De Gemeenteraad herdenkt W ilhelmina prinses Burgemeester mr. J. Heusdens: „Gevoelens van dankbaarheid zullen de boventoon voeren" heetman Gebouw C.B. aan Blaak open Geheugen-hulp VDV-tiental kampioen hoofdklasse Rotterdam Vier promotiewedstrijden kans op plaats in provinciale klas LTM en LTJ van Maasland en Schipluiden op excursie HAARD DOOR DE VLOEK APARTE FAUTEUILS EXCLUSIEVE INTERIEUR-VERZORGING heetman Gemeenteraad van Maasland E.N.C.K. viert St.-Nicolaasfeest Damcompetitie Uitstekende scholing voor de toekomst Uitspraak in Euromast-zaak Stalbrand in Adrianastraat SAMEN NAAR DE FILM- JA, GEZELLIG Blij dorp-portie 40 jaar in diehsi bij Diergaarde De krant kunt U niet missen, geen dag HET NIEUWE DAGBLAD DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 PAGINA 4 mm T eleg ram aan Koningin Adres Eén vorstin IÉIh LIJNBAAN 92 Gevonden voorwerpen Lichte hersenschudding Bede Traditie v/h TOORENBURG en DAMME MET CERTIFICAAT Een heetman service die V volmaakte zekerheid schenkt LIJNBAAN 92 Op dakverdieping zag men wat in entreehal gebeurde SCHIEDAM Si VT5S 'Zn d. M»*™ Burgerlijke stand VLAARDINGEN Agenda Rotterdam De rumoer ige Twentiesnsome nke it hot" - fiim ais een wm mmm Advertentie VLAARDINGEN, 29 nov. De gemeenteraad van Vlaardingen herdacht gistermiddag de persoon van prinses Wilhelmina. Burge meester mr. J. Heusdens sprak naar aanleiding van het overlijden van prinses Wilhelmina een rede uit. Burgemeester Heusdens meende dat prinses Wilhelmina voor de ouderen een moeilijk begrip was, omdat ook na haar aftreden als koningin in 1948 zij als ko- ningin Wilhelmina en nu als de konin gin-moeder werd gezien. Denkend aan j de jeugd, zoals de ouderen die vroeger beleefden, of de jeugd zoals nu de kin- j deren doormaken, zei de burgemeester dat prinses Wilhelmina het onbezorgde de jeugd eigen wel nimmer haar deel zal zijn geweest. Zij werd immers al op tienjarigs leeftijd door het overlijden van haar vader koning Willem III zelf koningin. In de acht jaren dat haar moe der koningin Emma als regentes het ko ningschap op voortreffelijke wijze heeft waargenomen, moeten de lasten op haar als kind en later als jong meis- j je hebben gedrukt, als voorloper van datgene wat haar op achttienjarige leef tijd te wachten stond. Burgemeester Heusdens meende dat mede tegen deze achtergrond het leven van de thans ont slapen oud-Landsvrouwe gezien moest worden. VLAARDINGEN, 29 nov. Bur gemeester mr. J. Heusdens heeft gistermiddag namens de gemeente raad en de burgerij van Vlaardin gen een telegram van rouwbeklag verzonden aan koningin Juliana. De tekst van het telegram luidt: Aan Hare Majesteit Koningin Juliana Paleis Soestdijk De Raad der gemeente Vlaardin gen heeft heden in een plechtige openbare zitting Uwer Majesteits overleden moeder. H. K. H. Prin ses Wilhelmina herdacht. Het zij mij vergund Uwe Majes teit, mede uit naam van de Bur gerij van Vlaardingen, de innige deelneming te betuigen met dit voor Uw Huis en voor geheel Ne derland zo smartelijk gebeuren. Moge God en de Uwen sterken in deze droevige dagen en moge dit bewijs van medeleven Uwe Majesteit mede de overtuiging schenken, dat het verlies, door Uw Huis geleden, iedere Nederlander als ware het persoonlijk heeft ge troffen. De burgemeester van Vlaardingen. Toen prinses Wilhelmina op 31 aug. 1898 regerend vorstin werd, richtte de gemeenteraad van Vlaardingen tot haar een adres, waaruit burgemeester mr. J. Heusdens