In 'ongelooflijk' bekerduel FEIJENOORD brengt ontredderd Vasas op rand van de afgrond In München moet na gelijk spel van 2—2 de ontknoping komen dubieuze strafschop REDT DE HONGAREN Mevrouw, profiteer ervan i T^ttcVt f*-# L Rolz Bennett optimistisch over herstel betrekkingen „Mensen in nood" roept op tot hulp aan Algerije SPA bruynzeel Bespreking van Boek en bouiljojl AL 30 JAAR HET GROTE MERK ONDER DE KLEINE SIGAARTJES CROSSAN schiet Ierland naar de zege op Polen Voor overleg naar Den Haag Van Houwelingen traint Volewijck Afgelaste sport evenementen Indonesië voert excuses aan Miljoenen mensen lijden gebrek kinderen ziek en ondervoed BRONWATERS SPA Sinterklaas een kleurenfeest Handi kleurpotloden .2 het nieuwe dagblad DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 BUDAPEST, 29 nov. In München, op 12 december a.s. "He dagen na SpartaFeijenoord v°or (je competitie zal het Roeten gebeuren. Voor de derde keer komen dan tegen elkaar de voetbalkampioenen van Nederland en Hongarije, Feijenoord en Va- ®as> om deze keer onherroepelijk, oesnoods door middel van het lot, UR te maken wie de kwart-eind tijden van het toernooi om de Europese voetbalbeker haalt, feijenoord en Vasas hebben na melijk gisteren voor de tweede achtereenvolgende keer tegen el kaar gelijk gespeeld. Veertien uagen geleden in Rotterdam '.I—1) en nu, op e enmeer voor IJshockey dan voor voetbal ge schikte „grasmat" van het Nép- stadion, met 22. Een onge- droomd resultaat, dat gelijke spel van Feijenoord, bevochten op het op eigen grond zo moeilijk te be strijden Hongaarse kampioens team? Natuurlijk, tevoren hoopte men in stilte slechts op een gelijk spel en als uitslag is deze 22 schitterend. Maar er gebeurden nog ongelooflijker dingen, gister avond. Feijenoord leidde vier mi nuten voor het einde nog met 12! Een zeer dubieuze straf schop heeft Vasas moeten redden van de schande van een nederlaag op eigen terrein. Vasas was op dat ogenblik reeds volledig ont redderd. rim Trieste climax icaps sterk dekkend absoluut gifvrij 3.35 acht feestelijke bonbons van DROSTE JAPONAISE PIERRETTE i B 12 december!!?? Reconstructie race-ongeluk STIRLING MOSS ONDER HYPNOSE J#®#*, 75 et bouillon is kracht bouillon VOETBAL IN EUROPA F. C. Milaan in kwart finale Europa Cup Bekerwinnaars Rp-sfruur grijpt in C. Wagenaar treedt af Spelen van Gemenebest Twee wereldrecords van Linda Ludgrove en Australisch team Voor uitsluiting van Israël en Formosa op Aziatische Spelen SPINWIEL VRIJMOED VIEUX Ruim tien mille van expositie voor Perzië DE WAARHEID EN DE RECHTER THUISKOMST LOSGESLAGEN JEUGD MEER DAN LIEFDE VERVAAGD SPOOR Sportflitsen sedert eeuwen een der meest gerenommeerde voor uw gezondheid en voor uw genoegen Met een liter SOURCE DE LA REINE ipeëtC: 20 kopjes heerlijke koffie of 8 a 9 kopjes echte thee =a (Advertentie) (Advertentie) Wat is het overigens een schitterend fenomeen, dat bëkervoetbal-van-kam- pioensteams. Het raakt je in merg en been; zowel spelers als toeschouwers. Het springt van de ene opwinding over in de andere. Dan kan het gebeuren, dat tot het laatste ogenblik de span ning zo intens is, dat zoals nu ook weer zelfs de venijnigste kou wordt vergeten, datsneeuw, ijs en modder voor geen speler meer een beletsel is om negentig minuten écht te voetbal len. Dan hebben de 99.000 toeschou wers, die de beschikbare plaatsen on bezet lieten omdat zij het beeldscherm bij de warme kachel