D Proeven met nieuwe types middenbermbeveiliging Zebrapaden voldoen üldus minister Korthals GROOT EXPLOITATIE TEKORT BIJ DE N.S. Minister Korthals spreekt van tientallen miljoenen k Proost Wijziging van de sociale verzekering per 1 januari BELANGRIJKSTE VERBETERINGEN: Kinderbijslagwet Interimregeling voor invaliditeitsrente HOOFDPIJN 'ASPRO Trillingvrije restauraties D MEMORIE VAN ANTWOORD AAN KAMER Ongelukken weg bij Veenendaal ^og een raadsel bij e sjf Tfé Geen uitsluitsel over verhoging van tarieven Straaltrainer neergestort Nog overleg over stappen tegen VERONICA i J. A. de Waal EAU DE COLOGNES Het °y SCOTCH WHISKY Inzittenden veilig per parachute geland VERMOUTH Nederlanders in mijn in België omgekomen Loos (brand-) alarm in Kamergebouw 2 'ASPRO'5-^2 nieuwe dagblad DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 (Van t)EN an onze Haagse redactie) HAAG, 20 dec. Minis- V0] korthals heeft besloten het nftHte jaar op enige wegvakken lon ?Ver> te nemen met verschillen- gip e types middenbermbeveili- W*' z&( f.eI)euren °P plaat- W0' waar zij, naar verwacht W ^et meeste nut zullen heb- Va Aldus blijkt uit de memorie antw°°rd aan de Tweede Ka ej, °P de begroting van Verkeer k Waterstaat, waarin minister aa. hals ruime aandacht besteed beir, het probleem van de veilig- °P de weg. v«, ■rs °ji >°rJ' 9} a9en als Kerstmis CHAMPAGNE ^udjaar vragen 'i*ondere wijn bij ^'her of souper. ^chenk dan en een Uw D lQnden en katten weer n'aar meeste Wadden- v eilanden (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 dec. De Ne derlandse Spoorwegen verwach ten, dat het exploitatietekort over 1962 enige tientallen miljoenen guldens zal bedragen. Dit deelt minister Korthals mee in de me morie van antwoord aan de Twee de Kamer op de begroting van Verkeer en Waterstaat. Sloepen van „Nautilus" aangespoeld 14»' is Akkerbouwers verkeren in grote onzekerheid Landbouwschap: hoe hoog worden garantieprijzen? wezen van 16-27 jaarƒ1.080 Oude wet neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem pipliS - m - I N 'fens ,jp bewindsman is het niet *«st I gebleken aan de hand van een llftt onderzoek naar ongevallen ^dl ^eg 12 bij Veenendaal een be- J>eer oorzaak aan te wqzen, dat 11 np^'^aenbermongelukken gebeuren P andere gedeelten van deze weg. (Advertentie) om e feestdrank bij uitnemendheid Copyright Stichting Wijnpropaginda ^a,?URG, 20 dec. Met ingang l'6c daag mogen honden en katten b^iUj'tcien meegenomen naar de Wad- ei? £n met uitzondering van Vlie- O Terschelling. V'8 rtren moeten echter minstens bv aa gen tevoren zUn ingeënt en/of k(w üjn worden gehouden óf in v of mand worden vervoerd. Er zullen in ons land geen verdere proeven meer worden genomen met het aanbrengen van rozenstruiken in de middenberm. Minister Korthals voert als reden daarvoor aan, dat het enige jaren duurt voordat de rozen struiken tot ontwikkeling zijn geko men, terwijl verder op grond van in Amerika opgedane ervaringen de in zittenden van een auto bij een onge luk veel hinder van de struiken onder vinden. Zo is het voor passagiers van een auto, die midden in een berm van rozenstruiken terecht is gekomen, moeilijk de wagen te verlaten, terwijl bovendien de hulpverlening wordt be lemmerd. Overigens hebben de in ons land als middenbermbeplanting toege paste ligusterstruiken volgens drs. Korthals een groter afremmende wer king dan in het algemeen door het pu bliek wordt aangenomen. De veiligheid van de Nederlandse autosnelwegen vergelijkend met die I Verkeersveiligheid. Deze instantie acht van de Duitse komt de bewindsman hij de meest aangewezen om met een tot de conclusie, dat onze snelwegen dergelijke studie te beginnen. op een enkel wegvak na zeer gunstig tegen de Duitse afsteken. Niet ontevreden is minister Kort hals over de tot nu toe verkregen er varingen met de zebrapaden voor voet gangers. Het gedrag