aterweg Evenwichtig werk in Visbank van blijmoedig schilder HAAGSE KUNSTENAAR WOONDE TWEE JAAR IN VLAARDINGEN één dag ■eJi.i.ijjiiu.b Strijd om de damkampioen schappen gaat weer beginnen m kerstaanbieding REN BURG HALVE PRIJS V, W. Brinkman opende expositie van Jos van den Berg W ilton-F ijenoord neemt dok no 3 op nieuw in gebruik SPECIALE N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS s $5 „Reveil van cultureel leven in VI aardingen Van Schiedam naar Rotterdam UIT HET POLITIERAPPORT De krant kunt U niet missen, geen dag! Bekendmaking Zaterdag voor de jeugd Openstelling ijkkantoor Rotterdam Burgerlijke stand G. Groeneveld met pensioen bij gemeente Promoties bij gemeentepolitie Rijksgoedkeuring voor rioolgemaal Kerstliederen op Oranje-carillon Hevige sneeuwbui belemmerde uitzicht BURGERLIJKE STAND Zuiver wollen kamerjassen Jt Werf Gusto naar ve? wachting lagere Cen et Sluiting kantoren en diensten in Maassluis Medische dienst met de Kerstdagen Luxor-programma Ophalen van huisvuil I w. HET NIEUWE DAGBLAD VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 PAGINA 4 WÈÊËImWmÊ: nü beduidend goedkoper MATINEES AVOND VOORSTELLING Brandje Melk weg Tn de sneeuw A 1 L- JONGENSJASJES nubeduidend goedkoper SCHIEDAM ROTTERDAM AMSTERDM* K t v1" 7a i >nrva V °v z Advertentie Advertentie VLAARDINGEN, 21 dec. —In de Vis bank opende gisteravond ln tegenwoor digheid van de schilder de heer Willem Brinkman een tentoonstelling van werk van Jos van den Berg uit Den Haag. Het is een tentoonstelling van voornamelijk grafisch werk: potlood, en pentekenin gen, die voornamelijk reisschetsen *ijn, etsen en enkele schilderijen. Werk dat behalve een groot vakmanschap ook een ontwapenende artisticiteit verraadt. ïr. A. L. Backer leidde gisteravond namens de commissie voor Beeldende Kunst de heer Brinkman in. Hij consta teerde een herleving van de culturele be langstelling in Vlaardingen, die in dit sei- zoen heeft plaatsgegrepen .Hij wees op de keramiektentoonstelling in het ENCK- recreatieoord, op het nationale ballet dat volgende week naar Vlaardingen komt en op de duizend bezoekers aan het kerstconcert van Orpheus en Sursum Corda. „In Vlaardingen zijn industrie, huizen bouwen en de sport wel belang eraan toe: „Weet je nog, dat zei onze oude leraar altijd: Uit de rommel, die er op de kaden van deze tijd ligt, kies jij de dingen van waarde voor je eigen schip", zo besloot de heer Brinkman zijn speech. Het werk van Jos van den Berg ademt een frisse sfeer. Zijn schetsjes van Rome, Parijs en dorpjes aan de Cöte d'Azur zijn snelle, maar volmaak te Impressies. Met enkele met vaste hand neergezette lijntjes is de hele sfeer van een druk verkeersplein ge tekend', geen I ijntje is teveel. Zijn schilderijen zijn even evenwichtig, zo wel van kleur als van vorm. Speelse composities, speelse kleuren van een harmonieus palet. Zijn etsen zijn wel het mooiste op deze tentoonstelling. Ook hier enkele lijnen, enkele tonen grijs, die een specifiek Hollands landschap tot leven brengen; zoals op „Avond" en „Storm" in Ilpendam. Dit even wichtige, blijmoedige werk is des te opvallender als men beseft dat Jos van den Berg lichamelijk gehandicapt is. Hij is zeer klein en onwillekeurig dringt zich