'S WERELDS BEST BETAALDE TRAINER Bela - Benf ica - Guttmann kan zonder voetbal niet meer leven Ajax en A.D. O. promoveren bij keuze r Intimiteit sfunc van Emerson is Australië's enige zorg DRAADLOOS CONTACT) Ik zieik ziewat jij niet ziet Luisteren naar: naar: ier m Overgangsklasse verdwijnt, maar hoofdklasse blijft een probleem Wordt appèl van honkballer genegeerd Schakers sturen telegram aan Khroesjtsjev Bekerduellisten vinden uitweg mitsouko Vrijdag Vrijdag Zaterdag Taterdag „Tussen oorlogen vrede" Eurovisie Kerst programma Eurovisie-song festival Hei- m J. J. M. Raaymakers voorzitter NAC Sportflits Zaterdag 3 uur T.V.-kijkers zoeken mede liedje uit Johan Bodegraven in ziekenhuis Technische school voor minder valide jongens nieuwe DAGBLAD VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 e'a Guttmann, 's werelds best betaalde voetbaltrainer, h houdt vakantie. In Wenen hij, de man die dit voor- Cun ,nlaca no§ naar de Europa- fuii ^e^dde, zich voor op zijn te hh *n de voetbalwereld, die Êr 20 Plotseling in de steek liet. OyTaan de vreemdste geruchten W zijn vertrek bij Penarol, de (j0j, hit Montevideo waar hij 5000 iar per maand met bovendien V vergoeding van hotelkosten diende. De in Hongarije gebo ld .Guttmann spreekt ze met bgheid tegen. c°Uega's. Eigen fout Eerst uitrusten l*n Kerstgeschenk s altijd wijn Wordt vaak zo goed be- wat U wilt zeggen e*Wijn als Kerstgeschenk. ^ftödien zijn kaarslicht en t"1 heel goede vrienden. Memoires HONKBAL Tegen Zuid-Afrika Gedenkwaardige gebeurtenissen en Gladstone Kinderogen, weerspiegeld in kleurig glas. Kaarsen, weerspiegeld in kin derogen. In een stoel, met zorgvul dig gekozen boek: vader. Heen en weer vliegend tussen keuken en huiskamer: moeder. Roerend in pannen, redderend met servetten, rammelend met bestek. Verleidelij ke geuren. „Een vrouw uit duizen den", denkt vader, snuivend. „Ze heeft deze dag tot een echt feest ge maakt!" Een vredig feest, in de in timiteit van het gezih. Aan tafel, met geheven glas, zegt hij het. Een beetje plechtiger en daardoor ook wat onhandiger. Dan steken zij alle bei dankbaar een Gladstone op en verstaan elkaar zwijgend. Want Gladstone, met of zonder filter, is de sigaret die iedereen voldoening schenkt. ZO ZACHT EN ZUIVER Vitesse—SHS en Velox NO AD op 9 januari Als geschenk een prachtige flacon van Guerlain-Paris Ë==i Voor finale Davis Cup m Buitenland Buitenland »lk Ss?0t:.aeb Montevideo uitsluitend om Üèejj a"eidsredenen verlaten. Er was Nt jSPrake van moeilijkheden, noch 'W sPe^ers, noch met de bestuurs- Van Penarol. Wanneer alle be- LStelrtrs van voetbalclubs in de hele even edelmoedig en samenwer- _jvaren als die van Penarol, dan enige wens vervuld zijn", zo LV.hmann. „Zij zijn nog steeds be- Jetaii®'0 tenminste hetzelfde bedrag te -tvaTs Uc mijn werk in Montevideo ^f^hrnanu ]egt er de nadruk op, dat ztin gezondheid „niets ernstigs" Wph band is. De kalende Hongaar ?Penk echter om zijn leeftijd aan de (efle °aarheid prijs te geven, hoewel ®en weet, dat hij ongeveer zestig jf'bd is. Zijn conditie is echter be- rvoï1 die van een groot aantal jonge- to-'hc voelde me moe en uitgeput 'dk J15 bÜ Penar°l was", zegt hij. tii5 had kunnen aanblijven als tech- directeur zonder dat daarbij V0_training zou zijn betrokken, maar lip? .een dergelijk hoog bedrag wilde 'k volledig inzetten. Tenslotte ben W e.rrnoedelijk de best betaalde trai- wl >n de voetbalgeschiedenis. Het f<w overigens helemaal mijn eigen 0(y,C- Na de inspannende