op en bq deze oversteekplaatsen is gunstig geweest. De naleving van de voorschriften door voetgangers en het rijdende ver keer kan nog wel worden verbe terd, maar deze verbetering, zo meent de minister, zal voornamelijk moeten worden bereikt door een beter onder ling begrip en gevoel voor samenspel tussen beide categorieën weggebrui kers. Ofschoon de zichtbaarheid van de zebramarkering en de zichtbaarheid van de overstekende voetgangers twee Sroblemen scheppen, gelooft minister korthals, dat wanneer de verlichting aan dc eisen wordt aangepast en vol doende aandacht wordt besteed aan de oppervlaktestructuur van de zebrastre- pen, er zich geen moeilijkheden meer behoeven voor te doen. Hij ziet daarom geen aanleiding de voorschriften op deze punten aan te vullen. Wat de verkeersonveiligheid in het algemeen betreft zal de minister zich voor een studie van de aanleidingen tot verkeersongevallen wenden tot de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Of dit tekort binnen afzienbare tyd zal leiden tot een verhoging van de rei zigerstarieven wordt uit de memorie niet duidelük. Een eventuele nieuwe aanvrage van de Nederlandse Spoorwe gen zal worden beoordeeld ,,in het licht van de bedrijfsresultaten en met in achtneming van de aan de regering ter behartiging toevertrouwde belan gen." Drs. Korthals denkt hier aan het beginsel van rentabiliteit, die niet al leen van het goederenvervoer maar ook van het personenvervoer afhankelijk is, alsmede aan oneerlijke concurrentiever houdingen. In dit verband wordt opgemerkt, dat het regeringsbeleid is gericht op het voorkomen van verdergaande spoor- wegtekortcn, die uit de algemene mid delen zouden moeten worden gedekt. De spoorwegtarieven, zo wordt gezegd, be horen te worden afgestemd op de kos ten, waarbjj rekening moet worden ge houden met de door de regering ge voerde algemene prijspolitiek. Minister Korthals wiist er op, dat de aan de N.S. toegestane tariefverhoging in het goederenvervoer niet bepalend is vooi de hoogte van do tarieven in andere vervoertakken. Bij aanvragen om verhoging van wettelijk voorge schreven tarieven wordt de situatie van geval tot geval en per vervoertak be oordeeld. De kwestie van de stations in Den Haag is blijkens de memorie nog han gende. Zoals bekend is er tussen het gemeentebestuur van Den Haag en de directie van de N.S. destijds over eenstemming bereikt over een plan, DE COCKSDORP, 20 dec. Op het strand van Texel zijn twee sloepen aan gespoeld van de Westduitse kustvaar der „Nautilus", die zondagmorgen vroeg in een zware storm is vergaan en waarbij alle 24 opvarenden op één na z;jn verdronken. (Advertentie) BORN 1820 STILL GOING STRONG Johnnie Walker waarbij het station Hollands Spoor blijft bestaan en het station Staats spoor wordt vergroot en herbouwd. Deze werken kunnen slechts worden uitgevoerd in het kader van het we- deropbouwplan Bezuidenhout-C. Dit plan is nog steeds niet definitief vast gesteld. Omtrent een volledig spoorboekje voor het gehele Beneluxgebied wordt mee gedeeld, dat dit thans gelet op de om vang en de prijs bij het publiek onvol doende belangstelling zou vinden. Het merendeel van de reizigers zou de toe gevoegde informatie als onnodig be schouwen. Een bevestiging van deze op vatting ziet drs. Korthals in de erva ringen bij de Franse en Duitse spoor wegen. Daar worden regionale boekjes uitgegeven, omdat het publiek de alge mene spoorboekjes te duur en om vangrijk vindt. (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 30 dec. Gistermid dag is een Lockhed T-33 „straaltrai ner" van de militaire vliegbasis Woensdrecht brandend neergestort op een landbouwakker bij Westdorpe in Zeeuws-Vlaanderen. Het toestel kwam van vrij grote hoogte naar beneden, explodeerde toen het de grond raakte en sloeg een ruim twee meter diepe krater in de grond. De beide inzitten den, de eerste