prefereerden, volkomen ongelijk en achteraf spijt, dat zij het voorbeeld van de 6000 wèl aanwezigen niet hebben gevolgd. Bekervoetbal op zijn best, dat heeft dit tweede duel tussen Vasas en Fejjen- oord ons, die ons gelukkig voelden er bij te zijn, laten zien: De spanning tot de laatste secon den. Feijenoord vooral deed in de laatste vier minuten na de fatale strafschop nog een uiterste poging om toch de winst te forceren en was daarin wellicht zelfs geslaagd als de grensrechter een volkomen legale doorbraak van Bouwmeester niet had gestuit door ten onrechte voor buitenspel te vlaggen. De sensatie. Liefst drie van de vier doelpunten kwamen uit een strafschop. Twee voor Vasas, één voor Feijenoord. De opwinding rond het scorever loop. Na 34 minuten 1-0 voor Vasas, maar vier minuten vóór de rust door Kruiver gelijk en een kwartier na rust En dan het leed. Kreijermaat werd acht minuten vóór de rust van het veld gedragen (voetbalknietje), kwam na de rust weliswaar met een omzwachteld been terug, maar was toch niet meer dan een zielige, van pijn krimpende figuur, die zich uit sluitend hinkend op zijn gezónde lin kerbeen kon voortbewegen. (Ja, u leest het goed: Feijenoord werkte zijn achterstand van 1-0 weg, toen het met slechts tien snelers op het veld was). De voor Feijenoord trieste climax van deze wedstrijd was natuurlijk de strafschop waarmee Vasas op 2-2 kwam. Een onverdiende strafschop. „Moet ik", zo brieste Hans Kraay, Feijenoords spil, na afloop, .,met de handen op de rug vastgebonden de te genstander tegemoet gaan? Kan ik het helpen, dat er van nog geen vier me ter afstand tegen mijn arm wordt ge schoten?" Maar ook om een andere reden was het geei: strafschop. Achter de scheidsrechter stond de grensrech ter driftig te zwaaien, toen Kraay zich naar de Hongaar, die de bal aan de voet had, spoedde. Twee spelers van Vasas stonden op dat ogenblik, vlak voor het doel, buitenspel. De scheids rechter zag de zwaaiende grensrechter echter te laat. Toen had hij al naar de strafschopstip gewezen Een „home referee" was de scheids rechter Campanati echter beslist niet. Dat blijkt reeds uit het feit, dat hij twee spelers van Vasas een waarschu wing gaf. Dat liet hij ook zien, toen hij Feijenoord de strafschop toekende, die de Nederlandse kampioensploeg de voorsprong van 1-2 bracht. t>e heer Campanati leidde uitstekend. Hij liet, en dat was bij deze terreinomstandig heden heel verstandig, van beide kan ten niets toe, was daarbij zeer objec- tief, maar maakte helaas één fout; een voor Feijenoord min of meer fatale fout. Laat Feijenoord echter niet wanho pen voor de beslissingswedstrijd in München. Heeft het niet een schitteren de prestatie geleverd, hier in Budapest. Bedenk eens hoe gehandicapt het in het veld verscheen. Van der Gijp moest het laten afweten. De zondag tegen MVV opgelopen blessure was i. De „eerste invaller Bennaars. was er niet genezen. voor Van der Gijp, -- niet. Huiselijke plichten hadden hem genoopt op het allerlaatste moment af te zeggen. Schouten, de tweede rempla- cant, was ook al verhinderd om de reis mee te maken. Daarom werd Kreijermaat naar de voorhoede ver schoven en viel Libregts in de midden linie in. Bovendien durfden de leiders van Feijenoord het, gezien de terrein- omstandigheden, niet aan de pas van ln elke doos van 12 stuks een Bruynzeel Arendspeldje de rust plotseling Feijenoord op winst toen Kerkum een strafschop