gisteren citeerde: „Moge God uw jeugdige krachten sterken tegen de beproevingen uwer grootse taak en door uw troon blijvend te behoeden voor onheil en rampen, uwe regering zegenen en vruchtbaar doen wezen voor het dierbaar vader land. Burgemeester Heusdens wilde, de lan ge regeringsperiode van koningin Wil helmina onverziende, daarbij zeker niet voorbijgaan aan de contacten, welke in die tijd zijn gelegd tussen haar en Vlaar dingen. Behalve enkele incidentele be zoeken werd de band tussen de kónin gin en de stad nauw aangehaald in 1924, toen koningin Wilhelmina aan Vlaardingen een officieel bezoek bracht. Het behoeft geen verwondering dat bij dit bezoek Vlaardingen zich nog opmaak te als belangrijke visserij-gemeente, zei burgemeester Heusdens. I De dochter van prinses Wilhelmina, j koningin Juliana, deed Vlaardingen de eer aan. persoonlijk dit carillon in wel luidende werking te stellen op de 7e augustus 1950. „Maar hoe verheugend deze directe contacten met haar voor Vlaardingen ook zijn geweest, van veel groter be lang is datgene wat zij voor ons gehele land, en daardoor voor Vlaardingen me de, als vorstin heeft betekend", zei burgemeester Heusdens. Burgemeester Heusdens vond het ken merkend voor koningin Wilhelmina. hoe zij in wijsheid en eenvoud afstand deed van de titel koningin, om haar laatste levensjaren door te brengen als H.K.H. Prinses Wilhelmina, daarmede sym boliserende. dat wij slechts één vorstin kennen. „Moeilijk is haar leven ongetwijfeld geweest", zo vervolgde mr. Heusdens, doch zij heeft zich altijd geschraagd ge weten door een sterk en innig Godsver trouwen. Daarvan spreekt welhaast iede re bladzijde van Haar boek „Eenzaam maar niet alleen". „Gisteren zijn wij er getuige van ge weest, hoe ons volk voor een goede zaak grote kollektie sierlijke gouden dameshorloges met gouden band van af 390,- filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. VLAARDINGEN, 29 nov. Van den Boom. Oosterstraat 14,b. damesportem. met inh. enig geld en huissleutel; Van der Putten, Joh. Westerweelstraat 30, crème portem. met inh.; Van der Moo- ren, Petuniastraat 33, b portem. met, inh.; Riedijk, Oosterstraat 43, br. portem (beurs) inh; Stout, Prins Hendriklaan 148 beige damesportem. met inh- en foto's; politie bureau, Delftseveer 6 br. dames- portém. met inh., br, portef. inh. pasfoto. Van Schagen, Van Wesembekestraat 37, sjaal (afhalen voor 17.00 uur); Van der Weerd, Floreslaan 54a, mohair sjaal; De Bruijn, De Ruijterstraat 34, wit kind schoentje; Appels. Lobeliastraat 9c. jon genspet. Goudswaard, Mr. Verschuur straat 78, geruite sjaal; Meerman, Bm. Pruissinge, 100a. br. glacé dames handschoen; Portier H.V.O. Schiedamse- dijk 2, 1 paar damesglacé handschoenen; Van Toor. Oranjelaan 10, donkerrode dameshandschoen; Kortleven, Dijklaan 7, 1 paar groene herenwanten; Sonneveld, prof. Teldersstraat 342, 1 paar dames glacé handschoenen; Zaalberg, Ceram- straat 9, rode meisjeshandschoen: Van VLAARDINGEN, 27 nov. Omdat de bestuurder van een personenauto dins dagnamiddag op de Industrieweg links af sloeg, zonder op het overige verkeer i te letten, vond een aanrijding plaats met een achteruitrijdende wagen. De bestuur- der van de eerste auto, de 25 jarige F.H. liep vermoedelijk een lichte hersen schudding op. MAASLAND, 29 nov. Vanavond om zeven uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Aanwijzing gemeente-arts. Voorstel van B. en W. tot het doen van een