wedstrijden 'k o5e Europa-cup met Benfica, had •hen Paar maanden rust moeten ne- fcJ*-. Het winnen van de cup met Jhca en daarna de Zuidamerikaan- ö6*anripioenschappen met Penarol had- lï a mij echter te zeer aangegrepen. haA^amerikaanse titel was voor Pe- ge] °1 we hadden pech niet weg- gi'egd. De wedstrijd tegen Santos S voor ons verloren." TlT1 Guttmann Penarol in oktober <5 j.", na drie en een halve maand *ijn Ohtevideo te hebben gewerkt, stond W?lub bovenaan in de Uruguese corn 's met 15 punten uit 8 wedstrijden. en Duitse artsen hebben n bevestigd, dat Guttmann in j v e gezondheid' Guttmann in verkeert. „Ik kan, (Advertentie) wanneer ik dat wil, mijn werk direct weer hervatten", aldus de trainer zelf. „Ik wil nog twee a drie maanden uitrusten en dan ga ik weer ergens aan het werk. Gedurende de laatste weken kreeg ik aan biedingen uit Italië, Portugal, België, West-Duitsland, Brazilië en - zeker niet de slechtste - een uit Montevideo van Penarol! „Met een beslissing wil ik wachten tot het voorjaar van 1963. Maar een ding staat vast, ik ga mijn oude werk weer ter hand nemen want zon der voetbal kan ik niet leven," bekent hij. Binnenkort zal hp in Duitsland zijn memoires publiceren. In „Vijf entwintig jaar achter de schermen van het wereldvoetbal" beschrijft hij hoe hij de nationale kampioenschap pen veroverde met Sportclub Ensche de, Ujpest (tweemaal), Milaan, Sao Paulo, Oporto en Benfica (tweemaal) en twee Europa-cups. Bela Guttmann werd geboren in Boe dapest. In 1949 verliet hij legaal zijn va derland, waarna hij in 1956 het Oosten rijkse staatsburgerschap verkreeg. Ver leden week bezocht hij voor het eerst in dertien jaar zijn vrienden, die hij in Hongarije achterliet. In de Weense Kon- ditorei, waar hij zijn bezoekers ontvangt, noemde hij onder andere de Hongaar Grosics, de Zweed Liedholm, Costa Pa- reira en Cavem van Benfica als een aantal van de beste spelers die hij ooit onder zijn hoede heeft gehad. In 1948 en 1949, toen hij als trainer optrad van het Hongaarse nationale elftal, had hij ook Puskas, die nu in Spanje verblijft, onder zich. „Tot mijn grote spijt heb ik Pélè, de beste voetballer, die er op het ogenblik in de hele wereld te vin den is, nooit tot mijn pupillen mogen rekenen. In 1956 of 1957 had ik hem al ontdekt in een reserve-elftal van Santos. Een transfer naar mijn toen malige club Sao Paulo werd echter door het bestuur van Santos geweigerd. Dat betreur ik nog." (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 21 dec. Het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond heeft op radicale wijze het mes gezet in de competitiestruc tuur. Slechts één afdeling blijft onge wijzigd: de hoofdklasse, waarover ech ter in verband met het al of niet spe len van dubbelwedstrijden reeds veel te doen is geweest. De belangrijkste wijziging is onge twijfeld het plaatsen van de reserve negentallen die door hun wisselende sterkte het competitiebeeld vaak na delig beïnvloedden in afzonderlijke afdelingen, waardoor de competitie structuur een geheel ander aanzien krijgt. De eerste klasse, die tot nu toe uit acht verenigingen bestond, zal in 1963 tien clubs tellen en in 1964 zelfs twaalf. Voor het komende seizoen zul len Ajax, dat aanvankelijk naar de overgangsklasse was gedegradeerd, en het Haagse ADO, dat na een gevecht adhter de groene tafel tenslotte de promotie aan PSV (Eindhoven) moest laten, bij keuze naar de eerste klasse promoveren. De overgangsklasse, evenals in vele