de vergelijking met Toulou se Lautrec op. Maar in het werk van Van den Berg is van rancune ten op zichte van de lichamelijk volgroeide mens geen enkele sprake; maar dan ook geen enkele. Hier in de Visbank is een man aan het woord, die blij is om alles wat hij om zich heen ziet. Men moet zijn werk gaan zien om dit te be grijpen. De tentoonstelling is geopend tot 7 januari. JOSUA MICHIEL van den Berg werd j i geboren op 10 augustus 1905 te Hen Hel- begon al jong te tekenen en hield het na zijn 14e jaar met meer uit op de „gewone" school; hij moest en zou naar de Academie. Daar de familie inmiddels naar Rotterdam verhuisd was, was er die mogelijkheid en gaf zijn moe der toe aan de wens van haar zoon (zijn vader was al overleden); zij had haar vader met culturele dingen dan wordt Vlaar dingen een stad waar het „toch wel erg moeilijk leven is", zo zei hij. Willem Brinkman, vriend en eens me deleerling van Jos van den Berg, ver geleek in zijn openingsspeech de tijd, toen Van den Berg in Vlaardingen woonde in de jaren twintig en de tegenwoor dige'tlid Hii beschreef het pontje, de begrip voor zijn verlangen kippebrug, de vissers met ringen in hun was de ^,^d voor® de £t!d oren achter de Visbank en de visvrouw- den. Vermeldenswaard voorae staa ties in de trekschuit naar Delft. „Toen Vlaardingen is dat Jos van den Ber»; in was alles nog heer gewoon", zo zei ds zijn jeugd ook ongeveer twee jaar in heer Brinkman, die de huidige tijd schil, deze ^d ^oonde;_ „meester De Vroo- derde als een oeriode van „nuchter den* 11116 za6 ie*s in tekenen en stimu ken in commerciële zin", "een „schijn- leerde de jongen zodat men zou kunnen wereld, waarin de natuur niet natuurlijk zeggen, dat zijn talent meer is: een aangelegd park is geen dekt wera. bos". Jos van den Berg, zo zei Brinkman, Jn 1926 kwam Jos van den Berg naar heeft het contact met de natuur bewaard, Haag Hier werkte hij gedurende al moest hij daarvoor wel naar verre drie r een recianiebureau; het laat- streken waar de lucht nog zuiver is. ..J« Lt iaar bezocht hij de avondcursus van benadert de dingen natuurlijk; het water d Academie voor beeldende kunsten; dat je in doorlopende lijntjes neerschrijft daarna zes jaar de vonedige dagcursus, in een ongezegde taal, die aanspreekt. Q zakgeld te komen maakte hij Jos van de. Berg „neemt de wereld houtsneden. waar door zijn ogen, die open staan als 1933 ontving hij een reisbeurs van staldeuren", zo zei Brinkman en voegde Advertentie Als hij aan een nieuw jasje toe is, ga dan nu naar Coster Fantas tische aanbieding in zuiver wollen tweedvelours jasjes, in verschi I len de leuke dessins. Heerli jk warme, geheel gewatteerde voering, wol len tricotkraag en wollen tricot zakgarnering, leren knopen. in 1960 een reisbeurs van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, nu ging hij naar Rome, ook oude steden hebben zijn belangstelling. NAAST SCHILDEREN en tekenen is hij de laatste tijd druk aan het etsen geslagen; op de komende tentoonstelling is een aantal van deze etsen te zien. Ten slotte volgt Jos van den Berg een cursus voor het ontwerpen van postzegels die gegeven wordt door de Esthetische dienst van de P.T.T. waar Christiaan de Moor de directeur is. Sinds zijn huwelijk