TOEKOMST VAN SOYJET-UNIE LIGT ONDER DE GROND meer het allang boeven SIBERIE is domein van Een nieuw land rijkdommen overal in niet en pelsjagers met onmetelijke de bodem INDUSTRIEEL IMPERIUM OP DAK VAN DE WERELD I LEO VAN IERLAND Bij semi-derby Roda-Wilton staan grote belangen op spel A' Schutters en Olympia hebben beide punten nodig WÈÈk O I Teams DWS favoriet EDITH PIAFj Amateurs spelen zondag waarschijnlijk NIET! Geen afdelings voetbal Q Lü 39? "üA*et. HANDBALCOMPETITIE Wandelen voor „Het Dorp pagina® Afdelingsklassen Geen kopers voor rijwielfabriek Maxwell Feijenoord 2-Sparta 2 op tweede kerstdag HET NIEUWE DAGBLAD VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 Ubent de eerste bezoeker uit het Westen die toestem ming heeft gekregen een zo belangrijke reis te maken in Sibe rië, zo verklaarde mij een amb tenaar van buitenlandse zaken na mijn terugkeer in Moskou. Ik was daar bijna van overtuigd toen Westerse diplomaten uitriepen: „Wat! Bent u in Novosibirsk, Oelan-Oede en Jakoetsk geweest? Maar dat zijn verboden steden die niemand ooit heeft mogen bezoe ken". Pierre Rondière, de schrijver van „Démesurée et fabuleuse Sibérie", had mij echter gewaar schuwd: „Er is iets speciaals aan de hand met Siberië. Men reist er met vrees naar toe en keert geest driftig terug, in de overtuiging dat men de eerste is die Siberië heeft ontdekt en dat sinds die dag een nieuwe periode voor de we reld is aangebroken Sprookjesland? Prachtig weer De Belgische C.V.P.-volks- vertegenwoordiger en oud minister, Raymond Scheyven, heeft een reis gemaakt door de Unie van Socialistische Sovjet- Republieken. Op 22 oktober publiceerden wij zijn interview met premier Khroesjtsjev over de Berlijnse kwestie. Op 20 november volgde zijn eerste reportage over Siberië en van daag de tweede. Nieuwe Far West Volledige veiligheid perfekt brillont voor DIAMANTAIRS SEDERT TWEE GENERATIES LIJNBAAN 50 Veel gesprekken ROTTERDAM, 7 dec. De handballers in district West staat een zeer aantrekkelijk programma te wachten. Zowel in Den Haag als in Rotterdam valt er een vol ledig districtsprogramma af te werken. In Rotterdam concentreert het zaalhandbal zich in de avond uren van zeven tot elf uur en in Den Haag en Poeldijk worden zo wel overdag als 's avonds wedstrij den gespeeld. CONFECTIE HERENMODE Enorme rijkdom Vrijheid? Veel geleerd LUXOR ROTTERDAM I ROTTERDAM, 7 december. Het ziet er niet naar uit, dat de amateurs van de KNVB, district West II zondag in het veld komen. De terreinen verkeren in „deplo rabele" toestand. De vorst heeft zijn greep op de grastapijten de laatste tijd verstevigd. De grond- technische dienst van de KNVB te Den Haag deelde ons desge vraagd mee, dat morgenochtend een beslissing zal worden genomen over het al of niet doorgaan van de amateurwedstrijden. De be trokken functionaris was de me ning toegedaan, dat er alle kans bestond, dat het programma voor zondag zou worden uitgesteld. „De vorst zit te diep in de grond. En als het gaat dooien hoeven wij over voetbal helemaal niet meer te pra ten". Naar aanleiding hiervan heb ben wij besloten de prognoses van de wedstrijden in het district West II van de KNVB uit te stellen. LAATSTE TWEE WEKEN DECEMBER In tussen heeft de KNVB, afde ling Dordrecht, meegedeeld, dat de wedstrijden voor zondag zijn af gelast. De KNVB, afdeling Dor drecht is nog verder gegaan. Tot 1 januari 1963 wordt in deze afde ling van de KNVB niet meer ge speeld, onafhankelijk van de toe stand der terreinen. Ook de KNVB afdeling Rotter dam heeft een dergelijke maatre gel genomen. Hoewel geen zeker heid bestaat over het afgelasten van het programma voor a.s. zon dag zijn de programma's voor de laatste twee zondagen in december uitgesteld. Prins Alexanderpolder open voor het publiek1* teddy