uitkering in eens aan het personeel in dienst der gemeente. Prae-advies inzake wijziging van de wethouderssalarissen. Voorstellen van B. en W. inzake vast stelling van de gemeentelijke vergoeding over 1961 aan de alhier gevestigde bij zondere scholen. Voorstel van B. en W. i.z. verhuring van de woning Doelstraat 20. Voorstel van B. en W. i.z. verbetering van de verlichting van het kruispunt op Rijksweg 20. Advertentie alle scheidsmuren van rang, stand en Buren Noordvliet 38 Maassluis, 1 paar geloof kan vergeten. Vandaag en in debruine herenhandschoenen: Van Vliet, komende dagen zal ongetwijfeld m de- p K B -straat 44, zw. damesglacéhand- zelfde nationale eendracht ons medele i ven uitgaan naar het koninklijk gezin. dat een moeder en grootmoeder heeft verloren, maar ik durf te zeggen, dat I boven gevoelens van droefheid, die van dankbaarheid bij allen de boventoon zul- J len voeren. Dankbaarheid, dat wij j Wilhelmina zo vele jaren als waarlijk grote Vorstin en als lid van ons Konink lijk Huis hebben mogen bezitten. openbare en grootscheepse actie in een korte spanne tijds de gelden bijeen bracht, waaruit de aanschaffing van het z.g. Oranje-carillon werd bekostigd. Het carillon heeft 47 klokken, waarvan de grootste de naam „Wilhelmina" draagt, net carillon is, zoals bekend, aange bracht in de toren van de Grote Kerk. Met de bede „Moge deze bijzondere Vrouw rusten in vrede", besloot bur gemeester mr. J. Heusdens zijn her denkingstoespraak tot de gemeente raadsleden van Vlaardingen, die daar na enige ogenblikken van stilte in acht namen. Advertentie De Vlaardingse visserij heeft trou wens ook, nadat zij niet meer het al lesbeheersende kenmerk van Vlaardin gen was, nimmer de banden met prin ses Wilhelmina en haar Huis verbroken. Traditioneel is tot dit jaar gebleven de aanbieding van de z.g. Koninginne-ha- ring. Dit jaar genoot Vlaardingen de eer koningin Juliana en prinses Wilhel mina deze Koninginne-haring aan te bie den. Tezamen met haar dochter n am zij op het paleis Het Loo dit traditioneel geschenk van de nationale visserij in ontvangst. Levendig stond burgemees ter Heusdens haar beeld nog voor de geest: „gezeten in een rolstoel, hel der van geest en vol belangstelling on derhield zij zich met ons „zei de bur gemeester". Typerend voor prinses Wil helmina was, dat bij dergelijke ontvang sten, dus ook dit jaar de chauffeurs, die onze wagens bestuurden, tot haar persoonlijke gasten behoorden" aldus mr. J. Heusdens. Nog steeds denkend aan de contac ten van prinses Wilhelmina met Vlaar dingen, moet de burgemeester stellig me moreren hoe ter gelegenheid van haar afstand van de troon Vlaardingen in een NIEUWE BINNENWEG 340—344 TELEFOON 34136-55947 schoenen; Moerman, Schoutstraat 44, zw. damesglacé handschoenen; Goud- waard, Mr. Verschuurstraat 78; rode want; Verdoes, Goudsbloemstraat 12, 1 paar bruine dameshandschoenen; Klo- ver, Rotterdamseweg 29, gr. nappa he renhandschoen; Struijs, Speenkruidstr. 46b, paar bruine nylon-handschoenen; Van der Veer, Merellaan 50, zw. gum mielaars; Van den Berg, Van Hogen- dorpstraat 31c, bankbiljet; Gast, Bm. Pruissingel 132c, weekendtas met inh.; Werner, Cronjéstraat 40, bl. tas met inh. schoenen, kousen en stukje zeep: Van der Wacht, Landstraat 75, zilveren ring; Wapenaar, Mercuriusstraat 28a, herenpolshorloge; Vlaskamp, Van Ho- gendorplaan 13d, zilveren kettinkje; Van der Hout, Piet Heinstraat 19, herenpols horloge met br. lederen bandje; Bur gerhout, Valeriusstraat 8, br. school- étui met ritssluiting, t.n.v. I. v- De Ligt. Speenkruidstraat 25b, br. vul pen; Bunschoten. Billitonlaan 99b. etui met potloden; Flatgebouw, Billitonlaan, beganegrond nr. 8, rode step; Van der Most, Hofsingel 69, schrobzaag: Troos ter, Callenburgstraat 115, damesparaplu; Struijs, Speenkruidstraat 46b, steeksleu- tel; De Winter, Van der Duijnstraat 15, damesparaplu; De Kok, Van Lennepstr. 