Blus die laaiende vuurzuil RENNIES Katholieke Toonkunstenaars in Den Bosch bijeen Jaarultimo gaat gepaard met grote geldbehoeften HOUDT U VAN WAGNER? l HET WOLVENJONC Alfredo DAGPUZZEL wz BIJ GEBREK AAN BEWIJS Ons Leekenspel Bankbiljettencirculatie op recordpeil gekomen Afgelopen jaar heeft aan de verwachtingen der KPM beantwoord Driedaags congres over expressie Beroemde Russische geleerde overleden Benoeming Kon./Shell WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Amerikaanse firma gaat grote fabriek bouwen bij Amsterdam V Diezelfde avo^d.. I T2& Nillmij richt schade- j Rechtbank bekrach tigde schade-akkoord Brandaris verzekeringmij. op Grote werkloosheid in Britse scheepsbouw voorspeld HET NIEUWE DAGBLAD VRIJDAG 28 DECEMBER 1962 timmm die opstijgt vanuit de maag tot soms hoog in de keel NIYEA beschermt PAGINA 2 Ug door LUKACS WILLEN DE HEREN NE MRRR VOL6EN i HET J5 C0ED TOMQRT MEER IK HEB> MfJN CR ETSTE woord Nog niet gesproken!) Cpls ik erN die oude DOEDEL ZRKSPELER in ZIJN RON DENK.. N0Ü, DE ft ECHT ZAL WEL UIT KOMST 3REN6EN, MORGEN \ZULLEN WE ZIEN! j EN ELS DIE VRESE LIJKE KEREL UIT Ö0£DPP£ST ER NU WEER EENS TUSSEN- Komt? ERIC DE NOORMAN 81. Beurtelings wakend brengen Eric en Svein de nacht door en naarmate de tijd verstrijkt, wordt hun hoop Egil terug te zien geringer. „En toch ga ik hier niet vandaan zonder een boodschap achter te laten," zegt Eric1, „je kunt nooit weten." Hij zoekt een grote zwerfkei uit en met enige moeite gelukt het hem met de punt van zijn scherpe dolk een primitieve voorstelling te maken van drie schepen aan de kust, waarheen een pijl wijst. Toch wachten ze nog tot in de middag, maar dan durft de Noorman niet langer te blijven. Ze zetten de steen op een duidelijke plaats neer en met een laatste blik in het rond, begeven zij zich op weg. door HENRY CECIL V, is, "o, (Advertentie) Neem Bennies! Een afdoende remedie. Eén of twee Renniea gewoon laten smel ten op de tong. Nog vóór ze helemaal ge smolten zijn geven ze - met het speeksel naar de maag gevoerd - prompt baat. En afdoende! Met Rennies bij de hand hoeft U nooit angst meer te hebben voor laaien de zuurbrand. tegen brandend maagzuur (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 28 dec. Onder vrij grote belangstelling heeft de R.K. Toonkunstenaars Vereniging haar jaarvergadering gehouden. Het bleek uit het jaarverslag van de secretaris Frans van Amelsvoort, dat het aantal leden bijna tweehonderd heeft bereikt. Een vraagstuk dat blijkens de be sprekingen ter vergadering, momen teel bij het Centrum voor Staatkundige vorming in studie is, is dat van de subsidiering der volksmuziekscho len. Wanneer, zoals sommigen betogen, deze scholen op muziekgebied niet meer dan de taak van de lagere school overnemen, zou dit een rijks aangelegenheid zijn. Geven zij echter een veel bredere muzikale vorming dan is de financiering ook een gemeen telijke of streekaangelegenheid. Aan de A.K.K.V. zal worden voorge steld om studiedagen te beleggen over de akoestiek van de kerkgebouwen, zo wel voor het gesproken woord als voor de kerkmuziek, vokaal en instrumen taal. Bij deze studiedagen zouden zo wel de kerkelijke architecten als de vereniging van directeuren en organis ten en de R.K.T.V. betrokken kunnen worden. Tot ere-leden van de vereni ging werden benoemd pater dr. Ceci- Iianus Huygens in verband met zijn diamanten priesterfeest en Theo van der Bijl uit Amsterdam wegens zijn gouden dirigentenjubileum. Beiden heb ben zich in de loop der jaren grote verdiensten voor de R.K.T.V. verwor ven. Na de huishoudelijke vergadering hebben de deelnemers bezoeken