Maatregelen in Den Haag voor rustig Oudejaar Jongens uit Schildersbuurt in vrijwillige verbanning h(g)rt-veroverend! Meer zelfbediening op postkantoren Minister weet van afgetapte telefoongesprekken niets af LEXINGTON Kamer pleit bij minister nogmaals voor Bijlmer meer bij Amsterdam Ook al zou gebied dan later zelfstandige gemeente worden Twee meester-knutselaars Friendshipook financieel succes Nieuw Schiphol niet rendabel Kamer akkoord met PTT-begroting WMmwWMi Geen onbeperkte dekking bij de verplichte „WA Minister belooft positie boeren in oog te houden Theo den Uyl Henny Boogaard RAAD YAN POLITIE: berg de kerstbomen op FRIS® 1 t de zuiverste tabakken in uw Eerste Nederlands^ journalist naar Indonesië Ook N.S.S.,F,-voorzit** J. N. Scholten Hongaarse vluchtelii1» wilde zelf terugker#1 - maar kreeg spijt Fiscale faciliteiten bij effectenaankoop ook zonder sparen (Nog) geen wijzigingen in toelatingsbeleid rijksluchtvaartschool In ieder, geval: geen stagnatie in de bouw Schadevergoedingseis Nederlandse afgewezen Waarom nog verschil in uitkeringen aan leden beide Kamers? HET NIEUWE DAGBLAD VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 wereldmerk- from America's BEST TOBACCOS 32fji Ongeluk op Australische farm kost man het leven niiiiianiaiiiiiiiiiiiiiiuiiiii uiiuiiiniiii COGNAC Film over Eskimo-missie bekroond Mgr. Bekkers: Prestaties onvoldoende gehonoreerd (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 dec. Allerwegen worden plannen bekend gemaakt, die kennelijk ten doel hebben de rampza lige traditie te doorbreken, die wil dat de dagen rondom de jaarwisseling hier rumoeriger zijn dan waar ook. Vechtpartijen en relletjes, die aan de orde van de dag waren, ontaardden in de Oudejaarsnacht meestal tot een rechtstreekse uitdaging aan de politie en zells ook aan de anders zo populai re brandweer. Thans hoopt men niet voor het eerst dat het dit keer alle maal wat rustiger zal verlopen. Onder leiding van het nog vrij jonge bureau „Voorlichting" van de politie is er het laatste jaar hard gewerkt aan het scheppen van een betere verstand houding met de jeugd. Jongens en meis jes werden massaal op het hoofdbureau genood om de politiewagens (waaronder het spectaculaire waterkanon, dat altijd rondom Oudejaar wordt ingezet), de honden en de paarden en het gebouw te komen bekijken. Ook vlak voor Oude jaar zijn de jongens weer welkom op het bureau, onder meer om er politie films te komen zien. Een andere instantie, de (overkoepe lende) Haagse Jeugd Actie gaat zoals op andere jaren op 2 januari „offici ële" kerstboomverbrandingen organise ren met politie en brandweer welwil lend toekijkend op dertien verschil lende plaatsen in de stad. Om zoveel mogelijk te voorkomen, dat kerstbomen tussen Kerstmis en Nieuwjaar op straat terecht komen waar er om gevochten wordt om er „wilde" branden mee te stichten, is er een lot in het vooruitzicht gesteld voor elke boom, die op de verbran dingsplaats wordt ingeleverd. Zo'n lot geeft kans op prijzen tot een totaal bedrag van meer dan achtduizend gulden. Het comité heeft de bevolking ei wel op gewezen, de boom tot 2 ja nuari op een voor de jeugd ontoegan kelijke plaats opgeborgen te houden. De praktijk heeft wel geleerd, dat bijvoor beeld een balkon op een derde etage daartoe niet gerekend kan worden, wanneer er een regenpijp naar beneden loopt. Muzikale optochten door de buurt gaan niet meer aan die officiële ver brandingen vooraf, zoals enkele jaren geleden wel gebeurde. Daarvan heeft men afgezien toen verleden jaar juist bij zo'n optocht ernstige relletjes ont stonden en er kort daarna het incident plaats vond waarbij een zestienjarige jongen van een politieman een dodelij ke sabelprik kreeg. Toch is de organi satie ook nu nog niet helemaal gerust op een goed verloop. Aangeraden wordt namelijk geen jonge kinderen alleen met deboom naar de verbrandings plaats te sturen. Groteren, tuk op een gratis lot, zouden de boom dan weieens