woont hij in een Hofje zoals er in Den Haag nog vee te vinden zijn. Al zweert U bij de beste gevoer de leren handschoen... al bent U gewend er tien gutden of nog meer voor uit te geven... Uw handen kunnen nooit warmer zijn dan gestoken in deze ge voerde Vinyl handschoenen. Vinyl herenhandschoenen, een opzienbarend product van de laatste jaren. Niet te onder scheiden van echt leer, een ge not bij strenge koude,... soepel en elegant, voor een prijs, die dit jaar nog onmogelijk leek, nu per paar voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze heer lijk warme Vinyl gevoerde he renhandschoenen, in de kleuren grijs en. bruin en in alle maten, per paar voor Géén tel. of, schrift, best. zaterdag en zondag aanvang 4 uur aanvang 8 uur i oeen tci. w(, ROTTERDAM, 21 dec. Donderdag 27 december zal op de werf aan de West- kousedijk te Rotterdam het drijvende droogdok no 3 van de dok- en werfmaat- schappij Wilton Feijenoord opnieuw in gebruik worden genomen. In verband met de uitbreidingen en modernisering van het havenbasin van de werf in Schiedam en de nog in uit voering zijnde modernisering van de Rot terdamse werf werd dit dok 7 december van zijn Schiedamse naar zijn huidige ligplaats gesleept. SCHIEDAM. 21 dec. Op het woon schip Michael, dat in de Nieuwe Haven tegenover pand 148 ligt, is gisternacht door de hitte van de öliekachel het roet in de schoorsteen gaan branden. De be woner J. A. P. van D. doofde zelf het vuur met zand, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Tien liter melk ging gisteren verloren toen een bestelauto in de Lange Kerk straat de carrier van kruidenier H. E, bij het passeren raakte. Doordat aan beide zijden van de weg voertuigen ge parkeerd stonden was de doorgang nogal nauw. Op de Burg. Knappertlaan werd gister avond in de sneeuwbui de onvoorzichtig overstekende voetganger J. H. de B. uit Vlaardingen aangereden door de brom fietser A. G. M. S. De voetganger kreeg schaafwonden in het gezicht, de bromfiet ser kreeg een gekneusde neusbrug. het Klinkenbergfonds; hij ging naar Frankrijk, eerst naar Toulon daarna naar Hyères aan de Middellandse Zee. Dit land werd zijn tweede grote liefde. Hij bleef bijna drie maanden weg; je kon wat doen met 250,— in die tijd! Je hield nóg iets over ook! OOK ONTVING HIJ in deze tijd gedu rende drie jaar de Koninklijke subsidie (beurzen voor jonge kunstenaars), die hem in staat stelde zich geheel op zijn werk te concentreren. In 1937 kreeg hij met een collega de eerste prijs van een jaarlijkse wedstrijd uit het Vigeliuslegaat voor een „naakt", In 1939 volgde een verlate beurs van de Academie, die hij inmiddels verlaten had. Hij ging naar Parijs met het doel er zich te vestigen en t.z.t. af te zakken naar het geliefde Zuid-Frankrijk. Helaas gooide ook hier de oorlog roet in het eten en moest hij naar Nederland terugkeren. In 1956 ontving hij de Jacob Har- togprijs, genoemd naar een sociëteitslid van het Schilderkundig Genootschap Pul- chri Studio die zeer veel voor het Ge nootschap deed. Jos van den Berg was in 1936 reeds als lid van dit Genoot schap aangenomen, sinds 1950 bekleedt hij de functie van commissaris voor de ets- en tekenzalen. Ook na de oorlog keerde hij diverse malen terug naar zijn