benutte: 1-2; een situatie die eerst vier minuten voor het einde toch nog veranderde. Het bikkelharde gevecht. De drie strafschoppen zeggen al veel. Maar nog meer spreekt het feit dat twee spelers van Vasas een officiële waarschuwing kregen, die de Itali aanse scheidsrechter Campanati zal melden aan de Europese Voetbal unie. Er spreekt ook uit, dat Vasas zijn toevlucht heeft moeten nemen tot onoirbare middelen om Feijen oord in bedwang te kunnen houden. Had men tevoren durven verwach ten, dat Feijenoord zich zó schette rend zou weren? (Advertentie) een amandel-zuivere marsepein in een omgeving van pittige crème liqueur d'apricot 100 gram f. 1.30 een zacht-vloeiende crème cara mel de moka op een fond van mild- geurige marsepein 100 gram f. 1.15 J 9 9 altijd welkom De uitgeversmaatschappijen W. de „f® te Zeist en Van Loghum Slate- us te Arnhem zijn begonnen met een nieuwe serie uitgaven die zij Palla- uium Paperbacks noemen. De vol gende boeken zijn in deze reeks ver- p schenen: e teimschrift der aarde, door prof. dr. I. M. van der Vlerk en prof. dr. PU H. Kuenen. Drie miljard jaar geschiedenis van ue aardkorst en van planten en die- en mensen daarop vindt men in uit boek beschreven. 'ogra/ie van de jysika, door prof. dr. G. Gamow. Een geschiedenis van de grote ont dekkingen in de natuurkunde, van Pythagoras tot de atoomtheorieën van onze dagen. Ggas, door Georges Charensol. ^nn Gog/j. door Raymond Cogniat. t^ézanne, René Huyghe. -naga 11, Marcel Brion. icasso, Jean Cassou. Vijf handzame boeken uit de serie over Groten in de schilderkunst, uit gegeven bij A. W. Sijthoff te Leiden. !n elk deeltje zijn 36 gekleurde re- Huisbezoek, door mr. L. C. Baas en J. H. Vermeulen, s. tlieol. drs. De resultaten van gesprekken in een speciale studiegroep onder leiding van het Nederlands Pastoraal Insti tuut vormen het uitgangspunt van dit werk. De Horstink-lessen over liet huwelijk. De cursus, die op het landelijk Cen trum voor Katholieke Actie over het huwelijk werd gehouden, overzich telijk gebundeld. Een andere tijd vraagt een andere kerk, door mr. drs. C. J. Gtraver. Het verslag van een peiling ter ver krijging van concrete suggesties ter vernieuwing van de kerk. De rider als medespeler, door dr. W. A. 't Hart. De schrijver geeft hier een eenvou dige inleiding tot de sociale psycho logie om de leek een algemene oriëntatie te geven. (Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht). Over de betekenis der sacramenten, door Otto Semrrrelroth s.j. (J. J. Romein en Zonen) vertaald door Jules Verstraeten. een operatie herstelde Bergholtz in de strijd te brengen. Voor hem keerde de jonge, onervaren, maar van strijd lust blakende Hordijk in de ploeg te rug. Over strijdlust gesproken: ieder een, en dat was hartverwarmend om te zien, heeft gestreden tot het uiter ste. Laat Feijenoord bovendien niet wanhopen voor de derde wedstrijd tegen Vasas, omdat het andermaal heeft getoond Vasas in ernstige moei lijkheden te kunnen brengen. Het had tot héél kort voor het einde zijn voorsprong van 2-1. Het kreeg, toen het op winst stond, zelfs nog enkele zeer fraaie kansen op een doelpunt, op een score die onherroepelijk be slissend zou zijn geweest. Zo storm de Kruiver nog eenmaal ongehinderd op het Hongaarse doel af en pal er na was het ook slechts een kwestie van centimeters of Bouwmeester had raak geschoten. Dergelijke open sco ringskansen heeft Vasas niet