wintervoering is uitknoopbaari deze herenpar*a in V Die waarschuwing: riep enkele herin neringen op. Sverdlovsk heeft reeds onderdak verleend aan Stevenson, Mao Tse-toeng en ook aan Nixon, die voor de gelegenheid vergezeld was van tach tig Amerikaanse journalisten. Steven son sr. en jr. alsook Nixon hebben No vosibirsk bezocht. In Irkoetsk, Bratsk en Kabarovsk heeft Intoerist kantoren geopend, wat voor zichzelf spreekt. Ik ken tenminste twee mensen die mjj in Oeland-Oede en Irkoetsk zijn voorge gaan. Misschien dat in Karaganda en Tselinograd ik.... maar welk belang heeft dit eigenlijk! Het is een feit dat Siberië nog al tijd vrijwel in zijn geheel verboden gebied is. Probeer maar eens naar Vladivostok te reizen, of de oblast Irkoetsk te doorkruisen! Waartoe al die geheimzinnigheid? Vladivostok is een vlootbasis en de toegang ertoe is wellicht verboden omwille van het militaire geheim. Maar de overige plaatsen? Waarom zijn er nog zoveel Erovincies en steden die men niet kan ezoeken? Zijn er strategische rede nen? Of is het alleen maar omdat er te weinig restaurants en in het geheel geen hotels zijn in Siberië? Die ver klaring lijkt mij het dichtst bij de waarheid. Ongeveer tien jaar geleden, na mijn reis in. de Sosjet-Unie-van 1953, schreef ik: „Ik heb de in deuk dat de Russische- autoritei ten mij niet de best uitgeruste fabrie ken hebben getoond noch de werkplaat- nf: 1 De belangrijkste „avenue" van Sverd lovsk doet nogal westers aan. land. Maar dat is niet het geval. Si berië is een wereld. Het is anderhalf maal zo groot als de V.S. en vertoont een ongelooflijke verscheidenheid. In de termen van Chateaubriand kan men zeggen dat Siberië tegelijkertiid het land is van de palmbomen, van de olijfbomen, van de eiken en van de naaldbomen. Het is als een reusachtige glooiing die langzaam afdaalt van de bergen en heuvels van Kazakstan, Kir gizië, Oezbekistan. Tadzakistan en Toerkmevistan (de vijf federale republie- kei van het zuiden) naar de Noorde lijke IJszee. Noord-Siberië Is verdeeld in drie ge bieden die „Russisch" zijn in de zin dat zij deel uit maken van de USSR. Het eerste gebied strekt zich uit van het Oeralgebergte tot aan de Jenissej, met Novosibirsk als hoofdstad; het tweede reikt van de Jennissej tot de Lena, met als hoofdstad Irkoetsk; het laatste strekt zich uit van de Lena tot Kabarovsk. Geheel aan de uiterste grens van Siberië nabij de Chinese grens, wonen de Boeriaten die Mongo len zijn, in hun republiek, terwijl de republiek van Jakoeten meer noord waarts ligt. Die onmetelijke vlakten zijn dichtbe groeid met bossen, die ook de berg hellingen bedekken en slechts onder broken worden door venen, moerassen en steppen. Drie miljoen ha zijn aldus overdekt door de taiga (Siberisch oer woud van naaldbomen). Van -zijn raadsH^fi "^rlegg Niköïa I hét advies die „groene steenkolq: in brand té steken; opflat'«M:as daarvan de grond vruchtbaar en voor landbouw geschikt zou maken. Heden ten dage, sen, waar de bekwaamste arbeiders werken. Ongetwijfeld onttrekt de Sov jet-Unie haar kostbaarste bezit aan de blikken achter het Oeralgebergte of in een andere verboden streek." Mijn nieuwsgierigheid kwam dus over een met die van miljoenen Russen voor wie Siberië een sprookjesland is, een land waar naar een volksspreuk, „hon derd kilometers geen afstand zijn, en honderd roebel geen bedrag." Een sprookjesland? Inderdaad, zoals ieder gebied dat ontoegankelijk is en dat wij daarom slechts uit verhalen van reizigers kennen. Het is echter wei- betekend, dat niets bedriegelijker is dan de voorstellingen van onze verbeelding. Siberië is werkelijk niet langer een ballingsoord, zoals Australië geen land meer is voor „convicts". Indien keize rin Elisabeth, die het eerste bevel voor de deportatie van