andere bonden ook in de KNHB een surrogaat-afdeling, gaat in 1963 haar laatste jaar tegemoet. De naar de tweede klasse gedegradeerde ploegen HFC-Haarlem en Neptunus (Rotter dam) en de tijdens de promotiewed strijden uitgeschakelde verenigingen RFC (Rotterdam) en Rooswijk (Vel- sen) zullen hier bij keuze promoveren. De strijd zal echter ongetwijfeld zwaar worden, want niet minder dan vijf overgangsklassers zullen volgend jaar automatisch degraderen naar de twee de klasse. De competitie wordt in 1963 ge completeerd met twee tweede klas sen van elk acht verenigingen, drie derde klassen van elk acht vereni gingen, een reserve eerste klasse van acht verenigingen en twee re serve tweede klassen van elk negen verenigingen. In 1964 zal de hoofdklasse wederom uit acht verenigingen bestaan; de eer ste klasse daarentegen uit twee klas sen van elk zes verenigingen. De eer ste klassers spelen indien dit door een reglementswijziging mogelijk wordt een hele competitie in hun eigen afdeling en een halve competi tie tegen de ploegen uit de andere af deling (totaal zestien wedstrijden). Voorts zullen er drie tweede en drie derde klassen van elk acht verenigin gen worden gevormd benevens een re serve eerste klasse en twee reserve tweede klassen, eveneens van ieder acht verenigingen. Deze wijzigingen, die door een com- Capyright Stichting Wjjnprepaganda (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 21 dec. Bobo Echobardo, de Haagse honkballer die in juli jl. voor het lidmaatschap van de JiNHB werd geroyeerd, heeft zich, naar eerst thans blijkt, reeds spoedig na het bekend worden van zijn straf tot de commissie van beroep gewend, om een wijziging van de straf te kun nen bepleiten. Echobardo, die vijfmaal in het Ne derlands negental uitkwam, sloeg op zondag 1 juli tijdens de eerste klasse competitiewedstrijd Storks - De Vole- wijckers scheidsrechter Caldenhove knock out, hetgeen voor de strafcom- missie en het bestuur van de KNHB aanleiding was hem de zwaarste straf (levenslang schorsing) op te leggen. Reeds eerder was Echobardo een jaar geschorst en in 1961 kreeg hij een ern stige waarschuwing. Het is wel een vreemde zaak, dat de commissie van beroep, buiten me deweten van het bondsbestuur, het beroep van Echobardo bijna een half jaar heeft opgehouden. Een spoedige behandeling van de zaak zal nu dan ook moeten volgen. missie tot wijziging van de competitie- structuur in de KNHB zijn uitgewerkt en door het bondsbestuur zijn overge nomen, brengen nog geen verandering in het aantal te spelen wedstrijden in de hoofdklasse. Het wedstrijdregle ment van de KNHB schrijft voor, dat de ploegen elkaar nu slechts twee maal kunnen ontmoeten; gezien het korte seizoen voor deze zomersport, ongeveer zeventien weekeinds, vor men de dubbelwedstrijden dus vrijwel de enige mogelijkheid om tot meer wedstrijden te komen, een absolute noodzaak wil men zich aan de Euro pese top kunnen handhaven. Het ligt dan ook in de lijn der verwachtingen, dat op de komende jaarvergadering van de KNHB een voorstel tot regle mentswijziging in behandeling zal ko men, waardoor het spelen van meer wedstrijden mogelijk wordt. Thans is het „nee" van de hoofdklasser reeds voldoende om het spelen van meer dan twee wedstrijden tegen te gaan. De mogelijkheid bestaat, dat het Ne derlands honkbalnegental in het ko mende seizoen voor het eerst tegen Zuid-Afrika zal spelen. Vorig jaar wees de KNHB in verband met de apart heidspolitiek een verzoek om naar Zuid-Afrika