geliefd Frankrijk; de omstandighe den waren helaas te moeilijk geworden om er zich blijvend te vestigen. Volgde VLAARDINGEN, 21 dec. Over en kele weken zullen de wedstrijden om 't persoonlijk damkampioenschap van Vlaardingen 1963 een aanvang nemen. De indeling van de hoofdklassen is In middels hekend. De huidige kampioen, H. A. Lansbergen moet zijn titel ver dedigen, maar zal het zeker niet gemak kelijk krijgen. Verwacht wordt, dat J.H. de Kluvver alles er op zal zetten om de titel, die hii verspeelde opnieuw in zijn bezit te krijgen. Verdere deelnemers in de hoofdklasse ziin C Biel, D. v. d. Kerkhoff, W. H. Niestadt en W. F. Ver burg. Iedere Vlaardingse ingezetene, of lid van V.D.V., is gerechtigd deel te nemen aan de wedstrijden in de eerste klasse, waaraan vanzelfsprekend eveneens een kampioenstitel is verbonden. Men kan zich daartoe opgeven bij de secretaris, de heer W. H. Niestadt, Hofsingel 56. telefoon 3652. Het ligt in de bedoeling, dat in groe pen van 6 tot 8 personen voorwedstrij- den worden gespeeld; waarschijnlijk drie groepen. De bovenste twee aankomende zullen dan in de finalegroep komen, welke aansluitend aan de voorwedstrijden zul len beginnen. Bij voldoende deelname zal ook een groep thuisdammers de kans krijgen om een kampioen uit te roepen. Voor de liefhebbers ligt dus de kans open om Advertentie Normaal 49.50, maar één dag be taalt U voor deze prachtkwaliteit van 2-6 jaar, een werkelijk onge looflijk lage prijs. Eén dag, ALLE MATEN Vrijdagavond en zaterdag avond tot 9 uur geopend ROTTERDAM: KorteHoogiu.it Meent Katendi. Lgedtjk Weit-Kniiik.de HOOGVLIET: Wlnkelcsnmim LEIDEN: H..rlemmenu..t ZEIST: siotit.n VLAARDINGEN: Lteiveid f Burgemeester en Wethouders van Vlaardingen brengen ter openbare ken nis dat zij bij besluit van 14 november 1962 op grond van artikel 3. lid 2, van de Marktverordening Vlaardingen, als datum voor de markt, als bedoeld in I artikel X, lid 1, van genoemde verorde ning, in plaats van woensdag, 26 decem ber 1962 (2e Kerstdag) hebben aangewe zen: maandag, 24 december 1962. Vlaardingen, 21 november 1962 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN VLAARDINGEN. VLAARDINGEN, 21 december. Deze week heeft een filmploeg van de AVRO- televisie opnamen gemaakt in het Mu- I seum voor de Nederlandse Zeevisserij in deze gemeente. Het ligt in de bedoeling de film zater dag 22 december a.s. van 17.3017.45 in het programma voor de jeugd te verto nen. Het museum is le kerstdag gesloten en 2e kerstdag geopend als op zondag, dus van 14.00—16.30 uur. VLAARDINGEN, 21 december. Met ingang van 1 januari 1963 zal het Ijkkan toor Rotterdam voor het herkeuren van maten, gewichten en meetwerktuigen niet meer geopend zijn op elke dinsdag en vrijdag, doch uitsluitend op elke maandag (feestdagen uitgezonderd), en wei van 8.30—12.00 uur en van 13.30— 16.30 uur. VLAARDINGEN, 21 dec. Gehuwd: Ludovicus Theodoras van der Heijden en Gerarda Maria Offermans: Antonius Leo- nardus Josephus Busker en Engelina j Roest; Mees Er kelens en Katrien van Dorp; Arie Muijs en Maria Jeanne van Luijk; Jacob Adrianus van Prooijen en Leentje van der Nol; Arie Poot en Wil- helmina den Breems; Leendert van den Bos en Jeanne van der Jagt; Johan Pe ter Ram en