luitenant en leerling- vlieger E. Motshagen, 26 jaar oud, en de sergeant-majoor instructeur G. E. Veldhuizen, 37 jaar, beiden uit Woens drecht, hadden het toestel verlaten met gebruikmaking van hun schiet stoel en parachute. Zij landden veilig in de twee vlak bij elkaar liggende Belgische dorpen Wachtebeke en Moerbeke. Op de plaats waar het toestel neer kwam was het een enorme ravage. Het vliegtuig was in ontelbare stukken uiteengereten. Over een afstand van vele honderden meters lagen de brok stukken verspreid. De straalmotor vloog dwars door een houten keet en vernielde het gebouwtje volkomen. Twee tuinders, die op een nabij gele gen boomgaard aan het werk' waren, schrokken zodanig, dat zij niet meer in staat waren hun werkzaamheden te hervatten. Over het lot van de twee vliegers verkeerde men geruime tijd in het onzekere. Schepen op de Westerschel- de werden verzocht naar de vliegers uit te kijken, terwijl ook een rescue- helikopter van de vliegbasis Woens drecht aan het opsporingswerk deel nam. Later bleek echter, dat de vlie gers door de sterke wind afgedreven waren naar België. Zij werden door de burgemeester van Westdorpe per auto opgehaald. Op de plaats waar de straaltrainer neerstortte, verongelukten reeds eerder een Duits jachtvliegtuig en een lucht ballon. Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 dec. De minister van Verkeer en Waterstaat vindt het bezwaarlijk in het huidige stadium reeds mededelingen te doen over de wettelijke maatregelen, die in voorbe reiding zijn tegen het doen van om- roepuitzendingen buiten het nationale territoir, met name tegen de uitzendin gen van radio Veronica. Over de te tref fen maatregelen wordt nog overleg ge pleegd met het ministerie van Justitie. Dit blijkt uit de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op de begroting van Verkeer en Waterstaat. Minister Korthals wenst zich evenmin uit te la ten over de ti)d, waarop de maatrege len verwacht kunnen worden als over de aard van de maatregelen. RIDDERKERK, 20 dec. Op de krui sing Damstraat-Prnimen<iyk is gister middag de 51-jange mevrouw M. van 't Hof aangereden door een vrachtauto en zo ernstig gewond dat zij ter plaatse is overleden. (Advertentie) (Advertentie) Cl NZANO !&!sch (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 20 dec. Het Land bouwschap heeft zijn verontrusting er over uitgesproken, dat minister Maxq- nen nog steeds de garantieprijzen voor akkerbouwprodukten niet heeft vastge steld. Het gaat om graan, voedergranen en suikerbieten. Zolang de boeren de nieuwe garantieprqzen niet weten, is het onmogelqk een verantwoord bouwplan voor het komende jaar vast te stellen, aldus het landbouwschap. De mededeling, dat minister Marijnen bereid is (voorlopig?) twee miljoen gul den beschikbaar te stellen voor een marktordening op het gebied van de af zet en prjjs van vlees, is bij het Land bouwschap met voldoening ontvangen, hoewel het produktschap voor vee en vlees tien miljoen had gevraagd en het Landbouwschap zich hierbij had aange sloten. In de vergadering werd gezegd, dat men er zeker van is, dat de minis ter bereid zal zijn de fondsen verder te versterken als na 1 april mocht blijken, dat men aan die twee miljoen gulden niet genoeg heeft. De grote vleesaanvoer en de lage prijzen zijn veroorzaakt door de sti mulering van de mesterij (ter beperking van de melkoverschotten), de prijzen van voedergranen en de onbevredigende resultaten van de export van vlees. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 20 dec. Nu ook de Eerste Kamer de interimregeling inva- liditeitsrentetrekkers heeft goedgekeurd, kan een overzicht worden gegeven van alle wijzigingen in de sociale verzeke ring, die 1 januari 1963 hun beslag krijgen. Die wijzigingen zijn nogal veel omvattend. Voor een deel vinden zjj hun oorzaak in de stijging van de loon index, waaraan b.v. premiegrenzen auto matisch worden aangepast. Voor een ander deel betekenen zij een werkelijke verbetering. De reeds genoemde interim regeling invaliditeitsrentetrekkers is daarvan het meest sprekende voor beeld. De verhoging van de AOW en AWW heeft reeds op 1 september zijn beslag gekregen, maar de premieper centages werden tot nu toe nog niet aangepast. ALGEMENE OUDERDOMSWET. De grens voor het inkomen, waarover maximaal premie wordt geheven, wordt verhoogd van 8.250 tot 9.000. De premie, die door de werknemers wordt betaald en door de belastingdienst wordt geïnd, stijgt van 5,75 procent naar 6,80 procent. Hiervoor wordt voor de werk nemers een looncompensatie gegeven. De pensioenen bedragen sinds 1 sept. jl. 1.518 voor ongehuwden en 2.358 voor gehuwden. ALGEMENE WEDUWEN- EN WE ZENVERZEKERING. Ook hier is de inkomensgrens voor de premieheffing verhoogd tot ƒ9.000. Het premieper centage stijgt van 1,25 op 1.30. De we duwen- en wezenrenten bedragen (sinds 1 september): weduwen zonder kinderen beneden 18 jaar 1.740 weduwen met kinderen beneden 18 jaar ƒ2.496 wezen tot 10 jaar 552 wezen van 10-16 jaar828 weduwen met kinderen ontvangen bo vendien kinderbijslag. ALGEMENE KINDERBIJSLAGWET. Gaat per 1 januari in. De inkomens grens wordt eveneens 9.000. Het pre miepercentage wordt 1,9 procent, te be talen door de werkgever. De kinderbij slagen zijn: derde kind 70,20 p. kw. vierde en vijfde kind 95,94 p. kw. zesde en elk volgend kind 107,64 p. kw. Werknemers ontvingen voor deze kin deren reeds kinderbijslag. Voor hen be tekent de nieuwe regeling een verho ging van resp. ƒ5,46, ƒ7,80 en ƒ8,58 per kwartaal. Zelfstandigen met een inkomen boven 14.000 ontvangen géén kinderbijslag voor het derde kind. Boven 14.280,80 vervalt de bijslag voor het vierde kind enzovoorts. Zij moeten wel de premie van 1,9 procent (over 9.000) betalen. KINDERBIJSLAGREGELINGEN VOOR LOONTREKKENDEN EN KLEINE ZELFSTANDIGEN. Eerste kind 64,74 per kwartaal tweede kind 70,20 per kwartaal Voor de loontrekkenden betekenen deze bedragen een verhoging van de bijslag met ƒ5,46 per kwartaal. Kleine zelf standigen ontvingen tot nu toe over het algemeen geen kinderbijslag. Er was wel een noodregeling. maar die was slechts bestemd voor een zeer kleine groep met in totaal ongeveer 20.000 kinderen. Van de nieuwe regeling zui len ongeveer 250.000 kinderen profite ren. Kleine zelfstandigen met een in komen tot ƒ4.000 ontvangen kinderbij slag voor het eerste en het tweede kind. Ligt het inkomen tussen 4.000 en ƒ4.234 dan wordt alleen voor het twee de kind kinderbijslag gegeven. wel van ƒ22 op ƒ24 per dag bij een zesdaagse werkweek en van 26,40 op ƒ28,80 bij een vijfdaagse werkweek. DE WACHTGELD- EN WERKLOOS HEIDSVERZEKERING. De loongrens stijgt van ƒ8.000 op ƒ8.650. Hetzelfde geldt voor de ZIEKTEWET en het ZIEKENFONDSENBESLUIT. De pre miegrenzen zijn dezelfde als die voor de ongevallenwetten. De ziekenfonds premie daalt van 4,8 naar 4,6 procent, verdeeld over werkgever en werk nemer. Vooral voor de INVALIDITEITSVER ZEKERING gaat er heel wat verande ren. Door de INVALIDITEITSWET, in combinatie met de INTERIMREGELING INVALIDITEITSRENTETREKKERS worden de uitkeringen ingevolge inva liditeit als volgt: Invaliditeitsperc. 80-100 procent: ƒ3.924 per jaar Invaliditeitsperc. 