te komen af. In het Ne derlandse team spelen verschillende Antillianen, waarvoor de KNHB niet voldoende waarborgen kon krijgen. Het is niet ondenkbaar, dat de Zuid- Afrikanen in juli aan de Haarlemse honkbalweek zullen deelnemen. Mocht dit niet doorgaan, dan ligt het in het voornemen dat deze ploeg, die waar schijnlijk iets sterker zal zijn dan het Nederlands negental, in 1964 ons land bezoekt. AMSTERDAM, 21 dec. Dr. Max Euwe en mr. W. Vroom hebben don derdag een telegram gezonden aan de Russische premier Nikita Khroesjtsjev met het verzoek er toe te willen bij dragen, dat de Russische schakers Aver- bach en Bronstein aan de serie in Ne derland te houden simultaan-seances rond de jaarwisseling zullen deelnemen De beide schakers, die in januari in het Hoogoventoernooi zullen spelen, hadden voor de simultaan-toemee af geschreven, hetgeen voor ongeveer 2000 Nederlandse schakers een grote teleur stelling betekende. (Advertentie) king i SIZE DEN HAAG, 21 dec. Vier van de zes clubs uit het betaalde voetbal, die hun wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker oorspronkelijk op Nieuw jaarsdag moesten spelen, hebben over eenstemming bereikt over de nieuwe wedstrijddata. Vitesse en Sriheveninigen Holland Sport zullen woensdagavond 9 januari op het VUC-terrein in Den Haag uit komen. Voor de wedstrijd Velox-Noad is eveneens 9 januari als nieuwe wed strijddatum overeengekomen. De teams ontmoeten elkaar in een licht- wedstrijd in het Utrechtse stadion. De besturen van Wageningen en RCH hebben nog geen overeenstemming kunnen bereiken over een nieuwe da tum. De verenigingen kampen met de moeilijkheid, dat zij geen geschikt, verlicht terrein kunnen vinden. BREDA, 21 dec. De heer J. J. M. Raaymakers is donderdagavond tijdens de jaarlijkse algemene verga dering van de Bredase club NAC tot opvolger gekozen van de onlangs over leden voorzitter L. H. Lefèvre de Montigny. De heer Raaymakers, die reeds de functie van tweede voorzit ter vervulde, was de enige kandidaat. (Advertentie) PARFUMERIE 6 FILIALEN IN R'OAM - TEL. 119055 5 LONDEN, 21 dec. Manchester United zal op 21 januari een proces beginnen tegen de British European Airways, om een schadevergoeding van 250.000 pond te verkrijgen wegens het omkomen van acht top-voetballers bij een vliegtuigongeluk, dat vijf jaar geleden bij München plaats vond. BRISBAINE, 21 dec. Roy Emerson, de tweede man van Australië voor het enkelspel in de komende strijd om de Davis Cup tegen Mexico, laat zich be stralen om het herstel van zijn ge scheurde rib-spier te bespoedigen. Emer son, die op de wereldranglijst als twee de geklasseerd staat achter zijn land genoot Rod haver, liep vorige week bij de Victoria-kampioenschappen in Mel bourne een gescheurde verbindingsspier tussen zijn bovenste twee rechterribben op. Zijn bewegelijkheid op de baan en zijn lage slagen ondervinden geen hin der van de blessure. Zijn smashes en zijn service lijden er echter terdege onder. Een woordvoerder van het Aus tralische team verklaarde, dat het nog te vroeg is om te zeggen of de spier blessure van invloed zal zijn op Emer- sons spel volgende week. Hij zou in het enkelspel uitkomen en samen met Neale Fraser het herendubbel tegen Osuna en Palafok voor zijn rekening nemen. De deskundigen in Australië vinden de nederlagen, die de beide Mexica nen in Nieuw Zeeland tegen Ian Croo- kenden hebben geleden, weinig zeg gend. Crookenden wordt immers be schouwd als de beste speler van zijn land. Een