Arendje van der Wagt; Ru- dolf van der Veen en Catharina van der Pijl- i Geboren: Hannie, dochter van J. A. van den Hoven en M. L. W. J. B. Doh- rnen, Dr. Wiardi Beckxnansingel 237; Hille Johannes, zoon van P. Cnossen en R. Goudswaard, 2e Spoorstraat 25; Ray monds dochter van L. H. Schalker en I J. C. Harland, Sam. Esmeijerstraat 115. Zaterdagmorgen beginnen wij met de verkoop van een grote partij import auto-plaids in schotse ruiten. U kent ze wel, die solide, vastgeweven plaids, die niet haren en normaal voor 11.95 worden verkocht. Plaids, niet alleen voor in de.auto, maar ook als extra bovendeken in de jongens- of meisjeskamer. Nu import-autoplaids in schotse ruiten, voor nog géén zes gulden. ditmaal in een competitie eikaars krach ten te meten. De inschrijving sluit op donderdag 3 januari 1963. Behalve aan het secretari aat kan men zich op donderdag 27 decem ber en op donderdag 3 januari a.s. als deelnemer melden tijdens de clubavonden van V. D. V., die dan worden gehouden in de bovenzaal van gebouw Excelsoir aan de Oosthavenkade 10. Gewoonlijk worden deze clubavonden dinsdags ge houden, maar in verband met de ko mende feestdagen is deze verzet. Reeds op dinsdag 8 januari zal de eer ste ronde worden gespeeld van de voor wedstrijden. Daarna elke dinsdagavond. VLAARDINGEN, 21 december. We gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zal de heer G. Groeneveld, tuinman I bij de afdeling plantsoenen van het bedrijf gemeentewerken op 28 decem ber a.s. afscheid nemen in het gebouw „Triangel" aan de Fransenstraat. VLAARDINGEN, 21 december. Met ingang van 1 november 1962 is de agent van gemeentepolitie J. F- Tintel bevor derd tot hoofdagent. Met ingang van 1 januari 1963 is de agent van gemeentepolitie B. Wesdijk eveneens bevorderd tot hoofdagent. VLAARDINGEN, 21 december Rijks goedkeuring werd verleend voor de bouw van het rioolgemaal v.Oost" in het uit breidingsplan „Holy". VLAARDINGEN, 21 december. De stadsbeiaardier Cor Don zal maandag 24 december a.s. van 19.0019.30 uur een programma van kerstliederen ten gehore brengen op het Oranje-carillon. SCHIEDAM, 21 dec. De hevige sneeuwbui belemmerde gisteravond het uitzicht van de motorrijder B. H. uit Vlaardingen. Door zijn beslagen motorbri] zag hij te laat de geparkeerde auto van de heer F. F. M. op de Burg. Knappert laan staan. Met een vaart van 40 km/u reed hii tegen de linkerachterkant van de auto, sloeg over het stuur en viel via het kofferdeksel op het wegdek. Hij liep slechts enkele wondjes op in het gezicht, die door de GG en GD ter plaatse zijn behandeld. De auto stond op een slecht verlichte plaats, vijftien meter van de brandende lantaarnpaal geparkeerd. SCHIEDAM, 21 dec. ONDER TROUWD: M. H. Plambeck 25 j. en A. J. Schoenmaker 20 j.; G. Vogel 30 jaar en H. van der Sloot 24 jaar; J. J. van der Ven, 24 jaar en C. M. P. van der Leee 24 jaar; J. J. van Rijn 22 j. en A. J. W. Bollen 24 jaar; S. Post 24 jaar en H. G. M. Onink 16 jaar; G. van der Gee 30 j. en P. Wiegel 23 jaar; A. Hoogerdijk 33 jaar en C. J. van der Velden 31 jaar; B. de Ruiter 24 jaar en J. H. M. van der Horst 25 jaar; X. W. Tjwa, 25 jaar en J. T. de Winter 18 jaar. GEHUWD; A. J. Stuurstraat 24 jr en P. J. M. Kooijman 25 jaar; H. van