullen overwe gen, indien hun Europese bondgenoten dit zouden wensen. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken George Ball zei op de slotzitting van de NAVO-conferentie in Parijs, dat Amerika „uit strikt mi litair oogpunt" niet vond dat het bond genootschap dringend om een eigen atoomzwaard verlegen zat. Maar, zei hij, „zouden andere NAVO-landen het zo wensen, dan zouden wij bereid zijn de creatie van een eigen atoomzwaard van raketten van middelgroot bereik te overwegen, in volledige coördinatie met andere defensieve krachten in de NAVO", zoek over veertig dagen bekend zullen zijn, zodat eerst dan definitief zal blij ken of er al dan niet hondsdolheid in Kerkrade is gesignaleerd. Van buiten Kerkrade zijn inmiddels honderden muilkorven aangevoerd. Gisteren alleen al werden er meer dan driehonderd verkocht. In het midden limburgse grensdorp Posterholt is de bevolking gisteren via huis aan huis folders dringend gewaarschuwd voor hondsdolheid. Aanleiding tot deze maatregel van het gemeentebestuur vormt het feit, dat aldaar een kat vanwege rare gedragingen door de politie is afgemaakt. Het kadaver is intussen voor onderzoek naar het Rjjks Seruminstituut te Rotterdam ver zonden. De eigenaar van de kat, een Duitser, wordt momenteel in Mönchen- gladbach in verband met een onge steldheid verpleegd. Of tussen beide feiten verband bestaat is nog niet vast gesteld. AMSTERDAM, 17 nov. Gisteren is in zijn woning alhier na een lang durige ziekte overleden prof. mr. dr. G. M. G. H. Russel, president-com missaris van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem, tevens lid van de Raad van Beheer van de N.V. Ver enigd Bezit van Aandelen N.V. Druk kerij De Spaarnestad. Prof. Russel is 22 februari dit jaar 71 jaar geworden. Vorig jaar juni sloot hij een achtender tigjarige loopbaan aan de katholieke universiteit in Nijmegen af. Gedurende drieëndertig jaar had hij daar het be lastingrecht en de belastingpolitiek ge doceerd. Prof. Russel is in Venlo geboren. Na het gymnasium in Rolduc te hebben doorlopen, studeerde hij rechtsweten schappen in Amsterdam. Hij promo veerde in 1918 cum laude op het proef schrift „De onderneming in het privaat recht", waarna hij zich als advocaat en belastingconsulent vestigde in Amster dam. Van 1923 tot 1928 was hij lector in het Romeins recht aan de katholieke universiteit in Nijmegen, daarna werd hij tot hoogleraar benoemd. Prof. Russel bekleedde een groot aan tal functies in het maatschappelijk le ven. Hij was o.m. voorzitter van de pen sioencentrale in de hoofdstad en van de vereniging van belastingconsulenten, voorts ondervoorzitter van de vereniging tegen vallende ziekte en van de Alexan der van der Leeuwkliniek in Amster dam, lid van de raad van toezicht van de Katholieke Economische Hogeschool in Tilburg. Sedert 1935 was prof. Russel commis saris, later president-commissaris van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad. De thans overledene was een derge nen die in de kritieke jaren toen het voortbestaan van „De Tijd" op het spel stond, het blad in stand hebben gehou den. Hij heeft vele publikaties in boek vorm over het belastingrecht en de naamloze vennootschappen, alsmede se ries artikelen in tal van bladen, op zjjn naam staan. De overledene was een gemoedelijk, doch tevens strijdbaar man, die liever harde waarheden sprak dan te zwijgen bij gepleegd onrecht. Dat zijn vrienden kring uitgebreid was, bleek bij zijn af scheid als hoogleraar te Nijmegen. Woensdag wordt om half elf in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van de H. Rozenkrans, Jacob Obrecht- straat 28, Amsterdam, een plechtige Re quiemmis opgedragen, waarna om kwart over twaalf de begrafenis volgt op het r.-k. kerkhof Buitenveldert aan de Amstelveenseweg. BOXTEL, 17 nov. Het aantal slacht offers van de brand in Boxtel is nu ge stegen tot zeven. In het Sint Elisabeth ziekenhuis in Tilburg is gisteren over leden de 32-jarige J. van Esch, de man die dinsdag 6 november op zo heldhaf tige wijze heeft deelgenomen aan het reddingswerk bij de brand. Hierbij kwa men van het gezin Beekmans de va der en vijf van de kinderen om het le ven. De nu overleden heer Van Esch was gehuwd en vader van een kind. WASHINGTON, 17 nov. (UPI). Volgens de Amerikaanse meteorologi sche dienst hebben Nederland en België in de komende vier weken niets goeds van het weer te verwachten. Hetzelfde geldt voor Engeland. Frankrijk, een groot deel van Duitsland en het zuiden va. de Scandinavische landen. Zware regenbuien en sneeuwval en ongewoon lage temperaturen zullen zich voordoen. Dit koude gebied zal zich naar het zuiden over de Middellandse Zee en een deel van Noord-Afrika uit strekken. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 17 nov. De temperatuur zal dit weekeinde op het niveau blijven lisgen dat normaal voor januari zou zijn. De temperatuur komt overdag maar weinig boven het vriespunt en des nachts komt lichte vorst voor. De depres sie die vanmorgen bij Londen lag, trekt naar noord-Frankrijk en doet de wind tussen zuidoost en oost inkraeht toe nemen In het zuidwestelijke deel van ons land is een sneeuwkans aanwezig. Ook zondag blijft de temperatuur dicht bij het vriespunt schommelen. ZONDAG Zon: 8.04-16.46 Maan: 23.19—13.49 MAANDAG Zon: 8.05—16.45 Maant &00-IA*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 1