uit de handen kunnen trekken. Een opmerkelijk nieuw initiatief heeft dit keer genomen de leiding van het clubhuis „De mussen", dat werkzaam is in de zo roerige Schil dersbuurt. Tussen Kerstmis en Nieuw jaar gaan zo'n veertig jongens tussen de tien en veertien jaar, die anders wellicht de buurt op stelten hadden gezet, in een soort „vrijwillige ver banning" in een vakantiehuis op de Veluwe. (Advertentie) Al deze maatregelen doen het beste hopen voor de komende dagen, al zal de politie vermoedelijk het korps met de jaarwisseling wel weer op volle sterk te op de been brengen, ten maatregel die niet altijd overbodig is gebleken. Hij betekent overigens wel voor vele politiemannen, dat zij de laatste tien jaar de Oudejaarsavond gezins- feest bp uitstek niet thuis hebben kunnen doorbrengen. En ook zal men wellicht nog niet willen afzien van de proclamatie, die burgemeester en hoofd commissaris de laatste week van het jaar altijd aan de burgery doen uitgaan en waarin gezegd wordt, dat de politie desnoods van wapens gebruik zal ma ken. Wellicht dat dit keer een begin wordt gemaakt met een nieuwe Haagse „traditie", die van een „normale" jaar wisseling. Advertentie Een OLVEH verzekering uw levensbelang. (Advertentie) (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG, 21 dec. Niet alleen In technisch opzicht, maar ook finan cieel gezien is de Fokker F-27 „Friend ship" een zeer geslaagd project. De gelden voor research en ontwikkeling, door de regering via het Nederlands Instituut voor Vliegtuigontwikkeling (N.I.V.) beschikbaar gesteld, zullen reeds bjj de huidige stand van de verkoop nagenoeg geheel terugvloeien. Aldus drs. Korthals in de memorie van antwoord op de begroting van zijn ministerie, Verkeer en Waterstaat. De minister spreekt nog van 133 door Fokker en 93 door haar Amerikaanse licentiehouder (Republic) verkochte Friendships; volgens de laatste mede delingen van Fokker (gedateerd 12 december jl.) is het verkoop-totaal echter inmiddels gestegen tot 232, waarvan er reeds 199 zjjn afgeleverd. De regering heeft nog geen stand punt bepaald ten aanzien van even tuele deelneming in de kosten van het jongste Fokker-project, dat van een tweemotorig straal verkeersvliegtuig, de F-28. Het N.I.V., dat de mogelpk- heden van dat project diepgaand on derzoekt, moet de regering nog voor stellen terzake doen. (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG, 18 dec. Het nieuwe Schiphol, üat naar verwachting in 1967 wordt voltooid, zal niet rendabel worden geëxploiteerd. Deze mededeling doet mi nister Korthals in de memorie van antwoord op de begroting van Verkeer en Waterstaat. Zijn uiteenzetting: de kosten van modernisering van Schiphol w-orden slechts gedeeltelijk aan de lucht vaartmaatschappijen, die deze lucht haven gebruiken doorberekend. Het be stuur van de n.v. Luchthaven Schip hol streeft naar een sluitende exploita tie voor nu en voor de toekomst, ech ter zonder dat de rentelast over het geïnvesteerde kapitaal op de exploita tierekening drukt. De vrees van sommige Kamerleden, dat gebruik van het gemoderniseerde Schiphol de KLM te zwaar zal belasten, wordt door de minister niet gedeeld. De rechten die de luchthaven heeft be horen immers tot de laagste in Europa en In die toestand wil men zo weinig mogelijk verandering brengen, om een gunstige concurrentiepositie ten opzich te van andere luchthavens te verzeke ren. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 21 dec. Het is de be doeling, dat de PTT in 1963 1050 nieuwe post-automaten zal instellen. Ook zul len in dat jaar 25 nieuwe ruimten voor zelfbediening worden geopend, waar het publiek zich van de meest voor komende benodigdheden kan voorzien zonder dat er personeel voor nodig is. De minister van Verkeer en Water staat, drs. H. A. Korthals, deelde dit in de Tweede Kamer mee bij de be handeling van de PTT-begroting, die z.h.s. is aanvaard. Er was nogal wat Kritiek, die door de minister minstens even fel werd tegen gesproken als zp werd geuit. Hu' zei o.a. tot zün partügenoot prof. Korteweg (VVD), dat deze laatste niet veel be grip toont voor het PTT-bedryf, dat van zelfsprekend in deze dynamische tijd moeite heeft om de technische ontwik keling by te houden. Prof. Korteweg vroeg zonodig tariefsverhoging om meer kapitaal voor investeringen te krijgen. Minister Korthals antwoordde, dat de kwestie van de tarieven voor post en te lefoon een voorwerp van studie vor men, maar dat dit op lang zicht moet worden bekeken. De liberale spreker sprak zich er voor uit de kapitaalmarkt voor de PTT te openen, maar de minister ging hier niet op in. De heren Vermooten (P v.d. A.) en Assmann (KVP) kregen te ho ren, dat zü van een winst van 80 miljoen gulden voor het bedrijf van de PTT een veel te hoge dunk hadden. De minister wees in dit verband op de stügende so ciale lasten en de investeringsbehoeften. Beiden stelden, dat in het dienstbetoon van het bedrijf de laatste tyd ieiyk de klad begint te komen. De minister zei, dat maatregelen zullen worden ge troffen om nieuw personeel aan te trek ken. Hü deelde voorts mee dat de com missie-Goedhart, die de rechtspositie van het bedryf bestudeert, in april haar rapport zal uitbrengen. Wanneer het overleg met O. K. en W. is beëindigd, zal de Kamer ook een no ta ontvangen over de draadomroep. De ze zaak vereist veel interdepartementale besprekingen ook in verband met de draad-t.v. De moeiiykheid is, dat men maar niet lukraak kan beginnen, om dat het gehele omroepbeleid en de t.v.- politiek daarby betrokken zijn. Hetzelf de geldt voor de technische proeven met het systeem-Krebbers waardoor ook buitenlandse zenders zouden kunnen worden opgevangen. Men kan de heer Krebbers om die reden niet toestaan te experimenteren met zijn omvormings installatie. Ons omroepbestel heeft de uitzendingen wettelijk in handen van de Nozema gelegd, aldus de minister. Op een interruptie „Veronica wel?" ging minister Korthals niet in. Door enkele Kamerleden is het af luisteren van telefoongesprekken naar voren gebracht. De minister zei alleen, dat hem daar niets van bekend was. Kunt u dat wijzigen in: „Daar is niets van waar?" vroeg de heer Bakker (CPN). Het antwoord van de bewinds man luidde: „Daar heb ik niets aan toe te voegen!" DEN HAAG, 21 dec. De ®^er- Nederlandse journalist, die na breken van de diplomatieke Lo tussen Nederland en Indonesië dit ste land weer bezoekt, is Hans tinot, sedert enige jaren weT%Zn i' voor een groep provinciale blad® Brussel. Hij is inmiddels naar L nesië vertrokken voor het maken een reisreportage. -jet De heer Martinot was reeds ee e( in Indonesië, waar hy onder hoofdredacteur van Aneta was. AMSTERDAM, 21 dec. De P^i- dent van de Nederlandse Staats»" y ge Studenten Federatie, de heer J- jj« Scholten uit Den Haag, is namens^,, overkoepelende Indonesische jjé* dentenorganisaties uitgenodigd ee» pjt zoek te brengen aan Indonesië, m verzoek heeft hem via de Indonesia ambassade in Bonn bereikt. Hij vi- inmiddels via deze ambassade een sum ontvangen. »jj' Naar het ANP van betrouwbare,^ de verneemt heeft de heer Sch° in overleg met de Indonesische "Lf bassade in Bonn besloten zijn reis ».ey Indonesië nog enkele weken uit te *er' len in verband met het recente zoek van de Papoea's aan de Ne.iy landse regering Nieuw-Guinea per 'j, nuari 1963 aan Indonesië over te dra» EDMONTON, 21 dec. (AFP! Hongaarse vluchteling, die deze ^$1 uit Canada op doorreis naar BoedaQ. op Schiphol de Nederlandse autori ten vroeg hem niet door te sturen Hongarije omdat hü bevreesd was v repressaillemaatregelen, is niet doof j,|j Canadese regering uitgewezen, zoalsi -e ard. Volgens het minist® - had verklaard. Volgens van Emigratie in Ottawa was de rige Mihaly Kerekes, die in 1950 f, Hongarfie was gs vlucht. op eigen Wj zoek naar zijn land teruggekeerd. --Je hebben een op 16 november gedate®'^ brief waarin Kerekes om repatrie'/L verzoekt", aldus het hoofd van