19, baco-sleutel; Stouten, Planciusstraat 34, sleutelbos in étui; Kortleven, J. de Wittstraat 131b, slee; Boone, Diepen- brockstraat 32, pakje inh. keukenrek; Van der Mast, Goudsbloemstraat 24c, ring met 3 sleutels; Politiebureau, lid maatschap van de R.O.V.S. t.n.v. IJ. Cameren en dop van butagasfles. I VI r'.,vr Wij testen elke brillant met de modernste apparatuur op kleur, zuiverheid, slijpproporties, afwerking, gewicht en fluorescentie. Bij aankoop ontvangt u deze gegeven» in een volledig beschrijvend certifies31 met diagrammen en microfoto's. Bij sieraden met brillant krijgt u een uitvoerig taxatierapport met foto- Bezoek eens onze diamantslijperij in de "Schatkamer onder de Lijnbaan edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam ROTTERDAM, 28 nov. Niet minis ter Marijnen hij was In verband met het overlijden van Prinses Wilhelmina verhinderd maar dr. J. A. Patjjn, se cretaris-generaal van Landbouw en Vis serij opende vanmiddag het grote nieu we gebouw van het Centraal Bureau aan de Blaak te Rotterdam. Hij deed dit door op de dakverdieping aan een touw te trekken. Onmiddellijk zagen de genodig den, hoe in de benedenhal het doek viel van een reusachtig monument. Dit vi sueel contact was mogelijk met behulp van zeven T.V.-apparaten die boven lie ten zien wat beneden geschiedde. Hoe zat die onthulling in elkaar? Het touw was, achter een scherm verbon den met een veer. Zodra een verdekt opgestelde telefonist de beweging in de veer zag riep hij via een speciale tele foonlijn „ja" en een man in de hal liet het doek neer. Kaasdoek uiteraard want het Centraal Bureau is een boe rencoöperatie. Herdenking Voor het zover was, werden voor de genodigden enkele speeches gehouden. Onder die genodigden bevonden zich de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum en wethouder J. U. Schilthuis. de voorzitter en erevoorzit ter van de Kamer van Koophandel, resp. de heren W. H. de Monchy en mr. dr. K. P. van der Mandele. De voorzitter van het Centraal Bureau, de heer A. Loman, verzocht eerst stilte ter nagedachtenis van Prinses Wilhel- miny. Daarop vertelde hij iets van de ont- wil/xelingsgang van het Centraal Bu- restu en volgde daarbij de gegevens, die men verwerkt kon vinden in ons num mer van dinsdag j.l. „Het vervult ons met .trots dat dit door eendrachtige sa menwerking van tienduizenden agra rische ondernemers kon worden bereikt" zei hij. 400 man De directeur, de heer mr. A. C. F. Hendrikse eerde allen, die tot de tot standkoming van het gebouw hebben me degewerkt. Naast de reeds in ons num mer van dinsdag vermelde geschenken noemde hij de bijdrage van het perso neel, een handgeknoopt tapijt in de hal. Hij roemde het gebouw als een voor beeld van goede utiliteitsbouw dat de toets van de esthetische kritiek zeker kan doorstaan, een waardige behuizing voor de ongeveer vierhonderd mede werkers van het Centraal Bureau en de hier ook gevestigde zustercoöperaties. Historische plek Het woord was hierop aan de heer