landbouwsiaven naar Siberië heeft gegeven, terugkwam, dan zou zij zeer verbaasd zijn. De afstam melingen van de honderdduizenden mensen die naar Siberië werden ver bannen tussen 1760 en 1907 zijn welis waar nog altijd ter plaatse, maar zij zijn geen galeiboeven meer: het zijn pioniers, zij verzekeren de tegenwoor digheid van Rusland op wat waarlijk het dak van de wereld is. Dostojevski, die vier jaar geleefd heeft in het „dodenhuis" dat geheel Si berië 100 jaar geleden was, is zoals Berdjajev het zegt, werkelijk een pro feet. Wat hij toen in een soort opti mistische waanzin schreef om zichzelf te troosten, gelijkt immers zeer wel op een voorspelling: Men kan in Siberië een gelukzalig leven leiden. Het klimaat is er uitste kend; er zijn veel opmerkelijk welge dane en gastvrije handelaars, zeer veel welgestelde ballingen. De meis- jes bloeien er als rozen en haar I deugdzaamheid is tegen alles be- f stand. Het wild loopt rond in de stra- I ten en werpt zichzelf voor de jager. I Champagne wordt hier in een meer f dan normale mate verbruikt. De ka viaar is gewoonweg verbazend. Het rendement van de oogsten bereikt op sommige plaatsen de verhouding van vijftien tegen één... Kortom, het i een- gezegend land. Men moet alleen de kunst verstaan om ervan te ge nieten In Siberië verstaat men die kunst." zo zeggen de Sovjets, vormt de taiga een reserve voor de chemische indus trie en voor de bouwnijverheid. Het hout is slechts één van de bron nen van rijkdom in Siberië. De Ameri kaan John Littlepage, die tien jaar lang voor rekening van de Russische rege ring goud-prospektie heeft gedaan, schreef in 1937: „Als iemand mij de vraag zou stellen welke faktor volgens mij de meeste beloften inhoudt voor de Sovjet-Unie, dan zou ik zonder één aar zeling antwoorden: Siberië. Lenin, naar Siberië gedeporteerd, beloofde reeds in 1907 aan zijn „gevan genis" de schitterendste toekomst. Thans roemt de officiële Russische li teratuur in lyrische bewoordingen het land van de schatten en van de mira kels. tig procent van de totale produktie le veren van de USSR. In vijf jaar tijds zullen zjj evenveel fabrieken en werk plaatsen bouwen als er in geheel Frank rijk zijn. Nog voor het einde van de eeuw wordt ons land het rijkste van de we reld! s dat juist? 2i)n de Russen werkelijk bezig een industrieel imperium op te richten in het woudrjjkste ge bied van de wereld, waarvan men het geologisch onderzoek ternauwernood had aangevangen bij het begin van de eeuw? Zal de industralisering van Si berië even belangrijk zijn als die welke honderd jaar geleden in de nieuwe sta ten van Amerika plaats had? Hoe is (lat mogelijk terwijl men nau welijks vijftig jaar geleden alleen over Siberië sprak in verband met de ga leiboeven, de pelsjagers of de goud zoekers en nog in 1914 op de geologi sche kaart van Siberië slechts 227 la gen en aders bekend waren? Het aan schijn van de wereld zal wel grondig veranderd zijn, als de Sovjets het dak van de wereld zullen hebben omge vormd tot een machtig industrieel im perium. Het zwaartepunt van hun we reld wordt dan verplaatst van het wes ten naar het oosten: als zij Azië zullen beheersen en steden hebben gebouwd langs de grens van China! Deze perspektieven roepen onmiddel lijk nieuwe vragen op, nu over de be volking. Er zijn .momenteel 29 miljoen Siberiers, waarvan 24 miljoen Russen, ge bevoikiflg bes.taat;, ujt ygrfjclpjlppde volkeren, waarvan de belangrijkste de Boeriaten (670.000) en de Jakoeten (490.000) zijn. De Russen die in Siberië leven, stam men lang niet allen af van de gedepor teerden, hoewel de deportatie aanzien lijke bevolkings-migraties meebracht (er leefden in 1900 in Siberië ongeveer 300.000 bannelingen). Sinds enkele jaren tracht de staat In derdaad Russen in Siberië te