de Sl migratiedienst in Edmonton. Kere» r die vermoedelijk onderweg spijt had kregen van zun besluit, keerde ë1 ren in Canada terug. DEN HAAG, 21 dec. Staatssetf! taris Schmelzer vindt het by nader jk zien niet nodig, dat de fiscale facuJVL ten voor de aankoop van effecten d kleine spaarders gekoppeld wor" aan de deelneming aan een spaarL( geling. Hy heeft thans een voorstel \e wpziging van het wetsontwerp naar Kamer gezonden, waardoor van de ciliteiten gebruik kan worden gem®Lji door allen, die een inkomen hebb dat lager is dan 12.000 gulden. Een mere kring van kleine spaarders jL op deze manier van de faciliteiten nen profiteren, aldus de toelichtiw Werknemers, voor wie geen spaarL geling geldt, en de zelfstandigen, vfet wie het inkomen de gestelde grens nj!f overschrüdt, kunnen rechtstreeks de aankoop van aandelen of deeljL, mingsbewyzen in de büzondere D leggingsinstellingen betalen. (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG, 21 dec. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, acht de tijd nog niet ge komen ingrijpende wijzigingen aan te brengen in het toelatingsbeleid van de rijksluchtvaartschool. Er zijn, herhaalt hy in zijn memorie van antwoord op de begroting van zyn ministerie, maatregelen genomen om de continuïteit in de RLS-opleiding te waarborgen, een en ander tegen de achtergrond van de te verwachten be hoefte aan vliegers (bü de KLM). Pas wanneer de vraag naar verkeers vliegers te ver zou teruglopen, worden nieuwe maatregelen getroffen, aldus de bewindsman. By de RLS waren 1 november 68 leerlingen in opleiding, waarvan 12 in het eerste leerjaar. Wat betreft de ontslagen onder het schooipersoneel deelt drs. Korthals mee, dat „slechts in twaalf procent van de gevallen op grond van het dienstbelang het ontslag van oudere personeelsleden moest pre valeren". (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 dec. Een onbeperk te dekking bij de verplichte W.A.-ver zekering voor motorrütuigen zou naar uit buitenlandse cüfers blijkt een verhoging betekenen met 100 tot 150 pet van de premie, die thans in Nederland wordt gevraagd voor een dekking tot 250.000 gulden per gebeur tenis. In België b.v. kost een W.A.-ver- zekering met onbeperkte dekking voor een Volkswagen 290 gulden; in Neder land wordt voor een dekking tot 250.000 gulden een premie van 120 gul den berekend. Deze cijfers zjjn afkom stig van minister Beerman, die ze heeft genoemd tüdens een gesprek met een commissie uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp, waardoor de verplich te W.A.-verzekering voor motorrijtui gen ook in Nederland zou worden in gevoerd. De bewindsman acht het zelfs om verschillende redenen niet onwaar- schyniyk, dat een onbeperkte W.A.-dek- king in Nederland nog meer zou moeten gaan kosten dan in België. Hij vindt het daarom verstandiger om het zeker voorlopig maar by een dekking van 250.000 gulden per gebeurtenis te la ten. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 dec. Vanuit de Tweede Kamer is aan minister Toxo- peus gevraagd of hij bereid zou zyn de Bijlmermeer bij Amsterdam te voe gen, indien Amsterdam reeds aanstonds bjj de bebouwing van dit nieuwe stads deel rekening zal houden met de mo gelijkheid van een toekomstig zelfstan dig bestaan van het gebied, bijvoor beeld door te voorzien in ruimte voor de bouw van een stadhuis. De vraag wordt gesteld in een „nader voorlopig verslag" van de Kamer op het wets ontwerp, waarin de vorming van een aparte gemeente Bijlmermeer wordt voorgesteld. Het stuk bevat overigens niet veel meer dan een herhaling en verdere verdediging van de verschillende stand punten. Een groot maar niet precies te schatten deel van de Ka mer is tegen de plannen van de minis ter vooral omdat de nieuwe gemeente volgens deze leden niet in staat zal zijn om in voldoende snel tempo in het wo ningtekort van de Amsterdamse agglo meratie te voorzien. De andere „par ty in de Kamer geeft de voorkeur aan een sterke