Pa- tijn, die het besluit van 1919 roemde, om het Centraal Bureau van Enschede over te brengen van Enschede naar Rot terdam, waar de grondslagen zijn gelegd voor de Nederlandse graanhandel. Sym bolisch noemde hij het dat het nieuwe gebouw is opgetrokken op de plaats, waar eertijds de graanbeurs stond. De omzet van het Centraal Bureau blijft, zei hij, geenszins achter bij het ont wikkelingsbeeld van deze stad. Het inte gratieproces achtte hij in dit tijdsge wricht de belangrijke taak van de coöpe ratie, nadat deze eerst het concentratie proces had doorgevoerd. Speciale aan dacht wijdde hij aan de nieuwste richtin gen in de werkzaamheden van het Cen traal Bureau: de ontwikkeling van de landbouwwerktuigen en van de aardolie- produkten. De ouderen, zei hij, zullen toch nog wel met een zekere weemoed terug denken aan het oude pand, waar zovele belangrijke initiatieven zijn genomen. Ten slotte herdacht hij de vroegere voorzit ter, wijlen de heer H. D. Louwes, de man aan wie het gehele agrarische volks deel zoveel te danken heeft. Na deze rede trok de heer Patijn aan het touw en daarmee was de officiële on opening geschied. Toen de genodigden het gebouw verlieten zagen ze voor hèt eerst de nu onthulde bronzen plastiek „Groei" van de Limburger Frans Gast in de hal. do"1 id» DONDERDAG Monopoletheater: Carnaval des (KFC 18 jaar) „vol»"*' Passagetheater: Gusto; Toneeia» 8 uur. VRIJDAG Passagetheater: Madame sans géne FC 14 jaar), 2 en 8.15 uur. 0p- Monopoletheater: Eenzaam zijn de „j. tembaren (KFC 14 jaar), 2, 7 en 9-? „r0n' Marijke: De Poorters: Klaverjas cours, 8 uur. APOTHEEKDIENST Apotheek Nieuwland, Dr. Wibaiitpe 17, tel. 67532. KLACHTEN BEZORGING Vooi Schiedam: W Eikenbroek, Costastraat 43, tel 65216, tussen 7 ®nrfer Voor Vlaardingen; J. v. d. Boom. straat 14o. tel 2539. tot 7.30 uur. STEDELIJK MUSEUM eu*9 Expositie Nieuwe vormen en "Oer muziek, schilderijen van Mary „ao meister en eiektronische muziek fi Karlheins Stockhausen, tot 3 decer"D Tentoonstelling van grafische vver'Oi sculpture en tapijten van Henrl-Geor® uUf' Adam. Dagelijks geopend van 10 tot 5 's zondags van 10.30 tot 5 uur. R.-K OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale filialen van de r.-k openbare leeszaal bibliotheek .St -Liduina" zijn: rtSg Centrum: maandag 7I) uur: dl"Jv?, 10—12, 25, 7—9 uur; woensdag 79 uur. donderdag 10--12 uur; 2—5, 7—9 uur; zaterdag 10—12 en uur „ur. Kinderuitlemng: dinsdag 24 woensdag 2—4, 6.308 uur: zaterdags 1 VLAARDINGEN, 28 november is aan de Vlaardingse Damvereniging V. D. V. gelukt om kampioen te worden van de afdeling Rotterdam van de Koninklijke Nederlandse Dambond. Na een uiterste spannende ontmoeting tegen mede-kandidaat de Chr. Dam vereniging Rotterdam werd het kam pioenschap deze week een feit. Een kwartier voor het middernachtelijk uur was het Janssen, die de spanning brak toen hij aan bord tien tegen Bakker VLAARDINGEN. -O ,-Jjj V» het personeel van vijf tot en met tien jaar een St. Nicolaasfeest aangeboden. Het i districten Dordrecht en Leerdam een Dit feest wordt gegeven in het Luxor- theater aan de Westhavenkade te Vlaar dingen. Aanvang drie uur. Op dezelfde datum om acht uur des avonds vindt in het recreatiegebouw van de E.N.C.K. te Vlaardingen, Westlandse- weg, het St. Nicolaasbal voor de leden van de personeelsvereniging plaats. Dit gebeuren wordt ook georganiseerd door de personeelsvereniging van de E.N.C.K. en is uitsluitend bestemd