belangrijker aspect is, dat Osuna en Palafox in Nieuw-Zeeland er varing hebben opgedaan in het spelen op grasvelden. Bovendien waren de partijen tegen Crookenden, die links handig is, van grote waarde voor het Mexicaanse tweetal, omdat ook Laver en Fraser linkshandig zijn. Overigens acht men het in Brisbane bijzonder onverstandig, dat de Mexica nen niet eerder naar Australië zijn ge komen om te acclimatiseren en de „Milton Courts" waar de wedstrijden van 26 tot en met 28 december zullen worden gespeeld, te verkennen. Intus sen hoopt men op een overweldigende De barones De Coubertin, de wedu we van de grondlegger van de moder ne Olympische Spelen, viert vandaag haar 101ste verjaardag. BUSSUM, 21 dec. Onder de titel „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet" bracht de NTS gisteravond „Blithe Spi rit" van Noel Coward op het scherm. Voor vele kijkers zal dat neergekomen z\jn op een hernieuwde kennismaking. Het stuk heeft vrij Ring op de vader landse planken geparaisseerd en het is hier ook zeker, als film bewerkt, be kend. Maar ook degenen, die het in welke vorm dan ook al eerder hadden gezien, zullen er gisteren met plezier naar hebben gekeken. Want het is een alleraardigst stuk met een goede plot en met brokstukken dialoog, die een heer lijke typisch Engelse humor behelzen. Het is bovendien nog goed gemaakt ook. Wat de televisie-opvoering van giste ren betreft: het was wel duidelijk dat iedereen er kennelijk behagen in schep te om het genoeglijke „karwei" zo goed mogelijk op te knappen. Regisseur Wil ly van Hemert goochelde met zijn geesten dat het een lieve lust was en al lukte het truc-werk niet altijd hele maal, hij had voor de vereiste „door zichtigheid" toch een heel mooie oplos- singe gevonden. Hij had zijn regie ook •uitstekend toegespitst op de mogelijk heden van de televisie. Er was verder sprake van een uit gelezen rolbezetting. Dat klopte werke lijk tot in alle onderdelen. En men zag dus een voortreffelijke, met ingehouden verbijstering gespeelde Charles Condo- mine van Guus Oster en Kitty Janssen deed daar als zijn vrouw niet voor onder. De irreële maar toch zéér aan wezige Elvira van Andrea Domburg was een knap werkstukje: en daar was dan Ank v. d. Moer als Madame Arcati, een komische-rol-voor-een-dame-alleen die zij aanstekelijk-dwaas uitbeeldde. Mimi Boesnach, Joan Remmelts en voor al Kitty Courbois haalden, wat de hun (Advertentie) Zekerheid! DE OLVEH staat achter u. belangstelling. Nog 2000 van de 8400 beschikbare pi De vooruitzichten op een volledige be- plaatsen zijn onverkocht. zetting van het stadion zijn vrij gun stig. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.15 Gram. 18.20 Rep. van de priesterwijding In Heerlen. 18.40 Gram, 18.50 Regerings- uitz.Pari. bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen, door drs. J. M. den Uyl. 19.00 Nws. 19.10 Act 19.25 Ac- cordeonspel (gr.). 19.30 Politieke aspec ten, lezing over muz. 21.00 Strljkork. lichte muz. 21.20 Levensherinneringen. 21.35 Het turfschip van Breda, een quasi- historisch zangspel. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avond theater: Mod. gram en vreemde stem, hoorspel. 22.35 Mod. gram. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM n, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaande ren. 18.20 Kinderkoor. 18.50 Politiek praat je. 19.00 V .d kinderen. 19.10 Muz. v. kin deren (gr.) VPRO: 19.30 Kunstkron. 20.00 Nws. 20.05 Nogmaals: Oorlog en vrede, lezing. 