Meggelen 32 jaar en J. E. Putters 30 jaar; H. Toeter 27 jaar en G. R. Riet dijk 25 jaar; A. Pols 24 jaar en K. Planken 20 jaar; J. W. Vletter 23 j. en N. J. van Gelder 23 jaar; R. J. van Joost, 23 jaar en W. Meijer 23 jaar; J. C. F. Jansen 24 jaar en M. M. Diesch 21 jaar; E. Schoneveld 23 jaar en H. J. A. Kamp 19 jaar; P. N. Pijnacker 21 jaar en M. D. Moerer 19 jaar; D. Henebal 22 jaar en J. E. M. Rijnhout 21 jaar; J. G. Scheffers 24 jaar en J. Pegels 21 jaar; E. P. Meeder 21 j. en J. Vroon 21 jaar; M. J. Scholte 31 j. en M. A. S. Schikhof 22 jaar; G. Krabbendam 22 jaar en A. J. A. van Rij 24 jaar; A. Koorevaar 18 jaar en A. M. Hogenbirk 17 jaar; M. W. de Kok 18 jaar en C. G. Leliveld 17 jaar; T. van IJperen 26 jaar en L. C. Da- men 18 jaar; E. H. Smit 21 jaar en E. de Jongh 19 jaar; A. Ritman 32 jaar en G. J. Woord 31 jaar; O. T. Torsij 19 jaar en C. J. Herfst 20 jaar; J. A. Ruigrok 26 jaar en A. J. M. Vlugman 21 jaar; G. H. Stam 31 jaar en J. M. Hermans 30 jaar; W. P. Koevermans 23 jaar en H. A. J. Poppe 22 jaar; P. L. Arkensteijn 30 jaar en G. A. van Mil 28 jaar; H. van Buuren 29 jaar en A. M. C. van Abshoven 21 jaar. Advertentie Met tres en zijden koord, uni en g^eS' sineerd. In grijsblauw/grijs, beige/bh" en bordeaux oö kort model 29.50 3S-~~ lang model 35.00 39» Winkel gezellig! Tot Kerstmis zijn wij iedere avond tot 9 uur geopend. Gedurende het lopende boekjaar bedrijf van Werf Gusto, voorheen tf A. F. Smulders, bjina volledig bezet gj weest. Aangezien men er in is ëeS \i' voldoende orders te boeken zal de?e zetting ook in 1963, aldus de directie, handhaafd kunnen worden. Overeen»^ stig de verwachting, uitgesproken i® c' laatste jaarverslag ten aanzien vaO0v«' resultaten over 1962, zal de winst jje' dit boekjaar lager zijn dan die over voorgaande jaar. p De beschikbare winst voor vera® jj over 1961 bedroeg 1.809.700. Er wef° pet dividend Uitgekeerd. t( gevestigd le 's-Gravenhage it 11 *iet Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze ori ginele auto-plaids, in de extra grote maat 135 x 170 cm, voor Géén tel. of schrift, best. MAASSLUIS. 21 dec- Op maandag 24 en maandag 31 december a.s. zullen de gemeentesecretarie en de andere kanto ren, bedrijven en instellingen der ge meente gesloten zijn. Aangifte voor de burgerlijke stand kan op die dagen ge schieden tussen 8 en 9 uur. MAASSLUIS, 21 dec. Van zaterdag morgen 22 december 12 uur tot maan dagmorgen 24 december 8 uur dokter A. A v d Poel, Alb. Cuypplein, tel. 2900. De beide Kerstdagen worden eveneens door dokter G. A. v. d. Poel verzorgd. Verloskundige mej. v- a. Veen, Jac. Cats- straat 24, tel. 2376. MAASSLUIS, 21 dec. Vrijdag 8 uur zaterdag 9.15 uur, zondag, dinsdag, woensdag en donderdag 8 uur: „Rififi in Amsterdam", 14 jaar. Zaterdag 7 uur; „Ali Baba", 14 jaar. Zondagmiddag 2.30 uur; „De Lichtboei", alle leeftijden. Dinsdag en woensdag 5 uur: „Salvo des doods", 14 jaar. Dinsdag en woensdag, 2.30 uur: „Olie in Oklahoma", 14 jaar. MAASSLUIS, 21 dec. In de Kerst week en de week waarin Nieuwjaarsdag valt zal in de gemeente Maassluuis al leen op donderdag en vrijdag huisvuil worden opgehaald. Op die dagen worden de normale routes gereden. Dringend wordt het publiek verzocht op maandag 24 en