voor leden van de vereniging. GEBOREN: Elisabeth Maria, d. v. A. Bravenboer en F. J. Maarseveen; Bar- tholomeus Paulus Henricus, z. .v E. Leijnse en A. P. G. Kolk; Jannetje, d. v. A. van Hees en S. Starrenburg: Bernar- dina Hendrika, d. v. T. B. Pauw en H. J. Korpershoek. ONDERTROUWD: Arend Borsboom, en Willy Cornelia Bongers; Krijn Ver schuur en Ida Alida Margretha van der Steen; Johannes Hermanus Vink en Margaretha Alida Bogaard; Johannes Schruijer en Johanna Zwaneveld; Jan Koelewijn en Johanna Sara 't Hart; Pie- ter Blok en Neeltje Davidse; Martinus Franciscus Groenendaal en Helena Ma ria van der Linden; Johannes Jacobus Dorsman en Rokie Bredius; Roelof Staal en Beatrix Hoekstra. GEHUWD: Freddy Weesel Lambert Bijloo en Johanna Cornelia Clara Groe nen; Adriaan Jacobus Cornells Melieste en Neeltje Goedknegt; Johannes Mostert •n Marrigje Ball; Matthijs Schneider en Johanna Slotboom. halve competitie spelen om te pro moveren naar de Provinciale Hoofdklas se. V.D.V., dat in 1916 werd opgericht promoveerde in 1950 naar de hoofdklasse van de R.D.B, Het is thans voor de eerste maal, dat in deze klas het kam pioenschap werd veroverd. Vanzelfspre kend heerst er vreugde in de Vlaarding se damgelederen. „Good-old" Verburg, de veteraan van het tiental, kwam aj spoedig een schijf voor en voerde de rest van de schijven op bekwame wijze naar winst. Voogt bofte, dat zijn tegenstander een meer- slag -variant over het hoofd zag en profiteerde daarvan op gelukkige wijze. Dat betekende dus een 4-0 voorsprong voor de V.D.V.-ers. Lansbergen echter dacht eveneens te winnen, maar koos in het eindspel een minder gelukkige voortzetting en moest met remise ge noegen nemen Van de Kerkhoff had in het eindspel eveneens voordeel, maar niet voldoende om te winnen, zodat ook hij remise speelde. Een foutieve afruil van Van Leeuwen bracht hem in een zeer nadelige positie en toen hij kort daarna kans loos verloor, kregen de V.D.V.-ers het wel even „benauwd", want de stand i was toen 6-4. Vermeulen en Niestadt belandden veilig in de remise-haven en zo werd het 8-6. De rust in de Vlaar dingse gelederen kwam terug toen Biel j op verrassende wijze won na een sterk eindspel te hebben gespeeld. Verliezen kon men dus niet meer, maar omdat Van Veelen praktisch verloren stond hetgeen in feite 108 betekende ging aller belangstelling uit naar het laatste bord waar Janssen uiterst kalm zijn laatste zetten moest doen. Gelukkig hield hij het hoofd koel en behaalde een ver diende remise. De voorzitter van de afdeling Rot terdam van de K.N.D.B., de heer K. de Haan, die een groot gedeelte van de spannende derby had meegemaakt feliciteerde de V.D.V.-ers met hun pres tatie en wenste hen veel succes toe in de komende wedstrijden. V.D.V. moet met de kampioenstientalien van de MAASLAND, 29 nov. Op uitnodiging van de Centrale Coöperatie van de LTB I hebben dinsdag een 25 tal leden van LTJ en LTM van Maasland en Schiplui den een dagexcursie gemaakt. De Centrale Coöperatie LTB is één van de economische instellingen van de Ka tholieke Boeren en Tuinders Bond en door het organiseren van excursies naar hun bedrijven beoogt zij, o.a. door het uitnodigen van de katholieke jongeren uit de Land- en Tuinbouw het onderling con tact met haar leden en toekomstige leden te verstevigen. In het Westland heeft de Centrale Coöp LTB gedurende de laatste jaren een zeer grote activiteit ontplooid, met het gevolg dat ruim 800 afnemers