20.20 Klass. gram. 20.40 Boek bespreking. 20.45 Wereld In beweging, lezing. 20.55 Een belangrijk woord voor doopsgezinden, lezing. VARA: 21.00 Me- tropole-showamus. muz. 21.35 De maat schappelijke positite van de schrijver, discussie. 22.05 Lichte gram. 22.15 Bui tenlands weekoverizcht. 22.30 Nws. VPRO 22.40 Verre-Kijken, gesprek over televi sie. VARA: 23.00 Soc. nws in Esperanto. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Werken v. Handel en Mozart. 12.30 Rep. 13.00 Automobillstenkron. 13.30 Interviews. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gevar. muz. met comm. 15.10 Hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen week. 15.45 Gevar. progr. 16.45 Hoorspel. 17.45 Gevar. muz. ENGELAND, BBC Light programme 1500 en 247 m.11.00 Gevar. progr. 13.00 Wedstr. tussen scholen. 13.31 Sportpara- de. 13.55 Gevar. muz. 14.45 Gevar. progr. 15.32 Fanfaremuz. 16.00 Klankbeeld. 16.50 Voetbalrep. 17.45 Lichte muziek. NDR-WDR, 309 m.12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muziek. FRANKRIJK IH, 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.lichte en klass. muz. 14.40 Kamermuz. 17.15 Lichte ork. muz. en koorzang. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gevar. muz. 12.50 Porgr. overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Variétéorkest, lich te muz. 14.30 Musicarama: progr. v. d. filmliefhebbers. 15.15 De academie der discofielen. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Lit. zangen. 17.25 Lichte ork. muz. 17.45 Engelse les. BRUSSEL, 484 m.12.30 Gevar. progr. act. 14.03 Enquêtes 63: problemen van de gram. 15.03 Debussy en de instru mentale muz. 17.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 Lezing. 18.15 Gevar. progr. 18.25 Hoorspel. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East: reg. progr. 20.00 Muz. in miniatuur. 20.30 Quiz. 21.00 BBC Schots orkest: Klass. muz. 22.15 Gevar. progr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Kerstliederen. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15-0.45 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.00 Gevar. progr. 18.31 Gevar. progr. 19.33 Sportuitsl. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. en joum. 20.31 Planoreci tal en koorzang. 21.00 Hoorsp. 21.31 Dis cussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws, sport berichten en act. 23.41 Ouderwetse muz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.: 10.00 Nws. 19.15 Operafragm. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. in jazz. 24.00 Nws. 0.20 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK m, 280 en 235 m.: 18.30 Gaver. muz. 19.00 Nws. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.: 18.00 Omr. ork.: lichte muz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radio- kron. 19.00 Nieuws. 19.40 Kerstmuz. 20.00 Fiimmuz. 20.35 Theaterkron. 21.00 Amus. muz. 21.45 Volksmuz. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.35 De zeven kunsten. 22.55- 23.00 Nieuws. BRUSSEL. 484 m.: 18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereld nieuws. 22.55 Nieuws. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke liederen. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.19 Lichte gram. 9.00 Djinn, gevar. progr. 12.30 Meded. ten behoeve van land- en tuinb. 12.33 V. d. jeugd. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.20 Musi cerende dilettanten. 13.45 Franse les 14.05 Studio n, progr. v. d. jeugd. 16.00 Koperork.amus. muz. 15.30 Gouden Pla ten Kabinet. 