ge bracht aan de kerk van Bokhoven en de potterie Cor Unum te Den Bosch. (Advertentie) AMSTERDAM, 28 dec. By de jaar wisseling werpt de directie van de n.v. Koninklijke Pakketvaart-Maatschappij in het personeelsorgaan De Uitlaat een blik terug, en schrijft: ,,In het kerst nummer van 1961 schreven wij dat kon worden vastgesteld dat de gang van za ken in ons bedrijf in dat jaar in het al gemeen aan de verwachtingen had be antwoord. Dit is eveneens in het af lopende jaar het geval geweest, hoe wel wij thans met wat meer vertrou wen kunnen zeggen dat de K.P.M. zich langzamerhand van de tegenslagen in de afgelopen jaren begint te herstellen. Werkelijk herstel is evenwel nog geen voldongen feit daarvoor zyn de tij den voor de scheepvaart nog te som ber. Er moet rekening worden gehou den met mogelijk verlies van het vaar- gebied op en in Westelijk Nieuw-Gui- nea. Waakzaamheid in alle geledingen van ons bedrijf blyft dan ook ten zeer ste geboden. Het was voor de gehele scheepvaart een moeilijk jaar met hoge kosten, wel ke doorgaans niet door de inkomsten werden gedekt. Ons bedrijf heeft hierop geen uitzondering gemaakt, maar niet temin stemt het tot voldoening dat, dank zij aller inspanning, wy er in ge slaagd zijn vaste voet te verkrijgen in de vaargebleden, welke wij noodzake lijkerwijze moesten trachten te verwer ven", aldus de directie der K.P.M. in haar terugblik. Dr. M. Vente van het Instituut voor Muziekwetenschap der Rijksuniver siteit te Utrecht hield een inleiding over de historie van de orgelbouw in Brabant. Tenslotte werd een bezoek ge bracht aan het Zwanebroeders- huis, waar de kunstschatten van de Il lustere Broederschap werden bezich tigd en waar mej. A. Piscaer uit Ber gen op Zoom een korte inleiding hield over de beroemde Antifonaria van de St. Jan die hier bewaard worden. Apeldoornse nettenfabriek Met in gang van 1 januari 1963 zijn bij de Apel doornse Nettenfabriek Von Zeppelin en Co. n.v. benoemd tot onderdirecteur de heren C. de Koning (commercieel), drs. C. P. H. Th. Gudde (financieel economisch) en J. Hospers (technisch). BUSSUM, 28 dec. Volgens een ge bruik van vele jaren heeft de Stichting Ons Leekenspel deze dagen te baat ge nomen om haar studie- en werkcongres te houden. Onder de titel „Mens en expressie" is een verscheidenheid van activiteiten gebundeld, die deze keer ruim driehonderd deelnemers naar „Con cordia" heeft getrokken. Dr. Jop Pollmann zette gisteren de eerste dag in met een verre van wei felachtige grensafscheiding tussen kunst en kitsch. Mime en pantomime door kweekschoolleerlingen en be roepsartiesten gespeeld, waren favo riet in de rest van het dagprogram ma, dat door gedachtenwisselingen en lessen werd onderbroken. Vanmorgen verscheen prof. dr. R. Kwant O.E.S.A. voor de deelnemers. Mochten sommigen misschien ver baasd zijn geweest over de aanwezig heid van deze bekende sociaal-filosoof voor dit publiek, hij bleek een boeien de visie te ontwikkelen over de moge lijkheden en begrenzingen van de men selijke expressiviteit. Groot en verras send vermaak bracht 's middags de pas uit Nieuw-Guinea teruggekeerde poppenspeler Henk Zoutendijk. Hij in spireerde de zaal tot het maken van poppen uit het materiaal dat men toe vallig bij zich had. Dat kon een schoen, zowel als een notitieboekje zijn. En toen liet hij er ook nog een spelletje mee improviseren. MOSKOU, 28 dec. (Rtr-AFP) De grote Russische scheikundige Alexander Toptsjiev, vice-voorzitter van de Rus- siche academie van wetenschappen, is op 55-jarige leeftijd overleden. Men neemt aan dat hy nauw betrok ken is geweest bij het Russische ruimte