gehad en dat terwijl de Hongaarse kampi oensploeg toch lange perioden ken de, waarin zij fel in het offensief was en Feijenoord sterk onder druk zette. Fejenoord bleef bij al die aan vallen echter steeds op de been. Het moest weliswaar een reeks hoek schoppen toestaan, het greep bij gladde Hongaarse combinaties ook wel het nodige aantal keren mis met name Veldhoen in de eerste helft maar steeds slaagde het er in zich te hergroeperen en uiteinde lijk de verdediging te sluiten. Pieters Graafland kreeg het beslist niet uit zonderlijk druk of zwaar. Op 12 december zal nu dus de ont knoping zijn van dit Europese beker duel. Het was voor Feijenoord triest, dat het tot deze derde wedstrijd is ge dwongen door een strafschop, die geen strafschop was, maar daar staat te genover dat Vasas wat de krachtsver houdingen betreft, wel een gelijk spel verdiende. Bepaald in het voordeel van Feijenoord is echter, dat Vasas ken nelijk de grootste moeite heeft met het maken van doelpunten. Dat werd reeds verondersteld tijdens de wed strijd in Rotterdam en dat is nu wel heel duidelijk aan het licht gekomen. RUUD VAN DEN HENDE NEW YORK, 29 nov. De Britse auto-coureur Stirling Moss wil met be hulp van hypnose proberen achter de oorzaak te komen van het ernstige race ongeval dat hem Paasmaandag op net circuit van Goodwood is overkomen. Moss geeft toe dat het een vraag is of hij ooit weer aan races zal kunnen deel nemen. Moss zou zich mets meer her inneren van het ongeluk en hoopt dat oe hypnose uitkomst zal bieden. De 20-jarige Westduitse student Losch heeft gisteren in Miami Beach voor de vijfde maal de wereldtitel kunst- rijden op de rolschaats behaald. Bg de dames zegevierde de negentienjarige Zwitserse secretaresse Franzi Schmidt. (Advertentie) tabietiM Tijdelijk extra voordelig 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f.1.- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts Fijn-gekruide Knorr bouillon uit kostelijk, mals vlees. Proef 'tin zelfgemaakte soep, als smaakverfijner in 101 gerechten en'puur als drinkbouillon. Heerlijk! In het bekende handige blikje Ook in 20 stuks verpakking f. 3. BELFAST, 29 nov. Het voetbalelf- taf van de Ierse vrijsta ut heeft zich gisteravond gekwalificeerd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen door een zegen van 2-0 over Polen. De Ieren wonnen eveneens de eerste wed strijd met 2-6. De wedstrijd had een bijzonder tintje door het heroptreden van Johnny Cros san, de Ier die enkele jaren geleden door de Britse voetbalbond voor het leven geschorst werd en daarna ln Sparta en Standard Luik van zich deed spreken. Toen onlangs zijn schorsing werd opgeheven, verhuisde hij naar Sunderland. Zijn optreden gisteren was het eerste op vaderlandse bodem sinds drie jaar. Hij zette deze hernieuwde kennismaking extra luister bij door het eerste doelpunt te maken en ook in het tweede een groot aandeel te hebben. GLASGOW Het Schotse league team won gisteren met groot verschil, 11-0, van de Ieren. BURMINGHAM Een Engels jeugd- elftal van spelers beneden 23 jaar won gisteren met 5-0 van Griekenland. IPSWICH FC Milaan heeft zich ge kwalificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Weliswaar verloren de Italianen gisteravond van Ipswich met 2-1, maar zij hadden de eerste wedstrijd in Milaan met 3-0 ge wonnen. NAPELS Napels en Ujpest zullen een derde wedstrijd moeten spelen om uit te maken welke club zich zal