vestigen. Men doet een beroep op vrijwilligers, brengt landbouwondernemingen en in dustriële exploitaties naar Siberië over, werft arbeiders aan, stuurt er studen ten heen voor stages en maakt nieuwe territoriale indelingen, waar niemand het fijne van weet. Welnu, en dat is vermoedelijk het zwakke punt van de plannen voor Si berië, niettegenstaande al die inspan ningen houdt de groei van de bevol king geen gelijke tred met het geboor te-overschot; dit is een gevolg van het feit dat méér mensen Siberië verlaten dan er naar toe gaan. Daarbij komt nog dat door de inter ne migraties de stadsbevolking veel sneller in aantal toeneemt dan de plat telandsbevolking. In 1914 telde slechts geven dat enig aandringen vermoede lijk wel alle deuren voor mij zou ope nen. Heb ik mijn inlichtingen in volle vrij heid kunnen inwinnen? Neen en ja. Neen, omdat het niet gemakkelijk is te vernemen wat men weten wil in dit land, waar alles geheim is, alles pro paganda en iedereen conformist. Bij een bezoek aan een kolchoze vroeg ik wat het normale loon is van een kolchozelid. Het antwoord: 15 roe bel. Maar als ik zelf een vlugge bere kening maak het bedrag dat voor de uitbetaling van de wedden is uit getrokken gedeeld door het aantal kol- choze-arbeiders dan is het resultaat: 65 roebel! In Bratsk vraag ik de hoofd-inge- nieur: „Hoeveel heeft die dam gekost en hoelang heeft men er aan gebouwd. Mijn gesprekspartner zet een hoge borst op: „Het plan voorzag ln een bouwtijd van vijf jaar en een kostprijs van 1,1 miljard roebel... maar dank zij de bekwaamheid van onze ingenieurs en de ijver van onze arbeiders was de dam klaar in drie jaar en het kost te slechts 800 miljoen. En daar ik niet verstomd stond van bewondering en in tegendeel mijn verbazing uitsprak over de misleidende streefcijfers vond mijn gesprekspartner dadelijk tien andere ver klaringen. Advertentie Kwaliteitsuitdrukkingen zoals "V.V.S.", "licht piqué", "wesselton", "commercial white", etc. etc. komen in ons woordenboek niet voor. WIJ ZIJN DE ENIGE DIAMANTAIRS IN NEDERLAND die, behoudens een enkele occasion, uitsluitend perfekt brillant in voorraad hebben. Perfekt wil zeggen, wit van kleur, loupe zuiver en 1ste slijpsel. Voor deze waarheid ontvangt U bij aankoop een certificaat. SCHIEDAM, 7 dec. Liefhebbers de wandelsport uit Rotterdam, Schief18^ Vlaardingen, Maassluis Delft en omgeV1 kunnen zaterdag 15 december aan trekken komen ten bate van de 8 „Open het Dorp". In Schiedam wordt n.l. een wandeltocht gehouden voor Dorp. De plaatselijke Regelings Com1"' sie van de N.W.B., de Ned. WandelsP" Bond, organiseert deze wandeltocht,waa' van het volledige inschrijfgeld ten g°e zal komen aan de bouw van „Het O°rP Het inschrijfgeld bedraagt voor alle de' nemers één gulden. inW11: Dei6 Op de inschrijfadressen kan men tingen over de wandeltocht krijgen. - adressen zijn: J. F. Bakker, Rembran laan 15a, Schiedam, tel. 63168; A. C. Me\ der, Van Esveldstraat 24, Schiedam; 18 i' A. C. Verwey, Chr. Th. Storkstraat Schiedam en P.Zuidgeest. Bilderdijkstr8 27a, Schiedam. nderzjjds heb ik, in elke stad die ik aandeed, een onderhoud ge vraagd en bekomen met de voor zitter van de plaatselijke Sovjet, de voorzitter van de economische raad, de voorzitter van de sovnarchose (het programmatiebureau), de universiteits rector of de directeur van het hoger instituut, de hoofdarts van het zieken huis. Al die mensen hebben mijn vra gen zeer welwillend beantwoord; soms werd ik een zekere terughoudendheid gewaar, nooit echter vijandigheid. Heel vlug heb lk steeds mijn gast heren gevraagd een ontmoeting te mo gen hebben met de jeugd. Ik heb dan ook van man tot man kunnen spreken met studenten en arbeiders. Ik stelde mij aan mijn gesprekspartners voor met een haast uitdagende openhartig