vaartprogramma, maar over zijn feite lijke rol hierbij is niets bekend. In de Russische pers verschenen geregeld ar tikelen van zijn hand over raketten en ruimtevaartuigen. Toptsjiev, die onder meer geijverd heeft voor samenwerking tussen oost en west by het onderzoek naar de verschil lende toepassingsmogelijkheden van kernenergie, is voor zyn veelomvatten de werkzaamheden meermalen onder scheiden, o.a. met de Stalinprüs in 1949 en twee ordes van Lenin. DEN HAAG, 28 dec. Met ingang van 1 januari zal dr. Harold Gershino- witz, die deze maand werd genoemd tot voorzitter van de pas opgerichte Royal Dutch Shell Group Research Council, zitting nemen in de raden van beheer van twee groepsmaatschappijen, te weten de Bataafse Petroleum Maat schappij n.v. en de Shell Internationale Research Maatschappij n.v. Voor zyn benoeming bij de Group Research Coun cil was dr. Gershinowitz gedurende byna tien jaren president van de Shell Deve lopment Company in de Verenigde Staten. -T» AMSTERDAM, 27 dec. De laatste weekstaat van 1962 vertoont, zoals ge bruikelijk aan het eind van het jaar. enige opvallende mutaties. Het meest springt in het oog de opzienbarende aan was van de biljettencirculatie met niet minder dan f 400 miljoen tot f 5853 min, een stand die de tot dusver dit jaar behaalde records verre overtreft. Eind 1961 sloot de circulatie het jaar al met een stand van 1 8327 min., een verschil van 1 526 min. Kennelijk zijn de geldopvragingen wegens salarissen en tantièmes dit maal, mede gezien uit de hoek van de hoogconjunctuur, zeer aanzienlijk ge weest. Bovendien is bijzonder veel geld opgenomen in verband met de feestda- fen. Men verwacht evenwel dat een eel van de aanwas der circulatie be trekkelijk spoedig zal terugvloeien. De afgelopen week nam de spanning op de geldmarkt sterk toe, zozeer zelfs dat op 18 december het daggeldtarief met een half procent tot l'/i werd verhoogd. Ook nu is de spanning nog groot. Men heeft echter de indruk dat de grootste moeilijkheden voorbij zijn en dat de komende dagen al een iets gemakke lijker stemming zullen laten zien. Daar komt bij, dat op 2 januari de geld markt wordt versterkt met naar schat ting f 200 min uit hoofde van coupon betalingen, aflossingen en aflopend schatkistpapier. Voor de banken was het een moei lijke periode, maar de centrale bank is de banken tegemoet gekomen door een stallingsmogelijkheid voor schatkist papier open te stellen. Daaraan voor af ging de faciliteit der verlaging van het kasreservepercentage met een vol punt. Vandaag heeft de centrale bank de inneming van stallingspapier stop gezet. Men taxeert, dat de banken voor een bedrag van f 250 h f 300 min van de stallingsmogelijkheid gebruik heb ben gemaakt. Inmiddels is hun saldo met f 66 min ingekrompen, juist het bedrag dat de banken tekort komen om te voldoen aan de verplichtingen van het kasreservegemiddelde. Op ba sis van 4 procent is het verplichte ge middelde circa f 300 min, zodat zij thans op f 237 min ver daaronder lig gen. Het vorige jaar eindigden de ban ken met een saldo van f 277 min. De goudvoorraad is het gehele jaar onveranderd blijven vasthouden aan het bedrag van f 5697.6 min. Goud en deviezen samen liggen thans op f 6171 tegen f 6066 min een jaar geleden. De aanwas zit dus uitsluitend in de netto deviezenreserve. De schatkist is deze week verminderd met f 33 min, en eindigt daarmee het jaar op een stand van f 524 min. Een jaar geleden was het saldo schatkist f 400 miljoen hoger op f 926 min. Eind 1961 was het daggeldtanef evenals thans l'/j procent. Het kasre- RACINE (Wisconsin), 28 dec. S. C. Johnson and