Exclusieve fotoreportage van Hel Hieuwe Dagblad FASCINEREND CUPDUEL IN BEELD £et nieuwe dagblad DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 PAGINA 11 (Van onze speciale verslaggever) BOEDAPEST, 29 november De returnontmoeting voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor lands kampioenen, het treffen tussen de Hongaarse kampioensploeg Vasas en de Nederlandse kampioensploeg Feijenoord is geëin digd in een gelijk spel, namelijk 2-2. Door dit resultaat is een derde beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden, want de eerste ontmoeting in het Feijenoord-stadion leverde ook een gelijk spel (1—1) op. Woensdag 12 december zal in München de beslis sing vallen. Dan treden Feijenoord en Vasas voor de derde keer in het veld. Woensdagmiddag nog verklaarde Vasas' oefenmeester een beetje hoogmoedig: „wanneer wij erin slagen Moulijn en Bouwmeester te bedwingen dan hebben Wij de wedstrijd gewonnen!" Het is Vasas niet gelukt Feijenoords geest te breken. Hoewel zij ook in het hun vertrouwde Nèp-stadion te Boedapest met glanzende combinaties tot diep in Feijenoords verdedigingsblok drongen, lukte het Vasas' grillige talenten niet om het Rotterdamse team te verplette ren. De woorden van coach Illofsky „hamerden" nog in de hoofden van de Hongaarse voetballers toen zij het veld betraden. „In Boedapest moeten wij Feijenoord in een vaste greep houden. Zij mogen geen kans krijgen hun spel te ontplooien. Met twee, ja zelfs drie doelpunten verschil blijft Vasas de meerdereToen de rust aanbrak was het Vasas echter niet gelukt de Rotterdamse defensie open te rijten. In die defensie stond een in topvorm verkerende Hans Kraay met solide secondanten Kerkum en Veld hoen. In de gigantische voetbalarena te Boedapest onderscheidde zich naast stopper Hans Kraay linksbuiten Coen Moulijn, Feijenoords veelbesproken meest gril lige voetbaltalent. De tengere Moulijn stichtte gisteravond met zijn snelle rushes herhaaldelijk gevaar voor het heiligdom van Hongarij's nationale doelman Szentmihalyi. Een keer kon Kruiver ervan profiteren. Hij wipte de bal, die hij had opgevangen uit een voorzet van Moulijn over de liggende Szentmihalyi heen (zie 2e foto links). Op dat moment flitste tientallen lampjes aan op het scorebord, aangebracht hoog in de betonnen wand van het Nepstadion, De honderd fervente supporters van Feijenoord trokken ïich niets van de verkeerde spelling aan (zie foto links boven), maar juichten hartstochtelijk over Feijenoords eerste wel verdiende treffer (zie foto midden onderaan). Op dit elektrische scorebord verscheen drie minuten voor tijd de gelijkmaker van Vasas. De cijfers 2-2. De klok wijst nog drie minuten aan. Drie minuten scheidde Feyenoord in feite van een triomfale overwinnine. Dat de zege niet bij het Rotterdamse team terechtkwam is te wijten aan het ingrijpen van de Italiaanse arbiter Campanati, de Italiaan, die ook de wedstrijd België— Nederland floot. Hij wees Vasas drie minuten voor tijd een strafschop toe, omdat hij had geconstateerd, dat stopper Hans Kraay de bal met de hand had aangeraakt. Kraay verklaarde na afloop van dit fascinerende duel dat hij de bal niet met de hand had gespeeld. Het tweede doelpunt van Feyenoord, gescoord in de 14e minuut van de tweede helft heeft de fotograaf eveneens vastgelegd. Kruiver ontving de bal uit een voorzet van Moulijn. Feyenoords aanvalsleider rushte naar voren maar werd in zijn actie gestuit door een hardhandig ingrijpende Bakos. Kruiver tuimelde in de modder en de sneeuw. Scheidsrechter Campanati wees een strafschop toe. Aanvoerder Kerkum stelde zich op. Oe droge knal waarmee Kerkum de bal vaart gaf was Szentmihalyi te machtig (zie foto rechts boven). Het besliste gebaar waarmee scheidsrechter Campanati optrad toen Kruiver onzacht met de moddersneeuw in het Nep-stadion kennismaakte heeft onze fotograaf eveneens in beeld gebracht. Hij wijst met uitgestoken hand naar de witte (onzichtbare) stip, terwijl Vasas' achterhoedespelers ontzet toekijken. Doelman Szentmihalyi (links) schijnt van de prins geen kwaad te weten. Hij had de bal reeds opgepakt om een doelschop te nemen, (zie foto rechts onder). Voor Reinier Kreijermaat is de wedstrijd minder gunstig verlopen. In de zware „battle for life" viel trouwens ook een Hongaarse speler als slacht offer, namelijk linksbinnen Laszlo Pal. Vijftien minuten voor de rust raak te Kreijermaat geblesseerd aan zijn knie. Hij viel even uit (in die periode scoorde Kruiver voor Feijenoord), maar spoedig hierna nam Kreijermaat hinkend en strompelend weer aan het spel deel. Nu als rechtsbinnen ter wijl Libregts naar de hem vertrouwde halfplaats trok. Kreijermaat heeft de wedstrijd uitgespeeld. De sympathieke, stevig gebouwde „steunpilaar van Feijenoord verklaarde na afloop: natuurlijk was ik in een normale competitie-wedstrijd uitgevallen. In zo'n ^wedstrijd kun je echter geen man missen. Mijn knie deed erg veel pijn. Maar ik heb de eindstreep gehaald. Toen de scheidsrechter voor de laatste keer floot werd de hevig hinkende Kreijermaat door Klaassens (links) en Franz Fuchs, de coach van het Rotterdamse team (rechts), gesecondeerd door een trouwe supporter (ge heel rechts) van het veld gebracht. (Zie foto links onder).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 11