zich als lid van de Coöp. LTB lieten inschrijven. De excursie van Maasland en Schiplui den vertrok 's morgens om acht uur van af het gemeentehuis. Nadat in Schiplui den nog een 6 tal leden waren ingestapt, vertrok de bus naar Amsterdam. De stemming was er direct, ftiet weinig verhoogd door de boord-radio. die het nieuws over de actie „Ons Dorp", boven het geluid van de motor uit liet komen Ondanks de zware mist werd Amster dam vlot bereikt en werd het eerste doel; de Ford-fabrieken met sen bezoek ver eerd. Nu weten de boeren en tuinders ook wel iets van mechanisatie af. want zonder automatisering gaat het ook in land- en tuinbouwkringen niet al te vlot meer, maar de indrukken die in zo'n machtige autofabriek worden opgedaan zijn toch wel overstelpend. Al rolt er dan ook elke vijf minuten zowat zo'n fijne Cortina van de band, het produktie-proces van onderdeel tot Kant en klaar produkt duurt toch nog wel even en is intussen een 1200 vaklui er mee be zig geweest. Na een keurige uiteenzetting over het produktie-proces en een kostelijke maal tijd werd de tocht hervat om nu koers te zetten naar de eigen fabriek in Kou dekerk. Hier staan de grote veevoeder fabriek van de LTB, die tesamen met de enorme kunstmestloods een imponerend bewijs vormt wat samenwerking van boe ren en tuinders tot stand weet te brengen Hier was het een van de bedrijfsleiders, de heer Kemmerer, die in de cantine de werking van de fabriek verklaarde. Bij de rondgang trokken de hamermolens, waar met onweerstaanbaar geweld de graankorrels tot meel geslagen worden, de aandacht evenals de koekenpers, waar met voortdurende regelmaat de veekoek op de band glijdt en naar de tel- en pakmachine afgevoerd. Over de honderd verschillende veevoedersamenstellingen worden zo klaargemaakt in meel, brokjes en koekvorm. Waar de apotheker met grammen werkt, werkt men in de bestrij. dingsmiddelen afdeling rustig met grote hoeveelheden vergiften, die noodzakelijk zijn om onze landbouwprodukten gezond te houden. In de kunstmestloodsen ligt huizenhoog opgestapeld de kunstmest weer op het gebruik in het voorjaar te wachten. Ook hier krijgt men weer be grip van datgene, wat Coöperatie bete kent van boer en tuinder. Nadat nog een broodmaaltijd genoten was bracht de chauffeur de LTJ en LTM-ers ondanks de uiterst zware mist, behouden naar hun woonplaats terug. ROTTERDAM, 29 növ. De rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak van de Euromast-fraude, waarbij de verdachten in kleine complotjes of alleen werkend oplichtingen hebben ge pleegd tot een bedrag van duizenden guldens door regelmatige verkoop in de avonduren van reeds gebruikte toegangs kaarten. Het ontstelleiid gemak, waarmee dit gebeurde, zou zijn te wijten aan on voldoende controle op de verkoop van toegangsbewijzen. Wegens verduistering of heling kregen de portiers-liftbedienden J. W., W. M. T., J. de K., A. J. en de monteur M. A. van A. zeven maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk. De portier-lift bediende K. W. R. kreeg zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk de cassières M. H. J. J. de K. en A. M. E. van Z kregen ieder zestien weken cel, waarvan resp. acht en negen weken voorwaarde lijk en de cassière J. C. B. werd veroor deeld tot zeven weken gevangenisstraf. De portiers-liftbediendes A. B. en B. C. S kwamen er met geldboete af- resp 60,— en 75,—. DONDERDAG iiiit Luxor: De prijs van de misdaad, f .Vng Stadhuis: Gemeenteraad: Behandel begroting 1963, 7.30 uur. VRIJDAG g Luxor: De wereld van Suzie (KFC volw.), 8 uur APOTHEKERSDIENST Apotheek Walrave, Schiedamseweg Vlaardingen, telefoon 2093 da- TENTOONSTELLINGEN Zeevissertjmuseum: Openingstijden: °"f gelijks van 10 tot 12.30 uur en van 2 4.30 uur. 