randgemeente, mits de mi nister positief kan verklaren, dat de nieuwe gemeente Byimermeer of zelf een apparaat zal kunnen opbouwen of gebruik zal kunnen maken van het in Amsterdam bestaande apparaat, zo- SYDNEY, 21 dec. (Rtr.) De Workers Compensation Commission in Austra lië heeft een eis tot schadevergoeding van ongeveer dertig duizend gulden afgewezen van een Nederlandse, wier man in Nederland is overleden, tien maanden nadat hij bij een val op een schapenfarm in Australië zijn rug had verwond. De eis tot schadevergoeding was ingediend door de vrouw, wonen de in Burgh, gemeente Westerschou- wen, tegen de eigenaar van de farm. Rechter Dignam stelde, dat er op dit punt tussen Australië en Nederland geen akkoord bestaat, dat het hem mogelijk maakt de eis in te willigen. dat geen stagnatie In de bebouwing be hoeft op te treden. Enige leden hebben de hoop opge geven, dat by minister Toxopeus de huns inziens enig juiste oplossing toevoeging aan Amsterdam kan worden bereikt, zodat er niets anders op zou zitten dan de beslissing aan te houden tot na de kabinetsformatie in 1963. Anderen hebben nog hoop geput uit het feit, dat de bewindsman niet meer heeft gedreigd zün nieuwe voor stel in te trekken als de Kamer er een belangrijke wijziging (die dan zou neerkomen op toevoeging aan Am sterdam) in zou aanbrengen. In het verslag wordt nog naar voren gebracht, dat de minister twee zeer be langrijke peilers voor zijn voorstel, te weten de steun van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland en van Ouder- Amstel heeft verloren. Anderen zeggen, dat en de minister en G.S. en de leden der Kamer in de loop der tyden nogal eens van inzicht over de Byimermeer- kwestie zijn veranderd. (Advertentie) i'l™""""! II 1111 lu.m.m„lll lllltmimill "Cliun «fe'iwni FINE «rf! CHAMPAGNE V.S.O.P. BRUSSEL, 21 dec. Op de hier ge houden internationale byeenkomst voor missiefilms is een door de paters Obla ten samengestelde film over de Eski mo-missie bekroond met de eerste prys. In de film, die in de Nederlandse ver sie de titel „Vitipik" draagt, speelt de Vlaamse missionaris Van de Velde de hoofdrol. (Van onze correspondent) EINDHOVEN, 21 dec. De minis ter van Landbouw, mr. V. G. M. Ma- rijnen, die gisteren laat in de middag de algemene vergadering van de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond in Katholiek Leven alhier be zocht, heeft als reactie op de ope ningsrede van de voorzitter, de heer Jos Zegers, de verzekering gegeven, dat alles gedaan zal worden om de boer in de veranderde tijdsomstandig heden zijn positie te laten behouden. Zeer nadrukkelijk ontkende de be windsman, dat in zijn beleid de men selijke factoren in het godrang zouden komen. Hij stelde voorts, dat het landbouw beleid een samenspel van bemoeiingen met de voortbrenging en de afzet van landbouwprodukten is; de Nederlandse landbouw verwierf aldus in de laatste vijftig jaar een belangrijke voorsprong op andere Europese landen. Als bar rière tegen de groeiende problema tiek, die thans onderkend wordt, ziet minister Marijnen een opvoering van de produktiviteit per man. De middagvergadering werd ook bijgewoond door de bisschop van Den Bosch, mgr. W. Bekkers. Hij zei in zijn toespraak zich af te vra gen of de welvaartsverdeling in ons land niet te wensen overlaat. Vele boerengezinnen hebben grote zorgen De prestaties van de landbouwer worden, zo zei hij, niet voldoende ge honoreerd. De bisschop maakte bekend, dat de paus de heren J. Zegers uit Schaik en P. van Couteren te Nieuw-Namen (Zee land), die beiden 25 jaar in het hoofd bestuur zitting hebben, heeft benoemd tof ridder in de Orde van de H. Gre- gorius. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 dec. Vanuit de Eerste Kamer is de vraag gesteld of er nog wel reden is voor het sinds 1848 bestaande verschil tussen uitkeringen aan leden van de Eerste en van de Tweede Kamer, waarby de Senatoren slechts een onkostenvergoeding krijgen, terwijl de leden van de Tweede Kamer recht hebben op een „schadeloosstel ling, die veel meer het karakter heeft van een salaris". Vroeger was de Eerste Kamer een vergadering van per sonen, die nagenoeg zonder uitzonde ring uit vermogen of werkkring over een behooriyk inkomen beschikten. Die tyd is thans voorbij, aldus enige Se natoren, die hierby een. boek van prof. Oud over „het constitutionele recht van het koninkrijk" aanhalen. De leden van beide Kamers komen thans uit dezelfde maatschappeiyke kringen. Het arbeiderselement bijvoorbeeld is in bei de Kamers in dezelfde mate vertegen woordigd. Het is volgens deze leden gewenst, dat de regeling der geldelijke vergoeding aan deze nieuwe toestand wordt aangepast. tt et drie jaar oude dochtertje l—l van de heer Den Uyl heeft het LJL pronkstuk van vaders knutse larij een volkomen levens echte kermis, waaraan hij vijftien jaar heeft gewerkt nog nooit in zijn geheel gezien. Thuis is er geen plaats om dit minutieus uitgevoerde werk stuk uit te stallen en bovendien leidt de kermis een uithuizig oestaan. Een deel, waaronder de tot in de kleinste details natuurgetrouwe stoomcarrous- sel, staat van 20 december tot en met 12 januari geëxposeerd in het gebouw van de Volks-Universiteit te Rotter dam. De heer Den Uyl heeft zijn dochtertje beloofd, dat zij een bezoek aan deze tentoonstelling mag bren gen, zodat het meisje eindelijk eens volop kan genieten van de resultaten der vele uren, die haar vader aan zijn hobby heeft gewijd. De heer Theo den Uyl heeft geen moeite met het zgn. probleem der vrijetijdsbesteding. Het beroep van de 44-jarige Gorcumer is meubelma ker; in zijn vrije uren heeft hij vlijtig gestudeerd voor verscheidene andere diploma's. Hij mag zich ook elektri cien noemen en bankwerker. En die papieren komen hem bij het uitoefe nen van zijn liefhebberij goed van pas. Je hoeft alleen maar achter de schermen van zijn kermis te kijken om je daarvan te overtuigen. Daar is de technische installatie aange bracht, die ervoor zorgt, dat alles rea listisch reilt en zeilt. Behalve over technische capacitei ten beschikt de heer Den Uyl ook over artistieke vaardigheid, al even onontbeerlijk voor iemand, die een dergelijk werk tot een goed einde wil brengen. De stoomcarroussel, een copie van de in 1946 afgebrande carromsel van Anton Benner is een juweel tje van knutselkunst, waarin me rood pluche beklede gondels en stei' gerende paarden rond de met land' schopjes beschilderde wanden glijden- De beeldjes, die de carroussel versie' ren, zijn, evenals de paarden, gesne' den uit lindehout. Vele malen reeds heeft de heej Den Uyl zijn produkten geëxposeerd- Zijn hobby bracht hem al tweeman1 voor de televisie en er is bovendien eens een film over hem gemaakt. Hy vervaardigt ook menigmaal werk' stukken in opdracht; zo heeft hv eens een limonadefabriek-op-kieW schaal gebouwd. Van zijn vijf kinderen is er vUim één, die de liefde voor het knutsel' vak van vader schijnt te hebben 9e' erfd. Maar het gezin koestert 9rn belangstelling voor de activiteiten ver man en vader. Een dochter bewaaf* trouw alle artikelen, die over z« werk verschijnen, in plakboeken. „Gouden handen" neeft de heer i"? Uyl en deze bezorgden hem op ey aldus getitelde tentoonstelling in (1949) de eerste prijs. Hij heeft tT°V', wens al vele medailles in de w-ic" gesleept. Op de tentoonstelling in het V-V' gebouw exposeert ook de 25-jan 9* Rotterdamse filmoperateur HenW Boogaard, een enthousiast circus-/0"' speciaal toegewijd aan dat, waarov<e de heer Boltini de scepter zwaait. K, heer Boogaard sloeg tweeëneenW1' jaar geleden de eerste paal voor ee miniatuur-circus, waarvoor hij van Toni Boltini als voorbeeld Mede op instigatie van zijn vroU^ die van oordeel was, dat haar ec genoot zich een Nederlands circus a.} model diende te kiezen. Sindsdien de heer Boogaard kind aan huis het Boltini-wereldje; hij heeft ze al eens een reis meegemaakt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6