Co. Inc., een Amerikaanse fabriek van vloer- en meubelwas en aanverwante artikelen in Racine in de staat Wisconsin, heeft meegedeeld dat haar internationale afdeling een grote fabriek zal bouwen bij Amsterdam, ter bediening van de Euromarktlanden. De kosten van de nieuwe fabriek, die 200.000 vierkante voet zal beslaan, zijn niet onthuld. Men hoopt er in 1964 mee klaar te komen. Johnson zei dat de fa briek de grootste buiten de Verenigde Staten zou worden. Met de zusterfirma's in Europa zullen zeer nauwe banden worden onderhouden. servepercentage was toen echter 2 punten hoger op 6 procent, terwijl het officiële discontotarief 3'A procent be droeg tegen nu 4 procent. De enige verandering in het discontotarief be trof de verhoging van 3'/i op 4 procent per 25 april. Omtrent de huidige week staat valt nog op te merken, dat voor schotten in rekening-courant met een kleine f 5 min zijn toegenomen tot bo ven de f 20 min. ui t 1000 Activa: Uuud Bi lteni. vord goud en deviezen Bult. betaalmidd. Vord bultenl gld Wiss in disc Wiss gekocht Voorsch rek crt. Voorsch Rijk Nederl munten Diverse rek Passiva: Bankbiljetten Rijks schatkist Saldi Bank in Ned Saldi andere Ingezet Saldi buit clrc bl Saldi and nlet-lng Saldi bult. gelds. Diverse rek Nederl. schatk. pap buit clrcul banken iviuntbilj dooi de itaat in circulatie gebracht Tot. goud en dev W v conv dev. netto Percentage goud en deviezen 17/12 5.697.557 585.569 167 9.426 311.300 15.825 14.474 11.557 5.451.924 557.349 303.229 149.190 109.111 5.197 15.697 54.595 61.658 6.162.714 570.039 95.31 24/12 5.697.537 594.749 159 9.426 580.194 20.655 12.750 11.552 5.852.659 524.055 236.963 123.459 112.365 4.710 13.382 55.381 62.988 6.171.434 581.526 91.61 G <g}acAt- ©PIB CQPÉNHAGIN DEN HAAG, 28 dec. De N.V. Le vensverzekeringmaatschappij „Nillmij" heeft opgericht de N.V. Schadeverze- keringmaatschappy Nillmij, in Den Haag, met een maatschappelijk kapi taal van 10 min, waarvan geplaatst en volgestort 5 min. Alle aandelen zijn in handen van de oprichtster. De maatschappij zal zich bezighouden met alle branches van het schadever zekeringsbedrijf, voorlopig met uitzon dering van transportverzekering. De directie zal worden gevoerd door de heren J. Fortuin, G.^ J. Knippenberg en A. W. Roelofsen, terwijl tot com missarissen z\jn benoemd de heren prof. dr. J. Engelfriet, A. W. Dek en mr, E. B. H. van der Schoot. De maatschappij zal haar werkzaam heden op 25 maart 1963 beginnen. AMSTERDAM, 28 dec. De recht bank te Amsterdam heeft donderdag het akkoord, dat de n.v. Assurantie Mij Brandaris haar crediteuren op 29 novem ber aanbood, en dat toen door de credi teurenvergadering werd goedgekeurd, bekrachtigd. Dit akkoord houdt in dat de uitkering aan schadecrediteuren ten minste 35 procent zal bedragen. De rechtbank bepaalde het honorarium voor elk der beide op honderdduizend gulden. ROTTERDAM, 28 dec. De raad van commissarissen van Van Berkel's Patent n.v. deelt mede dat aan prof. Ir. D. A. A. Kooien op zijn verzoek met ingang van 1 januari eervol ontslag is verleend als president-directeur der ven nootschap. LONDEN, 28 dec. De president van de Britse federatie van werkge vers in de scheepsbouwindustrie, Denis Rebbeck, heeft werkloosheid op grote schaal voorspeld voor zyn sector van het bedrijfsleven. In een artikel in het jaaroverzicht 1962 van Lloyd's Hst ver klaart hij dat „niet alleen afzonderlijke scheepswerven, maar hele districten zonder werk zullen komen". Volgens Rebbeck zijn thans schepen in aanbouw van in totaal 1,3 miljoen ton terwijl van schepen met een tonna ge van 800.000 de kiel nog moet worden (elegd. Dit