's Zondags van 2 tot 4.30 uur. 1 De Visbank: Expositie van grafiek plastiek van Flip van der Burgt, J. bergen en Rob Ligtvoet. Openingstijd^ dagelijks 7-9 uur, zaterdag 10—1, 2—5 79 uur en zondag 25 uur. (5 dece ber gesloten). DONDERDAG: Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. ^JiP theater met o.a. Hadrianus van J Butier. VRIJDAG .ttet Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Een O1 uurtje (Nw. Rott. Toneel). ROTTERDAM, 29 nov. Vannacht heeft een brand gewoed in het beneden gedeelte van het pand Adrianastraat 53, waar een haard uit het bovenhuis, be woond door de fam. A. Opmeer, was neergevallen. Waarom die haard door de vloer zakte heeft men nog niet met zekerheid kun nen vaststellen, maar het vermoeden gaat uit naar een onvoldoende isolatie tussen de haard en de vloer, waardoor houten vloerdelen verkoolden. wervelwind. Doek vol bonte beelden uit de wilde twintiger jaren. Dwaze vermom mingen en ontmaskeringen. Pistoolschoten, overstemd door lachsalvo's in de zaal. Film als een feest. De film is een feestl Met meeslepend beeld, grote sterren. 140.000 Mensen genieten ervan, elke dag opnieuw. Want in de bioscoop wachten de vrolijkheid, de spanning die zo ontspannend werkt... dat èndere leven. Daar alleen wachten U de nieuwste films. VERRADER IN OPDRACHT, LIEFDESAVONTUUR IN ROME, EXPERIMENT MET DE ANGST, MADAME SANS GÊNE, TUSSEN SHANGHAI EN ST. PAULI, EL COCHECITO (HET WAGENTJE). A(\t Het was omstreeks kwart voor "e- vannacht toen de brand werd ontdekt j_ neden in het pand. in gebruik als Daar stonden een paard, hokken nnet nijnen (ongeveer 70) en een aantal kens. De haard, uit de achterkamer y de eerste verdieping, was op de konti" m hokken terecht gekomen. De have kon tijdig in veiligheid e<\ gebracht, maar desondanks werd n°*. schade van ongeveer 20.000 aanger^jj De brandweer, die met bluseenheid gereedschapswagen 4. eenheid 312. 'af M' wagen 4 en autospuit 3 was uitgerukt' streed onder leiding van hoofdbrand"1 „e- ter N. D. de Oude het vuur met drie velstralen en een hogedrukstraal. kep. Om half 6 kon de brandweer inruk ROTTERDAM, 29 nov. De „?tV A. J. C. van Vliegen, sinds 1946 Pof van Diergaarde Bljjdorp, herded* 2 december het feit, dat hjj 40 i* leden in dienst trad van de Rotter se Diergaarde. Hij begon als 'e ie oppasser in de oude Diergaarde a.a p«P' Kruiskade bjj de herten en ant" daarna bij de lama's en guanaeo s- de dieren op de bekende rots oude Diergaarde heeft hjj verzorg hij IP In Diergaarde Blijdorp kreeg Vvet' 1940 de zeeleeuwen en ijsberen t®a|» zorgen. In 1944 werd hij aangestei ri» zogenaamde „dieren-voedsel" comF' jje Deze zeer speciale functie hield "l0fd' tijd van hongersnood in, dat hij n,.geP' zakelijk voor het personeel moest z" de In 1945 werkte hij als suppoost zjjP Rivièrahal en in 1946 werd hij i"jaar huidige functie: portier, aangesteld. j> 0g0 lijks verkoopt de jubilaris zo'n 0 kaartjes aan het publiek, plus de "t^riO gezeischapsbiljetten, die met de moeten worden uitgeschreven. wor Maandag a.s. om kwart over 1' „eel»' de jubilaris gehuldigd in de perso» kantine.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4