heid: „Ik ben katholiek, maar ik kom u niet bekeren; ik ben kapitalist, maar ik kom u geen nieuwe maatschappe lijke orde brengen. Ik zou echter gaar ne van u vernemen waarom gij het ka-; pitalisme vijandig gezind zijt, waarom gij het mijn land euvel duidt dat het lid is van de NAVO en van de Euro- markt, enzovoorts." Deze gesprekken waren, als ik mij zo mag uitdrukken, de openbaring van mijn reis. Waarlijk, de USSR van mor gen zal niet gelijken op die van giste ren; de Russische jeugd is niet vader tjes jeugd. Zij staat meer open en is nieuwsgieriger dan de vorige generatie die sterk getekend werd door de oorlog en het stalinisme. Dat de destalinisatie een werkelijkheid is, dat ervaart men eerst goed in de gesprekken met deze jonge mannen en meisjes. Maar die jeugd heeft niet met vader gebroken om zich ln de armen van grootvader te werpen. Er heeft zich een onherroepelijke ontwikkeling vol trokken, en het verleden is goed dood. In zekere zin hebben de jonge Russen, die ik ontmoette, veel meer vertrouwen in de toekomst dan onze jeugd. Omdat zij afgesneden zijn van het verleden hebben zij immers in de letterlijke zin behoefte aan de toekomst. Onnodig te (Van onze sportredactie) In het dames tweede klas district moet Schutters in de Energiehal in Rotterdam trachten de beide punten te veroveren op Olympia, hetgeen ons geen onoverko melijke moeilijkheid lijkt. In de parallel klas is van belang de semi-derby tussen het Rotterdamse Roda en het Schiedamse Wilton-team. Van de 18 wedstrijden die in de Energiehal gespeeld worden zijn er vijf districtsontmoetingen waaronder Advertentie Advertentie) HENEGOUWERLAAN MIDDELLANDSTRAAT PAVILJOEN COOLSINGEL Ik moet toegeven dat ik mijn gehele reis lang prachtig weer had. Mijn gastheren vonden dat jammer. „Kom beslist terug in de winter," zo hebben zij mij op het hart gedrukt met de geestdrift van de liefhebbers van wintersport, die zich verheugen ais er veel sneeuw ligt en het kwik diep beneden nul daalt. De Siberiërs zijn trots op ,,hun" kou. Met welge- vallen sommen zij de rekordcljfers op: zeventig graden in het noorden van Jakoetie, en meer dan 40 graden be neden nul gedurende drie maanden in Jakoetsk, waar het in mei nog en in september alweer vriest! Maar, zo voe gen zij eraan toe, de zon schijnt, de lucht is droog en er is zelden wind. Een zeer lage temperatuur is gemak kelijker te dragen dan winderige en vochtige lichte vorst. Deze korte uitweiding zou kunnen doen geloven dat Siberië slechts één uitgestrekte Ijsvlakte is, waar de zo- mej; niet langer duurt dan in Groen- "1 egen het einde van de negentien de eeuw liet de keizerlijke rege ring twee mijnschachten boren in het Koezbas, ten oosten van Novo sibirsk, die al spoedig achtdui zend ton steenkolen per jaar produceer den, op een ogenblik dat in het Don- hasgebied de produktie drie miljoen ton bedroeg! De Koezbasmijnen hebben thans een jaarproduktie van 75 miljoen ton en het zevenjarenplan voorziet een stijging tot 100 miljoen ton. De mijn werkers van Siberië, die overigens be trekkelijk vaak in open mijnen werken, leveren nu ongeveer een vierde van ai de steenkolen die in de Sovjet-Unie worden gewonnen. In 1965 zal de helft van de Russische steenkool uit Sibe rië afkomstig zijn. En nog zijn niet alle aders bekend. Nog dezer dagen hebben Russische geo logen bekend gemaakt dat de grootste ondergrondse Drand ter wereld sinds honderden jaren woedt in de rijkste „steenkolenmijn" van Siberië. Deze brand brengt mij ertoe, mis schien op een weinig wetenschappelij ke manier, te spreken over het aard gas dat, als men de geleerden mag Marktbeeld geloven, in de Far-West van de Sovjet unie in onmetelijke hoeveelheden voor handen is. Een leek kan reeds be vroeden dat dit gas een verhoogde meststoffen-produktie