zijn schepen die niet eerder tan in 1965/66 opgeleverd moeten wor- Vertaald door E. D. KÜNZLI-BOISSEVAIN 40 En dat zou ook nog het geval zijn als de zaak na het vooronderzoek niet verder werd vervolgd. Ik moet terechtstaan en vrijgesproken worden. En dan heb ben we verder voor altijd rust." „Het klinkt heerlijk, schat. Maar ik wou dat het al zover was." „Ik weet het. Het is voor jou nog erger dan voor my. Maar wat Low betreft, wat hU doet heeft alleen zin als hl) op onze hand is. Hy heeft jou gezegd om een verklaring tegen my af te leggen en daarna in stilte met me te trouwen, zodat, met een beetje geluk, de politie zou denken dat je beschikbaar bent als getuige wanneer ze my arresteren. Dan, als de zaak eruitziet alsof hij niet verder vervolgd zal worden, verschijnt kolonel Brain ten tonele en levert genoeg bewys om my opnieuw te laten arresteren." „Hij had ons anders eerst wel eens mogen vragen, of wy het risico aandurfden. HU riskeert niets." „Nou, ik geloof hem als hij zegt, dat hij met opzet voor ons beslist heeft. Tenslotte zou het heel moeilijk voor mij zijn geweest om te zeggen dat ik niet wilde, dat de zaak bij het vooronderzoek trandde. Wat hij nu doet tenminste dat zegt hij is mij dwingen om terecht te staan, voor myn eigen bestwil. Ik geloof hem. En ik geloof hem ook als hU zegt, dat ik zal worden vrijgesproken." „Maar als dat nu eens niet gebeurt? Voor hem is het allemaal heel gemakkelijk. Hij hoeft niet -in de verdachtenbank te staan. Hij loopt geen risico om veroordeeld te worden veroordeeld o liefste, ik durf er niet aan te denken!" Hij troostte haar zo goed hij kon. Toen ze wat kalmer geworden was, zei hij: „Weet je, ik moet aldoor denken aan wat hij ze! over een blindedarm. ,Het is veel beter om een grommende blindedarm weg te nemen', zei hy. ,Ik ben de chirurg en ik ga hem er uit halen, of je het prettig vindt of niet. Uiteindelijk zal je me dank baar zijn". „Dat zullen we zeker als je eenmaal vrij bent. Alleen, het wachten is zo ellendig. Maar ik zal het proberen. Ik maak het op deze manier alleen maar moeilijker voor je." Die avond vertrouwde meneer Low aan Elizabeth toe, dat hij zich wel enige zorgen maakte over kolonel Brain. „Ik heb Duffield nog gewaarschuwd om hem geen kruisverhoor af te nemen. Eerlijk gezegd was ik bang, dat hij hem al te gauw klein zou krijgen, maar inplaats daarvan staat hij, naar wat ik ervan gehoord heb, sterker in zijn schoenen dan ooit. Het zou toch wel erg zijn als de jury het schuldig uitsprak op de getuigenverklaring van de ouwe Brain. Ik zal hem misschien een kleine hersen spoeling moeten geven de andere kant uit. Ik moet zeggen dat ik gedacht had, dat Duffield dat wei klaar zou spelen tijdens de rechtszitting. Maar daar ben ik nu niet meer zo zeker van." ,,Je stem klinkt ongerust," zei Elizabeth. „Ja, dat ben ik ook een beetje. Zie je, geen mens zal denken, dat de kolonel een leugenaar is. Een ouwe dwaas en een warhoofd, dat wel, maar een leugenaar neen. Natuurlijk zal geen enkele jury graag het schuldig over Morland uitspreken, maar als rij een al te sterk plichtsgevoel bezitten nou in elk geval mag dat niet gebeuren." „Ik hoop," zei Elizabeth, „dat je me niet gaat vertellen, dat je, na die twee stumperds in de soep geholpen te hebben, de zaak nu bezig bent te ver prutsen." „Nou ja hij heeft die man tenslotte eerst zelf vermoord." „Maar ze zouden de zaak nooit vervolgd hebben, als jij je er niet mee bemoeid had." „Tja, het was de enige manier om te zorgen, dat ze weer met een schone lei konden beginnen, de enige manier om de rest van hun leven rust te hebben. En, liefje, jij