plaat sen voor de kwartfinales van de Euro pese beker voor bekerwinnaars. Zowel in Boedapest als gisteravond in Napels kwamen de twee niet verder dan een gelijk spel. BRATISLAVA Dank zij een over winning van 1-0 op Lausanne plaatste Slovan Bratislava zich voor de kwart finales van het toernooi om deze beker FRANKFURT In het toernooi van Jaarbeurssteden heeft Leipzig gisteren met 1-0 gewonnen van Ploesti, Roeme nië. Na de 1-0 van de vorige keer is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 29 nov - Het be stuur van (le Ere-Divisieclub De Vole- wtickers heeft ingegrepen in het beleid van de Commissie Betaald Voetbal, na dat deze commissie de vorige ween was ingegaan op een brief van en'S® eerste-elftalspelers het team van het vorig jaar weer geheel op te stellen. Het bestuur heeft daarom als opvolger van de overleden trainer Dan® de Jongh de achtendertigjarige Piet van Houwelingen, een oud-speler van het eerste elftal, in dienst genomen. Deze heeft wat het eerste elftal betreft, vol ledige volmacht gekregen. De voorzit ter van de commissie Betaald Voetbal, de heer G. Wagenaar, zag hierin een reden om zlin functie neer te leggen. De heer Van Houwelingen traint op het ogenblik West-Frisia. Hvj zal dit blijven doen. Twee avonden PeJL week komt hij dan naar liet Mosveld. Op hun derde trainingsavond zullen de in de zaal onder handen worden geno men door de Hongaarse conditietrainer Zsiros, een leerling van het ciub. DEN HAAG, 29 nov. De Koninklijke Atletiek Unie heeft alle atletiekevene- menten voor dit weekeinde afgelast. Dus o.a. de nationale cross in Den Haag. Ook de Koninklijke Nederlandse Kracht sportbond heeft alle evenemen ten voor zaterdag en zondag afgelast. De vier regionale Automobiel Sport clubs hebben de rit om het eerste Ne derlandse kampioenschap betrouwbaar heidsritten voor teams, die zaterdag m Barneveid zou starten, verschoven naar zaterdag 2 februari a s. Wél door gaan alle voetbal- waterpo lo-, zwem-, handbal-, korfbal- en tafel tenniswedstrijden. De KNVB verzoekt de clubs echter de vlaggen halfstok te hangen en voor het begin van de wedstrijd een minuut stilte in acht te nemen. PERTH, 29 nov. Op de spelen van het Gemenebest veroverde de vijftien jarige Engelse zwemster Linda Ludgro ve haar tweede gouden medaille; nu op de 220 yards rugslag in 2 min. 35.2 sec. Met deze tijd stelde zij het wereld record 0,4 sec. scherper. De Australi sche zwemcracks Phelps, Rose, Doak en Dickson zwommen de 4x110 yards vrije slag in de nieuwe wereldrecordtijd van 3 min. 43.9 sec., een verbetering van 1.2 sec. van het reeds op hun naam staande record. De winnaars van de andere nummers waren: finale 220 yards vlinderslag heren: Kevin Berry (Austr.) 2 min. 10.8 sec. 4x110 yards wisselslag esta fette: Australië 4.12.4. 4x110 yards vrije slag estafette: Australië 3.43.9. DAMES, finale 110 yards schoolslag: Anita Lons- brough (GB) 1 min. 21,3 sec. LAUSANNE, 29 nov. Het Indone sische organisatiecomité van de Azia tische Spelen 1962 heeft gisteren tegen over het I.O.C. beweerd op geen enke le wijze verantwoordelijk te zijn voor de uitsluiting van Nationalistisch Chi na en Israël aan de Spelen. De Indo nesiërs voeren aan dat zij indentiteits- kaarten naar Formosa en Israël heb ben gezonden voor alle deelnemers die hadden ingeschreven. De identiteits kaarten zouden echter zijn gestolen door onbekenden, die de lege envelop pen vervolgens doorzonden. Toen die gearriveerd waren was het voor de In donesiërs te laat nieuwe kaarten te la ten drukken. Alle pogingen om de da ders van de diefstal te achterhalen zijn op niets uitgelopen. Op 8 februari zal het I.O.C. beslissen of Indonesië verantwoordelijk is voor de uitsluiting. (Advertentie) U proeft er de echte Franse Cognac inl (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL, 29 nov. De Guatemal- teek Rolz Bennett, die tijdelijk als V.N.