mogelijk maakt en aldus het rendement van de land bouw kan doen toenemen die wegens de korte zomer wel wat moet worden „ge holpen". Er bestaan nog grootsere plannen; sommige ingenieurs dromen van in dustriesteden die uit het gas niet alleen hun energie, maar ook hun grondstof fen en hun warmte zouden betrekken! Men voorspelt reeds dat de tientallen treinen die dagelijks in honderden wa- §en,- kolen leveren aan de steden van iberië weldra tot de folklore zullen be horen. Daarmee is nog alles niet gezegd, maar men zou Jules Verne moeten zijn om op aangename en „levendi ge" wijze een inventaris op te stellen van de rijkdom van Siberië! De mi neraalzoekers beweren dat de voor raad ijzererts onuitputtelijk is. Iedere dag ontdekken zjj nieuwe goudaders, tinlagen, zink, koper, kwikzilver, en zovoorts. En natuurlijk hebben zij de belangrijkste diamantlaag die tot dus ver in Jakoetië werd ontdekt „Vredes pijp" gedoopt. De Siberiërs ontwerpen program ma's die zo groots zijn als hun rükdom. In 1965, zo zeggen zij, zal Siberië veer- Irt een van de kleinere steden in Siberië. één stad in Siberië meer dan 100.000 inwoners; Omsk. Thans oefenen de 112 grote steden in Siberië een grote aantrekkingskracht uit op de verst af gelegen bevolkingen. De mongolen van de BoeHatische republiek worden stede lingen! Er heeft feitelijk nog geen ommekeer plaats gehad in de eeuwen oude trek van oost naar west. De Mon golen gaan in de stad wonen omdat zij dan de richting inslaan die hun door Djengis Khan werd gewezen. ngetwijfeld vraagt de lezer zich af, of ik mi) vrij heb kunnen ver plaatsen en of ik geheel vrfl in lichtingen op mijn ontdekkings tocht kon verzamelen. Ik had een listige reisweg uitgestippeld; opzettelijk had ik er verboden gebieden en steden in opgenomen. Mijn ontwerp werd dus niet geheel „goedgekeurd". Ik mocht niet naar de Siberische grenzen reizen via Saratov. Koeibisjev, en Kazan; ik kre^g evenmin toestemming voor een bezoek aan Krasnoyarsk, Omsk en Vla divostok. Ik moet hier wel bij opmer ken dat ik niet ingegaan ben op een suggestie van de Russische vice-minis ter van buitenlandse zaken Koeznetzov, die mü vriendelijk te verstaan had ge- zeggen dat een dergelijke vlucht naar de toekomst de dogmatische pedanterie niet in de hand werkt. k heb inderdaad veel geleerd ln mijn gesprekken met jonge Russen. En veel in deze artikelen is te danken aan mijn gesprekspartners beneden de vijfentwintig! Er moet mi) thans nog lets van het hart. De jonge Russen vinden het erg jammer dat de jonge Belgen hen niet willen ontmoeten op de jeugdfestivals. Ik heb hun daarop geantwoord dat ik mijn jeugdige landgenoten nooit Ce raad heb gegeven en ook nooit zal kunnen geven deel te nemen aan die ontmoetingen die kennelijk door de communisten zijn georganiseerd, en voorts, dat men gauw genoeg heeft van gesprekken met mensen met een uni form verstand. Mijn gesprekspartners antwoordden daarop: indien de jonge Belgen niet naar de jeugdfestivals komen, hoe kun nen wü ze dan ontmoeten? En als de Belgische jeugd de invloed vreest die de communisten uitoefenen, dan moet zij er juist naar toe gaan om te pro beren zich er zoveel mogelijk te laten gelden. Slechts zo zal de jeugd van de wereld onderling kennis kunnen ma ken om de kansen op het behoud van de vrede te doen toenemen. SCHIEDAM, 7 dec. Na het teleur stellende resultaat van de vorige week heeft het damesteam van DWS zondag meer kans op de overwinning. De strijd gaat n.l. tegen WLC/DES, dat nog geen grote dingen heeft laten zien. Ook de heren hebben zondag kans op winst. De tegenstander is de heren {doeg van Snelwiek 2. Deze ploeg komt ver dienstelijk voor de dag zodat er een felle strijd te verwachten is. Het eerste herenteam van W.F. gaat op bezoek bij RKHVL. In