was het met mij eens." „Dat was ik ook, maar ik moet bekennen, dat ik wel zoveel vertrouwen in je had, dat ik niet dacht, dat je de zaak zou verknoeien." „Dat heb ik ook nog niet en ben ik ook niet van plan. Ik ben alleen maar een beetje ongerust, dat is alles. Ik denk zeker, dat de zaak wel in orde zal komen." „En als dat nu niet gebeurt" „Nou, hij wordt in geen geval opgehangen, daar ben ik van overtuigd." „Alleen maar voor levenslang, geloof je? Dat is een prettig vooruitzicht voor een pas getrouwd stel!" „Na een jaar of twee laten ze hem wel weer vrij." „Jij bent nog steeds geen minister van binnen landse zaken, mannetje. En de doodstraf bestaat nog steeds. Om te tonen dat men de wet niet in eigen handen mag nemen, zou de minister hem wel eens tot voorbeeld kunnen stellen. Je wilt toch niet zeggen, dat dat uitgesloten is, is het wel?" „Niet uitgesloten. Maar zeer onwaarschijnlijk. In elk geval zal er niets van dit alles gebeuren. Hij wordt vrijgesproken." „Dat hoop je tenminste." „Daar zal ik voor zorgen." „Hoe dan? Je weet best dat je niet ineens kan gaan zeggen, dat het allemaal jouw schuld geweest is en daarmee de hele zaak ophelderen, want Mor land is jammer genoeg schuldig. Dus als jij alles opbiecht, is dat erger dan nutteloos." „Ik heb niet het minste voornemen om alles op te biechten. Ik heb wel voor hetere vuren gestaan en mijzelf eruit weten te werken." „Maar dat waren je eigen hete vuren." „Dat is zo, maar ik ben even nauw bij dit tweetal betrokken, alsof het mijn eigen vuren waren." „Dit is niet meer dan je plicht. Je hebt die vuur tjes voor het merendeel zelf aangestoken." „Met jouw volle toestemming." „Nou zijn we weer het kringetje rond. Wat ik wil weten is wat je gaat doen." „Momenteel nog niets. Eerst eens afwachten hoe het bewijs ligt, nadat er besloten is, de zaak in tweede instantie te vervolgen. En daarna misschien de kolonel een bezoekje brengen." Maar de ongerustheid, die meneer Low voelde tijdens zijn gesprek met Elisabeth, viel volkomen in het niet bij zijn gevoelens korte tijd later, tenge volge van omstandigheden, waarover hij niet de minste zeggenschap had. Toen wenste hij inderdaad vurig en oprecht, dat hij zich nooit met de zaak had ingelaten. den. De bouw van andere schepen voor onbepaalde tyd uitgesteld. te- „Op basis van de huidige orderpo^ feuille moet derhalve verwacht worn p dat het aantal schepen dat in de l0:g. van 1963 zal worden gebouwd en de 1 4m.llnn «tAIITU* - ie vast dat de orderportefeuilles van Britse werven inkrimpen en dat s„Ai' mige bouw- en reparatiewerven re5lft geheel zonder werk zyn. De toekomt van andere hangt in de lucht, zo me hij. KRUISWOORDRAADSEL brengst: 6. zuiver, motorschip. spa - 8 re - 9 ri - 10 ans - 12 ad graniet - 18 aaron - 19 kin. - Vertikaal: 1 ver - 2 arts - 3 jjsZt toendra - 5 garelen - 6 praag (Wordt vervolgd) 13 inri - 16 aak - 17 ion. va" Horizontaal: 1. stevig, minister OKW; 2. purgeermiddel; 3. van de toon; 4. dwaas, spijstafei. ëe ,,p kunstenaar; 6. als boven, kenteken^., auto's van diplomaten; 7. bepaa)de ^e. sonificatie van een stad; 8. ernst' dwelmende drank; 9. cel, bijbeld'"® vierarm in Noord-Brabant; 19- voorwerp, gat; 11. stad in Azië. j. Verticaal: 1. bepaald soort muzie^^p, 2. toongehalte; 3. uit het hoofd pr^o3t' Duitse nazi-politie; 4. Haarlemse 0p- balvereniging, landsgewoonten: „r A 'aVl „4. zonder auto-onderdeel; 7. Frans libit**'1 vogel; 8. biersoort, kaassoort; 9 (Eng.), spook; 10. kenteken luchtvaart, bloedvat. Oplossing 24 december Horizontaal: 1 val - 4 terug - 1® 14 17

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 2