maandag 31 december a.s. geen vuilnisemmers op het trottoir te plaat sen. te Houden op donderdag 17 januari 1963, des voormiddags te 11.00 uur, ten kantore der Vennootschap te 's-Gravenhage (ingang Corel van Bylandt- iaan 23). AGENDA: Voorstel tot statutenwijziging en tot machtiging overeenkomstig het be paalde in artikel 45c Wetboek van Koophandel aan de Directeuren om eventueel door het Ministerie van Justitie noodzakelijk geachte verande ringen aan te brengen. Deze agenda, alsmede het voorstel tot statutenwijziging liggen van heden af tot de afloop der vergadering voor aandeelhouders (houders van preferente aan delen daaronder begrepen) ter inzage en zijn voor hen kosteloos verkrijgbaar ten kantore der Vennootschap Corel van Bylandtlaan 30, te 's-Gravenhage en bij onderstaande kantoren. Houders van bewijzen van aandeel aan toonder moeten, om hetzij in per soon of door een gevolmachtigde de algemene vergadering te kunnen bijwonen, aldaar het woord te voeren en het stemrecht uit te oefenen, hun bewijzen van aandeel dan wel het bewijs dat die bewijzen van aandeel zich bij De Nederlandsche Bank N.V. in open bewaargeving bevinden, uiterlijk dinsdag 15 januari 1963 tegen bewijs van ontvangst deponeren bij een der navolgende bankinstellingen: in Nederland Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V., Amsterdam Kas-Associatie N.V., Amsterdam Amsterdamsche Bank N.V., Amsterdam Banque de Paris et des Pays-Bas, Amsterdam Hope Co., Amsterdam Pierson, Heldring Pierson, Amsterdam Rotterdamsche Bank N.V., Amsterdam Twentsche Bank N.V., Amsterdam Schill Capadose, 's-Gravenhage Pierson, Heldring Pierson, 's-Gravenhage Vpn der Hoop, Offers Zoon, Rotterdam R. Mees Zoonen, Rotterdam alsmede bij de bijkantoren en agentschappen van deze bankinstellingen in Nederland. The Chase Manhattan Bank, New York N. M. Rothschild Sons, Londen Lazard Frères Cie., Parijs Crédit Suisse, Zürich Banque de la Société Générale de Belgique en Crédit Lyonnais, Brussel Deutsche Bank AG. en Dresdner Bank AG. te Frankfurt am Main, Düsseldorf, Hamburg en München; Saarlandische Kreditbank AG. en Dresdner Bank AG. te Saarbrücken; Berliner Disconto Bank AG. en Bank för Handel und industrie AG. te West-Berlijn. D Houders van aandelen op naam moeten, om hetzij in persoon of door een gevolmachtigde de algemene vergadering te kunnen bijwonen en aldaar de eerder bedoelde rechten te kunnen uitoefenen hun verlangen daartoe schriftelijk aan de Vennootschap kenbaar maken uiterlijk maandag 14 januari 1963: ten aanzien van aandelen ingeschreven in het register te New York: ten kantore van The Chase Manhattan Bank te New York; ten aanzien van aandelen ingeschreven in het register te Amsterdam: ten kantore van de Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. te Amsterdam. en ten aanzien van alle andere aandelen op naam ook wanneer daarvoor geen bewijs van aandeel in omloop is ten kantore van de Vennootschap te 's-Gravenhage of ten kantore van een van de bankinstellingen hierboven onder A genoemd. 21 december 1962 DE RAAD VAN COMMISSARISSEN in de Verenigde Staten van Amerika in Engeland in Frankrijk in Zwitserland in België in Duitsland wMwwi; i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4