de eerste wed strijd bewees W.F. dat het over een ho mogene ploeg beschikte en wanneer voor al aan het plaatsen aandacht wordt be steed dan gaan de twee punten wel naai de Schiedammers. De dames van W.F. spelen zondagavond tegen Roda. Zo goed als de kansen staan voor de heren van W.F. zo weinig kans is er op een overwinning voor de Schie damse dames. De dames van UVG treden aan tegen het damesteam van Meeuwen, en zoals reeds vorige (veldhandbal)-wedstrijden bleek, toonde UVG zich tegen deze ploeg steeds de sterkste. Wij voorspellen op nieuw winst voor UVG. Advertentie TEL. 13 83 26 donderdag 13december 8.15 uur Eén enkele voorstelling in Rotterdam en haar gezelschap met THEO SAPARO Geen radio- en geen televisieuitzending Prijzen .f 5.- tot f 25.- Plaat9bespreken dagelijks aan dekassavan11-6uur i Volgnummers ya. 9 u. aan de kassa de ontmoetingen van de herenteams Dy namo-Hellas 2, SnelwiekQuintus 2 en ViresMeeuwen. Het belooft dus een in teressante avond te worden. Naast deze districtsontmoetingen ko men ook nog drie wedstrijden van de af deling eerste klas op het programma voor. St.-Lodewijk zal moeten aantreden tegen Actief en gezien de resultaten van de teams in voorgaande wedstrijden zien wij Actief met de winst naar huis gaan. Spanning zal er voldoende zijn bij de wedstrijd tussen het Schiedamse DWS en Snelwiek 2. De Schiedammers zullen waarschijnlijk nog in een overwinnings roes verkeren na de spannende wedstrijd tegen Actief die zij vorige week in een AMSTERDAM, 6 dec. Er zijn op het ogenblik, naar wij vernemen, geen maat schappijen, die belangstelling hebben voor overneming van de Maxwell Rijwielfa- briek v. h. A. Druiijf en Co. N. V., die officieel tot liquidatie van de vennoot schap heeft besloten. Besprekingen om trent overneming zijn gevoerd, maar deze zijn afgesprongen op financiële bezwaren De huidige directeur-eigenaar, de heer J. L. Druijf, heeft geen opvolger. Naar hij zeide heeft de branche rijwielen, brom fietsen en motoren een slecht jaar achter de rug. Al sinds enige maanden werd in verband met de liquidatieplannen de produktie ingekrompen. De voorraad, die vrij groot is, zal geleidelijk worden ver kocht. Het geplaatste aandelenkapitaal van de N.V. is groot 200 000,—. Deze aandelen vormen familiebezit en werden nimmer ter beurze verhandeld. Ook de door binnenhuisarchitect W. Oomens (Martens-Hoogstraat) ingerichte modelwoning: zaterdag van 10-5 u. en zondag van 2-5 uur. overwinning wisten om te zetten. Dyn8!?, 2 wii zijn tweede plaats op de rang1.1! niet in gevaar laten komen en waarschU' lijk wordt Activitas het slachtoffer Dynamo's veroveringszucht. Of zal Ac' vitas voor een verrassing zorgen? ,ig De dameswedstrijden brengen T,;. teams uit de tweede klas binnen de nen. UVG zal moeite hebben met Mee.s wen, maar een zege van de UVG-dat ligt toch wel in de lijn der verwachtihjf. Aan de uitslag SpartaanAdvendo "U ven wij geen enkele voorspelling te d gen evenmin als aan de ontmoet'" Oliveo—RKWIK. (Van onze sportredactie) -ij ROTTERDAM, 7 dec. De wedstr'J Feijenoord 2Sparta 2, die zondag a' zou worden gespeeld, is uitgesteld 10 Tweede Kerstdag des middags te We uur. Advertentie E tmm Dit is de moderne herenparka met zuiver wollen breikraag. Katoe nen gabardine, Dri-Sil finish, kleurecht, krimpvrij en water afstotend. Voor alle jaargetijden, want de behaaglijk warme Normale prijs 79.50, maarnu'-,.^ U profiteren van een werkehl^ ongelooflijke aanbieding, betaalt U één dag Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orderS' ROTTERDAM: Korte Hoog'O*" Meent -dijk Katendr. Wg West-Kruist HOOGVLIET: Binnenban LEIDEN: Haarlemmers^^ ZEIST*. Slotlaan VLAARDINGEN: Liesveld te k" bo. Hes 'lie Op H0r, "a ''op tot

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6