66 2/3-80 procent: ƒ3.186 per ]aar Eveneens heeft recht op een interim uitkering degene, wiens ziekengeld na 1 jan. 1963 wordt beëindigd wegens het bereiken van de maximum-uitkerings duur en die op dat tijdstip voor 66 2/3 procent of méér invalide is. Degene, wiens invaliditeit na 1 januari 1963 daalt tot beneden 66 2/3 procent (en die dan dus helemaal geen recht op uitkering zou hebben), krijgt recht op een uitkering van ƒ2.454 per jaar, mits de invaliditeit niet tot beneden 55 procent is gedaald. Degenen, die een uitkering krachtens de interimregeiing ontvangen, vallen onder de verplichte ziekenfondsverzekering. De premie hier voor (en voor AOW en AWW) wordt van de uitkeringen afgehouden. De oude Invaliditeitswet blijft van belang voor o.a. de ouderdomsrenten en voor de invaliditeitsuitkeringen aan gehuwde vrouwen niet kostwinsters. Hierin wordt verder niets gewijzigd. Overheidsgepensioneerden profiteren niet van de interimregeling. Voor hen wordt een aparte regeling getroffen. De uitkeringen krachtens de interim regeling worden eventueel verminderd met het bedrag van de ongevallenrente en/of het AWW-pensioen. De interim- DE ONGEVALLENWETTEN. Hier is I uitkeringen eindigen op het 65e jaar, slechts de premiegrens verhoogd, en 1 wanneer bet AOW-pensioen ingaat. (Van onze Limburgse redacteur) GENK, 20 dec. In het ondergronds bedrqf van de alhier gelegen Belgisch- Limburgse steenkolenmijn Zwartberg zijn in de nacht van dinsdag op woens dag twee Nederlandse mqnwerkers ge dood en enkele andere arbeiders ge wond. De twee slachtoffers zyn de 60- jarige W. van de Ven uit Meerveldhoven bq Eindhoven en de 42-jarige G. Schok- kenberg uit Hoensbroek. De mijnwerkers kwamen onder enke le losgeschoten treinwagons terecht en werden vrijwel op slag gedood. Van een ondergronds kolentreintje, dat kolen ver voerde in een opgaande galerij, schijnt plotseling de kabel tussen de locomo tief en de wagons gebroken te zijn. De wagons schoten langs de hellende gale rij omlaag en verrasten de aldaar werkzame arbeiders volkomen. OLDENZAAL Een 29-jarige Suri namer, die zich zonder middelen van bestaan in Hannover ophield, is door de Duitse autoriteiten de grens overgezet. De man, die aan lepra lijdt, is onder toezicht van de medische staf van het r.k. ziekenhuis alhier in quarantaine op genomen. Hij zal tezijnertijd in een Ne derlands kamp van lepralijders worden opgenomen. De Katholieke Centrale Vereniging voor Geestelijke Volksgezondheid stuurt haar relaties bij wijze van kerst geschenk een boekje, waar in is vervat een toespraak van prins Bernhard en een redevoering die Romano Guardini ter gelegenheid van de Erasmusprijs heeft gehouden. Zij doet dat vergezeld gaan van de volgende missive: „Slechts een verheffing van de be tekenis der geestelijke gezondheid tot het begrip van een verwerkelijking der menselijke waardigheid door zorg vuldige opvoeding en door vrije per soonlijke beslissingen in een redelijk en gevoelsmatig verantwoord even wicht tot de feitelijkheid van natuur en beschaving, vermag de horizont van ons denken en handelen zodanig te verwijden, dat de taak van Euro pa om „de macht van de deemoed" te herstellen ons als richting geyend beginsel in de gezondheidszorg zicht baar wordt. De overtuiging dat de redevoering van Romano Guardini: „Europa, Werkelijkheid en Taak" ons hiertoe onafwijsbaar roept, stemt ons tot dank voor de mogelijkheid U deze uitgave als een zinrijk Kerstgeschenk te kunnen aanbieden". Sommige mensen zeggen in zo'n ge val gewoon „Zalig Kerstmis". En daarné wellicht: „Gezondheid". (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 20 dec. In het ge bouw van de Tweede Kamer werd gis termiddag, midden in het debat over de begroting van Volkshuisvesting, brandalarm geslagen. De Kamerpresi dente, mevrouw Stoffels-Van Haaften, liet de vergadering schorsen. Bodes holden van boven naar beneden door het gebouw op zoek naar de oorzaak van het alarm, overal begonnen elek trische waterpompen automatisch op volle toeren te draaien. Spoedig bleek echter, dat er geen brand was. Techni ci, die de laatste hand legden aan de verbouwingswerkzaamheden, waren be zig met het aanleggen van elektrische leidingen en hadden een verkeerd con tact gemaakt. Dit had het alarmstel sel in werking gebracht. Het duurde een kwartier voordat de vergadering kon worden hervat. (Advertentie) :'i V- UTRECHT, 19 dec. De Algemene vergadering van de Katholieke Artsen vereniging op zaterdag 2 februari 1963 zal zjjn gewijd aan het onderwerp: de ziekenfondsproblematiek. De verga dering zal worden gehouden te Utrecht en begint te half twee. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. Toen de onderdoorgang van het Rijksmuseum twee jaar geleden werd geslo ten omdat de fundering aan het zakken was, had de Rijksgebouwendienst besloten, dat de houten palen zouden worden vervangen door de De Waal-palen. Het besluit steun de op de langjarige ervaring met deze palen, gebruikt bij talrijke belangrijke restauratie werkzaamheden. Daar waren het stadhuis in Gouda, de N.H. Kerk in Doesburg, de Grote Kerk in Monnikendam, de Nieuwe Kerk in Amsterdam en de Beurs van Berlage naast an dere historische gebouwen, in ons land zowel als daarbuiten. Toen de twintigjarige heer J. A. de Waal in september 1911 na het vervullen van zijn dienst plicht, bij zijn vader in de zaak kwam, was de toepassing van beton en marche. Intussen waren evenwel zekere gebreken van de beton-palen bij bepaalde toe- pass;ngen aan de dag getreden. Het wegnemen van die gebreken scheen een onmogelijkheid tot de heer De Waal op het lumi neuze idee kwam holle palen te construeren met benutting van lege conservenblikjes. Hel duurde niet lang of de palen bewezen hun doelmatigheid. Zij konden worden gebruikt waar heien ten enenmale onmogelijk was. Voor objecten die geres taureerd moesten worden met vermijding van de zware tril lingen door het heien veroor zaakt, zouden de al spoedig zeer bekende De Waal-palen ideaal blijken, evenals voor ziekenhuizen, grote kelders e.d. Palen in de grond brengen zonder heien? Zo gaat het inder daad met deze „conserven-blikjes-palen". Zij worden hydraulisch in de grond gedrukt. Zelfs in een werkruimte die niet hoger is dan negentig centimeter is dat mogelijk. Toch kunnen de palen, door een opbouw in segmenten, ook flink lang worden gemaakt. Tegenover ons zit de ruim 70-jarige constructeur van deze palen, de heer De Waal, als wij de bijzonderheden optekenen die voor de bouwwereld niets nieuws maar voor het grote publiek toch iets grappigs onthullen. Conser venblikjes, toegepast als het ei van Columbus. Deze blikjes, gevuld met grint en cement, worden door een holle betonnen schacht naar de voet van de paal gedrukt. Daar fijngestampt vormen zij met het grondwater een keiharde basis. Terwijl vrachtwagens af- en aanrijden terzijde en achter het nieuwe kantoor van De Waal-industrie, vertelt de „senior" hoe in de loop der jaren nu hier dan daar de blikjes-palen" de grond ingingen. Het bedrijf sloeg zijn vleugels uit. Afdelingen kwamen er in Rotterdam en in Hooge- zand waar ook een fabriek werd gevestigd. Dan volgden er de filialen in Antwerpen en Hamburg. Een glimlach, niet zonder enige trots, speelt de Amsterdamse industrieel om de lippen, als hij ons toevertrouwt dat zijn zoons alle drie in de directie van het bedrijf zijn opgenomen. De oudste, ir. Jan de Waal is de man der becijferingen en de leider tevens van het Antwerpse bedrijf. De tweede, Dick, heeft zich belast met de fabricage en de uitvoering, en Ar- noud, die administratief de leiding heeft, is ook de man van Hamburg. ,,Het boeiende van ons bedrijf is voo- il dat wij onze palen zien toe gepast, waar geen andere mogelijkheden voor restauratie der waardevolle gebouwen meer zijn," aldus de heer De Waal sr. Was aanvankelijk het plan de onderdoorgang van het Rijksmuseum eind november reeds te ope nen, het tijdstip is nu verschoven in verband met andera nodig gebleken voorzieningen. Toch zal het nu niet lang meer duren of het publiek zal van die onderdoorgang weer gebruik kunnen maken. De fundering zal zijn versterkt dank zij het „toegepaste conservenblikje" dat door de vondst van de heer De Waal een bouwelement van betekenis werd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 7