16.00 Als de dag van giste ren, klankbeeld. 16.30 Lichte gram. 17.00 V. d. ,eugd. 17.15 Gram. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Meisjeskoor. HILVERSUM H, 298 m VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.35 Amateurs-ork. 9.00 Gymn. v. d. vr. 9.10 Klass. gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Het spoor van Zijn komst, lezing. VARA: 10.20 Amus. muz. (gr.). 10.30 Van dé wieg tot het graf. vragen beantwoording. 10.45 Geknipt voor herhaling: gevar. progr. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 12.30 Meded. t.b.v. tand- en tuinb. 12.33 Sportact. 13.00 Nws. 13115 VARA-Varia. 13.20 Vers van Nws. 13.'5 VARA-Varia. 13.20 Ver van Jazzclub. 14.50 Lichte gram. 15.05 Ra dio Filharmonisch ork. en sol.klass. en mod. muz. 17.15 Jazzmuz. 17.30 Week- jount. KRO: 19.30 Voor Jonge mensen. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Van de Brand- puntredaktie. NTS: 20.25 Simsalabim, in ternationale Kalanag-show. KRO; 21.15 Schatten op zolder, documentair progr. 21.45 De fuik, TV-spel. 22.20 Kinderen van ons volk, progr. over de zwakzinnigheid, (deel 3). DUITSE TELEV1SIEPROGK. 18.10-18.15 Overz. van de middagprogr. van de komende week. (Reg. progr. NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nord- schau. WDR: 18.40 Hier und Heute, Jour naal. 19.15 Het meisje In de grote stad (3) NDR: 19.25 In de schaduw van de grotten.) 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20 Nieuw vaderland overzee, ontmoe tingen in Zuid-Amerika, tilmrep. 21.10 Muz. in Studio B. 21.55 Laatste nws. 22.05 Die Beklagte, spel. DUITSE TELEV1SIEPKOGR. 2e PROGRAMMA Reg. progr. 19.30-20.00 WDR: Prisma van het Westen. 20.00 Journ. en weer overzicht. 20.20 Ein Mann ist ein Mann. 21.05 Het uur van de ontdekkers. 21.35 Das Kleinod von Burma, film VLAAMS-BELG. TELEVISIEPKOGR. 19.00 Intern. Jeugdkron. 19.25 Sportprogr 20.00 Joum. 20.30 De man die als lokaas dient, detectivefilm. 21.30 Matjemosj maakt een trom. 22.15 Filmnws en n.ve films. 23.00 Journaal. FRANS-BELGISCHE TELEVIEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 V. d. Jeugd. 19.00 Engel se les. 19.30 Katholieke uitz. 20.00 Joum. 20.30 La caméra explore ie Temps. 22.15 Kunstkron. 22.45 Journaal. AVRO: 15.00 Weekend journ. 17.00 V. d. kinderen. 17.30-l7.45 Films voor de kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 15.00 Doc. over de 2e Wereldoorlog 15.30 Oudejaarsavondtractatle. 16.00 Zoudt U het geweten hebben?, vraag- en ant woordspel. 16.55 De rode Ijsberg, dcc. 17.40-18.30 Rep. en gespr. over act. ver- keersvragen. VLAAMS-BEDG. T.V.-PROGR. 17.00-18.00 Voor de Jeugd. Een scène uit het toneelspel „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet," dat gisteravond op de tv.-schermen kwam. Van links naar rechts: Ank van der Moer, Kitty Janssen, Guus Oster en Andrea Domburg. toebedeelde ondergeschikte taak betreft, hetzelfde niveau. Een bijzonder plezie rige avond in het lichte genre dus. H. Hn. HILVERSUM, 21 dec. Onder de titel „Tussen oorlog en vrede" zal Radio Nederland Wereldomroep in de eerste weken van 1963 een reeks van negen voordrachten uitzenden waarin Nederlandse deskundigen hun visie geven op de huidige internationale toestanden. Aan de reeks werken mee de oud-ambassadeur in Moskou en Ottawa de heer D. J. von Balluseck, de luitenant-generaal der cavalerie b.d. T. E. E. H. Mathon en de hoog leraren dr. B. H. M. Vlekke, mr. A. J. P. Tammes, dr. K. van het