-bestuurder van Nieuw-Guinea is opgetreden, is optimistisch over een spoedig herstel der diplomatieke be trekkingen tussen Den Haag en Dja karta. „Er is", zei hij gistermiddag bij zyn aankomst op Schiphol, „geen reden om niet optimistisch te zijn, nu alle belemmeringen uit de weg zijn geruimd en het op Nieuw-Guinea alle maal goed gaat". Hij ontkende bij een eventueel herstel der betrekkingen een rol te spelen: „dat is een vraag der beide regeringen". Na de bestuursoverdracht aan dr. Abdoh, de zestiende van deze maand, is Rolz Bennett naar Djakarta gegaan om er met minister Soebandrio, gene raal Nasoetion en andere leden van de Indonesische regering aangelegen heden betreffende Nieuw-Guinea te be spreken. Op weg naar Pakistan waar hij de regering ging bedanken voor haar diensten inzake Nieuw-Guinea had hij in Bangkok een korte ontmoe ting met president Soekarno, die toen van Tokio op weg was naar huis. „Geen commentaar", was het ant woord op de vraag naar Soekarno's mening over Nederland. „Sprak hij over Nederland?" De V.N.-functionaris ontkende lachend zich dat te herinne ren. Rolz Bennett kwam gisteren per KLM-machine aan uit Madrid, waar hij zijn dochter had bezocht. Van daag zou hij in Den Haag besprekin gen voeren met de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mr. Th. H. Bot en de secretaris-generaal van Buitenlandse Zaken, mr. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken. Daarna stonden besprekingen met een aantal ambtenaren op het programma. Ba ron Van Tuyll van Serooskerken zou hem een lunch en staatssecretaris Bot zou hem een diner aanbieden. De voormalige V.N.-bestuurder, die voordat hij pp de luchthaven de pers te woord stónd, een gesprek van twin tig minuten had met twee ministeriele vertegenwoordigers uit Den Haag, weigerde détails mee te delen betref fende zijn overleg aldaar. Ook over Soekarno's streven naar een vervroeg de overdracht van wat Rolz Bennett telkens noemde „New Guinea - West Irian" liet hij zich niet uit. Misschien zou hy vandaag, na afloop van het overleg meer kunnen zeggen, zo sut hij te verstaan, óók over hetgeen mj morgen in Brussel met de Europese Commissie van de EEG gaat bepraten met betrekking tot projecten van de gemeenschap op Nieuw-Guinea. Rolz Bennett toonde zich zeer getroffen door het overlijden van prinses Wilhel- mina. (Advertentie) DEN HAAG, 29 nov. De inzame ling op de tentoonstelling „700 jaren Perzische kunst" ten bate van de slachtoffers van de ramp in Perzië heeft 10.262,20 gld. opgebracht. De ver loting van een miniatuur heeft daar in 3900 gld. bijgedragen. Het restant is afkomstig van een bijslag op de ca talogus en uit een op de tentoonstel ling geplaatst busje. Het totaalbedrag is overgemaakt aan het genootschap Nederland-Iran en zal gebruikt worden ten bate van de ge troffen scholen in het rampgebied. •S-HERTOGENBOSCH, 29 nov. De Stichting „Mensen in nood", die in samenwerking niet „Caritas Inter- nationalis" en „National Catholic Wel fare Conference" een hulpactie voor Algerije op touw heeft gezet, heeft eisteren weer een lading zeep, zeep poeder en babypoeder, tezamen drie ton uit Amsterdam naar Algiers ver zonden. De stichting heeft reeds zes en halve ton kleding naar Algerije ver zonden. Voorts is 25.000 gulden overge maakt voor de aanschaf en inrichting van een soort rijdende polikliniek voor de dokterspraktijk op het platteland van Algerije. De hulpverlening omvat de verzending van voedsel, kleding en dekens, de verstrekking van melk aan kinderen, de bouw en inrichting van weeshuizen, het verstrekken van land bouwwerktuigen en de bouw van scho len en poliklinieken. In een oproep tot de Nederlandse bevolking zegt de stichting, dat dit alles nog maar heel weinig is, als men het ziet naast het enorm vele, dat nog nodig is. De oorlog en terreur in Alge rije hebben daar een nood-situatie doen ontstaan, waarvan men in West-Europa de omvang nog met beseft Vnf miljoen mensen lijden gebrek; ze hebben geen of onvoldoende voedsel, kleding. Onge veer de helft van deze vijf miljoen mensen zijn kinderen beneden veertier jaar, van wie de meesten Ujden aan t.b.c'. of Engelse ziekte. Deze kinderen hebben het zwaarst te lijden van de rampzalige toestand. Zij zijn het ergst ondervoed: zij hebben geen gelegen heid tot het volgen van onderwijs want de meeste scholen en er waren er al veel te weinig zijn verwoest en bovendien is er een ont stellend tekort aan leerkrachten. De kinderen gaan gekleed in lompen. Veel kinderen hebben tijdens de binnenland se strijd hun ouders verloren en zwer ven nu rond zonder eigen huis. Voorts ontbreken in Algerije de nood zakelijke medische voorzieningen. Vol gens recente gegevens van het Inter nationale Rode Kruis zijn er in Algerije op het ogenblik slechts zeshonderd art sen. Er zijn weinig of geen ziekenhui zen of klinieken. De boeren zgn dooi de oorlog van hun landerijen en boer derijen verdreven en vinden nu, bij hun terugkeer slechts ruïnes en velden vol onkruid; zij hebben geen. huisraad meer, geen landbouwwerktuigen, ge zaai-graan, zodat, als er niet snel g holpen wordt, ook volgend jaar niet geoogst kan worden. Op elk terrein waar nood heerst Boeken van Hildegard J. Kaeser die nu wel als een van de succesrijkste Zwitserse schrijfsters beschouwd mag worden. Zij weet op diepgaande wijze de menselijke problemen die ons allen raken te beschrijven. Het is een verademing haar romans te lezen en mede te leven met de figuren, die zij oproept. Het zijn opbouwende positieve boeken. prijs f 9,50 per exemplaar verkrijgb. in de boekhandel NIJGH VAN DITMAR Ook Cairo heeft zijn kandidatuur voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen 1968 ingetrokken. Het ijshockeyteam van Zweden, de huidige wereldkampioen heeft gisteren opnieuw een nederlaag tegen zijn Tsje chische tegenstanders moeten incasse ren: 4-2 (0-0 1-1, 3-1). De Duitse voetbalster Schnellinger heeft gisteren een aanbod van 500.000 mark afgeslagen om voor een Italiaan se club te gaan spelen. (Advertentie) moe' er geholpen worden of voorzie ningen getroffen worden; er is enorm veel nodig, aJdus de stichting „Mensen in nood", die is gevestigd in 's-Her- togenbosch (gironummer 111122). Ook de Oecumenische stichting voor Hulp aan Kerken en Vluchtelingen te Utrecht (gironummer 5261) is op dit terrein werkzaam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 13