Reve, mr. L. G. A. Schlichting, mr. M. Bos en mr. B. V. A. Röling. De voordrachten worden uitgezonden in zes talen en zullen waarschijnlijk in druk verschij nen in de Internationale spectator. HILVERSUM, 21 dec. Het Kerst groetenprogramma dat de Eurovisie via de satelliet Relay naar de Verenigde Staten wilde overzenden, doch dat we gens de onvoldoende sterkte van de bat terijen van de satelliet op de band is vastgelegd en door de lucht naar Ame rika wordt overgebracht, zal zaterdag middag om drie uur door de NTS wor den uitgezonden. Het ongeveer twintig minuten durende programma is samen gesteld uit kerstflitsen uit Oostenrijk (Oberndorf), Frankrijk (Parijs), Neder land (Amsterdam), Engeland (Londen), België (Brugge), Spanje (Barcelona), Denemarken (Kopenhagen) en Italië (Rome). De regie berust bij het tech nisch centrum van de Europese Radio- Unie te Brussel. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 21 dec. Een aantal televisiekijkers en een jury van deskun digen zullen 23 januari uitmaken welk liedje Annie Palmen voor Nederland zal zingen op het Eurovisie-songfestival in Londen. Gisteravond heeft de Song festival-jury drie liedjes aangewezen, die in de landelijke finale zullen wor den gepresenteerd. Twee van deze lied jes zijn gekozen uit het vijftal, dat in opdracht van de NTS door componisten en tekstdichters is gemaakt. Het derde werd geselecteerd uit de 110 liedjes, die voor november zijn ingestuurd. Aan vankelijk zag het er naar uit, dat niet één van deze liedjes een kans voor de landelijke finale zou maken, maar gis teravond heeeft de jury tijdens een zeer langdurige vergadering toch een ge schikt nummer kunnen uitzoeken. In afwijking tot voorafgaande jaren zullen de drie beste liedjes niet door verschillende zangers en zangeressen worden gebracht, maar slechts door één, n.l. Annie Palmen. De NTS heeft hiertoe besloten, in verband met de moeilijkheden die zich vorige jaren hebben voorgedaan. Naarmate het Songfestival ouder werd, werd het voor de NTS ook steeds moeilijker artiesten bereid te vinden de winnende liedjes te presenteren. HILVERSUM, 21 dec. Johan Bo degraven van de NCRV heeft zich onder medische behandeling moeten stellen. Hij is onlangs teruggekeerd uit New York, na een bezoek aan Suriname, o.a. ter bijwoning van de openingsplechtig heid van het 4 maal Z N-ziekenhuis in Paramaribo. Bijzondere inspanningen en de acute overgang van tropische hitte naar stren ge vorst in Amerika bleken hem te zeer te hebben aangegrepen. De huisarts achtte opname in een ziekenhuis voor controle en behandeling gewenst. Hem is enige tijd rust voorgeschreven. GROESBEEK, 21 dec. Namens de staatssecretaris van O.K. en W. is gistermiddag hier de technische school met internaat voor minder valide jon gens „Werkenrode" geopend. De ope ningsplechtigheid werd verricht door de inspecteur van het nijverheidsonder wijs, de heer H. J. Evers. Deze l.t.s. is de eerste school in ons land, die een opleiding heeft om lichamelijk ge handicapten een plaats in het normale produktieproces te geven. Er zijn daar op het ogenblik dertig jongens van alle gezindten uit geheel ons land ondergebracht. In de toekomst zullen het er 120 zijn, in de leeftijd van twaalf tot twintig laar Het deed de inspecteur naar ztir zeggen ge noegen te vernemen, dat de inwoners v-n Groesbeek vee] begrip voor deze gehandicapten tonen en hen in hun huis opnemen en in het verenigingsleven betrekken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 15